Forum • Labrador fan club

Labradorizuj se na Labrador fan club-u!!!
Ukoliko imate problema na naslovnoj strani,što Vam se cela naslovna stranica pomera sa desna na levo,pokusajte umesto ,,internet explorer'a" da koristite ,,operu" ili ,,mozilla firefox". Nešto više o tome pročitajte u forumu ,,kritike,ideje,pohvale,obavestenja..." u temi ,,savet u vezi sa internet explorer-om".
Hvala na razumevanju.
LFC Team

Join the forum, it's quick and easy

Forum • Labrador fan club

Labradorizuj se na Labrador fan club-u!!!
Ukoliko imate problema na naslovnoj strani,što Vam se cela naslovna stranica pomera sa desna na levo,pokusajte umesto ,,internet explorer'a" da koristite ,,operu" ili ,,mozilla firefox". Nešto više o tome pročitajte u forumu ,,kritike,ideje,pohvale,obavestenja..." u temi ,,savet u vezi sa internet explorer-om".
Hvala na razumevanju.
LFC Team

Forum • Labrador fan club

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

3 posters

    Intervju Martina Fialova, Royal Standard kennel (Češka)

    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Intervju Martina Fialova, Royal Standard kennel (Češka) Empty Intervju Martina Fialova, Royal Standard kennel (Češka)

    Počalji  Berna Sre 06 Feb 2013, 22:02

    Intervju Martina Fialova, Royal Standard kennel

    Intervju Martina Fialova, Royal Standard kennel (Češka) 1-15
    Intervju Martina Fialova, Royal Standard kennel (Češka) 2-12


    * Koliko muzjaka a koliko zenke imate u svoju odgajivacnicu?

    Imam 4 zenke I 6 muzjaka labradora. Imam I Cavalier King Charls Spaniel I Britani, oni su moji kucni ljubimci.

    * Koliko mladih pasa imate trenutno?

    Od zadnje parenje sam sebi ostavila jedno musko I jedno zensko stene, a tu je I 4-ri mesecni Labrador iz svedske odgajivacnice O’Sofinas.


    * Cime hranite skotke kuje I kuje koje doje?

    Skotne kuje I dojilke jedu Pro Plan Purina Puppy. Ne preporucujem seriju Large Breed, jer nije odgovarajuca za psi skloni displazije.

    * Cime hranite stence?

    Purina Pro Plan Puppy (Chicken and Salmon) Ova serija je jako dobra za dlaku I boju kod cokoladne pse.

    * A odrasli psi?

    I oni jedu Pro Plan Purina, Chicken and Salmon. Probala sam razlicite hrane, I smatram da je ova najbolja za moje pse.

    * Kakve vitamine I dodatke dajete psima?

    Odraslima dajem samo cist … (nisam sigurna u prevod, pise зехтин, kad proverim sta tacno znaci, napisacu)

    * Kako izgleda svakodnevna setnja I koliko traje?

    Setamo 3 puta na dan. Ujutro ih pusnem da se igraju u gradine, dok ja cistim boxove I mesta gde spavaju. Oko podne idemo u prirodi, tamo psi slobodno trcaju, bacamo lopte, vezbamo za izlozbe. Nije mi problem da setam sve pse odjednom, jer ih lako mogu da kontrolisem. Uvece, opet ih pustam u gradini, dok ja cistim boxeve.

    * Stenci, skim oni kontaktiraju?

    Stenci su sa mamom u kuci, dok ona ne odbije od sisanja. Nemam problema kad su zajedno muzjak I muzjak, zenka I zenka, ili muzjaci I zenke zajedno, ali samo kad kuje nije u teranju.

    * Do kad malci zive sa mamom?

    Dok ne napune 5 nedelja. Kad imaju 6 nedelja, odvojim od mame, kako bi ona mogla da se odmori I da se polako vrati u formi. Od trece nedelje pocinjem da dohranujem stence sa suhom hranom, no kao pire.

    * Na koja uzrast parite zenke I muzjake?

    Najranije mozjak moze ici u priplod sa navrsenih 18 meseca, ako zna sta treba da radi. Za zenke, najranije na 2 ili 2,5 godine.

    * Snimke kukova, kad snimate I koliko vremena pre parenje?

    Snimke u Ceskoj mogu da se urade sa navrsenih 12 meseca.

    * U kakvim uslovima zivu pse?


    Nasi psi su u boxovima, imamo otvorene I zatvorene boxove. Zivu zajedno oko 10 pasa, I grejanje pustam samo kad je mnogo hladno, recimo oko -15 stepena.

    * Koliko hektara ima odgajivacnica?

    Oko 3000 m.kv.


    *Kako dugo kuje doje?

    Maximum 5 nedelja.

    * U proseku, koliko stenaca radja jedna kuja?

    U proseku, oko 8 stenaca. U moju odgajivacnicu, imam 3 legla godisnje.

    * Na koja uzrast vrsite uvid legla, ko to radi, kad procenujete temperament I exterijer kod stenaca? U kakav procenat vase misljene se potvrdjuje kasnije?

    Posmatram stence kad imaju 8 nedelja. Ako ne mogu da se tad odlucim koji stenci imaju potencijala I koje da zadrzim, ostavljam ih jos 3-4 nedelje kod mene, I onda donesem konacnu odluku.

    * Imate li iskustva sa zmrznuto ili ohladjeno seme?

    Da, I imam dobre rezultate.

    * Ako putujete na parenje, koji dank ad je kuja u teranju krecete?

    Pre putovanje, obavezno radim progestron test. Imala sam kuje koje dopustaju parenje na 9-ti dan, neke na 15-ti dan, a neke cak na 21 dan. Toplo ili hladno vreme mnogo deluje na kuje, I cesta promena vremenskih uveta im se odrazava.

    * Dodajete li calcij I koliko? Ako ne, kako znate da unos preko hrane je dovoljan?

    Ne, ne dodajemo calcij. Mislim da Purina ProPlan ima dovoljno calcija, za da moji psi se osecaju ok.

    * Brojite li zube kod labradora?

    Da, uvek gledam broj zuba. Dozvoljavam nedostatak na samo jedan zub, I to P1. Nedostatak molara je po mene seriozan nedostatatk. Zato, ne koristim u priplod mizjaci koji imaju nedostatak zuba. Kad zavrsi rast I razvoj, svi moji psi imaju sve zube na broj.

    * Najvazno za jednog labradora? Exterijer I karakter?

    Temperament, kontak sa ljudima, prijateljsko ponasanje, nikad preterano ludi, da ne plasu deca, da koristu svoju osnovnu funkciju – vracanje diveca. Exterijerno, volim da imaju zdrave kosti I telo, lepa glava I mili izraz, slini rep koji je nosen na liniju ledje..

    * Kako postupate sa nesocijalizirane I bojazlive pse?

    U Ceskoj, imamo test Test for Canis Theraphy, I isklucuju se od priploda agresivme ili bojazlive labradore. U mojoj odgajivacniciu takve pse nemam, a ako se pojavi u nekad, dam ga kao kucni ljubimac, ljudima koji su u stanju da se brine za takvog psa. Ne volim stence koji izbegavaju kontakt samnom.

    * Sta mislite za loso postavljen I nosen rep?

    Mislim da to nije dobro za rasu. Narocito, ne valja za muzjake, jer oni to prenose na svoje potomke. Rep je jako vazan za celokupni balans tela. Ako je pravilno postavlje, bice I pravilno nosen. Rep pokazuje karakter psa. Moguce je da ako je muzjak medju drugim muzjacima da nosi rep malo vise, no kad ta situacija prodje, sve treba da dojde na svoje mesto. Ako u jedno leglo stenci visoko nose rep, to ce tako ostati zauvek.

    * Beline, do koji stepen su dopustene?

    Dozvoljavam male beeline, nikako prevelike.

    * Belina na grudima, koristite li u priplodu ovakve pse?

    Ne, ne bih.


    * Baloova sapa, parite li sa ovakvim psima? U ringu, kako gledate na to?

    Ne, ne koristim pse sa baloo belinom. Ne dopadaju mi se.

    * Do koji stepen displazije parite?

    Ja parim pse koji imaju kukove A I B. U nas klub ne trazu snimke laktova, no svaki odgovoran odgajivac snima I laktove. Kod lakte, dopustam 0 I 1, no ipak, mislim d1 je malo vise nego sto bi trebalo.

    * Ako pas ima stepen C?

    Ne, stepen C je previse za mene, I ne koristim muzjaci koji imaju stepen C

    * Lose postavljene usi?

    Postavljenost je onoliko vazna, koliko I izraz labradora. Trebaju biti pravilni, jer glava I rep cine od jednog labradora dobar predstavnik svoje rase.

    * Labrador sa mesestim buzima ili brnima (ne znam kako se ovo na srpskom kaze..)

    Ne volim kad je nesto visak, pa tako I sa buzama I brnima.

    * Sta mislite za “medved” glava?

    Ne dopada mi se. Glava treba biti u balans sa telom, a ne da bude kao kod rottweilera.

    * X stav zdnjih noga? Jel moguce da se to koriguje?

    X stav…… da se koriguje… vise ne parite sa psima koji imaju takav stav!!

    * Koliko je vazan pigment?

    Pigment je jako vzam. Mislim da labradori koji nemaju dobar pigmenat, ne trebaju se koristiti u priplod.

    * Kakve treninge, ako je ledja meka?

    Neki kazu da se to sreduje ako pas pliva, no ja mislim da je to genetski I da se nemoze popraviti.

    * Koliko traje trenin labradora za izlozbu?


    Ja zapocinjem jos kad su bebe. Stavljam tanjur hrane ispred stene, I kazem mu komandu za stav. Ako skace, kazem mu “ne”, ako sedne kazem mu :”ne” I sve tako do stene ne uradi ono sto ja zelim. Dok setamo, treniram pse, I tako su oni uvek u izlzbenoj kondiciji.

    * Koliko cesto plivaju vasi psi I koliko vremena?


    Kad je vreme toplo, pluvaju jednom nedeljno, svi zajedno, jer mi nije problem da vodim 7, cak I 12 abradora zajedno. Kad je zima, retko plivaju.


    * Dozvoljavata da vas muzjak upari svaku kuju koja nije vasa, ili prvo gledate jel si oni odgovaraju?


    Svako ko je odabarao mog muzjaka za priploda, dobice savet, jel si oni odgovaraju. Ako izbor za tu zenku nije dobar, ja cu da predlozim drugog muzjaka. Zahtevam da zenka ima minimum zdravstvene sertificate I rodovi. Zdravstvene dokumente daje nas klib, I ukljucuje snimke kukova, bruceloza test I test ociju.

    * Koliko cesto vasi muzjaci pare?


    Imaju po 1-2 zenke mesecno.

    * Imate li psi, koji su u suvlasnistvo?


    Samo jedan moj pas je u dvojno vlasnistvo., svi ostali su kod mene. Dosad, nisma prodavala vozrasne pse, I ne plniram da to radim.

    * Trenirate li za ispite I utakmice?

    Da (beleska autora - vadi iz frizidera zamrznuta patka)

    Intervju Martina Fialova, Royal Standard kennel (Češka) 10-3
    Intervju Martina Fialova, Royal Standard kennel (Češka) 11-4
    Intervju Martina Fialova, Royal Standard kennel (Češka) 12-2


    Intervju Martina Fialova, Royal Standard kennel (Češka) 13-3
    Intervju Martina Fialova, Royal Standard kennel (Češka) 19
    Intervju Martina Fialova, Royal Standard kennel (Češka) 25-1
    Intervju Martina Fialova, Royal Standard kennel (Češka) 26
    Intervju Martina Fialova, Royal Standard kennel (Češka) 27
    Intervju Martina Fialova, Royal Standard kennel (Češka) 28
    Intervju Martina Fialova, Royal Standard kennel (Češka) 29-2
    Intervju Martina Fialova, Royal Standard kennel (Češka) 3-11
    Intervju Martina Fialova, Royal Standard kennel (Češka) 30
    Intervju Martina Fialova, Royal Standard kennel (Češka) 31
    Intervju Martina Fialova, Royal Standard kennel (Češka) 32
    Intervju Martina Fialova, Royal Standard kennel (Češka) 33-2
    Intervju Martina Fialova, Royal Standard kennel (Češka) 34
    Intervju Martina Fialova, Royal Standard kennel (Češka) 35
    Intervju Martina Fialova, Royal Standard kennel (Češka) 36-1
    Intervju Martina Fialova, Royal Standard kennel (Češka) 37
    Intervju Martina Fialova, Royal Standard kennel (Češka) 38
    Intervju Martina Fialova, Royal Standard kennel (Češka) 4-10
    Intervju Martina Fialova, Royal Standard kennel (Češka) 5-8
    Intervju Martina Fialova, Royal Standard kennel (Češka) 6-8
    Intervju Martina Fialova, Royal Standard kennel (Češka) 7-8
    Intervju Martina Fialova, Royal Standard kennel (Češka) 8-5
    Intervju Martina Fialova, Royal Standard kennel (Češka) 9-6


    Stenci iz legla Aston De L'Etang Balancet x Upward Star Tankaram

    Intervju Martina Fialova, Royal Standard kennel (Češka) 20
    Intervju Martina Fialova, Royal Standard kennel (Češka) 21
    Intervju Martina Fialova, Royal Standard kennel (Češka) 22-2
    Intervju Martina Fialova, Royal Standard kennel (Češka) 23
    Intervju Martina Fialova, Royal Standard kennel (Češka) 24-1

    Prevod sa bugarskog Nena Laughing

    preuzeto sa http://www.dcforum.info
    Intervju je napravila Valia
    Nade
    Nade
    moderator


    Broj poruka : 553
    Godina : 32
    ime psa : Pepa
    Datum upisa : 10.11.2011

    Intervju Martina Fialova, Royal Standard kennel (Češka) Empty Re: Intervju Martina Fialova, Royal Standard kennel (Češka)

    Počalji  Nade Sre 06 Feb 2013, 22:04

    jasmina79 ::Nemam komentara!Stvarno lijepi psi.

    nera ::Kakvi labradori Shocked JonyAstore, na onoj fotografiji gde dva crna sede, onaj desno (gledajući u nju) strašno me asocira na tvog Astora.Kada bih imala mogućnosti profesionalno bih se bavila time, ali samo sa labovima ili njufaunlendima.Da se razumemo, volim sve rase, ali ovi su mi br.1.

    johnyAstor ::weeee... cheers cheers

    nera ::Very Happy Naravno, nije ulagivanje(i da imam razloga ja to ne radim) uglavnom kažem šta mislim, a moje mišljenje u vezi tvoje kuce dele sa mnom i moji prijatelji koji su videli Astorovu sliku.ZATO UŽIVAJ U KOMPLIMENTIMA Smile Samo jedan komentar u vezi onog braon štenca što sedi (iza njega crvena stolica): neki dan sam gledala na ANIMAL PLANET emisiju u kojoj psu nikako ne treba dozvoliti takvo sedenje zbog kukova, a pogotovu što naši znaju imati problema sa displazijom.Kada to vidiš-odmah ispravljaš.Tako kažu...

    Berna ::Odlican intervju. Steta sto nema vise takvih odgajivaca kod nas... Naravno i stenci bi bili skuplji, ali bar da znamo za sta dajemo pare - za zdravog i pravog psa. Mislim da bi ovako odgovorni trebalo da budu svi koji planiraju da se bave ili se vec bave uzgojem, dakle parenje samo pasa sa rodovnikom, pre parenja obavezno snimanje kukova (procitala sam da je u engleskoj displazija skoro iskorenjena, a ja ovde nazalost upoznajem sve vise i vise pasa sa istom...).

    johnyAstor ::I jao, pa naravno da uzivam... Very Happy Very Happy Very Happy

    Jepur0 ::Odlican intervju, odlicni psi. Very Happy
    Ben_Bella
    Ben_Bella


    Broj poruka : 3047
    Godina : 25
    ime psa : Ben
    ime psa : Bella
    Datum upisa : 12.01.2012

    Intervju Martina Fialova, Royal Standard kennel (Češka) Empty Re: Intervju Martina Fialova, Royal Standard kennel (Češka)

    Počalji  Ben_Bella Čet 07 Feb 2013, 15:00

    Mislim da je ova odgajivacnica jako ozbiljna i korektna, psi su prelepi i po mom ukusu, jednom recju fantasticno! I love you

    Sponsored content


    Intervju Martina Fialova, Royal Standard kennel (Češka) Empty Re: Intervju Martina Fialova, Royal Standard kennel (Češka)

    Počalji  Sponsored content


      Sada je Uto 07 Maj 2024, 01:15