Forum • Labrador fan club

Labradorizuj se na Labrador fan club-u!!!
Ukoliko imate problema na naslovnoj strani,što Vam se cela naslovna stranica pomera sa desna na levo,pokusajte umesto ,,internet explorer'a" da koristite ,,operu" ili ,,mozilla firefox". Nešto više o tome pročitajte u forumu ,,kritike,ideje,pohvale,obavestenja..." u temi ,,savet u vezi sa internet explorer-om".
Hvala na razumevanju.
LFC Team

Join the forum, it's quick and easy

Forum • Labrador fan club

Labradorizuj se na Labrador fan club-u!!!
Ukoliko imate problema na naslovnoj strani,što Vam se cela naslovna stranica pomera sa desna na levo,pokusajte umesto ,,internet explorer'a" da koristite ,,operu" ili ,,mozilla firefox". Nešto više o tome pročitajte u forumu ,,kritike,ideje,pohvale,obavestenja..." u temi ,,savet u vezi sa internet explorer-om".
Hvala na razumevanju.
LFC Team

Forum • Labrador fan club

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

2 posters

    Ina je rasekla jastucic

    Nikolina888
    Nikolina888


    Broj poruka : 10
    Godina : 32
    ime psa : Ina
    Datum upisa : 13.02.2013

    Ina je rasekla jastucic Empty Ina je rasekla jastucic

    Počalji  Nikolina888 Sre 13 Feb 2013, 18:14

    Moja kuca je rasekla jastucic na sapici zadnjoj. Veoma je duboka rana. Veterinar je previo i to je to. Ima li ovde neko ko moze da mi pomogne ja nemam prevoz pa da je vodim kod veterinara.
    Hitno mi treba pomoc, sta da radim?
    Daj te neke kreme,lekove bilo sta. Receno mi je da je previjam svakog dana 3procentnim hidrogenom i nista vise.
    Dodajem da je primila i neki antibiotik.
    Ina ima 5 i po meseci starosti i vrlo je zivahna, njoj se trci i juri a ne moze.
    Ceo dan sam sa njom,spava mi u krilu,ceskam je.
    Od kada joj je rana previjena to je oko 16h krv malo probije zavoj.

    Moze li mi neki veterinar pomoci?
    Hvala unapred
    Nade
    Nade
    moderator


    Broj poruka : 553
    Godina : 32
    ime psa : Pepa
    Datum upisa : 10.11.2011

    Ina je rasekla jastucic Empty Re: Ina je rasekla jastucic

    Počalji  Nade Sre 13 Feb 2013, 18:24

    UZmite hidrigen, kako sta vam je rekao veterinar tako tjete previjati, samo imajte na um, hidrogen kad se stavi pecka, to iritira psa, pa trebace vam pomos, da je neko pridrzi za svaki slucaj. Ako je on ocistio dobro rani,vashe sta ostaje je da sprecite infekciju dok se rana ne zatvori. Antibiotik je primila preventivno, da ne razvije neka infekcija. Znaci, uzmite gaze i zavoj, skinite stari, posipajte hidrogen, nek to izvrije i onda opet stavite gaza i zamotajte, vezite ili zalepite. Pitajte svog veterinara za mast kanesten ako vam preporuci ili cink vitaminska mast mislim da bese. Javite sta ste uradili.
    Nikolina888
    Nikolina888


    Broj poruka : 10
    Godina : 32
    ime psa : Ina
    Datum upisa : 13.02.2013

    Ina je rasekla jastucic Empty Re: Ina je rasekla jastucic

    Počalji  Nikolina888 Sre 13 Feb 2013, 18:32

    Nade ::UZmite hidrigen, kako sta vam je rekao veterinar tako tjete previjati, samo imajte na um, hidrogen kad se stavi pecka, to iritira psa, pa trebace vam pomos, da je neko pridrzi za svaki slucaj. Ako je on ocistio dobro rani,vashe sta ostaje je da sprecite infekciju dok se rana ne zatvori. Antibiotik je primila preventivno, da ne razvije neka infekcija. Znaci, uzmite gaze i zavoj, skinite stari, posipajte hidrogen, nek to izvrije i onda opet stavite gaza i zamotajte, vezite ili zalepite. Pitajte svog veterinara za mast kanesten ako vam preporuci ili cink vitaminska mast mislim da bese. Javite sta ste uradili.


    Puno Vam hvala. Sutra cu reci tati da joj kupi to. Da li da ranu previjam 2 ili 1 dnevno?
    Sta god postoji samo mi kazite da je brze prodje, muci se. Puno je tekla krv. Veterinar joj je dosta isprao a pre toga sam i ja, videla sam pece je pa se trese, drzimo je mama i ja.
    Znaci kanesten ili cink mast?
    Jel to da joj mazem posle stavljanja hidrogena na gazu pa da zavijem zavojem?
    Hvala
    Nade
    Nade
    moderator


    Broj poruka : 553
    Godina : 32
    ime psa : Pepa
    Datum upisa : 10.11.2011

    Ina je rasekla jastucic Empty Re: Ina je rasekla jastucic

    Počalji  Nade Sre 13 Feb 2013, 19:27

    Da, pitajte veta, on tjem vam bolje objasniti, ja mislim da bi jednom dovoljno dobro bilo. Hidrogen je da se ocisti rana, da ne nastane infekcija,on unistava mikrobe. Te maste ima kod nas, e sad kod vas ne znam kako je Smile Ali opet,za svaki slucaj pitajte. Smile

    Sponsored content


    Ina je rasekla jastucic Empty Re: Ina je rasekla jastucic

    Počalji  Sponsored content


      Sada je Ned 19 Maj 2024, 21:59