Forum • Labrador fan club

Labradorizuj se na Labrador fan club-u!!!
Ukoliko imate problema na naslovnoj strani,što Vam se cela naslovna stranica pomera sa desna na levo,pokusajte umesto ,,internet explorer'a" da koristite ,,operu" ili ,,mozilla firefox". Nešto više o tome pročitajte u forumu ,,kritike,ideje,pohvale,obavestenja..." u temi ,,savet u vezi sa internet explorer-om".
Hvala na razumevanju.
LFC Team

Join the forum, it's quick and easy

Forum • Labrador fan club

Labradorizuj se na Labrador fan club-u!!!
Ukoliko imate problema na naslovnoj strani,što Vam se cela naslovna stranica pomera sa desna na levo,pokusajte umesto ,,internet explorer'a" da koristite ,,operu" ili ,,mozilla firefox". Nešto više o tome pročitajte u forumu ,,kritike,ideje,pohvale,obavestenja..." u temi ,,savet u vezi sa internet explorer-om".
Hvala na razumevanju.
LFC Team

Forum • Labrador fan club

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

4 posters

    Babezioza ( Piroplazmoza)

    Straja
    Straja


    Broj poruka : 344
    Godina : 28
    Lokacija : Srbija, Beograd
    ime psa : Astor
    ime psa : Astor
    Datum upisa : 11.06.2011

    Babezioza ( Piroplazmoza) Empty Babezioza ( Piroplazmoza)

    Počalji  Straja Sub 23 Feb 2013, 14:53

    E ljudi moji jutros sam primetio da Astor ne moze na zadnju levu nogu da se osloni, sepao je i malo po malo krenuo je da hoda. Kasnije su pocele obe zadnje noge da mu koce, slabo se krece, jedva se oslanjao na njih. Naravno odmah sam ga odveo kod veterinara, i ocekivao sam da je problem neki sa kostima, kao i veterinar. Pregledao ga je, stiskao, sape, kolena, kukove, i nista. Na kraju je otkrio da ima jako tvrdu stolicu, posto je napolju nesto uspeo da pokupi, koja mu koci prolazak sadrzaja kroz creva. Pored toga dok ga je pregledao, otkrio je da su mu krajnici oteceni, temperatura preko 39 stepeni, i da mu je mokraca tamna. To je dovelo do zakljucka da je negde pokupio krpelja, koji mu je ubacio parazite koji uticu na razaranje eritrocita. Dao mu je odmah 3 razlicita leka. To je dovelo do te slabosti u zadnjim nogama. Sada mora strogo da pazi na ishranu, i da se posmatra stolica i urin. Ostaje nam samo da cekamo do ponedeljka do kontrole. Nadam se da ce sve biti ok. Eto verovali ili ne u februaru smo uspeli da nakacimo krpelja, i to zaraznog... Sad


    Poslednji izmenio Straja dana Sub 23 Feb 2013, 15:14, izmenjeno ukupno 1 puta
    Nade
    Nade
    moderator


    Broj poruka : 553
    Godina : 32
    ime psa : Pepa
    Datum upisa : 10.11.2011

    Babezioza ( Piroplazmoza) Empty Re: Babezioza ( Piroplazmoza)

    Počalji  Nade Sub 23 Feb 2013, 15:01

    Pretpostavjam da je piroplazmoza u pitanje, nemojte se cuditi, zima vishe nije zima zato i ima toliko krpelja..od sada celogodisni i redovni tretman za maximalna zastita. jacite kako napredujete.
    Straja
    Straja


    Broj poruka : 344
    Godina : 28
    Lokacija : Srbija, Beograd
    ime psa : Astor
    ime psa : Astor
    Datum upisa : 11.06.2011

    Babezioza ( Piroplazmoza) Empty Re: Babezioza ( Piroplazmoza)

    Počalji  Straja Sub 23 Feb 2013, 15:15

    U pravu si to je to. A on je sav onako snuzden, bice valjda bolje...
    Straja
    Straja


    Broj poruka : 344
    Godina : 28
    Lokacija : Srbija, Beograd
    ime psa : Astor
    ime psa : Astor
    Datum upisa : 11.06.2011

    Babezioza ( Piroplazmoza) Empty Re: Babezioza ( Piroplazmoza)

    Počalji  Straja Sub 23 Feb 2013, 19:42

    Evo, hvala Bogu, vec je bolje, normalno hoda, veseo je cak je malo i trckarao po kuci Very Happy
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Babezioza ( Piroplazmoza) Empty Re: Babezioza ( Piroplazmoza)

    Počalji  Berna Sub 23 Feb 2013, 21:04

    Saosecamo, i Kuki je pokupio negde krpelja pocetkom meseca i cim sam primetila tamnu mokracu otisli smo kod veterinara. Imao je temperaturu 40.4 prvi dan, a drugi dan 39. Primao je injekcije 3 dana, i pre neki dan smo otisli na preventivnu (koja se daje 15 dana nakon poslednje terapije). Hvala bogu dobro je odreagovao na imizol. Odmah sledeci dan mokraca je bila normalne boje, mada nije hteo bas da jede pa sam ga hranila iz ruke. Tek je cetvrti dan nakon pojave simptoma krenuo normalno da jede. Pitala sam veterinara da li treba da jede nesto posebno, rekao mi je da ne treba.

    Obavezno mu stavi neku zastitu, krpelja nazalost ima tokom cele godine! Crying or Very sad

    Javljajte kako ide!
    Straja
    Straja


    Broj poruka : 344
    Godina : 28
    Lokacija : Srbija, Beograd
    ime psa : Astor
    ime psa : Astor
    Datum upisa : 11.06.2011

    Babezioza ( Piroplazmoza) Empty Re: Babezioza ( Piroplazmoza)

    Počalji  Straja Ned 24 Feb 2013, 14:51

    Sto je najtuznije od svega imao je zastitu Evil or Very Mad Hvala na pitanju, Astor je danas kao nov, totalno se povratio u normalu, a sutra idemo na kontrolu Very Happy
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Babezioza ( Piroplazmoza) Empty Re: Babezioza ( Piroplazmoza)

    Počalji  Berna Ned 24 Feb 2013, 14:56

    Koju? Scalibor? Da nije prosao rok zastite? Vet mi je rekao ikao kaze da stiti 6 meseci od krpelja da je menjam na 4 meseca max.
    Straja
    Straja


    Broj poruka : 344
    Godina : 28
    Lokacija : Srbija, Beograd
    ime psa : Astor
    ime psa : Astor
    Datum upisa : 11.06.2011

    Babezioza ( Piroplazmoza) Empty Re: Babezioza ( Piroplazmoza)

    Počalji  Straja Pon 25 Feb 2013, 10:57

    Da Scalibor, proslo je manje od 4 meseca od kada smo mu je stavili, ali definitivno menjamo od sad na 3 meseca...
    paun
    paun


    Broj poruka : 375
    Godina : 47
    Lokacija : Negotin
    ime psa : Ben....
    Datum upisa : 23.01.2011

    Babezioza ( Piroplazmoza) Empty Re: Babezioza ( Piroplazmoza)

    Počalji  paun Pon 25 Feb 2013, 11:59

    Straja ::Sto je najtuznije od svega imao je zastitu Evil or Very Mad Hvala na pitanju, Astor je danas kao nov, totalno se povratio u normalu, a sutra idemo na kontrolu Very Happy

    Bravo cheers cheers cheers Ja sam počeo svaki mesec daa mu stavljam "Fypryst", kiša pada evo neprekidno 10 dana, koja god da je ogrlica, opraće ce.
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Babezioza ( Piroplazmoza) Empty Re: Babezioza ( Piroplazmoza)

    Počalji  Berna Pon 25 Feb 2013, 14:36

    Scalibor je vodootporan.
    paun
    paun


    Broj poruka : 375
    Godina : 47
    Lokacija : Negotin
    ime psa : Ben....
    Datum upisa : 23.01.2011

    Babezioza ( Piroplazmoza) Empty Re: Babezioza ( Piroplazmoza)

    Počalji  paun Pon 25 Feb 2013, 14:49

    Berna ::Scalibor je vodootporan.

    Da tako piše, ali dal ako se tri puta dnevno dobro opere i dalje štiti, ja lično ne verujem u to.
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Babezioza ( Piroplazmoza) Empty Re: Babezioza ( Piroplazmoza)

    Počalji  Berna Pon 25 Feb 2013, 18:46

    Pa i ampule isto tako. Konkretno sam citala za Advantix (posto taj stavljam) a to je da ukoliko se pas cesto kupa da se nanosi na 15, a ne na mesec dana. Kako bilo da bilo, sve ti je to u principu isto, samo su druge aktivne supstance.

    Frontline, Fypryst - fipronil

    Advantix - permetrin

    Scalibor - deltametrin

    Kiltix - flumetrin



    Sponsored content


    Babezioza ( Piroplazmoza) Empty Re: Babezioza ( Piroplazmoza)

    Počalji  Sponsored content

      Similar topics

      -

      Sada je Sre 08 Maj 2024, 03:37