Forum • Labrador fan club

Labradorizuj se na Labrador fan club-u!!!
Ukoliko imate problema na naslovnoj strani,što Vam se cela naslovna stranica pomera sa desna na levo,pokusajte umesto ,,internet explorer'a" da koristite ,,operu" ili ,,mozilla firefox". Nešto više o tome pročitajte u forumu ,,kritike,ideje,pohvale,obavestenja..." u temi ,,savet u vezi sa internet explorer-om".
Hvala na razumevanju.
LFC Team

Join the forum, it's quick and easy

Forum • Labrador fan club

Labradorizuj se na Labrador fan club-u!!!
Ukoliko imate problema na naslovnoj strani,što Vam se cela naslovna stranica pomera sa desna na levo,pokusajte umesto ,,internet explorer'a" da koristite ,,operu" ili ,,mozilla firefox". Nešto više o tome pročitajte u forumu ,,kritike,ideje,pohvale,obavestenja..." u temi ,,savet u vezi sa internet explorer-om".
Hvala na razumevanju.
LFC Team

Forum • Labrador fan club

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

+25
ViPns
Nade
sunnyshine
Balwan
ivan19
Acilim22
just_labs
Beki
DinaSweet
Leo III
Senada
tea
JovanaJoja
shljucka
Charolija
boris
cikajoca
Sasska
shma
Berna
yovanna
manco1
__Witch__
johnyAstor
jasmina79
29 posters

    Piroplazmoza-bolest krpelja

    jasmina79
    jasmina79


    Broj poruka : 1381
    Godina : 45
    Lokacija : Bihac,BiH
    ime psa : Dante
    Datum upisa : 26.09.2008

    Piroplazmoza-bolest krpelja Empty Piroplazmoza-bolest krpelja

    Počalji  jasmina79 Čet 16 Okt 2008, 15:19

    Sa dolaskom toplijeg vremena stize i opasnost za nase ljubimce.Sezona krpelja pocinje ranim proljecem i traje do ranog ljeta ,a ponovo se vracaju u doba toplije jeseni.Sve je vise podataka da ih moze biti i preko citave godine.Moj je pas imao tu nesrecu da nadje zarazenog krpelja u sred zime,pocetkom januara.
    Krpelji koji nisu zarazeni nisu opasni za naseg ljubimca ako se na vrijeme odstrane cak i ako se radi o vecem broju.Mogu izazvati prolaznu groznicu gubitak apetita ili blazu anemiju.Ti simptomi spontano nestaju odstanjivanjem krpelja.Opet naglasavam ako se na vrijeme tj. sto ranije otkriju.
    Pravi problem predstavljaju zarazeni krpelji koji prilikom sisanja krvi unose parazite u krv psa,koji prodiru do eritrocita i razaraju ih.Treba proci oko 24 sata da pocne izlucivati parazite.Piroplazmoza je najcesce akutnoga toka.Simptomi koji se mogu javiti su:povisena temperatura,bezvoljnost,gubitak apetita,slabost,depresija,bljedilo vidljivih sluznica,splenomegalija,urin crveno-smedje boje...
    Simptomi mogu biti izrazeni u blazoj mjeri ali je neophodna intervencija veterinara jer se radi o bolesti sa potencijalno smrtnim ishodom.
    Sto se zastite od krpelja ja koristim Frontline i to samo u proljece kada ih ima najvise.Ostatak godine pazim gdje i kada cu ga odvesti te ga redovno pregledam nakon svake setnje.
    Kako se vi borite protiv ovih zlih nametnika?jeste li imali tu nesrecu da vas pas oboli od piroplazmoze?


    Poslednji izmenio jasmina79 dana Pon 17 Nov 2008, 15:31, izmenjeno ukupno 1 puta
    johnyAstor
    johnyAstor
    Admin


    Broj poruka : 1703
    Lokacija : Lazarevac - Valjevo
    ime psa : Astor
    Datum upisa : 13.09.2008

    Piroplazmoza-bolest krpelja Empty Re: Piroplazmoza-bolest krpelja

    Počalji  johnyAstor Pon 20 Okt 2008, 10:38

    ja nisam Very Happy ,ali Astor je krpelja imao koliko se ne moze ni zamisliti,a sto se tice frontline-a ja imam negativno iskustvo...
    jasmina79
    jasmina79


    Broj poruka : 1381
    Godina : 45
    Lokacija : Bihac,BiH
    ime psa : Dante
    Datum upisa : 26.09.2008

    Piroplazmoza-bolest krpelja Empty Re: Piroplazmoza-bolest krpelja

    Počalji  jasmina79 Pon 20 Okt 2008, 11:31

    Znam da sam dosadna ali reci nam nesto o tom neugodnom iskustvu
    jasmina79
    jasmina79


    Broj poruka : 1381
    Godina : 45
    Lokacija : Bihac,BiH
    ime psa : Dante
    Datum upisa : 26.09.2008

    Piroplazmoza-bolest krpelja Empty Re: Piroplazmoza-bolest krpelja

    Počalji  jasmina79 Pon 10 Nov 2008, 21:06

    Ishrana psa koji boluje od piroplazmoze treba da bude posebno prilagodjena.Ova opaka bolest napada jetru i bubrege.Postoji vise vrste hrane,suhe ili konzervirane,koja ima za cilj da smanji klinicke simptome bolesti jetre te da stede bubrege tako sto sadrze manje probavljivih proteina,natrija i bakra.
    Treba osigurati dovoljno svjeze vode jer se putem nje izbacuju stetne materije iz tijela psa.Nadjite neki miran kutak i pustite ga da miruje par dana.
    Sve ovo se provodi uporedo sa medikamentoznom terapijom koji je ordinirao veterinar.Skoro sve i jedna piroplazmoza koja je otkrivena u ranom stadiju i koja je adekvatno lijecena ce proci bez posljedica.
    avatar
    __Witch__


    Broj poruka : 123
    Godina : 35
    Datum upisa : 08.11.2008

    Piroplazmoza-bolest krpelja Empty Re: Piroplazmoza-bolest krpelja

    Počalji  __Witch__ Pon 10 Nov 2008, 21:12

    Cesto smo u prirodi i frontline je jedino sto je do sad imalo efekta ... svejedno se nadje par krpelja ali samo hodaju ili su sasuseni Very Happy Laughing
    jasmina79
    jasmina79


    Broj poruka : 1381
    Godina : 45
    Lokacija : Bihac,BiH
    ime psa : Dante
    Datum upisa : 26.09.2008

    Piroplazmoza-bolest krpelja Empty Re: Piroplazmoza-bolest krpelja

    Počalji  jasmina79 Pon 10 Nov 2008, 21:19

    Ja isto koristim Frontline ali izbjegavam ga stavljati non-stop iako svi veterinari kazu da on ako se pravilo koristi ne moze dostici toksicnu dozu i naskoditi psu.
    Stavljanje Frontlinea se svodi na 2-3 mjeseca ranog proljeca i isto tako u ranu jesen.
    avatar
    __Witch__


    Broj poruka : 123
    Godina : 35
    Datum upisa : 08.11.2008

    Piroplazmoza-bolest krpelja Empty Re: Piroplazmoza-bolest krpelja

    Počalji  __Witch__ Pon 10 Nov 2008, 21:22

    Mi stavimo jednom i stiti ga dosta dug period ... ne mogu sad da se tacno sjetim koliko jer to obicno Sasha radi pa ja samo dobijem izvjestaj Very Happy
    jasmina79
    jasmina79


    Broj poruka : 1381
    Godina : 45
    Lokacija : Bihac,BiH
    ime psa : Dante
    Datum upisa : 26.09.2008

    Piroplazmoza-bolest krpelja Empty Re: Piroplazmoza-bolest krpelja

    Počalji  jasmina79 Pon 10 Nov 2008, 21:24

    Jedna doza Frontlinea stiti od krpelja nesto malo vise od mjesec dana a od buha 3-4 mjeseca
    avatar
    __Witch__


    Broj poruka : 123
    Godina : 35
    Datum upisa : 08.11.2008

    Piroplazmoza-bolest krpelja Empty Re: Piroplazmoza-bolest krpelja

    Počalji  __Witch__ Pon 10 Nov 2008, 21:29

    Eto, ja se bezveze naprezem da se sjetim Laughing

    Nista, tako, stavimo jednom, i svejedno bude pregledan za svaki slucaj nakon svake setnje ... i onda opet kad je vrijeme ... I love you Very Happy
    jasmina79
    jasmina79


    Broj poruka : 1381
    Godina : 45
    Lokacija : Bihac,BiH
    ime psa : Dante
    Datum upisa : 26.09.2008

    Piroplazmoza-bolest krpelja Empty Re: Piroplazmoza-bolest krpelja

    Počalji  jasmina79 Pon 10 Nov 2008, 21:31

    I kada se koriste razni preparati protiv krpelja psa je pozeljno nakon svake setnje dobro pregledati i iscetkati.Svaka pohvala sa vas trud Very Happy
    avatar
    __Witch__


    Broj poruka : 123
    Godina : 35
    Datum upisa : 08.11.2008

    Piroplazmoza-bolest krpelja Empty Re: Piroplazmoza-bolest krpelja

    Počalji  __Witch__ Pon 10 Nov 2008, 21:36

    Pa da ... Heh, hvala I love you flower
    jasmina79
    jasmina79


    Broj poruka : 1381
    Godina : 45
    Lokacija : Bihac,BiH
    ime psa : Dante
    Datum upisa : 26.09.2008

    Piroplazmoza-bolest krpelja Empty Re: Piroplazmoza-bolest krpelja

    Počalji  jasmina79 Pon 10 Nov 2008, 21:40

    Nema na cemu!Tu smo da razmjenjujemo iskustva i prenosimo znanje jedni na druge
    jasmina79
    jasmina79


    Broj poruka : 1381
    Godina : 45
    Lokacija : Bihac,BiH
    ime psa : Dante
    Datum upisa : 26.09.2008

    Piroplazmoza-bolest krpelja Empty Re: Piroplazmoza-bolest krpelja

    Počalji  jasmina79 Pet 06 Feb 2009, 17:01

    Nakon mjeseci hladnoce,snijega,tmurnog vremena....juce je osvanuo prilicno topao i suncan dan.Ali to nije samo nagovjestaj proljeca nego i znak da se vracaju "krvopije"
    Jucer sam nakon kratke setnje,po ne bas zaraslom terenu,nasla na Danteu 3 krpelja,a danas dva.Srecom nisu se stigli zabosti jer sam ga pregledala odmah nakon setnje.
    Opasnost nam stize,zato zastitite svoje ljubimce i pregledajte nakon svake setnje!!!!
    johnyAstor
    johnyAstor
    Admin


    Broj poruka : 1703
    Lokacija : Lazarevac - Valjevo
    ime psa : Astor
    Datum upisa : 13.09.2008

    Piroplazmoza-bolest krpelja Empty Re: Piroplazmoza-bolest krpelja

    Počalji  johnyAstor Pet 06 Feb 2009, 21:33

    ja cu sada na izlozbi, u nedelju, kupiti frontline...
    jasmina79
    jasmina79


    Broj poruka : 1381
    Godina : 45
    Lokacija : Bihac,BiH
    ime psa : Dante
    Datum upisa : 26.09.2008

    Piroplazmoza-bolest krpelja Empty Re: Piroplazmoza-bolest krpelja

    Počalji  jasmina79 Sub 07 Feb 2009, 15:36

    Ja sam vec kupila i stavila Danteu.Sto je sigurno,sigurno!
    johnyAstor
    johnyAstor
    Admin


    Broj poruka : 1703
    Lokacija : Lazarevac - Valjevo
    ime psa : Astor
    Datum upisa : 13.09.2008

    Piroplazmoza-bolest krpelja Empty Re: Piroplazmoza-bolest krpelja

    Počalji  johnyAstor Sub 07 Feb 2009, 16:06

    kupicu i ja mom psu,samo sutra....Very Happy:D:D:D
    manco1
    manco1


    Broj poruka : 59
    Godina : 48
    Lokacija : Laduč
    ime psa : Rem
    ime psa : -
    Datum upisa : 02.11.2009

    Piroplazmoza-bolest krpelja Empty Re: Piroplazmoza-bolest krpelja

    Počalji  manco1 Sre 31 Mar 2010, 16:43

    Nažalost, Rem ima piroplazmozu. Prekjučer nije htio jesti i bio je malo neaktivan, a jučer je dobio i temperaturu. Odmah smo otišli vetu, koji je potvrdio da ima piroplazmozu. Vet je rekao da smo došli na vrijeme te da će biti dobro. Dobio je 2 injekcije. Jučer je bio sav usporen. Danas je dobio drugu injekciju i vet je rekla da se dobro oporavlja. Danas je normalno jeo i puno mu je bolje.
    yovanna
    yovanna


    Broj poruka : 1381
    Godina : 41
    Lokacija : Zrenjanin,Beograd
    ime psa : Bea
    Datum upisa : 10.05.2009

    Piroplazmoza-bolest krpelja Empty Re: Piroplazmoza-bolest krpelja

    Počalji  yovanna Sre 31 Mar 2010, 17:23

    Drzim fige da sto pre ozdravi! Iskreno ja imam fobiju od krpelja,samo da mi ne zakacikrpelj...tako da smo joj kupili advantix,a ranije smo joj stavljali frontline.Sa su nam veterinarskoj apoteci preporucili andvantix,nov je na trzistu i kazu da je u rangu sa frontline mozda i cak za nijansu bolji.
    http://www.advantix.info/ ovo je link
    manco1
    manco1


    Broj poruka : 59
    Godina : 48
    Lokacija : Laduč
    ime psa : Rem
    ime psa : -
    Datum upisa : 02.11.2009

    Piroplazmoza-bolest krpelja Empty Re: Piroplazmoza-bolest krpelja

    Počalji  manco1 Sre 31 Mar 2010, 17:35

    Hvala yovanna. Siguran sam da će se Rem oporaviti. Ali sama pomisao da je od te bolesti lako mogao uginuti je zastrašujuća.
    yovanna
    yovanna


    Broj poruka : 1381
    Godina : 41
    Lokacija : Zrenjanin,Beograd
    ime psa : Bea
    Datum upisa : 10.05.2009

    Piroplazmoza-bolest krpelja Empty Re: Piroplazmoza-bolest krpelja

    Počalji  yovanna Sre 31 Mar 2010, 17:51

    Znam zato i kazem da imam fobiju od krpelja...bas zbog toga sto mogu lako uginuti od toga.Moj ti je savet uzmi mu nesto od te dve stvarcice.Frontline je za pse od 30 kg 1000din,aadvantixjenestomalojeftiniji 900 din.Bar je to cena tih proizvoda u Zrenjaninu.Iskreno mozda je to malo skuplje,alisto se mene tice nek je skuplje i duplo,bitno je da su zasticeni da ne dodju u rizik da im zivot zavisi od toga.Bolje dati 1000 din neko dozivljavati stres i razmisljati...
    Veliki pozz Smile
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Piroplazmoza-bolest krpelja Empty Re: Piroplazmoza-bolest krpelja

    Počalji  Berna Sre 31 Mar 2010, 18:54

    manco, zelim da se Rem brzo oporavi, a kako vidim, sigurno hoce! Cool

    Advantix ima da se kupi u Pet Centru za oko 700 din.

    Mnogo je bolji od Frontline-a, za sada jos nemamo buva, nadam se da ce tako i ostati.
    jasmina79
    jasmina79


    Broj poruka : 1381
    Godina : 45
    Lokacija : Bihac,BiH
    ime psa : Dante
    Datum upisa : 26.09.2008

    Piroplazmoza-bolest krpelja Empty Re: Piroplazmoza-bolest krpelja

    Počalji  jasmina79 Sre 31 Mar 2010, 19:52

    manco nadam se da jer Rem bolje....dok je tako dobro reagovo na th...nadajte se ozdravljenju za par dana...Napisala sam da je Dante imao piroplazmozu...to je strasno.....od tada u dzepu stalno nosim pincetu i upljac....
    manco1
    manco1


    Broj poruka : 59
    Godina : 48
    Lokacija : Laduč
    ime psa : Rem
    ime psa : -
    Datum upisa : 02.11.2009

    Piroplazmoza-bolest krpelja Empty Re: Piroplazmoza-bolest krpelja

    Počalji  manco1 Sre 31 Mar 2010, 20:43

    Zasad je dobro i sutra ide na zadnju injekciju. Vidno mu je bolje pa se nadam da će uskoro biti potpuno zdrav. Muči me to što sa čitao da se terapijom parazit ne uništava u potpunosti pa je moguća pojava bolesti ukoliko mu imunitet padne . Ohrabruje me to što je Dante prebolio piroplazmozu i nije mu se više ponavljala. Nažalost nikad niste sigurni da li će pas oboljeti od piroplazmoze jer nikakvi frontline-i i advantix-i nisu 100% sigurni. To me izluđuje. Dik (lab prije Rema) imao je krpelja da ne znam ni broja (iako je nosio ogrlice protiv krpelja) i nikad nije dobio piroplazmozu. Vet mi veli da toga ima sve više.
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Piroplazmoza-bolest krpelja Empty Re: Piroplazmoza-bolest krpelja

    Počalji  Berna Sre 31 Mar 2010, 20:47

    Nazalost da, sve je vise i vise zarazenih krpelja...
    Nijedan preparat nije 100%, ali ipak smanjuje verovatnocu dobijanja parazita. Pazite sad kad dolaze topliji dani, bolje zastitite svoje pse No
    jasmina79
    jasmina79


    Broj poruka : 1381
    Godina : 45
    Lokacija : Bihac,BiH
    ime psa : Dante
    Datum upisa : 26.09.2008

    Piroplazmoza-bolest krpelja Empty Re: Piroplazmoza-bolest krpelja

    Počalji  jasmina79 Sre 31 Mar 2010, 21:18

    manco1 ::Zasad je dobro i sutra ide na zadnju injekciju. Vidno mu je bolje pa se nadam da će uskoro biti potpuno zdrav. Muči me to što sa čitao da se terapijom parazit ne uništava u potpunosti pa je moguća pojava bolesti ukoliko mu imunitet padne . Ohrabruje me to što je Dante prebolio piroplazmozu i nije mu se više ponavljala. Nažalost nikad niste sigurni da li će pas oboljeti od piroplazmoze jer nikakvi frontline-i i advantix-i nisu 100% sigurni. To me izluđuje. Dik (lab prije Rema) imao je krpelja da ne znam ni broja (iako je nosio ogrlice protiv krpelja) i nikad nije dobio piroplazmozu. Vet mi veli da toga ima sve više.


    Meni ni jedan vet nije rekao da se moze vratiti....godinu dana nakon piroplaznoze je imao pocetnu upalu pluca a prije par sedmica imao je prehladu....u oba slucaja je pao imunitet a piroplazmoze hvala bogu ni na vidiku....

    Sponsored content


    Piroplazmoza-bolest krpelja Empty Re: Piroplazmoza-bolest krpelja

    Počalji  Sponsored content


      Sada je Pet 26 Apr 2024, 17:54