Forum • Labrador fan club

Labradorizuj se na Labrador fan club-u!!!
Ukoliko imate problema na naslovnoj strani,što Vam se cela naslovna stranica pomera sa desna na levo,pokusajte umesto ,,internet explorer'a" da koristite ,,operu" ili ,,mozilla firefox". Nešto više o tome pročitajte u forumu ,,kritike,ideje,pohvale,obavestenja..." u temi ,,savet u vezi sa internet explorer-om".
Hvala na razumevanju.
LFC Team

Join the forum, it's quick and easy

Forum • Labrador fan club

Labradorizuj se na Labrador fan club-u!!!
Ukoliko imate problema na naslovnoj strani,što Vam se cela naslovna stranica pomera sa desna na levo,pokusajte umesto ,,internet explorer'a" da koristite ,,operu" ili ,,mozilla firefox". Nešto više o tome pročitajte u forumu ,,kritike,ideje,pohvale,obavestenja..." u temi ,,savet u vezi sa internet explorer-om".
Hvala na razumevanju.
LFC Team

Forum • Labrador fan club

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

5 posters

    Gljivice u uhu,kako izliječiti?

    avatar
    sunnyshine


    Broj poruka : 40
    Godina : 40
    Lokacija : Slavonski Brod , Hrvatska
    ime psa : Aron
    ime psa : Aron
    Datum upisa : 09.01.2012

    Gljivice u uhu,kako izliječiti? Empty Gljivice u uhu,kako izliječiti?

    Počalji  sunnyshine Ned 24 Mar 2013, 13:05

    Poštovani,

    moj labrador unazad par dana ima jako crveno lijevo uho,unutra je ispunjeno nečim smedjim,poput šuge mi izgleda, i vruće mu je uho stalno ...zna li itko da li mogu za njegovo liječenje upotrijebiti klasičnu mast za gljivice koju koriste ljude,tipa Plimycol ili Geokorton?Hvala
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Gljivice u uhu,kako izliječiti? Empty Re: Gljivice u uhu,kako izliječiti?

    Počalji  Berna Ned 24 Mar 2013, 14:16

    Ne mozes, nego ga moras odvesti kod veterinara koji ce uzeti bris, utvrditi koji je oblik infekcije u pitanju (mogu biti gljivice ali i bakterije i mesano) i u skladu sa tim pripisati terapiju i doziranje.
    avatar
    sunnyshine


    Broj poruka : 40
    Godina : 40
    Lokacija : Slavonski Brod , Hrvatska
    ime psa : Aron
    ime psa : Aron
    Datum upisa : 09.01.2012

    Gljivice u uhu,kako izliječiti? Empty Re: Gljivice u uhu,kako izliječiti?

    Počalji  sunnyshine Ned 24 Mar 2013, 14:35

    ma,znam da ga mogu voditi veterinaru,ali sam pomislila da možda nije ništa ozbiljno ,pa da nema potrebe da ga za svaku sitnicu vozim njemu...mislila sam možda mogu sama nešto učiniti....ali ipak idemo onda vetu...
    ViPns
    ViPns


    Broj poruka : 1158
    Godina : 47
    Lokacija : Novi Sad
    ime psa : Ariel
    ime psa : Nakoma
    Datum upisa : 29.05.2010

    Gljivice u uhu,kako izliječiti? Empty Re: Gljivice u uhu,kako izliječiti?

    Počalji  ViPns Ned 24 Mar 2013, 14:44

    Ne mora znaciti da je sitnica,mada moze i biti,ipak to jedino strucno skolovano lice moze utvrditi.Postoje razlicite vrste gljivica i bakterija i prema tome razlicita i sredstva za lecenje jer ne postoje univerzalna,npr. antibiotik koji ce delovati na neke bakterije samo ce pospesiti razvoj nekih gljivica,tako da poslusajte Bernu i odvedite psa kod veterinara jer upala uha ako se zanemari moze da prouzrokuje velike probleme!
    avatar
    sunnyshine


    Broj poruka : 40
    Godina : 40
    Lokacija : Slavonski Brod , Hrvatska
    ime psa : Aron
    ime psa : Aron
    Datum upisa : 09.01.2012

    Gljivice u uhu,kako izliječiti? Empty Re: Gljivice u uhu,kako izliječiti?

    Počalji  sunnyshine Ned 24 Mar 2013, 14:51

    sta vi mislite o tome mogu li mu davati propolis možda,pošto je jako slaboga imuniteta i stalno je boležljiv,iako ima sve uvijete da bude zdrav.
    Nade
    Nade
    moderator


    Broj poruka : 553
    Godina : 32
    ime psa : Pepa
    Datum upisa : 10.11.2011

    Gljivice u uhu,kako izliječiti? Empty Re: Gljivice u uhu,kako izliječiti?

    Počalji  Nade Ned 24 Mar 2013, 16:09

    Moze biti Malesezija, ali ovo je nagadjanje, znaci kako sta su vama rekli kod vet, da se uzme bris i za pola sata imacete rezultate.
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Gljivice u uhu,kako izliječiti? Empty Re: Gljivice u uhu,kako izliječiti?

    Počalji  Berna Ned 24 Mar 2013, 19:43

    Ama covece odvedi psa kod veterinara Evil or Very Mad I nemoj nista da stavljas psu u usi na svoju ruku, jer mozes da napravis jos veci problem!
    paun
    paun


    Broj poruka : 375
    Godina : 47
    Lokacija : Negotin
    ime psa : Ben....
    Datum upisa : 23.01.2011

    Gljivice u uhu,kako izliječiti? Empty Re: Gljivice u uhu,kako izliječiti?

    Počalji  paun Ned 24 Mar 2013, 20:17

    Evo da ti i ja dam neki savet u vezi ušiju, ako su ti dostupni veterinari koji će uraditi potrebne briseve i odrediti terapiju kako treba to je ono prvo što treba da uradiš. Međutim ako ti odokativno baci pogled, da najskuplje kapi koje usto ništa ni ne pomognu a nisu jeftine onda ti je moj savet da tri četiri puta dnevno ispereš uvo sa 3% bornom kiselinom koju imaš u humanoj apoteci. Napraviš tufer od vate, dobro ga natopiš 3% bornom kiselinom i lagano prebrišeš uvo tako da se u njega slije borna kiselina, malo masiraš uvo i pustiš da otrese, nemoj na silu girati ni tufer ni prste u uvo, nežno je i možeš da ga povrediš. Ta borna kiselina deluje i na bakterije i na gljivice i svima je pomogla a meni posle više meseci razno raznih nagađanja veterinara šta bi bilo kad bi bilo i neznam koliko para za preparate, što za održavanje ušiju, što raznih lekova definitivno rešilo problem, koji se ni dan danas ne vraća.

    Sponsored content


    Gljivice u uhu,kako izliječiti? Empty Re: Gljivice u uhu,kako izliječiti?

    Počalji  Sponsored content


      Sada je Ned 19 Maj 2024, 19:28