Forum • Labrador fan club

Labradorizuj se na Labrador fan club-u!!!
Ukoliko imate problema na naslovnoj strani,što Vam se cela naslovna stranica pomera sa desna na levo,pokusajte umesto ,,internet explorer'a" da koristite ,,operu" ili ,,mozilla firefox". Nešto više o tome pročitajte u forumu ,,kritike,ideje,pohvale,obavestenja..." u temi ,,savet u vezi sa internet explorer-om".
Hvala na razumevanju.
LFC Team

Join the forum, it's quick and easy

Forum • Labrador fan club

Labradorizuj se na Labrador fan club-u!!!
Ukoliko imate problema na naslovnoj strani,što Vam se cela naslovna stranica pomera sa desna na levo,pokusajte umesto ,,internet explorer'a" da koristite ,,operu" ili ,,mozilla firefox". Nešto više o tome pročitajte u forumu ,,kritike,ideje,pohvale,obavestenja..." u temi ,,savet u vezi sa internet explorer-om".
Hvala na razumevanju.
LFC Team

Forum • Labrador fan club

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

2 posters

    Problem sa disanjem u toku anestezije

    Bella26
    Bella26


    Broj poruka : 16
    Godina : 42
    ime psa : Bella
    Datum upisa : 27.03.2014

    Problem sa disanjem u toku anestezije Empty Problem sa disanjem u toku anestezije

    Počalji  Bella26 Ned 04 Maj 2014, 19:54

    Postovani,
    Pre par dana sam odvela moju Labradorku kod veterinara kako bi je sterilisali. Ona je stara 4,5 god. i zdrav je pas. Povremeno imamo problema sa tezinom ali to korigujemo povecanjem aktivnosti. Hranim je granulama i konzervama za pse.
    Pregledana je detaljno i pripremljena za operaciju.
    Probem je nastao odmah po uvodjenu u anesteziju, nisam sigurna ali mi je vet. rekao da je u pitanju inhalaciona anestezija i lek koji joj je dao se koristi i kod ljudi. Od samog pocetka nije imala ritam disanja i vet je cekao da se on uspostavi kako bi krenuo sa intervencijom, medjutim ni posle skoro sat vremena to se nije desilo pa je intervncija prekinuta. Ostalo je da se cujemo za dve nedelje kako bi sve ponovili eventualno da uradimo i analize krvi.
    Zaista sam zabrinuta, necu dozvoliti da je opet uvede u anesteziju bez analiza.
    Zanima me da li neko ima slicna iskustva? Koji je razlog loseg reagovanja na anesteziju buducu da je zdrava?
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Problem sa disanjem u toku anestezije Empty Re: Problem sa disanjem u toku anestezije

    Počalji  Berna Pon 05 Maj 2014, 15:23

    Da li je uradjena krvna slika i biohemija pre anestezije?
    Bella26
    Bella26


    Broj poruka : 16
    Godina : 42
    ime psa : Bella
    Datum upisa : 27.03.2014

    Problem sa disanjem u toku anestezije Empty Re: Problem sa disanjem u toku anestezije

    Počalji  Bella26 Pon 05 Maj 2014, 22:07

    Ne, kako vet. kaze nije bilo potrebe za tim jer je na pregledu bila zdrava, nista nije ukazivalo da ce doci do ovakve situacije. Takodje kaze da ni u jednom momentu nije bila zivotno ugrozena i vitalni znaci su praceni sve vreme. Po njegovim recima desava se kod pojedinih pasa da jednostavno ne podnesu anesteziju. Na njegov predlog pomenute analize cemo raditi za koji dan.
    Naravno da cu uraditi sve sto je potrebno, ali mi tesko pada neupucenost.
    Jako sam malo informacija pronasla o opstoj anesteziji kod pasa, tako da ce mi svako iskustvo pomoci.
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Problem sa disanjem u toku anestezije Empty Re: Problem sa disanjem u toku anestezije

    Počalji  Berna Uto 06 Maj 2014, 09:43

    Svi lekovi (pa i otrovi) se metabolisu u jetri, zato bih uradila biohemiju i proverila parametre jetre. Neki psi su osetljiviji na neke supstance od drugih pasa, iz raznih razloga, porazgovaraj sa veterinarom nakon svih potrebnih ispitivanja i vidi da li postoji mogucnost za nekom drugom vrstom anestezije na koju nece pas pokazati preosetljivost.

    Srecno i javljajte kako je proslo.
    Bella26
    Bella26


    Broj poruka : 16
    Godina : 42
    ime psa : Bella
    Datum upisa : 27.03.2014

    Problem sa disanjem u toku anestezije Empty Re: Problem sa disanjem u toku anestezije

    Počalji  Bella26 Pet 23 Maj 2014, 22:05

    Postovani,
    moja labradorka je operisana u sredu i sve je proteklo savrseno. Dobro je podnela anesteziju, lepo se probudila i nakon 3 sata je vec bila na nozicama.
    Problem koji se ranije javio zapravo nije ni postojao. Naime kod prvog uvodjenja u anesteziju aparat se pokvario u tom momentu, sto veterinar nije mogao da zna kako se isti problem desio sa psom koji je bio na programu nakon nje stvar je bila jasna. Za svaki slucaj uradili smo i analize krvi i sve je ok.
    Sutra idemo na kontrolu a konce skidamo za desetak dana.
    Za sada je sve ok nadam se da ce tako i ostati.
    Hvala Vam sto ste mi pomogli kada sam bila bas zabrinuta.
    Veliki pozdrav
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Problem sa disanjem u toku anestezije Empty Re: Problem sa disanjem u toku anestezije

    Počalji  Berna Pet 23 Maj 2014, 22:08

    E pa super sto je sve dobro proslo, zelimo brz oporavak!

    Sponsored content


    Problem sa disanjem u toku anestezije Empty Re: Problem sa disanjem u toku anestezije

    Počalji  Sponsored content


      Sada je Uto 07 Maj 2024, 13:50