Forum • Labrador fan club

Labradorizuj se na Labrador fan club-u!!!
Ukoliko imate problema na naslovnoj strani,što Vam se cela naslovna stranica pomera sa desna na levo,pokusajte umesto ,,internet explorer'a" da koristite ,,operu" ili ,,mozilla firefox". Nešto više o tome pročitajte u forumu ,,kritike,ideje,pohvale,obavestenja..." u temi ,,savet u vezi sa internet explorer-om".
Hvala na razumevanju.
LFC Team

Join the forum, it's quick and easy

Forum • Labrador fan club

Labradorizuj se na Labrador fan club-u!!!
Ukoliko imate problema na naslovnoj strani,što Vam se cela naslovna stranica pomera sa desna na levo,pokusajte umesto ,,internet explorer'a" da koristite ,,operu" ili ,,mozilla firefox". Nešto više o tome pročitajte u forumu ,,kritike,ideje,pohvale,obavestenja..." u temi ,,savet u vezi sa internet explorer-om".
Hvala na razumevanju.
LFC Team

Forum • Labrador fan club

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

+2
jasmina79
Amater
6 posters

    Moje neznanje sa LABOM

    avatar
    Amater


    Broj poruka : 3
    Godina : 54
    Lokacija : Nish
    ime psa : LABA
    ime psa : Bezimeni
    Datum upisa : 28.04.2009

    Moje neznanje sa LABOM Empty Moje neznanje sa LABOM

    Počalji  Amater Uto 28 Apr 2009, 22:06

    Zovem se Milan i matorac sam po godinama,zivotinje volim ali nisam imao prilike da se njima potpuno posvecujem osim kanarincu i predivnoj maci moje kceri.Molio bih plemenite ljude ovog sajta da mi pomognu koliko se to moze. Zivim u porodicnoj kuci sa velikim dvoristem. posto je kuca tik uz magistralni put to je za vreme asfaltiranja istog kapija ostala otvorena citave noci. U po noci probudio me je lavez pasa tako da sam izasao i u dvoristu primetio predivnog psa, potpuno crnog, koji je odmah iskazao svoju dobrotu i umilno prilazeci trazio pomoc. Prihvatio sam ga, potavio mu prostorku u terasi, dao malo hleba natopljenog u preostaloj supici i ostavio. Nije te noci zalajao. Ujutru sam odmah na netu uocio da je rec o njegovom visocanstvu Labradoru. Ovaj odnosno ova jer sam kasnije uocio da je zenka, bio je tezak dvadesetak kilograma, prilicno ugojen i u dobroj kondiciji. Kako imam Pet shop u blizini, otisao sam po hranu i prodavacicu pitao za savet staciniti oko ishrane. Dobio sam par instrukcija i poceo sa hranom "Dogs Favourite". Istoga dana dao sam nedeljni oglas na lokalnoj televiziji Koja ima dobru gledanost i Jugoistocnoj Srbiji. Trazio sam vlasnika (nedelju dana po deset emitovanja).Pojavilo se par potencijalnih vlasnika medjutim jedan je trazio muzjaka a drugi zlatnu Labradorku. Interesantno je da niti jedan nit drugi nisu hteli da mi kazu nista o psu.Kako je vreme oglasavanja isteklo a ja za oglasavanje na RTS-u nemam novaca to sam odlucio da je cuvam. Nemam nikakvog iskustva, sve sto sam saznao saznajem sa neta i prakticno koristim. Pas nije imao nikakvo obelezje niti uzicu. Jedno sam siguran a to je da nista manje nije lep no psi cije su slike na forumima. Vise sam nego siguran da je potomak nekih sampiona. Kako bez papira nadalje sa njim? Najlepse molim za savet. Unapred hvala.
    jasmina79
    jasmina79


    Broj poruka : 1381
    Godina : 45
    Lokacija : Bihac,BiH
    ime psa : Dante
    Datum upisa : 26.09.2008

    Moje neznanje sa LABOM Empty Re: Moje neznanje sa LABOM

    Počalji  jasmina79 Uto 28 Apr 2009, 22:29

    Milane prvo da vam zazelim dobrodoslicu na forum Very Happy

    Drago mi je da je izgubljeni pas naisao na vas jer vidim da se lijepo udomili.Znam da oglasi u medijima kostaju i mislim da ste dovoljno ucinili da nadjete vlasnika.

    Vjerujem da je pas lijep i mozda je stvarno sampionskog porijekla.Svi uzgajivaci pasa i oni koji se bave tom vrstom posla svoje pse obiljezavaju tetovazom i sto je danas popularnije i ucestalije mikrocipom.Jeste li isli u veterinarsku stanicu koje imaju skener za mikrocip?Na taj nacin mozete saznati podatke o vlasniku.

    Sto se tice izlozbi pas bez rodovnika ne vrijedi nista bez obzira kako dobro izgleda ali to ne znaci da vam ne moze biti savrsen kucni ljubimac.

    Iskreno se nadam da cete mu pronaci vlasnika ili da ce postati novi clan vase obitelji.

    Ako imate jos kakvih pitanja slobodno nam se obratite,bice nam nam drago pomoci

    Pozdrav i sretno!
    Sladja
    Sladja


    Broj poruka : 537
    Godina : 50
    Lokacija : okolina Lazarevca
    ime psa : Sem,Dasha,Allegra
    ime psa : Crni,Bello,Megy
    Datum upisa : 14.09.2008

    Moje neznanje sa LABOM Empty Re: Moje neznanje sa LABOM

    Počalji  Sladja Sre 29 Apr 2009, 13:58

    Dobrodoslica i od mene,
    i kao prvo ne slazem se sa onim ,,matorac",onda sam i ja "baba" Very Happy ,sto se psa tice mislim da vam je Jasmina lepo sve objasnila...
    johnyAstor
    johnyAstor
    Admin


    Broj poruka : 1703
    Lokacija : Lazarevac - Valjevo
    ime psa : Astor
    Datum upisa : 13.09.2008

    Moje neznanje sa LABOM Empty Re: Moje neznanje sa LABOM

    Počalji  johnyAstor Sre 29 Apr 2009, 14:28

    dobrodosli,
    super sto je naisao kod Vas...
    P.S. Dajte mu ime...Very Happy
    Andrija
    Andrija


    Broj poruka : 16
    Godina : 30
    ime psa : Ben
    Datum upisa : 06.02.2009

    Moje neznanje sa LABOM Empty Re: Moje neznanje sa LABOM

    Počalji  Andrija Sre 29 Apr 2009, 14:35

    Dobrodoslica i od mene... Jasmina vam je objasnila sve o psu.. Ako Vas zanima jos nesto pitajte. Nadam se da cemo Vam pomoci.


    Pozdrav od Bena i Andrije
    avatar
    Amater


    Broj poruka : 3
    Godina : 54
    Lokacija : Nish
    ime psa : LABA
    ime psa : Bezimeni
    Datum upisa : 28.04.2009

    Moje neznanje sa LABOM Empty Zahvalnost

    Počalji  Amater Sre 29 Apr 2009, 18:40

    Halo, ljudi neizmerno vam hvala za podrsku,pomoc i razumevanje. Dozivljavam vas kao jednu humanu porodicu ciji clan zelim biti.Savet JASMINE79 prihvatam i sutra sam u Veterinarskoj ambulanti gde cemo videti ko je vlasnik Labe i ukoliko ga pronadjemo odmah prelazimo na kupovinu stenca. Hvala svima jos jednom.
    jasmina79
    jasmina79


    Broj poruka : 1381
    Godina : 45
    Lokacija : Bihac,BiH
    ime psa : Dante
    Datum upisa : 26.09.2008

    Moje neznanje sa LABOM Empty Re: Moje neznanje sa LABOM

    Počalji  jasmina79 Sre 29 Apr 2009, 20:01

    Mislim da vam se ispred sviha clanova foruma mogu zahvaliti na lijepim rijecima i nadam se da ,kako god ispalo sa vasom labradoricom,opet vidimo na forumu. Very Happy
    johnyAstor
    johnyAstor
    Admin


    Broj poruka : 1703
    Lokacija : Lazarevac - Valjevo
    ime psa : Astor
    Datum upisa : 13.09.2008

    Moje neznanje sa LABOM Empty Re: Moje neznanje sa LABOM

    Počalji  johnyAstor Čet 30 Apr 2009, 15:46

    Hvala za lepe reci...Smile
    I ako vratite zenku nemojte da nas zaboravite...Very Happy

    a sto se tice onoga:
    Amater ::Dozivljavam vas kao jednu humanu porodicu ciji clan zelim biti
    ne samo da zelite biti,nego vec jeste clan naseg kluba,Labrador fan club-a...Very Happy:D:D
    TyKy
    TyKy


    Broj poruka : 801
    Godina : 35
    Lokacija : Podgorica
    ime psa : REA
    ime psa : IGNIS, KALIOPI
    Datum upisa : 13.09.2008

    Moje neznanje sa LABOM Empty Re: Moje neznanje sa LABOM

    Počalji  TyKy Sub 02 Maj 2009, 12:46

    Evo i ja nadjoh malo vremena da vam pozelim dobrodoslicu.
    I ako nadjete vlasnika, nasa mala, ali odabrana ekipa ce vam pomoci da izaberete lijepo stene, koje ce uz vasu brigu i nasu pomoc izrasti u predivnog psa!

    Pozzdrav
    TyKy, Rea i kinezi
    jasmina79
    jasmina79


    Broj poruka : 1381
    Godina : 45
    Lokacija : Bihac,BiH
    ime psa : Dante
    Datum upisa : 26.09.2008

    Moje neznanje sa LABOM Empty Re: Moje neznanje sa LABOM

    Počalji  jasmina79 Pon 18 Maj 2009, 20:35

    I sta se desilo?Nasli ste vlasnika?
    avatar
    Amater


    Broj poruka : 3
    Godina : 54
    Lokacija : Nish
    ime psa : LABA
    ime psa : Bezimeni
    Datum upisa : 28.04.2009

    Moje neznanje sa LABOM Empty Re: Moje neznanje sa LABOM

    Počalji  Amater Uto 19 Maj 2009, 21:43

    jasmina79 ::I sta se desilo?Nasli ste vlasnika?

    Pozdrav svima, i izvinjenje jer me nije bilo veoma dugo na sajtu.Prateci dogadjanja na Forumu uvidjam da se i svi ostali (osim modelatora koji zasluzuje svaku pohvalu) niste jos uvek "raspisali", no nadam se da cemo svi doprineti da sajt dobije na vecoj popularnosti. Sto se tice moje neznanke na zalost vlasnika i na moju srecu LABA nije pronasla vlasnika. Mesto na kozi (prednji deo ledja) gde je bio cip ostalo je bez zastitnog dela koze (sto me jako nervira) i zato molim modelatora ili za reci utehe u smislu da ce se taj deo regenerisati, ili reci patnje da ce to ostati tako zauvek.Labom sam se bavio onoliko koliko mi je vreme dozvoljavalo a mogu sa zadovoljstvom istaci da sada vremena imam sve vise i da joj ga sa zadovoljstvom poklanjam. Najpre sta je veterinar rekao. Osetio sam izvesnu dozu ljubomore jer je hteo psa za sebe mada nije to eksplicitno saopstio. Nije mogao da mi pomogne oko vakcina,oko saveta sta ciniti,sta primenjivati.... Puno vise sam saznao ove nedelje na izlozbi pasa u Nisu. Vlasnici su sa zadovoljstvom ukazivali na svaki potez koji treba ciniti sa psom. Inace procene su da ima izmedju devet i jedanaest meseci.Osnovne pojmove iz dresure je savladao. Vodu,reku/jezero voli vise no ista i tamo mu je najlepse mada ne dozvoljavam da predugo ostaje.Bubili koristim mada sam kupio sampon za parazite a i ogrlicu. Smorio sam vas ovim mojim informacijama, veterinara molim za malo vise pomoci sta ciniti u ovakvim situacijama, sta sa psom o kome nista ne znate, koje vakcine, koliko hrane (jako je razvijena (nije ugojena) jer je hiperaktivna. Imam milion pitanja ali dobio jedan ili par saveta bit cu veoma zahvalan svakom clanu Foruma koji posalje. Ne znam da li me posle ovog monologa mozete prihvatiti kao ravnopravnog clana. Nadam se da cu imati prilike da nadalje cesce posecujem sajt.HVALA LEPO
    TyKy
    TyKy


    Broj poruka : 801
    Godina : 35
    Lokacija : Podgorica
    ime psa : REA
    ime psa : IGNIS, KALIOPI
    Datum upisa : 13.09.2008

    Moje neznanje sa LABOM Empty Re: Moje neznanje sa LABOM

    Počalji  TyKy Uto 19 Maj 2009, 23:25

    Naravno da vas necemo prihvatiti kao ravnopravnog clana! Very Happy

    ...SALIM SE. Slazem se sa vama da ovdje samo nas petoro, sestoro pise, ali sta cemo!!
    Nadam se da cete se vi raspisati!

    Veliki pozz
    TyKy, Rea i kinezi
    jasmina79
    jasmina79


    Broj poruka : 1381
    Godina : 45
    Lokacija : Bihac,BiH
    ime psa : Dante
    Datum upisa : 26.09.2008

    Moje neznanje sa LABOM Empty Re: Moje neznanje sa LABOM

    Počalji  jasmina79 Uto 19 Maj 2009, 23:44

    Nisam razumjela sta ste mislili na zastitni dio koze?Je li neka povreda?Taj dio vase price nije mi jasan Embarassed

    Rado pomazemo svakome pa i vama koji ste Labi jako dobar vlasnik.Vidim da vas usrecuje a i vi nju.

    Da ne bi bilo zbrke i da se ne bi vrtili u krug mogu li vas zamoliti da svoja pitanja postavljate u vec postojecim temama ili otvorite novu?

    Tako ce biti lakse i vama i nama a posebno novim clanovima foruma i ljudima koji imaju problema kao i vi.

    Nadam se da vam moja molba nece biti problem i da se necete naljutiti.
    Unaprijed hvala!
    Pozz od mene i Dantea
    johnyAstor
    johnyAstor
    Admin


    Broj poruka : 1703
    Lokacija : Lazarevac - Valjevo
    ime psa : Astor
    Datum upisa : 13.09.2008

    Moje neznanje sa LABOM Empty Re: Moje neznanje sa LABOM

    Počalji  johnyAstor Sre 20 Maj 2009, 20:21

    Pozdrav i od mene,
    Koliko sam mogao da primetim da veterinar koji Vaseg psa pregleda nije neki...Question
    Nazalost,jako losih veterinara koji ne znaju sta,kako,gde,zasto...
    Inace,niste nam rekli kako Vam se zove labic?
    Odakle ste?
    P.S. - Ako vec niste nasli vlasnika psa nedajte ga nikome....

    i jos nesto
    UZIVAJTE sa njom/njim,vratice Vam se,verujte...


    i nemojte da Jasmininu molbu da shvatite kako ne treba... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
    johnyAstor
    johnyAstor
    Admin


    Broj poruka : 1703
    Lokacija : Lazarevac - Valjevo
    ime psa : Astor
    Datum upisa : 13.09.2008

    Moje neznanje sa LABOM Empty Re: Moje neznanje sa LABOM

    Počalji  johnyAstor Sre 20 Maj 2009, 20:30

    da,na forumu se veterinar ne oglasava vec neko vreme,ne znam sto,ali ga nema,nazalost....
    jasmina79
    jasmina79


    Broj poruka : 1381
    Godina : 45
    Lokacija : Bihac,BiH
    ime psa : Dante
    Datum upisa : 26.09.2008

    Moje neznanje sa LABOM Empty Re: Moje neznanje sa LABOM

    Počalji  jasmina79 Čet 21 Maj 2009, 09:58

    Sigurna sam da se niko nece ljutiti na mene zbog ovakvog komentara.Pa neko mora biti i moderator Very Happy i odradjivati taj dio posla.Meni je u cilju da forum bude posjecen,da razmjenjujemo iskustva,pomazemo jedni drugima....ali da sve to nekako smjestio na svoje mjesto....da bude pregledno i lako za pronaci potrebne informacije.
    Da li se Amater slaze?Ili se mozda ljuti?
    johnyAstor
    johnyAstor
    Admin


    Broj poruka : 1703
    Lokacija : Lazarevac - Valjevo
    ime psa : Astor
    Datum upisa : 13.09.2008

    Moje neznanje sa LABOM Empty Re: Moje neznanje sa LABOM

    Počalji  johnyAstor Čet 21 Maj 2009, 10:41

    Ne znam,ali meni je izgledalo kao grdnja... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

    Sponsored content


    Moje neznanje sa LABOM Empty Re: Moje neznanje sa LABOM

    Počalji  Sponsored content


      Sada je Pon 20 Maj 2024, 10:25