Forum • Labrador fan club

Labradorizuj se na Labrador fan club-u!!!
Ukoliko imate problema na naslovnoj strani,što Vam se cela naslovna stranica pomera sa desna na levo,pokusajte umesto ,,internet explorer'a" da koristite ,,operu" ili ,,mozilla firefox". Nešto više o tome pročitajte u forumu ,,kritike,ideje,pohvale,obavestenja..." u temi ,,savet u vezi sa internet explorer-om".
Hvala na razumevanju.
LFC Team

Join the forum, it's quick and easy

Forum • Labrador fan club

Labradorizuj se na Labrador fan club-u!!!
Ukoliko imate problema na naslovnoj strani,što Vam se cela naslovna stranica pomera sa desna na levo,pokusajte umesto ,,internet explorer'a" da koristite ,,operu" ili ,,mozilla firefox". Nešto više o tome pročitajte u forumu ,,kritike,ideje,pohvale,obavestenja..." u temi ,,savet u vezi sa internet explorer-om".
Hvala na razumevanju.
LFC Team

Forum • Labrador fan club

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

3 posters

    Tesko ustajanje

    saxovozlato
    saxovozlato


    Broj poruka : 17
    Godina : 43
    Lokacija : Veliko Gradiste
    ime psa : Maza
    Datum upisa : 20.02.2015

    Tesko ustajanje Empty Tesko ustajanje

    Počalji  saxovozlato Pet 27 Feb 2015, 17:58

    Primetila sam juce da Maza tesko ustaje posle spavanja i duzeg lezanja zbog zadnjih nogu No . Kada ustane teze ide na zadnje noge, ali posle par koraka sasvim normalano hoda, cak je danas trcla po parku i igrala se, bez problema. Ima li neko iskustva sa tim, treba li ici kod veterinara? Inace pipkala sam joj noge, ne buni se. Brinem se
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Tesko ustajanje Empty Re: Tesko ustajanje

    Počalji  Berna Pet 27 Feb 2015, 20:46

    Koliko je pas star?

    saxovozlato
    saxovozlato


    Broj poruka : 17
    Godina : 43
    Lokacija : Veliko Gradiste
    ime psa : Maza
    Datum upisa : 20.02.2015

    Tesko ustajanje Empty Re: Tesko ustajanje

    Počalji  saxovozlato Pet 27 Feb 2015, 21:49

    4.5 meseca. Kad sam procitala onaj post o kukovima, odmah sam zvala veterinara. Sutra dolazi da je pogleda. Imas li neko misljenje, nadam se optimisticno... Crying or Very sad
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Tesko ustajanje Empty Re: Tesko ustajanje

    Počalji  Berna Pet 27 Feb 2015, 22:38

    Stene je jos u razvoju, u tom uzrastu kukovi mogu biti "labavi" i zato se i preporucuje da se isti snimaju tek kad stene napuni 12 meseci. U nekim retkim slucajevima teske displazije dijagnoza je moguca i na ranijem uzrastu.

    Drzim fige da ste se samo uspanicili citajuci postove ili da je stene "isteglo neki misic". Wink Svakako javite sta je rekao vet.
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Tesko ustajanje Empty Re: Tesko ustajanje

    Počalji  Berna Pet 27 Feb 2015, 22:40

    Jos jedno pitanjce - da li kojim slucajem mozda preterujete sa istrcavanjem i vezbom?
    saxovozlato
    saxovozlato


    Broj poruka : 17
    Godina : 43
    Lokacija : Veliko Gradiste
    ime psa : Maza
    Datum upisa : 20.02.2015

    Tesko ustajanje Empty Re: Tesko ustajanje

    Počalji  saxovozlato Pet 27 Feb 2015, 22:45

    Ne, seta se slobodno po dvoristu, a jednom dnevnom idemo u namensku setnju do parka. Cini mi se od pocetka da nije bas reprezentativni primer labradora, nije narocito zivahna. Ocekivala sam haos u kuci, medjutim bas je poslusna i `fina`. Ta mirnoca me i brine.... Question
    saxovozlato
    saxovozlato


    Broj poruka : 17
    Godina : 43
    Lokacija : Veliko Gradiste
    ime psa : Maza
    Datum upisa : 20.02.2015

    Tesko ustajanje Empty Re: Tesko ustajanje

    Počalji  saxovozlato Sub 28 Feb 2015, 21:54

    Bio nam je danas veterinar, rekao da za pocetak probamo sa povecanjem kalcijuma. Znaci AD kapi, sto vise na suncu, da joj damo tabletu protiv glista, jer gliste hoce da vuku kalcijum, mada ja mislim da nema gliste. Ali, to je za pocetak, pa da vidimo za 10-ak dana. Mozda je neki polineuritis. Displazija kao krajnja varijanta, ali polako, korak po korak. Bice valjda OK... pale
    ViPns
    ViPns


    Broj poruka : 1158
    Godina : 47
    Lokacija : Novi Sad
    ime psa : Ariel
    ime psa : Nakoma
    Datum upisa : 29.05.2010

    Tesko ustajanje Empty Re: Tesko ustajanje

    Počalji  ViPns Ned 01 Mar 2015, 22:58

    Prvo to povecanje kalcijuma zbog tezeg ustajanja mi nikako nije logicno, naravno da je psu potrebna povecana kolicina kalcijuma u razvoju, ali opet zavisi od nacina ishrane, tj da li u toj hrani nedostaje kalcijum ili ga ima dovoljno, posto je visak jednako opasan kao i manjak.
    Ciscenje odd glista se radi preventivno u odredjenom vremenskom periodu bez obzira da li pas ima ili ne te parazite.
    Izlaganje suncu je svakako jedna neophodna stvar, ponajvise zbog D vitamina koji je opet neophodan da bi taj kalcijum mogao da se apsorbuje na pravilan nacin (da li iz hrane ili iz vestackih suplemenata svejedno)
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Tesko ustajanje Empty Re: Tesko ustajanje

    Počalji  Berna Pon 02 Mar 2015, 09:19

    Cime se hrani pas?

    Sponsored content


    Tesko ustajanje Empty Re: Tesko ustajanje

    Počalji  Sponsored content

      Similar topics

      -

      Sada je Sre 08 Maj 2024, 00:10