Forum • Labrador fan club

Labradorizuj se na Labrador fan club-u!!!
Ukoliko imate problema na naslovnoj strani,što Vam se cela naslovna stranica pomera sa desna na levo,pokusajte umesto ,,internet explorer'a" da koristite ,,operu" ili ,,mozilla firefox". Nešto više o tome pročitajte u forumu ,,kritike,ideje,pohvale,obavestenja..." u temi ,,savet u vezi sa internet explorer-om".
Hvala na razumevanju.
LFC Team

Join the forum, it's quick and easy

Forum • Labrador fan club

Labradorizuj se na Labrador fan club-u!!!
Ukoliko imate problema na naslovnoj strani,što Vam se cela naslovna stranica pomera sa desna na levo,pokusajte umesto ,,internet explorer'a" da koristite ,,operu" ili ,,mozilla firefox". Nešto više o tome pročitajte u forumu ,,kritike,ideje,pohvale,obavestenja..." u temi ,,savet u vezi sa internet explorer-om".
Hvala na razumevanju.
LFC Team

Forum • Labrador fan club

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

+2
Jepur0
ivana90
6 posters

    Tesko hoda

    ivana90
    ivana90


    Broj poruka : 22
    Godina : 34
    ime psa : Ringo
    ime psa : Ringo
    Datum upisa : 06.12.2010

    Tesko hoda Empty Tesko hoda

    Počalji  ivana90 Sub 18 Dec 2010, 16:41

    Ne znam sta mu je,vec dva dana tesko hoda,malo se oslanja na zadnje noge,nije tako veseo kao sto je bio. Stolica mu je u redu,ne povraca.Neka mi neko kaze sta je u pitanju.Vodila sam ga kod veterinara malopre i dao mu je neku injekciju,sad cemo da vidimo. Zanima me vase misljenje.

    P.S. Ima tri meseca
    Jepur0
    Jepur0
    moderator


    Broj poruka : 534
    Godina : 29
    ime psa : Leo
    Datum upisa : 09.01.2010

    Tesko hoda Empty Re: Tesko hoda

    Počalji  Jepur0 Sub 18 Dec 2010, 16:47

    Je l' mu je veterinar izmerio temp.?!
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Tesko hoda Empty Re: Tesko hoda

    Počalji  Berna Sub 18 Dec 2010, 16:49

    Koliko je star, da li su snimani kukovi?
    Sta je veterinar rekao, na sta sumnja?

    EDIT: sad sam videla da ima 3 meseca... rano je da se pojave problemi sa kukovima ali nikad se ne zna Sad
    ivana90
    ivana90


    Broj poruka : 22
    Godina : 34
    ime psa : Ringo
    ime psa : Ringo
    Datum upisa : 06.12.2010

    Tesko hoda Empty Re: Tesko hoda

    Počalji  ivana90 Sub 18 Dec 2010, 17:13

    Nema temperaturu, kaze ako je virusno oboljenje da ne moze da pomogne,misli na neku macju groznicu ili na stenicak,ali kaze da su male verovatnoce za to posto je vakcinisan. E sad ja mislim da ga je neko mozda udario slucajno.Do juce je bio napolju, mozda se smrzo,mislila sam da mu nije hladno,ali vet mi je rekao da mu je hladno sigurno. Ipak mali je on i osetljiv je. Isto kaze da nisu kukovi,gledao ga je dok hoda.


    Pitala sam i drugoh veterinara,on misli da je nedostatk Ca. Ne znam. Sad Tesko mi je da ga gledam ovakvog. Sad
    Jepur0
    Jepur0
    moderator


    Broj poruka : 534
    Godina : 29
    ime psa : Leo
    Datum upisa : 09.01.2010

    Tesko hoda Empty Re: Tesko hoda

    Počalji  Jepur0 Sub 18 Dec 2010, 17:36

    Pa kupi mu kalcijum, mozda ga je neko udario ali ne verujem :S.
    Ja mislim da ce za par dana da mu prodje to Smile
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Tesko hoda Empty Re: Tesko hoda

    Počalji  Berna Sub 18 Dec 2010, 17:52

    Cime ga hranis?
    ivana90
    ivana90


    Broj poruka : 22
    Godina : 34
    ime psa : Ringo
    ime psa : Ringo
    Datum upisa : 06.12.2010

    Tesko hoda Empty Re: Tesko hoda

    Počalji  ivana90 Sub 18 Dec 2010, 18:14

    Granulama,Frisekes(mislim da se tako pise),mleko mesam sa vodom i natopim hleb,dajem mu sargarepu,od juce sam pocela da mu dajem AD kapi i vet mi je rekao sir i celo jaje sa ljuskom da mu umutim, to sam mu dala danas. Joj i ja se nadam da ce da ga prodje.
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Tesko hoda Empty Re: Tesko hoda

    Počalji  Berna Sub 18 Dec 2010, 19:00

    Ako si u mogucnosti menjaj Friskies sto pre, postoje relativno jeftine a mnogo bolje hrane od toga (Friskies je djubre blago receno), mislim da je na forumu pominjana Josera kao dobra hrana. Mleko izbaci, umesto mleka daj jogurt (manje laktoze).
    ivana90
    ivana90


    Broj poruka : 22
    Godina : 34
    ime psa : Ringo
    ime psa : Ringo
    Datum upisa : 06.12.2010

    Tesko hoda Empty Re: Tesko hoda

    Počalji  ivana90 Sub 18 Dec 2010, 19:27

    Ok,hvala,ja mislila dobra hrana,menjam je odmah. Smile Samo da sto pre ozdravi. Sad dusa samo spava.
    ivana90
    ivana90


    Broj poruka : 22
    Godina : 34
    ime psa : Ringo
    ime psa : Ringo
    Datum upisa : 06.12.2010

    Tesko hoda Empty Re: Tesko hoda

    Počalji  ivana90 Sub 18 Dec 2010, 19:56

    A sta mislite da se nije smrzo? Jel znate nesto o tome?
    milanlab
    milanlab


    Broj poruka : 222
    Godina : 39
    Lokacija : Nis
    ime psa : Sem
    Datum upisa : 26.10.2010

    Tesko hoda Empty Re: Tesko hoda

    Počalji  milanlab Ned 19 Dec 2010, 01:37

    Mislim da se nebi tako ponasao da je se smrzo... a sto se tice Josere, poceo sam da je dajem Semu i imam samo reci hvale - dlaka, stolica...sve je OK. Samo napred, izvuci ce se Smile
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Tesko hoda Empty Re: Tesko hoda

    Počalji  Berna Ned 19 Dec 2010, 09:28

    Kad je Kuki imao problem sa nogom veterinar mu je pogledao krajnike... tako da je moguce da se problemi u hodanju povezu za prehladom. Ne znam da li je to tako u vasem slucaju (u nasem nije bilo), ako verujete svom veterinaru nema razloga da ga ne poslusate Smile Kako je danas?
    ivana90
    ivana90


    Broj poruka : 22
    Godina : 34
    ime psa : Ringo
    ime psa : Ringo
    Datum upisa : 06.12.2010

    Tesko hoda Empty Re: Tesko hoda

    Počalji  ivana90 Ned 19 Dec 2010, 09:49

    Iskreno da ti kazem,ne verujem bas,sad idemo da primi drugu injekciju i reci cu mu da mu pregleda krajnike.Malo je zivnuo,ali mu je i dalje tesko da ustaje iz lezeceg i sedeceg polozaja, ja ga podizem.
    avatar
    megi


    Broj poruka : 76
    Godina : 47
    ime psa : Megi
    ime psa : Megi
    Datum upisa : 22.07.2010

    Tesko hoda Empty Re: Tesko hoda

    Počalji  megi Ned 19 Dec 2010, 12:25

    Ja sam imala kuju, koja je bila redovno u problemu sa krajnicima. Zato kad god neko pomene slabo jedenje i tesko ustajanje i hodanje, prvo sto mi padne na pamet jeste to da je pas mozda nazebao krajnike.

    Ivana, otvori mu usta koliko god mozes, on je jos mali, pa ti to ne bi trebalo da predstavlja problem. Ako sama ne znas kako izgledaju upaljeni krajnici, pitaj nekog iz kuce, ko je imao decu. I deca redovno imaju upaljene krajnike, tako da ce neki iskusni ocevi i majke iz kuce znati da prepoznaju crveno grlo.

    Ako je upala krajnika, nemoj se sekirati. Jace upale udaraju na zglobove, pa im tesko da ustaju i hodaju. Krajnici se lako lece antibioticima.

    Tako, nadaj se prvo da mu nije uopste nista, a ako nesto mora da mu bude, neka bude neka lagana upala krajnika, to bar nije nista strasno Wink
    ivana90
    ivana90


    Broj poruka : 22
    Godina : 34
    ime psa : Ringo
    ime psa : Ringo
    Datum upisa : 06.12.2010

    Tesko hoda Empty Re: Tesko hoda

    Počalji  ivana90 Ned 19 Dec 2010, 12:53

    Malopre mu je pregledao veterinar krajnike,ja ga pitam jel ima upalu,a on meni kaze da nista ne brinem i dao mu je injekciju. Nervira me sto mi nista ne prica. Ako mu ne bude bolje vodim ga kod drugog veta.
    Sasska
    Sasska


    Broj poruka : 1213
    Godina : 43
    Lokacija : Beograd, BV
    ime psa : Ra
    Datum upisa : 08.09.2010

    Tesko hoda Empty Re: Tesko hoda

    Počalji  Sasska Ned 19 Dec 2010, 13:25

    veterinara ima mnogo... ako se tebi ne svidja i ako nemas dobru komunikaciju sa njime menjaj.
    Da, sto se tice prehlade ... prehlada moze da ulovno receno kaze oduzme zadnje noge. Mi koristimo Joseru i za sada smo zadovoljni.
    ivana90
    ivana90


    Broj poruka : 22
    Godina : 34
    ime psa : Ringo
    ime psa : Ringo
    Datum upisa : 06.12.2010

    Tesko hoda Empty Re: Tesko hoda

    Počalji  ivana90 Pon 20 Dec 2010, 20:49

    Bila sam kod drugog veterinara,koji je se samo psima bavi i vrhunski je. :)Kaze da je nedostatak Ca i upala krajnika, dao mu je tri injekcije odjednom,prepisao mi je vazdan lekove i vec je zivnuo Ringo,ozdravice brzo i samo mi je to bitno. Smile Smile Smile A sto se tice hrane kupila sam mu neku golden can po preporuci veterinara.

    Sponsored content


    Tesko hoda Empty Re: Tesko hoda

    Počalji  Sponsored content


      Sada je Ned 19 Maj 2024, 14:47