Forum • Labrador fan club

Labradorizuj se na Labrador fan club-u!!!
Ukoliko imate problema na naslovnoj strani,što Vam se cela naslovna stranica pomera sa desna na levo,pokusajte umesto ,,internet explorer'a" da koristite ,,operu" ili ,,mozilla firefox". Nešto više o tome pročitajte u forumu ,,kritike,ideje,pohvale,obavestenja..." u temi ,,savet u vezi sa internet explorer-om".
Hvala na razumevanju.
LFC Team

Join the forum, it's quick and easy

Forum • Labrador fan club

Labradorizuj se na Labrador fan club-u!!!
Ukoliko imate problema na naslovnoj strani,što Vam se cela naslovna stranica pomera sa desna na levo,pokusajte umesto ,,internet explorer'a" da koristite ,,operu" ili ,,mozilla firefox". Nešto više o tome pročitajte u forumu ,,kritike,ideje,pohvale,obavestenja..." u temi ,,savet u vezi sa internet explorer-om".
Hvala na razumevanju.
LFC Team

Forum • Labrador fan club

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

+10
Leo III
ViPns
paun
Ben_Bella
Nade
yovanna
jasmina79
Sladja
Hudini
johnyAstor
14 posters

    Labrador Retriever (FCI: 8.1-122)

    Ben_Bella
    Ben_Bella


    Broj poruka : 3047
    Godina : 25
    ime psa : Ben
    ime psa : Bella
    Datum upisa : 12.01.2012

    Labrador Retriever (FCI: 8.1-122) - Page 2 Empty Re: Labrador Retriever (FCI: 8.1-122)

    Počalji  Ben_Bella Pet 11 Jan 2013, 10:48

    Ben_Bella ::
    Nade ::Asher ili Kai Dens Power Surge, jedna od starije i dosta ispesne odgajivacnice u USA.

    Bolje sad? Smile
    A zasto onda pise da je Bem Bem, ako nije...?
    Evo, kada se udje u "Nasi psi" pise "Multi CH TRENDMAKER'S MAKE YOU WISH"...
    Nade
    Nade
    moderator


    Broj poruka : 553
    Godina : 32
    ime psa : Pepa
    Datum upisa : 10.11.2011

    Labrador Retriever (FCI: 8.1-122) - Page 2 Empty Re: Labrador Retriever (FCI: 8.1-122)

    Počalji  Nade Pet 11 Jan 2013, 11:36

    sad ja tebe ne razumem, ja pricam za pas sta sam postavila da nije Bem. znaci nemoj da se mesas, ovo nije pepin otac, nije Bem ili te zbunilo sta sam napisala da mi je jedan od najomiljeni momaka. ako je do to..onda si se zbunila Very Happy Bem ja volim,al on je daleko od moje omiljene pse Very Happy barem daleko od top 5 Smile
    Ben_Bella
    Ben_Bella


    Broj poruka : 3047
    Godina : 25
    ime psa : Ben
    ime psa : Bella
    Datum upisa : 12.01.2012

    Labrador Retriever (FCI: 8.1-122) - Page 2 Empty Re: Labrador Retriever (FCI: 8.1-122)

    Počalji  Ben_Bella Pet 11 Jan 2013, 12:03

    Nade ::sad ja tebe ne razumem, ja pricam za pas sta sam postavila da nije Bem. znaci nemoj da se mesas, ovo nije pepin otac, nije Bem ili te zbunilo sta sam napisala da mi je jedan od najomiljeni momaka. ako je do to..onda si se zbunila Very Happy Bem ja volim,al on je daleko od moje omiljene pse Very Happy barem daleko od top 5 Smile
    Aaaaaa, doslo je do nesporazuma, mislila sam na psa iz odgajivacnice Sweet Years Labradors, posto sam postavila njegov link, zato sto ste postavili ovaj post
    Nade ::Ja bih malo da probudim aktivnost clanova...pa zanima me koliko pratite sta se deshava po svetu, odgajivaci, njihovi psi itd. koji su vama favoriti....

    Za pocetak ovo je pas ko bih ja rado voljela imati kod sebe...

    Labrador Retriever (FCI: 8.1-122) - Page 2 MarcJacobs8months
    pa sam se nadovezala na to sa Bem Bemom, znam da ovaj pas kog ste vi postavili nije Bem, nadam se da smo se sada razumele... Wink Very Happy
    Nade
    Nade
    moderator


    Broj poruka : 553
    Godina : 32
    ime psa : Pepa
    Datum upisa : 10.11.2011

    Labrador Retriever (FCI: 8.1-122) - Page 2 Empty Re: Labrador Retriever (FCI: 8.1-122)

    Počalji  Nade Pet 11 Jan 2013, 12:20

    Ovaj pas, sta je prvi postavjen i sta si ti sad citirala je iz odgajivacnice Bella Mare-Polska, onaj ispod njega je amerikanac iz Kai Den Kennel, nijedan od ova dva nije Bem Smile
    Ben_Bella
    Ben_Bella


    Broj poruka : 3047
    Godina : 25
    ime psa : Ben
    ime psa : Bella
    Datum upisa : 12.01.2012

    Labrador Retriever (FCI: 8.1-122) - Page 2 Empty Re: Labrador Retriever (FCI: 8.1-122)

    Počalji  Ben_Bella Pet 11 Jan 2013, 15:33

    Nade ::Ovaj pas, sta je prvi postavjen i sta si ti sad citirala je iz odgajivacnice Bella Mare-Polska, onaj ispod njega je amerikanac iz Kai Den Kennel, nijedan od ova dva nije Bem Smile
    Ne, ne, ne, bitan je post, a ne slika, ova recenica: "Ja bih malo da probudim aktivnost clanova...pa zanima me koliko pratite sta se deshava po svetu, odgajivaci, njihovi psi itd. koji su vama favoriti....", samo sam se nadovezala na to i napisala kog psa najvise volim i odgajivacnice koje pratim... Wink
    Nade
    Nade
    moderator


    Broj poruka : 553
    Godina : 32
    ime psa : Pepa
    Datum upisa : 10.11.2011

    Labrador Retriever (FCI: 8.1-122) - Page 2 Empty Re: Labrador Retriever (FCI: 8.1-122)

    Počalji  Nade Sub 12 Jan 2013, 08:29

    Ajde evo mene opet! Smile Hocu da cujem analizu,kako vama izgleda ovaj pas? Medjutim ne dali je amer ili skandinavac Very Happy

    Labrador Retriever (FCI: 8.1-122) - Page 2 Sud

    Labrador Retriever (FCI: 8.1-122) - Page 2 Sufe
    Ben_Bella
    Ben_Bella


    Broj poruka : 3047
    Godina : 25
    ime psa : Ben
    ime psa : Bella
    Datum upisa : 12.01.2012

    Labrador Retriever (FCI: 8.1-122) - Page 2 Empty Re: Labrador Retriever (FCI: 8.1-122)

    Počalji  Ben_Bella Sub 12 Jan 2013, 10:51

    Na prvoj slici izgleda dosta sitnije gradjen nego na drugoj, ali ne znam, mozda je mladji na prvoj, i ne svidja mi se to sto su mu zadnje noge jako tanke, pa mislim da nije misicav vec debeo na drugoj slici, tj. mislim da ima ne tako snaznu konstrukciju, bar po mom ukusu mislim da je solidan pas, ali sto se glave tice mislim da je ok.
    Nade
    Nade
    moderator


    Broj poruka : 553
    Godina : 32
    ime psa : Pepa
    Datum upisa : 10.11.2011

    Labrador Retriever (FCI: 8.1-122) - Page 2 Empty Re: Labrador Retriever (FCI: 8.1-122)

    Počalji  Nade Sub 12 Jan 2013, 13:39

    Nije mladji, samo je od blizo slikan na druga slika.

    Ja bih da cujem i neko drug sta misli, pa tju i ja retji sta ja mislim.
    ViPns
    ViPns


    Broj poruka : 1158
    Godina : 47
    Lokacija : Novi Sad
    ime psa : Ariel
    ime psa : Nakoma
    Datum upisa : 29.05.2010

    Labrador Retriever (FCI: 8.1-122) - Page 2 Empty Re: Labrador Retriever (FCI: 8.1-122)

    Počalji  ViPns Sub 12 Jan 2013, 20:12

    Ima jako lep rep,malo cudno stoji na prednjim nogama (mozda je do slike,ali na obe slike krivi prednje noge iznad sape).Na drugoj slici je ocigledno lose postavljen jer krivi ledja dok se na prvoj vidi da je "ravan". Za nijansu ima slabije grudi (kao i moja Ariel),i sto rece BenBela nekako ima tanke butine ili to zbog boje tako izgleda? Voleo bih da vidim lice tog psa pa ako imas sliku molim te da je postavis,jer na ovim slikama oci izgledaju suvise koso,(mozda zbog sunca ili ugla slikanja),kao i stop,zato bih voleo da ga vidim iz drugog ugla!
    Ben_Bella
    Ben_Bella


    Broj poruka : 3047
    Godina : 25
    ime psa : Ben
    ime psa : Bella
    Datum upisa : 12.01.2012

    Labrador Retriever (FCI: 8.1-122) - Page 2 Empty Re: Labrador Retriever (FCI: 8.1-122)

    Počalji  Ben_Bella Sub 12 Jan 2013, 20:29

    ViPns ::Ima jako lep rep,malo cudno stoji na prednjim nogama (mozda je do slike,ali na obe slike krivi prednje noge iznad sape).Na drugoj slici je ocigledno lose postavljen jer krivi ledja dok se na prvoj vidi da je "ravan". Za nijansu ima slabije grudi (kao i moja Ariel),i sto rece BenBela nekako ima tanke butine ili to zbog boje tako izgleda? Voleo bih da vidim lice tog psa pa ako imas sliku molim te da je postavis,jer na ovim slikama oci izgledaju suvise koso,(mozda zbog sunca ili ugla slikanja),kao i stop,zato bih voleo da ga vidim iz drugog ugla!
    Mislim da oci tako izgledaju na prvoj slici zbog glave, odnosno on ju je kao malo nakrivio, bar mi se tako cini, ako imate sliku glave postavite je.
    Nade
    Nade
    moderator


    Broj poruka : 553
    Godina : 32
    ime psa : Pepa
    Datum upisa : 10.11.2011

    Labrador Retriever (FCI: 8.1-122) - Page 2 Empty Re: Labrador Retriever (FCI: 8.1-122)

    Počalji  Nade Sub 12 Jan 2013, 21:46

    Nazalost nemam slika od glave. Inace pas je ravan na obe slike i na obe dobro stoji. Pas je lakse konsitucije.

    Dali bi ga upotrebili kao priplodnjaka?
    ViPns
    ViPns


    Broj poruka : 1158
    Godina : 47
    Lokacija : Novi Sad
    ime psa : Ariel
    ime psa : Nakoma
    Datum upisa : 29.05.2010

    Labrador Retriever (FCI: 8.1-122) - Page 2 Empty Re: Labrador Retriever (FCI: 8.1-122)

    Počalji  ViPns Ned 13 Jan 2013, 12:04

    Pa sad po mom misljenju velika je razlika izmedju pitanja da li je pas lep i pitanja da li bi ga koristio u priplodu.Ako izuzmemo detalje koji se ne mogu videti na slici(nacin kretanja,karakter psa....), jer nismo u prilici da vidimo psa uzivo , licno smatram da pas ne nosi samo gene svog izgleda,tako da bi trebalo poznavati i njegove pretke jer ono sto ce preneti svojim potomcima ne mora se na njemu prikazati. Druga stvar je sa kojom jedinkom bi isao u priplod jer svaki pas ima neku manu a jedinka sa kojom ga sparujemo ne sme imati tu istu manu,npr ako su sve ostale stvari koje ne vidimo na slici ok, pre bi tog psa sparivao sa Milicinom Negrom nego sa mojom Ariel,jer mi se cini da bi tako ispali kvalitetniji stenci,dok bi sa nekim drugim muzjakom bilo obrnuto!
    Nade
    Nade
    moderator


    Broj poruka : 553
    Godina : 32
    ime psa : Pepa
    Datum upisa : 10.11.2011

    Labrador Retriever (FCI: 8.1-122) - Page 2 Empty Re: Labrador Retriever (FCI: 8.1-122)

    Počalji  Nade Ned 13 Jan 2013, 12:31

    Apsolutno se slazem sa tobom,medjutim nismo uvek u mogucnost da vidimo kretanje,nekad jedino imas samo slike i to je to. Plus sta ako se radi za mladi pas koji nije imao potomke..nekad se moras kockati,a onda i moliti Very Happy

    Ali opet, od ovo sta trenutno vidis na sliku,dali bi ga upotrebio u priplod?
    ViPns
    ViPns


    Broj poruka : 1158
    Godina : 47
    Lokacija : Novi Sad
    ime psa : Ariel
    ime psa : Nakoma
    Datum upisa : 29.05.2010

    Labrador Retriever (FCI: 8.1-122) - Page 2 Empty Re: Labrador Retriever (FCI: 8.1-122)

    Počalji  ViPns Ned 13 Jan 2013, 15:51

    Nisam mislio na njegove potomke vec na njegove pretke da bi mogao analizirati sta bi taj pas mogao nositi u sebi,jer se nekada pojavi nesto iz generacije pre i posto ne mogu znati sta ce izaci voleo bih da mogu pretpostaviti preciznije i eventualno pokusao da korigujem nedostatke sa kujom koja ih nema (ako me razumes)! Kao sto sam rekao sa mojom Ariel ga ne bi pario ali sa nekom drugom kujom mozda.Znaci odgovor je da i ne,upotrebio bi ga mozda kao priplodnjaka,ali ne sa bilo kojom kujom posto mi ne izgleda toliko savrseno,bar ne na te dve slike i ne nikada nebi upotrebio psa za priplod na osnovu samo dve slike!
    Ben_Bella
    Ben_Bella


    Broj poruka : 3047
    Godina : 25
    ime psa : Ben
    ime psa : Bella
    Datum upisa : 12.01.2012

    Labrador Retriever (FCI: 8.1-122) - Page 2 Empty Re: Labrador Retriever (FCI: 8.1-122)

    Počalji  Ben_Bella Ned 13 Jan 2013, 16:25

    ViPns ::Nisam mislio na njegove potomke vec na njegove pretke da bi mogao analizirati sta bi taj pas mogao nositi u sebi,jer se nekada pojavi nesto iz generacije pre i posto ne mogu znati sta ce izaci voleo bih da mogu pretpostaviti preciznije i eventualno pokusao da korigujem nedostatke sa kujom koja ih nema (ako me razumes)! Kao sto sam rekao sa mojom Ariel ga ne bi pario ali sa nekom drugom kujom mozda.Znaci odgovor je da i ne,upotrebio bi ga mozda kao priplodnjaka,ali ne sa bilo kojom kujom posto mi ne izgleda toliko savrseno,bar ne na te dve slike i ne nikada nebi upotrebio psa za priplod na osnovu samo dve slike!
    U potpunosti se slazem! Recimo ja sam svom psu nalazila zenke sa sirokim grudima, zato sto mu se grudi zbog bolesti nisu dovoljno razvile u sirinu, ali opet zelim da ti stenci budu razigrani i veseli, a ne mirni i povuceni kao moj Ben, pa mu trazim zenke koje se potpuno razlikuju od njega!
    Nade
    Nade
    moderator


    Broj poruka : 553
    Godina : 32
    ime psa : Pepa
    Datum upisa : 10.11.2011

    Labrador Retriever (FCI: 8.1-122) - Page 2 Empty Re: Labrador Retriever (FCI: 8.1-122)

    Počalji  Nade Ned 13 Jan 2013, 17:00

    Ja ovaj pas ne bi bih upotrebila u priplod. Moze da ima i najbolje roditelje, ali da ne prenosi,zato je bitno potomstvo,mozda i vishe nego sami roditelja tog psa. Postoji mal milion primera kad jedan pas sam po sebe je los medjutim daje odlicne potomke,a ima i pse sta i nisu tako dobri na izgled ali se sami sebe nadmasu u priplod. Sad..uvek je kocka kad je pas mlad,medjutim neko probiti led,jel?

    A ovaj pas ne bih upotrebila zato sta prvo nesto sta mi zapalo u oci su njegovi zadni uglovi! Previse je otvoren, a otvorenost kod pasa je jedna od stvari koji se najteze koregirju. Pas moze biti vrhunski u pedigre i sve,ali ovolika otvorenost,ne hvala. Pogotovo ako to je nesto sta zelim da koregiram kod svoja kuja.

    Jasno je da nema drvo bez mana i nema pas bez mana,medjutim da mozda pas nije bio tako los u zadnji deo, i da ima nesto drugo sta bi vredilo da se iskoristi,tad bih ga iskoristila.

    Petre, slazem se u dobar deo sa tobom.
    Ivona, mnogo gresis u ono sta si napisala.

    ViPns
    ViPns


    Broj poruka : 1158
    Godina : 47
    Lokacija : Novi Sad
    ime psa : Ariel
    ime psa : Nakoma
    Datum upisa : 29.05.2010

    Labrador Retriever (FCI: 8.1-122) - Page 2 Empty Re: Labrador Retriever (FCI: 8.1-122)

    Počalji  ViPns Ned 13 Jan 2013, 18:11

    Ok a sad opet pojasni mi molim te to za potomke,jer svakako je lutrija ali da bi bila sigurna u to kakve potomke daje trebalo bi da uporedis nekoliko njegovih legala sa nekoliko razlicitih kuja,jer ne nose mladunci sve od muzjka,slazes se da je i kuja veoma bitna zar ne? Mada kod nas sam primetio da neke izuzetne muzjake pare sa ne proverenim ili cak losim kujama sto je po mom misljenju jako lose,(balkanski mentalitet),pogledajte rodovnike domacih, pasa malo je u njima visoko ocenjenih kuja a bas zbog toga ne mozete ni pretpostaviti sta taj pas moze dati u sledecoj generaciji,jer nekada izadje nesto sto je od tri generacije pre bila mana. Opet da bi bila sigurna kakvi su njegovi stenci trebalo bi da sacekas minimum 18 meseci,jer sigurno znas da se mnogi psi preobraze iz "ruznog paceta" u "labuda" i obrnuto,neki naizgled dobri stenci u ranom uzrastu, kasnije izrastu u lose primerke!
    P.S. molim te pojasni to za zadnje uglove posto ja nisam taj detalj primetio na slici!
    Ben_Bella
    Ben_Bella


    Broj poruka : 3047
    Godina : 25
    ime psa : Ben
    ime psa : Bella
    Datum upisa : 12.01.2012

    Labrador Retriever (FCI: 8.1-122) - Page 2 Empty Re: Labrador Retriever (FCI: 8.1-122)

    Počalji  Ben_Bella Ned 13 Jan 2013, 19:51

    Nade ::Ja ovaj pas ne bi bih upotrebila u priplod. Moze da ima i najbolje roditelje, ali da ne prenosi,zato je bitno potomstvo,mozda i vishe nego sami roditelja tog psa. Postoji mal milion primera kad jedan pas sam po sebe je los medjutim daje odlicne potomke,a ima i pse sta i nisu tako dobri na izgled ali se sami sebe nadmasu u priplod. Sad..uvek je kocka kad je pas mlad,medjutim neko probiti led,jel?

    A ovaj pas ne bih upotrebila zato sta prvo nesto sta mi zapalo u oci su njegovi zadni uglovi! Previse je otvoren, a otvorenost kod pasa je jedna od stvari koji se najteze koregirju. Pas moze biti vrhunski u pedigre i sve,ali ovolika otvorenost,ne hvala. Pogotovo ako to je nesto sta zelim da koregiram kod svoja kuja.

    Jasno je da nema drvo bez mana i nema pas bez mana,medjutim da mozda pas nije bio tako los u zadnji deo, i da ima nesto drugo sta bi vredilo da se iskoristi,tad bih ga iskoristila.

    Petre, slazem se u dobar deo sa tobom.
    Ivona, mnogo gresis u ono sta si napisala.


    U cemu gresim, moj pas je za sada davao zajedno sa drugim zenkama odlicne primerke ove pasmine, svi imaju siroke grudi koliko treba, velike glave, dobar stop, svi su jake konstrukcije,... ne kazem da su ne znam svetski sampioni, ali su po standardu! Svi osim jedne zenkice koja je klempava, ali to moze da se desi bilo kom psu!
    Nade
    Nade
    moderator


    Broj poruka : 553
    Godina : 32
    ime psa : Pepa
    Datum upisa : 10.11.2011

    Labrador Retriever (FCI: 8.1-122) - Page 2 Empty Re: Labrador Retriever (FCI: 8.1-122)

    Počalji  Nade Ned 13 Jan 2013, 20:05

    Upravo tako da je svako parenje lutarija, i slazem se sa to da bi znao da je jedan muzjak dobar priplodnjak mora biti nekoliko legla i drugacije kuje. Medjutim nekad moras da kazem da se kockas,zato sta nekad je muzjak mlad i ovo mu je prvo parenje. Kuja je osnova, muzjak je onaj sta je nadopunuje!

    NAs mentalitet...sta retji a ne zaplakati,zar ne? Rasa se unakazuje.

    O vezi uglova,postavicu ti pse sta imaju dobre uglove,pa uporedi. Ako opet ne razumes probacu da recovito objasnim.
    Labrador Retriever (FCI: 8.1-122) - Page 2 Rocky1
    Labrador Retriever (FCI: 8.1-122) - Page 2 MtnMeadowBugsie
    Labrador Retriever (FCI: 8.1-122) - Page 2 1-25
    Labrador Retriever (FCI: 8.1-122) - Page 2 Gghy
    (zadnja je curica koju sam volio dosta kad je bila malena, i sad je volim, bilo je sad skoro leglo od nje)

    Nade
    Nade
    moderator


    Broj poruka : 553
    Godina : 32
    ime psa : Pepa
    Datum upisa : 10.11.2011

    Labrador Retriever (FCI: 8.1-122) - Page 2 Empty Re: Labrador Retriever (FCI: 8.1-122)

    Počalji  Nade Ned 13 Jan 2013, 20:07

    Gresis sta ti biras zenke na pogresan nacin. Zasto? Zato sta ljudi ne znaju da muzjak se bira da pokrije kuju,a ne obratno. Ti kazes moj muzjak ima slabe grudi a zenke imaju jace grude. Cemu ti popravjas kod te kuje? Ne znam jel me razumes sta ti hocu retji.
    Leo III
    Leo III
    moderator


    Broj poruka : 1259
    Godina : 28
    Lokacija : Zrenjanin
    ime psa : Ejmi
    ime psa : Leo
    Datum upisa : 17.04.2011

    Labrador Retriever (FCI: 8.1-122) - Page 2 Empty Re: Labrador Retriever (FCI: 8.1-122)

    Počalji  Leo III Ned 13 Jan 2013, 21:45

    I jako je tesko da neki pas bude POTPUNO po standardu, jer ne postoji savrsen pas, zar ne?
    Trebamo da se trudimo da parenjem svojih pasa, izmedju ostalog, doprinesemo rasi...
    Ako recimo idemo principom sto je Nade rekla, da muzjak treba da pokrije mane zenke, da se medjusobno dopunjuju...u tom slucaju ne vidim potrebu, Ivona, da paris Bena sa boljim zenkama, jer se nista ne postize...
    Mnogi ljudi pare pse da bi ih parili...zato rasa i PROPADA. Ne vidim svrhu parenja, tek tako..odgajivaci se trude da unaprede rasu, itd., ali su oni u MALOM broju jer je 5x vise onih koji je upropascuju.
    Ejmi je dobar pas, ali opet ne bih je pario sa bilo kojim psom, jer je ona dobar pas. Video bih psa koji joj svakako odgovara, i tek sa njenom cerkom bih recimo krenuo nesto ozbiljno, i tezio ka unapredjivanju ove predivne rase.
    Arci2012
    Arci2012


    Broj poruka : 29
    Godina : 47
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Arči
    Datum upisa : 26.08.2012

    Labrador Retriever (FCI: 8.1-122) - Page 2 Empty Re: Labrador Retriever (FCI: 8.1-122)

    Počalji  Arci2012 Pon 14 Jan 2013, 00:36

    Nade ::Ajde evo mene opet! Smile Hocu da cujem analizu,kako vama izgleda ovaj pas? Medjutim ne dali je amer ili skandinavac Very Happy

    Labrador Retriever (FCI: 8.1-122) - Page 2 Sud

    Labrador Retriever (FCI: 8.1-122) - Page 2 Sufe


    Meni je ovaj pas bas lep lol!
    ViPns
    ViPns


    Broj poruka : 1158
    Godina : 47
    Lokacija : Novi Sad
    ime psa : Ariel
    ime psa : Nakoma
    Datum upisa : 29.05.2010

    Labrador Retriever (FCI: 8.1-122) - Page 2 Empty Re: Labrador Retriever (FCI: 8.1-122)

    Počalji  ViPns Pon 14 Jan 2013, 03:00

    Aha sad shvatam te uglove,to je ono sto treba da napravi butna kost u odnosu sa kicmom zar ne?Wink
    Ben_Bella
    Ben_Bella


    Broj poruka : 3047
    Godina : 25
    ime psa : Ben
    ime psa : Bella
    Datum upisa : 12.01.2012

    Labrador Retriever (FCI: 8.1-122) - Page 2 Empty Re: Labrador Retriever (FCI: 8.1-122)

    Počalji  Ben_Bella Pon 14 Jan 2013, 11:11

    Leo III ::I jako je tesko da neki pas bude POTPUNO po standardu, jer ne postoji savrsen pas, zar ne?
    Trebamo da se trudimo da parenjem svojih pasa, izmedju ostalog, doprinesemo rasi...
    Ako recimo idemo principom sto je Nade rekla, da muzjak treba da pokrije mane zenke, da se medjusobno dopunjuju...u tom slucaju ne vidim potrebu, Ivona, da paris Bena sa boljim zenkama, jer se nista ne postize...
    Mnogi ljudi pare pse da bi ih parili...zato rasa i PROPADA. Ne vidim svrhu parenja, tek tako..odgajivaci se trude da unaprede rasu, itd., ali su oni u MALOM broju jer je 5x vise onih koji je upropascuju.
    Ejmi je dobar pas, ali opet ne bih je pario sa bilo kojim psom, jer je ona dobar pas. Video bih psa koji joj svakako odgovara, i tek sa njenom cerkom bih recimo krenuo nesto ozbiljno, i tezio ka unapredjivanju ove predivne rase.
    Kapiram, kapiram, ali sam se i ja pogresno izrazila. Hocu da kazem da Benu nalazim zenku sa sirim grudima, da bi stenci imali sire grudi, bar sam tako mislila, ali je ocigledno Benova genetika dosta jaca, ako mogu tako da se izrzim, zato sto stenci povlace dosta na njega. Recimo Moly zenka sa kojom se poslednji put pario ima ne toliko siroke grudi, a stenci su opet prelepi. Svi njegovi stenci imaju jako dobru pigmentaciju, veliku i prelepu glavu, izrazen stop, jake su konstrukcije i dosta su veliki, svi su iznad donje granice, a opet nisu prerasli rasu, a sve zenke sa kojima se Ben paio su dosta sitnije i nize od njega, sto je do negde i normalno ipak je on muzjak. Poenta svega je da ja trazim zenku koja ce njega da upotpunjuje, a i on nju, kako bi stenci izgledali kako treba. Prvo leglo sada ima godinu i mesec dana, gde je bio i Ben Junior ako se secate, celo leglo je prelepo, svi su jako krupni, a Ben Junior je izrastao u prelepog psa, samo sto ga oni nikada do sad nisu vodili na izlozbu, vec su ga uzeli kao kucnog ljubimca. Ipak sam ja svima njima prvo trazila domove u kojim ce biti voljeni, a tek onda izlozbeni psi. Sa svim vlasnicima smo i ja i vlasnici kuja u kontaktu, neke pse stalno vidjam. Zna se koji pas ide u priplod, a koji ne. Na izlozbi u Negotinu nam je sudila Tijana Konrad, koja mi je rekla da Benu nadjem zenku sa sirim grudima i da ga pustim u priplod, to mi je rekao i veterinar, zato sam to i uradila. Nadam se da sam se sada dobro izrazila...
    Nade
    Nade
    moderator


    Broj poruka : 553
    Godina : 32
    ime psa : Pepa
    Datum upisa : 10.11.2011

    Labrador Retriever (FCI: 8.1-122) - Page 2 Empty Re: Labrador Retriever (FCI: 8.1-122)

    Počalji  Nade Pon 14 Jan 2013, 14:29

    Mislenja tje uvek biti podeljena. Tijana Konrad je dobra sudkinja ali ne poznaje labove,to bih samo dodala po tom pitanju, sudila je i kod nas. Ako zelis pravo mislenje,izadji na specijalku, posmatraj pse i uporedjuj sa tvoj,samo tad tjes znati sta fali tvom psu. I ne slusas veta kad se govori o odgoj. I opet tju ti reci, kuja ne nadopunuje muzjaka.

    Petre, tako nekako mu dolazi Wink

    Sponsored content


    Labrador Retriever (FCI: 8.1-122) - Page 2 Empty Re: Labrador Retriever (FCI: 8.1-122)

    Počalji  Sponsored content


      Sada je Pon 06 Maj 2024, 23:57