Forum • Labrador fan club

Labradorizuj se na Labrador fan club-u!!!
Ukoliko imate problema na naslovnoj strani,što Vam se cela naslovna stranica pomera sa desna na levo,pokusajte umesto ,,internet explorer'a" da koristite ,,operu" ili ,,mozilla firefox". Nešto više o tome pročitajte u forumu ,,kritike,ideje,pohvale,obavestenja..." u temi ,,savet u vezi sa internet explorer-om".
Hvala na razumevanju.
LFC Team

Join the forum, it's quick and easy

Forum • Labrador fan club

Labradorizuj se na Labrador fan club-u!!!
Ukoliko imate problema na naslovnoj strani,što Vam se cela naslovna stranica pomera sa desna na levo,pokusajte umesto ,,internet explorer'a" da koristite ,,operu" ili ,,mozilla firefox". Nešto više o tome pročitajte u forumu ,,kritike,ideje,pohvale,obavestenja..." u temi ,,savet u vezi sa internet explorer-om".
Hvala na razumevanju.
LFC Team

Forum • Labrador fan club

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

+10
Leo III
ViPns
paun
Ben_Bella
Nade
yovanna
jasmina79
Sladja
Hudini
johnyAstor
14 posters

    Labrador Retriever (FCI: 8.1-122)

    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Labrador Retriever (FCI: 8.1-122) - Page 4 Empty Re: Labrador Retriever (FCI: 8.1-122)

    Počalji  Berna Sub 16 Feb 2013, 18:53

    Ben_Bella ::
    Berna ::
    Ben_Bella ::
    Nade ::

    Ivona, stop ili imas ili nemas Wink kod glave jedino se menja shirina,drugo nista Smile

    Znam i meni je to bilo cudno, ali smo probali babski savet, da joj njusku pretiskamo na dole, kao da masiramo i uspeli smo, stop joj je sada dosta izrazeniji, zaista je tako, uporedite slike od pre i slike koje su novije, glava joj se neverovatno mnogo menja...

    Izvini molim te, ali o cemu pricas? Neutral

    Ja realno ne vidim da Bella ima ista izrazeniji stop. Ona nema stop. Prihvati svog psa takvog kakav jeste i prestani da silis da bude izlozbeni pas. Bella to prosto nije.
    Berna, ja stvarno volim svog psa onakvog kakav jeste, moze da ima najruzniju glavu na svetu, idalje cu je isto voleti. Ne planiram da ih vodim na izlozbe, zbog izlozba, jednostavno hocu da cujem misljenje sudija. Stvarno ne znam kako mozete da pomislite da ne prihvatam svog psa onakvog kakav jeste, volim ih najvise na svetu, nemate pojma koliko!

    Nigde nisam napisala da ne volis svog psa, niti sam pomislila. Ono sto vidim iz onoga sto pises jeste da imas prevelika ocekivanja i od Belle i od Bena. Stalno trazis neku potvrdu kako izgledaju, da li su im glave lepe, da li imaju dovoljno siroke grudi i slicno. Zbog cega, ako ih volis takve kakve jesu? Moj pas ima slabiji kostur, duzu lednju liniju i kriv rep. Pa ne postavljam nigde pitanje da mi se to potvrdi ili opovrgne, ja znam da moj pas nije izlozbeni pas.
    marec
    marec


    Broj poruka : 154
    Godina : 53
    ime psa : Arci
    Datum upisa : 20.11.2012

    Labrador Retriever (FCI: 8.1-122) - Page 4 Empty Re: Labrador Retriever (FCI: 8.1-122)

    Počalji  marec Sub 16 Feb 2013, 18:57

    Ako dobro razumem na osnovu tvoje ljubicaste linije gornju pravu liniju povlacim na osnovu prednjeg dela glave a ne temena? Nekako sam na osnovu onog crteza zakljucio da treba usmeriti liniju paralelno sa ravninom na temenu. Naci cu neku sliku frontalno, ili cu ga sutra slikati da vidim.
    Nade
    Nade
    moderator


    Broj poruka : 553
    Godina : 32
    ime psa : Pepa
    Datum upisa : 10.11.2011

    Labrador Retriever (FCI: 8.1-122) - Page 4 Empty Re: Labrador Retriever (FCI: 8.1-122)

    Počalji  Nade Sub 16 Feb 2013, 21:36

    ja ne volim da komentarishem pse na net jer prvo nikad realnost i slika nije isto,neke pse jednostavno nisu fotogenicne. Berna je postavila mnogo dobra slika, ja nazalost nisam mogla jer mi je ostala na drugi kompa Sad
    @ marec, postavite slika od taj ugao ali slikana od visine psa i ne previse blisko.

    @Ivona, ja sam jednom napisala,ako biram izmedju Ben i Bela, Ben je definitivno pravilniji pas nego kujica. Glava joj nije ruzna,samo nije pravilna.
    Ben_Bella
    Ben_Bella


    Broj poruka : 3047
    Godina : 25
    ime psa : Ben
    ime psa : Bella
    Datum upisa : 12.01.2012

    Labrador Retriever (FCI: 8.1-122) - Page 4 Empty Re: Labrador Retriever (FCI: 8.1-122)

    Počalji  Ben_Bella Ned 17 Feb 2013, 00:06

    Ok, rayumrm vas sve, pitam yato sto jednostavno hocu da cujem raylicita misljenja, pa sta ako nije iyloybeni pas, volim ih isto kao i svi vi svoje pse. Sto kaye Berna bas me briga! Wink
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Labrador Retriever (FCI: 8.1-122) - Page 4 Empty Re: Labrador Retriever (FCI: 8.1-122)

    Počalji  Berna Ned 17 Feb 2013, 01:31

    Ako pitas za razlicita misljenja cuces razlicita misljenja. Neki pas moze da bude lep (meni su iskreno svi psi lepi!) ali kad se gleda standard, onda se gleda malo drugacije.
    Nade
    Nade
    moderator


    Broj poruka : 553
    Godina : 32
    ime psa : Pepa
    Datum upisa : 10.11.2011

    Labrador Retriever (FCI: 8.1-122) - Page 4 Empty Re: Labrador Retriever (FCI: 8.1-122)

    Počalji  Nade Ned 17 Feb 2013, 08:33

    Na izlozbe CAC i CACIB svako dobija prolazna ocena,sta je jako pogreshno. Bas radi to da ako u kategorija nema konkurencija i pas dobije titula. Onda se ti vlasnici sigurni da njihov pas je izlozbeni i da on mora da ide na izlozbe i da je najbolji. To je obicno zato sta svaki kinoloski savet bitno je da ima vishe izlagaca i/ili sudija nije odgajivac na rasa koja sudi,barem kod labove je uvek tako. Kod ove izlozbe uvek neko uzme titula,kao ajde da nam ne ostaje peharcic. Na specijalke nije tako, na specijalke sudija vadi pse iz ring, sudija pishe 4,3.. itd itd. zato tamo mozda ima jako malo pse,ali takmicis se samo sa labove i sudi te neko sta poznaje rasu. Ovo je prvenstveno za Ivona,a onda i za sve ostale. Poseti specijalka, pogledaj profil ljude,pogledaj sudija, kako se sudi i kako se to tece. I da kazem svaki sudija tamo je razliciti. Primer u Bugarija kad smo bili sudkinja toliko nije gledala hendling, dok u Cacku i te kako je cenila nacin hendlanja i odnos pas-hendler. Neko sta nije znao je dobio i uputstvo kako se to radi i gde greshi.

    Neko da me ne razume pogreshno...vadite pse i na izlozbe za sve rase,medjutim nek oni vam ne budu reper za kvalitet.
    Ben_Bella
    Ben_Bella


    Broj poruka : 3047
    Godina : 25
    ime psa : Ben
    ime psa : Bella
    Datum upisa : 12.01.2012

    Labrador Retriever (FCI: 8.1-122) - Page 4 Empty Re: Labrador Retriever (FCI: 8.1-122)

    Počalji  Ben_Bella Ned 17 Feb 2013, 10:42

    Nade ::Na izlozbe CAC i CACIB svako dobija prolazna ocena,sta je jako pogreshno. Bas radi to da ako u kategorija nema konkurencija i pas dobije titula. Onda se ti vlasnici sigurni da njihov pas je izlozbeni i da on mora da ide na izlozbe i da je najbolji. To je obicno zato sta svaki kinoloski savet bitno je da ima vishe izlagaca i/ili sudija nije odgajivac na rasa koja sudi,barem kod labove je uvek tako. Kod ove izlozbe uvek neko uzme titula,kao ajde da nam ne ostaje peharcic. Na specijalke nije tako, na specijalke sudija vadi pse iz ring, sudija pishe 4,3.. itd itd. zato tamo mozda ima jako malo pse,ali takmicis se samo sa labove i sudi te neko sta poznaje rasu. Ovo je prvenstveno za Ivona,a onda i za sve ostale. Poseti specijalka, pogledaj profil ljude,pogledaj sudija, kako se sudi i kako se to tece. I da kazem svaki sudija tamo je razliciti. Primer u Bugarija kad smo bili sudkinja toliko nije gledala hendling, dok u Cacku i te kako je cenila nacin hendlanja i odnos pas-hendler. Neko sta nije znao je dobio i uputstvo kako se to radi i gde greshi.

    Neko da me ne razume pogreshno...vadite pse i na izlozbe za sve rase,medjutim nek oni vam ne budu reper za kvalitet.
    Berna, slazem se, kad malo bolje razmislim i meni su svi psi lepi, upravu ste, svako ima svoje misljenje... Wink
    Nade, planiram da ih odvedem na specijalku, prosle godine, ali je ista otkazana, hocu da cujem strucno misljenje sudija, a ako na specijalki kazu taj pas nije za priplod, nije kvalitetan, necu je pustati na parenje, vec cu je sterilisati. :)Ne zelim da se iko od vas naljuti, ali niko, ni vecina vas, ni ja nismo sudije, ostale na forumu ne znam, mozda i postoji neki sudija. Znam samo da volim svoje pse najvise na svetu i da tu cinjenicu niko i nista ne moze da promeni!
    paun
    paun


    Broj poruka : 375
    Godina : 47
    Lokacija : Negotin
    ime psa : Ben....
    Datum upisa : 23.01.2011

    Labrador Retriever (FCI: 8.1-122) - Page 4 Empty Re: Labrador Retriever (FCI: 8.1-122)

    Počalji  paun Ned 17 Feb 2013, 10:56

    Primetio sam da i sudije imaju različit pogled na "kvalitet", kad smo kod te reči treba reći da pod kvalitetom ne podrazumevamo da je pas dobar ili loš nego dobar ili loš u očima sudije i samo tako!!! Pasa ima različitih, da, treba i moraju da imaju standard ali gledajući neke radne Britanske pse malo koji je u standardu.Jesu li labradori, jesu i to sigurno, generacijama selektovani za lov, lagani su, mali, bez stopa, neobičnih repova i tako. U odnosu sa vlasnicima su nežni i iz njih izvire ona labradorska ljubav a na terenu neustrašive mašine. Ljudi bi trebali da shvate da ako trenutnu modu u kinologiji žele da prate i da imaju "lepe" pse, takve treba i da kupuju i da se posvete izložbama a oni kojima je potreban pas određenog karaktera koliko toliko sličnog izgleda i osobina, treba da uživaju sa psima koje imaju i koji možda imaju i 100 mana ali su labradori, ne treba biti nerealno ambiciozan i po svaku cenu gurati se u izložbe. Anegdota sa jedne izložbe: Sudija opisuje glavu zlatnog retrivera koji je papreno preplaćen i čiji su vlasnici samo ambiciozni bez imalo znanja. Kada je žena opisala glavu, realno i objektivno, vlasnici su poskakali i komentari su bili koje vitamine da mu dajem da poboljša izgled glave. I da oprmpačili po sudiji koja se zaista razume u goldene, ima odgaivačnisu i jako je uspešna na svetskom nivou.
    Nade
    Nade
    moderator


    Broj poruka : 553
    Godina : 32
    ime psa : Pepa
    Datum upisa : 10.11.2011

    Labrador Retriever (FCI: 8.1-122) - Page 4 Empty Re: Labrador Retriever (FCI: 8.1-122)

    Počalji  Nade Ned 17 Feb 2013, 11:04

    Slazem se da svaki sudija ima svoj ukus. Jedan sudija preferira pse sta imaju englesko poteklo, tj laksa konstitucija, dok drugi preferira skandinavce ili amere, koje su tezi(dodushe jos ima ameri sta su jako tesko i meni se to ne svidja,ali poceli su da prave neki bilans, sta je dobro). Ono sta je na specijalku je da sudija sudi po standard, bez razlike dali je pas laksi ili tezi, on odabira koji pas u celini je bolje skockan. jer jedan pas moze biti amer sta sudija prefesira,ali kad ga pogledas nije to to,nesto mu hvali i ne puni u oko. e sad kad se vishe radi za dva psa koja su jako slicna, onda uvek ukus je ono sta presudjuje ko tje odneti pobedu Smile ali tad i nema ljutish,jer na kraju dana, cast je prvo da ucestvujes na takvoj manifestaciji i da budes u ring sa odlicne pse, a i da dobijes mishljenje od pravi sudija. druzenje i besplatna skola, to i da ne komentarishem Smile
    Leo III
    Leo III
    moderator


    Broj poruka : 1259
    Godina : 28
    Lokacija : Zrenjanin
    ime psa : Ejmi
    ime psa : Leo
    Datum upisa : 17.04.2011

    Labrador Retriever (FCI: 8.1-122) - Page 4 Empty Re: Labrador Retriever (FCI: 8.1-122)

    Počalji  Leo III Ned 17 Feb 2013, 14:00

    Ben_Bella ::
    Nade ::Na izlozbe CAC i CACIB svako dobija prolazna ocena,sta je jako pogreshno. Bas radi to da ako u kategorija nema konkurencija i pas dobije titula. Onda se ti vlasnici sigurni da njihov pas je izlozbeni i da on mora da ide na izlozbe i da je najbolji. To je obicno zato sta svaki kinoloski savet bitno je da ima vishe izlagaca i/ili sudija nije odgajivac na rasa koja sudi,barem kod labove je uvek tako. Kod ove izlozbe uvek neko uzme titula,kao ajde da nam ne ostaje peharcic. Na specijalke nije tako, na specijalke sudija vadi pse iz ring, sudija pishe 4,3.. itd itd. zato tamo mozda ima jako malo pse,ali takmicis se samo sa labove i sudi te neko sta poznaje rasu. Ovo je prvenstveno za Ivona,a onda i za sve ostale. Poseti specijalka, pogledaj profil ljude,pogledaj sudija, kako se sudi i kako se to tece. I da kazem svaki sudija tamo je razliciti. Primer u Bugarija kad smo bili sudkinja toliko nije gledala hendling, dok u Cacku i te kako je cenila nacin hendlanja i odnos pas-hendler. Neko sta nije znao je dobio i uputstvo kako se to radi i gde greshi.

    Neko da me ne razume pogreshno...vadite pse i na izlozbe za sve rase,medjutim nek oni vam ne budu reper za kvalitet.
    Berna, slazem se, kad malo bolje razmislim i meni su svi psi lepi, upravu ste, svako ima svoje misljenje... Wink
    Nade, planiram da ih odvedem na specijalku, prosle godine, ali je ista otkazana, hocu da cujem strucno misljenje sudija, a ako na specijalki kazu taj pas nije za priplod, nije kvalitetan, necu je pustati na parenje, vec cu je sterilisati. :)Ne zelim da se iko od vas naljuti, ali niko, ni vecina vas, ni ja nismo sudije, ostale na forumu ne znam, mozda i postoji neki sudija. Znam samo da volim svoje pse najvise na svetu i da tu cinjenicu niko i nista ne moze da promeni!
    Ako ti neki dobar poznavalac rase kaze ovako, sudija moze samo jos vise da nadje sta ne valja
    paun
    paun


    Broj poruka : 375
    Godina : 47
    Lokacija : Negotin
    ime psa : Ben....
    Datum upisa : 23.01.2011

    Labrador Retriever (FCI: 8.1-122) - Page 4 Empty Re: Labrador Retriever (FCI: 8.1-122)

    Počalji  paun Ned 17 Feb 2013, 14:05

    Pogledajte ove pse na fejsu: Midland Counties Labrador Retriever Club
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Labrador Retriever (FCI: 8.1-122) - Page 4 Empty Re: Labrador Retriever (FCI: 8.1-122)

    Počalji  Berna Ned 17 Feb 2013, 17:00

    Ukusi su razliciti a hvala bogu danas ima pasa i rasa za svaciji ukus. Neko vise voli izgled izlozbenog, neko radnog labradora. Licno nemam nista protiv ni protiv jednih ni protiv drugih. Ima jako dobrih odgajivaca oba tipa. Princip selekcije je razlicit, radni odgajivaci biraju pse koji su osvojili titule na takmicenjima u lovu (field-trial) a odgajivaci izlozbenih labradora svoje pse izlazu na izlozbama i biraju najbolje predstavnike rase po standardu. Iz toga nije cudo da su ova dva tipa fenotipski evoluirala na dve razlicite strane i da se dosta razlikuju u karakteru. Dok je odgajivac usredsredjen na proizvodnju zdravih jedinki koje sluze odredjenoj svrsi (rad, ljubimac) ne vidim nikakav problem u tome.

    Naravno i vlasnici treba da budu svesni razlika ne samo u izgledu nego i u karakteru i njihov zivot treba da bude prilagodjen karakteru psa, kako se ne bi obe strane mucile. Uzeti radnog labradora za zivot u stanu i kratke setnje na povodcu nije najbolje resenje, kao i ocekivanje od izlozbenog labradora da ima energiju radnog labradora.

    Moj licni izbor je zlatna sredina. Labrador koji ne odstupa od standarda (ali naravno, da izgleda bas ni kao mastif) sa instinktom za donosenje, uostalom, treba da opravda ime "retrivera". Nazalost mnogi izlozbeni odgajivaci stavljaju na prvo mesto uspehe u ringu, i mislim da su tu malo izgubili poentu.
    Ben_Bella
    Ben_Bella


    Broj poruka : 3047
    Godina : 25
    ime psa : Ben
    ime psa : Bella
    Datum upisa : 12.01.2012

    Labrador Retriever (FCI: 8.1-122) - Page 4 Empty Re: Labrador Retriever (FCI: 8.1-122)

    Počalji  Ben_Bella Ned 17 Feb 2013, 17:05

    Leo III ::
    Ben_Bella ::
    Nade ::Na izlozbe CAC i CACIB svako dobija prolazna ocena,sta je jako pogreshno. Bas radi to da ako u kategorija nema konkurencija i pas dobije titula. Onda se ti vlasnici sigurni da njihov pas je izlozbeni i da on mora da ide na izlozbe i da je najbolji. To je obicno zato sta svaki kinoloski savet bitno je da ima vishe izlagaca i/ili sudija nije odgajivac na rasa koja sudi,barem kod labove je uvek tako. Kod ove izlozbe uvek neko uzme titula,kao ajde da nam ne ostaje peharcic. Na specijalke nije tako, na specijalke sudija vadi pse iz ring, sudija pishe 4,3.. itd itd. zato tamo mozda ima jako malo pse,ali takmicis se samo sa labove i sudi te neko sta poznaje rasu. Ovo je prvenstveno za Ivona,a onda i za sve ostale. Poseti specijalka, pogledaj profil ljude,pogledaj sudija, kako se sudi i kako se to tece. I da kazem svaki sudija tamo je razliciti. Primer u Bugarija kad smo bili sudkinja toliko nije gledala hendling, dok u Cacku i te kako je cenila nacin hendlanja i odnos pas-hendler. Neko sta nije znao je dobio i uputstvo kako se to radi i gde greshi.

    Neko da me ne razume pogreshno...vadite pse i na izlozbe za sve rase,medjutim nek oni vam ne budu reper za kvalitet.
    Berna, slazem se, kad malo bolje razmislim i meni su svi psi lepi, upravu ste, svako ima svoje misljenje... Wink
    Nade, planiram da ih odvedem na specijalku, prosle godine, ali je ista otkazana, hocu da cujem strucno misljenje sudija, a ako na specijalki kazu taj pas nije za priplod, nije kvalitetan, necu je pustati na parenje, vec cu je sterilisati. :)Ne zelim da se iko od vas naljuti, ali niko, ni vecina vas, ni ja nismo sudije, ostale na forumu ne znam, mozda i postoji neki sudija. Znam samo da volim svoje pse najvise na svetu i da tu cinjenicu niko i nista ne moze da promeni!
    Ako ti neki dobar poznavalac rase kaze ovako, sudija moze samo jos vise da nadje sta ne valja
    Znam, Sale, u tome i jeste poenta, zelim da vidim koliko je neko ozbiljanu tome, ali ja da zelim da promenim svog psa, ja bih mu davala steroide i ko zna sta jos, da mi je do toga (ne prozivam nikog), jednostavno zelim da cujem midljenja, makar joj sudija dao i trojku, meni ona nece znaciti nista u zivotu, a ako joj da pet, bicu ponosna na nju, jer ja sam tu da ludujem i igram se i sa njom i sa Benom, nijedna ocena nece da utice na moju ljubav prema njima! Wink
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Labrador Retriever (FCI: 8.1-122) - Page 4 Empty Re: Labrador Retriever (FCI: 8.1-122)

    Počalji  Berna Ned 17 Feb 2013, 17:09

    Ja licno ne znam psa koji je izasao na izlozbu a da nije dobio prelaznu ocenu Wink
    Ben_Bella
    Ben_Bella


    Broj poruka : 3047
    Godina : 25
    ime psa : Ben
    ime psa : Bella
    Datum upisa : 12.01.2012

    Labrador Retriever (FCI: 8.1-122) - Page 4 Empty Re: Labrador Retriever (FCI: 8.1-122)

    Počalji  Ben_Bella Ned 17 Feb 2013, 17:49

    Berna ::Ja licno ne znam psa koji je izasao na izlozbu a da nije dobio prelaznu ocenu Wink
    Iskreno ni ja... Wink
    Nade
    Nade
    moderator


    Broj poruka : 553
    Godina : 32
    ime psa : Pepa
    Datum upisa : 10.11.2011

    Labrador Retriever (FCI: 8.1-122) - Page 4 Empty Re: Labrador Retriever (FCI: 8.1-122)

    Počalji  Nade Ned 17 Feb 2013, 23:25

    onda idite na specijalku, vidicete i pse sta sudija ne zeli ni da oceni Smile
    Ben_Bella
    Ben_Bella


    Broj poruka : 3047
    Godina : 25
    ime psa : Ben
    ime psa : Bella
    Datum upisa : 12.01.2012

    Labrador Retriever (FCI: 8.1-122) - Page 4 Empty Re: Labrador Retriever (FCI: 8.1-122)

    Počalji  Ben_Bella Sre 20 Mar 2013, 11:17

    Nade ::Ajde evo mene opet! Smile Hocu da cujem analizu,kako vama izgleda ovaj pas? Medjutim ne dali je amer ili skandinavac Very Happy

    Labrador Retriever (FCI: 8.1-122) - Page 4 Sud

    Labrador Retriever (FCI: 8.1-122) - Page 4 Sufe
    ViPns, mislim da sam pronasla sliku glave ovog psa... Smile
    Evo je... Very Happy
    Labrador Retriever (FCI: 8.1-122) - Page 4 31354403564082667236894
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Labrador Retriever (FCI: 8.1-122) - Page 4 Empty Re: Labrador Retriever (FCI: 8.1-122)

    Počalji  Berna Sre 20 Mar 2013, 13:11

    Lep pas slazem se sa komentarima u vezi sa uglovima ali mi se dopada sto ovaj pas nije u tovnoj kondiciji.
    Nade
    Nade
    moderator


    Broj poruka : 553
    Godina : 32
    ime psa : Pepa
    Datum upisa : 10.11.2011

    Labrador Retriever (FCI: 8.1-122) - Page 4 Empty Re: Labrador Retriever (FCI: 8.1-122)

    Počalji  Nade Sre 20 Mar 2013, 13:57

    Berna, sta bi rekla za onaj malishan, cokolada sta sam bila postavila? Isto i za sve, iskomentirajte ga.
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Labrador Retriever (FCI: 8.1-122) - Page 4 Empty Re: Labrador Retriever (FCI: 8.1-122)

    Počalji  Berna Sre 20 Mar 2013, 14:07

    Preterano za moj ukus.. Labrador treba da bude pas krupnog kostura, ali u poslednje vreme uocavam tendenciju preterivanja u tome. Ali to je samo moj ukus.
    Ben_Bella
    Ben_Bella


    Broj poruka : 3047
    Godina : 25
    ime psa : Ben
    ime psa : Bella
    Datum upisa : 12.01.2012

    Labrador Retriever (FCI: 8.1-122) - Page 4 Empty Re: Labrador Retriever (FCI: 8.1-122)

    Počalji  Ben_Bella Sre 20 Mar 2013, 14:22

    Stvarno bih volela da vidim ovog psa ponovo... https://labradorfanclub.serbianforum.info/t1640-kingthe-lab?highlight=king Secate li se? Twisted Evil Zivo me interesuje, kako taj pasa sada izgleda! "Milica" ima dobar ukus... Wink
    Nade
    Nade
    moderator


    Broj poruka : 553
    Godina : 32
    ime psa : Pepa
    Datum upisa : 10.11.2011

    Labrador Retriever (FCI: 8.1-122) - Page 4 Empty Re: Labrador Retriever (FCI: 8.1-122)

    Počalji  Nade Sre 20 Mar 2013, 19:44

    Berna ::Preterano za moj ukus.. Labrador treba da bude pas krupnog kostura, ali u poslednje vreme uocavam tendenciju preterivanja u tome. Ali to je samo moj ukus.

    Ako mislis da je debeo, nije, samo je bio kostati momak Very Happy

    evo njegova slicica na nepunih 6 meseca
    Labrador Retriever (FCI: 8.1-122) - Page 4 Zzz_zps9497edd7

    komentar?
    Ben_Bella
    Ben_Bella


    Broj poruka : 3047
    Godina : 25
    ime psa : Ben
    ime psa : Bella
    Datum upisa : 12.01.2012

    Labrador Retriever (FCI: 8.1-122) - Page 4 Empty Re: Labrador Retriever (FCI: 8.1-122)

    Počalji  Ben_Bella Sre 20 Mar 2013, 22:33

    Iskreno, ovde meni izgleda debelo... Rolling Eyes
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Labrador Retriever (FCI: 8.1-122) - Page 4 Empty Re: Labrador Retriever (FCI: 8.1-122)

    Počalji  Berna Sre 20 Mar 2013, 22:35

    Nigde nisam napisala da je debeo.. vec da po mom ukusu ima preterano krupan kostur.
    ViPns
    ViPns


    Broj poruka : 1158
    Godina : 47
    Lokacija : Novi Sad
    ime psa : Ariel
    ime psa : Nakoma
    Datum upisa : 29.05.2010

    Labrador Retriever (FCI: 8.1-122) - Page 4 Empty Re: Labrador Retriever (FCI: 8.1-122)

    Počalji  ViPns Čet 21 Mar 2013, 07:31

    Na ovoj slici sa 6 meseci starosti je debeo,mislim nije tu pitanje ukusa vec cinjenice, pas je debeo. E sad ja licno vise volim kada u uzrastu od 6 meseci imaju malo viska nego manjka,lako se to kasnije skine.

    Sponsored content


    Labrador Retriever (FCI: 8.1-122) - Page 4 Empty Re: Labrador Retriever (FCI: 8.1-122)

    Počalji  Sponsored content


      Sada je Pet 17 Maj 2024, 06:31