Forum • Labrador fan club

Labradorizuj se na Labrador fan club-u!!!
Ukoliko imate problema na naslovnoj strani,što Vam se cela naslovna stranica pomera sa desna na levo,pokusajte umesto ,,internet explorer'a" da koristite ,,operu" ili ,,mozilla firefox". Nešto više o tome pročitajte u forumu ,,kritike,ideje,pohvale,obavestenja..." u temi ,,savet u vezi sa internet explorer-om".
Hvala na razumevanju.
LFC Team

Join the forum, it's quick and easy

Forum • Labrador fan club

Labradorizuj se na Labrador fan club-u!!!
Ukoliko imate problema na naslovnoj strani,što Vam se cela naslovna stranica pomera sa desna na levo,pokusajte umesto ,,internet explorer'a" da koristite ,,operu" ili ,,mozilla firefox". Nešto više o tome pročitajte u forumu ,,kritike,ideje,pohvale,obavestenja..." u temi ,,savet u vezi sa internet explorer-om".
Hvala na razumevanju.
LFC Team

Forum • Labrador fan club

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

+3
sladja1980
yovanna
Hana
7 posters

    Hvala za lepu pozdravnu poruku

    Hana
    Hana


    Broj poruka : 5
    Godina : 42
    ime psa : Hana
    ime psa : Hana
    Datum upisa : 08.02.2010

    Hvala za lepu pozdravnu poruku Empty Hvala za lepu pozdravnu poruku

    Počalji  Hana Pon 08 Feb 2010, 18:16

    Zdravo svima Smile

    Pre 2 meseca smo uspavali Neru crnog labradora od 12 godina. Ziveo bi jos ali to bi bilo mucenje za njega, sto nikako nismo zeleli. Bio je posteno opaljen, tacnije hiperaktivan al u isto vreme pun neizmerne ljubavi.

    Mozete samo zamisliti koliko mi je nedostajao kad sam ubrzo evo pre 10 dana kupila zenkicu belog labradora. Predivnu Hanu od 2 meseca. U trazenju prave hrane za mladunce, naletela sam na ovaj sajt i presrecna sam. Zao mi je samo sto vas pre nisam nasla.

    Verujem da cu se ubrzo raspisati po raznim temama. Al` prva stvar koju bih volela sa vama da razmenim je cinjenica da je broj labradora u Srbiji nenormalno porastao. Kad je Nero bio mali mogu reci da je bio skoro jedini takav pas u jednom od najveih parkova u Bg-u, a sada ima ih na svakom koraku. Sto i nije toliko lose, znajuci sta ova rasa predstavlja i sta sve moze da vam pruzi. Al ipak ne lezi vraze. Tolikim parenjem znate i sami do cega sve moze doci. Recimo kod zlatnih retrivera poslednjih godina je doslo do uvecane pojave tumora i epilepsije. Ne bih sad ovom prilikom o bolestinama te vrste. Nego o cinjenici da se takvim sparivanjem moze doci do poremecaja u ponasanju. U mom kraju u parku postoji beli labrador za koga njegova "gazdarica" tvrdi da je alfa muzjak. Da nije tuzno bilo bi smesno. Rec alfa i labrador ne mogu se naci u istoj recenici. Preterano je reci da je to kuce agresivno al naginje ka tome. E pa sad ja postavljam pitanje da li je ta gazdarica kriva ili geni? Po svemu sto sam naucila u zivotu sa mojim Nerom i svim njegovim ortacima labradorima, niko nikad zarezao iz igre nije a kamoli bio agresivan. E sad mozda sam ja imala muzjaka koji je vise bio zenka hehehe, ili tom psu nedostaje neznost ili jaka ruka. Al zasigurno tvrdim da labradori u genima nemaju agresivno ponasanje niti zelju za dominacijom kako u kuci tako ni u drustvu sa drugim psima.


    Mislim da sam se dosta raspisala za prvi put...
    Pozdravljamo vas Hana i ja!
    yovanna
    yovanna


    Broj poruka : 1381
    Godina : 41
    Lokacija : Zrenjanin,Beograd
    ime psa : Bea
    Datum upisa : 10.05.2009

    Hvala za lepu pozdravnu poruku Empty Re: Hvala za lepu pozdravnu poruku

    Počalji  yovanna Pon 08 Feb 2010, 21:26

    Evo ja prva da ti pozelim veliku dobrodoslicu u nasu veliku porodicu.Zao mi je zbog tvog Nera ja ne zelim ni da razmisljam kako je to izgubiti nesto ovako divno sto svi ovde delimo,a donekle znam da nas sve to ceka kad-tad. Crying or Very sad
    Ali sad imas jednu malu i lepu devojcicu,koliko vidim na avataru. Very Happy
    Jedva cekam da vidimo slicice kada ih budes okacila.Eto toliko od mene za pocetak!
    Uzivaj na ovom forumu,posto ja za njega imam samo reci hvale! Wink
    P.S.Labradori su divni psi,i ne znam odakle toj zeni da su agresivni,ja to do sada nisam videla.
    pozz
    sladja1980
    sladja1980


    Broj poruka : 289
    Godina : 44
    Lokacija : Ruma
    ime psa : Fox
    ime psa : Fox
    Datum upisa : 26.11.2009

    Hvala za lepu pozdravnu poruku Empty Re: Hvala za lepu pozdravnu poruku

    Počalji  sladja1980 Uto 09 Feb 2010, 00:36

    Pozdrav i dobrodosle obe Very Happy
    jasmina79
    jasmina79


    Broj poruka : 1381
    Godina : 45
    Lokacija : Bihac,BiH
    ime psa : Dante
    Datum upisa : 26.09.2008

    Hvala za lepu pozdravnu poruku Empty Re: Hvala za lepu pozdravnu poruku

    Počalji  jasmina79 Uto 09 Feb 2010, 08:49

    Prvo da vam pozelim dobrodoslicu....

    Zao mi je zbog vaseg psa kojeg ste morali uspavati....ali ako je tako bilo bolje za njega....znam da je trebalo puno snage za uciniti tako nesto....

    Nova curica je preslatka....

    I jos samo koju rijec o alfa muzijacima....to bas ne znaci agresivnost
    Ferhatinho
    Ferhatinho


    Broj poruka : 343
    Godina : 38
    Lokacija : Visoko, BiH
    ime psa : Eddie
    ime psa : eddie
    Datum upisa : 05.08.2009

    Hvala za lepu pozdravnu poruku Empty Re: Hvala za lepu pozdravnu poruku

    Počalji  Ferhatinho Uto 09 Feb 2010, 12:54

    jasmina79 ::Prvo da vam pozelim dobrodoslicu....

    Zao mi je zbog vaseg psa kojeg ste morali uspavati....ali ako je tako bilo bolje za njega....znam da je trebalo puno snage za uciniti tako nesto....

    Nova curica je preslatka....

    I jos samo koju rijec o alfa muzijacima....to bas ne znaci agresivnost

    posto sam se brinuo o svom psu i da li postaje alfa muzijak te kako to sprijeciti, dosta sam citao, cak sam gledao i odkumentarce o ponasanju vukova u coporima ne bih li uspio povuci neku paralelu. nije istina da lab ne moze biti alfa muzijak. svaki pas to moze biti, ali uglavnom onaj koji se kod odrastanja u zajednici pokaze kao najjaci i najmudriji. i tacno je biti alfa ne znaci agresivnost ali u slucaju da igrate po pravilima alfe. Cim ta pravila prekrsite dolazi do ostre reakcije psa sto u nasem svijetu znaci agresivnost a u psecem samo grdjenje.
    jasmina79
    jasmina79


    Broj poruka : 1381
    Godina : 45
    Lokacija : Bihac,BiH
    ime psa : Dante
    Datum upisa : 26.09.2008

    Hvala za lepu pozdravnu poruku Empty Re: Hvala za lepu pozdravnu poruku

    Počalji  jasmina79 Uto 09 Feb 2010, 18:42

    Naravno da to znaci ostrije ponasanje psa da bi pokazao nadmoc....ja samo hocu reci da alfa muzijaci nisu agresivni psi....mislim da znas na sta mislim....
    thedule
    thedule


    Broj poruka : 400
    Godina : 44
    Lokacija : Pozarevac
    ime psa : Alba
    ime psa : Bardo
    Datum upisa : 30.11.2009

    Hvala za lepu pozdravnu poruku Empty Re: Hvala za lepu pozdravnu poruku

    Počalji  thedule Uto 09 Feb 2010, 20:50

    U tom slucaju je i moj zec bio "alfa muzjak" jer me je napao jednaput...

    Dakle, to da li je alfa muzjak ili ne, nema veze sa agresivnoscu psa.

    Pas (ili bilo koja druga zivotinja ili covek) je agresivan zbog nadrazaja. Dakle, mog zeca su nocu napadale macke (bilo je leto pa je svo vreme bio napolju). Posto se on krio u jednom zbunu u dvoristu, shvatio je da ako frkce i zaleti se iz zbuna, da se macke uplase i razbeze. Tako kada sam ja prisao zbunu i poceo da ga tresem, on je izleteo i frktao. Isto tako je i sa psom. Pas je shvatio da ako rezi i laje da ga se plase. I onda u situacijama kada se uplasi on reze i laje. Cak i moja Alba koja je ultra plasljiva laje na nepoznate, a kada joj oni pridju ona bezi od njih (a oni koji se uplase beze od nje).

    E sad, tu je pitanje samog vlasnika da li ce da ohrabruje psa da bude "agresivan" ili ne. Ako je vlasniku "zabavno" da se ljudi plase njegovog psa, on ce ga nagradjivati za svaki vid agresivnosti sto psa podstice da se svaki sledeci put ponasa agresivno da bi udovoljio vlasniku. Isto tako, ako vlasnik sankcionise agresivnost, pas se vremenom smiri i suzija se agresivnost. I tako imamo rotvajlere koji su plasljivi "kao pudlice" i pudlice koje su "krvolocne kao rotovi".

    Naravno, pored "stecenih" osobina, ima tu i urodjenih, odnosno, uzgajanjem i uparivanjem pasa koji imaju neke osobine koje su pozeljne stvaraju se "krvne linije" koje imaju vec urodjene neke osobine.

    Npr. konkretno kod labradora, a ovo mozete da proverite i na netu, izbegava se parenje jedinki koje imaju urodjenu displaziju kukova, da bi se uklonila mogucnost urodjene bolesti, a opet se izbegava parenje agresivnih jedinki, jer labrador treba da bude "dobrocudan" pas. Takodje su selekcijom parene jedinke koje imaju plovne kozice, tako da sad svi labradori ih imaju.

    Interesantno je da ako citate istoriju labradora, mozete na pojedinim mestima da nadjete kategorizaciju na 6 tipa labradora prema krvnim linijama nekih starih labradora koji su bili nosioci odredjenih osobina. Inace u americi imaju i labradore koji su "pticari", odnosno "markiraju" divljac. Moje misljenje je da je ovo dobijeno uparivanjem sa nekom vrstom pticara, pa su onda uparivane jedinke koje su imale tu vrstu ponasanja, i vremenom se iz rodovnika izgubila informacija o ukrstanju rasa, pa su sada po papirima to cistokrvni labradori.

    A sto se tice medjusobnog uparivanja, evo vam link nekadasnjeg svetskog sampiona u radu kratkodlakog nemackog pticara:

    http://www.lolino.com/index_files/princ_rodovnik.htm

    Videcete da se u svakoj liniji pojavljuje Blo del Rade Savic, takodje nekadasnji sampion.

    Inace, taj Princ je prodat za jedan dobar nov Mercedes, a posle par godina za jos bolji
    jasmina79
    jasmina79


    Broj poruka : 1381
    Godina : 45
    Lokacija : Bihac,BiH
    ime psa : Dante
    Datum upisa : 26.09.2008

    Hvala za lepu pozdravnu poruku Empty Re: Hvala za lepu pozdravnu poruku

    Počalji  jasmina79 Uto 09 Feb 2010, 21:27

    Alfa muzijak nije isto sto i agresivan pas....to je isto kao kada bi rekli da je agresivna osoba ona koja je navikla da sve bude po njenom i da bude u centru paznje
    Hana
    Hana


    Broj poruka : 5
    Godina : 42
    ime psa : Hana
    ime psa : Hana
    Datum upisa : 08.02.2010

    Hvala za lepu pozdravnu poruku Empty Re: Hvala za lepu pozdravnu poruku

    Počalji  Hana Sre 10 Feb 2010, 01:02

    Lepo ste se raspisali ... al moje pitanje je ostala enigma... ovde nije bilo pitanje da li je alfa muzjak agresivan ili ne... nego sama cinjenica da dobrocudan labrador (a sa takvim sam se samo sretala) moze biti vodic copora u parku ili agresivan zavisno od situacije.
    Pre jedno 20 godina dok sam jos uvek imala vucijaka u parku je bio crni labrador Ben, i to je ujedno prvi labrador sa kojim sam se susrela. Njegova gazdarica mi je pricala da se "potukao" u parku i odvela ga je kod veterinara. Ostavila ga je isped vrata i usplahireno usla kod veterinara i rekla mu da joj se pas potukao i da krvari napolju. Veterinar je upita koja je rasa. A ona ce njemu, labrador. Veterinar odgovori:"Pa nije se on tukao, njega su tukli". Meni i dan danas odzvanja ta recenica kad je rec o labradorima i njihovom ponasanju. E pa sad u ovom slucaju verujem da ga je gazdarica huskala da postane takav kakav je. Evo ovo moje malo govno od 2 meseca rezi na igracke i laje ali ne i na mene ma kako god pokusala da je iznerviram.
    A da ne govorim o Neri, koji se uvek sklanjao kad je frka i imam utisak da bi me branio tek kad legnem i nemam vise snage da se odbranim. Sto je jos jedna njihova karakteristika, zato se ova rasa nikad ne sluze u vojne svrhe sem u otkrivanju narkotika i eksploziva.

    Moja je zelja bila samo da vidim vasa misljenja i vasa iskustva da li su tolikim "umnozavanjem" labradora uspeli da ih iskvare.

    Neko je gore spomenuo za lov, pa sem sto spasavaju ljude iz vode idu u lov na patke jer su zbog plovki veoma brzi. A dugacak i snazan rep im sluzi kao kormilo...

    imam osecaj da smo otisli u off... pa s`toga evo slikica od pitome Hane Smile

    Hvala za lepu pozdravnu poruku Th_31012010008


    Hvala za lepu pozdravnu poruku Th_Picture026


    Hvala za lepu pozdravnu poruku Th_Picture039


    Hvala za lepu pozdravnu poruku Th_Picture029


    Hvala za lepu pozdravnu poruku Th_31012010009
    Ferhatinho
    Ferhatinho


    Broj poruka : 343
    Godina : 38
    Lokacija : Visoko, BiH
    ime psa : Eddie
    ime psa : eddie
    Datum upisa : 05.08.2009

    Hvala za lepu pozdravnu poruku Empty Re: Hvala za lepu pozdravnu poruku

    Počalji  Ferhatinho Sre 10 Feb 2010, 09:17

    hana ti je prelijepa...ali stvarno prelijepa. a ja se moram vratiti malo na alfe kad smo vec kod toga. moj eddie je pokusavao nametnuti svoju volju i cak me je vise puta pokusao ugristi kada mu uzimam hranu, jednom mu je i uspjelo. sada mu mogu vaditi iz usta....krivo mu je ali se ne ljuti.

    a ono sto sam shvatio kao dobru vjezbu je sigurno tako. Uvijek sam jeo pored njega i stavljao hranu njemu na dohvat, a kada god bi krenuo da je uzme ljutito sam zagalamio ili cak nekada i zarezao i iskezio zube...sada kada jedem skloni se u cosak ili u svoju kucu i ceka da zavrsim. a poceo je pravo da slusa i na to sam ponosan
    yovanna
    yovanna


    Broj poruka : 1381
    Godina : 41
    Lokacija : Zrenjanin,Beograd
    ime psa : Bea
    Datum upisa : 10.05.2009

    Hvala za lepu pozdravnu poruku Empty Re: Hvala za lepu pozdravnu poruku

    Počalji  yovanna Pet 12 Feb 2010, 22:51

    Divna ti je devojcica!Sto su bre svi labici lepi!!! Very Happy
    johnyAstor
    johnyAstor
    Admin


    Broj poruka : 1703
    Lokacija : Lazarevac - Valjevo
    ime psa : Astor
    Datum upisa : 13.09.2008

    Hvala za lepu pozdravnu poruku Empty Re: Hvala za lepu pozdravnu poruku

    Počalji  johnyAstor Sub 13 Feb 2010, 09:26

    Hana, dobrodosla... Drago mi je kad cujem tako lepe komentare za forum, jer smo se stvarno trudili da bude tako...
    Pozdrav... Very Happy
    Hana
    Hana


    Broj poruka : 5
    Godina : 42
    ime psa : Hana
    ime psa : Hana
    Datum upisa : 08.02.2010

    Hvala za lepu pozdravnu poruku Empty Re: Hvala za lepu pozdravnu poruku

    Počalji  Hana Sub 13 Feb 2010, 10:59

    Hvala vama Smile

    Jesu svi preslatki... male lude mice Smile

    a evo slikice Nere, jedna je sasvim dovoljna da se vidi kakav je bio Sad((
    i dalje mi suze krenu pa necu vise slika da stavljam da se ne bih konsternirala kad budem navracala na ovu stranicu ....


    Hvala za lepu pozdravnu poruku Th_nero2
    johnyAstor
    johnyAstor
    Admin


    Broj poruka : 1703
    Lokacija : Lazarevac - Valjevo
    ime psa : Astor
    Datum upisa : 13.09.2008

    Hvala za lepu pozdravnu poruku Empty Re: Hvala za lepu pozdravnu poruku

    Počalji  johnyAstor Sub 13 Feb 2010, 12:06

    E,bolje ovo napisi u "IN MEMORIAM"... jer, ipak, ovo je tvoje predstavljenje...
    jasmina79
    jasmina79


    Broj poruka : 1381
    Godina : 45
    Lokacija : Bihac,BiH
    ime psa : Dante
    Datum upisa : 26.09.2008

    Hvala za lepu pozdravnu poruku Empty Re: Hvala za lepu pozdravnu poruku

    Počalji  jasmina79 Sub 13 Feb 2010, 14:54

    Da da....tuzno....znam da je tesko o tome pricati....ali bilo bi lijepo da neki tekst posvetis njemu....naravno ako mozes i imas snage....

    Sponsored content


    Hvala za lepu pozdravnu poruku Empty Re: Hvala za lepu pozdravnu poruku

    Počalji  Sponsored content


      Sada je Pon 20 Maj 2024, 13:19