Forum • Labrador fan club

Labradorizuj se na Labrador fan club-u!!!
Ukoliko imate problema na naslovnoj strani,što Vam se cela naslovna stranica pomera sa desna na levo,pokusajte umesto ,,internet explorer'a" da koristite ,,operu" ili ,,mozilla firefox". Nešto više o tome pročitajte u forumu ,,kritike,ideje,pohvale,obavestenja..." u temi ,,savet u vezi sa internet explorer-om".
Hvala na razumevanju.
LFC Team

Join the forum, it's quick and easy

Forum • Labrador fan club

Labradorizuj se na Labrador fan club-u!!!
Ukoliko imate problema na naslovnoj strani,što Vam se cela naslovna stranica pomera sa desna na levo,pokusajte umesto ,,internet explorer'a" da koristite ,,operu" ili ,,mozilla firefox". Nešto više o tome pročitajte u forumu ,,kritike,ideje,pohvale,obavestenja..." u temi ,,savet u vezi sa internet explorer-om".
Hvala na razumevanju.
LFC Team

Forum • Labrador fan club

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

+3
yovanna
shma
Berna
7 posters

    Porez na kucne ljubimce!

    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Porez na kucne ljubimce! Empty Porez na kucne ljubimce!

    Počalji  Berna Ned 04 Apr 2010, 19:03

    1. Za držanje kućnih i egzotičnih životinja, utvrđuje se komunalna taksa u godišnjem iznosu, i to:

    1a) za držanje kućnih životinja – pasa i mačaka u zgradama individualnog i kolektivnog stanovanja
    – po psu 500,00 dinara
    – po mački 500,00 dinara

    1b) za držanje nesterilisanih pasa i mačaka u zgradama individualnog i kolektivnog stanovanja
    – po psu 1.000,00 dinara
    – po mački 1.000,00 dinara

    1v) za držanje egzotičnih životinja u zgradama individualnog i kolektivnog stanovanja
    – po životinji 500,00 dinara.

    2. Obveznik takse iz podtački 1a) i 1b) ovog tarifnog broja je pravno i fizičko lice, koje je kao vlasnik, odnosno držalac psa ili mačke, evidentiran u jedinstvenoj bazi podataka Ministarstva poqoprivrede, šumarstva i vodoprivrede – Uprave za veterinu, o broju registrovanih pasa i mačaka na teritoriji Republike Srbije, za grad Beograd. Obveznik takse iz podtačke 1v) ovog tarifnog broja je vlasnik, odnosno držalac egzotične životinje utvrđen rešenjem nadležnog ministarstva.

    3. Obveznik takse iz ovog tarifnog broja je dužan da taksu plati u roku od 15 dana od dana dostavljanja obaveštenja za plaćanje lokalne komunalne takse iz ovog tarifnog broja.

    4. Kontrolu naplate takse iz ovog tarifnog broja vrši Sekretarijat za komunalne i stambene poslove Gradske uprave grada Beograda i Veterinarska stanica Beograd.

    5. Komunalnu taksu ne plaćaju vojne ustanove, organi unutrašnjih poslova i slepa i slabovida lica za pse vodiče.

    Član 6.
    Ova odluka stupa na snagu narednog dana od dana objavljivanja u „Službenom listu grada Beograda”, a primenjuje se počev od 1. januara 2010. godine.

    Skupština grada Beograda

    Broj 43-1178/09-S, 28. decembra 2009. godine
    Predsednik
    Aleksandar Antić, s. r.
    shma
    shma


    Broj poruka : 843
    Godina : 34
    Lokacija : Obrenovac
    ime psa : Beck's
    Datum upisa : 01.12.2009

    Porez na kucne ljubimce! Empty Re: Porez na kucne ljubimce!

    Počalji  shma Ned 04 Apr 2010, 19:19

    Hahahahaha...ocu ocu...evo samo sto nisam...Razz

    Koja je razlika drzati sterilisanog ili nesterilisanog psa...treba da im placam za svaku muvu koja mi uleti u kucu...jbm ti drzavu...

    Da li je neko ovo platio? Suspect tongue
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Porez na kucne ljubimce! Empty Re: Porez na kucne ljubimce!

    Počalji  Berna Ned 04 Apr 2010, 19:26

    Mislim da je fora u tome sto kad ti dodje porez, ako ga sutnes iz kuce nece moci da se pari i da poveca populaciju lutalica Laughing

    Salu na stranu, procitala sam u novinama da ce kao pare od tog poreza ici azilima za pse lutalice i za sterilizaciju istih. Ako je tako, meni nije problem, samo sto se bojim da cemo mi platiti, a da od toga opet nece biti nista! Sad

    Isto, u novinama je pisalo da ce to krenuti od sredine godine... (clanak u Blicu od pre par dana, steta sto ga nisam sacuvala)

    Ono sto me zanima jeste sta spada u kategoriju "egzoticne zivotinje"? Imam 5 komada zlatnih ribica i pticica! Rolling Eyes
    shma
    shma


    Broj poruka : 843
    Godina : 34
    Lokacija : Obrenovac
    ime psa : Beck's
    Datum upisa : 01.12.2009

    Porez na kucne ljubimce! Empty Re: Porez na kucne ljubimce!

    Počalji  shma Ned 04 Apr 2010, 19:32

    Imam i ja 2 pticice...Lazu i Micu...hihi...skuplji porez nego njih dvoje zajedno...xD
    Ja i ne verujem mnogo u to da ce ici azilima... Suspect
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Porez na kucne ljubimce! Empty Re: Porez na kucne ljubimce!

    Počalji  Berna Ned 04 Apr 2010, 21:26

    Hahaha, ti i ja ima da platimo boga oca...
    Ma osecam da vecina ljudi nece ni placati... i kako to sve ide u Srbiji lol!
    yovanna
    yovanna


    Broj poruka : 1381
    Godina : 41
    Lokacija : Zrenjanin,Beograd
    ime psa : Bea
    Datum upisa : 10.05.2009

    Porez na kucne ljubimce! Empty Re: Porez na kucne ljubimce!

    Počalji  yovanna Čet 08 Apr 2010, 09:21

    Ja iskreno nemam komentar za ovo sto su uradili!Juce sam cula za ovo i iskreno sokirala sam se.Platicu im ali sutra malo!Jer su oni meni kupili psa ili neku od tih zivotinja,jer ih oni hrane,vode racuna o njima,da li oni vode mog psa kod veterinara?!I treba jos da im platim sto cuvam i gajim tog psa ili bilo koju zivotinju!Necu da psujem ,bicu fina,ali...!!!Uzas! Evil or Very Mad
    shma
    shma


    Broj poruka : 843
    Godina : 34
    Lokacija : Obrenovac
    ime psa : Beck's
    Datum upisa : 01.12.2009

    Porez na kucne ljubimce! Empty Re: Porez na kucne ljubimce!

    Počalji  shma Čet 08 Apr 2010, 10:11

    Samo gledaju kako da uzmu pare...jooooooj drzavoooooooo.... Evil or Very Mad
    johnyAstor
    johnyAstor
    Admin


    Broj poruka : 1703
    Lokacija : Lazarevac - Valjevo
    ime psa : Astor
    Datum upisa : 13.09.2008

    Porez na kucne ljubimce! Empty Re: Porez na kucne ljubimce!

    Počalji  johnyAstor Čet 08 Apr 2010, 10:27

    LJudi... dzabe gubite zivce... Nema nista od toga... Zaboravite odmah... Zar stvarno misle da odgajivacnice koje imaju po 80 pasa ce to da plate... aha... kako da ne... Uzivajte... Laughing Laughing Laughing ... A ja sam procitao da ce se od tih pada pravite HSPCA, tj. kod nas Policija za zivotinje... U Americi se uveliko to placa, cini mi se 5$ godisnje... i pare idu u HSPCA...
    Ferhatinho
    Ferhatinho


    Broj poruka : 343
    Godina : 38
    Lokacija : Visoko, BiH
    ime psa : Eddie
    ime psa : eddie
    Datum upisa : 05.08.2009

    Porez na kucne ljubimce! Empty Re: Porez na kucne ljubimce!

    Počalji  Ferhatinho Pet 09 Apr 2010, 12:24

    porez na luksuz se placa svagdje. Eh sad kako on moze da dokaze da je meni pas luksuz a ne potreba. Sta ako imam zdravstvenih problema pa mi je pas potreban za relaksaciju? Sta ako ga koristim za rad, cuvanje kuce itd. itd?

    Na kraju krajeva iz iskustva znam da svaka siromasna porodica koja zivi u nekoj oborini od kuce a i 90% roma koji su socijalno ugrozeni imaju pse. Kako i odakle njima naplatiti taj porez?
    johnyAstor
    johnyAstor
    Admin


    Broj poruka : 1703
    Lokacija : Lazarevac - Valjevo
    ime psa : Astor
    Datum upisa : 13.09.2008

    Porez na kucne ljubimce! Empty Re: Porez na kucne ljubimce!

    Počalji  johnyAstor Pet 09 Apr 2010, 12:40

    Tu i jeste problem sto ce svi oni sutnuti te pse na ulicu....i?... i sta su uradili?... napravili sra*e... pune ulice lutalica...
    nera
    nera


    Broj poruka : 108
    Godina : 58
    Lokacija : Nis
    ime psa : nera
    ime psa : nera
    Datum upisa : 15.04.2010

    Porez na kucne ljubimce! Empty Re:Porez na kućne ljubimce!

    Počalji  nera Pon 19 Apr 2010, 16:02

    Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Evil or Very Mad Dakle, stvarno nas radi ova država!!! DOKLE VIŠE Evil or Very Mad? Ma, mi smo krivi jer dozvoljavamo! Kada bih verovala da taj novac ide zaista u osnivanje azila ili policije za životinje ne bih ni tren razmišljala za plaćanje, ali ja u to ne verujem!!!!!!!!!!!! Biće tu još svega i svačega!
    johnyAstor
    johnyAstor
    Admin


    Broj poruka : 1703
    Lokacija : Lazarevac - Valjevo
    ime psa : Astor
    Datum upisa : 13.09.2008

    Porez na kucne ljubimce! Empty Re: Porez na kucne ljubimce!

    Počalji  johnyAstor Pon 19 Apr 2010, 20:14

    U tome i jeste problem... Mada, ja bih uveo... jer, onda ce biti manje pasa kod vlasnika, koji ne umeju da se rvu sa njima...
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Porez na kucne ljubimce! Empty Re: Porez na kucne ljubimce!

    Počalji  Berna Pon 19 Apr 2010, 21:14

    Realno narode, 1000 din. godisnje za vecinu vlasnika nije razlog da izbace psa na ulicu... Kad vec govorimo o tome, to i nisu neke pare... mislim samo da je posredi princip... niko nece da daje pare za necije tamo dzepove - u potpunosti se slazem... Ali licno ne vidim to kao razlog za izbacivanje ljubimaca na ulicu!

    PS. Ovo (za sad) vazi samo za grad Beograd.
    nera
    nera


    Broj poruka : 108
    Godina : 58
    Lokacija : Nis
    ime psa : nera
    ime psa : nera
    Datum upisa : 15.04.2010

    Porez na kucne ljubimce! Empty Re:Porez na kućne ljubimce!

    Počalji  nera Pon 19 Apr 2010, 22:24

    Berna, u svemu što pišeš slažem se sa tobom!!! Nikakva para pojedinačno, ali mi smo se prosvestili malo kao narod i zato pljušte komentari negodovanja. Izuzetno mi je drago što vi mladi shvatate u čemu može biti štos!!!Da ne ispadne kao fond Katarine Rebrače i sl. Još viču niko nije kriv dok se ne dokaže suprotno.Znam da važi, za sada, samo za Beograd, ali i ovi drugi neće biti imuni na ideju, samo je pitanje dana kada će se to proširiti i na ostale gradove.A i jesam za to:ili svi ili niko.Najbolje bi bilo kada bi iz nekog registrovanog udruženja moglo da se prati kuda novac stvarno završava i da je to zaista za azile ili policiju za životinje, garantujem da bi svako, prema mogućnostima, davao i preko porezne takse.Ovako puni smo nepoverenja Mad. Ne mogu zamisliti da neko izbaci ljubimca na ulicu zbog toga: PO MENI TO JE TEŽAK ZLOČIN Mad Mad !!! Uostalom, vreme će pokazati...
    johnyAstor
    johnyAstor
    Admin


    Broj poruka : 1703
    Lokacija : Lazarevac - Valjevo
    ime psa : Astor
    Datum upisa : 13.09.2008

    Porez na kucne ljubimce! Empty Re: Porez na kucne ljubimce!

    Počalji  johnyAstor Sre 21 Apr 2010, 20:17

    Veruj mi da je tako... Bas, sinoc je neka lutalica zavijala, i jedan cimer(koji je veterinar?!) je rekao:,, UH!Da mi je puska tu - kako bih ga ubio"... na moje pitanje:,,Zasto?", odgovorio je:,, ko ga je*e, sto zavija"... Nisam mu dao da zaspi, celu noc sam se svadjao sa njim... veruj mi...
    nera
    nera


    Broj poruka : 108
    Godina : 58
    Lokacija : Nis
    ime psa : nera
    ime psa : nera
    Datum upisa : 15.04.2010

    Porez na kucne ljubimce! Empty Re:Porez na kućne ljubimce!

    Počalji  nera Sre 21 Apr 2010, 23:03

    Shocked Shocked Shocked VETERINAR TO REKAO?! Strašno!!! Ako si ga mučio i završavaj to čudo od škole da mogu ljudi kod pravog veterinara da odvedu pse!!! Danas postaju retkost!!!
    johnyAstor
    johnyAstor
    Admin


    Broj poruka : 1703
    Lokacija : Lazarevac - Valjevo
    ime psa : Astor
    Datum upisa : 13.09.2008

    Porez na kucne ljubimce! Empty Re: Porez na kucne ljubimce!

    Počalji  johnyAstor Čet 22 Apr 2010, 09:52

    Sto je najgore, jeste tako... affraid affraid
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Porez na kucne ljubimce! Empty Re: Porez na kucne ljubimce!

    Počalji  Berna Uto 06 Jul 2010, 17:29

    Komunalna taksa za držanje kućnih ljubimaca na teritoriji Beograda, u iznosu od 500 dinara godišnje, počeće da se primenjuje od jeseni, izjavio je Tanjugu pomoćnik sekretara za stambene i komunalne poslove Dragan Terzin.
    Jel gazda platio taksu za tebe?
    On je podsetio da je Odluka za uvođenje te takse doneta još 2002. godine, međutim ona se, kako je objasnio, nije primenjivala zbog nepostojanja jedinstvene baze podataka o broju kućnih ljubimaca.

    "Baza koja je u ingerenciji Uprave za veterinu pri Ministarstvu poljoprivrede počela je da se formira 2007. godine", istakao je Terzin.

    Prema podacima centralnog registra u glavnom gradu ima oko 80.000 registrovanih pasa i oko 8.000 mačaka, za koje vlasnici, na godišnjem nivou, treba da izdvoje 500 dinara, precizirao je Terzin.

    "Prvobitno je bilo planirano da godišnja taksa za sterilisane ljubumce bude 500, a za nesterilisane 1.000 dinara. Međutim, pošto u bazi podataka nema tih informacija, ove godine za sve životnje, poznatog vlasnika, biće naplaćivana jedinstvena taksa od 500 dinara", objasnio je Terzin.

    Uplatnice će stizati na kućne adrese, rok za uplatu biće do kraja godine, a vlasnici pasa koji ne budu ispunjavali svoje obaveze platiće taksu na način koji je propisan zakonom.

    On je podsetio da je godišnja vakcinacija protiv besnila, koja staje 800 dinara, do sada bila jedina zakonska obaveza vlasnika kućnih ljubimaca.

    "Mislim da ovih dodatnih 500 dinara godišnje neće biti veliki izdatak za naše sugrađane", rekao je Terzin i dodao da će grad od tog novca finansirati projekte za zaštitu životinja.

    Neki građani smatraju da je taksa izuzetno niska, a neki da je ona visoka ili da ne treba da postoji, dok mi iz Sekretarijata smatramo da je cena prikladna današnjim ekonomskim prilikama, istakao je Terzin, podsetivši da takse za držanje kućnih ljubimaca postoje u svim evropskim metropolama.

    On je istakao da će novac prikupljen od taksi za kućne ljubimce biti upotrebljen za sprovođenje Strategije za rešavanje pasa lutalica, izgradnju novih azila i rešavanje sličnih problema. Terzin je podsetio da će u septembru biti otvorena dva nova azila za napuštene životinje na teritorijama opština Palilula i Mladenovac.
    avatar
    ogithepas


    Broj poruka : 433
    Godina : 26
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Ogi
    ime psa : Aron
    Datum upisa : 25.05.2010

    Porez na kucne ljubimce! Empty Re: Porez na kucne ljubimce!

    Počalji  ogithepas Uto 06 Jul 2010, 19:00

    ?????????? confused confused da li ovo placaju samo beogradjani ili...???????????????? confused
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Porez na kucne ljubimce! Empty Re: Porez na kucne ljubimce!

    Počalji  Berna Uto 06 Jul 2010, 19:48

    Da, za sad!
    avatar
    ogithepas


    Broj poruka : 433
    Godina : 26
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Ogi
    ime psa : Aron
    Datum upisa : 25.05.2010

    Porez na kucne ljubimce! Empty Re: Porez na kucne ljubimce!

    Počalji  ogithepas Uto 06 Jul 2010, 20:04

    koje stipse!cicije policije Mad Mad kak ih nije sramota! Evil or Very Mad
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Porez na kucne ljubimce! Empty Re: Porez na kucne ljubimce!

    Počalji  Berna Uto 06 Jul 2010, 20:12

    Inace vakcina protiv besnila je 600 din (bar bila u novembru), nije tacno da se u svim svetskim metropolama placa porez na zivotinje, ali ako bar nesto urade za lutalice ja cu biti srecna.
    avatar
    ogithepas


    Broj poruka : 433
    Godina : 26
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Ogi
    ime psa : Aron
    Datum upisa : 25.05.2010

    Porez na kucne ljubimce! Empty Re: Porez na kucne ljubimce!

    Počalji  ogithepas Uto 06 Jul 2010, 20:14

    i ja!jednom su me napale lutalice u coporu bilo ih 6 ili 7!

    Sponsored content


    Porez na kucne ljubimce! Empty Re: Porez na kucne ljubimce!

    Počalji  Sponsored content


      Sada je Ned 19 Maj 2024, 07:59