Forum • Labrador fan club

Labradorizuj se na Labrador fan club-u!!!
Ukoliko imate problema na naslovnoj strani,što Vam se cela naslovna stranica pomera sa desna na levo,pokusajte umesto ,,internet explorer'a" da koristite ,,operu" ili ,,mozilla firefox". Nešto više o tome pročitajte u forumu ,,kritike,ideje,pohvale,obavestenja..." u temi ,,savet u vezi sa internet explorer-om".
Hvala na razumevanju.
LFC Team

Join the forum, it's quick and easy

Forum • Labrador fan club

Labradorizuj se na Labrador fan club-u!!!
Ukoliko imate problema na naslovnoj strani,što Vam se cela naslovna stranica pomera sa desna na levo,pokusajte umesto ,,internet explorer'a" da koristite ,,operu" ili ,,mozilla firefox". Nešto više o tome pročitajte u forumu ,,kritike,ideje,pohvale,obavestenja..." u temi ,,savet u vezi sa internet explorer-om".
Hvala na razumevanju.
LFC Team

Forum • Labrador fan club

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

4 posters

    Pas ne koristi zadnje noge?!

    Jepur0
    Jepur0
    moderator


    Broj poruka : 534
    Godina : 29
    ime psa : Leo
    Datum upisa : 09.01.2010

    Pas ne koristi zadnje noge?! Empty Pas ne koristi zadnje noge?!

    Počalji  Jepur0 Sub 10 Apr 2010, 17:51

    Danas sam setao Lea sa drugom naravno i on je setao psa, to je onaj Badi Smile)
    I otisli smo na neko mesto da ih pustimo. Naravno leo je u pocetku rezao, lajao na badia.I onda smo ih pustili i tu je Leo isto rezao i lajao na badija, malo i bezao od njega, pa smo se ja i moj drug popeli na neku napustenu kucicu, da bi se oni upoznali.I tu su malo lajali bezali i to, pa se smirli, pa sam odjednom ugledao Lea kako zadnje noge ne koristi, i odmah sam skocio dole da vidim sta mu je, samo je prednje noge koristio, malo sam ga nosio i spustio posle nekog vremena na zemlju da vidim kako ce hoda, on je i dalje hodao, copao na zadnjim nogama.Kad smo stigli kuci trazio sam njegov pasos da odemo do veterinara ali sam ga jedva nasao i dok sam ga nasao Leo se nekako oporavio(VALjDA), e sad moje pitanje je sta mu se desilo sa zadnjim nogama?mozda ubo na neki trn, mozda je uganuo, ne znam?
    johnyAstor
    johnyAstor
    Admin


    Broj poruka : 1703
    Lokacija : Lazarevac - Valjevo
    ime psa : Astor
    Datum upisa : 13.09.2008

    Pas ne koristi zadnje noge?! Empty Re: Pas ne koristi zadnje noge?!

    Počalji  johnyAstor Sub 10 Apr 2010, 18:33

    Dobro mu pregledaj jastucice... ali, DOBRO... sasvim moguce da je trn, koliko puta se Akiju to desavalo...
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Pas ne koristi zadnje noge?! Empty Re: Pas ne koristi zadnje noge?!

    Počalji  Berna Sub 10 Apr 2010, 19:55

    Nemoguce da je trn, jer bi onda stajao na tri noge.

    Ne zelim da te uplasim, ali ja bih ozbiljno posumnjala na displaziju. Kada trci, da li trci kao zeka? Tj. da li pomera zadnje noge zajedno? Koliko je on sad star? Je l' pokazuje da ga noge bole?

    Pravac veterinar i daj boze da nije to!
    Jepur0
    Jepur0
    moderator


    Broj poruka : 534
    Godina : 29
    ime psa : Leo
    Datum upisa : 09.01.2010

    Pas ne koristi zadnje noge?! Empty Re: Pas ne koristi zadnje noge?!

    Počalji  Jepur0 Sub 10 Apr 2010, 22:18

    Sada mu nije nista, ali je hodao kao zeka, mozda je samo nezgodno stao pa nije mogo lepo da hoda Smile
    18.Aprila puni 7 meseci Smile
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Pas ne koristi zadnje noge?! Empty Re: Pas ne koristi zadnje noge?!

    Počalji  Berna Sub 10 Apr 2010, 22:38

    Mozda se suvise uplasio... ne znam... drzim fige da sve bude ok...
    A sto se tice tog upoznavanja, mislim da ste pogresili sto ste ih ostavili same, pogotovo sto se tvoj prestrasio.
    shma
    shma


    Broj poruka : 843
    Godina : 34
    Lokacija : Obrenovac
    ime psa : Beck's
    Datum upisa : 01.12.2009

    Pas ne koristi zadnje noge?! Empty Re: Pas ne koristi zadnje noge?!

    Počalji  shma Ned 11 Apr 2010, 11:30

    Primetio sam da i ovaj moj trci kao zeka,ali ne pokazuje da ga bole noge tj. ne sepa...da li je to neki raniji znak displazije i ako jeste sta mogu da ucinim da bi to ublazio?
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Pas ne koristi zadnje noge?! Empty Re: Pas ne koristi zadnje noge?!

    Počalji  Berna Ned 11 Apr 2010, 11:52

    Displazija postoji u razlicitim stepenima, a da bi se otkrio stepen displazije, mora da se saceka da pas napuni godinu dana i da se uradi snimak kukova i laktova. Ako je u pitanju tezi oblik radi se operacija, ako je laksi daje se posebna ishrana i svakodnevna setnja. Displazija se pogorsava s godinama, tako da je treba pratiti. Vasi psi su jos stenci pa je moguce da smesno i blentavo trce.

    Na jednom forumu pratila sam pricu labradora kome je dijagnostifikovana displazija kad je bio stene, jer je bio u bolovima i preporucena je operacija, jer je bio tezak oblik. Nazalost, ona nije uradjena, pas je tesko hodao od bolova, a sa oko godinu dana, ispala mu je noga iz zgloba. Tad je operacija uradjena i sad se pas oporavlja.

    Tako da ako sumnjate na displaziju, ne lezi vraze, kad napune godinu dana uradite snimke, bolje spreciti nego leciti! Nazalost cesta je kod labova...
    Jepur0
    Jepur0
    moderator


    Broj poruka : 534
    Godina : 29
    ime psa : Leo
    Datum upisa : 09.01.2010

    Pas ne koristi zadnje noge?! Empty Re: Pas ne koristi zadnje noge?!

    Počalji  Jepur0 Ned 11 Apr 2010, 13:15

    Sada je sve Ok, trn nisam nasao, verovatno se negde udario pa uganuo nogu..
    Kako drugo da ih upozanamo?kada leo Rezi, laje na druge pse i kad je na povodcu i kad je pusten pored mene..
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Pas ne koristi zadnje noge?! Empty Re: Pas ne koristi zadnje noge?!

    Počalji  Berna Ned 11 Apr 2010, 13:19

    Ako postoji neki mirniji pas, tipa zenka ili stene, prvo ga upoznaj sa njima... pa polako... kao sto sam i ranije napisala, upoznajte ih postepeno, ohrabruj ga, "dobar pas", "bravo", budi tu za njega tako ce da se oseca sigurnijim. Strah moze lako da predje u agresiju, sta bi radio kad bi se njih dvojica potukli, a ti tamo negde...
    Jepur0
    Jepur0
    moderator


    Broj poruka : 534
    Godina : 29
    ime psa : Leo
    Datum upisa : 09.01.2010

    Pas ne koristi zadnje noge?! Empty Re: Pas ne koristi zadnje noge?!

    Počalji  Jepur0 Ned 11 Apr 2010, 13:31

    Moja greska Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
    Ali pre 4-5 dana smo sreli neku lutalicu iste visine kao Leo mozda malo manji.ja sam pustio lea da bi ga upoznao sa sto vise pasa, ali sad je taj pas lutalica bezao od Lea Shocked
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Pas ne koristi zadnje noge?! Empty Re: Pas ne koristi zadnje noge?!

    Počalji  Berna Ned 11 Apr 2010, 13:35

    Izgleda da je on bio plasljiviji od Lea Smile
    Psi u principu znaju da osete strah kod drugog psa, a i kad je neki pas jaci. Vi nastavite da ih upoznajete, a mozete i npr. da ih pustite da se onjuskaju, pa onda da im bacate stapove ili da jure povodac, cime vole da se igraju, ja to recimo radim kad se Kuki upozna sa dominantnim psom pa hocu da izbegnem svadju. Tako cete im uciniti lepsim i zanimljivijim vreme provedeno zajedno obojici i olaksati da se naviknu jedno na drugo Very Happy

    Sponsored content


    Pas ne koristi zadnje noge?! Empty Re: Pas ne koristi zadnje noge?!

    Počalji  Sponsored content


      Sada je Ned 19 Maj 2024, 09:09