Forum • Labrador fan club

Labradorizuj se na Labrador fan club-u!!!
Ukoliko imate problema na naslovnoj strani,što Vam se cela naslovna stranica pomera sa desna na levo,pokusajte umesto ,,internet explorer'a" da koristite ,,operu" ili ,,mozilla firefox". Nešto više o tome pročitajte u forumu ,,kritike,ideje,pohvale,obavestenja..." u temi ,,savet u vezi sa internet explorer-om".
Hvala na razumevanju.
LFC Team

Join the forum, it's quick and easy

Forum • Labrador fan club

Labradorizuj se na Labrador fan club-u!!!
Ukoliko imate problema na naslovnoj strani,što Vam se cela naslovna stranica pomera sa desna na levo,pokusajte umesto ,,internet explorer'a" da koristite ,,operu" ili ,,mozilla firefox". Nešto više o tome pročitajte u forumu ,,kritike,ideje,pohvale,obavestenja..." u temi ,,savet u vezi sa internet explorer-om".
Hvala na razumevanju.
LFC Team

Forum • Labrador fan club

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

+19
nikolla
ViPns
Sasska
Hudini
shma
share
Charolija
Aca-Merlin
Sladja
Lana
ogithepas
jasmina79
yovanna
Jepur0
nera
milica88
Berna
IgorKiM
Bobi
23 posters

    Bobi

    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Bobi - Page 7 Empty Re: Bobi

    Počalji  Berna Ned 21 Nov 2010, 21:18

    Pa ako rep nije povredjen onda je ovo, zove se "cold/limber tail"

    Kaze sledece ovaj clanak

    Moguce je da pas pokazuje bol na dodir u korenu repa. Preporuceno je mirovanje. Potpuni oporavak primecuje se nakon 2 nedelje, ali moguce je da se ponovi prilikom aktivnosti u 1/3 slucajeva. Neki vlasnici i dreseri smatraju da lekovi protiv upale omogucuju brzi oporavak ukoliko se daju cim se primeti ovaj problem. Uzrok nije poznat mada se povezuje sa jakim treningom, lovom, plivanjem i kupanjem u vodi koja je suvise topla ili suvise hladna. Neki vlasnici povlace rep kao korekciju. Visina drzanja repa (rep drzan visoko i vrlo aktivan), pol (cesce se desava kod muzjaka) i ishrana su takodje faktori koji se povezuju sa ovim stanjem.

    Eto ukratko najvazniji delovi iz clanka, ja nemam iskustva sa ovim, mozda je najbolje otici kod veterinara i proveriti da rep slucajno nije povredjen.

    Bobi
    Bobi


    Broj poruka : 655
    Godina : 33
    Lokacija : Lazarevac
    ime psa : Bobi
    ime psa : Bobi
    Datum upisa : 18.05.2010

    Bobi - Page 7 Empty Re: Bobi

    Počalji  Bobi Ned 21 Nov 2010, 21:30

    hvala Berna,samo ne znam od cega mu se to odjednom desilo?ovde sto pise da moze zbog preteranih treninga,plivanja,on to nije imao,ovo da ga je neko cimnuo za rep,nisam video,jedino taj komsija ako ga je cimnuo,niko drugi.Nista videcu onda najbolje da odem sutra kod veterinara ,da vidim tacno o cemu se radi.hvala jos jednom.
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Bobi - Page 7 Empty Re: Bobi

    Počalji  Berna Ned 21 Nov 2010, 21:32

    Nista, javite se kako ide. Neki psi prosto imaju predispoziciju za to.
    Bobi
    Bobi


    Broj poruka : 655
    Godina : 33
    Lokacija : Lazarevac
    ime psa : Bobi
    ime psa : Bobi
    Datum upisa : 18.05.2010

    Bobi - Page 7 Empty Re: Bobi

    Počalji  Bobi Ned 21 Nov 2010, 21:38

    samo jos nesto,do ovoga dolazi ukoliko rep nije povredjen,jel tako?znaci ovo nema veze sa povredom repa?
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Bobi - Page 7 Empty Re: Bobi

    Počalji  Berna Ned 21 Nov 2010, 22:06

    Tako sam ja shvatila, da. Ali rep boli.
    Bobi
    Bobi


    Broj poruka : 655
    Godina : 33
    Lokacija : Lazarevac
    ime psa : Bobi
    ime psa : Bobi
    Datum upisa : 18.05.2010

    Bobi - Page 7 Empty Re: Bobi

    Počalji  Bobi Uto 23 Nov 2010, 00:27

    Ako se ne varam,cini mi se da je skoro na ovaj nas forum,stigao i jedan veterinar(tj.veterinarka),ne mogu tacno da se setim kako se zove,pa me zanima ukoliko bi ona mogla da prokomentarise ovaj problem koji imamo.Danas nismo mogli do veterinara,jer je bilo nevreme,a auto u kvaru.
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Bobi - Page 7 Empty Re: Bobi

    Počalji  Berna Uto 23 Nov 2010, 08:28

    Bobi, postavi pitanje u odeljku "zdravlje"
    avatar
    Dasty
    veterinar


    Broj poruka : 54
    Godina : 43
    ime psa : Dasty
    Datum upisa : 08.11.2010

    Bobi - Page 7 Empty Re: Bobi

    Počalji  Dasty Uto 23 Nov 2010, 10:51

    ne varas se ...tu sam opet..veterinarka...jedino dragi moji ja pregledah pitanja i ne mogu da provalim jos uvek sta se desilo tacno?kakav problem ima pas? jedino vidim da je u pitanju rep? sta se desava i kako se pas ponasa?
    avatar
    Dasty
    veterinar


    Broj poruka : 54
    Godina : 43
    ime psa : Dasty
    Datum upisa : 08.11.2010

    Bobi - Page 7 Empty Re: Bobi

    Počalji  Dasty Uto 23 Nov 2010, 11:06

    uspela sam da odgonetnem sta se desilo...rep moze da se povredi i ako postoji otok u korenu repa najverovatnije se radi o nekoj mehanickoj povredi tipa udarca ili povlacenja za rep...da li pas bolno reaguje rilikom pritiska na koren repa?
    Bobi
    Bobi


    Broj poruka : 655
    Godina : 33
    Lokacija : Lazarevac
    ime psa : Bobi
    ime psa : Bobi
    Datum upisa : 18.05.2010

    Bobi - Page 7 Empty Re: Bobi

    Počalji  Bobi Uto 23 Nov 2010, 11:39

    Ne znam kako mu se to desilo,samo smo primetili da mu rep stoji onako kako je prikazano na slici koju je Berna postavila na prethodnoj strani(prva bezbojna slika).Kada mu pipamo rep,on samo onako okrece glavu i ne da da mu se dira,ali to je radio i ranije tako da ne mogu da znam da li ga boli.
    Sasska
    Sasska


    Broj poruka : 1213
    Godina : 43
    Lokacija : Beograd, BV
    ime psa : Ra
    Datum upisa : 08.09.2010

    Bobi - Page 7 Empty Re: Bobi

    Počalji  Sasska Uto 23 Nov 2010, 11:58

    bobi ako mozes uslikaj pa postavi. pitala te je da joj opises sta vidis.
    1. da li ima otoka?
    2. da li cvili kad mu stisnes koren repa?
    3. da li TI stices utisak da ga boli?
    4. jel ON ne raspolozen?
    Bobi
    Bobi


    Broj poruka : 655
    Godina : 33
    Lokacija : Lazarevac
    ime psa : Bobi
    ime psa : Bobi
    Datum upisa : 18.05.2010

    Bobi - Page 7 Empty Re: Bobi

    Počalji  Bobi Uto 23 Nov 2010, 22:50

    Sasska ::bobi ako mozes uslikaj pa postavi. pitala te je da joj opises sta vidis.
    1. da li ima otoka?
    2. da li cvili kad mu stisnes koren repa?
    3. da li TI stices utisak da ga boli?
    4. jel ON ne raspolozen?

    nema potrebe da slikam,kao sto rekoh potpuno je isto kao na slici koju je berna postavila,onu bezbpjnu prvu.Sto se tice otoka,ima malo kao naduveno na pocetku repa(opet kazem ,kao na slici).Ne cvili kad ga pipnem ali okrece glavu,sto znaci da mu nije prijatno,ali i ranije nije voleo da mu se dira rep.Da li sticem utisak da ga boli,hm ne znam,mislim da ne.Potpuno se normalno ponasa kao i uvek,nisam primetio nikakve promene u ponasanju.
    avatar
    Dasty
    veterinar


    Broj poruka : 54
    Godina : 43
    ime psa : Dasty
    Datum upisa : 08.11.2010

    Bobi - Page 7 Empty Re: Bobi

    Počalji  Dasty Sre 24 Nov 2010, 09:36

    ono sto mogu da zakljucim iz tvoje poruke ukazuje da jeste u pitanju neka mehanicka povreda ali najvaznije je da nije prelom jer bi na dodir u tom slucaju reagovao i te kako bolno...Ja bih na tvom mestu sacekala par dana da vidim kako ce se stvari razvijati jer ako je u pitanju udarac trajace par dana i proci ce bez terapije...u slucaju da pas nastavi da drzi rep tako kao sto si mi opisao moze da se snimi rendgenom da se vidi ima li kakvih promena prsljena ili mekog tkiva..ali kao sto rekoh na pocetku nista za sada nije potrebno.sacekj par dana 5-7 pa tek onda pod uslovom da ne prolazi.kakva je situacija danas?jel ista bolje?
    Bobi
    Bobi


    Broj poruka : 655
    Godina : 33
    Lokacija : Lazarevac
    ime psa : Bobi
    ime psa : Bobi
    Datum upisa : 18.05.2010

    Bobi - Page 7 Empty Re: Bobi

    Počalji  Bobi Sre 24 Nov 2010, 13:01

    ok.hvala na savetu,sacekacu par dana da vidim hoce li se nesto promeniti.
    p.s. cini mi se da mu je danas malo bolje rep,kada hoda malo bolje mase,ali i dalje kada stane mu je spusten
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Bobi - Page 7 Empty Re: Bobi

    Počalji  Berna Pon 29 Nov 2010, 12:32

    Kako je Bobi, ima li poboljsanja?
    Bobi
    Bobi


    Broj poruka : 655
    Godina : 33
    Lokacija : Lazarevac
    ime psa : Bobi
    ime psa : Bobi
    Datum upisa : 18.05.2010

    Bobi - Page 7 Empty Re: Bobi

    Počalji  Bobi Pon 29 Nov 2010, 14:46

    Pa cini mi se da mu je sada malo bolje rep.Kada hoda i trci normalno ga drzi i mase,ali i dalje ima na pocetku repa kao neko zadebljanje,i kada stane cini mi se da ga i dalje spusta
    Bobi
    Bobi


    Broj poruka : 655
    Godina : 33
    Lokacija : Lazarevac
    ime psa : Bobi
    ime psa : Bobi
    Datum upisa : 18.05.2010

    Bobi - Page 7 Empty Re: Bobi

    Počalji  Bobi Sub 04 Dec 2010, 20:16

    Bobi - Page 7 Slika006o

    Laughing
    Bobi
    Bobi


    Broj poruka : 655
    Godina : 33
    Lokacija : Lazarevac
    ime psa : Bobi
    ime psa : Bobi
    Datum upisa : 18.05.2010

    Bobi - Page 7 Empty Re: Bobi

    Počalji  Bobi Sub 04 Dec 2010, 20:18

    Bobi - Page 7 Image0198
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Bobi - Page 7 Empty Re: Bobi

    Počalji  Berna Sub 04 Dec 2010, 21:15

    Slatkis mali blentavi I love you
    Bobi
    Bobi


    Broj poruka : 655
    Godina : 33
    Lokacija : Lazarevac
    ime psa : Bobi
    ime psa : Bobi
    Datum upisa : 18.05.2010

    Bobi - Page 7 Empty Re: Bobi

    Počalji  Bobi Uto 14 Jun 2011, 20:37

    Pozdrav svima!Nije nas dugo bilo,prvenstveno zbog faxa,treninga,nekih manjih povreda,pa sam jedno vreme odlucio da svedem net na minimum,samo za sta je bilo neophodno.Evo resio sam da se javim svima,da vidim sta se radi kod vas i da podelim sa vama jednu zanimljivu situaciju(upravo me je to i navelo da ponovo pristupim forumu,jer me zanima da cujem vase misljenje).

    Bobi sada ima godinu i 8 meseci,pa se moze reci da je veliki decko.Za sada nismo imali nikakvih komplikacija,sto se zdravlja tice(da kucnem u drvo),sve je ok.Da skratim pricu,i da vam ispricam situaciju,gde me zanimaju vasa misljenja.
    Bobi je juce upoznao jednu zenku nemackog ovcara,koja je stara oko 2 godine i par meseci.Juce su se upoznali,onda smo ih,ja i njen gazda pustili na jednom igralistu,gde su se jurcali i igrali.Prvo sto se moglo primetiti,jeste da je ta zenka naskakala na Bobija(njen vlasnik kaze da tako radi sa skoro svim muzjacima),sto verovatno znaci da je jako dominantna.Juce je znaci povremeno skakala na njega,njusili su se,i uglavnom nije bilo vecih problema.Medjutim,danas je doslo do problema.Naime,ponovo su se sreli,pustili smo ih,i situacija je bila ista.Jurili su se,igrali ,njusili,i ponovo je zenka n.ovcara pocela da skace na Bobija,medjutim ovaj put to je bilo dosta ucestalije.Recimo ja uzmem loptu,bacim Bobiju,on trci za njom,i cim mu se ona priblizi on se skloni,i ona pocne da skace na njega.Video sam nekako po njegovom izrazu da mu se to ne dopada,i povremeno ,kad ona skoci na njega on zarezi.Sta se dalje desava,njen vlasnik je zove,ona dolazi do njega,i on joj govori da sedne,da je veze i da baci neku parce drveta Bobiju,pa da nebi ona trcala za njim.Medjutim,kada je on pogidao to drvo da baci Bobiju,ona je onako skocila na njega,ne znam ni ja zasto,da li zbog tog drveta ili kao znak otpora sto ju je vezao,da napomenem da to nije bio nikakav vid agresije nje prema gazdi,samo je onako skocila malo,kao kad podignete svog psa za sape,isto tako,samo sto on je nije drzao za sape,vec je imao drvo u ruci.I sta se desava,u tom trenutku Bobi kao da ekslodira,zalece se i pocinje da rezi na nju,kidise,u zelji da je ujede.Prvi put sam ga video takvog u odnosu sa nekim drugim psom.Znaci,jasno se videlo da hoce da je ujede,ona nije rezala niti lajala na njega,ali se videlo da je spremna da se brani,sreca pa je bila vezana inace ne znam sta bi bilo.Bobi nastavlja da je napada,vrti se oko nje u krug,i posle nekoliko sekundi,nekako uspevam da ga odvojim od nje,i da ga vezem.
    Znaci potpuno sam bio iznenadjen njegovom reakcijom i nije mi nikako jasno zasto je to uradio?Mozda bih uspeo to da objasnim,da je recimo ta zenka na mene skocila ,pa bi ona to moglo da se objasni,kao da je hteo mene da brani,ali mi nije jasno zasto bi branio tog gazdu zenke n.ovcara,ako mu je uopste to bila zelja.Potuno sam zbunjen,i ne mogu da objasnim zasto je to uradio,pa me eto,zanima da cujem i vase misljenje u vezi ovoga.Pozz svima!
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Bobi - Page 7 Empty Re: Bobi

    Počalji  Berna Uto 14 Jun 2011, 21:07

    Pravio se badza zato sto je drugi pas bio vezan. Obicno kad je jedan pas vezan slobodni psi osecaju vece samopouzdanje. Ne znam koliko bi bilo pametno da nastavite da ih pustate da se igraju jer koliko vidim iz tvoje price dominacija je u pitanju a ne bezazlena igra. Mislim da je pitanje trenutka kad ce Bobiju da presedne i da je napadne a onda cete imati svadju.

    Nije vas bas dugo bilo pa eto, ocekujemo slikice Wink
    Bobi
    Bobi


    Broj poruka : 655
    Godina : 33
    Lokacija : Lazarevac
    ime psa : Bobi
    ime psa : Bobi
    Datum upisa : 18.05.2010

    Bobi - Page 7 Empty Re: Bobi

    Počalji  Bobi Uto 14 Jun 2011, 23:33

    Hvala Berna na komentaru,uvek si tu da pomognes,hvala puno.Pa da i ja mislim da ga vise necu pustati da se igra sa njom,vidi se po njemu,da ga nervira Very Happy ,samo ne znam,zasto je cim sam ga pustio,otrcao pravo kod nje Laughing
    JovanaJoja
    JovanaJoja


    Broj poruka : 1241
    Godina : 26
    ime psa : Bobi I love you Very Happy

    ime psa : Beri I love you Very Happy
    Datum upisa : 21.10.2010

    Bobi - Page 7 Empty Re: Bobi

    Počalji  JovanaJoja Sre 15 Jun 2011, 10:05

    Krenula sam pisati odgovor,ali vidim da je berna napisala. .Smile
    Tako da Berna je objasnila...

    Jedva cekam slicice.. Very Happy I love you cheers sunny
    Bobi
    Bobi


    Broj poruka : 655
    Godina : 33
    Lokacija : Lazarevac
    ime psa : Bobi
    ime psa : Bobi
    Datum upisa : 18.05.2010

    Bobi - Page 7 Empty Re: Bobi

    Počalji  Bobi Sub 17 Sep 2011, 11:56

    Pozdrav svima ! Evo nas da saopstimo da smo danas bili prvi put na izlozbi u Lazarevcu.
    Malo sam se zabrinuo kad smo tek stigli,posto je Bobi poludeo(ali imao sam razumevanja sobzirom da mu je prvi put,a iskren da budem i ostali psi nisu bili nista bolji Laughing )
    Kasnije kada se malo izmorio ,bio je mirniji.
    Sto se tice ocenjivanja, Bobi je dobio ocenu 5 i R-Cac , a sudija je rekao da bi glava u ceonom delu trebala da bude malo sira,i da ne bi trebalo da podize rep mnogo visoko kada se krece.
    Imam primedbu na organizaciju, u smislu,da recimo kada smo zavrsili izlaganje,niko nam nije rekao ,tipa, "sada dobijate papire,sacekajte ovde,sada idete tamo" nego sam sam morao kasnije da odem do sudije da ga pitam,dobio sam papir sa ocenama i diplomu.
    Malopre dodjoh kuci i onda sam malo brljao po netu da vidim ove ocene,i skroz sam izgubio,jer nisam znao da li Bobi sa R-Cac ocenom treba da ide u nastavak takmicenja ili ne,a kao sto rekoh,niko nam nista nije rekao tamo(da li ti ljudi misle da su svi koji dolaze na izlozbe po stoti put tamo,i da su iskusni i da sve znaju ne znam,ali smatram da su trebali da nas upute sta i kako dalje a ne ja sam da ispitujem).

    Zvao sam drugara jednog koji je takodje bio tamo i pitao ga da li on zna jel sam trebao ostati ,on kaze da misli da nisam prosao u dalje takmicenje,pa me eto zanima ako neko ovde zna, da li se sa R-Cac-om nastavlja neko dalje takmicenje ili ne?
    Bobi
    Bobi


    Broj poruka : 655
    Godina : 33
    Lokacija : Lazarevac
    ime psa : Bobi
    ime psa : Bobi
    Datum upisa : 18.05.2010

    Bobi - Page 7 Empty Re: Bobi

    Počalji  Bobi Sub 17 Sep 2011, 18:17

    Niko ne zna?

    Sponsored content


    Bobi - Page 7 Empty Re: Bobi

    Počalji  Sponsored content

      Similar topics

      -

      Sada je Pet 10 Maj 2024, 07:34