Forum • Labrador fan club

Labradorizuj se na Labrador fan club-u!!!
Ukoliko imate problema na naslovnoj strani,što Vam se cela naslovna stranica pomera sa desna na levo,pokusajte umesto ,,internet explorer'a" da koristite ,,operu" ili ,,mozilla firefox". Nešto više o tome pročitajte u forumu ,,kritike,ideje,pohvale,obavestenja..." u temi ,,savet u vezi sa internet explorer-om".
Hvala na razumevanju.
LFC Team

Join the forum, it's quick and easy

Forum • Labrador fan club

Labradorizuj se na Labrador fan club-u!!!
Ukoliko imate problema na naslovnoj strani,što Vam se cela naslovna stranica pomera sa desna na levo,pokusajte umesto ,,internet explorer'a" da koristite ,,operu" ili ,,mozilla firefox". Nešto više o tome pročitajte u forumu ,,kritike,ideje,pohvale,obavestenja..." u temi ,,savet u vezi sa internet explorer-om".
Hvala na razumevanju.
LFC Team

Forum • Labrador fan club

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

+26
stevanpopov
miki
NO me interesa nada
arpades
jojban
Mixy
Milla333
darkovu
dejan12
sneza
Acilim22
Milica90
VladaRu
ViPns
Cone*
tami_lab
jajdukovic
Nade
JovanaJoja
Ben_Bella
Leo III
BojanKG
Berna
draganadada
johnyAstor
Maljkovic
30 posters

    Ishrana stenaca

    Leo III
    Leo III
    moderator


    Broj poruka : 1259
    Godina : 28
    Lokacija : Zrenjanin
    ime psa : Ejmi
    ime psa : Leo
    Datum upisa : 17.04.2011

    Ishrana stenaca - Page 5 Empty Re: Ishrana stenaca

    Počalji  Leo III Pon 27 Avg 2012, 00:47

    Ja te savetujem iako mnogi hrane štencima ovom hranom, da svom 'keru' kupiš neku kvalitetniju hranu.Smile
    Bento, Royal Canin, Eukanuba, Pro Plan, Trainer.
    jojban
    jojban


    Broj poruka : 5
    Godina : 71
    ime psa : MAX
    Datum upisa : 16.08.2012

    Ishrana stenaca - Page 5 Empty Re: Ishrana stenaca

    Počalji  jojban Pon 27 Avg 2012, 01:04

    Hvala na pomoći!Koristio je on PRO Plan hranu ali mi je vet preporučio ovu hranu...moraću i da se ogradim jer nisam siguran baš da je ovaj naziv hrane...jedino sam siguran da je "Joser"!?!Niste mi ništa rekli za količinu i sve ostalo što sam pitao? Bio bih Vam zahvalan ako bi ste mi pomogli i za to!Hvala...
    Leo III
    Leo III
    moderator


    Broj poruka : 1259
    Godina : 28
    Lokacija : Zrenjanin
    ime psa : Ejmi
    ime psa : Leo
    Datum upisa : 17.04.2011

    Ishrana stenaca - Page 5 Empty Re: Ishrana stenaca

    Počalji  Leo III Pon 27 Avg 2012, 01:12

    To piše na poleđini džaka.
    jojban
    jojban


    Broj poruka : 5
    Godina : 71
    ime psa : MAX
    Datum upisa : 16.08.2012

    Ishrana stenaca - Page 5 Empty Re: Ishrana stenaca

    Počalji  jojban Pon 27 Avg 2012, 01:16

    Nisam mu uzeo Džak jer nisam bio siguran da će mu se svideti,isto na preporuku vet-a...sada sam na ovom,ičae izuzetnom forumu,pročitao mnogo informacija o ovome što mene interesuje ali mi je toliko to postalo nejasno...???!Zato sam hteo da mi neko kaže konkretno sve ovo što me interesuje da ne bih negde pogrešio...
    Leo III
    Leo III
    moderator


    Broj poruka : 1259
    Godina : 28
    Lokacija : Zrenjanin
    ime psa : Ejmi
    ime psa : Leo
    Datum upisa : 17.04.2011

    Ishrana stenaca - Page 5 Empty Re: Ishrana stenaca

    Počalji  Leo III Pon 27 Avg 2012, 12:32

    Za količinu može neko da napiše ko ima taj džak. A mislim da za Josera Family je neko već postavio sliku kako idu količine, pročešljajte forum.
    Ben_Bella
    Ben_Bella


    Broj poruka : 3047
    Godina : 25
    ime psa : Ben
    ime psa : Bella
    Datum upisa : 12.01.2012

    Ishrana stenaca - Page 5 Empty Re: Ishrana stenaca

    Počalji  Ben_Bella Pon 27 Avg 2012, 14:04

    Leo III ::Za količinu može neko da napiše ko ima taj džak. A mislim da za Josera Family je neko već postavio sliku kako idu količine, pročešljajte forum.
    Moji psi su jeli Joseru. Jedno vreme im je odgovarala, ali nakon nekog vremena je prestala da im odgovara, sada koristim Eco Pet Large Adolt hranu, koja im odgovara. Pitajte u Pet shopu koja kolicina pise na dzaku. Svojim psima dajem dva jajeta nedeljno i tunjevinu takodje dva puta nedeljno za dlaku.
    jojban
    jojban


    Broj poruka : 5
    Godina : 71
    ime psa : MAX
    Datum upisa : 16.08.2012

    Ishrana stenaca - Page 5 Empty Re: Ishrana stenaca

    Počalji  jojban Pon 27 Avg 2012, 15:46

    Hvala na pomoći...Max ima oko 11 nedelja i težak je oko 11kg...kada se pogleda on u opšte ne izgleda debeo...vidi mu se po neko rebro i kada se blago pređe preko rebara ona se napipaju,veoma je živahan i,ponavljam,ludi za ovom hranom! Vaše preporuke za dodatnom hranom,pored granula,ću početi da primenjujem odmah a,dodaću mu i pirinač sa malo povrća...pročitao sam ovde da je i to dobro i to samo jedan obrok dnevno...još jednom veliko hvala na pomoći...
    Ben_Bella
    Ben_Bella


    Broj poruka : 3047
    Godina : 25
    ime psa : Ben
    ime psa : Bella
    Datum upisa : 12.01.2012

    Ishrana stenaca - Page 5 Empty Re: Ishrana stenaca

    Počalji  Ben_Bella Pon 27 Avg 2012, 17:45

    jojban ::Hvala na pomoći...Max ima oko 11 nedelja i težak je oko 11kg...kada se pogleda on u opšte ne izgleda debeo...vidi mu se po neko rebro i kada se blago pređe preko rebara ona se napipaju,veoma je živahan i,ponavljam,ludi za ovom hranom! Vaše preporuke za dodatnom hranom,pored granula,ću početi da primenjujem odmah a,dodaću mu i pirinač sa malo povrća...pročitao sam ovde da je i to dobro i to samo jedan obrok dnevno...još jednom veliko hvala na pomoći...
    Kada mozemo da pomognemo, svi cemo to i uraditi... Wink Puno srece sa malisanom! cheers
    jojban
    jojban


    Broj poruka : 5
    Godina : 71
    ime psa : MAX
    Datum upisa : 16.08.2012

    Ishrana stenaca - Page 5 Empty Re: Ishrana stenaca

    Počalji  jojban Pon 27 Avg 2012, 17:47

    Hvala! Ja isto,svim vlasnicima ovih a i drugih životinja,želim da su im živi i zdravi i da se obostrano usrećuju...pozz
    arpades
    arpades


    Broj poruka : 127
    Godina : 50
    Lokacija : zrenjanin
    ime psa : Dollores
    Datum upisa : 11.03.2011

    Ishrana stenaca - Page 5 Empty Re: Ishrana stenaca

    Počalji  arpades Pet 21 Sep 2012, 08:43

    da probamo malo da oživimo ovu temu...
    da li je neko probao odnosno hranio svoju kuju i štence domaćom hranom RING?
    avatar
    NO me interesa nada


    Broj poruka : 3
    Godina : 30
    ime psa : Nema ime
    Datum upisa : 12.04.2014

    Ishrana stenaca - Page 5 Empty Re: Ishrana stenaca

    Počalji  NO me interesa nada Sub 12 Apr 2014, 20:53

    Dobijam sutra stene, ima oko 2 meseca. Sa cime je najbolje da ga hranim za pocetak??  Smile 
    ViPns
    ViPns


    Broj poruka : 1158
    Godina : 47
    Lokacija : Novi Sad
    ime psa : Ariel
    ime psa : Nakoma
    Datum upisa : 29.05.2010

    Ishrana stenaca - Page 5 Empty Re: Ishrana stenaca

    Počalji  ViPns Sub 12 Apr 2014, 22:16

    Najbolje sa hranom kojom je hranio odgajivac,pitajte odgajivaca koju je hranu koristio za dohranu stenadi i sa tom hranom treba da nastavite hranjenje a onda evenualno ako zelite da promenite morate to uraditi postepeno uz mesanje te hrane sa novom vrstom hrane koju uvodite jer je probavni sistem steneta osetljiv.
    Ja za taj uzrast (2-18 meseci) koristim iskljucivo granuliranu hranu (zbog lakseg odredjivanja potrebne kolicine) i to Royal Canin Maxi Junior.
    Ben_Bella
    Ben_Bella


    Broj poruka : 3047
    Godina : 25
    ime psa : Ben
    ime psa : Bella
    Datum upisa : 12.01.2012

    Ishrana stenaca - Page 5 Empty Re: Ishrana stenaca

    Počalji  Ben_Bella Sub 12 Apr 2014, 23:30

    ViPns ::Najbolje sa hranom kojom je hranio odgajivac,pitajte odgajivaca koju je hranu koristio za dohranu stenadi i sa tom hranom treba da nastavite hranjenje a onda evenualno ako zelite da promenite morate to uraditi postepeno uz mesanje te hrane sa novom vrstom hrane koju uvodite jer je probavni sistem steneta osetljiv.
    Ja za taj uzrast (2-18 meseci) koristim iskljucivo granuliranu hranu (zbog lakseg odredjivanja potrebne kolicine) i to Royal Canin Maxi Junior.
    Ja trenutno koristim Purina Pro Plan i odlicna je, i ona za stence i ona zaodrasle.
    avatar
    NO me interesa nada


    Broj poruka : 3
    Godina : 30
    ime psa : Nema ime
    Datum upisa : 12.04.2014

    Ishrana stenaca - Page 5 Empty Re: Ishrana stenaca

    Počalji  NO me interesa nada Ned 13 Apr 2014, 20:25

    Hvala vam puno! Danas je malo povracao, al mislim da se prejeo.
    avatar
    miki


    Broj poruka : 1
    Godina : 38
    ime psa : Dzoni
    Datum upisa : 24.04.2014

    Ishrana stenaca - Page 5 Empty Re: Ishrana stenaca

    Počalji  miki Čet 24 Apr 2014, 20:40

    Pozdrav svima. Dobio sam nedavno kuce labradora, imao je oko 5 nedelja kad sam ga dobio, ja mislim da je to prerano za odvajanje od majke, sad ima 6 nedelja i 2 dana. Hteo sam da vas pitam da li mi kuce dobro napreduje, sad ima 3,9 kg. Dobio sam neku hranu od druga, mada sumnjam u njen kvalitet, neka italian dog professional junior, 10 kg kosta 1400 din... Mada te granule slabo i jede, i posle njih bude bas zedan. A hranim ga cim stignem, dajem mu i malo mesa, sta bude za rucak, pilece, svinjsko, davao sam mu i domace i kranjske kobasice, slanine, jaja, krompir. Sad ne znam koliko je dobro ovo cime ga hranim. Mislim se da li da kupim neku kvalitetniju hranu, dobio sam preporuku za brit care, da je najbolji odnos cena i kvalitet, a mogu i da nabavim mleveno meso 250 din kg, pa ne znam ni ja sta da uzmem. U prilozu saljem slike psa, i te hrane koju imam.
    [img]Ishrana stenaca - Page 5 24n0m8o[/img]
    [img]Ishrana stenaca - Page 5 2q3vzhu[/img] [img]Ishrana stenaca - Page 5 63uhxw[/img]
    [img]Ishrana stenaca - Page 5 W9h0n7[/img]
    Hvala svima unapred na odgovorima
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Ishrana stenaca - Page 5 Empty Re: Ishrana stenaca

    Počalji  Berna Pet 25 Apr 2014, 10:28

    Prvo, dobrodosao na forum!

    Za te granule prvi put cujem, ako mozes napisi sastojke (ne analiticki sastav, nego sastojke). Na prvi pogled ne deluje kao neki kvalitet (pogled na dzak).

    Sto se tice ostalih dodataka sto dajes:

    1. Izbegavaj ostatke sa stola. Nasa hrana je previse zacinjena, mnoge namirnice za psa neupotrebljive i nutritivno neizbalansirane

    2. Nemoj psa da hranis slaninama i kobasicama

    3. Sto se tice tog mlevenog mesa, licno bih bila skepticna zbog niske cene


    Moj predlog: nadji neke bolje granule za stence. Preporuka (dobro a jeftino): Brit, BritCare, Bento Kronen, Alleva, itd.

    Granule nikako ne mesas sa prirodnim obrokom - ako hoces da dajes jos nesto sem granula, uvek dajes u posebnom obroku. Vreme varenja granula je daleko duze od vremena varenja prirodnih namirnica, sto moze da izazove gasove, povracanje i proliv.

    Od prirodnih namirnica (a jeftinih) mozes da dajes:

    1. srce
    2. jezik
    3. iznutrice (bubreg, pluca, jetra itd) - iznutrice dajes sa merom. Izbalansiran obrok sadrzi 80% mesa (misica). Iznutrica u obroku moze da bude max 10%
    4. mlecne proizvode - jogurt, surutku, sir - mleko izbegavaj
    5. jaja
    6. sa merom - povrce, voce, pirinac ili makarone
    7. Ostaci filetiranja ribe (glave i repovi - losos, saran itd)
    8. Papaline
    9. Pileca ledja

    Svinjsko meso uvek moras dobro da prokuvas. Sve ostalo mozes da dajes i sirovo. Kuvane kosti nikako ne dajes, jer kuvanjem postaju krte i ostre.

    Nadam se da je ovo od pomoci.

    Pozdrav!
    avatar
    NO me interesa nada


    Broj poruka : 3
    Godina : 30
    ime psa : Nema ime
    Datum upisa : 12.04.2014

    Ishrana stenaca - Page 5 Empty Re: Ishrana stenaca

    Počalji  NO me interesa nada Ned 27 Apr 2014, 08:40

    Imam problem, vec par dana stene me samo grize, mislim da je gladan al nije. Dobije dovoljno za obrok, ne mogu ni da ga pomazim kako treba. Sta da radim???
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Ishrana stenaca - Page 5 Empty Re: Ishrana stenaca

    Počalji  Berna Ned 27 Apr 2014, 11:23

    Nema nikakve veze sa tim da je gladan. Svi stenci grizu.

    Vise o tome:

    https://labradorfanclub.serbianforum.info/t632-grize-sve-zivo?highlight=stene+grize
    stevanpopov
    stevanpopov


    Broj poruka : 27
    Godina : 33
    ime psa : Rofti
    Datum upisa : 12.05.2014

    Ishrana stenaca - Page 5 Empty Re: Ishrana stenaca

    Počalji  stevanpopov Pon 12 Maj 2014, 04:03

    Pozdrav svima. Moj Rofti je cokolada od 3,5 meseca. Na slici ima 2,5 meseca.
    Trenutno ga hranim Royal Canin-om, uz 2 belanceta nedeljno (ponedeljak i sreda), uz jogurt bez laktoze skoro svako jutro.
    Da li mozete da me posavetujete za top ishranu koju mogu sebi vremenskii da priustim - jedan kuvani obrok dnevno.
    Takodje, konkretno me zanima sta mislite o surutci (gde se to kupuje u tecnom stanju), prepelicjim jajima sa sve ljuskama, i mesu piletina/junetina/konjetina u odnosu 50/30/20 koju mi je preporucio komsija odgajivac.

    Hvala unapred
    Pozdrav
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Ishrana stenaca - Page 5 Empty Re: Ishrana stenaca

    Počalji  Berna Pon 12 Maj 2014, 10:49

    Za pocetak da pitam - zasto samo belance? Obicno cujem da ljudi daju samo zumance, obicno belance izbegavaju.

    Elem, jaje je najbolje da se daje celo - pa cak i ljuska da se izmrvi u blenderu i da se da psu kao prirodni izvor kalcijuma.

    Sto se tice kuvanih obroka - sve sto je napisano moze da se daje psu, s tim sto bih uz meso preporucila i iznutrice u manjim kolicinama. Surutka je odlicna, pogotovo kozja. Od mlecnih proizvoda mozes da dajes neslani sir, jogurt.

    Kuvane kosti se nikako ne daju, jer kuvanjem postaju krte i ostre kad se slome.

    Takodje pazljivo sa svinjetinom - ona mora uvek dobro da se skuva.


    Mali oprez: ako krenes sa kuvanim obrocima, velika je verovatnoca da ce pas poceti da ti odbija granule.
    ViPns
    ViPns


    Broj poruka : 1158
    Godina : 47
    Lokacija : Novi Sad
    ime psa : Ariel
    ime psa : Nakoma
    Datum upisa : 29.05.2010

    Ishrana stenaca - Page 5 Empty Re: Ishrana stenaca

    Počalji  ViPns Pon 12 Maj 2014, 18:32

    Samo da dodam nesto, koliko ja znam belance se izbegava zbog toga sto vezuje kalcijum i moze da prouzrokuje nedostatak istog u organizmu,najbolje kao sto i Berna rece kompletno jaje jer jedino tako je izbalansirano ili samo zumance kao izvor proteina!
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Ishrana stenaca - Page 5 Empty Re: Ishrana stenaca

    Počalji  Berna Pon 12 Maj 2014, 21:19

    ViPns ::Samo da dodam nesto, koliko ja znam belance se izbegava zbog toga sto vezuje kalcijum i moze da prouzrokuje nedostatak istog u organizmu,najbolje kao sto i Berna rece kompletno jaje jer jedino tako je izbalansirano ili samo zumance kao izvor proteina!

    Urbana legenda glasi: belance vezuje biotin i doci ce do deficita biotina (te problema sa kozom i dlakom).

    Ovo je tacno ali samo u slucaju konzumiranja velike kolicine jaja. Sa druge strane, zumance je bogato biotinom.

    Ja svom psu dajem jedno jaje svaki drugi dan, nista mu ne fali.  Wink 
    ViPns
    ViPns


    Broj poruka : 1158
    Godina : 47
    Lokacija : Novi Sad
    ime psa : Ariel
    ime psa : Nakoma
    Datum upisa : 29.05.2010

    Ishrana stenaca - Page 5 Empty Re: Ishrana stenaca

    Počalji  ViPns Uto 13 Maj 2014, 18:24

    Dobro pogresio sam, znam da nesto vezuje pogresno sam zapamtio sta, ali bitno je to da belance samo za sebe nije zdravo ali kao kompletno jaje jeste!
    stevanpopov
    stevanpopov


    Broj poruka : 27
    Godina : 33
    ime psa : Rofti
    Datum upisa : 12.05.2014

    Ishrana stenaca - Page 5 Empty Re: Ishrana stenaca

    Počalji  stevanpopov Čet 15 Maj 2014, 05:35

    Hvala na brzim odgovorima.

    Vrlo zanimljiva prica za belanca. Recimo da je do sada pojeo par belenaca, i na njegovoj kozi vidim perut affraid 
    Da ne budem skeptik (posto ste napisali da je potrebna velika kolicina belanaca za to), moguce da je i od Front Line-a u spreju ili da mu pak ne odgovara sama hrana - a nadam se da to nije tacno.

    Ok, nabavio sam surutku, maslinovo ulje, davacu mu i dva prepelicja jaja na recimo 2/3 dana, ako to vredi ista, slobodno me opovrgnite, ja bih samo da mu pruzim najbolje.

    Takodje, moze li kakav savet za ribu. Procitao sam da je najbolje im davati sirovu ribu (papaline, sardele), ali ono sto sam ja kupio je smrznuta riba. Da li to ja da pojedem ili da otapam pa da mu dajem, zaista nemam ideju?

    Molim vas napisite jos rec, dve o pojavi peruti na kozi od ishrane tj. sta moze da mu smeta?

    Da naglasim da se poslednja dva dana vidi znatno smanjenje, od kad je poceo da dobija kasiku maslinovog ulja uz obrok, mada smo bili na plivanju bas pre dva dana.

    Jos jednom hvala,
    Pozdrav
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Ishrana stenaca - Page 5 Empty Re: Ishrana stenaca

    Počalji  Berna Čet 15 Maj 2014, 10:10

    Perut moze biti od raznih stvari, moze biti od ampule, od nekih koznih oboljenja, mozda mu ne odgovara hrana, moze biti od sampona, u vreme linjanja ume da bude pojacano i perutanje itd itd.

    Zasto nije dobro davati samo belance, vec smo napisali.

    Papaline i sardele mozes da dajes sirove, ali ih prvo odmrzni. Takodje, jako dobra a jeftina stvar su ostaci filetiranja lososa i sarana (glave i repovi).

    Nemoj da mesas granule i prirodne namirnice u jednom obroku. Vreme varenja granula je znatno duze od vremena varenja prirodnih namirnica (bilo sirovih, bilo kuvanih), sto moze dovesti do gasova i nadutosti.

    Sponsored content


    Ishrana stenaca - Page 5 Empty Re: Ishrana stenaca

    Počalji  Sponsored content


      Sada je Pon 20 Maj 2024, 12:08