Forum • Labrador fan club

Labradorizuj se na Labrador fan club-u!!!
Ukoliko imate problema na naslovnoj strani,što Vam se cela naslovna stranica pomera sa desna na levo,pokusajte umesto ,,internet explorer'a" da koristite ,,operu" ili ,,mozilla firefox". Nešto više o tome pročitajte u forumu ,,kritike,ideje,pohvale,obavestenja..." u temi ,,savet u vezi sa internet explorer-om".
Hvala na razumevanju.
LFC Team

Join the forum, it's quick and easy

Forum • Labrador fan club

Labradorizuj se na Labrador fan club-u!!!
Ukoliko imate problema na naslovnoj strani,što Vam se cela naslovna stranica pomera sa desna na levo,pokusajte umesto ,,internet explorer'a" da koristite ,,operu" ili ,,mozilla firefox". Nešto više o tome pročitajte u forumu ,,kritike,ideje,pohvale,obavestenja..." u temi ,,savet u vezi sa internet explorer-om".
Hvala na razumevanju.
LFC Team

Forum • Labrador fan club

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

+11
anazakon
milanlab
gangsta50
shma
milica88
ViPns
Sasska
share
jasmina79
Berna
bankar
15 posters

    Odbija obroke

    avatar
    bankar


    Broj poruka : 30
    Godina : 42
    Lokacija : Obrenovac
    ime psa : Laki
    ime psa : Laki
    Datum upisa : 22.08.2010

    Odbija obroke Empty Odbija obroke

    Počalji  bankar Pet 27 Avg 2010, 15:33

    Imam problem sa Lakijem već nedelju dana, pa bih volela da čujem mišljenja i savete...

    Naime,hranim ga dobrom, kvalitetnom domaćom hranom ( meso,povrće, voće...i sl. ).Medjutim, pre nekoliko dana nije hteo da pojede popodnevni drugi obrok ( tada je još jeo 3 puta dnevno ) koji je sadržao: skuvane girice, kačamak...mislila sam da se zasitio istog jer mu je to bio već drugi dan kako je jeo isto. Uveče je dobio džigericu - mislim - i onda je sve bilo u redu.

    Prelazi na dva obroka.

    Juče isti problem !

    Ujutro je pojeo obrok normalno. Uveče dobija tek skuvana sveža govedja srca i džigericu, pirinač, papriku, hleb...klasika...opet odbija hranu ! Povraća- doduše ne dovoljno ohladjenu, ali ipak mlaku hranu.

    Dobija skuvan čaj od nane i andol.

    Danas isto sa domaćom hranom medjutim, granule je hteo da jede, i to sa apetotom !!! ( Uvek ih imam u rezervi ).

    Laki je veseo...malo jr smršao...nije mi jasno ! Čak je i "stolica sasvim ok."

    ...Komšija ima bolesnu, staru Šarplaninku sa kojom se on liže bukvalno preko ograde....(tata je primetio.... penu na njegovoj glavi posle jednog susreta)..možda Lakijeva vakcina nije dovoljno kvalitetna ! Možda ga dovoljno ne štiti ! pale

    ...I moja druga sumnja odnosi se na prvo kupanje pre 3-4 dana. Bilo je toplo, ali smo ga naglo ubacili u vodu. Kratko je trajalo za prvi put. Nismo ga mnogo maltretirali.

    Zabrinuta sam.

    Hvala.
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Odbija obroke Empty Re: Odbija obroke

    Počalji  Berna Pet 27 Avg 2010, 16:12

    Mozda se prejeo? Da li pokazuje da je bolestan - lezi, nema volju za igrom? Koliko je Laki star, da li je dobio sve vakcine?

    PS. izbegavajte caj - ima vise kofeina od kafe, skodi psima.
    avatar
    bankar


    Broj poruka : 30
    Godina : 42
    Lokacija : Obrenovac
    ime psa : Laki
    ime psa : Laki
    Datum upisa : 22.08.2010

    Odbija obroke Empty Re: Odbija obroke

    Počalji  bankar Pet 27 Avg 2010, 17:10

    Laki je star skoro 6 meseci. Uredno je dobio vakcinu i revakcinu.

    Danas je mnogo veseliji. Uspela sam da ga prevarim pre pola sata da pojede malo jabuke....Videću večeras kakva će biti situacija...

    Hvala na savetu za čaj- to nisam znala.

    Misliš da je možda preterao sa hranom ?...to je sasvim moguće...

    Neutral

    Merila sam ga malo pre. Pošto je bio nemiran uspela sam da vidim da ima negde izmedju 25-30 kg. !

    Koliko bi on hrane zapravo trebao da uzima u jednom obroku ? Postoje li neke, kako bih rekla, tarife uz pomoć kojih se preciznije može odrediti gramaža ?
    jasmina79
    jasmina79


    Broj poruka : 1381
    Godina : 45
    Lokacija : Bihac,BiH
    ime psa : Dante
    Datum upisa : 26.09.2008

    Odbija obroke Empty Re: Odbija obroke

    Počalji  jasmina79 Pet 27 Avg 2010, 21:58

    Kolika mu je temperatura?
    avatar
    bankar


    Broj poruka : 30
    Godina : 42
    Lokacija : Obrenovac
    ime psa : Laki
    ime psa : Laki
    Datum upisa : 22.08.2010

    Odbija obroke Empty Re: Odbija obroke

    Počalji  bankar Pet 27 Avg 2010, 22:44

    Odgovor BERNI i JASMINI :

    LAKI je izgleda skroz u redu- zlotvor mali! Samo je on izgleda jeo džigericu- ali moju ! Very Happy ...

    Večeras je pojeo granule sa hlebom kao da je šnicla, a obrok sa mesom i ostalim prilozima je samo liznuo !

    Ako hoće da bude na dijeti, Laughing , želja će mu biti ispunjena !

    U svakom slučaju hvala na podršci. Shvatila sam da nije bolestan, već mu moram količinski davati manje hrane.

    I dalje bih želela znati koliko bi grama u 6. mesecu trebao pojesti hrane za obok. Neko je rekao 10 % od težine ? Kakva su vaša iskustva ?
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Odbija obroke Empty Re: Odbija obroke

    Počalji  Berna Pet 27 Avg 2010, 22:57

    I ja sam cula za to 10%, posto mu ne dajem kuvanu hranu vec samo ubacim ponesto u granule, ne mogu da budem sigurna. Sa granulama je lako, pise na dzaku koliko grama dnevno treba da jede.

    Je l' nije debeo? (prstima pritisni gde su rebra i vidi da li ih osecas)
    avatar
    bankar


    Broj poruka : 30
    Godina : 42
    Lokacija : Obrenovac
    ime psa : Laki
    ime psa : Laki
    Datum upisa : 22.08.2010

    Odbija obroke Empty Re: Odbija obroke

    Počalji  bankar Sub 28 Avg 2010, 00:11

    Osećaju se rebra pod prstima...nije debeljuca...rekla bih.

    Koliko je KUKI star i težak ? Neutral
    share
    share


    Broj poruka : 546
    Godina : 34
    ime psa : Beni
    ime psa : Beni
    Datum upisa : 28.07.2010

    Odbija obroke Empty Re: Odbija obroke

    Počalji  share Ned 03 Okt 2010, 21:19

    sad smo se vratili iz setnje i dao sam mu da jede i malo je jeo ali nije sve pojeo... Icicu za 15-ak min. da vidim da li je pojeo.
    share
    share


    Broj poruka : 546
    Godina : 34
    ime psa : Beni
    ime psa : Beni
    Datum upisa : 28.07.2010

    Odbija obroke Empty Re: Odbija obroke

    Počalji  share Pon 04 Okt 2010, 06:17

    ja ustao sad da mu dam da jede (tj.probudio me kao i uvek) i opet nece da jede. I od sinoc ono nije pojeo. Ne znam sta da radim i ja probam da mu sipam malo jogurta preko granula i zamislte,olizao je posudu...sta to treba da znaci?
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Odbija obroke Empty Re: Odbija obroke

    Počalji  Berna Pon 04 Okt 2010, 08:40

    Pa ili ima slabiji apetit (vlada taj neki virus) ili je poceo da se folira sa granulama (hoce sve da jede drugo a nece granule). Ako inace ne vidis neku drugu promenu u ponasanju (vise spava, manje je raspolozen za igru i sl) verovatno je ovo drugo. Mozes da mu polivas granule jogurtom ako ce tako radije da ih jede.
    share
    share


    Broj poruka : 546
    Godina : 34
    ime psa : Beni
    ime psa : Beni
    Datum upisa : 28.07.2010

    Odbija obroke Empty Re: Odbija obroke

    Počalji  share Pon 04 Okt 2010, 10:56

    ma samo to je u pitanju. Ponasanje je isto. Sad sam mu dao opet da jede i opet isto,nece suve granule,sipam samo malo jogurta,tek,tek,i pojeo sve lepo.
    Sasska
    Sasska


    Broj poruka : 1213
    Godina : 43
    Lokacija : Beograd, BV
    ime psa : Ra
    Datum upisa : 08.09.2010

    Odbija obroke Empty Re: Odbija obroke

    Počalji  Sasska Pon 04 Okt 2010, 10:57

    dosadi i njima da jedu jedno te isto Smile
    share
    share


    Broj poruka : 546
    Godina : 34
    ime psa : Beni
    ime psa : Beni
    Datum upisa : 28.07.2010

    Odbija obroke Empty Re: Odbija obroke

    Počalji  share Pon 04 Okt 2010, 17:08

    zanima me da li da mu dajem ono sto on hoce da jede ili da budem uporan sa suvim granulama? Kao sto sam rekao,nece suve granule. Mislim da li da mu samo stavljam suve granule,pa ce poceti mozda da ih jede ili da ih stalno prelivam necim? Bojim se da nece vise nikad hteti da jede suve granule,a to je najlakse dati...
    ViPns
    ViPns


    Broj poruka : 1158
    Godina : 47
    Lokacija : Novi Sad
    ime psa : Ariel
    ime psa : Nakoma
    Datum upisa : 29.05.2010

    Odbija obroke Empty Re: Odbija obroke

    Počalji  ViPns Pon 04 Okt 2010, 17:32

    Izgleda da ja imam jako alavog psa lol! njoj se sve svidja.
    Ako je ranije jeo te iste granule,ne verujem da su mu tako brzo dosadile. Probaj da mu pregledas vilicu i zube,mozda ima neki problem sa zvakanjem,a mozda su mu i stvarno dosadile ali ipak treba proveriti!
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Odbija obroke Empty Re: Odbija obroke

    Počalji  Berna Pon 04 Okt 2010, 19:42

    share ::zanima me da li da mu dajem ono sto on hoce da jede ili da budem uporan sa suvim granulama? Kao sto sam rekao,nece suve granule. Mislim da li da mu samo stavljam suve granule,pa ce poceti mozda da ih jede ili da ih stalno prelivam necim? Bojim se da nece vise nikad hteti da jede suve granule,a to je najlakse dati...

    Da li mu dajes i kuvani obrok? Ako da, mozda da ga mesas sa granulama. Obicno kad pas pocne da jede kuvano izgubi interesovanje za granule (to se meni desilo). Zato mu sad dajem samo granule (ponekad u njih ubacim parcice mesa, brokoli, jaje), posto ne stizem da mu kuvam svaki dan.
    share
    share


    Broj poruka : 546
    Godina : 34
    ime psa : Beni
    ime psa : Beni
    Datum upisa : 28.07.2010

    Odbija obroke Empty Re: Odbija obroke

    Počalji  share Pon 04 Okt 2010, 20:03

    dajem mu kuvane obroke ali jako retko,u poslednje vreme bas retko,mozda svaki drugi dan po jedan obrok,ili cak u 4-5 dana jedan obrok. Kako kad,ne vodim neku evidenciju. Nece granule sada nikako. Veceras ce dobiti kuvanu piletinu (belo meso),pirinac i sargarepu. Da li da mu u to stavim i malo granula?
    Sasska
    Sasska


    Broj poruka : 1213
    Godina : 43
    Lokacija : Beograd, BV
    ime psa : Ra
    Datum upisa : 08.09.2010

    Odbija obroke Empty Re: Odbija obroke

    Počalji  Sasska Pon 04 Okt 2010, 20:09

    ne znam, kod mene mora sve da se jede... Smile ako neces ne moras ali nema drugo... pa kad bude gladan da vidis kako pojede, a isto vazi i za moju decu.
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Odbija obroke Empty Re: Odbija obroke

    Počalji  Berna Pon 04 Okt 2010, 20:10

    share ::dajem mu kuvane obroke ali jako retko,u poslednje vreme bas retko,mozda svaki drugi dan po jedan obrok,ili cak u 4-5 dana jedan obrok. Kako kad,ne vodim neku evidenciju. Nece granule sada nikako. Veceras ce dobiti kuvanu piletinu (belo meso),pirinac i sargarepu. Da li da mu u to stavim i malo granula?

    Pa to ti kazem... kad okusi kuvano nece suvo Wink
    Moj savet ti je da se odlucis - kuvano ili granule? Ako hoces da jede granule, ukidaj kuvane obroke (ubacuj u granule meso, neko povrce i sta vec, ali nek obrok bude bar 80% granula). Ili ostavi kuvani obrok, ali mu "napravi granule ukusnijim" tako sto ces da ih prelijes jogurtom, supicom (nezacinjenom), i slicno.
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Odbija obroke Empty Re: Odbija obroke

    Počalji  Berna Pon 04 Okt 2010, 20:11

    Sasska ::ne znam, kod mene mora sve da se jede... Smile ako neces ne moras ali nema drugo... pa kad bude gladan da vidis kako pojede, a isto vazi i za moju decu.

    Hm, predlozila bih ovo ali ipak je on stene u razvoju...
    Sasska
    Sasska


    Broj poruka : 1213
    Godina : 43
    Lokacija : Beograd, BV
    ime psa : Ra
    Datum upisa : 08.09.2010

    Odbija obroke Empty Re: Odbija obroke

    Počalji  Sasska Pon 04 Okt 2010, 20:30

    pa i ako preskoci jedan obrok nece mu nista biti, a i stenci brzo ogladne pa ce jesti, ali mozda si upravu ipak je stene pa nek ide postepeno.

    Meni su znali da pojedu sve iz cinije (meso, pirinac,...) a granule da ostave, i to lepo proberu sta ce pojesti. Pa sam sledeci put sipala granule pa nece da pipne jos me gleda sta je ovo nema mesa?! Pa ne jede danas ali zato sutra bi i tanjir pojeo.
    share
    share


    Broj poruka : 546
    Godina : 34
    ime psa : Beni
    ime psa : Beni
    Datum upisa : 28.07.2010

    Odbija obroke Empty Re: Odbija obroke

    Počalji  share Pon 04 Okt 2010, 20:34

    mislim da moram biti uporan sa granulama. Moze da nece obrok-dva,ali kad ogladni mislim da ce jesti i te kako. Sutra cu da mu dajem iskljucivo granule,mora ogladneti,pa ce valjda jesti.
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Odbija obroke Empty Re: Odbija obroke

    Počalji  Berna Pon 04 Okt 2010, 20:34

    Sasska ::pa i ako preskoci jedan obrok nece mu nista biti, a i stenci brzo ogladne pa ce jesti, ali mozda si upravu ipak je stene pa nek ide postepeno.

    Meni su znali da pojedu sve iz cinije (meso, pirinac,...) a granule da ostave, i to lepo proberu sta ce pojesti. Pa sam sledeci put sipala granule pa nece da pipne jos me gleda sta je ovo nema mesa?! Pa ne jede danas ali zato sutra bi i tanjir pojeo.

    Haha, i moj probere prvo meso, ali izgleda da mu otvori apetit pa onda pojede i sve granule. Ne znam, kod mene je ta fora sa mesanjem bas upalila Exclamation
    Ostavljala sam ga i da gladuje, ali onda tipa pojede pola sledeceg dana, pa nece. A ja sam od onih ljudi koji ne vole kad im deca ne jedu Laughing
    Sasska
    Sasska


    Broj poruka : 1213
    Godina : 43
    Lokacija : Beograd, BV
    ime psa : Ra
    Datum upisa : 08.09.2010

    Odbija obroke Empty Re: Odbija obroke

    Počalji  Sasska Pon 04 Okt 2010, 20:42

    Berna ::

    Haha, i moj probere prvo meso, ali izgleda da mu otvori apetit pa onda pojede i sve granule. Ne znam, kod mene je ta fora sa mesanjem bas upalila Exclamation
    Ostavljala sam ga i da gladuje, ali onda tipa pojede pola sledeceg dana, pa nece. A ja sam od onih ljudi koji ne vole kad im deca ne jedu Laughing

    uuuuu covece samo kad se setim... pojedem se ziva sto dete nece da mi jede pa provedem pola dana u kuhinji... i na kraju puko film i 'il jedi 'il se sklanjaj od stola i budi gladan i upalilo je Smile
    share
    share


    Broj poruka : 546
    Godina : 34
    ime psa : Beni
    ime psa : Beni
    Datum upisa : 28.07.2010

    Odbija obroke Empty Re: Odbija obroke

    Počalji  share Pon 04 Okt 2010, 21:15

    sad sam mom davao kuvanu piletinu pomesanu sa sargarepom+granule malo. Jeo je lepo,nije mi dao da mu diram posudu dok je jeo,ali opet mu ostalo par granulica i njih bas nije rad da jede. Stvarno ne znam sta cu. Da mu kupim neke druge granule? Da probam da mu uzmem 1 kg friskiesa kojeg je tamanio,pa da probam? Ili da mu sutra guram samo granule,pa makar ne jeo ceo dan?
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Odbija obroke Empty Re: Odbija obroke

    Počalji  Berna Pon 04 Okt 2010, 21:24

    Je l' to onaj Brit u pitanju? Je l' od pocetka nije hteo da ih jede?

    Sponsored content


    Odbija obroke Empty Re: Odbija obroke

    Počalji  Sponsored content

      Similar topics

      -

      Sada je Pet 26 Apr 2024, 13:44