Forum • Labrador fan club

Labradorizuj se na Labrador fan club-u!!!
Ukoliko imate problema na naslovnoj strani,što Vam se cela naslovna stranica pomera sa desna na levo,pokusajte umesto ,,internet explorer'a" da koristite ,,operu" ili ,,mozilla firefox". Nešto više o tome pročitajte u forumu ,,kritike,ideje,pohvale,obavestenja..." u temi ,,savet u vezi sa internet explorer-om".
Hvala na razumevanju.
LFC Team

Join the forum, it's quick and easy

Forum • Labrador fan club

Labradorizuj se na Labrador fan club-u!!!
Ukoliko imate problema na naslovnoj strani,što Vam se cela naslovna stranica pomera sa desna na levo,pokusajte umesto ,,internet explorer'a" da koristite ,,operu" ili ,,mozilla firefox". Nešto više o tome pročitajte u forumu ,,kritike,ideje,pohvale,obavestenja..." u temi ,,savet u vezi sa internet explorer-om".
Hvala na razumevanju.
LFC Team

Forum • Labrador fan club

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

+3
Sasska
Berna
FREJA
7 posters

    Socijalizacija pasa

    FREJA
    FREJA


    Broj poruka : 250
    Godina : 47
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Anabela
    ime psa : Anabela
    Datum upisa : 23.12.2010

    Socijalizacija pasa Empty Socijalizacija pasa

    Počalji  FREJA Sub 08 Jan 2011, 19:50


    Anabela je dosla u civilizaciju i totalno se pogubila.
    Prosli smo fazu kad je samo lajala i rezala na sve i svakoga a sada je
    uplasena i zbunjena.Sve je plasi i samo se vrti oko mene podvijenog repa.
    Umota me svu u povodac!Svako bi da je pomazi a ona ko samog djavola da je videla.
    U stanu je super,jedino ne podnosi njoj nepoznate ljude koji nam dodju.
    Ne dira ih ali ne da ni da joj pridju.
    Koliko traje socijalizacija psa?
    I koje taktike da primenim da je opustim i da realno proceni opasnost?
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Socijalizacija pasa Empty Re: Socijalizacija pasa

    Počalji  Berna Sub 08 Jan 2011, 21:10

    Ljudi koji dolaze nek joj npr daju keksic ili igracku cim udju, a onda nek se igraju sa njom - onda ce da polako ukapira da su novi ljudi koji dolaze zanimljivi Very Happy

    Ako stekne poverenje u ljude u kuci verovatno ce to generalizovati i na ljude van kuce, gledaj da ima lepa iskustva. Kad neko hoce da je pomazi nek ne krece prema njoj naglo, nego neka pruzi ruku prema njuskici, da ga ona pomirise, pa onda nek je pomazi po grudima (a ne po glavi)

    FREJA
    FREJA


    Broj poruka : 250
    Godina : 47
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Anabela
    ime psa : Anabela
    Datum upisa : 23.12.2010

    Socijalizacija pasa Empty Re: Socijalizacija pasa

    Počalji  FREJA Čet 20 Jan 2011, 14:04

    Ima malo pomaka.
    Sa psima je sada ok.Igra se, prilazi im.
    Sa ljudima nikako!
    Ne laje vise ali im stavlja do znanja da joj ne prilaze.
    Kad nam neko dodje to je prava agonija.
    Prvo ih pozdravi ko pit bul, stalno ih drzi na oku i ako slucajno mrdnu, naprave neki pokret, tipa da uzmu svoje pice sa stola, situacija totalno izmice kontroli.
    Odmah prelazi u napad u smislu opomene da je ona tu da kontrolise njihovo kretanje i ponasanje.
    Ne sklanja pogled i zauzima borbeni stav.
    Zadnji put nismo mogli ni da pricamo od njenog lajanja, rezanja i sl.
    Ne dira ih ali ih boga mi drzi ko u zatvoru.Nema mrdanja, pomeranja i pokreta ili promene tona glasa.
    Cuva goste ko pandurski pas uhapsene Very Happy
    Sasska
    Sasska


    Broj poruka : 1213
    Godina : 43
    Lokacija : Beograd, BV
    ime psa : Ra
    Datum upisa : 08.09.2010

    Socijalizacija pasa Empty Re: Socijalizacija pasa

    Počalji  Sasska Čet 20 Jan 2011, 23:06

    hmmm, mislim da cete imati velikiii problem ako se to tako nastavi... pazi ona postaje sve veca i veca i ako je ne naucite sada mislim da cete je tesko kontrolisati kada vam dodju gosti.
    Mi smo imali slican problem sa Ra, bio je teritorijalno nastrojen i cak je par puta rezao i zauzima stav za napad na jednog kucnog prijatelja i na veta. Tad smo sasekli i vise se nije ponavljalo, dobio je sledovanje i uveli smo one fore sa lopticom i igrom i dosta je pomoglo... Promena sredine moze dosta da utice na ponasanje...
    milica88
    milica88


    Broj poruka : 1194
    Godina : 35
    Lokacija : NISH
    ime psa : BEN
    Datum upisa : 16.02.2010

    Socijalizacija pasa Empty Re: Socijalizacija pasa

    Počalji  milica88 Čet 20 Jan 2011, 23:38

    auuuu to moras da korigujes sto pre...
    FREJA
    FREJA


    Broj poruka : 250
    Godina : 47
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Anabela
    ime psa : Anabela
    Datum upisa : 23.12.2010

    Socijalizacija pasa Empty Re: Socijalizacija pasa

    Počalji  FREJA Pet 21 Jan 2011, 01:19

    Sasska ::hmmm, mislim da cete imati velikiii problem ako se to tako nastavi... pazi ona postaje sve veca i veca i ako je ne naucite sada mislim da cete je tesko kontrolisati kada vam dodju gosti.
    Mi smo imali slican problem sa Ra, bio je teritorijalno nastrojen i cak je par puta rezao i zauzima stav za napad na jednog kucnog prijatelja i na veta. Tad smo sasekli i vise se nije ponavljalo, dobio je sledovanje i uveli smo one fore sa lopticom i igrom i dosta je pomoglo... Promena sredine moze dosta da utice na ponasanje...

    Kako ste vi to resili?
    FREJA
    FREJA


    Broj poruka : 250
    Godina : 47
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Anabela
    ime psa : Anabela
    Datum upisa : 23.12.2010

    Socijalizacija pasa Empty Re: Socijalizacija pasa

    Počalji  FREJA Pet 21 Jan 2011, 01:23

    Evo sta sam ja sve probala.
    1.da joj gost da keksice.Ona to pojede i nastavi.
    2.stavim joj davilicu pa je cimnem svaki put kad to uradi
    3.viknem ne ili dosta
    4.pljesnem je po dupetu
    I od svega ovoga NISTA.
    Da li da angazujem dresera?????
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Socijalizacija pasa Empty Re: Socijalizacija pasa

    Počalji  Berna Pet 21 Jan 2011, 09:12

    Probaj i sa lopticom.

    Postoji i drugo resenje a to je da, kad su gosti tu, pas bude u drugoj sobi. Nisam imala tih problema sa agresijom kod Kukija, ali sam imala problem sto on kod svakog dodje, skace i mlati repom, a moji rade kod kuce (prevode) pa dolaze razni ljudi od kojih se neki plase pasa! Kuki je uvek zatvaran u drugoj sobi, i sad vec, kad neko zazvoni na vrata, on i ne ustaje, jer zna da ne sme da ode tamo (vise i ne moram da zatvaram vrata).
    Sasska
    Sasska


    Broj poruka : 1213
    Godina : 43
    Lokacija : Beograd, BV
    ime psa : Ra
    Datum upisa : 08.09.2010

    Socijalizacija pasa Empty Re: Socijalizacija pasa

    Počalji  Sasska Pet 21 Jan 2011, 11:31

    Berna ::Probaj i sa lopticom.

    Postoji i drugo resenje a to je da, kad su gosti tu, pas bude u drugoj sobi. Nisam imala tih problema sa agresijom kod Kukija, ali sam imala problem sto on kod svakog dodje, skace i mlati repom, a moji rade kod kuce (prevode) pa dolaze razni ljudi od kojih se neki plase pasa! Kuki je uvek zatvaran u drugoj sobi, i sad vec, kad neko zazvoni na vrata, on i ne ustaje, jer zna da ne sme da ode tamo (vise i ne moram da zatvaram vrata).

    Da i to smo primenjivali, tj. izolacija... a posto mu smeta da bude sam skapirao je da ako se lepo ponasa mocice da bude sa nama. Sada odreaguje tako sto se obraduje, pomazi i ode na svoje mesto. Dosta smo mi stvari korigovali od kad je dosao kod nas, ko zna sta je radio pre ... agresije vise nema sad mozes da mu sedis na glavi Very Happy
    1. pokusajte sa lopticom, igra i interakcija je kljuc za dobru socijalizaciju
    2. kada nesto uradi sto ne sme, izgrdite je i posaljite je na mesto ili u drugu sobu (isto kao i sa decom Very Happy )
    3. pljeskanje po dupetu nece pomoci mora da postoji korekcija
    milanlab
    milanlab


    Broj poruka : 222
    Godina : 39
    Lokacija : Nis
    ime psa : Sem
    Datum upisa : 26.10.2010

    Socijalizacija pasa Empty Re: Socijalizacija pasa

    Počalji  milanlab Pet 21 Jan 2011, 12:37

    Potrazi Cezara po netu, ima dosta epizoda o tom problemu i siguran sam da cete se snaci. Samo resavajte to na vreme!
    milica88
    milica88


    Broj poruka : 1194
    Godina : 35
    Lokacija : NISH
    ime psa : BEN
    Datum upisa : 16.02.2010

    Socijalizacija pasa Empty Re: Socijalizacija pasa

    Počalji  milica88 Pon 14 Feb 2011, 22:28

    Hmm...mislila sam da je moj pas socijalizovan,ali nesto je poceo da se glupira... Prosle nedelje kada smo bili sa drugarima u setnju igrali su se najnormalnije,odmalena maltene se igra sa tim psima-3 bela retrivera i sa njima je OK,pre nekih mesec dana je u toj ekipi bio i crni lab(5 meseci) sa kojim se isto igrao,ali se posvadjao sa zlatnim retriverom(2.5 god) tada,mada je taj retriver prvi zarezao pa nisam bas mnogo pridavala znacaju...medjutim, prosle nedelje u "copor" dodju jedan stariji crni lab i zlatni retriver(2 god),svi su muzijaci i Ben je prvo zarezao na tog laba,koji mu je vratio...nakon toga ode taj lab i ja pustim Bena sa povodca,medjutim on krene da se svadja i sa ovim zlatnim retriverom koji je super pas...cak mu se i sklanjao dok ovaj ne krene da ga provocira ili sta vec...bas sam se iznervirala,dobio je batine i bio je vezan dok su se ostali psi igrali! Posle nekih pola sata ga pustim o5 da vidim kako ce da se ponasa i on sve juri tog psa i o5 zarezi na njega i posvadjaju se...o5 ga istucem i vezem i kada je i taj pas otisao i ostalisamo ovi beli retriveri sa kojima se inace igra on je jurcao i obelezavao svuda gde je osetio trag ovog zlatnog retrivera i kostresio se...isto se kostresi ako npr dodjem kuci i oseti miris nekog psa,ceo se nakostresi! Savet? Very Happy

    P.S.Palo mi je na pamet da sve to nije posledica ujeda kada je bio mali posto i ovi sa kojima se slaze kada ga njuse kod obraza gde je ujeden reaguje i sklanja se :/
    Sasska
    Sasska


    Broj poruka : 1213
    Godina : 43
    Lokacija : Beograd, BV
    ime psa : Ra
    Datum upisa : 08.09.2010

    Socijalizacija pasa Empty Re: Socijalizacija pasa

    Počalji  Sasska Pon 14 Feb 2011, 22:42

    Draga moja dobrodosla u klub Very Happy Ben je sve stariji i stariji vise nije sve igra vec sad pocinje da se bori za svoje mesto u coporu tj da pokazuje svoju dominaciju ... muski su ti to draga... Very Happy
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Socijalizacija pasa Empty Re: Socijalizacija pasa

    Počalji  Berna Pon 14 Feb 2011, 22:57

    Slazem se sa Saskom, neki muzjaci se prosto ne vole...
    JovanaJoja
    JovanaJoja


    Broj poruka : 1241
    Godina : 26
    ime psa : Bobi I love you Very Happy

    ime psa : Beri I love you Very Happy
    Datum upisa : 21.10.2010

    Socijalizacija pasa Empty Re: Socijalizacija pasa

    Počalji  JovanaJoja Pon 14 Feb 2011, 22:58

    Berna ::Slazem se sa Saskom, neki muzjaci se prosto ne vole...

    Kao naprimer moj bobi... Neke voli ali ima samojed kog ne podnosi...

    Jel moze enko da pogleda post kojisam napisala ood nazivo mstene beri.. Smile Hvala!
    milica88
    milica88


    Broj poruka : 1194
    Godina : 35
    Lokacija : NISH
    ime psa : BEN
    Datum upisa : 16.02.2010

    Socijalizacija pasa Empty Re: Socijalizacija pasa

    Počalji  milica88 Pon 14 Feb 2011, 23:05

    Hm...pa jel moze to nekako da se resi?
    Sasska
    Sasska


    Broj poruka : 1213
    Godina : 43
    Lokacija : Beograd, BV
    ime psa : Ra
    Datum upisa : 08.09.2010

    Socijalizacija pasa Empty Re: Socijalizacija pasa

    Počalji  Sasska Pon 14 Feb 2011, 23:07

    pa ako su stalna ekipa onda ce vremenom sve doci na svoje...
    milica88
    milica88


    Broj poruka : 1194
    Godina : 35
    Lokacija : NISH
    ime psa : BEN
    Datum upisa : 16.02.2010

    Socijalizacija pasa Empty Re: Socijalizacija pasa

    Počalji  milica88 Pon 14 Feb 2011, 23:09

    Ma sa stalnom ekipom je on OK,problem je kad dodje novi pas...
    Sasska
    Sasska


    Broj poruka : 1213
    Godina : 43
    Lokacija : Beograd, BV
    ime psa : Ra
    Datum upisa : 08.09.2010

    Socijalizacija pasa Empty Re: Socijalizacija pasa

    Počalji  Sasska Pon 14 Feb 2011, 23:16

    ahhh, to ce nauciti polako, sad on ispituje dokle moze da ide i zeli da se pokaze kao dominantan prema novom psu u coporu.
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Socijalizacija pasa Empty Re: Socijalizacija pasa

    Počalji  Berna Pon 14 Feb 2011, 23:27

    Milice za početak treba da prihvatis da Ben vise nije štene i da je odrastao muzjak i da se prosto neće slagati sa svim muzjacima! Ovo kažem jer je to meni bilo najteže! A onda promenis pristup i pazis malo vise sa kim pustas Bena da se igra. Batine ne pomažu (iz iskustva). Mi imamo par drugara sa kojima se druzimo a sa novim psima izbegavam ako su muzjaci i uvek pitam "Da li je muzjak i koliko je star" pre nego sto pustim. Ako neko upoznavanje ne prodje ok prosto izbegavam ili ga držim na povodcu blizu tog psa.

    Postoji naravno mogućnost da ih pustis da rasciste medju sobom ali ja uvek razbijam tucu u početku jer mislim da nije vredno usivanja i jurcanja po veterinarima!

    Neki dresiraju pse da ne budu agresivni prema drugima, ja licno ne vidim poentu jer ako pas neće da se igra sa drugim (dresurom uci da ignorise, o igri nema ni reci) sto bi ta dva psa uopste bila zajedno.
    milica88
    milica88


    Broj poruka : 1194
    Godina : 35
    Lokacija : NISH
    ime psa : BEN
    Datum upisa : 16.02.2010

    Socijalizacija pasa Empty Re: Socijalizacija pasa

    Počalji  milica88 Pon 14 Feb 2011, 23:35

    Ma kakva tuca...rasturam i ja to! Znam da vise nije stene i pitam uvek kakav je pas i sl,ni kadaje bio stene nije pustan da se igra sa bilo kim,ali mi je bzv sto eto izadjemo sa nasim drustvom i naidje neki pas koji je ok i ostali psi se igraju sa njim,a Ben ga ganja...onda ja njega ili da vezem ili da idemo dalje ili da taj neko ode sa svojim psom...to je razlog zasto bih volela da ne bude takav,tj da korigujem to... e,sad pitanje je koji je najbolji nacin da se to koriguje...
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Socijalizacija pasa Empty Re: Socijalizacija pasa

    Počalji  Berna Pon 14 Feb 2011, 23:47

    Mom loptica odvlaci pažnju sa drugog psa recimo...
    Ali da, ako dodje pas za koga znam da se ne mirisu, ili na povodac ili idemo dalje u šetnju sami...

    Nisam pokušala da korigujem, prosto sam prihvatila, tako da ne znam metode korekcije i koliko su efikasne... Znam samo za jednog snaucera kod koga je korigovana agresija prema muzjacima, jer je bio diskvalifikovan sa izložbi zbog toga, ali ono sto je postignuto je da se pomirisu, i to je to. Sad da pustis psa da se igra ... lako može da mu pukne film i da bude igračka-placka. Inače Kuki se igra sa samo jednim muzjakom, koji ima 7 godina, ostale u najboljem slučaju kulira, a najbolji partneri u igri su veći stenci (od 5 do 12 meseci otprilike, dok ne dobiju miris) i zenke.
    Sasska
    Sasska


    Broj poruka : 1213
    Godina : 43
    Lokacija : Beograd, BV
    ime psa : Ra
    Datum upisa : 08.09.2010

    Socijalizacija pasa Empty Re: Socijalizacija pasa

    Počalji  Sasska Uto 15 Feb 2011, 09:51

    Ali potpuno isti slucaj... Ima jedna dzumara sa kojom se jedan dan igra drugi, dan se potuku, treci se ignorisu,...
    To dok ne napune 3 ili 4 godine je haos,... mislim da se posle hormoni smiruju.
    FREJA
    FREJA


    Broj poruka : 250
    Godina : 47
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Anabela
    ime psa : Anabela
    Datum upisa : 23.12.2010

    Socijalizacija pasa Empty Re: Socijalizacija pasa

    Počalji  FREJA Uto 15 Feb 2011, 18:37

    Evo strucne procene za Belu.
    Bela je eksterijerno izuzetno lep pas.
    Ona je odlican pas cuvar za DVORISTE i odlican pas za lov.
    milica88
    milica88


    Broj poruka : 1194
    Godina : 35
    Lokacija : NISH
    ime psa : BEN
    Datum upisa : 16.02.2010

    Socijalizacija pasa Empty Re: Socijalizacija pasa

    Počalji  milica88 Uto 15 Feb 2011, 21:28

    Ma Bena loptice uopste ne interesuju van dvorista... bas me nervira sto je tako izludeo...ne morada se igra sa svima,samo da ne napada...
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Socijalizacija pasa Empty Re: Socijalizacija pasa

    Počalji  Berna Uto 15 Feb 2011, 21:34

    Ako ti to smeta bas mnogo, je l' razmisljas o sterilizaciji? Ne resi bas SVAKI put problem ali cesto ga resi...

    Sponsored content


    Socijalizacija pasa Empty Re: Socijalizacija pasa

    Počalji  Sponsored content


      Sada je Pon 13 Maj 2024, 17:53