Forum • Labrador fan club

Labradorizuj se na Labrador fan club-u!!!
Ukoliko imate problema na naslovnoj strani,što Vam se cela naslovna stranica pomera sa desna na levo,pokusajte umesto ,,internet explorer'a" da koristite ,,operu" ili ,,mozilla firefox". Nešto više o tome pročitajte u forumu ,,kritike,ideje,pohvale,obavestenja..." u temi ,,savet u vezi sa internet explorer-om".
Hvala na razumevanju.
LFC Team

Join the forum, it's quick and easy

Forum • Labrador fan club

Labradorizuj se na Labrador fan club-u!!!
Ukoliko imate problema na naslovnoj strani,što Vam se cela naslovna stranica pomera sa desna na levo,pokusajte umesto ,,internet explorer'a" da koristite ,,operu" ili ,,mozilla firefox". Nešto više o tome pročitajte u forumu ,,kritike,ideje,pohvale,obavestenja..." u temi ,,savet u vezi sa internet explorer-om".
Hvala na razumevanju.
LFC Team

Forum • Labrador fan club

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

5 posters

    Stenicak kod pasa

    avatar
    dusan1


    Broj poruka : 6
    Godina : 27
    Datum upisa : 09.10.2012

    Stenicak kod pasa Empty Stenicak kod pasa

    Počalji  dusan1 Uto 09 Okt 2012, 08:55

    Video sam ovu glupu temu pa samo morao prosto da se registrujem da bi dogvorio. Ovaj decko je prosto sam izlupetao.
    Sanse da vam prezivi pas, ako dobije stenicak je 1 u 1000, znam iz licnog iskustva.
    Pas vam prvo dobije proliv, hladno mu je, a kasnije visoku temperaturu, prestaje da jede jer mu se zeludac skorz unistio, sve sto pojede povrati, nemoze da pije vodu, nemoze da jede nista. Pas je tad veoma miran samo spava i pocinje polako da se "susi" pas vrlo brzo nakon toga umire, ukoliko primetite to kod pasa pod hitno vodite kod veterinara, a najcesce se to zavrsava smrtim slucajem, ukoliko vam se to desi najbolje je da uspavate psa, jer ga ovako samo mucite.

    Naravno to moze da se spreci. Vakcina protiv stenicaka se daje, ali ne pre 50 dana, kada date vakcinu mora i revakcina. Toliko od mene iz licnog iskustva, a ne neko lupetanje koje je naso na forumima ili gde vec pa kopira ovde.


    Opomena: Ukoliko stene jos sisa, a majka je vakcinisana protiv stenicaka stene je bezbedno, jer u mleku postoje vec ta antitela koja su trenutna zastita.


    Kako se dobija. Ovako vrlo moguce je da dobije od drugog psa, ali moze i od macke. Macke ne oboljevaju od toga, ali mogu da prenose. Tako da vam je najsigurnije do 3-4 meseci da vam pas bude izolovan i da nema puno kontakta sa ostalim psima.
    Ben_Bella
    Ben_Bella


    Broj poruka : 3047
    Godina : 25
    ime psa : Ben
    ime psa : Bella
    Datum upisa : 12.01.2012

    Stenicak kod pasa Empty Re: Stenicak kod pasa

    Počalji  Ben_Bella Uto 09 Okt 2012, 12:31

    Znam iz licnog iskustva da se stencik leci! Rotvajler kog sam imala je relativno star prelezao stenicak (u sedmoj godini). Nakon toga je ziveo jos sedam godina i uginuo je od starosti. Tacno je da je stenicak jako teska bolest, ali znam mnogo pasa koji su ga preziveli i ziveli jako dugo posle njega! Tako da se ne treba lako odustajati od lecenja vec treba pokusati. Najlakse se leci u prvoj fazi, ali se moze izleciti kada je bolest u punom jeku. Pas kog sam ja imala je bio jako bolestan i sa 70kg tezina mu se smanjila na 60 kg za samo dva dana. Tezina mu se vise nikada nije povecala. Jako je dihidrirao, pa mu je davana infuzija pod kozu, zato sto su mu vene pucale. Nakon toga je polako poceo da jede i pio je vodu. Mozda jeste imao jak organizam, ali je mnogo pasa koji su imali slabiji organizam preziveli.
    Nade
    Nade
    moderator


    Broj poruka : 553
    Godina : 32
    ime psa : Pepa
    Datum upisa : 10.11.2011

    Stenicak kod pasa Empty Re: Stenicak kod pasa

    Počalji  Nade Uto 09 Okt 2012, 14:13

    Jako je tesko povratiti i spasiti stene od ova bolest, i ko se vratilo,isto ko iz mrtve. Uvek vazi bolje spreciti nego leciti. Procitala sam da se ne vakcinira pre 50 den...ne znam zasto to, kod nas se obicno vakcinise i nedelja ranije,znaci od 42 dan najranije. U vezi ono ako je mama vakcinirana...to zavisi kad je mama primila tu vakcinu.
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Stenicak kod pasa Empty Re: Stenicak kod pasa

    Počalji  Berna Uto 09 Okt 2012, 20:31

    Dusane, da li ste veterinar i govorite na osnovu iskustva koje ste stekli u visegodisnjoj praksi ili ste prosto vlasnik psa koji zna za slucaj svog psa i par pasa iz komsiluka? Ako ste veterinar lepo se predstavite i naupisite svoj strucni clanak, jer odgovor da "neko lupeta" uopste nije profesionalan. A ako vazi ovo drugo, ne verujem da je bilo sta sto napisete od krucijalnog znacaja.

    avatar
    dusan1


    Broj poruka : 6
    Godina : 27
    Datum upisa : 09.10.2012

    Stenicak kod pasa Empty Re: Stenicak kod pasa

    Počalji  dusan1 Uto 09 Okt 2012, 21:47

    Ben_Bella ::Znam iz licnog iskustva da se stencik leci! Rotvajler kog sam imala je relativno star prelezao stenicak (u sedmoj godini). Nakon toga je ziveo jos sedam godina i uginuo je od starosti. Tacno je da je stenicak jako teska bolest, ali znam mnogo pasa koji su ga preziveli i ziveli jako dugo posle njega! Tako da se ne treba lako odustajati od lecenja vec treba pokusati. Najlakse se leci u prvoj fazi, ali se moze izleciti kada je bolest u punom jeku. Pas kog sam ja imala je bio jako bolestan i sa 70kg tezina mu se smanjila na 60 kg za samo dva dana. Tezina mu se vise nikada nije povecala. Jako je dihidrirao, pa mu je davana infuzija pod kozu, zato sto su mu vene pucale. Nakon toga je polako poceo da jede i pio je vodu. Mozda jeste imao jak organizam, ali je mnogo pasa koji su imali slabiji organizam preziveli.

    Govorio sam kod stenadi, a odrasli psi imaju jaci imunitet...

    Berna ::Dusane, da li ste veterinar i govorite na osnovu iskustva koje ste stekli u visegodisnjoj praksi ili ste prosto vlasnik psa koji zna za slucaj svog psa i par pasa iz komsiluka? Ako ste veterinar lepo se predstavite i naupisite svoj strucni clanak, jer odgovor da "neko lupeta" uopste nije profesionalan. A ako vazi ovo drugo, ne verujem da je bilo sta sto napisete od krucijalnog znacaja.


    Ne nisam veterinar, da jesam napisao bi da jesam, ali imam iskustva i savete veterinara..
    Ben_Bella
    Ben_Bella


    Broj poruka : 3047
    Godina : 25
    ime psa : Ben
    ime psa : Bella
    Datum upisa : 12.01.2012

    Stenicak kod pasa Empty Re: Stenicak kod pasa

    Počalji  Ben_Bella Uto 09 Okt 2012, 22:59

    dusan1 ::
    Ben_Bella ::Znam iz licnog iskustva da se stencik leci! Rotvajler kog sam imala je relativno star prelezao stenicak (u sedmoj godini). Nakon toga je ziveo jos sedam godina i uginuo je od starosti. Tacno je da je stenicak jako teska bolest, ali znam mnogo pasa koji su ga preziveli i ziveli jako dugo posle njega! Tako da se ne treba lako odustajati od lecenja vec treba pokusati. Najlakse se leci u prvoj fazi, ali se moze izleciti kada je bolest u punom jeku. Pas kog sam ja imala je bio jako bolestan i sa 70kg tezina mu se smanjila na 60 kg za samo dva dana. Tezina mu se vise nikada nije povecala. Jako je dihidrirao, pa mu je davana infuzija pod kozu, zato sto su mu vene pucale. Nakon toga je polako poceo da jede i pio je vodu. Mozda jeste imao jak organizam, ali je mnogo pasa koji su imali slabiji organizam preziveli.

    Govorio sam kod stenadi, a odrasli psi imaju jaci imunitet...

    Berna ::Dusane, da li ste veterinar i govorite na osnovu iskustva koje ste stekli u visegodisnjoj praksi ili ste prosto vlasnik psa koji zna za slucaj svog psa i par pasa iz komsiluka? Ako ste veterinar lepo se predstavite i naupisite svoj strucni clanak, jer odgovor da "neko lupeta" uopste nije profesionalan. A ako vazi ovo drugo, ne verujem da je bilo sta sto napisete od krucijalnog znacaja.


    Ne nisam veterinar, da jesam napisao bi da jesam, ali imam iskustva i savete veterinara..
    Pa i mi imamo veterinare koji daju razne savete. Ni od stenadi ne treba odustajati sem ako bolest (bilo koja) nije dosla do faze gde pas ima 10% sanse da ce preziveti odnosno 90% da ce uginuti, zar nije bolje pokusati!!!
    avatar
    dusan1


    Broj poruka : 6
    Godina : 27
    Datum upisa : 09.10.2012

    Stenicak kod pasa Empty Re: Stenicak kod pasa

    Počalji  dusan1 Sre 10 Okt 2012, 20:58

    Ben_Bella ::
    dusan1 ::
    Ben_Bella ::Znam iz licnog iskustva da se stencik leci! Rotvajler kog sam imala je relativno star prelezao stenicak (u sedmoj godini). Nakon toga je ziveo jos sedam godina i uginuo je od starosti. Tacno je da je stenicak jako teska bolest, ali znam mnogo pasa koji su ga preziveli i ziveli jako dugo posle njega! Tako da se ne treba lako odustajati od lecenja vec treba pokusati. Najlakse se leci u prvoj fazi, ali se moze izleciti kada je bolest u punom jeku. Pas kog sam ja imala je bio jako bolestan i sa 70kg tezina mu se smanjila na 60 kg za samo dva dana. Tezina mu se vise nikada nije povecala. Jako je dihidrirao, pa mu je davana infuzija pod kozu, zato sto su mu vene pucale. Nakon toga je polako poceo da jede i pio je vodu. Mozda jeste imao jak organizam, ali je mnogo pasa koji su imali slabiji organizam preziveli.

    Govorio sam kod stenadi, a odrasli psi imaju jaci imunitet...

    Berna ::Dusane, da li ste veterinar i govorite na osnovu iskustva koje ste stekli u visegodisnjoj praksi ili ste prosto vlasnik psa koji zna za slucaj svog psa i par pasa iz komsiluka? Ako ste veterinar lepo se predstavite i naupisite svoj strucni clanak, jer odgovor da "neko lupeta" uopste nije profesionalan. A ako vazi ovo drugo, ne verujem da je bilo sta sto napisete od krucijalnog znacaja.


    Ne nisam veterinar, da jesam napisao bi da jesam, ali imam iskustva i savete veterinara..
    Pa i mi imamo veterinare koji daju razne savete. Ni od stenadi ne treba odustajati sem ako bolest (bilo koja) nije dosla do faze gde pas ima 10% sanse da ce preziveti odnosno 90% da ce uginuti, zar nije bolje pokusati!!!

    Savete sam dobio od veterinara koji je najbolji kojeg znam, on je pokusao da izlaci tu bolest, ali reko mi je da je drzao psa i po 7 dana na infuziji i kad ga skine da od psa ostanu samo vene i ubrzo umre. Ne kazem da treba odustati, ali sanse su vrlo male. Jer znam kako je pas nece da jede nista i polako umire i u bolu...
    Ben_Bella
    Ben_Bella


    Broj poruka : 3047
    Godina : 25
    ime psa : Ben
    ime psa : Bella
    Datum upisa : 12.01.2012

    Stenicak kod pasa Empty Re: Stenicak kod pasa

    Počalji  Ben_Bella Sre 10 Okt 2012, 21:13

    Posto pas dehidrire infuzija mu se daje pod kozu, zato sto mu vene pucaju. Imam dva veterinara (veterinara i veterinarku) koji su odlicni u svom poslu i oni su najbolji koje ja poznajem, tako da o tome ko je najbolji vet ne treba raspravljati, zato sto ne znamo sve vetrinare u Srbiji.
    Nade
    Nade
    moderator


    Broj poruka : 553
    Godina : 32
    ime psa : Pepa
    Datum upisa : 10.11.2011

    Stenicak kod pasa Empty Re: Stenicak kod pasa

    Počalji  Nade Sre 10 Okt 2012, 22:49

    Ben_Bella ::Posto pas dehidrire infuzija mu se daje pod kozu, zato sto mu vene pucaju. Imam dva veterinara (veterinara i veterinarku) koji su odlicni u svom poslu i oni su najbolji koje ja poznajem, tako da o tome ko je najbolji vet ne treba raspravljati, zato sto ne znamo sve vetrinare u Srbiji.

    U teska dehidracija nemozes da das infuzija potkozno, apsorpcija lokalnog tkiva je jako bavna a bas i nemas vreme cekati! Tad je obicno trazi vratna vena i se aplicira infuzija.
    Ben_Bella
    Ben_Bella


    Broj poruka : 3047
    Godina : 25
    ime psa : Ben
    ime psa : Bella
    Datum upisa : 12.01.2012

    Stenicak kod pasa Empty Re: Stenicak kod pasa

    Počalji  Ben_Bella Sre 10 Okt 2012, 23:27

    Nade ::
    Ben_Bella ::Posto pas dehidrire infuzija mu se daje pod kozu, zato sto mu vene pucaju. Imam dva veterinara (veterinara i veterinarku) koji su odlicni u svom poslu i oni su najbolji koje ja poznajem, tako da o tome ko je najbolji vet ne treba raspravljati, zato sto ne znamo sve vetrinare u Srbiji.

    U teska dehidracija nemozes da das infuzija potkozno, apsorpcija lokalnog tkiva je jako bavna a bas i nemas vreme cekati! Tad je obicno trazi vratna vena i se aplicira infuzija.
    Ne znam, samo znam da je mom psu data infuzija pod kozu zato sto su mu sve vene bile popucale...
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Stenicak kod pasa Empty Re: Stenicak kod pasa

    Počalji  Berna Čet 11 Okt 2012, 07:45

    Nisi veterinar i imas 15 godina.. dovoljno. Najbolji veterinar kojeg ti znas nije najbolji veterinar, a moze biti i da je jako los! Kao i kod svake bolesti, tako i kod stenecaka, zavisi kad se reaguje i koji organ biva pogodjen od stenecaka.

    Samo na ovom forumu ima par primera pasa koji su se uspesno izlecili od ove bolesti.
    Ben_Bella
    Ben_Bella


    Broj poruka : 3047
    Godina : 25
    ime psa : Ben
    ime psa : Bella
    Datum upisa : 12.01.2012

    Stenicak kod pasa Empty Re: Stenicak kod pasa

    Počalji  Ben_Bella Ned 24 Nov 2013, 21:13

    Ovako, pre nedelju dana u nasem gradu je doslo do epidemije Stenicaka. Mnogi ulicni psi su uginuli, par vlasnickih je uspavano, neki se jos uvek bore,... Vecina vlasnickih pasa koji su sada zarazeni, uspavani ili uginuli je vakcinisana redovno. Mojim psima i psima mojih prijatelja, hvala Bogu, nije nista, ali ne znam kako da ih zastitim. Vakcinisani su pre mesec dana. Trenutno se ne setaju, na svu srecu imamo veliko dvoriste, pa im se stalno baca loptica i po ceo dan su pusteni. Nisu u dodiru ni sa jednim psom, samo sa nasom mackom koja se proseta do komsije jednom u toku dana, ali je i ona vakcinisana pre par meseci, tacnije avgusta. Ne znam kakvu jos vrstu zastite mogu da im pruzim, pa bih volela ako iko ima neki savet da mi napise ovde. Isto tako ako jos neko ima slicno iskustvo, molila bih ga/je da to podeli i ovde. Hvala unapred!
    Nade
    Nade
    moderator


    Broj poruka : 553
    Godina : 32
    ime psa : Pepa
    Datum upisa : 10.11.2011

    Stenicak kod pasa Empty Re: Stenicak kod pasa

    Počalji  Nade Ned 24 Nov 2013, 23:49

    Nema ga.
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Stenicak kod pasa Empty Re: Stenicak kod pasa

    Počalji  Berna Pon 25 Nov 2013, 09:58

    Toliko o vakcinama... Evil or Very Mad 

    Prvo je redovna vakcinacija bila na godinu, sad je na 2 godine. Na sajtu proizvodjaca kazu da vakcina vazi 3 godine, tako da smo je i ove godine preskocili.

    Sta da ti kazem Ivona, nemoj da ih setas dok se ne smiri situacija, odnosno izbegavajte kontakt sa drugim psima.
    Ben_Bella
    Ben_Bella


    Broj poruka : 3047
    Godina : 25
    ime psa : Ben
    ime psa : Bella
    Datum upisa : 12.01.2012

    Stenicak kod pasa Empty Re: Stenicak kod pasa

    Počalji  Ben_Bella Pon 25 Nov 2013, 14:55

    Berna ::Toliko o vakcinama... Evil or Very Mad 

    Prvo je redovna vakcinacija bila na godinu, sad je na 2 godine. Na sajtu proizvodjaca kazu da vakcina vazi 3 godine, tako da smo je i ove godine preskocili.

    Sta da ti kazem Ivona, nemoj da ih setas dok se ne smiri situacija, odnosno izbegavajte kontakt sa drugim psima.
    Maximalno izbegavamo druge pse, sto mojim psima jako tesko pada jer su stalno navikli igre sa drugim psima, ali sta cu. Ja zaista ne znam kako da ih zastitim vise od ovoga. Samo molim Boga da im nista ne bude... Mad 
    Ben_Bella
    Ben_Bella


    Broj poruka : 3047
    Godina : 25
    ime psa : Ben
    ime psa : Bella
    Datum upisa : 12.01.2012

    Stenicak kod pasa Empty Re: Stenicak kod pasa

    Počalji  Ben_Bella Sre 27 Nov 2013, 16:01

    Nasa drugarica Beri, doga koju verovatno svi poznajete jer je najsmesniji pas na svetu sada ima stenicak i pitanje je da li ce preziveti. Ne znamo sta vise da radimo. Oko desetak ulicnih pasa je uspavano, oko 10 ulicnih pasa je uginulo (bar smo toliko njih pronasli), par vlasnickih redovno vakcinih je uspavano, mnogi i ulicni i vlasnicki psi se i dalje bore. Sta se desava niko ne zna! Veterinari daju sve od sebe da spase sve vise pasa, ali je jako tesko. Drzite nam fige...
    Stenicak kod pasa Uw8x
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Stenicak kod pasa Empty Re: Stenicak kod pasa

    Počalji  Berna Sre 27 Nov 2013, 16:40

    Upravo procitah ovo na sajtu Veterinarske Ambulante Novak:

    Iako su vakcine najefikasniji metod preventive i borbe protiv zaraznih bolesti događa se da i vakcinisani psi, posebno mlađi obole. Postoji nekoliko razloga za to: neadekvatan režim transporta i/ili čuvanja; nepravilan način davanja vakcine; prerano ili prekasno davanje vakcine; davanje vakcine kojoj je istekao rok trajanja; deljenje jedne doze vakcine na više delova i davanje neodgovarajuće doze; nemogućnost psa da imunološki odgovori na datu vakcinu.

    Mada mene ovo brine

    Virus je izuzetno otporan u spoljašnjoj sredini i može tako da preživi godinama. Štenećak se najčešće javlja kod nevakcinisane štenadi u starosti 3 do 8 meseci, mada i odrasli psi koji nisu vakcinisani oboljevaju u vrlo velikom broju.
    http://www.vetnovak.com/infektivne_bolesti.asp


    Drzimo fige Sad
    Ben_Bella
    Ben_Bella


    Broj poruka : 3047
    Godina : 25
    ime psa : Ben
    ime psa : Bella
    Datum upisa : 12.01.2012

    Stenicak kod pasa Empty Re: Stenicak kod pasa

    Počalji  Ben_Bella Sre 27 Nov 2013, 22:39

    Berna ::Upravo procitah ovo na sajtu Veterinarske Ambulante Novak:

    Iako su vakcine najefikasniji metod preventive i borbe protiv zaraznih bolesti događa se da i vakcinisani psi, posebno mlađi obole. Postoji nekoliko razloga za to: neadekvatan režim transporta i/ili čuvanja; nepravilan način davanja vakcine; prerano ili prekasno davanje vakcine; davanje vakcine kojoj je istekao rok trajanja; deljenje jedne doze vakcine na više delova i davanje neodgovarajuće doze; nemogućnost psa da imunološki odgovori na datu vakcinu.
    Mada mene ovo brine

    Virus je izuzetno otporan u spoljašnjoj sredini i može tako da preživi godinama. Štenećak se najčešće javlja kod nevakcinisane štenadi u starosti 3 do 8 meseci, mada i odrasli psi koji nisu vakcinisani oboljevaju u vrlo velikom broju.
    http://www.vetnovak.com/infektivne_bolesti.asp


    Drzimo fige Sad
    Vakcinisana je redovno, stalno ide istom veterinaru, ali eto i ona se razbolela. Hvala na linkovima i podrsci!
    Ben_Bella
    Ben_Bella


    Broj poruka : 3047
    Godina : 25
    ime psa : Ben
    ime psa : Bella
    Datum upisa : 12.01.2012

    Stenicak kod pasa Empty Re: Stenicak kod pasa

    Počalji  Ben_Bella Ned 01 Dec 2013, 17:30

    Evo dobrih vesti! cheers  Beroslava se oporavlja polako, sada jede, pocela je da se igra, nije kunjava i mnogo joj je bolje!!! What a Face What a Face What a Face Losa vest je to da virus jos uvek hara, ali mnogo pasa se je izborilo sa njim, nazalost mnogo njih nije imalo dovoljno snage i oni su uginuli ili su uspavani. Sad Mi se, hvala Bogu, super drzimo, nikome nije nista, pa neka tako i ostane! Smile
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Stenicak kod pasa Empty Re: Stenicak kod pasa

    Počalji  Berna Ned 01 Dec 2013, 19:48

    Lepe vesti cheers 
    Mariii
    Mariii


    Broj poruka : 3
    Godina : 35
    ime psa : Mija
    Datum upisa : 11.12.2013

    Stenicak kod pasa Empty Re: Stenicak kod pasa

    Počalji  Mariii Čet 12 Dec 2013, 20:01

    Zdravo


    ja imam kavkaskog ovcara star oko tri meseca dobila sam ga na poklon i izgleda da se zarazio Stenicakom i mnogo se plasim za nju. Vodila sam je kod veterinara oni joj daju antibiotike, nesto za bolove i protiv mucnine. a ja joj kuci na spric dajem fizioloski rastvor koliko mogu jer je bas oslabila. juce sam primetila prve tegobe da kazem i odmah sam je odvela kod veterinara...ali vidim da ni one ne znaju nista o tome kako da je izlece... strasnoo. dobila sam je 4 decembra i 5og sam je odmah vakcinisala i ocistila od parazita... tako da nisam se ovome nadala. svaka pomoc bi dobro dosla. nema temperaturu merila sam joj, ne povraca za sada jer su joj dali klometol, nema proliv jer je juce izbacila sve skoro sto je pojela.... nece da pije vodu, ja joj na spric dajem supu,fizioloski,vodu... vidim da je boli stomak i da je bas punooo oslabila.. Mnogo se plasim za nju. ne zelim da i ugine. a infuziju oni ili ne znaju ili nece da daju...Svaka pomoc ili iskustvo dobro je doslo...
    Ben_Bella
    Ben_Bella


    Broj poruka : 3047
    Godina : 25
    ime psa : Ben
    ime psa : Bella
    Datum upisa : 12.01.2012

    Stenicak kod pasa Empty Re: Stenicak kod pasa

    Počalji  Ben_Bella Čet 12 Dec 2013, 21:54

    Mariii ::Zdravo


    ja imam kavkaskog ovcara star oko tri meseca dobila sam ga na poklon i izgleda da se zarazio Stenicakom i mnogo se plasim za nju. Vodila sam je kod veterinara oni joj daju antibiotike, nesto za bolove i protiv mucnine. a ja joj kuci na spric dajem fizioloski rastvor koliko mogu jer je bas oslabila. juce sam primetila prve tegobe da kazem i odmah sam je odvela kod veterinara...ali vidim da ni one ne znaju nista o tome kako da je izlece... strasnoo. dobila sam je 4 decembra i 5og sam je odmah vakcinisala i ocistila od parazita... tako da nisam se ovome nadala. svaka pomoc bi dobro dosla. nema temperaturu merila sam joj, ne povraca za sada jer su joj dali klometol, nema proliv jer je juce izbacila sve skoro sto je pojela.... nece da pije vodu, ja joj na spric dajem supu,fizioloski,vodu... vidim da je boli stomak i da je bas punooo oslabila.. Mnogo se plasim za nju. ne zelim da i ugine. a infuziju oni ili ne znaju ili nece da daju...Svaka pomoc ili iskustvo dobro je doslo...

    Pod HITNO pokusajte da pronadjete novog veterinara koji stvarno zna sta radi. Niko konkretno ne moze da pomogne preko foruma bio on/ona veterinar ili ne, jer psu trebaju lekovi, vama konkretan savet kada se pas vidi i kada budete bili sigurnida je stenecaku pitanju. Koliko je pas star i koji su tacno simptomi? Budi te uporni, istrajni i tvrdoglavi jer se jedino tako pobedjuje ova bolest!

    PS: Beroslava nam se na svu srecu potpuno oporavila, medjutim i dalje nije aktivna toliko dok moj drug ne bude sigurna da joj vise nista n fali... Wink I ne radi mi dobro "space" pa da znate ako su neke reci cudne, jer moram dosta jako da udarim "space" da bi se reci razdvojile.
    Mariii
    Mariii


    Broj poruka : 3
    Godina : 35
    ime psa : Mija
    Datum upisa : 11.12.2013

    Stenicak kod pasa Empty Re: Stenicak kod pasa

    Počalji  Mariii Čet 12 Dec 2013, 23:23

    Ne znam tacno ali mislim da je stara oko 2.5 do 3 meseca. Simptomi su povracanje , proliv gubitak apetita ( nistra nije jela 2 dana ) , tecnost joj dajemo putem sprica , tegobe u stomaku. Temperatura je normalna uvek oko 38...
    Ben_Bella
    Ben_Bella


    Broj poruka : 3047
    Godina : 25
    ime psa : Ben
    ime psa : Bella
    Datum upisa : 12.01.2012

    Stenicak kod pasa Empty Re: Stenicak kod pasa

    Počalji  Ben_Bella Pet 13 Dec 2013, 10:22

    Mariii ::Ne znam tacno ali mislim da je stara oko 2.5 do 3 meseca. Simptomi su povracanje , proliv gubitak apetita ( nistra nije jela 2 dana ) , tecnost joj dajemo putem sprica , tegobe u stomaku. Temperatura je normalna uvek oko 38...
    Cudno je to sto nema temperaturu, obicno je dosta visoka... Jedin9 sto mogu da vam kazem je da pronadjete veta.
    Mariii
    Mariii


    Broj poruka : 3
    Godina : 35
    ime psa : Mija
    Datum upisa : 11.12.2013

    Stenicak kod pasa Empty Re: Stenicak kod pasa

    Počalji  Mariii Pet 13 Dec 2013, 19:17

    Ben_Bella ::
    Mariii ::Ne znam tacno ali mislim da je stara oko 2.5 do 3 meseca. Simptomi su povracanje , proliv gubitak apetita ( nistra nije jela 2 dana ) , tecnost joj dajemo putem sprica , tegobe u stomaku. Temperatura je normalna uvek oko 38...
    Cudno je to sto nema temperaturu, obicno je dosta visoka... Jedin9 sto mogu da vam kazem je da pronadjete veta.



    Pa to i mene buni danas joj je temperarura bila 38... normalna. ja se nadam da je samo neki virus u pitanju ili mozda prehlada. Jedino sto je muci je stomak vidim da ima grceve...da se zgrci dok spava,i kada joj ponudim hranu ona bi uzela ali vidi se da joj odmah muka...Hvala na savetu, videcu da je vodim kod veterinara samo za pse...

    Sponsored content


    Stenicak kod pasa Empty Re: Stenicak kod pasa

    Počalji  Sponsored content


      Sada je Ned 28 Apr 2024, 12:34