Forum • Labrador fan club

Labradorizuj se na Labrador fan club-u!!!
Ukoliko imate problema na naslovnoj strani,što Vam se cela naslovna stranica pomera sa desna na levo,pokusajte umesto ,,internet explorer'a" da koristite ,,operu" ili ,,mozilla firefox". Nešto više o tome pročitajte u forumu ,,kritike,ideje,pohvale,obavestenja..." u temi ,,savet u vezi sa internet explorer-om".
Hvala na razumevanju.
LFC Team

Join the forum, it's quick and easy

Forum • Labrador fan club

Labradorizuj se na Labrador fan club-u!!!
Ukoliko imate problema na naslovnoj strani,što Vam se cela naslovna stranica pomera sa desna na levo,pokusajte umesto ,,internet explorer'a" da koristite ,,operu" ili ,,mozilla firefox". Nešto više o tome pročitajte u forumu ,,kritike,ideje,pohvale,obavestenja..." u temi ,,savet u vezi sa internet explorer-om".
Hvala na razumevanju.
LFC Team

Forum • Labrador fan club

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

+28
Nikola 018
Cezar1
Arci2012
svetlana.petelinsek
rodarodica
marec
vrtirepka
Ljubiica
blesa
Redzo
Nade
Mia Jerko
Straja
Ras is best dog for me
zampa
Jepur0
Boky
Ljubi
paun
Senada
Cone*
JovanaJoja
Acilim22
Leo III
Milla333
ViPns
Berna
Ben_Bella
32 posters

    Ben & Bella part 2

    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Ben & Bella part 2 - Page 22 Empty Re: Ben & Bella part 2

    Počalji  Berna Čet 22 Avg 2013, 12:32

    ViPns ::
    Berna ::Psi mogu da se pare i kroz ogradu.

    Izvini,ovo mi bi interesantno posto ne poznajem tu tehniku.....kako?Shocked 
    Pa upotrebi mastu Very Happy Ne pricam o betonskoj ogradi koja je zatvorena sa svih strana Razz 
    Ben_Bella
    Ben_Bella


    Broj poruka : 3047
    Godina : 25
    ime psa : Ben
    ime psa : Bella
    Datum upisa : 12.01.2012

    Ben & Bella part 2 - Page 22 Empty Re: Ben & Bella part 2

    Počalji  Ben_Bella Uto 27 Avg 2013, 15:13

    Hera i Ben su dobili bebe, tri decaka i devojcicu... :DHera se okotila juce... Danas je bila na ultra zvuku i sve je ok. Ja sam zaboravila da je ona i na forumu... od s.dinulovic-a... Svi stenci su zdravi, sisaju lepo, spavkaju i sve sto stenci rade. I love you Evo jedne slicice... Very Happy
    Ben & Bella part 2 - Page 22 Zs3f
    Evo jedne starije slike Bena i Here... Wink
    Ben & Bella part 2 - Page 22 8g57
    Ben_Bella
    Ben_Bella


    Broj poruka : 3047
    Godina : 25
    ime psa : Ben
    ime psa : Bella
    Datum upisa : 12.01.2012

    Ben & Bella part 2 - Page 22 Empty Re: Ben & Bella part 2

    Počalji  Ben_Bella Pon 16 Sep 2013, 16:56

    Saznala sam da Bella ima coko gen, sto me je mnogo obradovalo! Very Happy  Mislila sam da joj je baba sa mamine strane crna, ali sam pogresno razumela, ustvari je cokoladna. :DKoja je mogucnost da bi Bella imala stence u sve tri boje? Pitam onako, interesuje me... Smile
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Ben & Bella part 2 - Page 22 Empty Re: Ben & Bella part 2

    Počalji  Berna Pon 16 Sep 2013, 18:22

    Reci mi molim te da li ti sve nas ovde zafrkavas.
    Ben_Bella
    Ben_Bella


    Broj poruka : 3047
    Godina : 25
    ime psa : Ben
    ime psa : Bella
    Datum upisa : 12.01.2012

    Ben & Bella part 2 - Page 22 Empty Re: Ben & Bella part 2

    Počalji  Ben_Bella Uto 17 Sep 2013, 17:39

    Berna ::Reci mi molim te da li ti sve nas ovde zafrkavas.
    Zasto? Nisam rekla da cu da je parim, nego se pitam, interesuje me. Trebala sam da napisem, sta bi bilo kad bih je pustila na parenje, da li bi postojala mogucnost da budu sve tri boje. Zelim da naucim nesto, a ne da je parim! Pitam zato sto je njena baka parena sa crnim muzjakom, a njena mama je zuta i parena je za zutim muzjakom i svi stenci su bili zuti, pa pitam da li je zbog toga moguce tako nesto. Hvala!
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Ben & Bella part 2 - Page 22 Empty Re: Ben & Bella part 2

    Počalji  Berna Uto 17 Sep 2013, 19:08

    A ma nemoj. Ja sam mislila da si je odavno vec sterilisala, tako si bar rekla da ces uraditi Suspect A ako ti kazemo da postoji mogucnost da okoti stence sve tri boje, onda ces verovatno odustati od sterilizacije? Suspect A sta ako opet, uprkos toj mogucnosti, ne dobije stence sve tri boje? Suspect 
    Ben_Bella
    Ben_Bella


    Broj poruka : 3047
    Godina : 25
    ime psa : Ben
    ime psa : Bella
    Datum upisa : 12.01.2012

    Ben & Bella part 2 - Page 22 Empty Re: Ben & Bella part 2

    Počalji  Ben_Bella Uto 17 Sep 2013, 20:06

    Berna ::A ma nemoj. Ja sam mislila da si je odavno vec sterilisala, tako si bar rekla da ces uraditi Suspect A ako ti kazemo da postoji mogucnost da okoti stence sve tri boje, onda ces verovatno odustati od sterilizacije? Suspect A sta ako opet, uprkos toj mogucnosti, ne dobije stence sve tri boje? Suspect 
    Nije bitno, ne mogu vise da se raspravljam. Nismo bili pri parama da bismo je sterilisali. Ako hocu, paricu je, ako necu, necu, nema potrebe vise da razmisljate o tome. Pricala sam sa mnogima koji imaju odgajivacnice i koji se mnogo dugo bave uzgajanjem pasa (videli su Bellu uzivo) rekli su da Bella moze da se pari sa odgovarajucim muzjakom, pricala sam i sa par sudija koji su rekli da nema gresaka koje se ne mogu ispraviti i da moze da se pari, par njih me je cak pitalo da je parim sa njihovim psima, odbila sam ih zbog onoga sto ste mi napisali! Sada vise ne morate da brinete jer cu raditi sta hocu. Mozda cu je pariti, mozda ne, ne opterecujte se time... Mozda je lepsa uzivo nego na slikama, niko od vas je nije video uzivo, da bi ste znali kako tacno izgleda, a znam i da sam kriva sto sam hiljadu puta pitala kako izgleda, nisam trebala to da radim. Jedan pas rase cane corso je na slikama izgledao prelepo, a kada sam ga videla uzivo, nimalo nije izgledao tako, tako da ne mora da znaci. Meni je Bella najlepsa na svetu i tacka!
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Ben & Bella part 2 - Page 22 Empty Re: Ben & Bella part 2

    Počalji  Berna Uto 17 Sep 2013, 22:33

    Ma svaka ti cast.
    Ben_Bella
    Ben_Bella


    Broj poruka : 3047
    Godina : 25
    ime psa : Ben
    ime psa : Bella
    Datum upisa : 12.01.2012

    Ben & Bella part 2 - Page 22 Empty Re: Ben & Bella part 2

    Počalji  Ben_Bella Čet 19 Sep 2013, 18:25

    Evo malisana sa tacno tri nedelje... I love you Prvi put napolju... Very Happy
    Ben & Bella part 2 - Page 22 Bv42

    Ben & Bella part 2 - Page 22 Rxpq
    Kristina00
    Kristina00


    Broj poruka : 11
    Godina : 23
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Beti
    Datum upisa : 19.09.2013

    Ben & Bella part 2 - Page 22 Empty Re: Ben & Bella part 2

    Počalji  Kristina00 Sub 21 Sep 2013, 09:15

    Jaoo predivni suuuu!!!
    Ben_Bella
    Ben_Bella


    Broj poruka : 3047
    Godina : 25
    ime psa : Ben
    ime psa : Bella
    Datum upisa : 12.01.2012

    Ben & Bella part 2 - Page 22 Empty Re: Ben & Bella part 2

    Počalji  Ben_Bella Sub 21 Sep 2013, 10:37

    Kristina00 ::Jaoo predivni suuuu!!!
    Hvala! I love you 
    Nade
    Nade
    moderator


    Broj poruka : 553
    Godina : 32
    ime psa : Pepa
    Datum upisa : 10.11.2011

    Ben & Bella part 2 - Page 22 Empty Re: Ben & Bella part 2

    Počalji  Nade Sub 21 Sep 2013, 12:27

    Ivona, bez ljutenja, bi li napisala koje su te odgajivace? Drugo, kako sta znam uskoro ima specijalka u Novom Sadu, ako nije prosla, prijavi psa, ili idi sa njoj tamo i zatrazi mislenje od PRAVI ODGAJIVAC. Realnost na nas balkan je da Odgajivaci labradora se broje na prsti. Niko od nas nije rekao da tvoj pas ima greske sta se ne popravjaju. Tvoj pas ima greske koje se JAKO tesko popravjaju, glava i uglovi. Citaj intervuja sa stare odgajivace, pise koje greske je najteze iskorenuti, a to se pravi GENERACIJAMA. Ako vec hotjes da nekada budes odgajivac, uci i citaj. Inat kao sta je ako hotju paricu je, moja star te ne vodi nikud. Niko od nas ne omalovazuje tvog psa, i naravno da tje ona za tebe uvek biti najbolja, i treba da bude pred svega.

    zapameti: NEMA DRVO BEZ GRANA, NEMA PAS BEZ MANA! I najbolji pas na svetu ima mane, zato odgoj nikada kraja nema.

    p.s. odluci se sta zelis, engleze, skandinavce, ameri itd. Pocni od nivna istorija, prati pse, prati odgajivace, vidices kako je rasa evoluirala i menjala se. Tvoja kuja nije izlozbena, ti imas radni pas(pricam eksterijerno). I danasni amerikanci i englezi imaju te radne linije i te pse su najbolje u polje, ali ne idu na izlozbe. Da ne ispadne da kazem da izlozbeni i malo tezi psi nisu radni, rade i oni sa zeljom i zadovoljstvom, ali nikada netje raditi tako dobro kao ovaj tip pasa. Jednostavno, anatomija pravi svoje.

    Cestitam na malce, nek nadju dobri domovi.
    Ben_Bella
    Ben_Bella


    Broj poruka : 3047
    Godina : 25
    ime psa : Ben
    ime psa : Bella
    Datum upisa : 12.01.2012

    Ben & Bella part 2 - Page 22 Empty Re: Ben & Bella part 2

    Počalji  Ben_Bella Pon 23 Sep 2013, 19:32

    Nade ::Ivona, bez ljutenja, bi li napisala koje su te odgajivace? Drugo, kako sta znam uskoro ima specijalka u Novom Sadu, ako nije prosla, prijavi psa, ili idi sa njoj tamo i zatrazi mislenje od PRAVI ODGAJIVAC. Realnost na nas balkan je da Odgajivaci labradora se broje na prsti. Niko od nas nije rekao da tvoj pas ima greske sta se ne popravjaju. Tvoj pas ima greske koje se JAKO tesko popravjaju, glava i uglovi. Citaj intervuja sa stare odgajivace, pise koje greske je najteze iskorenuti, a to se pravi GENERACIJAMA. Ako vec hotjes da nekada budes odgajivac, uci i citaj. Inat kao sta je ako hotju paricu je, moja star te ne vodi nikud. Niko od nas ne omalovazuje tvog psa, i naravno da tje ona za tebe uvek biti najbolja, i treba da bude pred svega.

    zapameti: NEMA DRVO BEZ GRANA, NEMA PAS BEZ MANA! I najbolji pas na svetu ima mane, zato odgoj nikada kraja nema.

    p.s. odluci se sta zelis, engleze, skandinavce, ameri itd. Pocni od nivna istorija, prati pse, prati odgajivace, vidices kako je rasa evoluirala i menjala se. Tvoja kuja nije izlozbena, ti imas radni pas(pricam eksterijerno). I danasni amerikanci i englezi imaju te radne linije i te pse su najbolje u polje, ali ne idu na izlozbe. Da ne ispadne da kazem da izlozbeni i malo tezi psi nisu radni, rade i oni sa zeljom i zadovoljstvom, ali nikada netje raditi tako dobro kao ovaj tip pasa. Jednostavno, anatomija pravi svoje.

    Cestitam na malce, nek nadju dobri domovi.
    Nade, ja stvarno zelim da se bavim odgajanjem pasa onako kako treba, ali u buducnosti, sada ne zelim da odgajam pse u te svrhe, nego mi je jednostavno doslo preko glave sto zbog mog pitanja opet ispade da cu da je parim i ostalo. Odvescu je na specijalku (ako je ne sterilisem) do godine, ove godine nikako ne mogu, snimicemo i kukove i laktove (zbog nje, ne zbog parenja), hteli smo i sada, ali nismo bili u finansijskoj mogucnosti za tako nesto. Svi mi volimo male stence, imam ogromnu zelju da ih imam i u svom dvoristu i to sam mogla da uradim mnogo puta do sada, ali nisam, jer sam razmisljala o tome sto ste mi pisali. Bena sam kastrirala i ako to nikada nisam imala u planu pre nego sto ste mi svi vi pisali, mozda cu i nju. I sami ste rekli da pas moze normalno da zivi bez sterilizacije, a da se ne pari. Napisala sam da zelim da je parim zbog njenog zdravlja, rekli ste da se to jako retko desava i da je bolje sterilisem, razmislicu jos malo da li da je sterilisem ili ne, da je parim sada mi nije ni na kraju pameti, tako da je to, to.
    PS: Hvala za stence! I love you 
    Ben_Bella
    Ben_Bella


    Broj poruka : 3047
    Godina : 25
    ime psa : Ben
    ime psa : Bella
    Datum upisa : 12.01.2012

    Ben & Bella part 2 - Page 22 Empty Re: Ben & Bella part 2

    Počalji  Ben_Bella Pon 23 Sep 2013, 19:40

    Evo novih slika malisana. Slikala ih je moja prijateljica... Wink
    Ben & Bella part 2 - Page 22 Iy4m

    Ben & Bella part 2 - Page 22 Vwrb

    Ben & Bella part 2 - Page 22 Vy6k
    Narandzasti decko... I love you 
    Ben & Bella part 2 - Page 22 Gzti
    Ben & Bella part 2 - Page 22 2srr
    Crveni decko... I love you 
    Ben & Bella part 2 - Page 22 0cjn
    Ben & Bella part 2 - Page 22 B0tu
    Žutia devojcica... I love you
    Ben & Bella part 2 - Page 22 47fa
    Ben & Bella part 2 - Page 22 I3zy
    Zeleni decko... I love you 
    Ben & Bella part 2 - Page 22 S61s
    Ben & Bella part 2 - Page 22 Ljts
    Leo III
    Leo III
    moderator


    Broj poruka : 1259
    Godina : 28
    Lokacija : Zrenjanin
    ime psa : Ejmi
    ime psa : Leo
    Datum upisa : 17.04.2011

    Ben & Bella part 2 - Page 22 Empty Re: Ben & Bella part 2

    Počalji  Leo III Sre 25 Sep 2013, 15:22

    OVO nije put ka uzgoju, nikako.
    Stenci kao stenci su...slatki, svi psi su slatki kao mali...
    ALI ako ti 'znas' dosta o kinologiji ZASTO si pustala Bena da pari?
    Ben_Bella
    Ben_Bella


    Broj poruka : 3047
    Godina : 25
    ime psa : Ben
    ime psa : Bella
    Datum upisa : 12.01.2012

    Ben & Bella part 2 - Page 22 Empty Re: Ben & Bella part 2

    Počalji  Ben_Bella Sre 25 Sep 2013, 15:29

    Leo III ::OVO nije put ka uzgoju, nikako.
    Stenci kao stenci su...slatki, svi psi su slatki kao mali...
    ALI ako ti 'znas' dosta o kinologiji ZASTO si pustala Bena da pari?
    Pročitaj temu malo više. Do ovoga je došlo slučajno.
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Ben & Bella part 2 - Page 22 Empty Re: Ben & Bella part 2

    Počalji  Berna Sre 25 Sep 2013, 19:38

    Leo III ::OVO nije put ka uzgoju, nikako.
    Stenci kao stenci su...slatki, svi psi su slatki kao mali...
    ALI ako ti 'znas' dosta o kinologiji ZASTO si pustala Bena da pari?
    Ben je skapirao sta mu se "sprema" i ko za "inat" je naskocio labradorku u teranju koju su "cuvali". Dva dana kasnije je "kastriran".

    Cekaj uskoro stizu i Bellini stenci u trikoloru.
    paun
    paun


    Broj poruka : 375
    Godina : 47
    Lokacija : Negotin
    ime psa : Ben....
    Datum upisa : 23.01.2011

    Ben & Bella part 2 - Page 22 Empty Re: Ben & Bella part 2

    Počalji  paun Sre 25 Sep 2013, 22:06

    Ovo stvarno više nema smisla, sve sam stručnjak do stručnjaka, ovoj devojci će se smučiti psi. Moram da vas podsetim da nije bilo takvih kao što je ona svi mi ne bi ni imali labradore. Azili jesu puni labradora ali i drugih rasa i mešanaca. Loši vlasnici su loši vlasnici ma koju rasu imali. Još jedno podsećanje, trenutni ideal u rasi ne znači da će za koju godinu i biti.
    Ben_Bella
    Ben_Bella


    Broj poruka : 3047
    Godina : 25
    ime psa : Ben
    ime psa : Bella
    Datum upisa : 12.01.2012

    Ben & Bella part 2 - Page 22 Empty Re: Ben & Bella part 2

    Počalji  Ben_Bella Sre 25 Sep 2013, 23:17

    Berna ::
    Leo III ::OVO nije put ka uzgoju, nikako.
    Stenci kao stenci su...slatki, svi psi su slatki kao mali...
    ALI ako ti 'znas' dosta o kinologiji ZASTO si pustala Bena da pari?
    Ben je skapirao sta mu se "sprema" i ko za "inat" je naskocio labradorku u teranju koju su "cuvali". Dva dana kasnije je "kastriran".

    Cekaj uskoro stizu i Bellini stenci u trikoloru.
    Da, slucajno su se uparili, a ako mi ne verujete vasa stvar!
    Ben_Bella
    Ben_Bella


    Broj poruka : 3047
    Godina : 25
    ime psa : Ben
    ime psa : Bella
    Datum upisa : 12.01.2012

    Ben & Bella part 2 - Page 22 Empty Re: Ben & Bella part 2

    Počalji  Ben_Bella Sre 25 Sep 2013, 23:19

    paun ::Ovo stvarno više nema smisla, sve sam stručnjak do stručnjaka, ovoj devojci će se smučiti psi. Moram da vas podsetim da nije bilo takvih kao što je ona svi mi ne bi ni imali labradore. Azili jesu puni labradora ali i drugih rasa i mešanaca. Loši vlasnici su loši vlasnici ma koju rasu imali. Još jedno podsećanje, trenutni ideal u rasi ne znači da će za koju godinu i biti.
    Ne, psi mi se sigurno nece smuciti jer oni nemaju ovakve komentare... Ja sam pse volela, volim ih i volecu ih, ma sta mi drugi pricali! Na kraju krajeva, nije ovo centar sveta, a nisu ni svi strucnjaci kao sto misle. Jedino Nade zeli zaista da pomogne time sto lepo objasni i ne raspravlja se! Hvala na podrsci paune! I love you 
    Leo III
    Leo III
    moderator


    Broj poruka : 1259
    Godina : 28
    Lokacija : Zrenjanin
    ime psa : Ejmi
    ime psa : Leo
    Datum upisa : 17.04.2011

    Ben & Bella part 2 - Page 22 Empty Re: Ben & Bella part 2

    Počalji  Leo III Čet 26 Sep 2013, 01:17

    Ja ne znam kako nisi shvatila da Ben ne daje DOBRE stence, pa za par njih sa slike da ne znam kako stene labradora izgleda, ne bih znao da oni to jesu uopste.
    A kakav je to 'vlasnik' zenke koji pusta zenku u teranju sa muzjacima?!
    Trece, kad se setim sa kojim kujama si ga pustala da se pari.....
    Bas ovo otezava PRAVIM odgajivacima da naprave korak napred po pitanju rase, ovakvih parenja je mnogo, sve vise i vise parenja radi parenja....
    Dzabe ti znas teoriju, kad je praksa....

    I da, ovo nije napad, ovo je onako kako jeste.

    Jos nesto, to sto neki pas osvoji CAC, CACIB u Srbiji, apsolutno ne znaci nista (izuzimam specijalke).
    Ja ne znam kakav pas treba da bude da ako je sam u razredu ne uzme titulu Wink
    Leo III
    Leo III
    moderator


    Broj poruka : 1259
    Godina : 28
    Lokacija : Zrenjanin
    ime psa : Ejmi
    ime psa : Leo
    Datum upisa : 17.04.2011

    Ben & Bella part 2 - Page 22 Empty Re: Ben & Bella part 2

    Počalji  Leo III Čet 26 Sep 2013, 01:20

    paun ::Ovo stvarno više nema smisla, sve sam stručnjak do stručnjaka, ovoj devojci će se smučiti psi. Moram da vas podsetim da nije bilo takvih kao što je ona svi mi ne bi ni imali labradore. Azili jesu puni labradora ali i drugih rasa i mešanaca. Loši vlasnici su loši vlasnici ma koju rasu imali. Još jedno podsećanje, trenutni ideal u rasi ne znači da će za koju godinu i biti.
    Ili sam laik do laika:lol!: 
    U kom smo veku?
    Nije ni cudo sto dobri psi jedva dolaze do izrazaja, kad neko ima ovako 'misljenje'.
    Nade
    Nade
    moderator


    Broj poruka : 553
    Godina : 32
    ime psa : Pepa
    Datum upisa : 10.11.2011

    Ben & Bella part 2 - Page 22 Empty Re: Ben & Bella part 2

    Počalji  Nade Čet 26 Sep 2013, 11:07

    paun ::Ovo stvarno više nema smisla, sve sam stručnjak do stručnjaka, ovoj devojci će se smučiti psi. Moram da vas podsetim da nije bilo takvih kao što je ona svi mi ne bi ni imali labradore. Azili jesu puni labradora ali i drugih rasa i mešanaca. Loši vlasnici su loši vlasnici ma koju rasu imali. Još jedno podsećanje, trenutni ideal u rasi ne znači da će za koju godinu i biti.
    Ovako, da me ne shvatis pogresno, ali ovo je pogresno razmishljane. Radi takvi, takozvane odgajice, azile su pune sa "labradore", jer kad se pas od Odgajivac i odgajivac sretnu u park, ne lice jedno na druga, a ne pa da pripadaju na ista rasa. Radi to taj pas sta je takozvani labrador zavrsi na ulicu. To sta na nas balkan ima skitnici i azili su puni, smo mi sami dozvolili, kao i FCI, medjutim opet, oni nemaju takav problem sa lutalice kao mi.

    Ivona, ovaj deo se ne odnosi na tebe, zato sta ti nisi prva a nazalost neces ni biti posledna sta je parila.

    Stvar je sta ljudi na balkanu imaju neke stare, unazadjene misljenja, jos gore misle da su uvek u pravo i netje prihvatiti realnost, zato nam je kinologija na "zavidno nivoU". Nejse, tu smo da menjamo mishljenja, buduce generacije da ukazemo na greske itd. Niti ja, niti Sale, niko od nas ne moze da promeni stanje sta je trenutno, sve dok vrh(FCI) ne promeni neke stvari.

    Ivona, ako ti znaci, ja bih mogla da pitam mislenje od odgajivaci i sudije, mislim da me odbiti netje za odgovor.
    Ben_Bella
    Ben_Bella


    Broj poruka : 3047
    Godina : 25
    ime psa : Ben
    ime psa : Bella
    Datum upisa : 12.01.2012

    Ben & Bella part 2 - Page 22 Empty Re: Ben & Bella part 2

    Počalji  Ben_Bella Čet 26 Sep 2013, 13:53

    Leo III ::Ja ne znam kako nisi shvatila da Ben ne daje DOBRE stence, pa za par njih sa slike da ne znam kako stene labradora izgleda, ne bih znao da oni to jesu uopste.
    A kakav je to 'vlasnik' zenke koji pusta zenku u teranju sa muzjacima?!
    Trece, kad se setim sa kojim kujama si ga pustala da se pari.....
    Bas ovo otezava PRAVIM odgajivacima da naprave korak napred po pitanju rase, ovakvih parenja je mnogo, sve vise i vise parenja radi parenja....
    Dzabe ti znas teoriju, kad je praksa....

    I da, ovo nije napad, ovo je onako kako jeste.

    Jos nesto, to sto neki pas osvoji CAC, CACIB u Srbiji, apsolutno ne znaci nista (izuzimam specijalke).
    Ja ne znam kakav pas treba da bude da ako je sam u razredu ne uzme titulu Wink
    Aman, covece, ona je bila na cuvanje kod mene, nije trebala da dobije teranje, nego je dobila teranje ranije, Ben je preskocio i sta ja sad treba da radim, da se ubijem?! Necu i ne pada mi na pamet! Kada su se ti stenci od tih kuja i Bena i kada si video njihove slike, a i Berna i mnogo drugih, svi ste pricali kako su lepi, kako su divni itd. Svi su imali drugacije misljenje sve dok nisam napisala da Ben nema snimljene laktove i kukove! Sada ste se bacili i na Bellu. A sta je sa onima na forumu koji pare pse, a nisu odgajivaci? I da Sale, CAC i CACIB kod nas ne znace nista, jer ovo je zemlja Srbija!
    Ben_Bella
    Ben_Bella


    Broj poruka : 3047
    Godina : 25
    ime psa : Ben
    ime psa : Bella
    Datum upisa : 12.01.2012

    Ben & Bella part 2 - Page 22 Empty Re: Ben & Bella part 2

    Počalji  Ben_Bella Čet 26 Sep 2013, 13:55

    Nade ::
    paun ::Ovo stvarno više nema smisla, sve sam stručnjak do stručnjaka, ovoj devojci će se smučiti psi. Moram da vas podsetim da nije bilo takvih kao što je ona svi mi ne bi ni imali labradore. Azili jesu puni labradora ali i drugih rasa i mešanaca. Loši vlasnici su loši vlasnici ma koju rasu imali. Još jedno podsećanje, trenutni ideal u rasi ne znači da će za koju godinu i biti.
    Ovako, da me ne shvatis pogresno, ali ovo je pogresno razmishljane. Radi takvi, takozvane odgajice, azile su pune sa "labradore", jer kad se pas od Odgajivac i odgajivac sretnu u park, ne lice jedno na druga, a ne pa da pripadaju na ista rasa. Radi to taj pas sta je takozvani labrador zavrsi na ulicu. To sta na nas balkan ima skitnici i azili su puni, smo mi sami dozvolili, kao i FCI, medjutim opet, oni nemaju takav problem sa lutalice kao mi.

    Ivona, ovaj deo se ne odnosi na tebe, zato sta ti nisi prva a nazalost neces ni biti posledna sta je parila.

    Stvar je sta ljudi na balkanu imaju neke stare, unazadjene misljenja, jos gore misle da su uvek u pravo i netje prihvatiti realnost, zato nam je kinologija na "zavidno nivoU". Nejse, tu smo da menjamo mishljenja, buduce generacije da ukazemo na greske itd. Niti ja, niti Sale, niko od nas ne moze da promeni stanje sta je trenutno, sve dok vrh(FCI) ne promeni neke stvari.

    Ivona, ako ti znaci, ja bih mogla da pitam mislenje od odgajivaci i sudije, mislim da me odbiti netje za odgovor.
    Ja sve to razumem, ali zbog glupog pitanja, odmah ispada da cu da parim Bellu, a ja sam pitala za gene, da li je moguce?! Nade, meni je sve jedno, ako hocete pitajte, ja ne planiram da je parim. Hvala na pitanju!

    Sponsored content


    Ben & Bella part 2 - Page 22 Empty Re: Ben & Bella part 2

    Počalji  Sponsored content

      Similar topics

      -

      Sada je Ned 19 Maj 2024, 10:11