Forum • Labrador fan club

Labradorizuj se na Labrador fan club-u!!!
Ukoliko imate problema na naslovnoj strani,što Vam se cela naslovna stranica pomera sa desna na levo,pokusajte umesto ,,internet explorer'a" da koristite ,,operu" ili ,,mozilla firefox". Nešto više o tome pročitajte u forumu ,,kritike,ideje,pohvale,obavestenja..." u temi ,,savet u vezi sa internet explorer-om".
Hvala na razumevanju.
LFC Team

Join the forum, it's quick and easy

Forum • Labrador fan club

Labradorizuj se na Labrador fan club-u!!!
Ukoliko imate problema na naslovnoj strani,što Vam se cela naslovna stranica pomera sa desna na levo,pokusajte umesto ,,internet explorer'a" da koristite ,,operu" ili ,,mozilla firefox". Nešto više o tome pročitajte u forumu ,,kritike,ideje,pohvale,obavestenja..." u temi ,,savet u vezi sa internet explorer-om".
Hvala na razumevanju.
LFC Team

Forum • Labrador fan club

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

+28
Nikola 018
Cezar1
Arci2012
svetlana.petelinsek
rodarodica
marec
vrtirepka
Ljubiica
blesa
Redzo
Nade
Mia Jerko
Straja
Ras is best dog for me
zampa
Jepur0
Boky
Ljubi
paun
Senada
Cone*
JovanaJoja
Acilim22
Leo III
Milla333
ViPns
Berna
Ben_Bella
32 posters

    Ben & Bella part 2

    Leo III
    Leo III
    moderator


    Broj poruka : 1259
    Godina : 28
    Lokacija : Zrenjanin
    ime psa : Ejmi
    ime psa : Leo
    Datum upisa : 17.04.2011

    Ben & Bella part 2 - Page 23 Empty Re: Ben & Bella part 2

    Počalji  Leo III Čet 26 Sep 2013, 14:16

    Zato ti govorim, ne zaleci se zbog titula.
    Ben_Bella
    Ben_Bella


    Broj poruka : 3047
    Godina : 25
    ime psa : Ben
    ime psa : Bella
    Datum upisa : 12.01.2012

    Ben & Bella part 2 - Page 23 Empty Re: Ben & Bella part 2

    Počalji  Ben_Bella Čet 26 Sep 2013, 14:33

    Leo III ::Zato ti govorim, ne zaleci se zbog titula.
    Titule mi nista ne znace, bar ne iz Srbije, ali mi znaci misljenje pravog sudije! I jos jedna stvar, svi Benovi stenci osim Noleta i Mone izgledaju onako kako treba (nisu svetski prvaci, ali ne lice na vajmarske pricare i ostale rase,...), nisi video ni pola njegovih stenaca, ni na slici, tako da nemoj da komentarises nesto sto ne znas ni kako izgleda!
    Ben_Bella
    Ben_Bella


    Broj poruka : 3047
    Godina : 25
    ime psa : Ben
    ime psa : Bella
    Datum upisa : 12.01.2012

    Ben & Bella part 2 - Page 23 Empty Re: Ben & Bella part 2

    Počalji  Ben_Bella Čet 26 Sep 2013, 14:42

    Po cemu ovi psi ne lice na labradore?
    Marley sa 5 meseci...
    Ben & Bella part 2 - Page 23 0c7ec0c6f6114b8f9cb1604
    Ben Jr. sa 2 meseca...
    Ben & Bella part 2 - Page 23 Gv89
    Ovi štenci sa tri nedelje...
    Ben & Bella part 2 - Page 23 U76j
    Voly sa osam meseci...
    Ben & Bella part 2 - Page 23 48eaffeaac0d4bebbb2a824
    To je ono sto si imao prilike da vidis, a i slike gde su svi stenci zajedno...
    Nade
    Nade
    moderator


    Broj poruka : 553
    Godina : 32
    ime psa : Pepa
    Datum upisa : 10.11.2011

    Ben & Bella part 2 - Page 23 Empty Re: Ben & Bella part 2

    Počalji  Nade Čet 26 Sep 2013, 15:10

    Marli ima losa glava. Stene od 2 meseci je malo. Drugi stenci su isto tako jako mali da bi se komentirali. Momak od 8 meseci, nesto bolji od marli ali kako zaista izgleda znace se posle 24 meseci.

    Psi lice na labradore, niko ne kaze da nisu. Medjutim ne spadaju u izlozbeni. Ali radi ovo sta Sale rekao, jedan dan i ti kao odgajivac imaces probleme.

    Leo III ::
    Bas ovo otezava PRAVIM odgajivacima da naprave korak napred po pitanju rase, ovakvih parenja je mnogo, sve vise i vise parenja radi parenja....

    Veruj mi kad ti kazem ovo. Bila sam na tvoje godine, razmishljala sam isto kao i ti. Polako, ukapiraces i gledaces drugacije.
    Jedna stara i poznata odgajivacka mi je rekla, citiram :"Ask questions and expect to work hard & realize that it takes a long time to get your own line established. Most people stay in this for only 7 years & give up(!!!). This is known as a heart break hobby…the longer you breed, the more you will encounter. "
    Ben_Bella
    Ben_Bella


    Broj poruka : 3047
    Godina : 25
    ime psa : Ben
    ime psa : Bella
    Datum upisa : 12.01.2012

    Ben & Bella part 2 - Page 23 Empty Re: Ben & Bella part 2

    Počalji  Ben_Bella Čet 26 Sep 2013, 16:04

    Nade ::Marli ima losa glava. Stene od 2 meseci je malo. Drugi stenci su isto tako jako mali da bi se komentirali. Momak od 8 meseci, nesto bolji od marli ali kako zaista izgleda znace se posle 24 meseci.

    Psi lice na labradore, niko ne kaze da nisu. Medjutim ne spadaju u izlozbeni. Ali radi ovo sta Sale rekao, jedan dan i ti kao odgajivac imaces probleme.

    Leo III ::
    Bas ovo otezava PRAVIM odgajivacima da naprave korak napred po pitanju rase, ovakvih parenja je mnogo, sve vise i vise parenja radi parenja....

    Veruj mi kad ti kazem ovo. Bila sam na tvoje godine, razmishljala sam isto kao i ti. Polako, ukapiraces i gledaces drugacije.
    Jedna stara i poznata odgajivacka mi je rekla, citiram :"Ask questions and expect to work hard & realize that it takes a long time to get your own line established. Most people stay in this for only 7 years & give up(!!!). This is known as a heart break hobby…the longer you breed, the more you will encounter. "
    Ova recenica stvarno motivise! Stvarno zna sta da napise. Sale je rekao da ne lice na labradore, a ja sa tim ne mogu da se slozim, jer ne izgledaju kao mesanci, a nisam rekla ni da su izlozbeni primerci, a Merleya, Bena i Volya niko od njihovih vlasnika nije ni planirao da vodi na izlozbe, svi su ih uzeli za kucne ljubimce za svoju decu. Sada imam Bena i Bellu koje obozavam i ne vodim ih na izlozbe da bih nesto postigla, da budu internacionalni sampioni i ostalo jer znam da ne izgledaju tako, idem radi druzenja sa ljudima koji vole pse i radi socijalizacije svojih pasa. U buducnosti cu sigurno imati labradora koji ce biti i ljubimac i izlozbeni pas, pa mozda cak i odgajivacnicu, jer zelim da se bavim time. Ali jos uvek ucim! Pokusavam da se snadjem. Da ne ispadne sada da se hvalim,ali znam mnogo, mnogo vise o psima od vecine svojih vrsnjaka. Znam mnogo o poreklu mnogih pasa, o njihovoj anatomiji, o ponasanju, o mnogim stvarima, zato sto me zanima. Osim ucenja za skolu u svoje slobodno vreme citam enciklopedije pasa, gledam po netu, pricam i dopisujem se sa ljudima koji se bave ceo svoj zivot kinologijom, ALI JOS UVEK UCIM! Bena sam kastrirala, Bellu cu najverovatnije da sterilisem, jer oni nisu masine za pravljenje stenaca, ali ne zelim da na svako moje pitanje ispada da cu da parim Bellu, da ne ispadne da lazem, ne znam ni ja sta jos. Pogresila sam i priznajem gresku, postavila sam pitanje, opet sam ja na tapeti, pa ljudi, ne mogu da se ubijem zato sto neko od vas pogresno shvata svaku moju rec. Da sam takva kaosto mislite, Bella bi se parila na svako teranje, Ben bi isao na parenje svaki dan, isli bi smo na CAC izlozbe da skupljamo CAC-eve bez ikakve konkurencije,... Ali ne, moji psi uzivaju u zdravom i srecnom zivotu! Ja napisem nesto, Berna odmah skace, Sale se ukljucina pola i pise svasta, jedino Nade zna da objasni i pomogne na normalan nacin, a ne raspravom. SHVATILA SAM, NAPRAVILA SAM GRESKU! Necu da praim vise svoje pse, ne napadajte vise! Hvala Nade na ovom lepom postu jer mi je zaista promenio misljenje o nekim stvarima! Zaista ne zelim da budem razlog stvaranja lutalica na ulici jer se borim protiv toga! A svim stencima nalazim domove kakve svaki pas zasluzuje jer ne zelim da se desi da nekog od njih zanemare ili ne znam ni ja sta. Kada sam imala prva tri legla od Bena svi su bili odusevljeni, niko nista nije rekao, a onda,... Tada nisam razumela, ali sada razumem! Ovo se desilo slucajno, a i to je zasigurno Benovo poslednje leglo. Bellu necu da parim, jer ne zelim, sve ono sam napisala u ljutnji, ali neke stvari nisam mislila, a napisala sam ih. Pitala sam za boju, a sve to se svelo na neko parenje Belle. Nadam se da me razumete sta zelim da kazem. Samo zelim da pojedini prestanu da me napadaju jer ja stvarno nemam nista ni protiv koga, jer nikoga od vas ne znam licno da bih znala kakvi ste, samo znam da volite labradore i da ih cuvate kao da su vam rod rodjeni i to volim kod svakog od vas, ali i ja isto toliko volim svoje pse i ne zelim da budem negativac ovde! Probajte da razukmete, bila bih vam zahvalna!
    Nade
    Nade
    moderator


    Broj poruka : 553
    Godina : 32
    ime psa : Pepa
    Datum upisa : 10.11.2011

    Ben & Bella part 2 - Page 23 Empty Re: Ben & Bella part 2

    Počalji  Nade Čet 26 Sep 2013, 16:41

    Pokazacu ti nesto sta se jako jako cesto gleda u Americi,sasvim je normalno i to je razlog zasto oni nemaju lutalice,a sta se tice rase, ostavicu te sama da izvuces zaklucak. Ovo da nekome kod nas kazes...pogotovo na prosta needukovana raja... What a Face 

    Ben & Bella part 2 - Page 23 Untitled_zps06a4aba3
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Ben & Bella part 2 - Page 23 Empty Re: Ben & Bella part 2

    Počalji  Berna Čet 26 Sep 2013, 17:04

    paun ::Ovo stvarno više nema smisla, sve sam stručnjak do stručnjaka, ovoj devojci će se smučiti psi. Moram da vas podsetim da nije bilo takvih kao što je ona svi mi ne bi ni imali labradore. Azili jesu puni labradora ali i drugih rasa i mešanaca. Loši vlasnici su loši vlasnici ma koju rasu imali. Još jedno podsećanje, trenutni ideal u rasi ne znači da će za koju godinu i biti.
    Mozda devojka da prestane da zafrkava i da se vec jednom odluci sta zeli a sta ne zeli. Da nije takvih kao sto je ona ne bi bilo nijednog psa ni na ulici ni u azilu. Odgovoran odgajivac i odgovoran vlasnik nisu toliko udaljeni pojmovi. Mislite o tome...
    Leo III
    Leo III
    moderator


    Broj poruka : 1259
    Godina : 28
    Lokacija : Zrenjanin
    ime psa : Ejmi
    ime psa : Leo
    Datum upisa : 17.04.2011

    Ben & Bella part 2 - Page 23 Empty Re: Ben & Bella part 2

    Počalji  Leo III Čet 26 Sep 2013, 17:37

    Ovde te niko ne napada, iznose se cinjenice. Tako jeste.
    Nemam nista protiv tebe, ni tvojih pasa.

    Nisam rekao da lice na mesance, ali nisu LABRADORSKI PRIMERCI!!!!! Ono 'sta im fali?' govori dosta o tvom znanju o labradorima, ali nije moj problem. Ni ja ne znam ni mrvicu koliko neki znaju, ali covek se uci, i radi ono sto je pravilno.

    Ja mislim da ti ne mozes da se suocis sa cinjenicom da je Bella jednostavno kucni ljubimac, nema kvalitete za izlozbe, pa kad par njih dobro iskomentarisu, ti sebe ubedis u to, iako sama znas da nije tako.

    I da, tih 'kucnih' ljubimaca ima JAKO mnogo, i ako znas nesto o kinologiji, ne bi to dozvoljavala, makar bi uradila nesto kada si u pitanju TI Smile

    I jos jednom, ovo nije napad, nego izgleda istina koja ti ne prija.
    Ben_Bella
    Ben_Bella


    Broj poruka : 3047
    Godina : 25
    ime psa : Ben
    ime psa : Bella
    Datum upisa : 12.01.2012

    Ben & Bella part 2 - Page 23 Empty Re: Ben & Bella part 2

    Počalji  Ben_Bella Čet 26 Sep 2013, 21:40

    Leo III ::Ovde te niko ne napada, iznose se cinjenice. Tako jeste.
    Nemam nista protiv tebe, ni tvojih pasa.

    Nisam rekao da lice na mesance, ali nisu LABRADORSKI PRIMERCI!!!!! Ono 'sta im fali?' govori dosta o tvom znanju o labradorima, ali nije moj problem. Ni ja ne znam ni mrvicu koliko neki znaju, ali covek se uci, i radi ono sto je pravilno.

    Ja mislim da ti ne mozes da se suocis sa cinjenicom da je Bella jednostavno kucni ljubimac, nema kvalitete za izlozbe, pa kad par njih dobro iskomentarisu, ti sebe ubedis u to, iako sama znas da nije tako.

    I da, tih 'kucnih' ljubimaca ima JAKO mnogo, i ako znas nesto o kinologiji, ne bi to dozvoljavala, makar bi uradila nesto kada si u pitanju TI Smile

    I jos jednom, ovo nije napad, nego izgleda istina koja ti ne prija.
    Ma vidi Sale, ja da mislim da je Bella izlozbeni primerak isla bih na izlozbe, izvela sam je na dve i to je to. Ona jeste kucni ljubimac, ona uziva u zivotu, a i ja sa njom, ona je jednom pas! A sto se tice napada nisam mislila konkretno na tebe, procitaj Bernin post pre tvog i shvatices...
    Ben_Bella
    Ben_Bella


    Broj poruka : 3047
    Godina : 25
    ime psa : Ben
    ime psa : Bella
    Datum upisa : 12.01.2012

    Ben & Bella part 2 - Page 23 Empty Re: Ben & Bella part 2

    Počalji  Ben_Bella Čet 26 Sep 2013, 21:41

    Nade ::Pokazacu ti nesto sta se jako jako cesto gleda u Americi,sasvim je normalno i to je razlog zasto oni nemaju lutalice,a sta se tice rase, ostavicu te sama da izvuces zaklucak. Ovo da nekome kod nas kazes...pogotovo na prosta needukovana raja... What a Face 

    Ben & Bella part 2 - Page 23 Untitled_zps06a4aba3
    Svidja mi se ovo, ali mislim da je to kod nas nemoguce da ostvari pojedinac, vec udruzenje, kao npr. udruzenje "BETA". Mi u udruzenju imamo ugovor o odgovornom vlasnistvu, a jedan od zahteva je sterilizacija/kastracija pasa...
    Nade
    Nade
    moderator


    Broj poruka : 553
    Godina : 32
    ime psa : Pepa
    Datum upisa : 10.11.2011

    Ben & Bella part 2 - Page 23 Empty Re: Ben & Bella part 2

    Počalji  Nade Čet 26 Sep 2013, 22:16

    Dzaba ti udruzenje kad niko te ne stiti zakonom Smile Amerikanci su zasticeni preko Limited registration, AKC stoji iza njih. Da bi se ovo kod nas uradilo, treba FCI da uvede pravila, a to se desiti netje Smile
    Ben_Bella
    Ben_Bella


    Broj poruka : 3047
    Godina : 25
    ime psa : Ben
    ime psa : Bella
    Datum upisa : 12.01.2012

    Ben & Bella part 2 - Page 23 Empty Re: Ben & Bella part 2

    Počalji  Ben_Bella Pet 27 Sep 2013, 13:06

    Nade ::Dzaba ti udruzenje kad niko te ne stiti zakonom :)Amerikanci su zasticeni preko Limited registration, AKC stoji iza njih. Da bi se ovo kod nas uradilo, treba FCI da uvede pravila, a to se desiti netje Smile
    Tu se slazem! Oni su zaista mnogo obzirniji sto se zivotinja tice, nekako su po tom pitanju jako uspesni, imaju policiju za zivotinje, kada bi neko zanemario psa, zavrsio bi u zatvoru, a kod nas ubiju psa, niti ih kazne niti Boze daj...
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Ben & Bella part 2 - Page 23 Empty Re: Ben & Bella part 2

    Počalji  Berna Pet 27 Sep 2013, 19:48

    A zasto su potrebne zabrane da prosto nesto ne uradis? Ne razumem. Valjda prvo treba da krenemo od sebe. Da se informisemo i shvatimo zasto nesto ne treba uraditi. Ne zato sto smo prinudjeni, nego zato sto bas tako zelimo.
    Ben_Bella
    Ben_Bella


    Broj poruka : 3047
    Godina : 25
    ime psa : Ben
    ime psa : Bella
    Datum upisa : 12.01.2012

    Ben & Bella part 2 - Page 23 Empty Re: Ben & Bella part 2

    Počalji  Ben_Bella Pet 27 Sep 2013, 22:11

    Berna ::A zasto su potrebne zabrane da prosto nesto ne uradis? Ne razumem. Valjda prvo treba da krenemo od sebe. Da se informisemo i shvatimo zasto nesto ne treba uraditi. Ne zato sto smo prinudjeni, nego zato sto bas tako zelimo.
    Ne kazem ja za sebe, vec za one koji ne znaju sta je teranje, koji kada se kuja upari bace stence u kontejiner, za one koji nemaju srca...
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Ben & Bella part 2 - Page 23 Empty Re: Ben & Bella part 2

    Počalji  Berna Pet 27 Sep 2013, 22:23

    A ostatak biva humano eutanaziran po azilima ili pregazen na ulicama zato sto prosto ljudi ne mogu da shvate da nema domova za sve pse. Koja je razlika.
    Ben_Bella
    Ben_Bella


    Broj poruka : 3047
    Godina : 25
    ime psa : Ben
    ime psa : Bella
    Datum upisa : 12.01.2012

    Ben & Bella part 2 - Page 23 Empty Re: Ben & Bella part 2

    Počalji  Ben_Bella Pet 27 Sep 2013, 22:55

    Berna ::A ostatak biva humano eutanaziran po azilima ili pregazen na ulicama zato sto prosto ljudi ne mogu da shvate da nema domova za sve pse. Koja je razlika.
    Pa kada ljude udare po dzepu skapiraju neke stvari... A mislim da je moguce da svaki pas ima dom, samo ako se ljudi potrude da dodju do toga. Sve zavisi od ljudi!
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Ben & Bella part 2 - Page 23 Empty Re: Ben & Bella part 2

    Počalji  Berna Sub 28 Sep 2013, 09:03

    Znaci, da su tebe udarili po dzepu, Ben ne bi preskocio ogradu i Bella bi bila sterilisana? confused 
    Ben_Bella
    Ben_Bella


    Broj poruka : 3047
    Godina : 25
    ime psa : Ben
    ime psa : Bella
    Datum upisa : 12.01.2012

    Ben & Bella part 2 - Page 23 Empty Re: Ben & Bella part 2

    Počalji  Ben_Bella Sub 28 Sep 2013, 16:33

    Berna ::Znaci, da su tebe udarili po dzepu, Ben ne bi preskocio ogradu i Bella bi bila sterilisana? confused 
    Neeeee! Prvo ja Bena ne mogu da kontrolisem ako ga ne vidim, a svi znamo da je to nagon, instikt! A sto se Belle tice, sterilisacu je kada budem imala novac, nemaju bas svi u svakom trenutku novac! To znaci da ljudi ne bi izbacivali stence i odrasle pse i macice i macke na ulicu da postoji neki zakon koji bi kaznjavao (postoji, ali ga niko ne sprovodi u delo)! Ja nikada nisam i nikada ne bih mogla i necu da izbacim psa na ulicu jer nisam kreten da uradim tako nesto!
    ViPns
    ViPns


    Broj poruka : 1158
    Godina : 47
    Lokacija : Novi Sad
    ime psa : Ariel
    ime psa : Nakoma
    Datum upisa : 29.05.2010

    Ben & Bella part 2 - Page 23 Empty Re: Ben & Bella part 2

    Počalji  ViPns Sub 28 Sep 2013, 20:11

    Eto cisto da ne prodje rasprava bez mene....sto stvarno ne bi bilo u redu Very Happy...
    Kao prvo sto se odgoja tice tu smo temu vec stvarno mnogo puta prezvakali,zao mi je sto neki ljude ne mogu shvatiti prostu cinjenicu da se svaka mana na psu (a ne postoji taj bez mana) sa ne adekvatnim izborom partnera za uparivanje, samo umnozava iz generacije u generaciju. Niko nije rekao da Bella ima katastrofalne mane i da kao jedinka nije pripadnik rase niti da je los pas,cak stavise moze se reci da osrednje dobar pas,ali kao takav nije pogodan za razmnozavanje jer ako se to prihvati,kasnije ce se prihvatiti i njen potomak koji ce za nijansu biti losiji od nje pa za njim i njegov opet za nijansu....i tako u par generacija izgubicemo i karakteristican izgled i ono sto je najvaznije zdravlje buducih pasa i to je cilj svih ovih rasprava na temu razmnozavanja pasa.
    Za Bernu svi znamo da vrlo cesto ume ne odmereno grubo da prokomentarise tudje postove,ali je u pravu i ne treba se vredjati zbog njenog nacina pisanja jer bi dosad trebalo svi da shvate da ona jednostavno tako pise (e sad sto ne cita bas u potpunosti postove nekih clanova foruma nije tema za raspravu Razz )
    Zeleo bih i gospodinu Paunu da odgovorim na onu njegovu redovnu opasku "da nije takvih neki ljudi ne bi imali labradora" a ja vas po ko zna koji put ispravljam da nije bilo ljudi koji su vodili brigu koji se pas uparuje sa kojim i koji jeste a koji nije pogodan za priplod niko ne bi ni imao labradora, jer kao rasa ne bi ni postojao
    Opet bih zeleo sve da vas podsetim da Ivona, i ako naprednija u odnosu na veci deo svoje generacije ima 14 godina i da je jos uvek dete koje nema cvrste stavove i veoma cesto menja misljenja i zeli nova saznanja i kao takvu je treba i prihvatiti u raspravama.
    A tebe Ivona moram da podsetim da je ovo javni forum koji citaju i ljudi koji ne znaju i tu su da nauce pa ponajvise zbog njih moraju se iskomentarisati postovi koji su ne tacni ili vode u razne zablude,tako da nije svaki negativni komentar na tvoje postove upucen kao kritika tebi vec i zbog drugih ljudi koji citaju te postove.
    Ben_Bella
    Ben_Bella


    Broj poruka : 3047
    Godina : 25
    ime psa : Ben
    ime psa : Bella
    Datum upisa : 12.01.2012

    Ben & Bella part 2 - Page 23 Empty Re: Ben & Bella part 2

    Počalji  Ben_Bella Ned 29 Sep 2013, 13:57

    ViPns ::Eto cisto da ne prodje rasprava bez mene....sto stvarno ne bi bilo u redu Very Happy...
    Kao prvo sto se odgoja tice tu smo temu vec stvarno mnogo puta prezvakali,zao mi je sto neki ljude ne mogu shvatiti prostu cinjenicu da se svaka mana na psu (a ne postoji taj bez mana) sa ne adekvatnim izborom partnera za uparivanje, samo umnozava iz generacije u generaciju. Niko nije rekao da Bella ima katastrofalne mane i da kao jedinka nije pripadnik rase niti da je los pas,cak stavise moze se reci da osrednje dobar pas,ali kao takav nije pogodan za razmnozavanje jer ako se to prihvati,kasnije ce se prihvatiti i njen potomak koji ce za nijansu biti losiji od nje pa za njim i njegov opet za nijansu....i tako u par generacija izgubicemo i karakteristican izgled i ono sto je najvaznije zdravlje buducih pasa i to je cilj svih ovih rasprava na temu razmnozavanja pasa.
    Za Bernu svi znamo da vrlo cesto ume ne odmereno grubo da prokomentarise tudje postove,ali je u pravu i ne treba se vredjati zbog njenog nacina pisanja jer bi dosad trebalo svi da shvate da ona jednostavno tako pise (e sad sto ne cita bas u potpunosti postove nekih clanova foruma nije tema za raspravu Razz )
    Zeleo bih i gospodinu Paunu da odgovorim na onu njegovu redovnu opasku "da nije takvih neki ljudi ne bi imali labradora" a ja vas po ko zna koji put ispravljam da nije bilo ljudi koji su vodili brigu koji se pas uparuje sa kojim i koji jeste a koji nije pogodan za priplod niko ne bi ni imao labradora, jer kao rasa ne bi ni postojao
    Opet bih zeleo sve da vas podsetim da Ivona, i ako naprednija u odnosu na veci deo svoje generacije ima 14 godina i da je jos uvek dete koje nema cvrste stavove i veoma cesto menja misljenja i zeli nova saznanja i kao takvu je treba i prihvatiti u raspravama.
    A tebe Ivona moram da podsetim da je ovo javni forum koji citaju i ljudi koji ne znaju i tu su da nauce pa ponajvise zbog njih moraju se iskomentarisati postovi koji su ne tacni ili vode u razne zablude,tako da nije svaki negativni komentar na tvoje postove upucen kao kritika tebi vec i zbog drugih ljudi koji citaju te postove.
    Svaka cast na postu! Very Happy 
    PS: Ovo nije sala, vec kompliment... Wink
    Ben_Bella
    Ben_Bella


    Broj poruka : 3047
    Godina : 25
    ime psa : Ben
    ime psa : Bella
    Datum upisa : 12.01.2012

    Ben & Bella part 2 - Page 23 Empty Re: Ben & Bella part 2

    Počalji  Ben_Bella Sub 09 Nov 2013, 18:43

    Da malo obnovimo temu... Very Happy
    Ben & Bella part 2 - Page 23 W8qc

    Ben & Bella part 2 - Page 23 K1vw

    Ben & Bella part 2 - Page 23 T4ik

    Ben & Bella part 2 - Page 23 Slrx

    Ben & Bella part 2 - Page 23 Mv0y

    Ben & Bella part 2 - Page 23 F9um

    Ben & Bella part 2 - Page 23 Ks4l
    Ben_Bella
    Ben_Bella


    Broj poruka : 3047
    Godina : 25
    ime psa : Ben
    ime psa : Bella
    Datum upisa : 12.01.2012

    Ben & Bella part 2 - Page 23 Empty Re: Ben & Bella part 2

    Počalji  Ben_Bella Uto 31 Dec 2013, 14:08

    Sve najlepse u Novoj godini zelimo vam moji cetvoronosci i ja!!!  I love you I love you santa santa rendeer rendeer 
    Ben & Bella part 2 - Page 23 5ce2
    PS: Pokvario nam se fotoaparat  Evil or Very Mad , pa imamo samo slike sa mobilnog koje cemo postaviti kasnije, a iz istog razloga je "cestitka" napravljena sa starom slikom... Wink
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Ben & Bella part 2 - Page 23 Empty Re: Ben & Bella part 2

    Počalji  Berna Sre 01 Jan 2014, 09:06

    Srecna Nova godina  santa 
    Senada
    Senada


    Broj poruka : 1221
    Godina : 34
    Lokacija : Sarajevo
    ime psa : Buma
    Datum upisa : 10.02.2011

    Ben & Bella part 2 - Page 23 Empty Re: Ben & Bella part 2

    Počalji  Senada Sre 01 Jan 2014, 16:07

    I mi zelimo sretnu novu 2014.  Very Happy santa 
    Ben_Bella
    Ben_Bella


    Broj poruka : 3047
    Godina : 25
    ime psa : Ben
    ime psa : Bella
    Datum upisa : 12.01.2012

    Ben & Bella part 2 - Page 23 Empty Re: Ben & Bella part 2

    Počalji  Ben_Bella Ned 05 Jan 2014, 12:01

    Hvala Berna i Senada na cestitkama!  I love you 
    Evo slicica... Very Happy
    Ben & Bella part 2 - Page 23 Qar9

    Ben & Bella part 2 - Page 23 3irh

    Ben & Bella part 2 - Page 23 0qbf

    Ben & Bella part 2 - Page 23 Qida

    Ben & Bella part 2 - Page 23 Ax86

    Ben & Bella part 2 - Page 23 Cyql

    Ben & Bella part 2 - Page 23 C8iy

    Ben & Bella part 2 - Page 23 Xush

    Ben & Bella part 2 - Page 23 Rfn3

    Ben & Bella part 2 - Page 23 72kn

    Sponsored content


    Ben & Bella part 2 - Page 23 Empty Re: Ben & Bella part 2

    Počalji  Sponsored content

      Similar topics

      -

      Sada je Ned 19 Maj 2024, 09:14