Forum • Labrador fan club

Labradorizuj se na Labrador fan club-u!!!
Ukoliko imate problema na naslovnoj strani,što Vam se cela naslovna stranica pomera sa desna na levo,pokusajte umesto ,,internet explorer'a" da koristite ,,operu" ili ,,mozilla firefox". Nešto više o tome pročitajte u forumu ,,kritike,ideje,pohvale,obavestenja..." u temi ,,savet u vezi sa internet explorer-om".
Hvala na razumevanju.
LFC Team

Join the forum, it's quick and easy

Forum • Labrador fan club

Labradorizuj se na Labrador fan club-u!!!
Ukoliko imate problema na naslovnoj strani,što Vam se cela naslovna stranica pomera sa desna na levo,pokusajte umesto ,,internet explorer'a" da koristite ,,operu" ili ,,mozilla firefox". Nešto više o tome pročitajte u forumu ,,kritike,ideje,pohvale,obavestenja..." u temi ,,savet u vezi sa internet explorer-om".
Hvala na razumevanju.
LFC Team

Forum • Labrador fan club

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

+40
Tasha1992
teodor89lea
Nacka
Nade
Leo III
ViPns
goranqw
evilhomerrs1
Bubi_NS
paun
aruba
Saša
Milla333
MRio
JovanaJoja
VeskoHN
Senada
milanlab
anazakon
DarkoNS
FREJA
simisic
mladen83
Sasska
Berna
labradorica tara
megi
Ferhatinho
Tin
gangsta50
Bobi
share
ogithepas
yovanna
milica88
Luthiena
dita
TyKy
johnyAstor
jasmina79
44 posters

    PAZNJA-ZABRANJENE NAMIRNICE

    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    PAZNJA-ZABRANJENE NAMIRNICE - Page 6 Empty Re: PAZNJA-ZABRANJENE NAMIRNICE

    Počalji  Berna Čet 05 Maj 2011, 18:46

    LUK i BELI LUK sadrze jednu supstancu koja unistava crvena krvna zrnca i izaziva hemoliticku anemiju kod pasa. LUK je toksicniji od BELOG LUKA jer sadrzi vise te supstance. LUK u neznatnim kolicinama nece nista izazvati, ALI od LUKA pas nema nikakve koristi tako da nema neke potrebe ni davati ga. BELI LUK u MALIM KOLICINAMA moze da se koristi za odbijanje parazita (krpelja, buva) - ako se da mnogo belog luka, onda moze isto da izazove anemiju. Sad da li stvarno "radi" protiv parazita ne znam, jer ga nisam nikad koristila.

    COKOLADA - otrovna supstanca je teobromin, ako pas pojede cokoladu u velikim kolicinama on moze i da ugine. Najvise ga ima u cokoladi za kuvanje, a najmanje u mlecnoj cokoladi. Cokolade za pse se verovatno prave tako da ne sadrze teobromin. Ono sto se meni ne svidja jeste secer u njima.

    GROZDJE - takodje vrlo toksicno i ostecuje bubrege.
    Saša
    Saša


    Broj poruka : 120
    Godina : 39
    Lokacija : Velika Plana-Zemun
    ime psa : Baster
    Datum upisa : 25.03.2011

    PAZNJA-ZABRANJENE NAMIRNICE - Page 6 Empty Re: PAZNJA-ZABRANJENE NAMIRNICE

    Počalji  Saša Čet 05 Maj 2011, 20:01

    Berna ::LUK i BELI LUK sadrze jednu supstancu koja unistava crvena krvna zrnca i izaziva hemoliticku anemiju kod pasa. LUK je toksicniji od BELOG LUKA jer sadrzi vise te supstance. LUK u neznatnim kolicinama nece nista izazvati, ALI od LUKA pas nema nikakve koristi tako da nema neke potrebe ni davati ga. BELI LUK u MALIM KOLICINAMA moze da se koristi za odbijanje parazita (krpelja, buva) - ako se da mnogo belog luka, onda moze isto da izazove anemiju. Sad da li stvarno "radi" protiv parazita ne znam, jer ga nisam nikad koristila.


    beli luk se USPESNO koristio ranije za ciscenje stenaca od glista, za krpelje ne znam.... ali provereno znam da 50-100g belog luka ne moze da naskodi psu licno probao kada nisam mogao da nabavim drontal, bio na selu 15 dana a zaboravio drontal... sto je meni cudno a sad se namece, Baster za 15 dana nije pokupio ni jednog krpelja a vodio sam ga svuda... to je bilo pre 20 dana mozda je zbog luka nisam siguran. scratch

    a ovo sam sad pronasao iz znatizelje na sajtu:
    Antimikrobne komponente

    Najnovija ispitivanja antimikrobnog dejstva belog luka su potvrdila ranije rezultate ispitivanja koja su ukazivala da antimikrobno dejstvo belog luka potiče uglavnom od alicina. Beli luk efikasno deluje na bakterije Staphylococcus aureus, Streptococcus viridans, Klebsiella pneumoniae, Proteus vulgaris, Escherichia coli, Sallmonela enteridis.
    Antifungalno dejstvo belog luka je otkriveno prema Candida albicans, Aspergillus parasiticus, Aspergillus flavus i Aspergillus ochracus.

    Antimikrobna svojstva crnog luka potiču od eteričnih ulja koja sadrže sumpor i alkaloide. Crni luk ispoljava antimikrobno dejstvo na mnoge Gram-pozitivne i Gram-negativne bakterije kao što su: Escherichia coli, Sallmonela, Klebsiela, Proteus, Bacillus, Clostridium i Mycobacterium tuberculosis.

    Antifungalno dejstvo crni luk pokazuje in vitro na Cryptococcus neoformans, Candida spp., Trichophyton, Epidermophyton, Microsporum, Aspergillus spp. i Mucor pusillus.

    sajt: http://www.tehnologijahrane.com/hemijahrane/hemijski-sastav-belog-crnog-luka

    pa izvucite zakljucak... lol!
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    PAZNJA-ZABRANJENE NAMIRNICE - Page 6 Empty Re: PAZNJA-ZABRANJENE NAMIRNICE

    Počalji  Berna Čet 05 Maj 2011, 20:50

    Jeste, samo verovatno kad su to pisali uzeli su u obzir prirodu ljudskog organizma, a ne pseceg.

    Daj mi neki sajt koji kaze da je crni luk dobar za PSE.
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    PAZNJA-ZABRANJENE NAMIRNICE - Page 6 Empty Re: PAZNJA-ZABRANJENE NAMIRNICE

    Počalji  Berna Čet 05 Maj 2011, 21:01

    Saša ::




    bar ja gledam jednostavno sa te strane i ne volim da me neko sisa kao ovcu uvaljujuci mi neke komercijalne gluposti. NEKE RASE SU STARE I PREKO 2000 GODINA PA SU OPSTALE I DO DANAS A JA SE NE SECAM DA SU U STAROM RIMU HRANILI PSE YOSEROM, PEDIGREOM........




    Ali tebi niko ne kaze da "moras" da hranis psa komercijalnim hranama...

    Prosto ostavi "babske price" i kako su se psi ranije hranili, procitaj o psecoj ishrani i kuvaj svom psu, ako mislis da je to najbolje.
    Saša
    Saša


    Broj poruka : 120
    Godina : 39
    Lokacija : Velika Plana-Zemun
    ime psa : Baster
    Datum upisa : 25.03.2011

    PAZNJA-ZABRANJENE NAMIRNICE - Page 6 Empty Re: PAZNJA-ZABRANJENE NAMIRNICE

    Počalji  Saša Čet 05 Maj 2011, 21:19

    Berna ::Jeste, samo verovatno kad su to pisali uzeli su u obzir prirodu ljudskog organizma, a ne pseceg.

    Daj mi neki sajt koji kaze da je crni luk dobar za PSE.

    kazem ti licno probao za beli luk, a crni luk sam jednom Basteru dao iz zezanja dok sam spremao gulas, gledao me je kao da sam vanzemaljac, pojeo je dva koluta (jeste neznatna kolicina) i nista mu ne fali tad je imao 2 meseca... stvarno ne znam zasto se ljudi toliko tripuju oko te ishrane...

    ---dajte onda da stavimo nase ljubimce pod staklena zvona---

    Escherichia coli, Sallmonela enteridis,Candida spp.... su iste i kod psa i kod coveka, beli luk bolje deluje od crnog na njih... NE ZNA PARAZIT DA BIRA DAL JE COVEK ILI ZIVOTINJA... scratch

    ne svati me pogresno ja samo delim svoje misljenje i iskustvo... probao sam i kazem da to nije bauk i otrov za nase ljubimce... ako je jedan Baster preziveo, mislim da ce svi, kao i vecina pasa koje ljudi hrane ostacima od obroka (protiv sam toga) u kome 10000% ima bar nekog luka...
    Saša
    Saša


    Broj poruka : 120
    Godina : 39
    Lokacija : Velika Plana-Zemun
    ime psa : Baster
    Datum upisa : 25.03.2011

    PAZNJA-ZABRANJENE NAMIRNICE - Page 6 Empty Re: PAZNJA-ZABRANJENE NAMIRNICE

    Počalji  Saša Čet 05 Maj 2011, 21:45

    Berna ::
    Saša ::




    bar ja gledam jednostavno sa te strane i ne volim da me neko sisa kao ovcu uvaljujuci mi neke komercijalne gluposti. NEKE RASE SU STARE I PREKO 2000 GODINA PA SU OPSTALE I DO DANAS A JA SE NE SECAM DA SU U STAROM RIMU HRANILI PSE YOSEROM, PEDIGREOM........




    Ali tebi niko ne kaze da "moras" da hranis psa komercijalnim hranama...

    Prosto ostavi "babske price" i kako su se psi ranije hranili, procitaj o psecoj ishrani i kuvaj svom psu, ako mislis da je to najbolje.

    kazem ti ne svati me pogresno, i ja Bastera hranim yoserom, ali ne mogu da se PRIMIM na budalastinu moram tako da kazem, da mi neko proda nesto papreno i da me ubedjuje da je to za njega dobro, ako mi tri veterinara dobrih prijatelja kaze da je to glupost.kao npr hranu od 7000din, a za te pare ce svaki dan jesti 100% cisto meso. cisto meso a ne govedje i zivinske iznutrice koje se u specifikaciji navode kao meso. Baster je sa 2 meseca jeo kuvani krompir svaki dan sa hranicom i zdrav je, a neko mi kaze da je krompir zbog skroba stetan jer je to nacuo negde... babska prica je to o krompiru da je stetan, a ja kazem iz svog iskustva da je ok. kao i luk. ja sam to uradio i iskusio, nisam CUO ni od koga.delim to sa vama pa ko hoce nek veruje a ko nece ne mora, ja mislim da je poenta ovog foruma razmena iskustva u ostalom, a ne sirenje citiracu te "babskih prica" i ne proverenih informacija sta je ko gde procitao i nacuo.

    ne svati me pogresno jos jednom navodim, samo zelim da neke stvari podelim sa svima.

    pa i ako stvarno zelimo najbolje svom ljubimcu, red je i da mu nekad SKUVAMO nesto ukusno, a ne da smo toliko lenji da mu samo napunimo zdelicu gotovom hranom. reci cu jos jednom stavite sebe u situaciju da napravite sendvic industrijski obradjenom salamom ili ukusnom pecenicom, sta bi ste pre izabrali????
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    PAZNJA-ZABRANJENE NAMIRNICE - Page 6 Empty Re: PAZNJA-ZABRANJENE NAMIRNICE

    Počalji  Berna Čet 05 Maj 2011, 21:54

    Ja sam ti napisala zasto crni luk nije dobar za pse -2 kolutica su neznatna kolicina- ako tebi nije dovoljna informacija da pas moze da dobije anemiju od luka, onda bar nemoj da nastavljas dezinformaciju.

    Nadam se da se sluzis engleskim

    WARNING! ONIONS are toxic to your dog!

    Onions toxic to dogs and cats

    Why dog should not eat onion?

    The Dangers of Onions For Dogs

    i tako dalje...

    Kao sto ti i rekoh, ti slobodno mozes svom psu da kuvas i da mu ne dajes industrijsku hranu, ali ja ne vidim stvarno sto bi se ova prica o toksicnosti luka plasirala "kao budalastina", kao da ti psu ne mozes da kuvas bez luka, lepo svasta...

    I kao sto napisah, i ovde zavrsavam raspravu jer nemam nista da dodam, prvo se DOBRO INFORMISI, pa onda deli savete... sto se mene tice, hrani ti svog psa cime god hoces (mada bih stvarno volela da cujem rezultate krvne slike ako budes nastavio da ga hranis crnim lukom) ali kad savetujes DRUGE, budi ODGOVORAN.

    reci cu jos jednom stavite sebe u situaciju da napravite sendvic industrijski obradjenom salamom ili ukusnom pecenicom, sta bi ste pre izabrali????

    A da ja tebe pitam, sta bi ti radije jeo, Big Mek i pomfrit ili boraniju? confused
    Saša
    Saša


    Broj poruka : 120
    Godina : 39
    Lokacija : Velika Plana-Zemun
    ime psa : Baster
    Datum upisa : 25.03.2011

    PAZNJA-ZABRANJENE NAMIRNICE - Page 6 Empty Re: PAZNJA-ZABRANJENE NAMIRNICE

    Počalji  Saša Čet 05 Maj 2011, 22:15

    ooook zavrsavamo ovu pricu, postujem svacije misljenje. i ne vredi da se nas dvoje sad prepiremo ovde... dajmo malo mesta i drugima... svako ima svoje misljenje i informacije. primer: prva strana, prvi i poslednji post, procitaj i uporedi razlike, uocices sigurno!!!

    ali moram da ti kazem, da ne mislis da nastavljam pricu od pre, jos uvek se smejem, ne znam dal si mek i boraniju uporedila slucajno ili namerno, upravo sam malo pre vecerao boraniju (kako samo moja verenica zna da spremi, zapecenu) i ne bi je menjao za 1000 mekova na 1000 nacina... ako treba recept poslacu...

    Very Happy poozzz
    paun
    paun


    Broj poruka : 375
    Godina : 47
    Lokacija : Negotin
    ime psa : Ben....
    Datum upisa : 23.01.2011

    PAZNJA-ZABRANJENE NAMIRNICE - Page 6 Empty Re: PAZNJA-ZABRANJENE NAMIRNICE

    Počalji  paun Čet 05 Maj 2011, 22:43

    Situacija od pre neki mesec, dohvatio je presnog oko kilo krompira i kilo luka sa sve ljuskama, ama bas nista mu nije bilo, isprepadao me je samo tako, jede komercijalnu hranu jer mislim da je najbolja za njega, a ako se nekom dogodi slicna situacija cisto da zna
    Saša
    Saša


    Broj poruka : 120
    Godina : 39
    Lokacija : Velika Plana-Zemun
    ime psa : Baster
    Datum upisa : 25.03.2011

    PAZNJA-ZABRANJENE NAMIRNICE - Page 6 Empty Re: PAZNJA-ZABRANJENE NAMIRNICE

    Počalji  Saša Čet 05 Maj 2011, 22:50

    paun ::Situacija od pre neki mesec, dohvatio je presnog oko kilo krompira i kilo luka sa sve ljuskama, ama bas nista mu nije bilo, isprepadao me je samo tako, jede komercijalnu hranu jer mislim da je najbolja za njega, a ako se nekom dogodi slicna situacija cisto da zna

    upravo to... ljudi se mnogooo plase i primaju na price sta je stetno a sta zdravo kao da su nam ljubimci plisani ili od stakla. moj Baster se docepao neke pilece koske a ja se odseko i dok sam uspeo da je izvadim iz usta on je vec pola pojeo... proslo je vec mesec dana i bez gubitaka, na broju smo. Very Happy cheers
    aruba
    aruba


    Broj poruka : 32
    Godina : 37
    ime psa : Ben
    Datum upisa : 12.09.2010

    PAZNJA-ZABRANJENE NAMIRNICE - Page 6 Empty Re: PAZNJA-ZABRANJENE NAMIRNICE

    Počalji  aruba Čet 05 Maj 2011, 23:09

    Saša
    Saša


    Broj poruka : 120
    Godina : 39
    Lokacija : Velika Plana-Zemun
    ime psa : Baster
    Datum upisa : 25.03.2011

    PAZNJA-ZABRANJENE NAMIRNICE - Page 6 Empty Re: PAZNJA-ZABRANJENE NAMIRNICE

    Počalji  Saša Čet 05 Maj 2011, 23:17


    ako se ne varam cesnjak kod nas znaci beli luk. znaci bar smo utvrdili da ne moze da skodi... verovatno zbog toga Baster nije ni navuko krpelje. iskreno bilo mi je cudno da se vucara 15 dana svuda i da nema ni jednog krpelja na sebi.
    aruba
    aruba


    Broj poruka : 32
    Godina : 37
    ime psa : Ben
    Datum upisa : 12.09.2010

    PAZNJA-ZABRANJENE NAMIRNICE - Page 6 Empty Re: PAZNJA-ZABRANJENE NAMIRNICE

    Počalji  aruba Čet 05 Maj 2011, 23:20

    Jeste cesnjak je bijeli luk.
    Evo razmisljam da zamolim nekoga da mi kupi ove tablete, da ne ekperimentisem sama s lukom. Pa valjda ce tim krpeljima onda nesto stati u kraj.
    Sasska
    Sasska


    Broj poruka : 1213
    Godina : 43
    Lokacija : Beograd, BV
    ime psa : Ra
    Datum upisa : 08.09.2010

    PAZNJA-ZABRANJENE NAMIRNICE - Page 6 Empty Re: PAZNJA-ZABRANJENE NAMIRNICE

    Počalji  Sasska Čet 05 Maj 2011, 23:20

    Forum sluzi za razmenu misljenja, iskustva i informacija NE za prepucavanje ko je upravu.







    Saša
    Saša


    Broj poruka : 120
    Godina : 39
    Lokacija : Velika Plana-Zemun
    ime psa : Baster
    Datum upisa : 25.03.2011

    PAZNJA-ZABRANJENE NAMIRNICE - Page 6 Empty Re: PAZNJA-ZABRANJENE NAMIRNICE

    Počalji  Saša Čet 05 Maj 2011, 23:28

    aruba ::Jeste cesnjak je bijeli luk.
    Evo razmisljam da zamolim nekoga da mi kupi ove tablete, da ne ekperimentisem sama s lukom. Pa valjda ce tim krpeljima onda nesto stati u kraj.

    pa pazi 66,5 kuna ti je oko 950din. imas i ovde u apotekama dobra sredstva protiv buva i krpelja za oko 700-800din. ja sam ne namerno kupio BIOTOLL na bazi bilja da zastitim Bastera dok je mali od buva a kostao je 400din. ni buva ni krpelja na basteru. a imam malo zive ograde i travnjak u dvoristu patuljasti kunic mi se napuni krpelja kao niko. dok baster koga sam poprskao biotoll-om nista, ali nista. a nema gde se nije zavukao. dok je beli luk jeo kasnije na selu i isto nista nije pokupio.
    aruba
    aruba


    Broj poruka : 32
    Godina : 37
    ime psa : Ben
    Datum upisa : 12.09.2010

    PAZNJA-ZABRANJENE NAMIRNICE - Page 6 Empty Re: PAZNJA-ZABRANJENE NAMIRNICE

    Počalji  aruba Čet 05 Maj 2011, 23:33

    A jesu li to isto tablete?

    P.S. sad vidim da nisu tablete, da pise "poprskao biotollom" Very Happy
    Saša
    Saša


    Broj poruka : 120
    Godina : 39
    Lokacija : Velika Plana-Zemun
    ime psa : Baster
    Datum upisa : 25.03.2011

    PAZNJA-ZABRANJENE NAMIRNICE - Page 6 Empty Re: PAZNJA-ZABRANJENE NAMIRNICE

    Počalji  Saša Čet 05 Maj 2011, 23:41

    ne, rastvor u spreju na bazi bilja, nije cak ni svrstan u otrove sad bas procitah na ambalazi na sve deluje ali ne vidim da pise za krpelje. mada posto deluje na sve insekte odnosno na njihov sistem za varenje sigurno i na krpelje posto se zadrzava na kozi i ne smeta zivotinjama i bez mirisa je. ako pricamo o biotoll-u. mada bih ja ipak kad Baster jos malo poraste uzeo advantix koji se aplicira na kozu psa objasnice ti vet kako... i tu je negde oko 700-800din zavisi od uzrasta psa.

    tek sad videh da je to (canina tablete) u pet centru CRO. onda ga sigurno ima na nbg u pet centru.... 100%
    avatar
    Bubi_NS


    Broj poruka : 29
    Godina : 44
    ime psa : Bubi
    Datum upisa : 13.05.2011

    PAZNJA-ZABRANJENE NAMIRNICE - Page 6 Empty Re: PAZNJA-ZABRANJENE NAMIRNICE

    Počalji  Bubi_NS Ned 15 Maj 2011, 09:25

    Narode ćao. Ja sam nova na forumu. Čitala sam ovu vašu temu. Vidim da se manje - više svi slažu koje su to zabranjene namirnice, ovo pomaže, za neke od njih nisam znala. a evo i zašto. ja sam imala pinča (naravno, jasno mi je da su pinč i labrador dva sveta, ali pas je pas) 15 godina. taj je jeo šta je hteo, kad je hteo i koliko je hteo. nikad mu ništa nije falilo, nikad nije bio bolestan, išao sam napolje po gradu po par sati, uvek se vraćao kući, igrao se, jeo, spavao, bio veseo i obožavao celu porodicu. jeo je i orahe i suvo voće, ali granule nije hteo ni da proba pa makar ne jeo ništa dva dana. kažem, 15 godina smo ga imali, nikakve znake starosti nije pokaziovao osim sedih dlaka ispod brade :-). ma, mali je bio EXTRA zdrav! ja sam sad uzela labradora, i planiram da ga hranim samo granulama, ali još uvek nisam sigurna da je to zdravo za psa. i vidm da svi imate različita iskustva, očigledno je da jedna hrana jednom psu odgovara a drugom ne. i različiti veterinari prpeoručuju različite hrane, tačno je ono što je neko napisao - da neka firma opremi veterinaru ordinaciju i odvede ga na jedan seminar i ovaj se doživotno kune u baš te granule. tako da ja baš njima ne bi puno verovala. ali mi treba pomoć. ja i dalje ne znam koju hranu da uzmem za psa. ja sada nju još uvek hranim hranulama koje mi je dao odgajivač kad sam je uzela, jer može da dobije proliv kad se promeni hrana. ej, narode, znam da mi je poruka predugačka, izvinjavam se zbog toga. i izvinjavam se osobi kojoj sam nakačila ovaj odgvor :-) ali treba mi razmena mišljenja (o svemu :-( pozdrav,
    Milla333
    Milla333


    Broj poruka : 236
    Godina : 35
    Lokacija : Niš
    ime psa : Nala
    ime psa : Nora
    Datum upisa : 22.03.2011

    PAZNJA-ZABRANJENE NAMIRNICE - Page 6 Empty Re: PAZNJA-ZABRANJENE NAMIRNICE

    Počalji  Milla333 Pon 16 Maj 2011, 09:33

    Bubi_NS ::Narode ćao. Ja sam nova na forumu. Čitala sam ovu vašu temu. Vidim da se manje - više svi slažu koje su to zabranjene namirnice, ovo pomaže, za neke od njih nisam znala. a evo i zašto. ja sam imala pinča (naravno, jasno mi je da su pinč i labrador dva sveta, ali pas je pas) 15 godina. taj je jeo šta je hteo, kad je hteo i koliko je hteo. nikad mu ništa nije falilo, nikad nije bio bolestan, išao sam napolje po gradu po par sati, uvek se vraćao kući, igrao se, jeo, spavao, bio veseo i obožavao celu porodicu. jeo je i orahe i suvo voće, ali granule nije hteo ni da proba pa makar ne jeo ništa dva dana. kažem, 15 godina smo ga imali, nikakve znake starosti nije pokaziovao osim sedih dlaka ispod brade :-). ma, mali je bio EXTRA zdrav! ja sam sad uzela labradora, i planiram da ga hranim samo granulama, ali još uvek nisam sigurna da je to zdravo za psa. i vidm da svi imate različita iskustva, očigledno je da jedna hrana jednom psu odgovara a drugom ne. i različiti veterinari prpeoručuju različite hrane, tačno je ono što je neko napisao - da neka firma opremi veterinaru ordinaciju i odvede ga na jedan seminar i ovaj se doživotno kune u baš te granule. tako da ja baš njima ne bi puno verovala. ali mi treba pomoć. ja i dalje ne znam koju hranu da uzmem za psa. ja sada nju još uvek hranim hranulama koje mi je dao odgajivač kad sam je uzela, jer može da dobije proliv kad se promeni hrana. ej, narode, znam da mi je poruka predugačka, izvinjavam se zbog toga. i izvinjavam se osobi kojoj sam nakačila ovaj odgvor :-) ali treba mi razmena mišljenja (o svemu :-( pozdrav,

    Dobrodosli Smile
    Otisli mi juce na izlozbu i sreli nekoliko ljudi koji cuvaju labove i skoro svi su nam solili pamet kako to da ne hranimo Nalu granulama, pa to je odlicno izbalansirano, njima je meso prejako itd itd. A ona je od granula konstantno imala proliv, koje god da uzmemo (josera,ecopet,happy pets,bono junior,cibau i jos neke koje je suprug uzimao,ne moze da se seti naziva). Jeste da je lakse da se jednostavno kupi i ubaci u ciniju, ali me dusa boli kad joj krce creva, stuca i ima proliv. E sad,zavisi naravno od psa,svakom odgovara nesto drugo. Eto mi sad uzimamo kuvanu hranu od jednog coveka koji cuva cane corso i hrani ga istim. On tu ubacuje piletinu, iznutrice, dzigerice, vime, kukuruzno brasno i pirinac (ne ubacuje nokte, kosti i slicno), skuva i ubaci u zamrzivac. Ne samo sto je jeftino (35 din/kg), Nala izgleda bolje nego ikad! Mi smo i vegetarijanci pa joj svaki dan ubacujemo povrce kroz ovu hranu. I probiotski jogurt Smile
    Mada, kao sto vec rekoh, razlicito je od psa do psa, skoro smo bas sreli nekog psa od 15god i vlasnik ga od malena hrani granulama, nikad mu nista nije falilo.
    Jedino oko cega se definitivino slazem je davanje kalcijuma (u kombinaciji sa fosforom, naravno) stencima do godinu dana.
    JovanaJoja
    JovanaJoja


    Broj poruka : 1241
    Godina : 26
    ime psa : Bobi I love you Very Happy

    ime psa : Beri I love you Very Happy
    Datum upisa : 21.10.2010

    PAZNJA-ZABRANJENE NAMIRNICE - Page 6 Empty Re: PAZNJA-ZABRANJENE NAMIRNICE

    Počalji  JovanaJoja Pon 16 Maj 2011, 14:17

    Svakom psu ocigledno ne odgovara isto....
    Moji jedu granule i sve je u redu....
    Zavisi od psa do psa..
    Ja ti preporucujem da probas sa granulama.I da ubacujes ako mozes i kuvane obroke ako bas hoces.Jeste da ja dajem ponekad kuvano jednsotavno ne mogu bas uvek...
    gangsta50
    gangsta50


    Broj poruka : 386
    Godina : 34
    ime psa : Oskar
    ime psa : Amadeus
    Datum upisa : 16.08.2010

    PAZNJA-ZABRANJENE NAMIRNICE - Page 6 Empty Re: PAZNJA-ZABRANJENE NAMIRNICE

    Počalji  gangsta50 Pon 16 Maj 2011, 14:48

    Milla333 ::

    Dobrodosli Smile
    Otisli mi juce na izlozbu i sreli nekoliko ljudi koji cuvaju labove i skoro svi su nam solili pamet kako to da ne hranimo Nalu granulama, pa to je odlicno izbalansirano, njima je meso prejako itd itd. A ona je od granula konstantno imala proliv, koje god da uzmemo (josera,ecopet,happy pets,bono junior,cibau i jos neke koje je suprug uzimao,ne moze da se seti naziva). Jeste da je lakse da se jednostavno kupi i ubaci u ciniju, ali me dusa boli kad joj krce creva, stuca i ima proliv. E sad,zavisi naravno od psa,svakom odgovara nesto drugo. Eto mi sad uzimamo kuvanu hranu od jednog coveka koji cuva cane corso i hrani ga istim. On tu ubacuje piletinu, iznutrice, dzigerice, vime, kukuruzno brasno i pirinac (ne ubacuje nokte, kosti i slicno), skuva i ubaci u zamrzivac. Ne samo sto je jeftino (35 din/kg), Nala izgleda bolje nego ikad! Mi smo i vegetarijanci pa joj svaki dan ubacujemo povrce kroz ovu hranu. I probiotski jogurt Smile
    Mada, kao sto vec rekoh, razlicito je od psa do psa, skoro smo bas sreli nekog psa od 15god i vlasnik ga od malena hrani granulama, nikad mu nista nije falilo.
    Jedino oko cega se definitivino slazem je davanje kalcijuma (u kombinaciji sa fosforom, naravno) stencima do godinu dana.

    http://www.balkankinology.net/pricaonica/viewtopic.php?f=22&t=9607
    http://www.balkankinology.net/pricaonica/viewtopic.php?f=22&t=28226
    http://www.balkankinology.net/pricaonica/viewtopic.php?f=22&t=154
    http://www.balkankinology.net/pricaonica/viewtopic.php?f=22&t=1070
    samo nastavi tako,to je super( i ja bi da mogu)..procitaj malo ove teme..a to da je meso prejako,smesno..pa psi i trebaju da jedu meso..gluposti..
    avatar
    Bubi_NS


    Broj poruka : 29
    Godina : 44
    ime psa : Bubi
    Datum upisa : 13.05.2011

    PAZNJA-ZABRANJENE NAMIRNICE - Page 6 Empty Re: PAZNJA-ZABRANJENE NAMIRNICE

    Počalji  Bubi_NS Pon 16 Maj 2011, 16:01

    narode hvala puno. Bubi za sada jede samo granule, ja to pomešam sa mlekom i žumancetom. belance su mi rekli da joj ne dajem. Probaću kad malo poraste da ubacujem i meso. Ljudi, pa ova moja mala kaki kao foka od ovih granula. Pa ne znam koliko puta dnevno, nema doduše proliv ali je količinski baš dosta. A mi smo još stalno u stanu, veterinar je rekao dok ne primi sve vakcine da ne ide napolje a to je još 5 i po nedelja. Naučila se ona da ide na terasu, ali svaki put kad izađem iz kuće ona to uradi u stanu (valjda mi se sveti bezobraznica jedna što sam je ostavila samu) Laughing
    Milla333
    Milla333


    Broj poruka : 236
    Godina : 35
    Lokacija : Niš
    ime psa : Nala
    ime psa : Nora
    Datum upisa : 22.03.2011

    PAZNJA-ZABRANJENE NAMIRNICE - Page 6 Empty Re: PAZNJA-ZABRANJENE NAMIRNICE

    Počalji  Milla333 Pon 16 Maj 2011, 16:18


    Hvala za recepte, probacu nesto od toga vec sutra da joj spremim Smile
    Konacno neko ko me ne osudjuje sto joj dajem meso, hvala i na tome I love you
    Saša
    Saša


    Broj poruka : 120
    Godina : 39
    Lokacija : Velika Plana-Zemun
    ime psa : Baster
    Datum upisa : 25.03.2011

    PAZNJA-ZABRANJENE NAMIRNICE - Page 6 Empty Re: PAZNJA-ZABRANJENE NAMIRNICE

    Počalji  Saša Pon 16 Maj 2011, 18:51

    Milla333 ::
    Hvala za recepte, probacu nesto od toga vec sutra da joj spremim Smile
    Konacno neko ko me ne osudjuje sto joj dajem meso, hvala i na tome I love you

    samo napred, jos uzgred ako ga termicki obradis psic ima da uziva. meni je veterinar preporucio da uz granule obavezno dodam kuglicu mlevene govedine, da nema dva predivna nemacka ovcara pa i da mu ne verujem... Very Happy
    ali ne davati psu meso je tolika glupost, marketing je cudo u sta te sve nece ubediti.

    deluje glupo al po meni se to svodi na ono: ne dajte psu cisto meso, mi cemo da obradimo zivotinjske iznutrice pale i da vam ih prodajemo po ceni skupljoj od cistog mesa.... Very Happy
    gangsta50
    gangsta50


    Broj poruka : 386
    Godina : 34
    ime psa : Oskar
    ime psa : Amadeus
    Datum upisa : 16.08.2010

    PAZNJA-ZABRANJENE NAMIRNICE - Page 6 Empty Re: PAZNJA-ZABRANJENE NAMIRNICE

    Počalji  gangsta50 Pon 16 Maj 2011, 20:24

    Ma da dosli smo do toga da Pse moramo navikavati I tjerati da Jedu meso..Pa sta mislite da su psi jeli prije 100god..granule sigurno nisu a zivili su duze od ovih nasih vjestackih.sve cesce su bolesti I raze alergije..

    Sponsored content


    PAZNJA-ZABRANJENE NAMIRNICE - Page 6 Empty Re: PAZNJA-ZABRANJENE NAMIRNICE

    Počalji  Sponsored content


      Sada je Uto 14 Maj 2024, 07:59