Forum • Labrador fan club

Labradorizuj se na Labrador fan club-u!!!
Ukoliko imate problema na naslovnoj strani,što Vam se cela naslovna stranica pomera sa desna na levo,pokusajte umesto ,,internet explorer'a" da koristite ,,operu" ili ,,mozilla firefox". Nešto više o tome pročitajte u forumu ,,kritike,ideje,pohvale,obavestenja..." u temi ,,savet u vezi sa internet explorer-om".
Hvala na razumevanju.
LFC Team

Join the forum, it's quick and easy

Forum • Labrador fan club

Labradorizuj se na Labrador fan club-u!!!
Ukoliko imate problema na naslovnoj strani,što Vam se cela naslovna stranica pomera sa desna na levo,pokusajte umesto ,,internet explorer'a" da koristite ,,operu" ili ,,mozilla firefox". Nešto više o tome pročitajte u forumu ,,kritike,ideje,pohvale,obavestenja..." u temi ,,savet u vezi sa internet explorer-om".
Hvala na razumevanju.
LFC Team

Forum • Labrador fan club

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

+40
Tasha1992
teodor89lea
Nacka
Nade
Leo III
ViPns
goranqw
evilhomerrs1
Bubi_NS
paun
aruba
Saša
Milla333
MRio
JovanaJoja
VeskoHN
Senada
milanlab
anazakon
DarkoNS
FREJA
simisic
mladen83
Sasska
Berna
labradorica tara
megi
Ferhatinho
Tin
gangsta50
Bobi
share
ogithepas
yovanna
milica88
Luthiena
dita
TyKy
johnyAstor
jasmina79
44 posters

    PAZNJA-ZABRANJENE NAMIRNICE

    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    PAZNJA-ZABRANJENE NAMIRNICE - Page 7 Empty Re: PAZNJA-ZABRANJENE NAMIRNICE

    Počalji  Berna Pon 16 Maj 2011, 20:26

    Saša ::

    samo napred, jos uzgred ako ga termicki obradis psic ima da uziva. meni je veterinar preporucio da uz granule obavezno dodam kuglicu mlevene govedine, da nema dva predivna nemacka ovcara pa i da mu ne verujem... Very Happy
    ali ne davati psu meso je tolika glupost, marketing je cudo u sta te sve nece ubediti.

    deluje glupo al po meni se to svodi na ono: ne dajte psu cisto meso, mi cemo da obradimo zivotinjske iznutrice pale i da vam ih prodajemo po ceni skupljoj od cistog mesa.... Very Happy

    Slazem se u potpunosti, sem sa ovim da je skuplje od cistog mesa... racunala sam (dajem psu Royal koji je medju najskupljim, ako ne i najskuplji) i izadje mi 200 din dnevno... sta mogu da spremim psu za 200 din dnevno (a mora da jede oko 800 grama mesa, ako bih mu kuvala?) confused
    Saša
    Saša


    Broj poruka : 120
    Godina : 39
    Lokacija : Velika Plana-Zemun
    ime psa : Baster
    Datum upisa : 25.03.2011

    PAZNJA-ZABRANJENE NAMIRNICE - Page 7 Empty Re: PAZNJA-ZABRANJENE NAMIRNICE

    Počalji  Saša Pon 16 Maj 2011, 21:45

    Berna ::
    Saša ::

    samo napred, jos uzgred ako ga termicki obradis psic ima da uziva. meni je veterinar preporucio da uz granule obavezno dodam kuglicu mlevene govedine, da nema dva predivna nemacka ovcara pa i da mu ne verujem... Very Happy
    ali ne davati psu meso je tolika glupost, marketing je cudo u sta te sve nece ubediti.

    deluje glupo al po meni se to svodi na ono: ne dajte psu cisto meso, mi cemo da obradimo zivotinjske iznutrice pale i da vam ih prodajemo po ceni skupljoj od cistog mesa.... Very Happy

    Slazem se u potpunosti, sem sa ovim da je skuplje od cistog mesa... racunala sam (dajem psu Royal koji je medju najskupljim, ako ne i najskuplji) i izadje mi 200 din dnevno... sta mogu da spremim psu za 200 din dnevno (a mora da jede oko 800 grama mesa, ako bih mu kuvala?) confused

    jeste da ne moze za 200din slazem se, ali na cisto meso mislim da nisu otpaci i iznutrice... ali ako je juneca plecka 450din/1kg, pilece oko 250din/1kg i pritom dodas svasta necega(pirunac, povrce, itd.) 2kg dobijas 3kg solidne hrane sto kad podelis na doze dobijas opet prosek doze oko 200din. za mladje pse jos jeftinije.

    ali sustina svega sto znas sta tvoj pas jede... nemam ja skoro nista protiv granula i to je stvar izbora(ali svi znamo da se u svetu i EU nista ne baca u preradi mesa, pa ni kod nas)a vecina toga zavrsi u hrani za pse. ali volim kad moj Baster po nekad pojede stvarno nesto sto je dobro... promena je zdrava ni mi ne mozemo jesti pasulj svaki dan.
    Saša
    Saša


    Broj poruka : 120
    Godina : 39
    Lokacija : Velika Plana-Zemun
    ime psa : Baster
    Datum upisa : 25.03.2011

    PAZNJA-ZABRANJENE NAMIRNICE - Page 7 Empty Re: PAZNJA-ZABRANJENE NAMIRNICE

    Počalji  Saša Pon 16 Maj 2011, 21:52

    gangsta50 ::Ma da dosli smo do toga da Pse moramo navikavati I tjerati da Jedu meso..Pa sta mislite da su psi jeli prije 100god..granule sigurno nisu a zivili su duze od ovih nasih vjestackih.sve cesce su bolesti I raze alergije..

    upravo to ako neki ovako nastave, u buducnosti ce trend biti psa pod stakleno zvono i na infuziju... ha,ha,ha da slucajno ne pojede nesto i ne razboli se... Very Happy Very Happy Very Happy
    Milla333
    Milla333


    Broj poruka : 236
    Godina : 35
    Lokacija : Niš
    ime psa : Nala
    ime psa : Nora
    Datum upisa : 22.03.2011

    PAZNJA-ZABRANJENE NAMIRNICE - Page 7 Empty Re: PAZNJA-ZABRANJENE NAMIRNICE

    Počalji  Milla333 Uto 17 Maj 2011, 15:48

    Saša ::
    gangsta50 ::Ma da dosli smo do toga da Pse moramo navikavati I tjerati da Jedu meso..Pa sta mislite da su psi jeli prije 100god..granule sigurno nisu a zivili su duze od ovih nasih vjestackih.sve cesce su bolesti I raze alergije..

    upravo to ako neki ovako nastave, u buducnosti ce trend biti psa pod stakleno zvono i na infuziju... ha,ha,ha da slucajno ne pojede nesto i ne razboli se... Very Happy Very Happy Very Happy

    lol! lol! lol!
    gangsta50
    gangsta50


    Broj poruka : 386
    Godina : 34
    ime psa : Oskar
    ime psa : Amadeus
    Datum upisa : 16.08.2010

    PAZNJA-ZABRANJENE NAMIRNICE - Page 7 Empty Re: PAZNJA-ZABRANJENE NAMIRNICE

    Počalji  gangsta50 Uto 17 Maj 2011, 18:16

    Berna ::
    Saša ::

    samo napred, jos uzgred ako ga termicki obradis psic ima da uziva. meni je veterinar preporucio da uz granule obavezno dodam kuglicu mlevene govedine, da nema dva predivna nemacka ovcara pa i da mu ne verujem... Very Happy
    ali ne davati psu meso je tolika glupost, marketing je cudo u sta te sve nece ubediti.

    deluje glupo al po meni se to svodi na ono: ne dajte psu cisto meso, mi cemo da obradimo zivotinjske iznutrice pale i da vam ih prodajemo po ceni skupljoj od cistog mesa.... Very Happy

    Slazem se u potpunosti, sem sa ovim da je skuplje od cistog mesa... racunala sam (dajem psu Royal koji je medju najskupljim, ako ne i najskuplji) i izadje mi 200 din dnevno... sta mogu da spremim psu za 200 din dnevno (a mora da jede oko 800 grama mesa, ako bih mu kuvala?) confused
    girice su ovde 150 din kg...pileci zeludci isto tako...junece srce i jetra jos jeftinije..i to u supermarketu..jos ubacis malo zelenisa i vidices kako papa Smile
    Senada
    Senada


    Broj poruka : 1221
    Godina : 34
    Lokacija : Sarajevo
    ime psa : Buma
    Datum upisa : 10.02.2011

    PAZNJA-ZABRANJENE NAMIRNICE - Page 7 Empty Re: PAZNJA-ZABRANJENE NAMIRNICE

    Počalji  Senada Pet 10 Jun 2011, 13:02

    Da li smiju da jedu breskve i jagode, posto je sezona....?
    evilhomerrs1
    evilhomerrs1


    Broj poruka : 13
    Godina : 41
    ime psa : Dora
    Datum upisa : 02.09.2011

    PAZNJA-ZABRANJENE NAMIRNICE - Page 7 Empty Re: PAZNJA-ZABRANJENE NAMIRNICE

    Počalji  evilhomerrs1 Pon 12 Sep 2011, 16:32

    Dora ima 2 ipo meseca...i obozava kajsije...sme li da ih jede?Smile
    goranqw
    goranqw


    Broj poruka : 2
    Godina : 51
    ime psa : don
    Datum upisa : 16.10.2011

    PAZNJA-ZABRANJENE NAMIRNICE - Page 7 Empty Re: PAZNJA-ZABRANJENE NAMIRNICE

    Počalji  goranqw Sre 26 Okt 2011, 22:24

    STA SE NALAZI U VRECI SA HRANOM?

    Vreme je da vam pruzimo malo vise informacija koje vam mogu pomoci da odlucite izmedju "udobnosti" koriscenja gotove (komercijalne) hrane nasuprot "radu" potrebnom da pripremite sopstvenu hranu za svog ljubimca.

    Upozorenje: ako imate slab stomak, izbegnite ovaj clanak i snimak!!

    EVO STA JE U VRECI

    Ocigledno, milioni i milioni kilograma hrane za ljubimce proda se u vrecama i konzervama svake godine. Da li ste se ikada zapitali odakle se nabavlja to "meso" i "masti"? Da li zaista mislite da postoje posebne farme ili rancevi na kojima se uzgajaju "sirovine"? Naravno, ne! Oni ih traze po mnogim "preradjivackim pogonima" (u originalu "rendering plants" - slicno nasim kafilerijama, prim.prev.) po celoj zemlji, da bi se obezbedili tonama koje su im redovno potrebne.

    U prethodnom clanku (Hrana o kojoj treba razmisliti) spomenuta je kolicina uginulih kucnih ljubimaca dopremljena do preradjivackog pogona, da bi bila reciklirana i upotrebljena u psecoj hrani. Ipak vama ostavljamo na mastu da zamislite sta se desava u tim postrojenjima. Dozvolite da vam pruzimo nekoliko detalja kako bismo vam mastu podstakli! Prvo mi dozvolite da kazem da mi je drago da takvi "pogoni" postoje. Bez njih nasi gradovi bi se izlozili riziku da postanu izvor bolesti i trulih lesina. To je prljavi posao koji neko mora da obavlja. Pre Drugog Svetskog rata vecina klanica imala je sopstvene pogone za unistavanje lesina i neupotrebljivih ostataka. Posle rata, unistavanje lesina postalo je zaseban posao. Stoga ovi pogoni vise nisu potpadali pod vecinu pravila inspekcije vezane za proizvodnju mesa. Tako danas vidimo da ova delatnost uglavnom ima svoja pravila i van je "pogleda javnosti".

    Da bismo uopste mogli da pocnemo da shvatamo ovu industriju, prvo moramo da pogledamo "sirovine" koje dolaze do pogona. Klanice su jedan od glavnih snabdevaca sirovinom za preradjivacku industriju. Da bi se u klanicama sprecilo dalje koriscenje mesa neupotrebljivog za ljudsku upotrebu, vlada je donela zakone po kojima meso mora biti "promenjeno" pre nego sto ce se poslati u preradjivacki pogon. Lepa rec, ali sta ona znaci?

    U osnovi, to znaci da meso prvo mora biti na neki nacin "zatrovano" (kontaminirano) da bi se prakticno nacinilo nekorisnim za ljudsku upotrebu. Neke od supstanci koje se koriste da ispune ovaj zahtev su: karbolna kiselina, kreozot, loz-ulje, kerozin, citronela, itd. Kada se ovakvim supstancama meso bukvalno natopi, spremno je da se posalje na preradu u pogon.

    Jos jedan od glavnih izvora sirovog materijala su veterinarske ustanove. Nisu samo (uginuli i eutanazirani, prim.prev.) psi i macke dopremljeni u lepim malim plasticnim kesama, vec takodje i rakuni, oposumi, jeleni, lisice, zmije, itd.

    Takodje ne treba zaboraviti prodavnice prehrambenih proizvoda, koje se nekako moraju osloboditi pokvarenog mesa koje vise nije za prodaju, kao i masnoce, kostiju, itd., sve ono sto bismo mi kod kuce smatrali djubretom.

    Tako se unutar "preradjivackih pogona" na podu nalaze velike naslage "sirovina" sacinjenih od mesavina celih lesina, delova zivotinja, plasticnih vreca, stiroporskih pakovanja, metalnih plocica, ogrlica ljubimaca - bilo sta i sve sto se smatra "otpadom", ali pogodnim za reciklazu.

    "Preradjivanje" (u originalu "rendering" je proces kuvanja sirovog zivotinjskog materijala, da bi se odstranila voda i masti. Pogledajmo izbliza kako se ovo practicno radi.

    Unutar pogona pronaci cete coveka sa maskom na licu (zbog smrada od trulih lesina) koji upravlja mini-buldozerom, tovareci "sivorine" u 10 stopa duboku celicnu nerdjajucu jamu. Na dnu ove jame ogroman noz za mlevenje pocinje da se okrece. Ovo masu pretvara u manje, podesnije komade. Odatle se transportuje u drugi "mlin" za finije mlevenje.

    Sada treba da shvatite da je ovo posao kao i svaki drugi posao i da se troskovi trebaju smanjiti gde god je to moguce. Stoga, oni se ne maltretiraju i ne gube vreme da, na primer, uklone ogrlice protiv parazita sa ljubimaca, pesticidne plocice sa usiju goveda, plasticne vrece, ambalazu od stiropora, itd. itd. Sve je sirovina za mlevenje! Samo ga gurnite buldozerom.

    Ova masa se tada kuva jedan sat na 280 stepeni. Tokom procesa kuvanja na vrhu se stvara sloj zute masti ili loja koji se skida. Skuvano meso i kosti (zajedno sa ostalim materijalom, pesticidima, itd.) salje se pod presu, kako bi se istisla preostala vlaga i masa usitnila u peskoviti puder. Posto je "serija" obradjena, sve sto preostane je zuta masnoca, "mesno" i kostano brasno. Ovaj neprekidni proces kuvanja se nastavlja, neprestano, 24 sati u danu, sedam dana u nedelji, izbacujuci tone i tone proizvoda za prodaju.

    U zavisnosti od sastojka koji preovladava u pojedinim partijama, proizvod tada postaje: junetina, piletina, jagnjetina, mesno brasno, zivinsko brasno, riblje brasno, riblje ulje, zuta masnoca, loj, juneca masnoca, pileca masnoca, itd.

    Nikada ne pise "psece brasno", "macje brasno", brasno od tvora, pacova, ili bilo koje "druge poslastice" koja se mesa sa svakodnevnim kolicinama "sirovog materijala". Iako ovaj proces efikasno unistava bilo koji od blagotvornih enzima, on ne unistava sodium phenobarbital u lesevima eutanaziranih zivotinja. Mogucnost da se razgrade druge hemijske kontaminirajuce materije procesom kuvanja takodje je veoma sumnjivo. Mozda bi, umesto sto ih zovemo pogonima za preradu mesa bilo bolje da ih nazovemo pogonima za reciklazu "toksicnih otpadaka".

    Da li je potrebno da naglasimo ko su neki od najvecih potrosaca ovih finalnih proizvoda? Pogodili ste - kompanije za proizvodnju hrane za pse. Osnovni izvor mesa i masnoca u industrijskoj hrani za pse dolaze iz ovih beskrajnih procesa "kuvanja".

    Zastrasujuci deo je da se milioni tona ove "obogacene hrane" takodje razvoze na farme zivine, goveda, farme mleka i svinja, fabrike hrane za ribu, itd. gde se mesa sa ostalim sastojcima za hranu za zivotinje i ribe, koju ce ljudi kasnije jesti.

    Kasnije se u fabrikama hrana za pse "obogacuje" njihovim sopstvenim sastojcima (zastitnim sredstvima - prezervatima, bojom, sintetickim vitaminima...) Ko zaista zna sta se nalazi u vreci?


    Jedan od najcescih problema sa kojim se srecemo su alergije na hranu. Odgajivaci prelaze sa jedne vrste hrane na drugu, sa junetine na jagnjetinu, sa zita na pirinac, itd. otkrivaju da su isfrustrirani i nemocni da rese problem. Stvari se mogu popraviti privremeno, a onda se ista stara stvar ponovo pojavi. Promena sa jagnjetinu na govedinu izgleda kao logicna stvar koju treba pokusati, ali kako uopste mozemo znati sta u vreci stvarno dobijamo? Evo hipotetickog primera sta bi se moglo naci u "jagnjetini" iz preradjivackog pogona, a da se ipak zvanicno moze nazvati jagnjetinom.

    Ako se u jami za kuvanje nadje 25% otpadaka od jagnjetine, pomesanih sa 20% junetine, 20% piletine, recimo 15% pseceg i macijeg mesa, i recimo 20% razlicitog mesa leseva zivotinja ubijenih na drumovima, mozemo reci da u toj partiji preovladava jagnjetina (u ovom slucaju ignorisacemo procenat plastike, metala, stiropora, insekticida, itd. posto je procenat suvise mali da bi uticao na oznaceni proces).

    Sve dok preradjivacki pogon ne napise pogresan procenat proteina, masnoca ili kalcijuma, itd, oni zvanicno mogu da prodaju svoje proizvode vasoj omiljenoj fabrici hrane za pse kao "jagnjetinu". Usput bi trebalo spomenuti da masnoce prodate iz preradjivacke industrije nemaju sve zivotinjsko poreklo. Zahvaljujuci sirenju fast-food restorana, skoro polovina "sirovog materijala" je upotrebljivana kuhinjska masnoca i precisceno ulje od przenja (posebna industrija).

    Kada jednom shvatite od cega se zaista sastoji komercijalna hrana za pse, ne mozete biti iznenadjeni kada saznate da se mnogi zdravstveni problemi koje srecemo kod nasih ljubimaca mogu direktno prepisati nedostatku pravilne ishrane.

    Kada me neko pita "zar se ne bojis salmonele ili da je sirovo meso koje koristis zarazeno?", samo zazelim da mogu da ih odvedem do preradjivackog postrojenja i pokazem im kako komercijalna hrana moze da bude losa! Vise nikada ne bi kupili vrecu ili konzervu hrane za pse, a da ne pomisle sta zaista rade. Nikada vise ne bi imali strah od upotrebe sirovog mesa umesto onoga sto industrija podsmesljivo naziva hranom za pse.

    Za sve vas koji jos niste presli na sirovu ishranu (BARF), preporucicu vam da se vratite i procitate "Hrana o kojoj treba razmisliti", povezanim sa ovim clankom. Tako cete steci dovoljno osnovnih informacija da napravite osnovnu odluku kojom vrstom hrane zelite da hranite svoje zivotinje. Kako ulazimo u 21. vek, mozda je vreme da vratimo sat sto godina unazad i vratimo se nekim osnovnim nacinima ishrane.

    Prevod sa: http://www.natura.../J_In_Lear ... TheBag.htm
    Uskoro sledi i prevod clanka "Hrana o kojoj treba razmisliti", a koji je usko povezan sa ovim tekstom.

    Video - nije za one sa slabim zeludcem:
    http://www.youtub...9DTzDfYMxo
    ViPns
    ViPns


    Broj poruka : 1158
    Godina : 47
    Lokacija : Novi Sad
    ime psa : Ariel
    ime psa : Nakoma
    Datum upisa : 29.05.2010

    PAZNJA-ZABRANJENE NAMIRNICE - Page 7 Empty Re: PAZNJA-ZABRANJENE NAMIRNICE

    Počalji  ViPns Sub 07 Jan 2012, 22:26

    Pod zabranjenim namirnicama podrazumevaju se one koje se ne smeju naci cesto u ishrani psa! Naravno nista mu nece biti ako povremeno "ukrade" malu kolicinu. Slazem se da je crni luk stetan za zdravlje psa (dokazano)cokolada isto tako i jos mnoge namirnice,ali ipak nisu to otrovi vec su samo stetni u vecoj kolicini i cestom konzumiranju. Pa moj "kreten" je pojela sapun i 100g "Milka" cokolade sa sve celofanom i nikakvih problema nije imala (osim recikliranog celofana po dvoristu Laughing ).
    Da me neko ne bi shvatio pogresno, sapun, cokoladu pa i celofan NIKAKO ne preporucujem u ishrani psa! Razz
    Leo III
    Leo III
    moderator


    Broj poruka : 1259
    Godina : 28
    Lokacija : Zrenjanin
    ime psa : Ejmi
    ime psa : Leo
    Datum upisa : 17.04.2011

    PAZNJA-ZABRANJENE NAMIRNICE - Page 7 Empty Re: PAZNJA-ZABRANJENE NAMIRNICE

    Počalji  Leo III Sub 07 Jan 2012, 23:25

    Saša ::
    Berna ::
    Saša ::

    samo napred, jos uzgred ako ga termicki obradis psic ima da uziva. meni je veterinar preporucio da uz granule obavezno dodam kuglicu mlevene govedine, da nema dva predivna nemacka ovcara pa i da mu ne verujem... Very Happy
    ali ne davati psu meso je tolika glupost, marketing je cudo u sta te sve nece ubediti.

    deluje glupo al po meni se to svodi na ono: ne dajte psu cisto meso, mi cemo da obradimo zivotinjske iznutrice pale i da vam ih prodajemo po ceni skupljoj od cistog mesa.... Very Happy

    Slazem se u potpunosti, sem sa ovim da je skuplje od cistog mesa... racunala sam (dajem psu Royal koji je medju najskupljim, ako ne i najskuplji) i izadje mi 200 din dnevno... sta mogu da spremim psu za 200 din dnevno (a mora da jede oko 800 grama mesa, ako bih mu kuvala?) confused

    jeste da ne moze za 200din slazem se, ali na cisto meso mislim da nisu otpaci i iznutrice... ali ako je juneca plecka 450din/1kg, pilece oko 250din/1kg i pritom dodas svasta necega(pirunac, povrce, itd.) 2kg dobijas 3kg solidne hrane sto kad podelis na doze dobijas opet prosek doze oko 200din. za mladje pse jos jeftinije.

    ali sustina svega sto znas sta tvoj pas jede... nemam ja skoro nista protiv granula i to je stvar izbora(ali svi znamo da se u svetu i EU nista ne baca u preradi mesa, pa ni kod nas)a vecina toga zavrsi u hrani za pse. ali volim kad moj Baster po nekad pojede stvarno nesto sto je dobro... promena je zdrava ni mi ne mozemo jesti pasulj svaki dan.
    Samo da dodam,juneće SRCE,je čist mišić,tako da recimo nema potrebe za razbacivanjem,sem ako finansije to ne dozvoljavaju.Wink
    Ja hranim psa sa recimo pilećim leđima,junećim srce,grkljanima,girica,REZULTATI su neuporedivo bolji u korist psa.Pas ima odličnu dlaku,odličnu stolicu,odlično raste,ima pravilnu i izbalansiranu ishranu,a granule već mesec dana nije videla...Wink
    Nade
    Nade
    moderator


    Broj poruka : 553
    Godina : 32
    ime psa : Pepa
    Datum upisa : 10.11.2011

    PAZNJA-ZABRANJENE NAMIRNICE - Page 7 Empty Re: PAZNJA-ZABRANJENE NAMIRNICE

    Počalji  Nade Pon 09 Jan 2012, 16:36

    Leo, bolje od ovo i nemoze da bude Wink
    Nacka
    Nacka


    Broj poruka : 3
    Godina : 28
    Lokacija : Kukujevci
    ime psa : Sambo
    Datum upisa : 08.01.2013

    PAZNJA-ZABRANJENE NAMIRNICE - Page 7 Empty Ja znam!

    Počalji  Nacka Uto 08 Jan 2013, 19:21

    Ja znam!
    Pilece kosti
    Grozdje
    Luk
    Neki zacini
    I nemojte mu davati Pedigree ja preporucujem Royal Cannin! Basketball
    teodor89lea
    teodor89lea


    Broj poruka : 8
    Godina : 34
    ime psa : Lea
    Datum upisa : 28.01.2013

    PAZNJA-ZABRANJENE NAMIRNICE - Page 7 Empty ishrana

    Počalji  teodor89lea Sre 13 Mar 2013, 16:01

    imam stene zenku stara 2 meseca,ima mi proliv poslednja tri dana,inace je vesela i zivahna,rekli su mi da dajem ujutru pilece meso tj pilece kosti koje su mlevene,ima ih u fabrici pilica,kazu da je to zdravo za njih a za 2 i 3 obrok granule,treba mi savet da li je to dobro a ako nije sta treba?
    Nade
    Nade
    moderator


    Broj poruka : 553
    Godina : 32
    ime psa : Pepa
    Datum upisa : 10.11.2011

    PAZNJA-ZABRANJENE NAMIRNICE - Page 7 Empty Re: PAZNJA-ZABRANJENE NAMIRNICE

    Počalji  Nade Sre 13 Mar 2013, 16:13

    Posetite veterinar, proliv vec dugo traje. tri dana nije malo.
    teodor89lea
    teodor89lea


    Broj poruka : 8
    Godina : 34
    ime psa : Lea
    Datum upisa : 28.01.2013

    PAZNJA-ZABRANJENE NAMIRNICE - Page 7 Empty Re: PAZNJA-ZABRANJENE NAMIRNICE

    Počalji  teodor89lea Sre 13 Mar 2013, 18:35

    Nade ::Posetite veterinar, proliv vec dugo traje. tri dana nije malo.
    A sta kazete na pilece kosti mlevene?
    Nade
    Nade
    moderator


    Broj poruka : 553
    Godina : 32
    ime psa : Pepa
    Datum upisa : 10.11.2011

    PAZNJA-ZABRANJENE NAMIRNICE - Page 7 Empty Re: PAZNJA-ZABRANJENE NAMIRNICE

    Počalji  Nade Sre 13 Mar 2013, 19:10

    Nemam iskustvo sa njima, nikad nisam davala nit ih preporucujem, jer po moja logika, to su vrlo male kosti, sta moze neki deo da ne bude lepo smleven, iskreno ja ne bih rizikovala, perforacije i rupture u creva doveduju do teske patologije, koje nazalost zavrshavaju sa smrt.
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    PAZNJA-ZABRANJENE NAMIRNICE - Page 7 Empty Re: PAZNJA-ZABRANJENE NAMIRNICE

    Počalji  Berna Sre 13 Mar 2013, 19:52

    Ja bih te kosti skroz izbacila. Takodje psu bih davala pilece meso i pirinac dok se ne popravi stolica a posle polako presla nazad na granule. Koje granule dajete? Mozda ni one ne odgovaraju.
    ViPns
    ViPns


    Broj poruka : 1158
    Godina : 47
    Lokacija : Novi Sad
    ime psa : Ariel
    ime psa : Nakoma
    Datum upisa : 29.05.2010

    PAZNJA-ZABRANJENE NAMIRNICE - Page 7 Empty Re: PAZNJA-ZABRANJENE NAMIRNICE

    Počalji  ViPns Sre 13 Mar 2013, 21:05

    Prvo poslusajte Nade i odvedite psa kod veterinara jer proliv koji dugo traje moze da dovede do dehidracije,a niko na forumu ne moze znati sta je uzrok tog proliva osim veterinara.

    Drugo poslusajte Bernu i dajte psu kuvanog pirinca i lako svarljivo meso (pilece belo meso)to jako dobro utice na probavu.

    Sto se tice tih mlevenih pilecih kostiju,kupio jednom i bacio jer sam unutra pronasao kljunove i nokte koji ne mogu da se samelju a i kada se skuvaju ostaju cvrsti i ostri i samim tim mogu prouzrokovati probleme u probavnom traktu,a i mnogo krupno to samelju (ima komadica kostiju).

    Medjutim nekoliko puta sam sam to pripremao ali od odabranih komada:pileca ledja,krilca, glave (bez kreste i kljunova),bataci,grudi. Kada sve to probarim onda sameljem na kucnoj masini za mlevenje mesa i dobijem jednu pastu koja sigurno ne moze ostetiti probavni trakt,zatim to pomesam sa barenim pirincem u odnosu 3/4 "paste" i 1/4 pirinca i ostalog povrca!
    P.S. uzasno dugo traje to mlevenje i posle tri mlevenja noz masine mora na ostrenje!
    Nade
    Nade
    moderator


    Broj poruka : 553
    Godina : 32
    ime psa : Pepa
    Datum upisa : 10.11.2011

    PAZNJA-ZABRANJENE NAMIRNICE - Page 7 Empty Re: PAZNJA-ZABRANJENE NAMIRNICE

    Počalji  Nade Sre 13 Mar 2013, 21:47

    Dali je stene primilo sve vaknice?
    teodor89lea
    teodor89lea


    Broj poruka : 8
    Godina : 34
    ime psa : Lea
    Datum upisa : 28.01.2013

    PAZNJA-ZABRANJENE NAMIRNICE - Page 7 Empty Re: PAZNJA-ZABRANJENE NAMIRNICE

    Počalji  teodor89lea Čet 14 Mar 2013, 16:39

    [quote="Nade"]Dali je stene primilo sve vaknice? [/q
    Davao sam stenetu samo granule i piletinu i nisam ih topio u vodu,juce i danas i jos sinoc sam primetio da jes tolica bolja,a danas je se vec normalizovalo,a bio sam se bas zabrinuo,sada joj dajem granule,cisto belo meso i pirinac,mislite da je to dovoljno?
    Sto se tice vakcine primilo je prvu vakcinu a a sledece nedelje treba da primi revakcinu,
    A sto se tice pilecih kostiju komsinica mi radi u toj fabrici pa ce mi ona tamo izdvojiti pilece grud,batake i glave mislite da je to ok da dajem sa granulama?
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    PAZNJA-ZABRANJENE NAMIRNICE - Page 7 Empty Re: PAZNJA-ZABRANJENE NAMIRNICE

    Počalji  Berna Čet 14 Mar 2013, 17:33

    A koje granule dajes, ako dajes kvalitetne nema potrebe nista da dodajes.
    teodor89lea
    teodor89lea


    Broj poruka : 8
    Godina : 34
    ime psa : Lea
    Datum upisa : 28.01.2013

    PAZNJA-ZABRANJENE NAMIRNICE - Page 7 Empty Re: PAZNJA-ZABRANJENE NAMIRNICE

    Počalji  teodor89lea Pet 15 Mar 2013, 14:06

    Berna ::A koje granule dajes, ako dajes kvalitetne nema potrebe nista da dodajes.
    Koristim ECOPET junior hranu,to mi je preporucio veterinar kod nas u veterinarskoj,kaze da je skroz ok hrana,i ja sam nju uzeo,od kako sam prestao da topim hranu sa toplom vodom i da joj dajem suve granule stene mi je za jedan dan promenilo izmet tj nema vise proliv.Citao sam na forumima da je dobro da je pomesam sa jogurtom,nisam joj do sada mesa sa jogurtom,samo sa pirincem i belim mesom pomesam.Interesujeme vase misljenje o toj hrani i ako je neko korstio kako je zadovaljan na nju? I jos nesto,da li treba da ubacim u ishranu sem granula i pirinca jos nesto u ishranu ili pak treba da dam neke vitamine uz to?
    ViPns
    ViPns


    Broj poruka : 1158
    Godina : 47
    Lokacija : Novi Sad
    ime psa : Ariel
    ime psa : Nakoma
    Datum upisa : 29.05.2010

    PAZNJA-ZABRANJENE NAMIRNICE - Page 7 Empty Re: PAZNJA-ZABRANJENE NAMIRNICE

    Počalji  ViPns Pet 15 Mar 2013, 17:05

    Ako koristis Ekopet hranu moja preporuka da dodajes vitamine (cal de fos ili kafortan ili pet fos.....),nema potrebe da granule mesas sa pirincem,jer u njima vec ima previse zitarica, a ni sa pilecim mesom,ja bi se pre odlucio ili granule ili meso (tj. spremanje obroka). Nisam bas pristalica da se sve nadje u jednom obroku (buckuris), jer nisam siguran kakve probleme moze izazvati previse razlicitih namirnica zajedno u stomaku,po mom misljenju bolje nekoliko dana jedno pa onda drugo ako vec ne mozete da se odlucite za tip hranjenja!
    P.S. bojim se da smo blago promasili temu Wink
    teodor89lea
    teodor89lea


    Broj poruka : 8
    Godina : 34
    ime psa : Lea
    Datum upisa : 28.01.2013

    PAZNJA-ZABRANJENE NAMIRNICE - Page 7 Empty Re: PAZNJA-ZABRANJENE NAMIRNICE

    Počalji  teodor89lea Pet 15 Mar 2013, 18:57

    ViPns ::Ako koristis Ekopet hranu moja preporuka da dodajes vitamine (cal de fos ili kafortan ili pet fos.....),nema potrebe da granule mesas sa pirincem,jer u njima vec ima previse zitarica, a ni sa pilecim mesom,ja bi se pre odlucio ili granule ili meso (tj. spremanje obroka). Nisam bas pristalica da se sve nadje u jednom obroku (buckuris), jer nisam siguran kakve probleme moze izazvati previse razlicitih namirnica zajedno u stomaku,po mom misljenju bolje nekoliko dana jedno pa onda drugo ako vec ne mozete da se odlucite za tip hranjenja!
    P.S. bojim se da smo blago promasili temu Wink
    Pa jesmo,ali kod moje Lee je proliv prestao od kako sam prestao da dajem kako ti kazes buckuris Smile. Sta mislis koji su vitamini bolji i za sta su oni,i koliko ih treba davati?
    Nade
    Nade
    moderator


    Broj poruka : 553
    Godina : 32
    ime psa : Pepa
    Datum upisa : 10.11.2011

    PAZNJA-ZABRANJENE NAMIRNICE - Page 7 Empty Re: PAZNJA-ZABRANJENE NAMIRNICE

    Počalji  Nade Pet 15 Mar 2013, 20:55

    Kod vet u ambulanti sigurno ima multivitamine, doziranje pishe na pakovanje.

    Sponsored content


    PAZNJA-ZABRANJENE NAMIRNICE - Page 7 Empty Re: PAZNJA-ZABRANJENE NAMIRNICE

    Počalji  Sponsored content


      Sada je Uto 14 Maj 2024, 11:56