Forum • Labrador fan club

Labradorizuj se na Labrador fan club-u!!!
Ukoliko imate problema na naslovnoj strani,što Vam se cela naslovna stranica pomera sa desna na levo,pokusajte umesto ,,internet explorer'a" da koristite ,,operu" ili ,,mozilla firefox". Nešto više o tome pročitajte u forumu ,,kritike,ideje,pohvale,obavestenja..." u temi ,,savet u vezi sa internet explorer-om".
Hvala na razumevanju.
LFC Team

Join the forum, it's quick and easy

Forum • Labrador fan club

Labradorizuj se na Labrador fan club-u!!!
Ukoliko imate problema na naslovnoj strani,što Vam se cela naslovna stranica pomera sa desna na levo,pokusajte umesto ,,internet explorer'a" da koristite ,,operu" ili ,,mozilla firefox". Nešto više o tome pročitajte u forumu ,,kritike,ideje,pohvale,obavestenja..." u temi ,,savet u vezi sa internet explorer-om".
Hvala na razumevanju.
LFC Team

Forum • Labrador fan club

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

+19
Badi
Ben_Bella
paun
Nade
sdinulovic
jajdukovic
Berna
Leo III
JovanaJoja
just_labs
nikolla
gangsta50
Kirkland
milanlab
shljucka
Sasska
anazakon
milica88
piter
23 posters

    JOSERA hrana, za i protiv, iskustva...

    avatar
    anitabojic94@gmail.com


    Broj poruka : 15
    Godina : 29
    ime psa : zlatni retriver
    Datum upisa : 18.11.2013

    JOSERA hrana, za i protiv, iskustva... - Page 3 Empty Re: JOSERA hrana, za i protiv, iskustva...

    Počalji  anitabojic94@gmail.com Pet 29 Nov 2013, 13:02

    Znam, ali je problem sto se kod nas prodaje samo na kilogram u najlonskoj kesi, i dzak od 12 kg zapakovan. Kupila bih ja dzak, ali je problem sto se jos uvek nisam odlucila koje granule da mu dajem. Koristila sam prvo pedigre i nisam zadovoljna, pa sam uzela josera kids i bila sam zadovoljna ali koliko sam shvatila te su za starijeg psa. A sad ove koje su mi dali nemam pojma ni da li su superpremijum ili premijum ili ko zna sta mi je dala. A nemam vremena da odem opet do radnje danas nikako a sutra ne rade. Tako da sam bas u problemu. Za joseru kids su mi rekli da mu dajem 200 gr dnevno, e sad ove su puppy pa ne znam da li je to isto. A eto sinoc sam mu dala da jede i celu noc mi je stucao, tako da ne znam da li mu bas prijaju. Sa josera kids granulama mi nije stucao, imao je i lepu kaku i sve, dok sa pedigreom je non stop stucao imao proliv ma sve lose. Tako da bih mu ja najpre uzela opet josera kids ali ne znam da li je ova upravu sto kaze da je to za malo starijeg psa, jer sam kod njih kupovala i josera kids i neka druga sto isto radi u tom pet shopu kaze da su josera kids super za moju kucu. Tako da vise ne znam koga da slusam, znam samo da ne valja da mu stalno menjam granule.
    avatar
    anitabojic94@gmail.com


    Broj poruka : 15
    Godina : 29
    ime psa : zlatni retriver
    Datum upisa : 18.11.2013

    JOSERA hrana, za i protiv, iskustva... - Page 3 Empty Re: JOSERA hrana, za i protiv, iskustva...

    Počalji  anitabojic94@gmail.com Pet 29 Nov 2013, 13:05

    A inace hranim ga tri puta dnevno dva puta granule i jednom kuvano.. Tako mi je veterinar rekao da radim.
    ViPns
    ViPns


    Broj poruka : 1158
    Godina : 47
    Lokacija : Novi Sad
    ime psa : Ariel
    ime psa : Nakoma
    Datum upisa : 29.05.2010

    JOSERA hrana, za i protiv, iskustva... - Page 3 Empty Re: JOSERA hrana, za i protiv, iskustva...

    Počalji  ViPns Pet 29 Nov 2013, 18:46

    Prvo koliko ja znam Josera ni ne pravi granule u superpremijum kvalitetu. Sigurno ne postoji velika razlika izmedju josera junior i josera pupy,tako da vam je svejedno,mada iskreno nikada nisam ni cuo za njihovu puppy liniju. Po mom misljenju velika je greska taj nacin hranjenja koji koristite,mislim da bi najbolje bilo da se odlucite ili granule ili kuvani obroci bar dok je stene, ja vam savetujem koriscenje granula zbog lakseg odredjivanja potrebne kolicine i isbalansiranije ishrane. Kasnije kada odraste mozete kako hocete jer ce vam lakse biti da odredite potrebnu kolicinu. Potpuno podrzavam vase misljenje da ne treba cesto da mu menjate granule. Verujte mi po mom iskustvu ne mozete videti koliko neke granule odgovaraju vasem psu sve dok ne pojede bar 1 dzak od 15-20 kg bez mesanja sa ostalim jer u protivnom kod svake promene hrane moze se desiti neka reakcija koja ne mora znaciti da mu ta hrana ne odgovara. Potpuno je normalno da neki psi odreaguju na promenu hrane meksom stolicom. I osnovna stvar nemojte se plasiti granulirane hrane poznatih svetskih proizvodjaca jer su sve one prosle kontrole kvaliteta i sigurno od jednog dzaka i najlosijih granula vas pas nece imati posledice,posledice nastaju duzom primenom lose hrane!
    Leo III
    Leo III
    moderator


    Broj poruka : 1259
    Godina : 28
    Lokacija : Zrenjanin
    ime psa : Ejmi
    ime psa : Leo
    Datum upisa : 17.04.2011

    JOSERA hrana, za i protiv, iskustva... - Page 3 Empty Re: JOSERA hrana, za i protiv, iskustva...

    Počalji  Leo III Sub 30 Nov 2013, 14:08

    Pero, ne bih se slozio za ono da se hrani ili jednom ili drugo.
    Meni je Lucy od kako je dosla pa nekih narednih 2 meseca jela, 1 ovo 1 ono i tako u krug.
    Ali, da, treba znati da se izbalansira jedan obrok.
    ----------------------
    Necu pogresno da se shvati u smislu 'sta, posto si ti davao, to znaci da je dobro'

    Jeste dobro. Samo je potrebno postepeno privikavanje na spremanu hranu.

    ---------------------

    A koliko se secam, a mislim da se secam, Josera ima 2 linije, i superpremijum i premijum, mada ta superpremijum, koliko je super, pitanje je Wink

    Mnogi je koriste, i pokazuje se recimo dobro. I ja sam Ejmi hranio jedno vreme dok je odrastala Joserom Kids, i bilo je ok. Ali imam mnogo boljih hrana za te pare.
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    JOSERA hrana, za i protiv, iskustva... - Page 3 Empty Re: JOSERA hrana, za i protiv, iskustva...

    Počalji  Berna Sub 30 Nov 2013, 15:50

    Tesko da se bilo koja linija Josere moze smatrati superpremium-om.
    ViPns
    ViPns


    Broj poruka : 1158
    Godina : 47
    Lokacija : Novi Sad
    ime psa : Ariel
    ime psa : Nakoma
    Datum upisa : 29.05.2010

    JOSERA hrana, za i protiv, iskustva... - Page 3 Empty Re: JOSERA hrana, za i protiv, iskustva...

    Počalji  ViPns Sub 30 Nov 2013, 22:07

    Bas zbog ove tvoje recenice Sale: "Jeste dobro. Samo je potrebno postepeno privikavanje na spremanu hranu." ja i smatram da u jednom danu ne bi trebalo mesati spremanu hranu i granuliranu, naravno u smislu obroka, po koja "poslastica" (komadic mesa, jabuka ....) ne narusava princip hranjenja dehidratom,ali ja smatram,a i savetovali su me mnogi, da je potreban period da se probavni trakt psa privikne na drugaciju vrstu hrane,tako da ako ga svakodnevno izlazete promenama verovatno ce se desiti da pas veci deo hranjivih materija kako iz jedne tako i iz druge vrste hrane ne iskoristi u potpunosti.
    avatar
    anitabojic94@gmail.com


    Broj poruka : 15
    Godina : 29
    ime psa : zlatni retriver
    Datum upisa : 18.11.2013

    JOSERA hrana, za i protiv, iskustva... - Page 3 Empty Re: JOSERA hrana, za i protiv, iskustva...

    Počalji  anitabojic94@gmail.com Čet 05 Dec 2013, 11:32

    Od kako je stigao ja mu uvek jedan obrok kuvano dajem, a ostalo granule. Jer dok jede granule imam osecaj da se nikad ne najede. Dok sa kuvanim znam da se najeo. Opet sam isla da kupim ove granule. Rekli su mi da su to Josera Family puppy, i daju se do 200 gr dnevno. Sta mislite o tim granule, koji je kvalitet? cena je 1kg/300 din.
    ViPns
    ViPns


    Broj poruka : 1158
    Godina : 47
    Lokacija : Novi Sad
    ime psa : Ariel
    ime psa : Nakoma
    Datum upisa : 29.05.2010

    JOSERA hrana, za i protiv, iskustva... - Page 3 Empty Re: JOSERA hrana, za i protiv, iskustva...

    Počalji  ViPns Čet 05 Dec 2013, 16:38

    Prvo preskupo placas te granule, koliko ja znam josera za stence se krece negde oko 3500 dzak od 20 kg sto je manje od 200 dinara po kilogramu! Sto se tice kvaliteta u to vec blago sumnjam ali moji psi nikada nisu probali tu hranu pa ne zelim da govorim o tome.
    Sto se tice toga da se vise najede od kuvanog tu gresis jer granule su dehidrat (posebnom metodom izvucena je voda iz njih) i samim tim potrebna je mnogo manja kolicina da bi pas bio sit. Ponavljam moje misljenje je da treba da se odlucite za nacin ishrane. I jedan i drugi nacin ima svoje prednosti i svoje mane, ali to je vec neka druga tema.
    saxovozlato
    saxovozlato


    Broj poruka : 17
    Godina : 43
    Lokacija : Veliko Gradiste
    ime psa : Maza
    Datum upisa : 20.02.2015

    JOSERA hrana, za i protiv, iskustva... - Page 3 Empty Re: JOSERA hrana, za i protiv, iskustva...

    Počalji  saxovozlato Čet 26 Feb 2015, 08:29

    ViPns ::Bas zbog ove tvoje recenice Sale: "Jeste dobro. Samo je potrebno postepeno privikavanje na spremanu hranu." ja i smatram da u jednom danu ne bi trebalo mesati spremanu hranu i granuliranu, naravno u smislu obroka, po koja "poslastica" (komadic mesa, jabuka ....) ne narusava princip hranjenja dehidratom,ali ja smatram,a i savetovali su me mnogi, da je potreban period da se probavni trakt psa privikne na drugaciju vrstu hrane,tako da ako ga svakodnevno izlazete promenama verovatno ce se desiti da pas veci deo hranjivih materija kako iz jedne tako i iz druge vrste hrane ne iskoristi u potpunosti.


    DA li mislis da ne bi trebalo u jednom obroku da se mesaju kuvana i granulirana hrana, ili u toku jednog dana? Ja jos uvek nisam nasla optimalan nacin, pa dajem ujutru Josera junior granule, a popodne i uvece kuvano povrce i meso. Pas inace ima 4.5 meseca.
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    JOSERA hrana, za i protiv, iskustva... - Page 3 Empty Re: JOSERA hrana, za i protiv, iskustva...

    Počalji  Berna Čet 26 Feb 2015, 09:25

    Nije preporucljivo da se granule i kuvana hrana mesaju u istom obroku zbog razlicitog vremena potrebnog za varenje ove dve vrste hrane.

    Sponsored content


    JOSERA hrana, za i protiv, iskustva... - Page 3 Empty Re: JOSERA hrana, za i protiv, iskustva...

    Počalji  Sponsored content


      Sada je Pon 20 Maj 2024, 14:07