Forum • Labrador fan club

Labradorizuj se na Labrador fan club-u!!!
Ukoliko imate problema na naslovnoj strani,što Vam se cela naslovna stranica pomera sa desna na levo,pokusajte umesto ,,internet explorer'a" da koristite ,,operu" ili ,,mozilla firefox". Nešto više o tome pročitajte u forumu ,,kritike,ideje,pohvale,obavestenja..." u temi ,,savet u vezi sa internet explorer-om".
Hvala na razumevanju.
LFC Team

Join the forum, it's quick and easy

Forum • Labrador fan club

Labradorizuj se na Labrador fan club-u!!!
Ukoliko imate problema na naslovnoj strani,što Vam se cela naslovna stranica pomera sa desna na levo,pokusajte umesto ,,internet explorer'a" da koristite ,,operu" ili ,,mozilla firefox". Nešto više o tome pročitajte u forumu ,,kritike,ideje,pohvale,obavestenja..." u temi ,,savet u vezi sa internet explorer-om".
Hvala na razumevanju.
LFC Team

Forum • Labrador fan club

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

+13
Leo III
Ben_Bella
jajdukovic
JovanaJoja
Senada
thedule
Berna
Sasska
anazakon
FREJA
SerbiaN|EaglE
jasmina79
__Witch__
17 posters

    Sterilizacija ...

    Senada
    Senada


    Broj poruka : 1221
    Godina : 34
    Lokacija : Sarajevo
    ime psa : Buma
    Datum upisa : 10.02.2011

    Sterilizacija ... - Page 2 Empty Re: Sterilizacija ...

    Počalji  Senada Sre 20 Apr 2011, 23:03

    I ja sam u dilemi.... Rolling Eyes
    Buma je tek napunio 6 mjeseci ali vec razmisljam o kastraciji... On se super slaze sa svim psima i ljudima i djecom i ne pokazuje znake agresije ama bas nikad (dobro, jos je mlad) ali ne znam da li ce to biti tako i kad sazrije malo... A ne planiram ga pariti, tako da sam ozbiljno razmisljala o kastraciji, cisto da izbjegnem ludovanje za zenkama u tjeranju, teritorijalnost i okrsaje....Ne znam, i mene je strah nekih losih posljedica (sto se tice zdravla, ali i njegovog ponasanja....jer ne zelim nekog totalno izmijenjenog psa....Ja ga volim ovako hiperaktivnog Very Happy)
    JovanaJoja
    JovanaJoja


    Broj poruka : 1241
    Godina : 26
    ime psa : Bobi I love you Very Happy

    ime psa : Beri I love you Very Happy
    Datum upisa : 21.10.2010

    Sterilizacija ... - Page 2 Empty Re: Sterilizacija ...

    Počalji  JovanaJoja Čet 21 Apr 2011, 17:39

    Senada ::I ja sam u dilemi.... Rolling Eyes
    Buma je tek napunio 6 mjeseci ali vec razmisljam o kastraciji... On se super slaze sa svim psima i ljudima i djecom i ne pokazuje znake agresije ama bas nikad (dobro, jos je mlad) ali ne znam da li ce to biti tako i kad sazrije malo... A ne planiram ga pariti, tako da sam ozbiljno razmisljala o kastraciji, cisto da izbjegnem ludovanje za zenkama u tjeranju, teritorijalnost i okrsaje....Ne znam, i mene je strah nekih losih posljedica (sto se tice zdravla, ali i njegovog ponasanja....jer ne zelim nekog totalno izmijenjenog psa....Ja ga volim ovako hiperaktivnog Very Happy)
    Bobi je kastriran... Ponasanje je isto on je i dalje lud,samo se malo smirio...
    A berija cemo sa 6 meseci kastrirati...
    Senada
    Senada


    Broj poruka : 1221
    Godina : 34
    Lokacija : Sarajevo
    ime psa : Buma
    Datum upisa : 10.02.2011

    Sterilizacija ... - Page 2 Empty Re: Sterilizacija ...

    Počalji  Senada Sre 15 Feb 2012, 16:11

    Ljudi... Danas sam pocela malo ozbiljnije da razmisljam o kastraciji. Naime, Buma ima godinu dana i 3 mjeseca i neki muzjaci su poceli da ga izazivaju, pa i napadaju. On te napade ignorise, povuce se, igra se sam, ili sa mnom, ali primjetim da se malo nakostrijesi i da mu nije pravo... Njegov najbolji prijatelj, bokser, s kojim je bio narazdvojan ga je napao. bilo je par situacija da se malo pokoskaju, ali ih razdvojimo, i kasnije se igraju, do posljednjeg napada. Buma je nesto njuskao, a bokser mu je prisao sa ledja i zgrabio ga, i Buma nije mogao da se pomakne, i gusio se malo, a ovaj trgao. A taj pas je gazda svom valsniku, bukvalno, i dok on sam nije jedva pustio, nije ga mogao odvojiti. Buma mu prvo nije vise htio prilaziti, nije mu vise vjerovao, bojao se, ali je sad okrenuo plocu. Kad ga vidi nakostrijesi se, rezi, i mislim da bi ga i napao kad bi dobio priliku, jer zeli ovaj put da bude spreman i unapred da pokaze da ce da se brani... Sa svim ostalim muzjacima se super slaze, i ne gleda da li je u pitanju muzjak ili zenka za igru, ali oni su poceli da na njega reaguju, i moram konstantno da pazim i da opominjem tudje pse... I jos nesto, Buma skace na sve zivo. Very Happy Bila kuja pred tjeranje, ili starosti 7 mjeseci, nebitno. Zakaci se i hajmo... Skoro mu ni igra vise nije interesantna. Hmmm, to mi sve nekako ukazuje na to da on ne zna sta ce s tolikim testosteronom i da bi mu ja mozda pojednostavila zivot i odnos sa psima da ga sterilisem. E sad, svi ostali su protiv toga, kome god to spomenem... Nisam ni ja 100% odlucila ali za mene to nije ni iskljuceno. Sta da radim? Bas sam nesigurna... Neutral
    jajdukovic
    jajdukovic


    Broj poruka : 301
    Godina : 43
    Lokacija : Loznica
    ime psa : Beta
    Datum upisa : 03.10.2011

    Sterilizacija ... - Page 2 Empty Re: Sterilizacija ...

    Počalji  jajdukovic Sre 15 Feb 2012, 16:34

    To je tvoja stvar ali mislim da je steta kastrirat takvog psa.
    Ben_Bella
    Ben_Bella


    Broj poruka : 3047
    Godina : 25
    ime psa : Ben
    ime psa : Bella
    Datum upisa : 12.01.2012

    Sterilizacija ... - Page 2 Empty Re: Sterilizacija ...

    Počalji  Ben_Bella Sre 15 Feb 2012, 16:44

    jajdukovic ::To je tvoja stvar ali mislim da je steta kastrirat takvog psa.
    Pa slazem se, bolje ga pustite da se pari jednom, dvaput, mislim da je steta za takvog psa.
    Ipak slazem se sa jajdukovic-em to je vec vasa stvar.
    Leo III
    Leo III
    moderator


    Broj poruka : 1259
    Godina : 28
    Lokacija : Zrenjanin
    ime psa : Ejmi
    ime psa : Leo
    Datum upisa : 17.04.2011

    Sterilizacija ... - Page 2 Empty Re: Sterilizacija ...

    Počalji  Leo III Sre 15 Feb 2012, 16:54

    Senada,mi smo Lea vodili na kastriranje prošle godine,ali zbog Ejmi.I to što se priča pas se menja-nije tačno (eh šta bih ja radio da se promenio lol! ).Što se naskakanja tiče,još pogotovo-jer je ženka u teranju,to je normalno...Šta više,dešavalo se da i ženke naskaču,ali to je do dominacije.
    E,sad ako su se on i bokser družili,moguće da Buma nije hteo da mu se pokori,ili tako nešto,pa da su se posvađali,ne znam šta bi drugo moglo? confused confused confused
    I ja mislim da je šteta da se kastrira,on je prelep stvarno,nek se upari 1-2 koliko želiš pa onda..Mislim,ako nemaš ambicije za izložbe,onda ti ne igra ulogu da li je kastriran.Što se tiče recimo Lea,skroz je bez problema podneo Ejmikino teranje,tako da tu nema problema..
    E,sad...konačna odluka je na tebi...ali mislim da nema potrebe...Samo što bi ti pazila recimo na tuđe pse?Ženke u teranju NE TREBAJU da se puštaju bez povodca,a drugo valjda i drugi vlasnici mužjaka,koji ne vole mužjake okreću glave i misle na psa.. Rolling Eyes
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Sterilizacija ... - Page 2 Empty Re: Sterilizacija ...

    Počalji  Berna Sre 15 Feb 2012, 17:39

    Kao sto je receno to je tvoj licni izbor. Zavisi sta ti je vaznije. Ako ti je vaznije da tvoj muzjak bude "ok" sa svim psima, pa i drugim muzjacima, ucini to sto pre, nemoj da cekas da udje u neku vecu svadju sa drugim muzjakom i da i on sam krene da napada druge muzjake. Ako ti je vaznije da ga paris jednom, dvaput (mada ja licno ne vidim dobar razlog sto bi - bez uvrede, prosto sam takvog shvatanja i zato i ni svog psa nisam parila!) onda ces morati da naucis da zivis sa tim - da dobro pazis s kim pustas svog psa da se igra! Odnosi medju muzjacima u kojima postoji rivalstvo su sasvim normalna stvar i ko zeli da ima nesterilisanog muzjaka mora da se pomiri sa tim.

    Sto se naskakanja tice, to je stvar dresure i ucenja psa lepim manirima Very Happy
    Senada
    Senada


    Broj poruka : 1221
    Godina : 34
    Lokacija : Sarajevo
    ime psa : Buma
    Datum upisa : 10.02.2011

    Sterilizacija ... - Page 2 Empty Re: Sterilizacija ...

    Počalji  Senada Sre 15 Feb 2012, 18:07

    Sto se njegove poslusnosti tice, stvarno sam zadovoljna, i dobro nas slusa i postuje, ali stvarno, kako u stanu tako i napolju. Kad ga pas izaziva i ja ga pozovem, on dodje meni i ignorise tog psa. Kod nas dosta raje pusta na livadu za pse kuje koje su u tjeranju, i mislim da je to neodgovorno, ali i one kad odu i ja onda dodjem, mozda on jos uvijek osjeti tjeranje na drugim zenkama sa kojima su se doticne igrale i zbog toga naskace... Sa zenkama i muzjacima se odnosi jednako, ali mozda muzjaci ne tolerisu to sto se on ne pokori nego samo pobjegne, skoci u snijeg i igra se, kao da ga ne zanimaju njihova upozorenja... On ne rezi i opusten je ali ne desava se ni to da on legne pred nekim psom... Buma? Malo sutra... A da ga parim mi nije toliko vazno, a i nisam opterecena izlozbama, tako da mi to nije neki razlog, ali svakako cu jos sacekati da vidim kako se njegov odnos sa muzjacima odvija... A Buma kad zaskoci zenku, tad ne postoje ni maniri ni komande, kao da upadne u trans, a zenke ga ne opominju sto je najgore. Ima jedna koja ga opomene i s njom se fino igra i ne pokusava vise. Tome da dodamo jos i njegovu hiperaktivnost i uzbudjenost. Stvarno nisam od onih ljudi koji kastriraju psa da bi sebi olaksali i imali mirnijeg psa. Uradila bih to jedino ako smatram da ce Buma imati lagodniji zivot. E sad, ne bih htjela ni da se kasnije kajem, strah me je malo i da se uplicem u prirodu... Hvala na savjetima, razmislicu jos koji mjesec... Definitivno teska odluka. Rolling Eyes
    Leo III
    Leo III
    moderator


    Broj poruka : 1259
    Godina : 28
    Lokacija : Zrenjanin
    ime psa : Ejmi
    ime psa : Leo
    Datum upisa : 17.04.2011

    Sterilizacija ... - Page 2 Empty Re: Sterilizacija ...

    Počalji  Leo III Sre 15 Feb 2012, 18:16

    Zato je obožavam tu osobinu kod Ejmi-ne dozvoljava da je zaskaču mužjaci Laughing
    Nego znaš kako Berna je u suštini rekla...ako hoćeš izložbe,i da ga pariš Arrow kastriraj,a ako te to zanima Arrow nemoj...Mada uvek postoji nada za kajanje... Rolling Eyes
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Sterilizacija ... - Page 2 Empty Re: Sterilizacija ...

    Počalji  Berna Sre 15 Feb 2012, 20:47

    Pa ne mora da kastrira ako ne zeli da pari psa - ja isto necu pariti Kukija i nisam ga kastrirala.

    To sto sad ne rezi na muzjake i ne svadja se ne znaci da nece - Kuki je krenuo da reaguje i da se taba sa 3,5 godine.
    Ben_Bella
    Ben_Bella


    Broj poruka : 3047
    Godina : 25
    ime psa : Ben
    ime psa : Bella
    Datum upisa : 12.01.2012

    Sterilizacija ... - Page 2 Empty Re: Sterilizacija ...

    Počalji  Ben_Bella Sre 15 Feb 2012, 20:57

    Ovo sam nasla na nekom sajtu pa mozda malo pomogne...


    P: Poštovani, molila bih da mi objasnite pozitivne i negativne strane kastracije psa, odnosno koji je utjecaj na zdravlje mužjaka, koji se neće pariti, ako ga se ne kastrira. Radi se o psu starom 2 godine. Hvala, Vinka

    O: Objektivo gledajući, dugoročni utjecaj kastracije na zdravlje pasa ima pozitivne i negativne strane. No, često se kod procjene dolazi do sljedećega: ne može se izvesti jedinstven zaključak za sve kastrirane mužjake u prevenciji budućih zdravstvenih problema, a naročito ako se radi o mladim, spolno nezrelim jedinkama.

    Dugoročni zdravstveni rizici kastracije variraju od jednog do drugog psa.

    Općenito je mišljenje, ako nema posebnog razloga za parenje ljubimca, trebao bi biti kastriran u ranijoj dobi kako bi se spriječile neželjene trudnoće, minimalizirala agresivna ponašanja i smanjile vjerojatnosti za različite oblike tumora u starijoj dobi. Vjerovanje je da bi svaki pas trebao zadržati testise kako bi očuvao svoju "muškost". No, psi se ne trebaju pariti jer ne postoji objektivnog razloga za to. Parenje ne stvara psa boljim i privrženijim ljubimcem, a prisutnost spolnih organa može njegov odgoj i otežati.

    Također, vlasnici muških pasa jednako su odgovorni kao i vlasnik kuje za sve novorođene štence. Ovo znači da postoji i etička odgovornost za svakog štenca koji neće biti udomljen.
    Kod nekastriranih pasa se uočava sljedeće ponašanje: mokre na sve i svugdje (uključujući namještaj, zavjese, cipele, i sl. u Vašem kućanstvu), znatna promjena ponašanja oko kuja u tjeranju (ako se jednom pare ovo ponašanje se može znatno intenzivirati u kontaktu sa kujom u tjeranju), mnogi psi aktivno traže kuju za parenje (preskaču i najviše ograde, lome ogradu i sl.), ponekad su agresivni prema drugim psima i zaskakuju ih (ovo zna potrajati i dulje vremena), često odbijaju hranu koju im ponudite ako negdje njuše kuju u tjeranju, ponekad su jako agresivni prema kujama, a kako bi zadovoljili poriv zaskakuju predmete i osobe, zavijaju i cvile tjednima...

    Kastrirani psi obično su primjerenijeg ponašanja. Ne samo što nemaju toliku želju za lutanjem (u potrazi za kujom u tjeranju), ne obilježavaju mokrenjem svoj teritorij (testosteron - muški hormon- glavni je pokretač ovog poriva povezanog sa dominantnosti), manje su agresivni prema drugim psima. Ova nepoželjna ponašanja naročito su pod kontrolom ako se psa kastrira između 9. i 12. mjeseca starosti prije spolne zrelosti i razvijanja loših navika. Zatim, pokazalo se kako oni psi pokornijeg ponašanja postaju bolji kućni ljubimci ako se kastriraju. No, kako se kastriranjem samo smanjuje produkcija hormona testosterona, tako onaj pas dominantnog karaktera zadržava želju za lutanjem i agresivnijim ponašanjem. Ako se kastracija poduzima kao mjera za sprječavanje nepoželjnog ponašanja, bez discipline i preodgoja unutar i van kuće neće sama riješiti problem.

    Mišljenje je također da se životinje nakon kastracije udebljaju, no ovo je usko vezano uz količinu hrane koja im se daje i aktivnostima psa. U zdravog psa koji ne boluje od hipotireoidizma ili neke druge bolesti prekomjerno hranjenje i nedostatne aktivnosti dovode do debljanja a ne kastracija. Dobivanje na tjelesnoj težini neposredno nakon zahvata događa se a može biti uzrokom promjena u razini hormona. Dobivanje na težini se može pogoršati jedino davanjem visokoenergetske hrane životinji koja ima smanjenu potrebu za energijom. Prekomjerna energija hrane rezultira prekomjernom masnoćom tijela.

    Sam zahvat kastracije se provodi pod općom narkozom, stoga uvijek postoji rizik koji prati bilo koji operativni zahvat pod općom narkozom. Dokazano je da mladi psi bolje podnose operacije od starijih pasa. Pri samom operativnom zahvatu psi mogu imati reakciju na anestetike koju nije moguće predvidjeti , te može doći do nepredviđenih krvarenja. Također, može doći do komplikacija nakon zahvata (nepoželjan odgovor organizma na izbor kirurškog materijala ili sekundarne infekcije rane).

    Prema istraživanjima pokazalo se sljedeće: psi kastrirani prije puberteta imaju dulje noge, plosnatija prsa i užu lubanju u odnosu na one nekastrirane iste pasmine zbog hormona koji , osim što reguliraju seksualnu aktivnost, interaktivno djeluju sa hormonima koji kontroliraju rast mišića, kostiju i tetiva. Ove fizičke razlike stavljaju veći napor na zglobove i mogu uzrokovati ortopedske probleme aktivnim i radnim psima. Ako je kastracija načinjena prije spolne zrelosti neznatno povećava rizik od osteosarkoma (ovo je česti tumor sa vrlo lošom prognozom u srednjih i velikih pasmina pasa), povećan je rizik od srčanog hemangiosarkoma, utrostručuje rizik od hipotireoidizma, povećava rizik od oštećenja kognitivnih funkcija starijih pasa, povećava rizik za ortopedske bolesti.

    Kastracija smanjuje rizik od pojave tumora testisa, smanjuje rizik od kanceroznih i nekanceroznih poremećaja prostate, reducira rizik od perianalnih fistula, moguće je da smanjuje i rizik od dijabetesa.
    Leo III
    Leo III
    moderator


    Broj poruka : 1259
    Godina : 28
    Lokacija : Zrenjanin
    ime psa : Ejmi
    ime psa : Leo
    Datum upisa : 17.04.2011

    Sterilizacija ... - Page 2 Empty Re: Sterilizacija ...

    Počalji  Leo III Sre 15 Feb 2012, 21:03

    Berna ::Pa ne mora da kastrira ako ne zeli da pari psa - ja isto necu pariti Kukija i nisam ga kastrirala.

    To sto sad ne rezi na muzjake i ne svadja se ne znaci da nece - Kuki je krenuo da reaguje i da se taba sa 3,5 godine.
    Mislio sam na to da ako neće da ide na izložbe i da pari psa ,a pri tom misli da će se drugi ponašati bolje prema prema njemu,da se kastrira....
    A ako nema problema,ili vlasnik može da 'živi' sa tim nazovi problemima,onda i ne treba.
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Sterilizacija ... - Page 2 Empty Re: Sterilizacija ...

    Počalji  Berna Sre 15 Feb 2012, 21:59

    Ben_Bella odlican tekst Exclamation
    Ben_Bella
    Ben_Bella


    Broj poruka : 3047
    Godina : 25
    ime psa : Ben
    ime psa : Bella
    Datum upisa : 12.01.2012

    Sterilizacija ... - Page 2 Empty Re: Sterilizacija ...

    Počalji  Ben_Bella Čet 16 Feb 2012, 10:32

    Berna ::Ben_Bella odlican tekst Exclamation
    HVALA!!!
    Senada
    Senada


    Broj poruka : 1221
    Godina : 34
    Lokacija : Sarajevo
    ime psa : Buma
    Datum upisa : 10.02.2011

    Sterilizacija ... - Page 2 Empty Re: Sterilizacija ...

    Počalji  Senada Čet 16 Feb 2012, 13:13

    Ben_Bella ::
    Berna ::Ben_Bella odlican tekst Exclamation
    HVALA!!!

    Hvala za tekst! Very Happy
    Ben_Bella
    Ben_Bella


    Broj poruka : 3047
    Godina : 25
    ime psa : Ben
    ime psa : Bella
    Datum upisa : 12.01.2012

    Sterilizacija ... - Page 2 Empty Re: Sterilizacija ...

    Počalji  Ben_Bella Čet 16 Feb 2012, 14:46

    Senada ::
    Ben_Bella ::
    Berna ::Ben_Bella odlican tekst Exclamation
    HVALA!!!

    Hvala za tekst! Very Happy

    Nema na cemu uvek sam tu da pomognem!!! Razz
    miljkovic14
    miljkovic14


    Broj poruka : 9
    Godina : 34
    ime psa : Rex
    Datum upisa : 08.12.2012

    Sterilizacija ... - Page 2 Empty Re: Sterilizacija ...

    Počalji  miljkovic14 Sub 08 Dec 2012, 22:56

    ja imam sledeci pproblem,naime imam dva psa jedan je labrador od godinu dana a drugi je mesanac terijera oko 5 godina,i sve je bilo ok do pre par dana od jednom su poceli da se ne podnose da napadaju i kolju jedan drugog i to ne bas naivno jedva ih razdvojimo a krv siklja na sve strane e sad da li bi kastracija tu pomogla,ponavljam do pre par dana smo ih zajedno zatvarali u sobu i terijer je bio bas autoritet kad on zarezi labrador odma legne i bas ga je slusao,a sada od jednom ovo,sta da radim
    Ben_Bella
    Ben_Bella


    Broj poruka : 3047
    Godina : 25
    ime psa : Ben
    ime psa : Bella
    Datum upisa : 12.01.2012

    Sterilizacija ... - Page 2 Empty Re: Sterilizacija ...

    Počalji  Ben_Bella Ned 09 Dec 2012, 00:10

    miljkovic14 ::ja imam sledeci pproblem,naime imam dva psa jedan je labrador od godinu dana a drugi je mesanac terijera oko 5 godina,i sve je bilo ok do pre par dana od jednom su poceli da se ne podnose da napadaju i kolju jedan drugog i to ne bas naivno jedva ih razdvojimo a krv siklja na sve strane e sad da li bi kastracija tu pomogla,ponavljam do pre par dana smo ih zajedno zatvarali u sobu i terijer je bio bas autoritet kad on zarezi labrador odma legne i bas ga je slusao,a sada od jednom ovo,sta da radim
    Vas labrador je pretpostavljam mladji od terijera. Terjeri su po prirodi psi koji imaju kratak fitilj, jako su dominantni i tvrdoglavi, tako da su obicno "autoritet" mladjima od sebe, a ponekad se namecu i starijima od sebe. Kada pas ima izmedju 6 meseci i godinu ipo dana postaje polno zreo (zavisi od psa do psa), sto znaci da pocinju, pogotovu muzjaci, da se bore za teritoriju, za hranu, za zenke i to moze da prekine. Npr. mozete da pogledate par epizoda "The dog whisperer" by: Cesar Millan, meni su pomogle u socijalizaciji svog psa (tukao se sa drugim muzjacima nekih mesec dana kada je bio star godinu dana), a mozes i kastrirati svog psa ili obojicu. Evo jos jednog primera, ujak mog psa je kastriran iz razloga sto je davio druge pse, iskljucivo muzjake. Smirio se, zato sto se sa njim, posle kastracije, mnogo radilo, posto se najvise tukao sa mojim psom, sa njim je najvise setao, igrao se, delili su lopticu i sve ostalo i sada su ponovo najbolji drugari. PS: On je mesanac labradora (majka mog psa) i nemackog ovcara (pas koji zivi sa njom i koji se slucajno upario sa njom). Nadam se da sam pomogla, zelim vam puno srece i uspeha! Smile
    miljkovic14
    miljkovic14


    Broj poruka : 9
    Godina : 34
    ime psa : Rex
    Datum upisa : 08.12.2012

    Sterilizacija ... - Page 2 Empty Re: Sterilizacija ...

    Počalji  miljkovic14 Ned 09 Dec 2012, 00:37

    pa jeste ali pitanje je da li bi posle kastracije labradora se on ipak smirio,sta ako ga kastriramo a problem ostane i kolika je uopste cena kastriranja
    Ben_Bella
    Ben_Bella


    Broj poruka : 3047
    Godina : 25
    ime psa : Ben
    ime psa : Bella
    Datum upisa : 12.01.2012

    Sterilizacija ... - Page 2 Empty Re: Sterilizacija ...

    Počalji  Ben_Bella Ned 09 Dec 2012, 14:02

    miljkovic14 ::pa jeste ali pitanje je da li bi posle kastracije labradora se on ipak smirio,sta ako ga kastriramo a problem ostane i kolika je uopste cena kastriranja
    Kod nas je bio projekat masovne sterilizacije pasa lutalica, pa je cena bila vakcina protiv besnila, a ako je pas vec vakcinisan, sterilizacija bi bila besplatna. To je problem, nikada niste sigurni.
    miljkovic14
    miljkovic14


    Broj poruka : 9
    Godina : 34
    ime psa : Rex
    Datum upisa : 08.12.2012

    Sterilizacija ... - Page 2 Empty Re: Sterilizacija ...

    Počalji  miljkovic14 Ned 09 Dec 2012, 14:54

    ma meni je samo pitanje da li ce mi to resiti problem,ili da obojici stavim korpe nego da ne pobesne onda jos vise..
    Nade
    Nade
    moderator


    Broj poruka : 553
    Godina : 32
    ime psa : Pepa
    Datum upisa : 10.11.2011

    Sterilizacija ... - Page 2 Empty Re: Sterilizacija ...

    Počalji  Nade Sre 12 Dec 2012, 09:32

    trebalo bi resiti problem, ipak je testosteron u pitanje, medjutim ne verujem da ti neko moze retji 100% sta tje se desiti
    Bella26
    Bella26


    Broj poruka : 16
    Godina : 42
    ime psa : Bella
    Datum upisa : 27.03.2014

    Sterilizacija ... - Page 2 Empty Re: Sterilizacija ...

    Počalji  Bella26 Čet 02 Okt 2014, 01:26

    Postovani,
    moj problem je sledeci, pre par mececi sam sterilisala svoju labradorku ( o tome je bilo reci na forumu jer je postojao problem u toku anestezije).
    Do danas je sve bilo u redu, medjutim ceo dan je bila tiha ( inace je prilicno zivahan pas), pomalo tuzna, nismo je culi da laje sto inace cini cim nam cuje glasove. Desavalo se da legne i vuce stomak. Onda sam primetila da je vaginalni otvor pomalo vlazan kao kod teranja.
    Zanima me da li je to uobicajeno ponasanje kod sterilisanih zenki ako je doslo vreme kada bi inace bila u teranju?
    Koliko sam shvatila veterinara materica je izvadjena a jajnici su podvezani. Da li postoji mogucnost da sterilizacija nije uradjena kako treba i da je ona opet u teranju?
    Koje su posledice nepravilno uradjene sterilizacije? Zaista ne bih ponovo uvodila psa u anesteziju kad je vec postojao problem sa istom u toku prve intervencije.
    Jako sam zabrinuta, svaki savet bi mi koristio
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Sterilizacija ... - Page 2 Empty Re: Sterilizacija ...

    Počalji  Berna Čet 02 Okt 2014, 09:38

    Na vasem mestu bih odvela psa kod veterinara, pogotovo sto je pas letargican. Mozda je u pitanju neka infekcija.
    Bella26
    Bella26


    Broj poruka : 16
    Godina : 42
    ime psa : Bella
    Datum upisa : 27.03.2014

    Sterilizacija ... - Page 2 Empty Re: Sterilizacija ...

    Počalji  Bella26 Sub 04 Okt 2014, 15:10

    Postovani,
    veliko HVALA na savetu koji ste mi dali i koji je dosao upravo vreme.
    Psa sam odvela kod veterinara gde je konstatovana blaza urinarna infekcija, trenutno je pod terapijom, vec juce posle prve doze antibiotika joj je bilo bolje. Ostaje problem desne noge na koju izbegava da se oslanja i veterinar kaze da je vreme da uvedemo tablete glukozamina, posto je uvek malo deblja nego sto treba i zglobovi trpe veliki pritisak.
    Velika je sreca imati nekoga da vas usmeri gde treba.
    Pozdrav i svako dobro

    Sponsored content


    Sterilizacija ... - Page 2 Empty Re: Sterilizacija ...

    Počalji  Sponsored content

      Similar topics

      -

      Sada je Uto 07 Maj 2024, 12:52