Forum • Labrador fan club

Labradorizuj se na Labrador fan club-u!!!
Ukoliko imate problema na naslovnoj strani,što Vam se cela naslovna stranica pomera sa desna na levo,pokusajte umesto ,,internet explorer'a" da koristite ,,operu" ili ,,mozilla firefox". Nešto više o tome pročitajte u forumu ,,kritike,ideje,pohvale,obavestenja..." u temi ,,savet u vezi sa internet explorer-om".
Hvala na razumevanju.
LFC Team

Join the forum, it's quick and easy

Forum • Labrador fan club

Labradorizuj se na Labrador fan club-u!!!
Ukoliko imate problema na naslovnoj strani,što Vam se cela naslovna stranica pomera sa desna na levo,pokusajte umesto ,,internet explorer'a" da koristite ,,operu" ili ,,mozilla firefox". Nešto više o tome pročitajte u forumu ,,kritike,ideje,pohvale,obavestenja..." u temi ,,savet u vezi sa internet explorer-om".
Hvala na razumevanju.
LFC Team

Forum • Labrador fan club

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

+13
Leo III
Ben_Bella
jajdukovic
JovanaJoja
Senada
thedule
Berna
Sasska
anazakon
FREJA
SerbiaN|EaglE
jasmina79
__Witch__
17 posters

    Sterilizacija ...

    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Sterilizacija ... - Page 3 Empty Re: Sterilizacija ...

    Počalji  Berna Ned 05 Okt 2014, 14:35

    Odlicne vesti, dobro je da ste odreagovali na vreme.

    Sto se noge tice, svakako psa na dijetu ukoliko ima visak kilograma. Kod pasa koji imaju probleme sa zglobovima moramo o tome voditi racuna i drzati ih na donjoj granici normalne tezine. Takodje, dobro bi bilo da pas miruje nekih 10ak dana. Ako i nakon toga nastavi da sepa, vratite se kod veterinara i moguce da cete nogu morati da snimite. Koja je noga u pitanju, prednja ili zadnja? Da li pas drzi nogu u vis ili samo sepa kad hoda?
    Bella26
    Bella26


    Broj poruka : 16
    Godina : 42
    ime psa : Bella
    Datum upisa : 27.03.2014

    Sterilizacija ... - Page 3 Empty Re: Sterilizacija ...

    Počalji  Bella26 Ned 05 Okt 2014, 17:18

    Sto se tice kilograma nije veliki visak u pitanju, ali valjlo bi da je malo manje, tako veterinar kaze. Kada se to desi redukujemo ga pojacanim setnjama, medjutim sada je to nemoguce.
    U pitanju je prednja desna sapa, detaljno je pregledana i sve je u redu. Problem nastaje kada ustane i napravi prvi korak tada izbegava da se osloni, posle toga nema problema da hodanjem. Jednom sam primetila da je podigla. Imam utisak da    je problem u samom korenu noge jer je nekad celu ispravi.
    Veterinar je prepisao 3 dana analgetika da vidi kako ce da reaguje, pa cemo se dogovoriti za dalje.
    Za sada terapija ima efekta i stanje polako ide na bolje, veselija je cak je malo pocela da laje. Slazem se sa vama da ce verovatno morati da se snimi, ipak lekovi za bol ne otklanjaju uzrok problema.
    Uvek sam otvorena za Vas savet ukoliko ste u mogucnosti.
    Hvala na interesovanju
    ViPns
    ViPns


    Broj poruka : 1158
    Godina : 47
    Lokacija : Novi Sad
    ime psa : Ariel
    ime psa : Nakoma
    Datum upisa : 29.05.2010

    Sterilizacija ... - Page 3 Empty Re: Sterilizacija ...

    Počalji  ViPns Ned 05 Okt 2014, 20:49

    Samo jedno pitanje koliko je Bela sada stara?
    Bella26
    Bella26


    Broj poruka : 16
    Godina : 42
    ime psa : Bella
    Datum upisa : 27.03.2014

    Sterilizacija ... - Page 3 Empty Re: Sterilizacija ...

    Počalji  Bella26 Pon 06 Okt 2014, 13:36

    Bella 26. Oktobra puni 5 godina. Jutros se problem vratio, ponovo izbegava da se osloni na sapu, mada mi se cini da ne trpi bol. Ima terapiju jos danas.
    ViPns
    ViPns


    Broj poruka : 1158
    Godina : 47
    Lokacija : Novi Sad
    ime psa : Ariel
    ime psa : Nakoma
    Datum upisa : 29.05.2010

    Sterilizacija ... - Page 3 Empty Re: Sterilizacija ...

    Počalji  ViPns Pon 06 Okt 2014, 19:50

    Moje nestrucno misljenje je da se ta noga obavezno mora snimiti! Ima mali milion razloga za takvu suzdrzanost u koriscenju noge,od bezazlenih,cak i nekih psihickih tegoba, do veoma ozbiljnih oboljenja kostanog sistema koji se moraju sto pre otkriti da bi se mogao bar usporiti razvoj bolesti,ako izlecenje nije moguce. Moj savet prvo snimak, pa onda dalje po preporuci veterinara. Ako Vas veterinar nije opremljen bar RTG aparatom,pokusajte (koliko ste u mogucnosti) da nadjete adekvatnu veterinarsku ambulantu.
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Sterilizacija ... - Page 3 Empty Re: Sterilizacija ...

    Počalji  Berna Uto 07 Okt 2014, 08:52

    Psi su veliki stoici, sto znaci da ce da trpe bol a da ga ne pokazuju. Kad pas nece da stane na sapu, govorimo o ozbiljnom bolu. Ja se slazem sa ViPns. Svakako prvo veterinar mora da vidi koji deo noge psa boli, da li je to rame, lakat, zglob sape, prst... a onda taj deo da se snimi i da se vidi sta se tu desava.

    PS. U kom ste mestu? Mozda neko moze da preporuci dobrog veterinara / ortopeda.
    Bella26
    Bella26


    Broj poruka : 16
    Godina : 42
    ime psa : Bella
    Datum upisa : 27.03.2014

    Sterilizacija ... - Page 3 Empty Re: Sterilizacija ...

    Počalji  Bella26 Uto 07 Okt 2014, 13:31

    Zivim u Kraljevu, ordinacija u kojoj lecim Belu ima rentgen dijagnostiku a za ortopeda nisam sigurna, morala bih da se raspitam.
    Zakazala sam termin za sutra, snimicemo nogu pa cu vas obavestiti o rezultatima.
    Inace stanje je nepromenjeno, ima apetit, vesela je ali postoji mala promena u ponasanju i naravno izbegava oslanjanje na sapu.
    Hvala vam na interesovanju
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Sterilizacija ... - Page 3 Empty Re: Sterilizacija ...

    Počalji  Berna Sre 08 Okt 2014, 11:33

    Nadam se da cete brzo dobiti tacnu dijagnozu i da ce joj biti bolje.
    Bella26
    Bella26


    Broj poruka : 16
    Godina : 42
    ime psa : Bella
    Datum upisa : 27.03.2014

    Sterilizacija ... - Page 3 Empty Re: Sterilizacija ...

    Počalji  Bella26 Sre 08 Okt 2014, 18:51

    Danas smo bile na pregledu
    Sve ukazuje na opterecenje lokomotornog sistema zbog tezine, sledi dijetalna ishrana i pojacana aktivnost,uvedene su tablete glukozamina. Naravno uradice se i dodatne analize kako bi bili iskljuceni drugi uzroci.
    Ovaj problem je pao u drugi plan posto se javio ozbiljniji, zapravo onaj zbog kog sam se prvobitno javila.
    Ponovo se javila sukrvica iz vaginalnog otvora i povisena temperatura 39.2. Kako je Bela sterilisana( izvadjeni su materica i jajnici) nemoguce je krvarenje tog tipa.
    Jako sam zabrinuta posto mi je nagovesteno da je moguc vaginalni tumor ili neka jaka infekcija.
    Uzeta je krv, cekamo rezultate.
    Jako mi je tesko pala cela ova situacija, bas sam osetljiva na nju, pravo je mucenje znati da trpi bol, nadam se da ce konacno da se postavi prava dijagnoza i da ce ozdraviti.
    Drugo ne mogu ni da zamislim

    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Sterilizacija ... - Page 3 Empty Re: Sterilizacija ...

    Počalji  Berna Sre 08 Okt 2014, 20:41

    Znam kako vam je, uvek misli krenu na najgore, i mi smo to prosli pre mesec dana pa je u pitanju bila infekcija. 5 godina je mlad pas, sanse su poprlicno male da je to nesto ozbiljno.

    Drzimo fige.
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Sterilizacija ... - Page 3 Empty Re: Sterilizacija ...

    Počalji  Berna Pet 10 Okt 2014, 11:00

    Ima li novosti, je l' su stigli rezultati?
    Bella26
    Bella26


    Broj poruka : 16
    Godina : 42
    ime psa : Bella
    Datum upisa : 27.03.2014

    Sterilizacija ... - Page 3 Empty Re: Sterilizacija ...

    Počalji  Bella26 Ned 12 Okt 2014, 16:33

    Izvinie sto se tek sada javljam ali ovih par dana su za mene bili veliki stres sto se odrazilo na moje zdravlje pa me zato nije bilo.
    Belini rezultati pokazuju znake infekcije, promenjena joj je terapija i odmah sutradan se videla promena na bolje.
    Juce smo poceli da setamo, prija joj, naravno dajem joj i glukozamin. 
    U sredu idemo ponovo kod veterinara da se dogovorimo za dalje. Razmisljla sam da joj uradim tumor marker za svaki slucaj, ne znam da li je takva analiza kod pasa moguca.
    Takodje sam u dilemi koju hranu da joj dajem dugo je jela Eukanubu, jako joj je prijala imla je lepu dlaku ali opet se ugojila, sada joj dajem Brit care sa curetinom. Da li znate neku adekvatnu hranu za gojazne pse a da je kvalitetna?
    ViPns
    ViPns


    Broj poruka : 1158
    Godina : 47
    Lokacija : Novi Sad
    ime psa : Ariel
    ime psa : Nakoma
    Datum upisa : 29.05.2010

    Sterilizacija ... - Page 3 Empty Re: Sterilizacija ...

    Počalji  ViPns Ned 12 Okt 2014, 17:19

    Pa ako je dobro reagovala na Eukanubu, ostanite na toj hrani,samo smanjite kolicinu ako vec zbog zdravstvenih problema nemozete da povecate aktivnosti.
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Sterilizacija ... - Page 3 Empty Re: Sterilizacija ...

    Počalji  Berna Ned 12 Okt 2014, 19:37

    Slazem se sa Petrom, nemojte sad da joj menjate hranu jer joj ne treba taj dodatni stres, samo joj smanjite kolicinu. Je l' noga ista bolje?

    Ako veterinar sumnja na tumor treba da uradi rentgen ili ultrazvuk - za tumor markere nikad nisam cula.
    Bella26
    Bella26


    Broj poruka : 16
    Godina : 42
    ime psa : Bella
    Datum upisa : 27.03.2014

    Sterilizacija ... - Page 3 Empty Re: Sterilizacija ...

    Počalji  Bella26 Ned 12 Okt 2014, 23:43

    Ok, ostacemo na Eukanubi, nju najvise voli. Zbog pozitivnih komentara koje sam videla na forumu za Brit resila sam da probam, u pravu ste treba prvo da ozdravi, najmanje sto zelim je da joj stvaram dodatni stres.
    Sto se sape tice uradjen je RTG, sve je ok. Veterinar kaze da definitivno mora da smrsa kako bi se zglobovi oslobodili pritiska i da je tezina jedini uzrok problema. Dat nam je savet da sto vise seta i ako je moguce da pliva. Problem je samo kada ustane izbegava da se na nju osloni, nakon toga ide normalno.
    Ultra zvuk je radjen u Junu pred sterilizaciju i tada nista neobicno nije primeceno. Ono sto me brine je iscedak iz vaginalog otvora i mogucnost nastanka tumora u tom delu, Pregledana je i sa te strane i nije utvrdjeno prisustvo polipa.
    Krv je pokazala da je u pitanju urinarna infekcija i da je iscedak verovatno posledica nje.
    Za tumor marker sam pitala jer on pokazuje prisustvo tumoroznih celija mnogo pre nego one postanu vidljive na RTG-u ili ultra zvuku. Zanimalo me je da li se takva analiza krvi radi kod pasa.
    Verovatno ce neko misliti da bas preterujem, ali jedino sto zelim je da mi Bela bude zdrava i da sto duze ostane samnom. Zbog toga mi u vezi nje nista tesko ne pada.
    Molim Vas ne zamerite mi ako neka pitanja nisu na mestu, to je odraz moje zabrinutosti u ovakvim situacijma nekad ne mogu da izbalansiram, jednostavno me obuzme strah.
    Hvala Vam svima na zainteresovanosti i savetima, divni ste.
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Sterilizacija ... - Page 3 Empty Re: Sterilizacija ...

    Počalji  Berna Pon 13 Okt 2014, 09:32

    Plivanje je odlicna vezba za misice i ne opterecuje zglobove, ALI obzirom da ide hladnije vreme i da je bez obzira na spoljasnju temperaturu voda hladna, to nije najbolje resenje za psa koji ima problem sa zglobovima. Raspitajte se kod veterinara da li negde u gradu ima fizikalna terapija za pse. Pretpostavljam da bi vam bilo bas cimanje da dolazite za Beograd.

    Ono sto mene brine kod vaseg veterinara je sto vam jos uvek nije rekao koji je zglob (ukoliko se uopste radi o zglobu) u pitanju. Skidanje prekomerne tezine ce smanjiti opterecenje kostiju i zglobova, ali to ne znaci da ne postoji problem. E moje je pitanje GDE je taj problem i sta se tu desava. Da li je u pitanju displazija lakta, ili istegnut ligament ramena, slomljen prst itd itd.
    Bella26
    Bella26


    Broj poruka : 16
    Godina : 42
    ime psa : Bella
    Datum upisa : 27.03.2014

    Sterilizacija ... - Page 3 Empty Re: Sterilizacija ...

    Počalji  Bella26 Pon 13 Okt 2014, 20:04

    Zbog ove infekcije problem sa sapom je pao u drugi plan, daleko od toga da necu ispitati o cemu se radi. Mada ste u pravu, i ja sam primetila da izbegava tu temu. Jedino mi je rekao da je neka povreda do sada bi prosla, brinu ga neke ozbiljnije bolesti. Na moje pitanje da li je u pitanju mozda artritis, nije hteo da komentarise dok ne bude siguran. Rekao je da je to cesta pojava da nije konkretno vezana za starost psa ali ako je to u pitanju da je jedino moguce da proces koliko mozemo usporimo. Iz toga sam zakljucila da je to jedna od opcija
    Bela je za sada dobro opet je vesela, terapija deluje. U sredu je vodim na kontrolu, zapisala sam sve mogucnosti koje ste naveli, pa cu sa njim ozbiljno porazgovarati na ovu temu.
    ViPns
    ViPns


    Broj poruka : 1158
    Godina : 47
    Lokacija : Novi Sad
    ime psa : Ariel
    ime psa : Nakoma
    Datum upisa : 29.05.2010

    Sterilizacija ... - Page 3 Empty Re: Sterilizacija ...

    Počalji  ViPns Pon 13 Okt 2014, 20:27

    Nema bas direktne veze sa temom, ali moram te ispraviti Berna. Voda se mnogo sporije hladi od vazduha, kao sto se sporije i greje, tako da je sada voda samo par stepeni hladnija u odnosu na avgustovsko vreme. Naviknutom psu to nece smetati,vise mu smeta izlazak iz vode pogotovo ako je dlaka losijeg kvaliteta. Mislim da se cak i pas sa problemima zglobova moze slobodno kupati u ovo vreme.
    E sad jedino zbog te infekcije urinarnog trakta bi trebalo da se posavetujete sa veterinarom da li bi smela da se kupa pre nego se to resi.
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Sterilizacija ... - Page 3 Empty Re: Sterilizacija ...

    Počalji  Berna Pon 13 Okt 2014, 20:36

    Bili u subotu na kupanju, voda je ledena. (pas se otresao po meni, samo toliko) Razz

    Artriticnim zglobovima smeta hladnoca, samim tim i hladna voda nije nesto sto treba praktikovati. Videces kad budes imao matorog psa Wink
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Sterilizacija ... - Page 3 Empty Re: Sterilizacija ...

    Počalji  Berna Pon 13 Okt 2014, 20:43

    Na moje pitanje da li je u pitanju mozda artritis, nije hteo da komentarise dok ne bude siguran.

    Artritis je nesto sto se vidi na rentgenu crno na belo, nema on sta tu mnogo da razmislja.

    Kao sto rekoh, sumnjiv mi je... nisam bas sigurna da zna sta radi. Ako zna da manipulise zglobove odmah ce shvatiti gde je problem, onda samo taj zglob treba da se snimi, da se vidi koji je proces u pitanju, i to je to. Problem je sto mnogi veterinari ne znaju kako treba izmanipulisati zglobove..
    ViPns
    ViPns


    Broj poruka : 1158
    Godina : 47
    Lokacija : Novi Sad
    ime psa : Ariel
    ime psa : Nakoma
    Datum upisa : 29.05.2010

    Sterilizacija ... - Page 3 Empty Re: Sterilizacija ...

    Počalji  ViPns Pon 13 Okt 2014, 22:10

    Hahaha Berna jeste u pravu si, znam ja dobro da hladnoca nikako ne prija nikome sa takvim problemima (bio to pas ili covek) ali ipak cisto ako posmatramo Dunav i Savu letnje temperature vode su oko 20 sadasnje oko 15 a u najhladnijim danima oko 5, u nekim manjim i brzim rekama letnje temperature su mnogo nize tako da mislim da ta razlika od nekoliko stepeni (citaj max 10) ne utice mnogo na problem koliko pozitivno utice plivanje na muskulaturu.
    Opet ponavljam to je moje misljenje, nije cinjenica i ne treba niko da ga bezrezervno prihvati. tongue
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Sterilizacija ... - Page 3 Empty Re: Sterilizacija ...

    Počalji  Berna Uto 14 Okt 2014, 09:29

    Pa po meni je razlika izmedju 20 i 15 stepeni dovoljno velika Very Happy  

    Ali da, to su te temperature http://www.hidmet.gov.rs/ciril/prognoza/prognoza_voda.php

    Pritom, imaj u vidu da nije samo temperatura vode od znacaja, mokra dlaka gubi sposobnost termoizolacije i psu je hladno (ako je i spoljasnja temperatura niska). To dodatno utice na ispoljavanje simptoma artritisa.

    Da se razumemo, i ovaj moj je u januaru umeo da udje u Dunav, da ispliva, da se vrati na obalu i uvalja u sneg i da mu nista ne bude. Al to dok je bio mladji, sad bi verovatno u narednih par dana bio ukocen. Evil or Very Mad
    ViPns
    ViPns


    Broj poruka : 1158
    Godina : 47
    Lokacija : Novi Sad
    ime psa : Ariel
    ime psa : Nakoma
    Datum upisa : 29.05.2010

    Sterilizacija ... - Page 3 Empty Re: Sterilizacija ...

    Počalji  ViPns Sre 15 Okt 2014, 22:32

    Priznajem Berna imas vise iskustva sa tim stvarima i ovaj put prihvatam tvoju verziju kao tacniju Smile
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Sterilizacija ... - Page 3 Empty Re: Sterilizacija ...

    Počalji  Berna Čet 16 Okt 2014, 09:22

    Very Happy Razz

    Bella26, kako je pas?
    Bella26
    Bella26


    Broj poruka : 16
    Godina : 42
    ime psa : Bella
    Datum upisa : 27.03.2014

    Sterilizacija ... - Page 3 Empty Re: Sterilizacija ...

    Počalji  Bella26 Ned 26 Okt 2014, 20:24

    Pozrav svima,
    hvala svima na interesovanju i brigu za Bellu.
    Za ovo vreme koliko me nije bilo, nas dve smo nekako nasle nacin da resimo problem.
    Vec sam rekla da snimak nije pokazao nikakve promene ni povrede. Konsultovala sam drugog veterinara kako bih bila sigurna, rezultat je bio isti. Na pregledu i snimku nema nikakvih nepravilnosti, naravno dobile smo komentar da mora jos malo da oslabi. U sustini sve je isto kao sto je Bellin veterinar rekao.
    Po njegovoj preporuci uzela sam par dana slobodno i provela ih sa njom kako bih je pratila.
    Ona vrlo zivahan i aktivan pas, voli decu koje u mom komsiluku ima dosta. Stalno prolaze pored naseg dvorista da je maze, naravno ona uziva. Primetila sam kada se propinje uz ogradu da desnom sapom( koja je inace boli) udara u dijagonalni metalni deo ograde.
    Pomislila sam da je to problem i sklonili smo tu sipku. Posle par dana sam primetila da se bolje oslanja na sapu.
    Stanje se poboljsavalo gotovo iz dana u dan, sada hoda bez problema.
    Dodatno smo ojacavali ogradu kako bi ona bila bezbednija i iz najbolje namere joj naskodili.
    Pridrzavamo se saveta veterinara, uveli smo Beli dodatne setnje kako bi oslabila i dalje pije glukozamin.
    Opet nam je vesela i zivahna kao inace.
    Hvala puno na savetima, uvek su na mestu, divni ste.

    Sponsored content


    Sterilizacija ... - Page 3 Empty Re: Sterilizacija ...

    Počalji  Sponsored content

      Similar topics

      -

      Sada je Uto 07 Maj 2024, 23:41