Forum • Labrador fan club

Labradorizuj se na Labrador fan club-u!!!
Ukoliko imate problema na naslovnoj strani,što Vam se cela naslovna stranica pomera sa desna na levo,pokusajte umesto ,,internet explorer'a" da koristite ,,operu" ili ,,mozilla firefox". Nešto više o tome pročitajte u forumu ,,kritike,ideje,pohvale,obavestenja..." u temi ,,savet u vezi sa internet explorer-om".
Hvala na razumevanju.
LFC Team

Join the forum, it's quick and easy

Forum • Labrador fan club

Labradorizuj se na Labrador fan club-u!!!
Ukoliko imate problema na naslovnoj strani,što Vam se cela naslovna stranica pomera sa desna na levo,pokusajte umesto ,,internet explorer'a" da koristite ,,operu" ili ,,mozilla firefox". Nešto više o tome pročitajte u forumu ,,kritike,ideje,pohvale,obavestenja..." u temi ,,savet u vezi sa internet explorer-om".
Hvala na razumevanju.
LFC Team

Forum • Labrador fan club

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

3 posters

    Ranice na kozi - ekcem?

    dulence
    dulence


    Broj poruka : 7
    Godina : 46
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Djura
    Datum upisa : 23.04.2012

    Ranice na kozi - ekcem? Empty Ranice na kozi - ekcem?

    Počalji  dulence Pon 23 Apr 2012, 14:59

    Molim vas za pomoc.
    Labrador je star 2 godine, cuvamo ga u stanu... Zadnjih dana je napravio par ranica po repu i kraju kicme od grickanja, suve su i imaju male krastice. Cist je, nema buva, krpelja... Pre 2 dana na jednom mestu iznad repa i tih ranica, pojavila se ranica precnika 1.5-2cm, gde mu je veci deo dlake opao, rana je boje koze i kao da je vlazna. Prosle godine smo koristili Bajerovu ogrlicu i bila mu je super, sem mirisa koji je imala. Ove godine smo mu uzeli Scalibor, za sada smo zadovoljni sa njom. To je jedina promena koju je imao, na znam da li je to neka reakcija na ogrlicu ili ne? Stvarno ne znam od cega bi to moglo da mu se javi. Zivi sa nama u stanu i pored bebe... U komsiluku postoji pas stenac nema godinu dana, neki mesanac koga predpostavljam nisu ni vakcinisali, i ponekad se igraju, sav je prljav jer je vecinu vremena na ulici... Cesto ga u igri gricka gde god stigne, mozda se mom psu to javilo zbog njega?...
    NIsam sigurna, verovatno se radi o ekcemu. Molim vas za pomoc. Hvala unapred.
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Ranice na kozi - ekcem? Empty Re: Ranice na kozi - ekcem?

    Počalji  Berna Pon 23 Apr 2012, 15:02

    Da nije alergijska reakcija na buve? Kako ste sigurni da ih nema? (sem sto ih ne vidite?)

    Moguce da je alergija na Scalibor.

    Probajte sa ampulama (frontline, advantix), a ogrlicu skinite. Idite i kod veterinara kako biste bili sigurni da nisu buve u pitanju.
    dulence
    dulence


    Broj poruka : 7
    Godina : 46
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Djura
    Datum upisa : 23.04.2012

    Ranice na kozi - ekcem? Empty Re: Ranice na kozi - ekcem?

    Počalji  dulence Pon 23 Apr 2012, 15:18

    U toku zime nije nosio ogrlicu. Pred kraj zime, dok je jos bilo puno snega, nalazila sam mu buve, koje je pokupio od drugih psa igrajuci se sa njima. Ociscen je od buva, okupan i stavljena mu je nova Scalibor ogrlica u martu mesecu. Gledala sam mu ceo taj deo gde su mu ranice vise puta i nisam nasla nista. Dakle, kada je imao buve nije imao takve ranice, zato mislim da nije problem sa buvama. Novu ogrlicu nosi oko mesec dana, tako da je i meni palo na pamet da nije alergija na nju, ali zar ne bi trebalo da mu se pre pojavi na vratu ili na nekom mestu koje je blize ogrlici?...
    Hvala puno.
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Ranice na kozi - ekcem? Empty Re: Ranice na kozi - ekcem?

    Počalji  Berna Pon 23 Apr 2012, 17:22

    Posto kazete da ga drzite u stanu, da li ste prskali stan od buva?

    Nista ne vredi istrebiti buve na psu ako se 99% buva nalazi u njegovom neposrednom okruzenju..

    A jedini nacin da vidite da li je pas alergican na ogrlicu je da mu je skinete i zastitite nekim drugim sredstvom..
    Ben_Bella
    Ben_Bella


    Broj poruka : 3047
    Godina : 25
    ime psa : Ben
    ime psa : Bella
    Datum upisa : 12.01.2012

    Ranice na kozi - ekcem? Empty Re: Ranice na kozi - ekcem?

    Počalji  Ben_Bella Pon 23 Apr 2012, 23:15

    Poslusajte Bernu, moj pas je prosle godine imao alergiju od buva iako je ociscen od njih i gledala sam da li ih ima. Jedna buva je prouzrokovala svasta... Evil or Very Mad
    dulence
    dulence


    Broj poruka : 7
    Godina : 46
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Djura
    Datum upisa : 23.04.2012

    Ranice na kozi - ekcem? Empty Re: Ranice na kozi - ekcem?

    Počalji  dulence Uto 24 Apr 2012, 12:19

    Posto imamo i bebu, stan mora da bude cist Very Happy
    Ogrlicu sam mu skinula juce i koliko sam primetila mnogo manje je cackao ranice...
    Hvala vam na savetima Smile

    Sponsored content


    Ranice na kozi - ekcem? Empty Re: Ranice na kozi - ekcem?

    Počalji  Sponsored content


      Sada je Ned 19 Maj 2024, 05:45