Forum • Labrador fan club

Labradorizuj se na Labrador fan club-u!!!
Ukoliko imate problema na naslovnoj strani,što Vam se cela naslovna stranica pomera sa desna na levo,pokusajte umesto ,,internet explorer'a" da koristite ,,operu" ili ,,mozilla firefox". Nešto više o tome pročitajte u forumu ,,kritike,ideje,pohvale,obavestenja..." u temi ,,savet u vezi sa internet explorer-om".
Hvala na razumevanju.
LFC Team

Join the forum, it's quick and easy

Forum • Labrador fan club

Labradorizuj se na Labrador fan club-u!!!
Ukoliko imate problema na naslovnoj strani,što Vam se cela naslovna stranica pomera sa desna na levo,pokusajte umesto ,,internet explorer'a" da koristite ,,operu" ili ,,mozilla firefox". Nešto više o tome pročitajte u forumu ,,kritike,ideje,pohvale,obavestenja..." u temi ,,savet u vezi sa internet explorer-om".
Hvala na razumevanju.
LFC Team

Forum • Labrador fan club

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

5 posters

    Kiltix- Bayerova ogrlica protiv buva i krpelja

    Senada
    Senada


    Broj poruka : 1221
    Godina : 34
    Lokacija : Sarajevo
    ime psa : Buma
    Datum upisa : 10.02.2011

    Kiltix- Bayerova ogrlica protiv buva i krpelja Empty Kiltix- Bayerova ogrlica protiv buva i krpelja

    Počalji  Senada Čet 17 Maj 2012, 11:49

    Zelim da cujem iskustva onih koji su je koristili!
    Cula sam od nekih ljudi a i citala na netu o tome da je dosta ucinkovitija od Scalibora i da se manje pasa pokazalo alergicnim na nju.
    Generalno smo zadovoljni advantixom ali uskoro ce da mu istekne zastita a ja ne mogu tako brzo da ga nabavim a ovdje ima jedan Pet Shop u kojem se moze kupiti ova ogrlica. Duplo je skuplja od Scalibora ali ako stvarno djeluje 6 mjeseci onda to nije nista...
    Malo me je jedino stah od toga da bi mogla da se desi alergijska reakcija na nju ali nadam se da nece...
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Kiltix- Bayerova ogrlica protiv buva i krpelja Empty Re: Kiltix- Bayerova ogrlica protiv buva i krpelja

    Počalji  Berna Čet 17 Maj 2012, 12:23

    Samo cu ti jedno reci, pas jednog drugara se upravo izvukao od piroplazmoze a nosio je Kiltix u momentu kad ga je ujeo zarazen krpelj. Pas mu je alergican na Advantix (cese se) ali ga posle ovoga vracaju na Advantix...

    PS. Kiltix UZASNO SMRDI!!!
    Leo III
    Leo III
    moderator


    Broj poruka : 1259
    Godina : 28
    Lokacija : Zrenjanin
    ime psa : Ejmi
    ime psa : Leo
    Datum upisa : 17.04.2011

    Kiltix- Bayerova ogrlica protiv buva i krpelja Empty Re: Kiltix- Bayerova ogrlica protiv buva i krpelja

    Počalji  Leo III Čet 17 Maj 2012, 12:49

    To sve zavisi od psa do psa.


























    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Kiltix- Bayerova ogrlica protiv buva i krpelja Empty Re: Kiltix- Bayerova ogrlica protiv buva i krpelja

    Počalji  Berna Čet 17 Maj 2012, 14:16

    Leo III ::To sve zavisi od psa do psa.


    Pre bih rekla od krpelja do krpelja Wink

    tami_lab
    tami_lab


    Broj poruka : 86
    Godina : 45
    ime psa : Tami
    Datum upisa : 05.06.2011

    Kiltix- Bayerova ogrlica protiv buva i krpelja Empty Re: Kiltix- Bayerova ogrlica protiv buva i krpelja

    Počalji  tami_lab Čet 17 Maj 2012, 20:56

    Ova nova ogrlica djeluje obecavajuce,jos sam da se pojvi negdje kod nas:

    http://www.seresto.com/en/home.php
    Leo III
    Leo III
    moderator


    Broj poruka : 1259
    Godina : 28
    Lokacija : Zrenjanin
    ime psa : Ejmi
    ime psa : Leo
    Datum upisa : 17.04.2011

    Kiltix- Bayerova ogrlica protiv buva i krpelja Empty Re: Kiltix- Bayerova ogrlica protiv buva i krpelja

    Počalji  Leo III Čet 17 Maj 2012, 21:04

    Berna ::
    Leo III ::To sve zavisi od psa do psa.


    Pre bih rekla od krpelja do krpelja Wink

    Bogami znam dosta ljudi,koji su stavljali psima ovu ogrlcu i nije bilo problema uopšte,a znam isto da ima ljudi,na čijim psima nije delovala uopšte. Wink
    paun
    paun


    Broj poruka : 375
    Godina : 47
    Lokacija : Negotin
    ime psa : Ben....
    Datum upisa : 23.01.2011

    Kiltix- Bayerova ogrlica protiv buva i krpelja Empty Re: Kiltix- Bayerova ogrlica protiv buva i krpelja

    Počalji  paun Pet 18 Maj 2012, 00:19

    Mi je stalno koristimo i nema ni buva ni krpelja i ipak mislim da deluje 4 meseca, kod nas je svake godine invazija krpelja a o buvama da i ne govorim. Trenutno svi muku muče sa krpeljima, kiše, trava ogromna a mi bez ikakvih problema. Da, mana joj je što smrducka.
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Kiltix- Bayerova ogrlica protiv buva i krpelja Empty Re: Kiltix- Bayerova ogrlica protiv buva i krpelja

    Počalji  Berna Pet 18 Maj 2012, 08:57

    tami_lab ::Ova nova ogrlica djeluje obecavajuce,jos sam da se pojvi negdje kod nas:

    http://www.seresto.com/en/home.php

    Lici mi dosta na Scalibor od ovoga sto sam procitala, samo sa drugim aktivnim supstancama. Sto je verovatno dobro, jer gamad kod nas jos nisu "upoznata" sa njima pa je s toga verovatno i delotvornija, bar ce biti u prvih par godina.

    Bogami znam dosta ljudi,koji su stavljali psima ovu ogrlcu i nije bilo problema uopšte,a znam isto da ima ljudi,na čijim psima nije delovala uopšte.

    Meni to nikako nije logicno, aktivna supstanca u ogrlici je ista na bilo kom psu, ne mogu da shvatim kako moze da postoji razlika medju psima, sem u mogucnim alergijskim reakcijama. Ono sto moze da se razlikuje je okruzenje u kojima psi zive, u Beogradu je svaki drugi krpelj zarazen i prenosilac neke bolestine. Moze se desiti i da krpelj ujede psa, a da to prodje neprimeceno. Moj drug ne bi ni znao da je njegovog psa ujeo krpelj da se pas nije razboleo od piroplazmoze. Krpelj nikad nije nadjen...
    Leo III
    Leo III
    moderator


    Broj poruka : 1259
    Godina : 28
    Lokacija : Zrenjanin
    ime psa : Ejmi
    ime psa : Leo
    Datum upisa : 17.04.2011

    Kiltix- Bayerova ogrlica protiv buva i krpelja Empty Re: Kiltix- Bayerova ogrlica protiv buva i krpelja

    Počalji  Leo III Pet 18 Maj 2012, 09:18

    Ne znam...Ejmi ima Scalibor i super je Smile
    Senada
    Senada


    Broj poruka : 1221
    Godina : 34
    Lokacija : Sarajevo
    ime psa : Buma
    Datum upisa : 10.02.2011

    Kiltix- Bayerova ogrlica protiv buva i krpelja Empty Re: Kiltix- Bayerova ogrlica protiv buva i krpelja

    Počalji  Senada Sub 19 Maj 2012, 23:34

    Hvala ljudi na savjetima. Ja sam htjela kupiti Scalibor, i toga dana saznam da je jednog psa koji ju je nosio ujeo zarazeni krpelj i onda sam se razocarala, a nosio ju je tek mjesec dana...A ovdje jos nisu sve pokosili, kao da smo u dzungli pa moram biti sigurna... I odem u pet shop, kad ono: nema Kiltixa... affraid
    Kupila sam drugu jednu Bayerovu ogrlicu, koja traje 10 sedmica, ali stavicu mu advantix za 8 sedmica, dotad cu ga valjda opet nabaviti. Ova ogrlica ima miris (ne smrdi) ali se ipak nadam da ce miris popustiti, nismo navikli...i nadam se da nece biti alergijskih reakcija...nosi je evo 3 dana i jedva cekam da prodje 2 mjeseca, dragi nas advantix. Very Happy

    Sponsored content


    Kiltix- Bayerova ogrlica protiv buva i krpelja Empty Re: Kiltix- Bayerova ogrlica protiv buva i krpelja

    Počalji  Sponsored content


      Sada je Sub 27 Apr 2024, 13:44