Forum • Labrador fan club

Labradorizuj se na Labrador fan club-u!!!
Ukoliko imate problema na naslovnoj strani,što Vam se cela naslovna stranica pomera sa desna na levo,pokusajte umesto ,,internet explorer'a" da koristite ,,operu" ili ,,mozilla firefox". Nešto više o tome pročitajte u forumu ,,kritike,ideje,pohvale,obavestenja..." u temi ,,savet u vezi sa internet explorer-om".
Hvala na razumevanju.
LFC Team

Join the forum, it's quick and easy

Forum • Labrador fan club

Labradorizuj se na Labrador fan club-u!!!
Ukoliko imate problema na naslovnoj strani,što Vam se cela naslovna stranica pomera sa desna na levo,pokusajte umesto ,,internet explorer'a" da koristite ,,operu" ili ,,mozilla firefox". Nešto više o tome pročitajte u forumu ,,kritike,ideje,pohvale,obavestenja..." u temi ,,savet u vezi sa internet explorer-om".
Hvala na razumevanju.
LFC Team

Forum • Labrador fan club

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

4 posters

    REAKCIJA NA KAPI PROTIV BUVA

    svetlana.petelinsek
    svetlana.petelinsek


    Broj poruka : 59
    Godina : 58
    Lokacija : Beograd
    ime psa : ASTOR
    Datum upisa : 12.10.2012

    REAKCIJA NA KAPI PROTIV BUVA  Empty REAKCIJA NA KAPI PROTIV BUVA

    Počalji  svetlana.petelinsek Sre 17 Okt 2012, 08:56

    Imam Labradora starog 2 meseca.Pre 2 dana smo mu sipali kapi protiv buva i posle toga je celu noć povraćao a sad već drugi dan odbija da jede bilo šta.
    Masirala sam mu stomak i jutros su mu zakrčala creva ali još uvek odbija da jede i pije.Dođe do činije kad ga zovem,pomiriše i okrene se.
    Šta da radim?
    tami_lab
    tami_lab


    Broj poruka : 86
    Godina : 45
    ime psa : Tami
    Datum upisa : 05.06.2011

    REAKCIJA NA KAPI PROTIV BUVA  Empty Re: REAKCIJA NA KAPI PROTIV BUVA

    Počalji  tami_lab Sre 17 Okt 2012, 09:05

    svetlana.petelinsek ::Imam Labradora starog 2 meseca.Pre 2 dana smo mu sipali kapi protiv buva i posle toga je celu noć povraćao a sad već drugi dan odbija da jede bilo šta.
    Masirala sam mu stomak i jutros su mu zakrčala creva ali još uvek odbija da jede i pije.Dođe do činije kad ga zovem,pomiriše i okrene se.
    Šta da radim?

    Potrebno je da preciznije objasnite kojim preparatom i kako ste ga tretirali tj. gdje ste mu sipali kapi, da bi mogli da vam pomognemo.
    svetlana.petelinsek
    svetlana.petelinsek


    Broj poruka : 59
    Godina : 58
    Lokacija : Beograd
    ime psa : ASTOR
    Datum upisa : 12.10.2012

    REAKCIJA NA KAPI PROTIV BUVA  Empty Re: REAKCIJA NA KAPI PROTIV BUVA

    Počalji  svetlana.petelinsek Sre 17 Okt 2012, 10:07

    tami_lab ::
    svetlana.petelinsek ::Imam Labradora starog 2 meseca.Pre 2 dana smo mu sipali kapi protiv buva i posle toga je celu noć povraćao a sad već drugi dan odbija da jede bilo šta.
    Masirala sam mu stomak i jutros su mu zakrčala creva ali još uvek odbija da jede i pije.Dođe do činije kad ga zovem,pomiriše i okrene se.
    Šta da radim?

    Potrebno je da preciznije objasnite kojim preparatom i kako ste ga tretirali tj. gdje ste mu sipali kapi, da bi mogli da vam pomognemo.
    Baerove kapi protiv buva za pse od 4 - 10 kg celu dozu.Sipala sam između lopatica i utrljala.Posle poga je spavao nekih 2 sata,a onda je počeo da povraća.
    Nade
    Nade
    moderator


    Broj poruka : 553
    Godina : 32
    ime psa : Pepa
    Datum upisa : 10.11.2011

    REAKCIJA NA KAPI PROTIV BUVA  Empty Re: REAKCIJA NA KAPI PROTIV BUVA

    Počalji  Nade Sre 17 Okt 2012, 18:20

    Hm, meni je cudno da pas povraca od ovo, posto rekli ste da ste to utrljali. Sta je pas jeo? Jel ga cuvate napolje? Meni nije verovatno da se pojavi povracanje radi utrljanje u kozi, obicno bi ocekivala neka kozna reakcija na to mesto, ne i povracanja. Za svaki slucaj odnesite ga kod veta.
    svetlana.petelinsek
    svetlana.petelinsek


    Broj poruka : 59
    Godina : 58
    Lokacija : Beograd
    ime psa : ASTOR
    Datum upisa : 12.10.2012

    REAKCIJA NA KAPI PROTIV BUVA  Empty Re: REAKCIJA NA KAPI PROTIV BUVA

    Počalji  svetlana.petelinsek Čet 18 Okt 2012, 08:52

    Nade ::Hm, meni je cudno da pas povraca od ovo, posto rekli ste da ste to utrljali. Sta je pas jeo? Jel ga cuvate napolje? Meni nije verovatno da se pojavi povracanje radi utrljanje u kozi, obicno bi ocekivala neka kozna reakcija na to mesto, ne i povracanja. Za svaki slucaj odnesite ga kod veta.
    Hvala na odgovoru!
    Pošto je odbijao da jede pozvali smo veterinara.Dijagnoza je da smo ga otrovali prejakom dozom kapi protiv buva.Pošto se prvi put srećemo sa kučetom u kući,na nesreću,majka nije imala dovoljno mleka pa nije sisao 3 dana što mu je oslabilo imunitet u startu,došao je kod nas sa 40 dana sa buvama.Aktivno smo čitali i raspitivali se o svemu,dobio je prvu vakcinu i par dana posle toga smo mu dali kapi.Pošto ima 4 kilograma,tako smo i tražili od prodavca i on nam je dao za kuče od 4-10 kg i rekao da sipamo sve što smo i uradili.I POGREŠILI! Trebalo je da uzmemo kapi za manju kilažu ili da sipamo pola ili da sačekamo da se još malo podgoji i da od vakcine prođe bar 12 DANA da vakcina odradi svoje i ojača mu imunitet!Ni na kraj pameti mi nije bilo da to može da ga otruje!
    Astor još uvek ne jede,noćas je prvi put pio vode,ali je ispovrati.Još uvek nije sigurno da će preživeti.
    Ovim bih želela da skrenem pažnju svim novajlijama kao što smo mi da tri puta razmisle pre nego što učine nešto u najboljoj nameri.
    Veterinar mu je dao infuziju i nešto protiv povraćanja,ali on i dalje povraća.Videćemo danas kad dođe.
    P.S.Veterinar kaže da je utrljavanje ubrzalo prodor otrova u krvotok i još dodatno pogoršalo stanje,pa na sve ono što sam navela kao splet loših okolnosti napravilo je ono što smo najmanje želeli.
    P.S.II
    Javljeno mi je od kuće da Astor pije mleko i vodu i trčkara po dvorištu!
    Popio je punu činiju vode i 2-3 kašičice razvodnjenog mleka,a saznala sam da ako pas preživi 48 sati od trovanja onda više nema opasnosti - OPORAVIĆE SE!
    Nade
    Nade
    moderator


    Broj poruka : 553
    Godina : 32
    ime psa : Pepa
    Datum upisa : 10.11.2011

    REAKCIJA NA KAPI PROTIV BUVA  Empty Re: REAKCIJA NA KAPI PROTIV BUVA

    Počalji  Nade Čet 18 Okt 2012, 17:37

    Nesto sam naucila Very Happy drago mi ej da je malac dobro. Sta je najbitno pri trovanje? Da se reaguje brzo i da vet zna koje supstancije su bili u taj otrov, da bi mogao da reaguje onako kako treba. Kako sta moj profa miloje da kaze "Solo dosis facit veneum" ili samo kolicina je ona koja lekove pravi da budu otrovne!
    Senada
    Senada


    Broj poruka : 1221
    Godina : 34
    Lokacija : Sarajevo
    ime psa : Buma
    Datum upisa : 10.02.2011

    REAKCIJA NA KAPI PROTIV BUVA  Empty Re: REAKCIJA NA KAPI PROTIV BUVA

    Počalji  Senada Čet 18 Okt 2012, 22:19

    Drago mi je sto je Astor bolje!
    Za tako mladog psa je bolje da odaberete neko sredstvo na biljnoj bazi,jer stenci su jos osjetljiviji na tu hemiju nego odrasli psi.
    Ako vec koristite ampule tipa Advantix od Bayera ili Frontline, nikad utrljati, pogotovo ne u lopatice!
    Dlaka na ledjima, tj. vratu, gdje pas ne moze da se lize se razmakne i tu se aplicira, eventualno na jos 2 mjesta duz ledja, na isti nacin,da se razmakne dlaka, i na tom mjestu istisne ampula. I naravno, uvijek procitati upute na lijeku i bilo kakvom sredstvu, jer prodavaci u pet shopu i nisu bas kompetentni.
    svetlana.petelinsek
    svetlana.petelinsek


    Broj poruka : 59
    Godina : 58
    Lokacija : Beograd
    ime psa : ASTOR
    Datum upisa : 12.10.2012

    REAKCIJA NA KAPI PROTIV BUVA  Empty Re: REAKCIJA NA KAPI PROTIV BUVA

    Počalji  svetlana.petelinsek Pet 19 Okt 2012, 08:19

    Senada ::Drago mi je sto je Astor bolje!
    Za tako mladog psa je bolje da odaberete neko sredstvo na biljnoj bazi,jer stenci su jos osjetljiviji na tu hemiju nego odrasli psi.
    Ako vec koristite ampule tipa Advantix od Bayera ili Frontline, nikad utrljati, pogotovo ne u lopatice!
    Dlaka na ledjima, tj. vratu, gdje pas ne moze da se lize se razmakne i tu se aplicira, eventualno na jos 2 mjesta duz ledja, na isti nacin,da se razmakne dlaka, i na tom mjestu istisne ampula. I naravno, uvijek procitati upute na lijeku i bilo kakvom sredstvu, jer prodavaci u pet shopu i nisu bas kompetentni.
    Astor se jutros u 3 sata probudio i uključio na TURBO! ne zna šta će pre!Kao da ništa nije bilo sem što je mnogo mršaviji nego pre 3 dana kad je počela agonija.Problem je jedino što je jako gladan,a mora pomalo da mu dajemo ali kad smo ono preživeli sa ovim ćemo se izboriti!
    Sledeći put će to sigurno biti nešto na biljnoj bazi i sve što mu budem davala raspitaću se na više mesta,preko foruma,kod veterinara,...
    Ovo više ne bi mogla da preživim.
    Hvala svima na odgovorima i podršci!
    Nade
    Nade
    moderator


    Broj poruka : 553
    Godina : 32
    ime psa : Pepa
    Datum upisa : 10.11.2011

    REAKCIJA NA KAPI PROTIV BUVA  Empty Re: REAKCIJA NA KAPI PROTIV BUVA

    Počalji  Nade Pet 19 Okt 2012, 12:37

    Jel vama vet preporucio da dajete manje hrana?
    svetlana.petelinsek
    svetlana.petelinsek


    Broj poruka : 59
    Godina : 58
    Lokacija : Beograd
    ime psa : ASTOR
    Datum upisa : 12.10.2012

    REAKCIJA NA KAPI PROTIV BUVA  Empty Re: REAKCIJA NA KAPI PROTIV BUVA

    Počalji  svetlana.petelinsek Sub 20 Okt 2012, 09:01

    Nade ::Jel vama vet preporucio da dajete manje hrana?
    Ne manje već u manjim porcijama više puta dnevno i to samo granule.Međutim on je prva dva obroka pojeo vrlo rado,treći je samo pomirisao i otišao.Opet smo se zabrinuli.Nutkali smo ga i ništa.A onda smo mi ručali pa sam odlučila da mu ponudim mali pečenog belog mesa.Nisam stigla da mu priđem,već je uskočio u tanjirić i počeo halapljivo da jede da sam morala da skolnim da ga malo smirim.Onda sam mu to pomešala sa natopljenim granulama i tako dala.Pojeo je samo meso i popio sok od rastopljenih granula,olizao dobro činiju ali granule,koje je kako pre tako itog jutra jeo i suve i natopljene,je ostavio.Poslastice jede tj,nestrpljivo čeka da mu dam kad god uradi nešto dobro.Davala sam mu jogurt,mleko sa hlebom,pirinač,sve što je pre jeo i sve samo proba i ostavi.
    Da li da ga teram da jede i to što odbija jer vidi da može da bira ili mu to stvarno smeta?
    Nade
    Nade
    moderator


    Broj poruka : 553
    Godina : 32
    ime psa : Pepa
    Datum upisa : 10.11.2011

    REAKCIJA NA KAPI PROTIV BUVA  Empty Re: REAKCIJA NA KAPI PROTIV BUVA

    Počalji  Nade Sub 20 Okt 2012, 17:03

    Izgleda resio da ipak nece te granule Very Happy natopite ih sa jogurtom pa vidite hoce li ih pojesti
    svetlana.petelinsek
    svetlana.petelinsek


    Broj poruka : 59
    Godina : 58
    Lokacija : Beograd
    ime psa : ASTOR
    Datum upisa : 12.10.2012

    REAKCIJA NA KAPI PROTIV BUVA  Empty Re: REAKCIJA NA KAPI PROTIV BUVA

    Počalji  svetlana.petelinsek Pon 22 Okt 2012, 08:07

    Nade ::Izgleda resio da ipak nece te granule Very Happy natopite ih sa jogurtom pa vidite hoce li ih pojesti
    Iskoristila sam fazon koji sam našla na ovom forumu sa hranom koju voli ispod,tj,stavila sam pečeno pileće pa preko toga granule natopljene jogurtom(pre toga smo probali i sa jogurtom,mlekom,vodom...nikako nije hteo) i kao što je i rečeno,stvarno je isčeprkao prvo pileće ali je odmah zatim pojeo i granule i dobro olizao činiju!Sad jede granule bez problema!
    Evo još jedno moje iskustvo:
    Počela sam da mu dajem kuvanu hranu.Kad skuvam na pari mnogo rađe jede nego ako skuvam klasik kao supu,tačnije poludi kad oseti miris.Jede svo povrće tako skuvano,a posle mu granule potapam u to vodu.Kad oseti da grejem tu supicu poludi i granule nestanu iz činije za sekund!

    Sponsored content


    REAKCIJA NA KAPI PROTIV BUVA  Empty Re: REAKCIJA NA KAPI PROTIV BUVA

    Počalji  Sponsored content


      Sada je Sre 08 Maj 2024, 15:29