Forum • Labrador fan club

Labradorizuj se na Labrador fan club-u!!!
Ukoliko imate problema na naslovnoj strani,što Vam se cela naslovna stranica pomera sa desna na levo,pokusajte umesto ,,internet explorer'a" da koristite ,,operu" ili ,,mozilla firefox". Nešto više o tome pročitajte u forumu ,,kritike,ideje,pohvale,obavestenja..." u temi ,,savet u vezi sa internet explorer-om".
Hvala na razumevanju.
LFC Team

Join the forum, it's quick and easy

Forum • Labrador fan club

Labradorizuj se na Labrador fan club-u!!!
Ukoliko imate problema na naslovnoj strani,što Vam se cela naslovna stranica pomera sa desna na levo,pokusajte umesto ,,internet explorer'a" da koristite ,,operu" ili ,,mozilla firefox". Nešto više o tome pročitajte u forumu ,,kritike,ideje,pohvale,obavestenja..." u temi ,,savet u vezi sa internet explorer-om".
Hvala na razumevanju.
LFC Team

Forum • Labrador fan club

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

4 posters

    Pomoc

    fantom92
    fantom92


    Broj poruka : 6
    Godina : 31
    Lokacija : Trstenik
    ime psa : ENI
    Datum upisa : 15.11.2012

    Pomoc Empty Pomoc

    Počalji  fantom92 Čet 15 Nov 2012, 19:17

    Pozdrav svima, javljam se iz Trstenika. Da krenem iz pocetka, ovo mi je prvi pas labradora i u pitanju je zenka, parila se prvi put 26.09 i ponovljeno je 28.09 radi sigurnosti. Ako ste raspolozeni da mi pomognete ako mozete da mi kazete tacnije kada bi trebalo da se osteni, procitao sam da nose od 58-63 dana i ako mozete da mi date uputstvo kako da odgajim stencice kada se osteni, to nisam nigde mogao da nadjem. hvala unapred
    Nade
    Nade
    moderator


    Broj poruka : 553
    Godina : 32
    ime psa : Pepa
    Datum upisa : 10.11.2011

    Pomoc Empty Re: Pomoc

    Počalji  Nade Čet 15 Nov 2012, 20:46

    Cestitam vam na parenje, nadam se da tje sve dobro proci Smile
    Da, to je period od prilike kada bi ocekivali prinovu...ali pre nego sta naucite kako o njima brinuti, prvo se morati pobrinuti o mame Very Happy to znaci da kad vec udje u 2gi mesec pa i nesto pre toga, kad pocne da se poznaje stomacic,nema vise skakanja i ludovanja,samo duge prosetke. Ishrana-preporucujem vam visokoproteinski dehidrat, to je onaj puppy sta se daje stencima.

    Ostatak kad se budu rodili Very Happy
    Ben_Bella
    Ben_Bella


    Broj poruka : 3047
    Godina : 25
    ime psa : Ben
    ime psa : Bella
    Datum upisa : 12.01.2012

    Pomoc Empty Re: Pomoc

    Počalji  Ben_Bella Čet 15 Nov 2012, 21:31

    Nade ::Cestitam vam na parenje, nadam se da tje sve dobro proci Smile
    Da, to je period od prilike kada bi ocekivali prinovu...ali pre nego sta naucite kako o njima brinuti, prvo se morati pobrinuti o mame Very Happy to znaci da kad vec udje u 2gi mesec pa i nesto pre toga, kad pocne da se poznaje stomacic,nema vise skakanja i ludovanja,samo duge prosetke. Ishrana-preporucujem vam visokoproteinski dehidrat, to je onaj puppy sta se daje stencima.

    Ostatak kad se budu rodili Very Happy
    Samo bih dodala da ako u tom periodu malo promeni ponasanje, tu negde nedelju dana pred kocenje, ne plasite se, to je najnormalnije... Wink
    fantom92
    fantom92


    Broj poruka : 6
    Godina : 31
    Lokacija : Trstenik
    ime psa : ENI
    Datum upisa : 15.11.2012

    Pomoc Empty Re: Pomoc

    Počalji  fantom92 Pet 16 Nov 2012, 09:30

    hvala vam puno, to znam i sam da ne treba da juri i dosta trzi posto je vec u 51-om danu, po ceo dan je pustena po dvoristu, a nocu je zatvorena u box i kada je pustim ona trci i juri kao luda, nmg nikako da je sprecim, ali nadam se da ce biti sve kako treba. moze li da mi kazete samo kako da odgajam stencice kada budu stigli, posto se taj dan polako blizi, a ja nzm nista tacno.
    Nade
    Nade
    moderator


    Broj poruka : 553
    Godina : 32
    ime psa : Pepa
    Datum upisa : 10.11.2011

    Pomoc Empty Re: Pomoc

    Počalji  Nade Pet 16 Nov 2012, 16:51

    Kad pocne poradjanje samo budi pored nje, nemoj da panicis i ostavi je ona sama da odradi svoje, medjutim ako vidis da vreme izmedju jedno i dugo stene je oko sat vremena imaj vet koji tje u bilo koji tren stici. Kad se budu rodili u rok od prvi sat moraju cicati, dalje ostaje posao na mami, a ti tjes samo brinuti da ona lezetji ne zgmeci neko stene,ili kad ustaje. Sve ovisi kakva mama tje biti...to je individualna stvar. Spremi nekoliko stara ceba koja tjes menjati ovisno od to koliko stence tje kakiti i piskiti.
    fantom92
    fantom92


    Broj poruka : 6
    Godina : 31
    Lokacija : Trstenik
    ime psa : ENI
    Datum upisa : 15.11.2012

    Pomoc Empty Re: Pomoc

    Počalji  fantom92 Pet 16 Nov 2012, 18:15

    hvala Nade. rekli su mi da cim se ostene da ih dobro obrisem i da ih stavim da dodje i posle toga da ih odvojim od majke, jer ako ih ostavim hoce stencici dosta da iscrpe mamu i da hoce mama da ubije neko tj da proredi.. jel je ispravno to?
    Ben_Bella
    Ben_Bella


    Broj poruka : 3047
    Godina : 25
    ime psa : Ben
    ime psa : Bella
    Datum upisa : 12.01.2012

    Pomoc Empty Re: Pomoc

    Počalji  Ben_Bella Pet 16 Nov 2012, 20:56

    fantom92 ::hvala Nade. rekli su mi da cim se ostene da ih dobro obrisem i da ih stavim da dodje i posle toga da ih odvojim od majke, jer ako ih ostavim hoce stencici dosta da iscrpe mamu i da hoce mama da ubije neko tj da proredi.. jel je ispravno to?
    Koliko ja znam, sve vreme treba da bude sa njima...
    Nade
    Nade
    moderator


    Broj poruka : 553
    Godina : 32
    ime psa : Pepa
    Datum upisa : 10.11.2011

    Pomoc Empty Re: Pomoc

    Počalji  Nade Pet 16 Nov 2012, 21:16

    fantom92 ::hvala Nade. rekli su mi da cim se ostene da ih dobro obrisem i da ih stavim da dodje i posle toga da ih odvojim od majke, jer ako ih ostavim hoce stencici dosta da iscrpe mamu i da hoce mama da ubije neko tj da proredi.. jel je ispravno to?

    Znaci, nema diranja ako ona radi sve! sta to znaci? to znaci da mama kine papocna vrvca, mama ocisti i olize stene, mama bukvalno pojede sve! ti natupas samo i samo ako ona ne radi ono sta treba da radi. Kod prvo kotenje nekad zna da se mlade mame isplase i da ne znaju sta se deshava medjutim i kod njih jako brzo proradi majcinski instinkt. To nije bas tako. mama tje svakako biti iscrpljena od tad pa sve dok odbije stence...to da ix pojede, prvi put cujem. Ostavi je sa stencima, ona tje brinuti o njima, a ti ces samo brinuti o tome da ona ne nalegne kad ustaje i kad se okrece i slicno, i moras se brinuti da svako stene bude jelo...a nazalost to znaci da moras biti pored stencima 24h na dan Very Happy ja sam to radila i zaista je tesko, ali zadovoljstvo je neverovatno. Jos jedna stvar, ako si resen da budes pored njix, postavi red kad da jedu jos od prvi dan, prve dane pa i nedelje to je na svaki sat, obicno oni jedu i onda spavaju, pa se probude i skvice i traze mamu, tad je vreme za jelo opet Very Happy kad budu porasli onda sledi jelo na dva sata...obicno poznaces po stence kad su gladne oni su bas glasne Very Happy i zadnje, kad vise mogu trckati, kad imaju zubice, ne pustaj njix samo da cicaju, vec pocni sa prihranom. to ti kazem jer ako stene bude ugrizlo mamu dok sisa, moze ti napraviti infekciju, a te infekcije nisu fine, jer je to osetlivo tkivo i infekcija brzo se siri...

    epa mislim da je bilo dosta od mene Very Happy
    fantom92
    fantom92


    Broj poruka : 6
    Godina : 31
    Lokacija : Trstenik
    ime psa : ENI
    Datum upisa : 15.11.2012

    Pomoc Empty Re: Pomoc

    Počalji  fantom92 Pet 16 Nov 2012, 23:27

    ovo je bilo odlicno, to sam trazio celo vreme, da mi neko objasni malo u detaljima, posto ovo prvi put radim. Ovo je prvi put da se koti, pa nadam se da ce se mlada mama snaci Smile. Hvala ti PUNO. Razz Laughing
    Nade
    Nade
    moderator


    Broj poruka : 553
    Godina : 32
    ime psa : Pepa
    Datum upisa : 10.11.2011

    Pomoc Empty Re: Pomoc

    Počalji  Nade Sub 17 Nov 2012, 08:38

    Nema na cemu, srecno i javite nam rezultat! Very Happy
    fantom92
    fantom92


    Broj poruka : 6
    Godina : 31
    Lokacija : Trstenik
    ime psa : ENI
    Datum upisa : 15.11.2012

    Pomoc Empty Re: Pomoc

    Počalji  fantom92 Sre 12 Dec 2012, 20:45

    dosao je i taj dan, javljam sa malim zakasnjenje, Eni se ostenila 27.11 i ostenila je 12 stenca, ali na zalost 3 stenca su uginula sto je potpuno normalno za toliko leglo. Ostala su 9, od toga je 5 zenki i 4 muzjaka, sto senske vode za jedan Very Happy 6 crnih, 2 zuta i 1 belo. toliko od mene za sada, a kada uplatim internet izbacicu neku sliku. pozdrav
    Ben_Bella
    Ben_Bella


    Broj poruka : 3047
    Godina : 25
    ime psa : Ben
    ime psa : Bella
    Datum upisa : 12.01.2012

    Pomoc Empty Re: Pomoc

    Počalji  Ben_Bella Sre 12 Dec 2012, 20:53

    fantom92 ::dosao je i taj dan, javljam sa malim zakasnjenje, Eni se ostenila 27.11 i ostenila je 12 stenca, ali na zalost 3 stenca su uginula sto je potpuno normalno za toliko leglo. Ostala su 9, od toga je 5 zenki i 4 muzjaka, sto senske vode za jedan Very Happy 6 crnih, 2 zuta i 1 belo. toliko od mene za sada, a kada uplatim internet izbacicu neku sliku. pozdrav

    Cestitamo!!! cheers Zelimo vam puno srece u odgoju malisana! I love you
    svetlana.petelinsek
    svetlana.petelinsek


    Broj poruka : 59
    Godina : 58
    Lokacija : Beograd
    ime psa : ASTOR
    Datum upisa : 12.10.2012

    Pomoc Empty Re: Pomoc

    Počalji  svetlana.petelinsek Čet 13 Dec 2012, 09:25

    ČESTITAMO!!! bounce
    Čim budete u prilici šaljite slike!
    Nade
    Nade
    moderator


    Broj poruka : 553
    Godina : 32
    ime psa : Pepa
    Datum upisa : 10.11.2011

    Pomoc Empty Re: Pomoc

    Počalji  Nade Pet 14 Dec 2012, 15:40

    fantom92 ::dosao je i taj dan, javljam sa malim zakasnjenje, Eni se ostenila 27.11 i ostenila je 12 stenca, ali na zalost 3 stenca su uginula sto je potpuno normalno za toliko leglo. Ostala su 9, od toga je 5 zenki i 4 muzjaka, sto senske vode za jedan Very Happy 6 crnih, 2 zuta i 1 belo. toliko od mene za sada, a kada uplatim internet izbacicu neku sliku. pozdrav

    Popravka nema beli labrador, ima samo zuti i njegove nijanse Wink cestitam zivi i zdravi bili! p.s. mamu ojacajte na hranu!!!

    Sponsored content


    Pomoc Empty Re: Pomoc

    Počalji  Sponsored content

      Similar topics

      -

      Sada je Pon 29 Apr 2024, 02:45