Forum • Labrador fan club

Labradorizuj se na Labrador fan club-u!!!
Ukoliko imate problema na naslovnoj strani,što Vam se cela naslovna stranica pomera sa desna na levo,pokusajte umesto ,,internet explorer'a" da koristite ,,operu" ili ,,mozilla firefox". Nešto više o tome pročitajte u forumu ,,kritike,ideje,pohvale,obavestenja..." u temi ,,savet u vezi sa internet explorer-om".
Hvala na razumevanju.
LFC Team

Join the forum, it's quick and easy

Forum • Labrador fan club

Labradorizuj se na Labrador fan club-u!!!
Ukoliko imate problema na naslovnoj strani,što Vam se cela naslovna stranica pomera sa desna na levo,pokusajte umesto ,,internet explorer'a" da koristite ,,operu" ili ,,mozilla firefox". Nešto više o tome pročitajte u forumu ,,kritike,ideje,pohvale,obavestenja..." u temi ,,savet u vezi sa internet explorer-om".
Hvala na razumevanju.
LFC Team

Forum • Labrador fan club

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

5 posters

    Povreda petog prsta, pomoc?

    Nikolina888
    Nikolina888


    Broj poruka : 10
    Godina : 32
    ime psa : Ina
    Datum upisa : 13.02.2013

    Povreda petog prsta, pomoc? Empty Povreda petog prsta, pomoc?

    Počalji  Nikolina888 Sre 27 Feb 2013, 21:33

    Opet Ina, posle sapice na zadnjoj nozi koja je zalecena sada je povredila 5 prst na istoj. Izgleda nateceno i svakog dana kada bacamo loptu ona zakaci pa podje krv malo al ne da curi vec samo promeni boju od roze do crvene. Zna li neko sta da radim buduci da sam cula da operacija kosta i do 50e a ja nisam u mogucnosti da dam pare.
    Ina ima 6 meseci.
    Hvala unapred
    Ben_Bella
    Ben_Bella


    Broj poruka : 3047
    Godina : 25
    ime psa : Ben
    ime psa : Bella
    Datum upisa : 12.01.2012

    Povreda petog prsta, pomoc? Empty Re: Povreda petog prsta, pomoc?

    Počalji  Ben_Bella Sre 27 Feb 2013, 21:45

    Nikolina888 ::Opet Ina, posle sapice na zadnjoj nozi koja je zalecena sada je povredila 5 prst na istoj. Izgleda nateceno i svakog dana kada bacamo loptu ona zakaci pa podje krv malo al ne da curi vec samo promeni boju od roze do crvene. Zna li neko sta da radim buduci da sam cula da operacija kosta i do 50e a ja nisam u mogucnosti da dam pare.
    Ina ima 6 meseci.
    Hvala unapred
    Ima peti prst na zadnjoj nozi? Shocked Koliko ja znam labrador ne sme da im peti prst na zadnjoj nozi...
    Nikolina888
    Nikolina888


    Broj poruka : 10
    Godina : 32
    ime psa : Ina
    Datum upisa : 13.02.2013

    Povreda petog prsta, pomoc? Empty Re: Povreda petog prsta, pomoc?

    Počalji  Nikolina888 Sre 27 Feb 2013, 21:53

    Na pitanje se ne odgovara pitanjem!
    Ovim sam ti ujedno i dala odgovor.
    Ben_Bella
    Ben_Bella


    Broj poruka : 3047
    Godina : 25
    ime psa : Ben
    ime psa : Bella
    Datum upisa : 12.01.2012

    Povreda petog prsta, pomoc? Empty Re: Povreda petog prsta, pomoc?

    Počalji  Ben_Bella Sre 27 Feb 2013, 22:33

    Nikolina888 ::Na pitanje se ne odgovara pitanjem!
    Ovim sam ti ujedno i dala odgovor.
    Okej bez ljutnje, ne zelim da prouzrokujem svadju, samo pitam.
    Mislim da niko ne moze da da konkretan odgovor jer niko od nas nije strucan, posavetujte se sa veterinarom, ne verujem da moze nesto drugo osim operacije... Neutral
    paun
    paun


    Broj poruka : 375
    Godina : 47
    Lokacija : Negotin
    ime psa : Ben....
    Datum upisa : 23.01.2011

    Povreda petog prsta, pomoc? Empty Re: Povreda petog prsta, pomoc?

    Počalji  paun Sre 27 Feb 2013, 23:21

    Moj ima na obe zadnje noge peti prst evo već skoro tri godine i nema povrede, bitno je samo da mu je nokat stalno kratak. Odakle curi krv: iščupao nokat, povredio sam prst?
    Nade
    Nade
    moderator


    Broj poruka : 553
    Godina : 32
    ime psa : Pepa
    Datum upisa : 10.11.2011

    Povreda petog prsta, pomoc? Empty Re: Povreda petog prsta, pomoc?

    Počalji  Nade Čet 28 Feb 2013, 07:57

    ODnesite ga veta, ako ga je zakacio moze da ga je ili iscupao ili slomio. Vet tje sigurno da ocisti ranu i staviti antibiotski prasak ili sprej. A recice vi kako da trebtirate kod kuce
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Povreda petog prsta, pomoc? Empty Re: Povreda petog prsta, pomoc?

    Počalji  Berna Čet 28 Feb 2013, 11:31

    Peti prst na zadnjoj nozi moze da se odstrani operacijom, a to se obicno i radi da se ne bi desavale ovakve povrede. Vidite sa veterinarom, to je rutinska operacija i decko moje prijateljice je to uradio svom psu.
    Nikolina888
    Nikolina888


    Broj poruka : 10
    Godina : 32
    ime psa : Ina
    Datum upisa : 13.02.2013

    Povreda petog prsta, pomoc? Empty Re: Povreda petog prsta, pomoc?

    Počalji  Nikolina888 Čet 28 Feb 2013, 11:44

    paun ::Moj ima na obe zadnje noge peti prst evo već skoro tri godine i nema povrede, bitno je samo da mu je nokat stalno kratak. Odakle curi krv: iščupao nokat, povredio sam prst?

    Posto je posekla jastucic na toj istoj nozi dok je skidala zubima zavoj koji je i isao preko tog prsta ona ga je povredila. Sa prednje strane je crven od dole ima malu krasticu a i oko nokta je problem. Problem je sto ona to iritira svakog dana,guli o tepih kada otima papucu i time mu ne da da se oporavi. Pitacu veterinara.
    Hvala
    Nikolina888
    Nikolina888


    Broj poruka : 10
    Godina : 32
    ime psa : Ina
    Datum upisa : 13.02.2013

    Povreda petog prsta, pomoc? Empty Re: Povreda petog prsta, pomoc?

    Počalji  Nikolina888 Čet 28 Feb 2013, 11:45

    Berna ::Peti prst na zadnjoj nozi moze da se odstrani operacijom, a to se obicno i radi da se ne bi desavale ovakve povrede. Vidite sa veterinarom, to je rutinska operacija i decko moje prijateljice je to uradio svom psu.

    Vise nije rutinska jer ina je vec velika ima 6 meseci a ni cena nije mala.
    Nikolina888
    Nikolina888


    Broj poruka : 10
    Godina : 32
    ime psa : Ina
    Datum upisa : 13.02.2013

    Povreda petog prsta, pomoc? Empty Re: Povreda petog prsta, pomoc?

    Počalji  Nikolina888 Čet 28 Feb 2013, 11:48

    Ben_Bella ::
    Nikolina888 ::Na pitanje se ne odgovara pitanjem!
    Ovim sam ti ujedno i dala odgovor.
    Okej bez ljutnje, ne zelim da prouzrokujem svadju, samo pitam.
    Mislim da niko ne moze da da konkretan odgovor jer niko od nas nije strucan, posavetujte se sa veterinarom, ne verujem da moze nesto drugo osim operacije... Neutral

    Mozda niko nije strucan ali ovde ima dosta ljudi koji su ili imali taj problem ili su se negde susreli ili culi za to. Ja generalno ne jer do sada nisam se posvecivala psu,a od kada je Ina sa nama moja je briga i ljubimica.
    Pozdrav
    paun
    paun


    Broj poruka : 375
    Godina : 47
    Lokacija : Negotin
    ime psa : Ben....
    Datum upisa : 23.01.2011

    Povreda petog prsta, pomoc? Empty Re: Povreda petog prsta, pomoc?

    Počalji  paun Čet 28 Feb 2013, 12:12

    Još nešto, pošto su kiše neprekidno padale, pas mog druga koji je u betoniranom boksu dobio je neko crvenilo po šapama, često odmara jednu pa drugu nogu, veterinar mu je rekao da ga drži neko vreme na suvom i da prska neki sprej. Ipak je najbolje da veterinar pogleda jer su možda i gljivice. Operacija nije rutinska iz razloga što je to amputacija prsta, mom je taj prst veći i jači, zglob je jak i oformljen.
    Nikolina888
    Nikolina888


    Broj poruka : 10
    Godina : 32
    ime psa : Ina
    Datum upisa : 13.02.2013

    Povreda petog prsta, pomoc? Empty Re: Povreda petog prsta, pomoc?

    Počalji  Nikolina888 Čet 28 Feb 2013, 12:16

    Hvala svima na bilo kakvom komentaru. Evo sta mi je veterinar rekao: ne mora operacija, redovno seci ta 2 nokta, da rana brze zaraste poprskati povidon jodom, dok se ne osusi zanimati je i nista vise.
    Pitala sam i za cenu ako nekog interesuje: od 2 do 3 hiljade za njen uzrast i pasminu a takodje sam pitala i za cenu sterilizacije, pa za nju iznosi 6 i vise hiljada.
    Pozdrav svima.
    P.s. Ove cene su u Pancevu Very Happy
    Ben_Bella
    Ben_Bella


    Broj poruka : 3047
    Godina : 25
    ime psa : Ben
    ime psa : Bella
    Datum upisa : 12.01.2012

    Povreda petog prsta, pomoc? Empty Re: Povreda petog prsta, pomoc?

    Počalji  Ben_Bella Čet 28 Feb 2013, 13:08

    Nikolina888 ::Hvala svima na bilo kakvom komentaru. Evo sta mi je veterinar rekao: ne mora operacija, redovno seci ta 2 nokta, da rana brze zaraste poprskati povidon jodom, dok se ne osusi zanimati je i nista vise.
    Pitala sam i za cenu ako nekog interesuje: od 2 do 3 hiljade za njen uzrast i pasminu a takodje sam pitala i za cenu sterilizacije, pa za nju iznosi 6 i vise hiljada.
    Pozdrav svima.
    P.s. Ove cene su u Pancevu Very Happy
    Drago mi je sto nije nista ozbiljno! Very Happy Kod nas je sterilizacija besplatna, zato sto je tu udruzenje "BETA" ciji sam clan. Inace, cena je ta od 5500 do 7500, zavisi od grada do grad... Pozdrav! Smile
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Povreda petog prsta, pomoc? Empty Re: Povreda petog prsta, pomoc?

    Počalji  Berna Čet 28 Feb 2013, 14:49

    Ne moras da budes tako neprijateljski raspolozena. Osoba koju sam pomenula i koja je uradila tu operaciju na svom psu, uradio je to istovremeno sa sterilizacijom, a to je bilo nakon drugog teranja kuje (znaci imala je vise od godinu dana). Rutinska operacija znaci da se cesto radi i da je jako malo (zanemarljiva) verovatnoca komplikacija bilo koje vrste. Za cene vec ne znam.
    Nikolina888
    Nikolina888


    Broj poruka : 10
    Godina : 32
    ime psa : Ina
    Datum upisa : 13.02.2013

    Povreda petog prsta, pomoc? Empty Re: Povreda petog prsta, pomoc?

    Počalji  Nikolina888 Pet 01 Mar 2013, 10:54

    Berna ::Ne moras da budes tako neprijateljski raspolozena. Osoba koju sam pomenula i koja je uradila tu operaciju na svom psu, uradio je to istovremeno sa sterilizacijom, a to je bilo nakon drugog teranja kuje (znaci imala je vise od godinu dana). Rutinska operacija znaci da se cesto radi i da je jako malo (zanemarljiva) verovatnoca komplikacija bilo koje vrste. Za cene vec ne znam.

    O cemu Ti pricas? U kom delu teksta primecujes neprijateljsku poruku?
    Ono sto sam ja uradila jeste da sam se zahvalila ljudima na komentarima i javila sta mi je rekao veterinar sa ciljem da i drugi znaju ako im nekada zatreba a takodje sa istim ciljem istakla cene u svom gradu.
    Pozdrav za tebe Berna, sledeci put 2x procitaj tekst pre nego sto nekoga negativno okarakterises.
    Nikolina888
    Nikolina888


    Broj poruka : 10
    Godina : 32
    ime psa : Ina
    Datum upisa : 13.02.2013

    Povreda petog prsta, pomoc? Empty Re: Povreda petog prsta, pomoc?

    Počalji  Nikolina888 Pet 01 Mar 2013, 10:59

    Ben_Bella ::
    Nikolina888 ::Hvala svima na bilo kakvom komentaru. Evo sta mi je veterinar rekao: ne mora operacija, redovno seci ta 2 nokta, da rana brze zaraste poprskati povidon jodom, dok se ne osusi zanimati je i nista vise.
    Pitala sam i za cenu ako nekog interesuje: od 2 do 3 hiljade za njen uzrast i pasminu a takodje sam pitala i za cenu sterilizacije, pa za nju iznosi 6 i vise hiljada.
    Pozdrav svima.
    P.s. Ove cene su u Pancevu Very Happy
    Drago mi je sto nije nista ozbiljno! Very Happy Kod nas je sterilizacija besplatna, zato sto je tu udruzenje "BETA" ciji sam clan. Inace, cena je ta od 5500 do 7500, zavisi od grada do grad... Pozdrav! Smile

    Hvala na brizi. S obzirom da je u kratkom roku povredila jastucic pa sada i prstic, nakon sto sam dobila ogd od veterinara mirna sam Smile
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Povreda petog prsta, pomoc? Empty Re: Povreda petog prsta, pomoc?

    Počalji  Berna Pet 01 Mar 2013, 13:35

    Nikolina888 ::
    Berna ::Ne moras da budes tako neprijateljski raspolozena. Osoba koju sam pomenula i koja je uradila tu operaciju na svom psu, uradio je to istovremeno sa sterilizacijom, a to je bilo nakon drugog teranja kuje (znaci imala je vise od godinu dana). Rutinska operacija znaci da se cesto radi i da je jako malo (zanemarljiva) verovatnoca komplikacija bilo koje vrste. Za cene vec ne znam.

    O cemu Ti pricas? U kom delu teksta primecujes neprijateljsku poruku?
    Ono sto sam ja uradila jeste da sam se zahvalila ljudima na komentarima i javila sta mi je rekao veterinar sa ciljem da i drugi znaju ako im nekada zatreba a takodje sa istim ciljem istakla cene u svom gradu.
    Pozdrav za tebe Berna, sledeci put 2x procitaj tekst pre nego sto nekoga negativno okarakterises.

    Upravo o ovome.

    Sve najbolje.

    Sponsored content


    Povreda petog prsta, pomoc? Empty Re: Povreda petog prsta, pomoc?

    Počalji  Sponsored content


      Sada je Ned 28 Apr 2024, 14:01