Forum • Labrador fan club

Labradorizuj se na Labrador fan club-u!!!
Ukoliko imate problema na naslovnoj strani,što Vam se cela naslovna stranica pomera sa desna na levo,pokusajte umesto ,,internet explorer'a" da koristite ,,operu" ili ,,mozilla firefox". Nešto više o tome pročitajte u forumu ,,kritike,ideje,pohvale,obavestenja..." u temi ,,savet u vezi sa internet explorer-om".
Hvala na razumevanju.
LFC Team

Join the forum, it's quick and easy

Forum • Labrador fan club

Labradorizuj se na Labrador fan club-u!!!
Ukoliko imate problema na naslovnoj strani,što Vam se cela naslovna stranica pomera sa desna na levo,pokusajte umesto ,,internet explorer'a" da koristite ,,operu" ili ,,mozilla firefox". Nešto više o tome pročitajte u forumu ,,kritike,ideje,pohvale,obavestenja..." u temi ,,savet u vezi sa internet explorer-om".
Hvala na razumevanju.
LFC Team

Forum • Labrador fan club

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

3 posters

    pocetnik-drzanje u dvoristu

    avatar
    brockic


    Broj poruka : 13
    Godina : 47
    Lokacija : podgorica
    ime psa : stela
    Datum upisa : 04.05.2013

    pocetnik-drzanje u dvoristu Empty pocetnik-drzanje u dvoristu

    Počalji  brockic Ned 05 Maj 2013, 11:11

    Pozdrav svima.Dobio sam zenku labradora staru osam mjeseci.Imam prilicno veliko i ogradjeno dvoriste i mislim da je drzim u istom. Interesuje me da da pr Smile avim boks ili je dovoljna samo kucica.Kako da naucim Stelu da bude samo u dvoristu,istrcava na ulicu cim se kapija otvori.Strah me o auta.
    ViPns
    ViPns


    Broj poruka : 1158
    Godina : 47
    Lokacija : Novi Sad
    ime psa : Ariel
    ime psa : Nakoma
    Datum upisa : 29.05.2010

    pocetnik-drzanje u dvoristu Empty Re: pocetnik-drzanje u dvoristu

    Počalji  ViPns Ned 05 Maj 2013, 23:29

    Kao prvo morate sa psom uspostaviti komunikaciju,morate je zainteresovati za rad sa vama,postaviti se u polozaj da ste vi taj koji izdaje komande,najlakse je zapoceti sa jednostavnim komandama,npr naucite je da sedne na komandu,uz nagradu naravno,naucite je da vas prati po dvoristu,naucite je da vam donosi baceni predmet,vrlo je jednostavno verujte (Ima dosta o dresuri pretrazite forum).Znaci prvo pas mora da se zainteresuje da radi nesto uz Vasu kontrolu,to ce za njega biti igra,zatim krenite sa zabranama,tipa fuj..ne...stani ili kako god,mnogo cete brze psa potciniti i nauciti da uz poslusnost ide nagrada.Izlazak kroz kapiju sledi nakon toga,verujte vrlo brzo ce nauciti da to ne sme cim joj budete dali nesto sto sme a zabavlja je, jer verovatno je njoj simpaticno "pobecicu kroz kapiju i on ce me juriti...jupiiii" Very Happy Ne zaboravite labrador je radni pas i on trazi zanimaciju, igru pogotovo u uzrastu od 8 meseci.
    avatar
    brockic


    Broj poruka : 13
    Godina : 47
    Lokacija : podgorica
    ime psa : stela
    Datum upisa : 04.05.2013

    pocetnik-drzanje u dvoristu Empty Re: pocetnik-drzanje u dvoristu

    Počalji  brockic Pon 06 Maj 2013, 11:48

    [quote="ViPns"]
    Hvala na savjetima.Naucio sam je komandu sjedi.Na koji nacin se kaznjava pas? Da li je to neka zabrana i koja? Dajta mi ljudi neki predlog za boks ili jos bolje neku sliku jer Stelu hocu da drzim u dvoristu.Ima kucicu ali ce joj ubrzo biti mala. Laughing
    marec
    marec


    Broj poruka : 154
    Godina : 53
    ime psa : Arci
    Datum upisa : 20.11.2012

    pocetnik-drzanje u dvoristu Empty Re: pocetnik-drzanje u dvoristu

    Počalji  marec Uto 07 Maj 2013, 22:20

    Ja mog Arcija uglavnom upozorim glasnim NE, ili FUJ, naravno u zavisnosti od situacije. Ukoliko napravi neku veliku glupost koja moze da ga ugrozi, ja ga glasno izgrdim, uzmem neku laku novinu i lupim ga po zadnjici. Znam da neki ne podrzavaju bilo kakav fizicki kontakt, medjutim ja imam moj stav po tom pitanju i znam da mom psu pruzam puno ljubavi i paznje, ali za njegovo dobro nekad je neophodno da ga upozorim i prekorim. I kuja upozori mladunce zubima kada naprave glupost, tako da su to prirodne reakcije. Inace, to sa novinom se dogodilo kada je pobegao iz dvorista i umalo podleteo pod kola. Posle te kazne i jos jedne iste situacije nikad vise nije izasao na ulicu, cak i kada su par puta bila greskom ostavljena otvorena vrata. U vezi boksa, sta da ti kazem... Ja sam ulozio u boks i kucicu mnogo truda i sredstava, da Arci ima prijatan kutak za sebe... Medjutim njega to mesto uopste ne zanima i svi nacini da ga zainteresujem su propali. On se uvuce u kucu i spava nam u krevetu, ili vec u nekom delu sobe ili hodnika, a kada je toplije spava na otiracu ispred ulaznih vrata, cesto i na betonu. Inace, obozava da sedi sa nama na terasi kada imamo goste i vrlo radoznalo prati sve razgovore. Da zna da prica, bio bi najveca tracara u kraju! Wink

    Sponsored content


    pocetnik-drzanje u dvoristu Empty Re: pocetnik-drzanje u dvoristu

    Počalji  Sponsored content


      Sada je Pon 29 Apr 2024, 01:05