Forum • Labrador fan club

Labradorizuj se na Labrador fan club-u!!!
Ukoliko imate problema na naslovnoj strani,što Vam se cela naslovna stranica pomera sa desna na levo,pokusajte umesto ,,internet explorer'a" da koristite ,,operu" ili ,,mozilla firefox". Nešto više o tome pročitajte u forumu ,,kritike,ideje,pohvale,obavestenja..." u temi ,,savet u vezi sa internet explorer-om".
Hvala na razumevanju.
LFC Team

Join the forum, it's quick and easy

Forum • Labrador fan club

Labradorizuj se na Labrador fan club-u!!!
Ukoliko imate problema na naslovnoj strani,što Vam se cela naslovna stranica pomera sa desna na levo,pokusajte umesto ,,internet explorer'a" da koristite ,,operu" ili ,,mozilla firefox". Nešto više o tome pročitajte u forumu ,,kritike,ideje,pohvale,obavestenja..." u temi ,,savet u vezi sa internet explorer-om".
Hvala na razumevanju.
LFC Team

Forum • Labrador fan club

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

+2
Sasska
Lana
6 posters

    Agresivnost!?

    Lana
    Lana


    Broj poruka : 86
    Godina : 36
    ime psa : Bet
    ime psa : Bet
    Datum upisa : 01.06.2010

    Agresivnost!? Empty Agresivnost!?

    Počalji  Lana Sre 27 Okt 2010, 21:46

    Imam jedan malo veci problem...da li je moguce da labrador postane agresivan?Posle operacije kapaka koju je Bet imala, 15 dana je bila u kuci, nije nigde isla, nosila je kragnu i bila je mazena vise nego ikad...e sad kad je to sve proslo, krenuli smo u setnje i kad krene da se igra sa kucicima sa kojima se do tad igrala ona postane agresivna, napada ih, rezi, skace na njih...Naravno oni laju i brane se, sto se do sad sa Bet i tim kucicima nikad nije desilo.Pre neki dan je napala cak i stene od 4 meseca!!!Ljudi, pomozite, ne znam o cemu se radi..Sta vi mislite?jel ima neke veze sa operacijom, sa cim?? Brinem se jako! Sad Sad Sad
    Sasska
    Sasska


    Broj poruka : 1213
    Godina : 43
    Lokacija : Beograd, BV
    ime psa : Ra
    Datum upisa : 08.09.2010

    Agresivnost!? Empty Re: Agresivnost!?

    Počalji  Sasska Čet 28 Okt 2010, 09:50

    mozda je uplasena jer je nedavno dozivela sok (operaciju) ali ni to ne bi trebalo da izazove takvu reakciju

    https://labradorfanclub.serbianforum.info/pitanjaodgovorisaveti-f13/rezanje-i-ujedanje-tokom-jela-t715.htm

    evo ovde smo razgovarali o agresiji tj. vrstama agresije
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Agresivnost!? Empty Re: Agresivnost!?

    Počalji  Berna Čet 28 Okt 2010, 13:27

    Koliko je Bet sad stara? Da li je mozda imala neprijatno iskustvo sa kucicima ili u njihovoj blizini?
    Lana
    Lana


    Broj poruka : 86
    Godina : 36
    ime psa : Bet
    ime psa : Bet
    Datum upisa : 01.06.2010

    Agresivnost!? Empty Re: Agresivnost!?

    Počalji  Lana Čet 28 Okt 2010, 16:50

    Moguce da je imala sok od operacije, ali ne znam sta da radim...stara je 1 godinu i 7 meseci...Nije imala neka neprijatna iskustva...uvek se igrala sa kucicima normalno, sad odjednom, posle operacije, bas pokazuje da hoce da bude dominantna...napada ih, a cak je i meni pocela da se buni i da se ponasa nenormalno...kada joj branim nesto sto se njoj ne svidja, laje, skace, trci ko luda, cak mi i zube pokazuje... Sad
    milica88
    milica88


    Broj poruka : 1194
    Godina : 35
    Lokacija : NISH
    ime psa : BEN
    Datum upisa : 16.02.2010

    Agresivnost!? Empty Re: Agresivnost!?

    Počalji  milica88 Čet 28 Okt 2010, 17:26

    To sa drugim psima ne znam..Ben naskace samo,ali ih ne napada...A to sto kidise na tebe-nikako se ne povlaci! Ben ima isto svoje momente kada se tako ponasa,mada je on tako nenormalan od rodjenja Smile pa se smiri pa o5 mu dune...ono sto je bitno je da ne smes nikako da se povlacis! Lupi je po guzi i reci "ne" kada se tako ponasa,ako mozes da je savladas da je oboris na ledja,i drzis tako dok se ne smiri i opusti skroz,bilo bi super,ja se tako "rvem" sa Benom kada ga uhvate lutke i kada se smiri pohvalim ga.
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Agresivnost!? Empty Re: Agresivnost!?

    Počalji  Berna Čet 28 Okt 2010, 19:19

    Pojma nemam sto je to odjednom krenulo da se desava... da li ste je mozda sterilisali? (negde sam nacula da sterilisane zenke umeju da budu prgave) Mozda je to njoj u genima, operacija da je bila okidac za agresivnost. Moj savet je ili da je pogleda neko strucan (dreser) ili da izbegavate druzenje sa drugim psima... Ne verujem zaista da sa "ne" moze da se resi ovaj problem.
    milica88
    milica88


    Broj poruka : 1194
    Godina : 35
    Lokacija : NISH
    ime psa : BEN
    Datum upisa : 16.02.2010

    Agresivnost!? Empty Re: Agresivnost!?

    Počalji  milica88 Čet 28 Okt 2010, 20:37

    Slazem se...drugarica ima Zlatnog Retrivera koji je samo odjednom prso i postao agresivan i udavio jedno stene Sad Tako da,najbolje poslusaj Bernu Cool bas mi je zao...
    Lana
    Lana


    Broj poruka : 86
    Godina : 36
    ime psa : Bet
    ime psa : Bet
    Datum upisa : 01.06.2010

    Agresivnost!? Empty Re: Agresivnost!?

    Počalji  Lana Čet 28 Okt 2010, 21:16

    pokusala sam jednom tako da je smirim, da je polegnem sa strane dok se ne smiri...to je bila zestoka borba od vise od 20 min. Ja sam skroz crkla, a ona se i dalje trzala...ima nenormalno mnogo snage...Evo danas nam je veterinarka rekla da joj dajemo bensedine i da je tad vodim u setnju da vidimo kako ce se ponasati prema drugim kucicima...izgleda da je sve to zato sto sad lepo i jasno sve vidi, ispocetka se upoznaje sa novim stvarima i oseca se snaznijom, pa hoce da bude dominantna...ima vise nadrazaja na nervni sistem..A sterilisana nije...hvala na pomoci u svakom slucaju, ne mozete da zamislite koliko je meni krivo...mnogo sam je razmazila.
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Agresivnost!? Empty Re: Agresivnost!?

    Počalji  Berna Čet 28 Okt 2010, 22:06

    Pa je l' agresivna samo prema psima ili se generalno ponasa cudno? Jer da je slucaj da odjednom svet vidi drugacije, ne bi bio problem samo sa psima... sa bensedinima se licno naravno ne slazem.
    Sasska
    Sasska


    Broj poruka : 1213
    Godina : 43
    Lokacija : Beograd, BV
    ime psa : Ra
    Datum upisa : 08.09.2010

    Agresivnost!? Empty Re: Agresivnost!?

    Počalji  Sasska Čet 28 Okt 2010, 22:11

    ne znam ... ja bih nju odvela kod nekog dresera da on proceni sta je u pitanju i da ti kaze da je to moguce korigovati ili ne... sa bensedinima samo odlazes problem ne resavas ga.
    Bobi
    Bobi


    Broj poruka : 655
    Godina : 33
    Lokacija : Lazarevac
    ime psa : Bobi
    ime psa : Bobi
    Datum upisa : 18.05.2010

    Agresivnost!? Empty Re: Agresivnost!?

    Počalji  Bobi Čet 28 Okt 2010, 22:22

    Ma kakvi crni bensedin,ja sam licno protiv toga,nisam strucnjak da mogu da znam zbog cega je tako pocela da se ponasa.Takodje ne znam sta bi bilo pametno uraditi kada je u kontaktu sa drugim psima,ali sto se tice toga da na tebe rezi,ili napada,iz licnog iskustva mogu samo da posavetujem,batina!Ja sam imao slican problem,bobi kao mali se stalno nesto bunio,pa se onda smirio,i jedan period je bio bas miran.A onda negde oko 7 meseca je ponovo poludeo(mozda se secas,pisao sam o tome u svojoj temi),bas me je bukvalno napao sa namerom da me ujede.Tada sam mu se suprostavio,i dobro ga izudarao,naravno nisam iskaljivao bes na njemu,ali sam ga dobro izlupao po dupetu,sve dok nije pobegao u kucicu.Od tada,da kucnem u drvo,do sada nemam nikakvih problema sa njegovom agresijom prema meni,vise nijednom me nije napao ,cak sada mnogo bolje slusa,i kada malo dreknem odmah se smiruje,tako da to je ono sto mogu da ti pomognem,pa ti sada vidi sta je najbolje.
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Agresivnost!? Empty Re: Agresivnost!?

    Počalji  Berna Pet 29 Okt 2010, 09:01

    Pa Bobi, gde pise da je Bet nju napala? Koliko sam shvatila samo je sa psima agresivna.
    Batine a. nece u ovom slucaju pomoci b. ukoliko je u pitanju agresija iz nesigurnosti Bet ce batinama postati jos nesigurnija time i agresivnija
    Bobi
    Bobi


    Broj poruka : 655
    Godina : 33
    Lokacija : Lazarevac
    ime psa : Bobi
    ime psa : Bobi
    Datum upisa : 18.05.2010

    Agresivnost!? Empty Re: Agresivnost!?

    Počalji  Bobi Pet 29 Okt 2010, 10:56

    /sorry ako sam pogresio,ali mi se ucinilo da je rekla da je par puta na nju zarezala i skakala.Slazem se da ako je nesigurnost u pitanju ne treba batine,ali to treba utvrditi,ako se buni,ne slusa ,i zbog toga protestuje rezanjem i napadanjem,mislim da tu sigurno nije u pitanju ne sigurnost.
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Agresivnost!? Empty Re: Agresivnost!?

    Počalji  Berna Pet 29 Okt 2010, 11:12

    Pa ne bih se kladila, rezanje i napadanje uvek moze biti odraz straha... zato neko strucan treba da vidi psa uzivo. Uzgred, Lana, je l' ste iskljucili mogucnost da postoji neki fizioloski problem koji moze biti uzrok agresivnosti?
    Sasska
    Sasska


    Broj poruka : 1213
    Godina : 43
    Lokacija : Beograd, BV
    ime psa : Ra
    Datum upisa : 08.09.2010

    Agresivnost!? Empty Re: Agresivnost!?

    Počalji  Sasska Pet 29 Okt 2010, 11:28

    da, berna je upravu... strah je isto veliki faktor...
    ako ne mozes da smiris psa 20 minuta... to je onda veliki problem... a tek ako vet kaze bensedin.... uffff ja se tu sigurno ne bih igrala batinama... kao sto rekoh ja bih se posavetovala sa nekim ko se bavi ponasanjem pasa tj. dresurom. Najlakse je prepisati bensedin.
    Lana
    Lana


    Broj poruka : 86
    Godina : 36
    ime psa : Bet
    ime psa : Bet
    Datum upisa : 01.06.2010

    Agresivnost!? Empty Re: Agresivnost!?

    Počalji  Lana Pet 29 Okt 2010, 14:41

    pa u poslednje vreme se generalno cudnije ponasa...na mene stalno skace, laje i rezi...onako malo zustrije nego inace kad bi i mogla da je smirim...a sad ne, sad kad joj nesto zabranim krene da laje, ako to ponovim jos jednom laje sve jace i jace...i tako dalje...Bensedin je rekla veterinarka da joj dajem 5 dana, pa da vidimo kako ce delovati, kaze da je dosta nadrazena, zbog vida...ne znam vise ni ja...Odvescu je ovih dana do nekog dresera da je pogleda, nesto definitivno moram da uradim...Planiram i da joj izvadim krv, pa da vidim jel sve u redu... joj pale
    Bobi
    Bobi


    Broj poruka : 655
    Godina : 33
    Lokacija : Lazarevac
    ime psa : Bobi
    ime psa : Bobi
    Datum upisa : 18.05.2010

    Agresivnost!? Empty Re: Agresivnost!?

    Počalji  Bobi Pet 29 Okt 2010, 20:27

    Izvinite,ali se ja ne slazem sa vama,pas koji agresiju ispoljava zbog straha,ce recimo rezati,dati upozorenje,ali onaj pas koji kada ne slusa,tj. kada nije po njegovom,protivi se tako sto laje i rezi,i hoce da napadne,ja sam prilicno siguran da to onda nije pas koji se plasi,vec pas koji zeli da istera svoju volju.Ne zelim da ispadne da te ja nagovaram,ali ja bih sa svojim psom postupio kao sto sam vec napisao.
    milica88
    milica88


    Broj poruka : 1194
    Godina : 35
    Lokacija : NISH
    ime psa : BEN
    Datum upisa : 16.02.2010

    Agresivnost!? Empty Re: Agresivnost!?

    Počalji  milica88 Sub 30 Okt 2010, 00:23

    Izvinite,ali se ja ne slazem sa vama,pas koji agresiju ispoljava zbog straha,ce recimo rezati,dati upozorenje,ali onaj pas koji kada ne slusa,tj. kada nije po njegovom,protivi se tako sto laje i rezi,i hoce da napadne,ja sam prilicno siguran da to onda nije pas koji se plasi,vec pas koji zeli da istera svoju volju.Ne zelim da ispadne da te ja nagovaram,ali ja bih sa svojim psom postupio kao sto sam vec napisao.
    mislim da gresis...strah je jak faktor! i ne ogleda se samo u povlacenju,vec mnogi napadaju iz straha...to se cesto srece i kod ljudi Smile i drugo je kada je pas neposlusan i besan kao moj Ben,a drugo kada je pas imao neku traumu nakon koje se promenio...tako da se slazem da treba strucnjak da kaze sta i kako...
    Bobi
    Bobi


    Broj poruka : 655
    Godina : 33
    Lokacija : Lazarevac
    ime psa : Bobi
    ime psa : Bobi
    Datum upisa : 18.05.2010

    Agresivnost!? Empty Re: Agresivnost!?

    Počalji  Bobi Sub 30 Okt 2010, 00:27

    niste me razumeli,ne kazem da sam u pravu,ali mislim da ako pas ne slusa ,tj.buni se ,i to pokazuje tako sto rezi,laje i napada ,ja sam ubedjen da to nije iz straha!Evo primer,recimo on pocne da grize peskir,i ti mu govoris da prestane ili da ostavi,on nista,ti mu otmes,i on onda iz besa pocne da laje i napada te,to po meni nije iz straha vec zato sto nije po njegovom.
    E sad ja ne znam kako je kod nje,da li se ona bas ovako ponasa ili ne.
    milica88
    milica88


    Broj poruka : 1194
    Godina : 35
    Lokacija : NISH
    ime psa : BEN
    Datum upisa : 16.02.2010

    Agresivnost!? Empty Re: Agresivnost!?

    Počalji  milica88 Sub 30 Okt 2010, 00:41

    ...a sta ako se ona plasi da je ne povredi posto je shvatila da je uradila ono sto ne sme i da ce biti kaznjena i sl...sve u svemu,mnogo "mozda" Smile
    Bobi
    Bobi


    Broj poruka : 655
    Godina : 33
    Lokacija : Lazarevac
    ime psa : Bobi
    ime psa : Bobi
    Datum upisa : 18.05.2010

    Agresivnost!? Empty Re: Agresivnost!?

    Počalji  Bobi Sub 30 Okt 2010, 01:19

    Rekoh da je to samo moje misljenje,ne mora znaciti da je tacno Smile
    shma
    shma


    Broj poruka : 843
    Godina : 34
    Lokacija : Obrenovac
    ime psa : Beck's
    Datum upisa : 01.12.2009

    Agresivnost!? Empty Re: Agresivnost!?

    Počalji  shma Sre 03 Nov 2010, 18:05

    Beks je napunio pre par dana 1 god.Od 9,5 meseci je poceo da podize nogu sto bi nekim delom trebalo da znaci da je odrastao mizjak sto se po njegovom ponasanju koje ima veze sa zenkama,drugim muzjacima i teritorijim primecuje,e sad ono sto mene brine je ponasanje u stanu.Kad god dodje neko koga voli i kojeg vidja vise puta mesecno on se obraduje hoce da se igra balavi itd itd ali kad dodje neko koga retko vidja ili koga prvi put vidi onda se totalno promeni.Pocne da rezi i laje ali mi se cini da to nije iz agresivnosti nego iz straha posto on onda mirno pridje podvijenog repa i pusti da ga taj ko je dosao mazi ali nakon nekih minut -dva on pocne da rezi Exclamation Rolling Eyes Embarassed ...ne znam kako da to sprecim ali najmanje bih voleo da to i dalje resavam batinama i grdnjom.Ako ne uspem da resim taj problem i ako za nekih godinu dve i dalje bude tako reagovao vodim ga dreseru.
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Agresivnost!? Empty Re: Agresivnost!?

    Počalji  Berna Sre 03 Nov 2010, 18:16

    Joj, secam se, bese problem sa tastom kad je bio mali? What a Face

    Ajde probaj sledece: kada ulaze novi ljudi, reci im da ponesu neku poslasticu ili igrackicu za Beksa. Beks ce onda nakon izvesnog vremena povezati: novi ljudi - ludiloooo, klopa, igracke!! Je l' si probao to?
    shma
    shma


    Broj poruka : 843
    Godina : 34
    Lokacija : Obrenovac
    ime psa : Beck's
    Datum upisa : 01.12.2009

    Agresivnost!? Empty Re: Agresivnost!?

    Počalji  shma Sre 03 Nov 2010, 18:30

    Kad dodju dam ja njima one keksice i zovem Beksa da dodje i sedne ispred njih oni mu daju a on i dalje ih gleda nekako kao da ih se plasi...
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Agresivnost!? Empty Re: Agresivnost!?

    Počalji  Berna Sre 03 Nov 2010, 18:33

    Hm ne znam sta da ti kazem Crying or Very sad Nemam iskustvo sa tim.. moj je uvek voleo goste..

    A sto da cekas godinu, 2 za dresera? Zar ne bi bilo bolje da sad probas da ga resis? (gvozdje se kuje dok je vruce, bice ti lakse sad nego za 2 godine kad on vec bude ustalio to ponasanje)

    Sponsored content


    Agresivnost!? Empty Re: Agresivnost!?

    Počalji  Sponsored content


      Sada je Ned 19 Maj 2024, 09:37