Forum • Labrador fan club

Labradorizuj se na Labrador fan club-u!!!
Ukoliko imate problema na naslovnoj strani,što Vam se cela naslovna stranica pomera sa desna na levo,pokusajte umesto ,,internet explorer'a" da koristite ,,operu" ili ,,mozilla firefox". Nešto više o tome pročitajte u forumu ,,kritike,ideje,pohvale,obavestenja..." u temi ,,savet u vezi sa internet explorer-om".
Hvala na razumevanju.
LFC Team

Join the forum, it's quick and easy

Forum • Labrador fan club

Labradorizuj se na Labrador fan club-u!!!
Ukoliko imate problema na naslovnoj strani,što Vam se cela naslovna stranica pomera sa desna na levo,pokusajte umesto ,,internet explorer'a" da koristite ,,operu" ili ,,mozilla firefox". Nešto više o tome pročitajte u forumu ,,kritike,ideje,pohvale,obavestenja..." u temi ,,savet u vezi sa internet explorer-om".
Hvala na razumevanju.
LFC Team

Forum • Labrador fan club

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

+2
Ben_Bella
Senada
6 posters

    Potvrda o parenju

    Senada
    Senada


    Broj poruka : 1221
    Godina : 34
    Lokacija : Sarajevo
    ime psa : Buma
    Datum upisa : 10.02.2011

    Potvrda o parenju Empty Potvrda o parenju

    Počalji  Senada Pet 07 Jun 2013, 20:48

    Rece mi jedna gospodja da neko ko nije clan Kinoloskog saveza Srbije ne moze izdati potvrdu o parenju, koja je uslov da stenci dobiju rodovnike, nekad kad budem htjela pariti Bumu.
    Da li samim navodjenjem imena vlasnika u rodovniku doticni postaje clan KSS-a?
    U Buminom rodovniku stoji ime odgajivacnice i ime odgajivaca. Da li to znaci da nikad necu moci izdati potvrdu o parenju obzirom da moje ime nije u rodovniku, jer pas nije pravno moje vlasnistvo, samo fizicki?! Bas me to zanima. Nisam nikad ni cula za potvrdu o parenju itd. pa me zanima misljenje onih koji nesto vise znaju o tome, cisto da ne ipadnem luzer kad me opet neko bude pitao o tome. Very Happy
    Ben_Bella
    Ben_Bella


    Broj poruka : 3047
    Godina : 25
    ime psa : Ben
    ime psa : Bella
    Datum upisa : 12.01.2012

    Potvrda o parenju Empty Re: Potvrda o parenju

    Počalji  Ben_Bella Pet 07 Jun 2013, 22:07

    Mi smo trazili potvrdu iz kinoloskog drustva. Kada se pas cipuje, samim tim onaj na cije je pas ime postaje njegov zvanicni vlasnik, isto tako se i u rodovnik i eksterjerno radnu knjizicu upisuje ime vlasnika... Ako si to htela da pitas, nadam se da sam ti bar malo pojasnila. Very Happy
    Senada
    Senada


    Broj poruka : 1221
    Godina : 34
    Lokacija : Sarajevo
    ime psa : Buma
    Datum upisa : 10.02.2011

    Potvrda o parenju Empty Re: Potvrda o parenju

    Počalji  Senada Pet 07 Jun 2013, 22:46

    Cipovan je na moje ime. Moje ime je u eksterijerno-radnoj i u zdravstvenoj knjizici. U rodovniku je pak ime odgajivaca od kojeg smo ga uzeli. Tako su nam rodovnik poslali, jer nam je stigao tek kad je Buma imao 5 mjeseci. E sad, da li to znaci da ja ne mogu nikom da izdam potvrdu o parenju, tj. da necu nikad moci da parim svog psa (jer je ta potvrda uslov da bi stenci dobili rodovnik) ? Mislim, ne mogu da unosim tudje ime u potvrdu o parenju.... To me zanima.
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Potvrda o parenju Empty Re: Potvrda o parenju

    Počalji  Berna Sub 08 Jun 2013, 11:23

    Normalno je da je na rodovniku ime odgajivaca, odnosno odgajivacnice, ako je registrovana. Ne znam sta te buni Neutral
    Ben_Bella
    Ben_Bella


    Broj poruka : 3047
    Godina : 25
    ime psa : Ben
    ime psa : Bella
    Datum upisa : 12.01.2012

    Potvrda o parenju Empty Re: Potvrda o parenju

    Počalji  Ben_Bella Sub 08 Jun 2013, 14:17

    Berna ::Normalno je da je na rodovniku ime odgajivaca, odnosno odgajivacnice, ako je registrovana. Ne znam sta te buni Neutral
    Cekaj, kod nas isto pise ime odgajivaca, kao i u bilo kom rodovniku, ali mi sa jedne strane imamo mesto gde sam vlasnik pise svoje ime, pa sam mislila da tu napises svoje ime, medjutim, neko i ne napise to. Ni ja ne razumem sta te buni...
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Potvrda o parenju Empty Re: Potvrda o parenju

    Počalji  Berna Sub 08 Jun 2013, 14:57

    Ima, da, sa druge strane, i to 3 mesta.
    Nade
    Nade
    moderator


    Broj poruka : 553
    Godina : 32
    ime psa : Pepa
    Datum upisa : 10.11.2011

    Potvrda o parenju Empty Re: Potvrda o parenju

    Počalji  Nade Sub 08 Jun 2013, 17:40

    Ben_Bella ::
    Berna ::Normalno je da je na rodovniku ime odgajivaca, odnosno odgajivacnice, ako je registrovana. Ne znam sta te buni Neutral
    Cekaj, kod nas isto pise ime odgajivaca, kao i u bilo kom rodovniku, ali mi sa jedne strane imamo mesto gde sam vlasnik pise svoje ime, pa sam mislila da tu napises svoje ime, medjutim, neko i ne napise to. Ni ja ne razumem sta te buni...

    Ne mozes ti sama da napises vlasnik, to mora u kinoloski savez ili u drustvo da se overi, jedino tako postajes vlasnik psa. Tako je kod nas, a ne verujem da je i kod vas drugacije.
    Senada
    Senada


    Broj poruka : 1221
    Godina : 34
    Lokacija : Sarajevo
    ime psa : Buma
    Datum upisa : 10.02.2011

    Potvrda o parenju Empty Re: Potvrda o parenju

    Počalji  Senada Sub 08 Jun 2013, 17:59

    E, ja se zbunila. Tamo gdje se navodi odgajivac, unesena je ogdajivacnica i odgajivac. A na pozadini, gdje se unosi ime vlasnika, nije nista uneseno! Ja mogu napisati svoje ime, ali, da li to mogu ovjeriti u Bih ili moram rodovnik slati u Srbiju na ovjeru?
    Zena mi kaze ako na pozadini ne stoji moje ime, tj. ako nisam vlasnik U RODOVNIKU, da ne mogu izdati ni potvrdu o parenju... U tome je fazon.


    Ben_Bella, kako mislis da neko pozadinu ne popunjava? Pa kako izdaju potvrdu o parenju koja je kljucna ako nisu navedeni kao legitimni vlasnici?
    Nade
    Nade
    moderator


    Broj poruka : 553
    Godina : 32
    ime psa : Pepa
    Datum upisa : 10.11.2011

    Potvrda o parenju Empty Re: Potvrda o parenju

    Počalji  Nade Sub 08 Jun 2013, 18:10

    Odnesi ti pedigre u svoj kinoloski savez ili u neko kinolosko drustvo, oni moraju overiti to kod njih da bi ti kao vlasnik mogla vaditi potvrdu o parenju. Lepo ti je rekla zena, posto nigde ne pise tvoje ime, ti prakticno nisi vlasnik psa. Ali ja ti kazem da ti i ako penkalom napises svoje ime, to opet te ne pravi vlasnik pasa, zato sta tvoj pas u kinoloski savez nema tebe kao vlasnika. Ne znam jesam li dobro objasnila.
    Senada
    Senada


    Broj poruka : 1221
    Godina : 34
    Lokacija : Sarajevo
    ime psa : Buma
    Datum upisa : 10.02.2011

    Potvrda o parenju Empty Re: Potvrda o parenju

    Počalji  Senada Sub 08 Jun 2013, 19:01

    Nade, hvala, super si mi objasnila. Sad mi je jasno. Very Happy Odnijecu rodovnik sto prije na ovjeru da budem i u rodovniku vlasnik. Nadam se da nije problem sto zivim u BiH a Buma ima rodovnik Kinoloskog saveza Srbije...
    Nade
    Nade
    moderator


    Broj poruka : 553
    Godina : 32
    ime psa : Pepa
    Datum upisa : 10.11.2011

    Potvrda o parenju Empty Re: Potvrda o parenju

    Počalji  Nade Sub 08 Jun 2013, 19:30

    Pretpostavjam da tvoj pas ima taj export rodovnik? sa njim ides u savez i tamo mislim da dobijas nov rodovnik ili tako nekako je isla procedura barem kod nas.
    Ben_Bella
    Ben_Bella


    Broj poruka : 3047
    Godina : 25
    ime psa : Ben
    ime psa : Bella
    Datum upisa : 12.01.2012

    Potvrda o parenju Empty Re: Potvrda o parenju

    Počalji  Ben_Bella Sub 08 Jun 2013, 20:54

    Nade ::
    Ben_Bella ::
    Berna ::Normalno je da je na rodovniku ime odgajivaca, odnosno odgajivacnice, ako je registrovana. Ne znam sta te buni Neutral
    Cekaj, kod nas isto pise ime odgajivaca, kao i u bilo kom rodovniku, ali mi sa jedne strane imamo mesto gde sam vlasnik pise svoje ime, pa sam mislila da tu napises svoje ime, medjutim, neko i ne napise to. Ni ja ne razumem sta te buni...

    Ne mozes ti sama da napises vlasnik, to mora u kinoloski savez ili u drustvo da se overi, jedino tako postajes vlasnik psa. Tako je kod nas, a ne verujem da je i kod vas drugacije.
    Da, na to sam mislila, napise se i odnese u kinolosko drustvo, bar sam ja tako uradila i za Bena i za Bellu. Senada, ne znam kako ne napisu, ali ne znam ni da li oni pare svoje pse itd...
    ViPns
    ViPns


    Broj poruka : 1158
    Godina : 47
    Lokacija : Novi Sad
    ime psa : Ariel
    ime psa : Nakoma
    Datum upisa : 29.05.2010

    Potvrda o parenju Empty Re: Potvrda o parenju

    Počalji  ViPns Sub 08 Jun 2013, 21:46

    Prvo da razjasnimo nesto,vlasnik psa je onaj na cijem imenu je pas cipovan,upisivanje imena vlasnika u rodovnik je cisto formalna stvar i overava se u bilo kom kinoloskom drustvu koje je clan doticnog kinoloskog saveza i to na osnovu mikrocipa i plave knjizice (pasosa). Sto se tice kinoloskog saveza BiH,primljen je u FCI i vise niste vezani za KSS.Ne znam tacno kako sad ide oko starijih rodovnika koje je izdao KSS,ali mislim da to ne pravi problem jer su sada oba saveza clanovi FCI,najbolje da se raspitas u najblizem kinoloskom drustvu. Sto se tice potvrde o parenju,nju izdaje vlasnik muzjaka,a overava se u kinoloskom drustvu,znaci kad dodje do toga ti popunis formular,overis ga u kinoloskom drustvu i zatim taj papir predas vlasniku zenke da bi on mogao da prijavi leglo jer je to u sustini tvoja dozvola kinoloskom savezu da upisu ime tvog psa kao oca stenadi i tvoja garancija da je bas taj pas upario doticnu kuju!
    Nade
    Nade
    moderator


    Broj poruka : 553
    Godina : 32
    ime psa : Pepa
    Datum upisa : 10.11.2011

    Potvrda o parenju Empty Re: Potvrda o parenju

    Počalji  Nade Sub 08 Jun 2013, 22:11

    ViPns ::Prvo da razjasnimo nesto,vlasnik psa je onaj na cijem imenu je pas cipovan,upisivanje imena vlasnika u rodovnik je cisto formalna stvar i overava se u bilo kom kinoloskom drustvu koje je clan doticnog kinoloskog saveza i to na osnovu mikrocipa i plave knjizice (pasosa). Sto se tice kinoloskog saveza BiH,primljen je u FCI i vise niste vezani za KSS.Ne znam tacno kako sad ide oko starijih rodovnika koje je izdao KSS,ali mislim da to ne pravi problem jer su sada oba saveza clanovi FCI,najbolje da se raspitas u najblizem kinoloskom drustvu. Sto se tice potvrde o parenju,nju izdaje vlasnik muzjaka,a overava se u kinoloskom drustvu,znaci kad dodje do toga ti popunis formular,overis ga u kinoloskom drustvu i zatim taj papir predas vlasniku zenke da bi on mogao da prijavi leglo jer je to u sustini tvoja dozvola kinoloskom savezu da upisu ime tvog psa kao oca stenadi i tvoja garancija da je bas taj pas upario doticnu kuju!

    Ako zakonom morate imati cipovan pas onda da, ovo vazi,medjutim kod nas takav zakon jos nema, tako da jedini nacin da dokazes da je pas zaista tvoj je da svoje vlasnistvo potvrdis u maticni klub(kod nas vise se ne ide u kinoloski savez za prebacivanje vlasnistva vec u rasnog kluba). Plus u Pepin pasos ima 2 vlasnica, sta tjemo sad Very Happy stojim ja stoji i moj brat Very Happy tako je moralo jer sam ja snjom prva izlazila van granice, a onda smo upisali i njega.
    ViPns
    ViPns


    Broj poruka : 1158
    Godina : 47
    Lokacija : Novi Sad
    ime psa : Ariel
    ime psa : Nakoma
    Datum upisa : 29.05.2010

    Potvrda o parenju Empty Re: Potvrda o parenju

    Počalji  ViPns Sub 08 Jun 2013, 22:18

    I u rodovnik mogu da se upisu dva vlasnika,veliki je broj pasa koji su u suvlasnistvu!
    Senada
    Senada


    Broj poruka : 1221
    Godina : 34
    Lokacija : Sarajevo
    ime psa : Buma
    Datum upisa : 10.02.2011

    Potvrda o parenju Empty Re: Potvrda o parenju

    Počalji  Senada Ned 21 Jul 2013, 00:30

    Da se i ja javim. Covjek nam je poslao obicni rodovnik, a ne eksportni. Eto, ja nisam tada znala da to predstavlja bilo kakav problem. Saljemo mu sada rodovnik da ga ponisti, izvadi eksportni i posalje, i moram da mu platim dodatnih 50 eura....ma divno. Very Happy 
    micko89
    micko89


    Broj poruka : 17
    Godina : 34
    ime psa : Luna
    Datum upisa : 22.11.2012

    Potvrda o parenju Empty Re: Potvrda o parenju

    Počalji  micko89 Pet 06 Sep 2013, 15:11

    Meni ovo nije jasno. Ako ja zelim da vodim mog psa na izlozbu a u papirima pise tudje ime tj ime odgajivaca da li cu ja da imam nekih problema zbog toga? Pritom sam je cipovao na moje ime i ima zdravstvenu knjizicu na moje ime.
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Potvrda o parenju Empty Re: Potvrda o parenju

    Počalji  Berna Pet 06 Sep 2013, 17:19

    Na rodovniku naravno pise ime odgajivaca, u eksterijerno-radnoj knjizici pise ime odgajivaca i ime vlasnika, naravno da neces imati nikakav problem.
    ViPns
    ViPns


    Broj poruka : 1158
    Godina : 47
    Lokacija : Novi Sad
    ime psa : Ariel
    ime psa : Nakoma
    Datum upisa : 29.05.2010

    Potvrda o parenju Empty Re: Potvrda o parenju

    Počalji  ViPns Pet 06 Sep 2013, 22:16

    I u rodovnik moze da se upise ime vlasnika (sa zadnje strane je deo za to) to se radi u kinoloskom savezu na osnovu mikrocipa,ali za izlozbe vam to nije potrebno jer svakako rodovnik ne nosite na izlozbu vec samo exterijerno-radnu knjizicu. Osnovni dokaz vlasnistva i jeste upravo ta zdravstvena knjizica (pasos) u kojoj je upisan broj mikrocipa tako da nemate razlog za brigu.
    ViPns
    ViPns


    Broj poruka : 1158
    Godina : 47
    Lokacija : Novi Sad
    ime psa : Ariel
    ime psa : Nakoma
    Datum upisa : 29.05.2010

    Potvrda o parenju Empty Re: Potvrda o parenju

    Počalji  ViPns Pet 06 Sep 2013, 22:25

    Senada ::Da se i ja javim. Covjek nam je poslao obicni rodovnik, a ne eksportni. Eto, ja nisam tada znala da to predstavlja bilo kakav problem. Saljemo mu sada rodovnik da ga ponisti, izvadi eksportni i posalje, i moram da mu platim dodatnih 50 eura....ma divno. Very Happy 
    Sad sam tek video ovaj post Embarassed  samo bih zeleo da dodam da ne placas njemu Senada vec kinoloskom savezu jer za ponistavanje rodovnika i izdavanje exportnog kinoloski savez Srbije naplacuje 4500 dinara plus postarina tako da mu to dodje priblizno 50e!
    micko89
    micko89


    Broj poruka : 17
    Godina : 34
    ime psa : Luna
    Datum upisa : 22.11.2012

    Potvrda o parenju Empty Re: Potvrda o parenju

    Počalji  micko89 Pet 06 Sep 2013, 22:34

    Sad mi tek nista nije jasno Embarassed  Moja Luna ima vec jedanaest meseci, i u rodovniku pise ime odgajivaca, nisam ja hteo nista da pisem da ne bi nesto pomesao Very Happy  ali ne razumem, nov sam u ovome pa jos neke stvari ne razgranicavam, vi hocete da kazete da meni za izlozbu nisu potrebni papiri tj rodovnik vec samo ta exterijarno radna knjizica? Kakva je to knjizica, prvi put cujem za nju, i gde mogu ja da je nabavim?
    ViPns
    ViPns


    Broj poruka : 1158
    Godina : 47
    Lokacija : Novi Sad
    ime psa : Ariel
    ime psa : Nakoma
    Datum upisa : 29.05.2010

    Potvrda o parenju Empty Re: Potvrda o parenju

    Počalji  ViPns Pet 06 Sep 2013, 23:09

    Evo ovako,rodovnik je dokument u kome se nalaze podaci o precima tvog psa i u njega se nista vise ne upisuje tokom citavog zivota psa, osim vlasnistva na zadnjoj strani (sto sam objasnio u prethodnom postu) i rezultata snimka kukova i laktova.Potreban je samo prilikom izdavanja sertifikata o sampionatima,izdavanju potvrde o parenju ili prijavi legla,registrovanju odgajivacnice i sl. Za izlozbe potrebno ti je samo exterijerno-radna knjizica i pasos (zdravstvena knjizica). Ta exterijerno-radna knjizica je ona bela duguljasta to si trebao dobiti od odgajivaca zajedno sa rodovnikom. Nikakav problem i ako nisi dobio,odes samo u kinoloski savez i zatrazis da ti je izdaju (reci samo da ti je odgajivac nije dao). U tu knjizicu upisuju se ocene i titule koje tvoj pas dobije na izlozbama,kako u lepoti tako i utakmicama u radu i ona zajedno sa ocenskim listama (koje dobijas na izlozbi) je dokument koji sadrzi podatke o postignutim uspesima tvog psa i na osnovu toga se izdaju povelje o postignyutim sampionatima i upisuju u rodovnik njegovom potomstvu...
    Da dodam jos nesto,kada si cipovao psa dobio si nekoliko nalepnica sa brojem cipa,jednu je veterinar zalepio u pasos i jos nekoliko ti je ostalo slobodno,jednu od njih zalepis u rodovnik gde pise br. mikrocipa,a drugu u tu exterijerno-radnu knjizicu na mestu gde isto to pise. Vlasnistvo u rodovnik mozes sam da ispises na zadnjoj strani ali je potrebno da kinoloski savez na tom mestu udari pecat kako bi to bilo verodostojno. Nadam se da sam sad bio jasan.
    micko89
    micko89


    Broj poruka : 17
    Godina : 34
    ime psa : Luna
    Datum upisa : 22.11.2012

    Potvrda o parenju Empty Re: Potvrda o parenju

    Počalji  micko89 Sub 07 Sep 2013, 08:45

    E to mi je bilo bitno da znam, iskreno prvi put sam cuo za tu knjizicu i cemu ona sluzi. Embarassed  Da dobio sam od vet. pet onih nalepnica, on je jednu zalepio u knjizicu, drugu u rodovnik, trecu u listu sto mi je dao kao potvrdu o vakcinaciji (mada ne znam sto tu al ajde) i ostale su mi jos dve. danas zbog mog neznanja propustam izlozbu u Leskovcu, ali dobro nije jedina ima jos na koje mogu da je vodim. Very Happy  Hvala puno prijatelju mnogo si mi pomogo Very Happy  

    Sponsored content


    Potvrda o parenju Empty Re: Potvrda o parenju

    Počalji  Sponsored content


      Sada je Ned 19 Maj 2024, 11:12