Forum • Labrador fan club

Labradorizuj se na Labrador fan club-u!!!
Ukoliko imate problema na naslovnoj strani,što Vam se cela naslovna stranica pomera sa desna na levo,pokusajte umesto ,,internet explorer'a" da koristite ,,operu" ili ,,mozilla firefox". Nešto više o tome pročitajte u forumu ,,kritike,ideje,pohvale,obavestenja..." u temi ,,savet u vezi sa internet explorer-om".
Hvala na razumevanju.
LFC Team

Join the forum, it's quick and easy

Forum • Labrador fan club

Labradorizuj se na Labrador fan club-u!!!
Ukoliko imate problema na naslovnoj strani,što Vam se cela naslovna stranica pomera sa desna na levo,pokusajte umesto ,,internet explorer'a" da koristite ,,operu" ili ,,mozilla firefox". Nešto više o tome pročitajte u forumu ,,kritike,ideje,pohvale,obavestenja..." u temi ,,savet u vezi sa internet explorer-om".
Hvala na razumevanju.
LFC Team

Forum • Labrador fan club

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

3 posters

    Ugovor o parenju

    jasmina79
    jasmina79


    Broj poruka : 1381
    Godina : 45
    Lokacija : Bihac,BiH
    ime psa : Dante
    Datum upisa : 26.09.2008

    Ugovor o parenju Empty Ugovor o parenju

    Počalji  jasmina79 Sre 04 Mar 2009, 22:52

    Kao sto znate Dante se pario prije 2 mjeseca i danas je postao tata.A ja sada imam problema sa naplatom.
    Vlasnik zenke i ja smo se dogovorili usmeno oko svega posto se poznamo.Nisam uzela pare prije samog parenja jer mu je skoro jedna zenka imala laznu trudnocu.Dogovorili smo se da mi plati kada bude 100% siguran da je skotna.Evo danas se ostenila a on kaze da nema para i da cu morati sacekati sa isplatom.Znam da je moja greska ali sta je tu je!
    Mene zanima sve vezano za ugovore i dogovore vezano za parenje
    dragandigis
    dragandigis


    Broj poruka : 110
    Godina : 60
    Lokacija : Grdelica
    Datum upisa : 14.09.2008

    Ugovor o parenju Empty Re: Ugovor o parenju

    Počalji  dragandigis Čet 05 Mar 2009, 00:23

    evo jednog objasnjenja na tvoje pitanje
    http://www.balkankinology.net/pricaonica/viewtopic.php?f=21&t=5924


    *
    *
    *
    *
    *
    jasmina79
    jasmina79


    Broj poruka : 1381
    Godina : 45
    Lokacija : Bihac,BiH
    ime psa : Dante
    Datum upisa : 26.09.2008

    Ugovor o parenju Empty Re: Ugovor o parenju

    Počalji  jasmina79 Čet 05 Mar 2009, 10:20

    Hvala na odogovoru.To cu sigurno nekad i primjeniti a nadam se i ostali clanovi kluba.

    U mom slucaju se radi o Danteu koji ima rodovnik i ocjenjivan je vise puta i zenkica ima ali nije nikad ocjenjivana tako da ni za stence vlasnik ne moze dobiti papire.
    On nije trazio Danteov rodovnik zbog toga.Da li se neki ugovor moze primjeniti u slucaju poput mog?
    Sladja
    Sladja


    Broj poruka : 537
    Godina : 50
    Lokacija : okolina Lazarevca
    ime psa : Sem,Dasha,Allegra
    ime psa : Crni,Bello,Megy
    Datum upisa : 14.09.2008

    Ugovor o parenju Empty Re: Ugovor o parenju

    Počalji  Sladja Čet 05 Mar 2009, 11:36

    Parenja se uglavnom placaju po stenjenju kuje,ili pola pola zavisi od samog dogovora.Neko cak priceka da se proda stene pa onda uzme novac,koliko toliko da olaksa vlasniku kuje.Ja nikada nisam pravila ugovor,uvek je to bio usmen dogovor,normalno ja ne mogu napraviti papire dok mi vlasnik muzjaka ne da potvrdu o parenju.U tvom slucaju ne znam sta da ti kazem,ako nema novac,sacekaj da stenci odrastu,uzmi prvobirano stene .Ubuduce to nemoj raditi,Dante mi izgleda kao dobar priplodnjak,nemas potrebe za takvim parenjima.Vlasnik kuje ocigledno nije ozbiljan ako pari neocenjenu kuju,sta namerava sa stencima,da ih poklanja,prodaje bez papira.Ne verujem da tu bilo sta drugo mozes da uradis....
    jasmina79
    jasmina79


    Broj poruka : 1381
    Godina : 45
    Lokacija : Bihac,BiH
    ime psa : Dante
    Datum upisa : 26.09.2008

    Ugovor o parenju Empty Re: Ugovor o parenju

    Počalji  jasmina79 Čet 05 Mar 2009, 12:29

    Ne znam ni ja sta da kazem.Dogovor je bio da plati kada bude siguran,odnosno kada se kuja osteni.Znam samo da nikad vise nece dobiti Dantea za parenje,cak i da se radi o puno vecem iznosu i valjanom ugovoru.
    Ja nemam nista protiv pasa bez papira ali kad bih nabavljala jos jednog onda bi to bila zenka za Dantea,prvoklasna i sa rodovnikom.A sa stenetom koje on ima ne bih mogla izvuci ni pola iznosa koje mi duguje s obzirom da nemaju rodovnik.
    Ne preostaje mi nista nego da cekam svoje pare,ustvari Danteove.
    Sladja
    Sladja


    Broj poruka : 537
    Godina : 50
    Lokacija : okolina Lazarevca
    ime psa : Sem,Dasha,Allegra
    ime psa : Crni,Bello,Megy
    Datum upisa : 14.09.2008

    Ugovor o parenju Empty Re: Ugovor o parenju

    Počalji  Sladja Čet 05 Mar 2009, 17:05

    jasmina79 ::Ne znam ni ja sta da kazem.Dogovor je bio da plati kada bude siguran,odnosno kada se kuja osteni.Znam samo da nikad vise nece dobiti Dantea za parenje,cak i da se radi o puno vecem iznosu i valjanom ugovoru.
    Ja nemam nista protiv pasa bez papira ali kad bih nabavljala jos jednog onda bi to bila zenka za Dantea,prvoklasna i sa rodovnikom.A sa stenetom koje on ima ne bih mogla izvuci ni pola iznosa koje mi duguje s obzirom da nemaju rodovnik.
    Ne preostaje mi nista nego da cekam svoje pare,ustvari Danteove.
    Bas tako,pretpostavljala sam da znas koliko se placa stene bez papira,zato mi je sve to malo cudno,da neko pristane da plati parenje a zna vec kako ce prodavati te stence.U svakom slucaju ,budi strpljiva i trazi svoj novac....Valjda taj ima bar malo savesti.
    jasmina79
    jasmina79


    Broj poruka : 1381
    Godina : 45
    Lokacija : Bihac,BiH
    ime psa : Dante
    Datum upisa : 26.09.2008

    Ugovor o parenju Empty Re: Ugovor o parenju

    Počalji  jasmina79 Čet 05 Mar 2009, 17:32

    Naravno da cu traziti.To vise nije toliko stvar novca koliko principa.Mi cemo na kraju dobiti svoje pare a svi koji posjecuju forum i uzgajaju pse neka im ovo bude za pamet,neka nauce na laksi nacin sta sve mogu dozivjeti od ljudi.

    Sponsored content


    Ugovor o parenju Empty Re: Ugovor o parenju

    Počalji  Sponsored content


      Sada je Ned 19 Maj 2024, 10:31