Forum • Labrador fan club

Labradorizuj se na Labrador fan club-u!!!
Ukoliko imate problema na naslovnoj strani,što Vam se cela naslovna stranica pomera sa desna na levo,pokusajte umesto ,,internet explorer'a" da koristite ,,operu" ili ,,mozilla firefox". Nešto više o tome pročitajte u forumu ,,kritike,ideje,pohvale,obavestenja..." u temi ,,savet u vezi sa internet explorer-om".
Hvala na razumevanju.
LFC Team

Join the forum, it's quick and easy

Forum • Labrador fan club

Labradorizuj se na Labrador fan club-u!!!
Ukoliko imate problema na naslovnoj strani,što Vam se cela naslovna stranica pomera sa desna na levo,pokusajte umesto ,,internet explorer'a" da koristite ,,operu" ili ,,mozilla firefox". Nešto više o tome pročitajte u forumu ,,kritike,ideje,pohvale,obavestenja..." u temi ,,savet u vezi sa internet explorer-om".
Hvala na razumevanju.
LFC Team

Forum • Labrador fan club

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

+4
Nade
Leo III
Berna
Ben_Bella
8 posters

    Kakve labradore zelimo? (diskusija o parenju, odgajivacima, etici)

    Ben_Bella
    Ben_Bella


    Broj poruka : 3047
    Godina : 25
    ime psa : Ben
    ime psa : Bella
    Datum upisa : 12.01.2012

    Kakve labradore zelimo? (diskusija o parenju, odgajivacima, etici) Empty Re: Kakve labradore zelimo? (diskusija o parenju, odgajivacima, etici)

    Počalji  Ben_Bella Pet 14 Jun 2013, 21:11

    Sutra punimo 23 meseca, kako vam se cini za sad? Smile Nade bili ste upravi sto se zadnjih uglova tice, sada razumem na sta ste mislili. Wink Meni se ne svidja njen stop, ali glava kao glava mi se svidja (ne znam da li sto je moja ili...), ali bih volela jos jednu stvar da "promenim" kod nje, to su grudi, tj. dubina grudnog kosa. Da li je moguce da se to ispravi, da li postoji nesto sto moze da joj izdubi grudni kos, kao sto plivanje i trcanje pomazu u sirenju grudi? Hvala unapred! Very Happy
    Kakve labradore zelimo? (diskusija o parenju, odgajivacima, etici) Dsc7668x
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Kakve labradore zelimo? (diskusija o parenju, odgajivacima, etici) Empty Re: Kakve labradore zelimo? (diskusija o parenju, odgajivacima, etici)

    Počalji  Berna Sub 15 Jun 2013, 00:41

    Uh, kad ces ti da prestanes da imas prevelika ocekivanja od tog psa? Od starta bi na njoj samo nesto menjala. Zasto je prosto ne prihvatis takvu kakva jeste?
    Leo III
    Leo III
    moderator


    Broj poruka : 1259
    Godina : 28
    Lokacija : Zrenjanin
    ime psa : Ejmi
    ime psa : Leo
    Datum upisa : 17.04.2011

    Kakve labradore zelimo? (diskusija o parenju, odgajivacima, etici) Empty Re: Kakve labradore zelimo? (diskusija o parenju, odgajivacima, etici)

    Počalji  Leo III Sub 15 Jun 2013, 04:30

    Slažem se, jednostavno treba da je voliš takvu kakva jeste, jer ona izložbeni pas nije. Ne želim da zvučim surovo, ali nema potrebe ni da je pariš, kao ni Bena. Poenta parenja pasa je unapređenje rase, zar ne?
    Nade
    Nade
    moderator


    Broj poruka : 553
    Godina : 32
    ime psa : Pepa
    Datum upisa : 10.11.2011

    Kakve labradore zelimo? (diskusija o parenju, odgajivacima, etici) Empty Re: Kakve labradore zelimo? (diskusija o parenju, odgajivacima, etici)

    Počalji  Nade Sub 15 Jun 2013, 11:13

    Ivona, da niko od nas ne zvuci kao da vredjamo kuju, samo ti dajemo kako to realno izgleda. Tvoja kuja ima mnogo greske sta odstupaju od standard labradora. Uglove, kostur, glava...sve su to teske greske sta nijedan muzjak ne moze da pokrije u potpunost. Greske kod tvoje kuje, odgajivacima trebaju godine i godine da koregiraju, a sa to sta ti planiras da paris tvoju kuju samo doprinosis u obratan pravac. Grudi tvog psa ma sto god radila se promeniti nece, to je genetika i to nije tvoja greska, vec to je neznanje ljudima sta su parili unazad i unakazali rasu. Snimi kuju sa sebe, da znas da je zdrava. Ukoliko zelis da se seriozno bavis sa ovome, pocni prvo da prihvatas sta je za izlozbe a sta nije. Zato sam ti ja rekla da ides na specijalku, jer tamo ovakav tip na pas neces vidjeti. I nemoj da zuris, pricaj sa pravim odgajivacima, pogledaj kakve pse trebas imati, ako ne vrh al bar da imas neki prosek sta kako tako JE u standardu i da bi mogla na njemu raditi dalje. Ima dosta toga sta treba da se uradi pre nego sta udjes u ovaj sport. A prvo je samokriticnost.
    Ben_Bella
    Ben_Bella


    Broj poruka : 3047
    Godina : 25
    ime psa : Ben
    ime psa : Bella
    Datum upisa : 12.01.2012

    Kakve labradore zelimo? (diskusija o parenju, odgajivacima, etici) Empty Re: Kakve labradore zelimo? (diskusija o parenju, odgajivacima, etici)

    Počalji  Ben_Bella Sub 15 Jun 2013, 12:09

    Berna i Sale, cenim kritike, ali ja nikada nisam rekla da ja nju ne volim, na protiv, obozavam je, ona je najdivniji pas na svetu, u njoj postoji nesto posebno sto u meni budi neku srecu, jednostavno je osvojila moje srce! Izgled drugih pasa koji su, sto Nade kaze, izlozbeni primerci me jako privlaci i to je razlog zbog kog bih zelela da Bella ima nesto od njih. Zelim da je parim zbog nje same, znam mnogo kuja koje se nisu nikada parile, a na kraju su dobile karcinom materice. Ne mislim da je izlozbeni pas, jer da mislim, ne postoji izlozba koju bih propustila! Jednostavno pitam, imala sam neka ocekivanja od nje, jer kobajagi ima dobru liniju, skoro svi psi iz njenog rodovnika su sampioni i zaista su prelepi psi (bar po meni, pa cete priznati da je normalno da imam neka ocekivanja (krv nije voda). Zaista cenim vase misljeje, jer ste svi stariji i iskusniji od mene. Ne zelim da neko stekne utisak da ne volim svoje pse, jer su mi oni najvece ljubavi, volim ih takve kakvi su, jer da ih ne volim ja ih ne bih cuvala onako kako ih cuvam. Niko od vas me ne zna licno, ali ako postoji jedna stvar kojom mogu da se pohvalim, onda je to nega mojih pasa, smatram da zive u odlicnim uslovima, tacno je da ih cuvam napolju, ali to je zato sto je moja mama alergicna na dlaku zivotinja, trudim se i pored skole i drugih obaveza posvetim maksimalno paznje, ako se razbole, razbolim se i ja, spremna sam da za njih odem na kraj sveta, ne postoji stvar koju ne bih uradila za njih dvoje! U sustini, moja ljubav prema njima ne moze se opisati recima! Ben i Bella su clanovi porodice, i to ce ostati do kraja! Kada pitam za izgled, to je zao sto imam LABRADORE, a ne mesance, pa zato zelim da pas izgleda kako treba. Ne kazem da ne volim mesance i oni su psi, vec da se nikad ne zna kako ce mesanac izgledati. Nadam se da ste me razumeli, ne zelim da se ikome od vas zamerim, ali ne zelim da imate pogresnu sliku u vezi mojih pitanja! Nadam se da sada razumete. Hvala vam svima sto ste komentarisali, kritikovali me i ukazali mi na greske, ima jos dosta toga sto treba da naucim! Pozdrav svima!
    Leo III
    Leo III
    moderator


    Broj poruka : 1259
    Godina : 28
    Lokacija : Zrenjanin
    ime psa : Ejmi
    ime psa : Leo
    Datum upisa : 17.04.2011

    Kakve labradore zelimo? (diskusija o parenju, odgajivacima, etici) Empty Re: Kakve labradore zelimo? (diskusija o parenju, odgajivacima, etici)

    Počalji  Leo III Sub 15 Jun 2013, 12:52

    Ja ne znam sa stručne strane da komentarišem, ali ono osnovno znam, to je opet moje mišljenje, ono što vidim.
    To što se tako brineš je stvarno ogroman plus, i za primer..al' nek ostane na tome da uživaju u takvom divnom domu, njih dvoje i ti, a parenja, uzgoj i slično ako te bude interesovao moraćeš da kreneš od 0, sa nekim dobrim štenetom
    Pozz
    Ben_Bella
    Ben_Bella


    Broj poruka : 3047
    Godina : 25
    ime psa : Ben
    ime psa : Bella
    Datum upisa : 12.01.2012

    Kakve labradore zelimo? (diskusija o parenju, odgajivacima, etici) Empty Re: Kakve labradore zelimo? (diskusija o parenju, odgajivacima, etici)

    Počalji  Ben_Bella Sub 15 Jun 2013, 13:38

    Slazem se Sale, drago mi je da si me razumeo.Very Happy Ali me je ipak strah da je ni jednom ne pustim na parenje, zbog tog raka materice, ne zelim da joj se nesto lose desi. Ja sam njih uzela da bih imala drugare, a ne da bih na njima zaradjivala, ipak je posao odgajivaca jako tezak i to ne moze dete od petnaest godina!
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Kakve labradore zelimo? (diskusija o parenju, odgajivacima, etici) Empty Re: Kakve labradore zelimo? (diskusija o parenju, odgajivacima, etici)

    Počalji  Berna Sub 15 Jun 2013, 15:18

    Ben_Bella ::Berna i Sale, cenim kritike, ali ja nikada nisam rekla da ja nju ne volim, na protiv, obozavam je, ona je najdivniji pas na svetu, u njoj postoji nesto posebno sto u meni budi neku srecu, jednostavno je osvojila moje srce! Izgled drugih pasa koji su, sto Nade kaze, izlozbeni primerci me jako privlaci i to je razlog zbog kog bih zelela da Bella ima nesto od njih.

    Pa kad nekoga stvarno toliko volis, onda ga prihvatas sa svim njegovim manama, i uopste ti ne pada na pamet da ga menjas u bilo kom smislu. Ti, od kad si dosla na forum (a i na druge forume) stalno trazis potvrde da tvoji psi "nisu bas toliko losi". Pa sta i ako jesu? Kako mislis da menjas morfologiju psa uopste (pa zar ti nisi pisala da si Belli pritiskala njusku na dole da bi se pojavio stop koji -vidi se iz aviona- nema?! Apsurd! Do sad na svakih par meseci pitas kako izgleda Bella - izgleda isto kao pre par meseci, i gotovo. Prihvati to, za tvoje dobro i za dobro tog psa!

    Zelim da je parim zbog nje same, znam mnogo kuja koje se nisu nikada parile, a na kraju su dobile karcinom materice.

    A sterilizacija? Sterilisana kuja ne moze da dobije karcinom materice. A stenci? Da li si nekad razmisljala o njima? Ocigledno nisi, cim se nisi ni potrudila da Benove stence udomis kako treba. 


    Ne mislim da je izlozbeni pas, jer da mislim, ne postoji izlozba koju bih propustila! Jednostavno pitam, imala sam neka ocekivanja od nje, jer kobajagi ima dobru liniju, skoro svi psi iz njenog rodovnika su sampioni i zaista su prelepi psi (bar po meni, pa cete priznati da je normalno da imam neka ocekivanja (krv nije voda).

    Pa sta ako su psi u rodovniku sampioni? (hvala bogu pa jesu, jer samo takvi psi bi i trebalo da ostavljaju potomstvo, jer ako sto je vec receno, rasa treba da napreduje, a ne da nazaduje) Vecina stenaca nece izrasti u izlozbenog psa, nece biti perspektivno, i to je tako. Bella je jedna od njih. 

    Zaista cenim vase misljeje, jer ste svi stariji i iskusniji od mene. Ne zelim da neko stekne utisak da ne volim svoje pse, jer su mi oni najvece ljubavi, volim ih takve kakvi su, jer da ih ne volim ja ih ne bih cuvala onako kako ih cuvam. Niko od vas me ne zna licno, ali ako postoji jedna stvar kojom mogu da se pohvalim, onda je to nega mojih pasa, smatram da zive u odlicnim uslovima, tacno je da ih cuvam napolju, ali to je zato sto je moja mama alergicna na dlaku zivotinja, trudim se i pored skole i drugih obaveza posvetim maksimalno paznje, ako se razbole, razbolim se i ja, spremna sam da za njih odem na kraj sveta, ne postoji stvar koju ne bih uradila za njih dvoje! U sustini, moja ljubav prema njima ne moze se opisati recima! Ben i Bella su clanovi porodice, i to ce ostati do kraja! Kada pitam za izgled, to je zao sto imam LABRADORE, a ne mesance, pa zato zelim da pas izgleda kako treba. Ne kazem da ne volim mesance i oni su psi, vec da se nikad ne zna kako ce mesanac izgledati. Nadam se da ste me razumeli, ne zelim da se ikome od vas zamerim, ali ne zelim da imate pogresnu sliku u vezi mojih pitanja! Nadam se da sada razumete. Hvala vam svima sto ste komentarisali, kritikovali me i ukazali mi na greske, ima jos dosta toga sto treba da naucim! Pozdrav svima!

    Cemu sentimentalizam. Niko nije rekao da ne cuvas svoje pse. Nemoj da iskrivljujes realnost. Receno je da nijedan tvoj pas ne bi trebalo da se pari, jer nemaju kvalitete za to. I to cu ti reci i kad za par meseci opet postavis novu Belinu ili Benovu sliku da bi ispravljala krive Drine. 
    Ben_Bella
    Ben_Bella


    Broj poruka : 3047
    Godina : 25
    ime psa : Ben
    ime psa : Bella
    Datum upisa : 12.01.2012

    Kakve labradore zelimo? (diskusija o parenju, odgajivacima, etici) Empty Re: Kakve labradore zelimo? (diskusija o parenju, odgajivacima, etici)

    Počalji  Ben_Bella Sub 15 Jun 2013, 15:57

    Mislim da nema razloga za raspravom! Kao prvo, ja nisam rekla da mi smetaju njene mane, vec da mozda mogu da ih ispravim, ali to ne znaci da te iste mane uticu na moja osecanja prema mojim psima! Ne mora da ima stop, ne mora da ima ni noge, ni usi, ni oci, ali to nece uticati na moju ljubav prema njima, jer je unutrasnja lepota najbitnija! Zasto ljudi idu u teretanu, da bi izgledali bolje,... isto tako ja zelim da moji psi izgledaju dobro, ali to ne znaci da ih ne prihvatam ovakvim kakvi jesu! Meni su moji psi najlepsi na svetu ma sta drugi rekli Stalo mi je da rasa napreduje, ali i sami ste rekli da muzjak dopunjuje zenku i da je moguce ispraviti neke greske, Nade je rekla da ih ima previse i da ne mogu da se isprave, ok, necu je pariti! Odakle vam to da Benovi stenci nisu dobro udomljeni, sa tim se ni malo ne slazem! Nisam bila u pravu sto sam ga parila, pogotovu sto su stenci bili u rukama coveka koji ih je lose cuvao, ali znam gde je svako stene otislo. Vise od pola su u mom gradu, pod mojim nadzorom! Iz prvog legla: Bona (Mona), Bingo, Buddy i Bela su u Zajecaru, Ben Junior je u Sabcu, nazalost jedno stene je uginulo zbog torzije zeluca. Iz drugog legla: Volly, Villy, Viski i Voxy su u Zajecaru, Nole je u Novom Sadu, dve zenkice su u Negotinu (zaboravila sam im imena), jedna zenkica je u Knjazevcu. Iz treceg legla: Marley, Mona i Mickey su u Zajecaru, a Minnie je u Leskovcu. Svi imaju divne vlasnike, koji ih obozavaju!!! Ako bih parila Bellu stenci bi imali sve, sve, sve uslove za odlican razvoj, novi vlasnici bi mogli konstantno da me kontaktiraju, pitaju, sta god zele, u to ne sumnjajte, jer imam uslove! Dobar deo, mozda cak i polovina ljudi u Srbiji koji imaju rasne pse, niti snimaju kukove, niti gledaju sa kim pare pse, ni kome prodaju, njima niko nista ne prica, pa kako onda pricati o napredovanju rase, iako je meni do toga stalo! Razgovarala sam sa mnogim odgajivacima koji bi rado parili svoje pse sa mojom Bellom, jer smatraju da nosi dobre gene, zato sam mislila da je ok pariti Bellu! Sa Benom se nisam informisala i parila sam ga, napravila sam gresku, necu je ponoviti! Nisam razmisljala o sterilizaciji Belle, Bena treba da vodim za mesec dana na kastriranje, ali razmislicu i o Belli, to je najmanji problem! Ne zelim oko toga da raspravljam, pitam iz radoznalosti, zelim da probam, pa mozda uspem, ali opet kazem i da se nista ne promeni, moja ljubav prema njima se nece smanjiti! Forum sluzi da se razmenjuju misljnja, da se medjusobno kritikujemo, da komentarisemo, zabavljamo se, da bismo se raspravljali o nekim drugim stvarima, a ne o nasim osecanjima prema nasim psima!
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Kakve labradore zelimo? (diskusija o parenju, odgajivacima, etici) Empty Re: Kakve labradore zelimo? (diskusija o parenju, odgajivacima, etici)

    Počalji  Berna Sub 15 Jun 2013, 16:56

    Kao prvo nisi uopste iskrena (prema sebi). To sam vec objasnila. 

    Kao drugo, nemoj da gledas "sta drugi ljudi rade", nego gledaj "sta ti radis". 

    Preskocila si moj predlog o sterilizaciji, verovatno zato sto si vec resila da ces psa pariti, i trazis "izgovore". Takodje ne znam koje su sve te kuje koje znas a kojih ima dosta koje su dobile karcinom materice, i da li samo one mogu da se ukljuce u statistiku i da se kaze da kuja koja se ne pari 100% dobija karcinom materice. Naime, to bas ne ide tako. Nesterilisane kuje (parene ili ne) mogu sve da dobiju karcinom materice u jednom trenutku, samim tim ako zelis da to izbegnes, kuju ne treba da paris, nego da je sterilises. 

    A vlasnici ciji psi beze iz dvorista po meni nisu dobri vlasnici. Zao mi je.
    Ben_Bella
    Ben_Bella


    Broj poruka : 3047
    Godina : 25
    ime psa : Ben
    ime psa : Bella
    Datum upisa : 12.01.2012

    Kakve labradore zelimo? (diskusija o parenju, odgajivacima, etici) Empty Re: Kakve labradore zelimo? (diskusija o parenju, odgajivacima, etici)

    Počalji  Ben_Bella Sub 15 Jun 2013, 17:36

    Berna ::Kao prvo nisi uopste iskrena (prema sebi). To sam vec objasnila. 
    Kako to mislite nisam iskrena prema sebi?!
    Kao drugo, nemoj da gledas "sta drugi ljudi rade", nego gledaj "sta ti radis". 
    Ja samo kazem da ljudi koji su mnogo stariji od mene rade stvari koje ne treba da rade.
    Preskocila si moj predlog o sterilizaciji, verovatno zato sto si vec resila da ces psa pariti, i trazis "izgovore". Takodje ne znam koje su sve te kuje koje znas a kojih ima dosta koje su dobile karcinom materice, i da li samo one mogu da se ukljuce u statistiku i da se kaze da kuja koja se ne pari 100% dobija karcinom materice. Naime, to bas ne ide tako. Nesterilisane kuje (parene ili ne) mogu sve da dobiju karcinom materice u jednom trenutku, samim tim ako zelis da to izbegnes, kuju ne treba da paris, nego da je sterilises. 
    Nisam preskocila, napisala sam da nisam razmiljala o tome, ali zasto da ne. Znam ljude iz mog grada koji su mi rekli sta se desavalo njihovim psima, ne kazem da se to 100% desava, ali ne zelim da rizikujem, ali sto kazete, kada se pas steilise, ne moze da dobije karcinom.
    A vlasnici ciji psi beze iz dvorista po meni nisu dobri vlasnici. Zao mi je.
    Na sta ciljate? Na to sto je Marley nestao? Ako je to, niste u pravu ni malo!
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Kakve labradore zelimo? (diskusija o parenju, odgajivacima, etici) Empty Re: Kakve labradore zelimo? (diskusija o parenju, odgajivacima, etici)

    Počalji  Berna Sub 15 Jun 2013, 17:48

    Kazes

    ali bih volela jos jednu stvar da "promenim" kod nje, to su grudi, tj. dubina grudnog kosa. Da li je moguce da se to ispravi, da li postoji nesto sto moze da joj izdubi grudni kos, kao sto plivanje i trcanje pomazu u sirenju grudi? 



    pa kazes

    Ne mora da ima stop, ne mora da ima ni noge, ni usi, ni oci, ali to nece uticati na moju ljubav prema njima, jer je unutrasnja lepota najbitnija! 



    Da li si iskrena? Nisi.
    Nade
    Nade
    moderator


    Broj poruka : 553
    Godina : 32
    ime psa : Pepa
    Datum upisa : 10.11.2011

    Kakve labradore zelimo? (diskusija o parenju, odgajivacima, etici) Empty Re: Kakve labradore zelimo? (diskusija o parenju, odgajivacima, etici)

    Počalji  Nade Sub 15 Jun 2013, 18:08

    Ben_Bella ::Berna i Sale, cenim kritike, ali ja nikada nisam rekla da ja nju ne volim, na protiv, obozavam je, ona je najdivniji pas na svetu, u njoj postoji nesto posebno sto u meni budi neku srecu, jednostavno je osvojila moje srce! Izgled drugih pasa koji su, sto Nade kaze, izlozbeni primerci me jako privlaci i to je razlog zbog kog bih zelela da Bella ima nesto od njih. Zelim da je parim zbog nje same, znam mnogo kuja koje se nisu nikada parile, a na kraju su dobile karcinom materice. Ne mislim da je izlozbeni pas, jer da mislim, ne postoji izlozba koju bih propustila! Jednostavno pitam, imala sam neka ocekivanja od nje, jer kobajagi ima dobru liniju, skoro svi psi iz njenog rodovnika su sampioni i zaista su prelepi psi (bar po meni, pa cete priznati da je normalno da imam neka ocekivanja (krv nije voda). Zaista cenim vase misljeje, jer ste svi stariji i iskusniji od mene. Ne zelim da neko stekne utisak da ne volim svoje pse, jer su mi oni najvece ljubavi, volim ih takve kakvi su, jer da ih ne volim ja ih ne bih cuvala onako kako ih cuvam. Niko od vas me ne zna licno, ali ako postoji jedna stvar kojom mogu da se pohvalim, onda je to nega mojih pasa, smatram da zive u odlicnim uslovima, tacno je da ih cuvam napolju, ali to je zato sto je moja mama alergicna na dlaku zivotinja, trudim se i pored skole i drugih obaveza posvetim maksimalno paznje, ako se razbole, razbolim se i ja, spremna sam da za njih odem na kraj sveta, ne postoji stvar koju ne bih uradila za njih dvoje! U sustini, moja ljubav prema njima ne moze se opisati recima! Ben i Bella su clanovi porodice, i to ce ostati do kraja! Kada pitam za izgled, to je zao sto imam LABRADORE, a ne mesance, pa zato zelim da pas izgleda kako treba. Ne kazem da ne volim mesance i oni su psi, vec da se nikad ne zna kako ce mesanac izgledati. Nadam se da ste me razumeli, ne zelim da se ikome od vas zamerim, ali ne zelim da imate pogresnu sliku u vezi mojih pitanja! Nadam se da sada razumete. Hvala vam svima sto ste komentarisali, kritikovali me i ukazali mi na greske, ima jos dosta toga sto treba da naucim! Pozdrav svima!



    Boldovano.
    Ivona, ako ti nije tesko napisi koje su roditele, ili postavi pedigre od Bele. I ako ti nije tesko postavi slike od te pse. Drugo, krv nije voda u genetici ne drzi se do rec. I najvrhunski psi znaju dati shakrt. U ovaj slucaj to se i desilo.

    Ja sam ti odavno pricala, nek ti titula CH ne bude reper za to koliko pas vredi! Danas je toliko lako da dobijes tu titulu da i ako izvadis mesanac dobices titule. Specijalke su jedino preostalo mesto gde se kvalitet zaista vidi.
    Ben_Bella
    Ben_Bella


    Broj poruka : 3047
    Godina : 25
    ime psa : Ben
    ime psa : Bella
    Datum upisa : 12.01.2012

    Kakve labradore zelimo? (diskusija o parenju, odgajivacima, etici) Empty Re: Kakve labradore zelimo? (diskusija o parenju, odgajivacima, etici)

    Počalji  Ben_Bella Sub 15 Jun 2013, 23:08

    Berna ::Kazes

    ali bih volela jos jednu stvar da "promenim" kod nje, to su grudi, tj. dubina grudnog kosa. Da li je moguce da se to ispravi, da li postoji nesto sto moze da joj izdubi grudni kos, kao sto plivanje i trcanje pomazu u sirenju grudi? 



    pa kazes

    Ne mora da ima stop, ne mora da ima ni noge, ni usi, ni oci, ali to nece uticati na moju ljubav prema njima, jer je unutrasnja lepota najbitnija! 



    Da li si iskrena? Nisi.
    Vi idalje ne razumete! Meni nije bitno da li moze da se promeni ili ne, ako moze, ok, ako ne moze, bas me briga! Pitam je l' moze da se promeni jer hocu da izgleda sto bolje, ali i da ne izgleda nista mi ne znaci, ja stvarno ne znam kako to da objasnim! Ako sam objasnila, objasnila sam, ako ne, nista, ja stvarno ne mogu vise da se raspravljam...
    Ben_Bella
    Ben_Bella


    Broj poruka : 3047
    Godina : 25
    ime psa : Ben
    ime psa : Bella
    Datum upisa : 12.01.2012

    Kakve labradore zelimo? (diskusija o parenju, odgajivacima, etici) Empty Re: Kakve labradore zelimo? (diskusija o parenju, odgajivacima, etici)

    Počalji  Ben_Bella Sub 15 Jun 2013, 23:09

    Nade ::

    Boldovano.
    Ivona, ako ti nije tesko napisi koje su roditele, ili postavi pedigre od Bele. I ako ti nije tesko postavi slike od te pse. Drugo, krv nije voda u genetici ne drzi se do rec. I najvrhunski psi znaju dati shakrt. U ovaj slucaj to se i desilo.

    Ja sam ti odavno pricala, nek ti titula CH ne bude reper za to koliko pas vredi! Danas je toliko lako da dobijes tu titulu da i ako izvadis mesanac dobices titule. Specijalke su jedino preostalo mesto gde se kvalitet zaista vidi.
    Slikacu Nade sutra, nije problem, samo sada nemam bateriju... Wink
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Kakve labradore zelimo? (diskusija o parenju, odgajivacima, etici) Empty Re: Kakve labradore zelimo? (diskusija o parenju, odgajivacima, etici)

    Počalji  Berna Sub 15 Jun 2013, 23:25

    Izvini ali nisam stekla utisak da te "bas briga". Jer da te "bas briga" takodje bi vec jednom shvatila da ne mozes svom psu da promenis glavu, uglove, dubinu grudi... i sta sve ne zelis vise da promenis.
    Ben_Bella
    Ben_Bella


    Broj poruka : 3047
    Godina : 25
    ime psa : Ben
    ime psa : Bella
    Datum upisa : 12.01.2012

    Kakve labradore zelimo? (diskusija o parenju, odgajivacima, etici) Empty Re: Kakve labradore zelimo? (diskusija o parenju, odgajivacima, etici)

    Počalji  Ben_Bella Sub 15 Jun 2013, 23:49

    Berna ::Izvini ali nisam stekla utisak da te "bas briga". Jer da te "bas briga" takodje bi vec jednom shvatila da ne mozes svom psu da promenis glavu, uglove, dubinu grudi... i sta sve ne zelis vise da promenis.
    Nema veze, vase misljenje, ali ja znam sta mislim i sta osecam, tako da o ovome vise ne vredi raspravljati!
    Leo III
    Leo III
    moderator


    Broj poruka : 1259
    Godina : 28
    Lokacija : Zrenjanin
    ime psa : Ejmi
    ime psa : Leo
    Datum upisa : 17.04.2011

    Kakve labradore zelimo? (diskusija o parenju, odgajivacima, etici) Empty Re: Kakve labradore zelimo? (diskusija o parenju, odgajivacima, etici)

    Počalji  Leo III Ned 16 Jun 2013, 03:47

    Ja ne razumem poentu, kad ti neko kaže neku kritiku, ti preokrećeš na tvoju ljubav prema njima confused
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Kakve labradore zelimo? (diskusija o parenju, odgajivacima, etici) Empty Re: Kakve labradore zelimo? (diskusija o parenju, odgajivacima, etici)

    Počalji  Berna Ned 16 Jun 2013, 10:13

    Leo III ::Ja ne razumem poentu, kad ti neko kaže neku kritiku, ti preokrećeš na tvoju ljubav prema njima confused

    +1
    marec
    marec


    Broj poruka : 154
    Godina : 53
    ime psa : Arci
    Datum upisa : 20.11.2012

    Kakve labradore zelimo? (diskusija o parenju, odgajivacima, etici) Empty Re: Kakve labradore zelimo? (diskusija o parenju, odgajivacima, etici)

    Počalji  marec Ned 16 Jun 2013, 17:55

    Evo posle nekog vremena dodjoh na forum i poceh pregled postova, kad ovde vidim polemiku koja me zainteresovala zbog iskljucivih stavova. Prvo,mi ljudi zelimo da napredujemo i potrudimo se da neke nedostatke otklonimo, pa sta je problem u tome sto devojka pita da li se moze raditi na popravljanju nekih nedostataka psa. Naravno, nesto se ne moze menjati, a nesto moze, ali je korektno da se odgovori, a ne da se tumaci iskrenost pitanja i odnosa prema sopstvenom ljubimcu. Drugo, zbog cega se ne bi pario njen pas? Zato sto odstupa od standarda? Smesno u najmanju ruku. Sta da kazemo za parenje pasa u parkovima, na stanicama, u selima itd? Bas ako pominjete da nisu svi psi za izlozbe, onda ne vidim sta je problem da se psi razmozavaju da ponovo ne budu za izlozbe, jer vecinu ljudi to uopste ne zanima. Ko vodi pse na izlozbe neka ih vodi i pari ih zbog "nekvarljivosti" rase da bi imao uspehe na novim takmicenjima, a naravno da svako ko zeli treba da pari svoje ljubimce, zato draga devojko slobodno pari svog psa i usreci neke nove vlasnika sa prelepim mladuncima. Pored tih smesnih prica o stopu, sirini grudi i sl. sa cim su cesto optereceni vlasnici pasa, postoje i neke neprocenjive karakteristike pasa, kao sto je ćud i inteligencija, ako se tako moze nazvati. To je za mene najvaznijii standard jer sa tim psima zivimo i pre i posle izlozbi. Zbog toga sve ovo i pricam i apelujem da se na ovom forumu kroz price o ovoj divnoj rasi ne pristupa samo sa pozicija izlozbi i standarda jer i na te teme postoji mnogo oprecnih stavova i sukoba misljenja.
    Nade
    Nade
    moderator


    Broj poruka : 553
    Godina : 32
    ime psa : Pepa
    Datum upisa : 10.11.2011

    Kakve labradore zelimo? (diskusija o parenju, odgajivacima, etici) Empty Re: Kakve labradore zelimo? (diskusija o parenju, odgajivacima, etici)

    Počalji  Nade Ned 16 Jun 2013, 19:41

    Nade ::
    marec ::Evo posle nekog vremena dodjoh na forum i poceh pregled postova, kad ovde vidim polemiku koja me zainteresovala zbog iskljucivih stavova.1. Prvo,mi ljudi zelimo da napredujemo i potrudimo se da neke nedostatke otklonimo, pa sta je problem u tome sto devojka pita da li se moze raditi na popravljanju nekih nedostataka psa. Naravno, nesto se ne moze menjati, a nesto moze, ali je korektno da se odgovori, a ne da se tumaci iskrenost pitanja i odnosa prema sopstvenom ljubimcu. 2.Drugo, zbog cega se ne bi pario njen pas? Zato sto odstupa od standarda? Smesno u najmanju ruku. Sta da kazemo za parenje pasa u parkovima, na stanicama, u selima itd? 3.Bas ako pominjete da nisu svi psi za izlozbe, onda ne vidim sta je problem da se psi razmozavaju da ponovo ne budu za izlozbe, jer vecinu ljudi to uopste ne zanima. Ko vodi pse na izlozbe neka ih vodi i pari ih zbog "nekvarljivosti" rase da bi imao uspehe na novim takmicenjima, a naravno da svako ko zeli treba da pari svoje ljubimce, zato draga devojko slobodno pari svog psa i usreci neke nove vlasnika sa prelepim mladuncima.4. Pored tih smesnih prica o stopu, sirini grudi i sl. sa cim su cesto optereceni vlasnici pasa, postoje i neke neprocenjive karakteristike pasa, kao sto je ćud i inteligencija, ako se tako moze nazvati. To je za mene najvaznijii standard jer sa tim psima zivimo i pre i posle izlozbi. Zbog toga sve ovo i pricam i apelujem da se na ovom forumu kroz price o ovoj divnoj rasi ne pristupa samo sa pozicija izlozbi i standarda jer i na te teme postoji mnogo oprecnih stavova i sukoba misljenja.

    Ovako, boldovala sam i napisala na sta mislim da ne dodje do zabune, ne znam sta je postalo sa citatom.
    1. Problema nema, lepo je sta pita, ali kad je vec nesto receno nekoliko pita ne vidim zasto se nastavja diskutirati o tome. Nema drvo bez grana, nema pas bez mana.
    2. Zato sta parenje jedinke se ne svodi samo na pa nek se pare. Prvo zato sta to nije samo ajmo da ih parimo pa sta bude nek bude. Svako parenje mora da ima svrha, a glavna svrha je unapredjenje rase, zadrzavanje neke karakteristike za labradora. Radi neke nase hirove rase kod nas su unakazane.
    3. Ako pas nije za izlozbe, onda nek ostane samo i ljubimac, ne vidim razlog zasto neki pas bi trebao da ide u priplod ako ne ispunjava zahteve od standard. Ali sta je problem kod nas, to sta ides jednom na izlozbi, sudi te all round sudija sta je standard rase procitao pred sudenje i naravno nema blage veze, i da nema konkurencije titule se daju po svaku cenu. Radi to ljudima se davaju lazne nade da njihovi psi su izlozbeni. Bez ljutenja al ne moze pas od 50 i 500 eura da budu i oba izlozbeni. Zvucilo surovo ili ne, to je istina. Kad su stenci mali svi su slatki, al kad porasnu i kad se u park srecu labrador i Labrador i kad se razlika vidi... e tad ljudima postane jasno da vazi"koliko pare, toliko svirke". Znaci postoje odredjena pravila prema kojima se moramo voditi, zato sta nekada davno svaki pas je stvoren radi odredjene namene i sa odredjene karakteristike, i zato se standard mora postovati.
    4. Da, postoji i slazem se da nije izgled bitan, al ja sve vise i vise u zadnj vreme cujem labradore sta su agresivni, a to nije u karakter i cud ovoj rasi. Sve je to rezultat neznanja vlasnicima sta se upustaju u te parenja, zato te stence pocinju kuckati sa nepuni godinu dana. Parenje nije za svako. Ako je pojenta usrecivanja ljude, azile su sigurno prepune sa malisane koje takodje tje ispuniti necij zivot sa srecom.

    Sad tju ti ja dati svoje skromno mislenje zasto se parenje treba prepstiti nekome ko odgaja vise nego 10 godina labradore. Zato sta taj prvo ima iskustvo, prati linije, zna sta svaka linija nosi. Kod nijedan odgajivac ti neces vidjeti da on samo radi izlozbe i lepote zadrzava pas sta nema karakter. A zamisli da on ulozi 800-900 eura i da najbolje stene u leglo bude agresivno ili plaslivo, kod njega se zna da taj pas u priplod ici netje nikada. Taj pas je ljubimac i kraj.

    Mozda me neces razumeti, mozda tjes me pogresno shvatiti, ali ko hotje razumece me sta sam htela retji. Naravno da na Ivona ostaje to dali tje ona pariti kuju ili netje, ali prvo nek se ona razmisli jel ima dovoljno znanje i dali je spremna da se upusti u taj sport.

    Da se razmumemo ovo je najdobromerni komentar, bez ikakve uvrede. I ja sam pocela kao nje al sam svoje mislenje promenila jer zelim da napredujem u ova rasa.
    paun
    paun


    Broj poruka : 375
    Godina : 47
    Lokacija : Negotin
    ime psa : Ben....
    Datum upisa : 23.01.2011

    Kakve labradore zelimo? (diskusija o parenju, odgajivacima, etici) Empty Re: Kakve labradore zelimo? (diskusija o parenju, odgajivacima, etici)

    Počalji  paun Ned 16 Jun 2013, 19:44

    Moram i ja koju, da nije takvih koji pare pse većina nas na forumu nebi ni imala labradora u domu. Sve pomalo ima prizvuk nekakvog odgaivačkog lobija, u smislu, samo kod mene su pravi labradori svi ostali nemaju ovo ili ono. Da standard i što približnije njemu ali sa druge strane svaki pas ima mana u očima nekog sudije, obično ti lobiji i unište rasu što je očito kod nekih rasa, pa delimično i kod labradora. Ako je pas zdrav ima dobar karakter, lovačke nagone i po koju tz.manu u očima nekog ko daje sebi za pravo da zna šta je lepo, plemenito itd neka uđe u priplod. Da će biti problematičnih štenaca hoće ali se takvi javljaju i u "najboljim leglima".
    Leo III
    Leo III
    moderator


    Broj poruka : 1259
    Godina : 28
    Lokacija : Zrenjanin
    ime psa : Ejmi
    ime psa : Leo
    Datum upisa : 17.04.2011

    Kakve labradore zelimo? (diskusija o parenju, odgajivacima, etici) Empty Re: Kakve labradore zelimo? (diskusija o parenju, odgajivacima, etici)

    Počalji  Leo III Ned 16 Jun 2013, 20:36

    Jednostavno Bela odstupa od standarda, nije li dosta 'labradora'??????
    Neko je napisao 'devojko slobodno pari svog psa, usrećićeš mnoge vlasnie' blabla, pa to nije labrador. Kad već uzimam štene labradora onda uzmem LABRADORA, a ne nekog psa van standarda, pa pre bih uzeo štene iz azila nego da 50eura za psa koji i nije LABRADOR.
    A pas iz azila isto može da usreći koliko i '''labrador'''. Ili možda lepo zvuči da neko kaže da ima labradora, iako jedino što ga spaja sa njim je boje?!!
    ViPns
    ViPns


    Broj poruka : 1158
    Godina : 47
    Lokacija : Novi Sad
    ime psa : Ariel
    ime psa : Nakoma
    Datum upisa : 29.05.2010

    Kakve labradore zelimo? (diskusija o parenju, odgajivacima, etici) Empty Re: Kakve labradore zelimo? (diskusija o parenju, odgajivacima, etici)

    Počalji  ViPns Ned 16 Jun 2013, 21:50

    Da nije bilo takvog "surovog" selektivnog uzgoja ne bi ni postojala rasa labrador retriver kao ni druge rase!
    Pitacu Vas samo jedno Marec,da li ste odabrali vaseg psa na osnovu pretpostavke kako ce izgledati kad poraste ili je on sasvim slucajno dospeo u Vas dom?
    Gospodine Paune,slazem se sa Vama da i u najboljim leglima ima po koje lose stene,ali ako se to lose stene kasnije bude razmnozavalo dobijacemo sve losije i losije stence i na kraju kroz nekoliko generacija rasa labrador retriver ce prestati da postoji! E to je smisao selektivnog odgoja. Spominjali ste karakter, naravno i moje je misljenje da posle zdravlja sledi karakter pa tek onda izgled,ali sva tri segmenta moraju biti ispostovana ako govorimo o rasnom psu. Ako pricamo o karakteru,da li smatrate da je samo na imaocu psa da proceni karakter svog psa,zar ne mislite da je to ne dovoljno? Pa svi mi smo skloni da neobjektivno posmatramo svoje pse. Dacu Vam primer jednog gospodina iz Rume ciji pas je pokazivao ozbiljne znake agresivnosti sto je on pravdao "ne voli on da mu prilaze drugi psi inace nije agresivan uopste samo malo prema nepoznatim ljudima i psima,inace je divan" Shocked, naravno sudija je diskvalifikovao tog psa,ali je gospodin otisao ne zadovoljan govoreci kako sudija nema pojma sta je pravi pas! Znaci i karakter mora neko proveriti a ne ostaviti procenu na jednom coveku i njegovim prijateljima! O zdravlju koje bi trebalo da je na prvom mestu i njegovoj proveri necu ni da pricam jer je tema vec previse puta sazvakana!
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Kakve labradore zelimo? (diskusija o parenju, odgajivacima, etici) Empty Re: Kakve labradore zelimo? (diskusija o parenju, odgajivacima, etici)

    Počalji  Berna Ned 16 Jun 2013, 22:51

    Moram i ja koju, da nije takvih koji pare pse većina nas na forumu nebi ni imala labradora u domu.

    Ne razumem ovu konstataciju. Vecina ne moze da izdvoji 200 evra za psa sa papirima? Ja sam toliko dala u dva meseca samo na veterinara i na terapiju piroplazmoze. 

    Ne, nije cena rasnog psa problem, nego sto ljudi nekim cudnim razmisljanjem, a mahom iz neznanja, razmisljaju da ce ustedeti na psu plativsi ga 100 evra manje. E pa nece ustedeti nista, jer ko zna koliko ce novca morati da daju u narednih 10-15 godina, za ishranu, negu i zdravlje svog "najboljeg prijatelja". 

    Kao drugo, da nije "takvih koji pare pse", vecina pasa ne bi zavrsavala na ulici, po azilima, i ko zna gde sve ne. Vecina pasa ne bi imala probleme sa kukovima, ne bi im se zivot zavrsavao prevremeno zbog urodjenih bolesti, i tako dalje.

    Zasto Ivona ne treba da pari svoje pse? Pre svega, zato sto njeni psi nisu uzgojnog kvaliteta. Drugo, Ivoni treba mnogo vise znanja i iskustva nego sto sada ima, zato i ozbiljni buduci odgajivaci najpre imaju teorijska znanja genetike, linija, rase... i krecu uz pomoc iskusnih odgajivaca. Dakle Ivoni treba znanje, kvalitetan pas i mentor.

    Sponsored content


    Kakve labradore zelimo? (diskusija o parenju, odgajivacima, etici) Empty Re: Kakve labradore zelimo? (diskusija o parenju, odgajivacima, etici)

    Počalji  Sponsored content


      Sada je Pon 06 Maj 2024, 23:39