Forum • Labrador fan club

Labradorizuj se na Labrador fan club-u!!!
Ukoliko imate problema na naslovnoj strani,što Vam se cela naslovna stranica pomera sa desna na levo,pokusajte umesto ,,internet explorer'a" da koristite ,,operu" ili ,,mozilla firefox". Nešto više o tome pročitajte u forumu ,,kritike,ideje,pohvale,obavestenja..." u temi ,,savet u vezi sa internet explorer-om".
Hvala na razumevanju.
LFC Team

Join the forum, it's quick and easy

Forum • Labrador fan club

Labradorizuj se na Labrador fan club-u!!!
Ukoliko imate problema na naslovnoj strani,što Vam se cela naslovna stranica pomera sa desna na levo,pokusajte umesto ,,internet explorer'a" da koristite ,,operu" ili ,,mozilla firefox". Nešto više o tome pročitajte u forumu ,,kritike,ideje,pohvale,obavestenja..." u temi ,,savet u vezi sa internet explorer-om".
Hvala na razumevanju.
LFC Team

Forum • Labrador fan club

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

+56
draganadada
DarkoNS
Simbastik
Sava
milanlab
thedule
sikman87
MRio
mladen83
Vanjica77
Kristinna
gacca
ivanab19
Sasska
ikica163
megi
bankar
nikolla
gangsta50
askovicn
share
ViPns
ogithepas
milica88
Vlada
Bobi
nera
yovanna
OlafTheSmall
Gagi
Jepur0
Castro803
cronaldo
IgorKiM
VLADA M
Emma
nesa
sladja1980
maradona
shma
laby
Ferhatinho
oli
Dixy
manco1
edis
Berna
Luthiena
dragandigis
__Witch__
TyKy
jasmina79
Hudini
Sladja
Sing_it_back
johnyAstor
60 posters

    Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa?

    johnyAstor
    johnyAstor
    Admin


    Broj poruka : 1703
    Lokacija : Lazarevac - Valjevo
    ime psa : Astor
    Datum upisa : 13.09.2008

    Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa? Empty Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa?

    Počalji  johnyAstor Ned 14 Sep 2008, 10:49

    kako hranite?
    koliko obroka i koliko u obroku dajete vasem psu hrane?
    kojom hranom hranite psa?
    avatar
    Sing_it_back


    Broj poruka : 10
    Datum upisa : 14.09.2008

    Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa? Empty Re: Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa?

    Počalji  Sing_it_back Ned 14 Sep 2008, 16:08

    Pirinac, piletina, kuvani juneci jezici, srca, dzigerice, Royal Canon Very Happy i sta uspe da mazne u prolazu... Razz
    Jedan obrok uvece i to je to...
    Sladja
    Sladja


    Broj poruka : 537
    Godina : 50
    Lokacija : okolina Lazarevca
    ime psa : Sem,Dasha,Allegra
    ime psa : Crni,Bello,Megy
    Datum upisa : 14.09.2008

    Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa? Empty Re: Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa?

    Počalji  Sladja Ned 14 Sep 2008, 22:41

    Pa sada to sve zavisi od samoga psa,da li je u pitanju odrastao pas,stene,skotna kuja ili ....
    johnyAstor
    johnyAstor
    Admin


    Broj poruka : 1703
    Lokacija : Lazarevac - Valjevo
    ime psa : Astor
    Datum upisa : 13.09.2008

    Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa? Empty Re: Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa?

    Počalji  johnyAstor Ned 14 Sep 2008, 22:43

    pa napisi o svim psima.....
    Hudini
    Hudini


    Broj poruka : 126
    Lokacija : Kikinda
    Datum upisa : 14.09.2008

    Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa? Empty Re: Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa?

    Počalji  Hudini Pon 15 Sep 2008, 10:04

    Pozdrav

    Moja Lora ima pet meseci i hranim je tri puta dnevno po 80gr granula proizvodjac je do sada bio Friskes ako sam potrefio ime a od pre koji dan Premil naravno za juniore. Kad napuni sest meseci prelazimo na rezim ishrane dva puta dnevno.

    Totalni sam pocetnik i ovo su saveti vrsnih odgajivaca, iako i oni prvo pogledaju psa pa onda komentarisu treba li vise ili manje hrane.
    jasmina79
    jasmina79


    Broj poruka : 1381
    Godina : 45
    Lokacija : Bihac,BiH
    ime psa : Dante
    Datum upisa : 26.09.2008

    Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa? Empty Re: Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa?

    Počalji  jasmina79 Ned 28 Sep 2008, 11:29

    Cao!
    ja svog psa hranim pedigreom od prvog dana jer je na tu vrstu hrane navikao kod uzgajivaca.nisam je htjela mjenjati jer je super napredovao.do prve godine starosti koristila sam junior a sada koristim adult.
    u prvoj godini zivota hranila sam ga vise puta na dan (na vrecici pise koliko puta) a sto se tice kolicine i nisam se pas pridrzavala.ionako to zavisi od aktivnosti psa.ako je poceo da se deblja ja sam mu smanjila a kad je malo izgubio na kilazi ja sam dodala.sve se to ustima za par dana.
    kada je napunio godinu dana pocela sam da hraniti 1x dnevno i to u posljepodnevnim satima.sada mu dajem 250 grama iako pise 400.ali kao sto sam rekla sve zavisi od aktivnosti psa.to je neka mjera koju dajem vec dugo i vidim na njemu da je to to.
    posto su psi mesojedi mora im se davati i meso koje ja s vremena na vrijeme prokuham sa rizom i pocastim svog ljubimca.
    kosti(one malo vece)dajem 2-3 mjesecno jer to treba da cisti zube.
    Nadam se da sam ovim pomogla mnogima i ako neko ima jos pitanja u vezi ovoga otvorena sam za pomoc
    pozdrav
    TyKy
    TyKy


    Broj poruka : 801
    Godina : 35
    Lokacija : Podgorica
    ime psa : REA
    ime psa : IGNIS, KALIOPI
    Datum upisa : 13.09.2008

    Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa? Empty Re: Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa?

    Počalji  TyKy Ned 02 Nov 2008, 16:03

    Svoje pse hranim royal kanin hranom. IGNIS (kineski cubasti pas) jede iskljucivo Royal kanin, dok REA (labrador) jede royal kanin u kombinaciji sa drugim namirnicama (palenta, supa, pirinac, a ponekad i parce crnog hljeba i vode, jer je royal kanin sama po sebi bovoljno hranjljiva).
    Rea je strasno probirljiva jer je jako razmazena, pa stoga i ovakva ishrana.
    avatar
    __Witch__


    Broj poruka : 123
    Godina : 35
    Datum upisa : 08.11.2008

    Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa? Empty Re: Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa?

    Počalji  __Witch__ Pon 10 Nov 2008, 21:07

    flower


    Poslednji izmenio __Witch__ dana Uto 23 Dec 2008, 14:43, izmenjeno ukupno 1 puta
    jasmina79
    jasmina79


    Broj poruka : 1381
    Godina : 45
    Lokacija : Bihac,BiH
    ime psa : Dante
    Datum upisa : 26.09.2008

    Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa? Empty Re: Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa?

    Počalji  jasmina79 Pon 10 Nov 2008, 21:23

    Istina je da se nekim stvarima daje puno paznje ali ne treba ni sve pustiti kraju.Kazu dok pas ima urednu stolicu onda ono sto jede mu i pase al ipak malo obratite paznju na ishranu i stvari koje jede sa strane.
    dragandigis
    dragandigis


    Broj poruka : 110
    Godina : 60
    Lokacija : Grdelica
    Datum upisa : 14.09.2008

    Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa? Empty Re: Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa?

    Počalji  dragandigis Uto 11 Nov 2008, 22:00

    Ja praktikujem iskranu miksom hrane razlicitih proizvodjaca... trenutno dajem pedigre, ekopet i hils

    Nadopunjuju jedna drugu ...

    a domacu kad ponekad nesto dobije dobije , a moze i bez toga
    Luthiena
    Luthiena


    Broj poruka : 257
    Datum upisa : 13.09.2008

    Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa? Empty Re: Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa?

    Počalji  Luthiena Pet 19 Dec 2008, 23:45

    lora dobija jedan obrok dnevno,trenutno jede CIBAU POWER FORMULU i cini se da joj vise prija od dosadasnjeg ecopet-a sa kojim smo takodje bili zadovoljni.
    svaki njen obrok ukljucuje domacu pilecu ili telecu supu sa mesom,sargarepom,jajetom i happy dog multivitaminima(povremeno jer se moraju praviti pauze sa vitaminima)
    nikad joj ne dajemo suve granule.
    johnyAstor
    johnyAstor
    Admin


    Broj poruka : 1703
    Lokacija : Lazarevac - Valjevo
    ime psa : Astor
    Datum upisa : 13.09.2008

    Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa? Empty Re: Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa?

    Počalji  johnyAstor Pet 19 Dec 2008, 23:50

    pa ni ne treba suve granule...ja Astoru ili neku supu ili jogurt ili vec nesto....ali obavezno jednom mesecno mu dajem palentu(kacamak) da bi dobio proliv kako bi izbacio sve bakterije i procisti iste....
    jasmina79
    jasmina79


    Broj poruka : 1381
    Godina : 45
    Lokacija : Bihac,BiH
    ime psa : Dante
    Datum upisa : 26.09.2008

    Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa? Empty Re: Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa?

    Počalji  jasmina79 Sub 20 Dec 2008, 08:17

    A moze li se znati zasto izbjegavate suhe granule?
    johnyAstor
    johnyAstor
    Admin


    Broj poruka : 1703
    Lokacija : Lazarevac - Valjevo
    ime psa : Astor
    Datum upisa : 13.09.2008

    Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa? Empty Re: Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa?

    Počalji  johnyAstor Sub 20 Dec 2008, 13:19

    ja izbegavam zato sto Astor kad je bio mali se davio i od kada mu dajemo sa necim ne davi se... Razz
    Luthiena
    Luthiena


    Broj poruka : 257
    Datum upisa : 13.09.2008

    Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa? Empty Re: Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa?

    Počalji  Luthiena Sub 20 Dec 2008, 23:50

    i ukusnije im je i zdravije.lakse se vare kad se prethodno malo potope
    jasmina79
    jasmina79


    Broj poruka : 1381
    Godina : 45
    Lokacija : Bihac,BiH
    ime psa : Dante
    Datum upisa : 26.09.2008

    Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa? Empty Re: Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa?

    Počalji  jasmina79 Pet 30 Jan 2009, 21:06

    Jos malo cemo na ovu temu.

    Svi smo do sada rekli kojom vrstom hrane hranimo pse,domaca ili kupovna,da li je to u jednom ,dva ili vise obroka....ali smo malo pricali o kolicini.

    Moja Dante je odrastao muzjak,star skoro tri godine,gledajuci njegovu gradju idealna tezina mu je 37-38 kg.Nije radni pas sto znaci da i nije previse aktivan.Sve se svodi na 3-4 setnje dnevno i malo trckaranja po dvoristu.
    Dajem mu Pedigree ,180-220 grama dnevno (zavisi da li ima kakav dodatak -tunjevina,piletina....).To je kolicina hrane kojom Dante ima idealnu tezinu vec duze vrijeme.
    johnyAstor
    johnyAstor
    Admin


    Broj poruka : 1703
    Lokacija : Lazarevac - Valjevo
    ime psa : Astor
    Datum upisa : 13.09.2008

    Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa? Empty Re: Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa?

    Počalji  johnyAstor Sub 31 Jan 2009, 13:18

    samo ovako malo granula?!
    Luthiena
    Luthiena


    Broj poruka : 257
    Datum upisa : 13.09.2008

    Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa? Empty Re: Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa?

    Počalji  Luthiena Sub 31 Jan 2009, 21:58

    ja lori dajem oko 350 grama granula uz dodatke (meso,supa,pirinac i sl)
    jasmina79
    jasmina79


    Broj poruka : 1381
    Godina : 45
    Lokacija : Bihac,BiH
    ime psa : Dante
    Datum upisa : 26.09.2008

    Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa? Empty Re: Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa?

    Počalji  jasmina79 Sub 31 Jan 2009, 22:34

    johnyAstor ::samo ovako malo granula?!

    Da,samo toliko!Kao sto vidis ne fali mu nista.Ti bi Akiju definitivno trebao smanjiti.
    johnyAstor
    johnyAstor
    Admin


    Broj poruka : 1703
    Lokacija : Lazarevac - Valjevo
    ime psa : Astor
    Datum upisa : 13.09.2008

    Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa? Empty Re: Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa?

    Počalji  johnyAstor Ned 01 Feb 2009, 00:14

    da,razmisljam o tome...
    TyKy
    TyKy


    Broj poruka : 801
    Godina : 35
    Lokacija : Podgorica
    ime psa : REA
    ime psa : IGNIS, KALIOPI
    Datum upisa : 13.09.2008

    Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa? Empty Re: Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa?

    Počalji  TyKy Pon 09 Feb 2009, 09:57

    I mi smo (Rea) presli na CIBAU,jako smo zadovoljni. Uredna stolica, ljepsa dlaka,...
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa? Empty Re: Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa?

    Počalji  Berna Ned 26 Jul 2009, 10:36

    Jedanput dnevno (popodne pre popodnevne setnje), hranim ga ili samo granulama Royal Canin za labradore (500 gr), ili stavim pola granule, pola konzerve za psa, ili celu konzervu (veliku). Ponekad mu skuvam spagete pa pomesam sa konzervom (to mu je omiljeno). Inace jede ko prase, a nikako da se ugoji Very Happy

    Pak sada kad je dobio proliv (a sumnjam na konzerve) hranim ga samo granulama, obicno sipam malo supice da omeksaju i dobiju primamljiviji miris.
    edis
    edis


    Broj poruka : 12
    Godina : 29
    Lokacija : sanski most
    ime psa : bleki-bleck ciller
    ime psa : my dog
    Datum upisa : 26.10.2009

    Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa? Empty dyv

    Počalji  edis Pon 26 Okt 2009, 20:47

    johnyAstor ::kako hranite?
    koliko obroka i koliko u obroku dajete vasem psu hrane?
    kojom hranom hranite psa?
    ja svom psu dajem 2 puta dnevno da jede a ima 2 godine njemacki lovni terier elephant affraid
    manco1
    manco1


    Broj poruka : 59
    Godina : 48
    Lokacija : Laduč
    ime psa : Rem
    ime psa : -
    Datum upisa : 02.11.2009

    Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa? Empty Re: Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa?

    Počalji  manco1 Pon 02 Nov 2009, 18:35

    Imam štene staro 3 mj. i hranim ga Alleva - talijanskom premium hranom i izuzetno sam zadovoljan s njom ( i Rem također). Ponekad mu kuham pileću juhu i s povrćem i rižom, a dajem mu i svježi kozji sir. Prema preporuci veterinara dajem mu i Petvital GAG ,preparat sa glukosaminom i chondroitinom koji povoljno djeluje na zdravlje kosti, zglobova, tetiva i vezivnog tkiva. Preporučam ga jer imam pozitivna iskustva s tim preparatom, davao sam ga nedavnom uginulom labradoru kojem je znatno poboljšao kvalitetu života. Uginuo je s 15 god.
    edis
    edis


    Broj poruka : 12
    Godina : 29
    Lokacija : sanski most
    ime psa : bleki-bleck ciller
    ime psa : my dog
    Datum upisa : 26.10.2009

    Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa? Empty Re: Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa?

    Počalji  edis Pon 02 Nov 2009, 20:19

    manco1 ::Imam štene staro 3 mj. i hranim ga Alleva - talijanskom premium hranom i izuzetno sam zadovoljan s njom ( i Rem također). Ponekad mu kuham pileću juhu i s povrćem i rižom, a dajem mu i svježi kozji sir. Prema preporuci veterinara dajem mu i Petvital GAG ,preparat sa glukosaminom i chondroitinom koji povoljno djeluje na zdravlje kosti, zglobova, tetiva i vezivnog tkiva. Preporučam ga jer imam pozitivna iskustva s tim preparatom, davao sam ga nedavnom uginulom labradoru kojem je z
    natno poboljšao kvalitetu života. Uginuo je s 15 god.
    zao mi je tvog psa Embarassed Sad Embarassed Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad affraid affraid affraid

    Sponsored content


    Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa? Empty Re: Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa?

    Počalji  Sponsored content


      Sada je Ned 19 Maj 2024, 18:37