Forum • Labrador fan club

Labradorizuj se na Labrador fan club-u!!!
Ukoliko imate problema na naslovnoj strani,što Vam se cela naslovna stranica pomera sa desna na levo,pokusajte umesto ,,internet explorer'a" da koristite ,,operu" ili ,,mozilla firefox". Nešto više o tome pročitajte u forumu ,,kritike,ideje,pohvale,obavestenja..." u temi ,,savet u vezi sa internet explorer-om".
Hvala na razumevanju.
LFC Team

Join the forum, it's quick and easy

Forum • Labrador fan club

Labradorizuj se na Labrador fan club-u!!!
Ukoliko imate problema na naslovnoj strani,što Vam se cela naslovna stranica pomera sa desna na levo,pokusajte umesto ,,internet explorer'a" da koristite ,,operu" ili ,,mozilla firefox". Nešto više o tome pročitajte u forumu ,,kritike,ideje,pohvale,obavestenja..." u temi ,,savet u vezi sa internet explorer-om".
Hvala na razumevanju.
LFC Team

Forum • Labrador fan club

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

+56
draganadada
DarkoNS
Simbastik
Sava
milanlab
thedule
sikman87
MRio
mladen83
Vanjica77
Kristinna
gacca
ivanab19
Sasska
ikica163
megi
bankar
nikolla
gangsta50
askovicn
share
ViPns
ogithepas
milica88
Vlada
Bobi
nera
yovanna
OlafTheSmall
Gagi
Jepur0
Castro803
cronaldo
IgorKiM
VLADA M
Emma
nesa
sladja1980
maradona
shma
laby
Ferhatinho
oli
Dixy
manco1
edis
Berna
Luthiena
dragandigis
__Witch__
TyKy
jasmina79
Hudini
Sladja
Sing_it_back
johnyAstor
60 posters

    Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa?

    askovicn
    askovicn


    Broj poruka : 60
    Godina : 37
    Lokacija : Backa Topola
    ime psa : Aba
    Datum upisa : 10.08.2010

    Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa? - Page 8 Empty Re: Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa?

    Počalji  askovicn Ned 15 Avg 2010, 13:06

    Da li neko zna gde se proizvodi Premil hrana,nasao sam neku koja je hrvatske proizvodnje,pa ne znam da li je to p-rava stvar,posto sam citao ovde na forumu da je ta hrana premium kvaliteta?
    share
    share


    Broj poruka : 546
    Godina : 34
    ime psa : Beni
    ime psa : Beni
    Datum upisa : 28.07.2010

    Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa? - Page 8 Empty Re: Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa?

    Počalji  share Čet 19 Avg 2010, 14:53

    da li smem stenetu od 8 nedelja da dajem hleb i voce i ako smem koje voce?
    gangsta50
    gangsta50


    Broj poruka : 386
    Godina : 34
    ime psa : Oskar
    ime psa : Amadeus
    Datum upisa : 16.08.2010

    Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa? - Page 8 Empty Re: Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa?

    Počalji  gangsta50 Čet 19 Avg 2010, 15:09

    nikolla
    nikolla


    Broj poruka : 270
    Godina : 36
    Lokacija : Ugrinovci - Zemun
    ime psa : Beti
    ime psa :
    Datum upisa : 11.08.2010

    Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa? - Page 8 Empty Re: Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa?

    Počalji  nikolla Čet 19 Avg 2010, 15:46

    Hleb mozes, ali neka bude sto sitniji. Voce nemoj da mu dajes, jos je mali a i neke vrste voca se teze vare pa mu zeludac nece bas najbolje podneti.
    avatar
    bankar


    Broj poruka : 30
    Godina : 43
    Lokacija : Obrenovac
    ime psa : Laki
    ime psa : Laki
    Datum upisa : 22.08.2010

    Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa? - Page 8 Empty Re: Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa?

    Počalji  bankar Uto 24 Avg 2010, 15:46

    Lakija sa sada već nepunih 6 meseci hranim 2 puta dnevno.

    Hranim ga isključivo domaćom hranom.

    Obrok uvek sadrži: meso( mleveno, govedje iznutrice, girice ), hleb, nerafinisano suncokretovo ulje, pirinač ili palenta. Uz to obično po potrebi dodajem : šargarepu, kupus, kvasac, sir, kuvano jaje, zelenu salatu, voće...

    Nikada ne dodajem : mast, so, šećer, prženu hranu.

    Granulama( JOSERA KIDS )ga hranim samo kada moram.

    Vodu menjam 3 puta dnevno.

    Za sada je sve u najboljem redu ! Smile
    avatar
    bankar


    Broj poruka : 30
    Godina : 43
    Lokacija : Obrenovac
    ime psa : Laki
    ime psa : Laki
    Datum upisa : 22.08.2010

    Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa? - Page 8 Empty Re: Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa?

    Počalji  bankar Uto 24 Avg 2010, 15:54

    share ::da li smem stenetu od 8 nedelja da dajem hleb i voce i ako smem koje voce?

    Naravno da možeš. Jabuka je sasvim u redu za početak.

    Izbegavaj: limun, pomorandžu, groždje, banane.

    avatar
    bankar


    Broj poruka : 30
    Godina : 43
    Lokacija : Obrenovac
    ime psa : Laki
    ime psa : Laki
    Datum upisa : 22.08.2010

    Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa? - Page 8 Empty Re: Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa?

    Počalji  bankar Uto 24 Avg 2010, 15:55

    share ::moje kuce nece da jede pirinac,sta da radim?
    Pirinač je zamena za meso.

    Ne teraj ga.
    avatar
    bankar


    Broj poruka : 30
    Godina : 43
    Lokacija : Obrenovac
    ime psa : Laki
    ime psa : Laki
    Datum upisa : 22.08.2010

    Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa? - Page 8 Empty Re: Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa?

    Počalji  bankar Uto 24 Avg 2010, 16:05

    askovicn ::Pozadrav svima,Aba i ja smo novi na ovom forumu Very Happy

    Moj Aba ima 11 nedelja i jedan od problema sa kojim se suocavam trenutno je adekvatan izbor hrane za njega.Trenutno jede neku losiju hranu(500din 3kg,ako cena nesto govori o kvalitetu) koju sam mu kupio jedno nedeljno popodne i nisam mogao da biram da ne ostane gladan.Moja nejveca briga je da on sada kada je u fazi rasta ima sve svoje potrebe zadovoljene i da poraste u lepu kucu,zato bih vas molio da podelite vasa iskustva samnom kako bih nasao neki kompromis izmedju kvaliteta i cene!Nudili su mi Royal,ali sam siguran da postoje granule slicnog kvaliteta,a povoljnije cene,posto sam nov u ovome moje poznavanje proizvodjaca i vrsta hrane je skoro ravno nuli,kao i cena kilograma dobre hrane i ono sto ona mora i treba da sadrzi u sebi,pa mi je svaki savet dobrodosao,posebno na sta treba da obratim paznju prilikom izbora hrane.Hranim ga 3 puta dnevno i razmisljao sam kada nadjem odgovarajucu hranu da mi dajem iskljucivo granule!

    Unapred hvala Nemanja

    Nemanja, ne bih ti preporučila da svog psa hraniš granulama- komad svežeg mesa, sira ili jabuke...se ne može meriti ni sa jednim ustajalim džakom neke hrane kojoj ni sastav ne znaš, a za koju isto izdvajaš novac.

    No ako si dosledan svojoj ideji i dalje, iz iskustva znam da je JOSERA ( PET SHOP- BEOGRAD ) dobra hrana. Kilogram JOSERA KIDS-a, košta oko 200 dinara. ROJAL amo probali, zadovoljavajuća je, ali preskupa u odnosu na kvalitet. Moj Laki je nije jeo sa apetitom ali je imao dobru stolicu.
    avatar
    bankar


    Broj poruka : 30
    Godina : 43
    Lokacija : Obrenovac
    ime psa : Laki
    ime psa : Laki
    Datum upisa : 22.08.2010

    Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa? - Page 8 Empty Re: Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa?

    Počalji  bankar Uto 24 Avg 2010, 16:07

    askovicn ::Zanima me na koji nacin svome psu i koliko cesto servirate jaje?Da li samo zumance,samo belance,i jedno i drugo?

    Lakiju dajem uglavnom kuvano jaje.

    Dva puta nedeljno je ok.

    Sirova varijanta isključuje belance- dakle, samo žumance koje je dobro za dlaku.
    share
    share


    Broj poruka : 546
    Godina : 34
    ime psa : Beni
    ime psa : Beni
    Datum upisa : 28.07.2010

    Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa? - Page 8 Empty Re: Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa?

    Počalji  share Uto 24 Avg 2010, 16:23

    jel moze neko da mi pomogne? Zanima me da li je neophodno da se stenetu od 9 nedelja daje kalcijum,da li bas mora? Daje li to iko od vas i kako i koliko puta? Da li moze nesto da mu bude ako ne dajem to?
    avatar
    megi


    Broj poruka : 76
    Godina : 47
    ime psa : Megi
    ime psa : Megi
    Datum upisa : 22.07.2010

    Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa? - Page 8 Empty Re: Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa?

    Počalji  megi Uto 24 Avg 2010, 17:52

    share, kalcijum ti je potreban, a u fayi tvoga steneta kritican element. potpunim ili delimicnim nedostatkom rizikujes rahitis i druge vrste nepravilnog rasta skeleta.

    daj ti njemu neki dobar preparat, ako si za fabricku varijantu, ili pilece vratove i druge fine kosti, mrvljenu koru jajeta, i time si vec na dobrom putu. moze i jogurt i drugi mlecni proizvodi, i oni imaju kalcijuma.

    samo nemoj ignoristati taj element, moze tvog druga skupo da kosta Smile
    share
    share


    Broj poruka : 546
    Godina : 34
    ime psa : Beni
    ime psa : Beni
    Datum upisa : 28.07.2010

    Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa? - Page 8 Empty Re: Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa?

    Počalji  share Uto 24 Avg 2010, 18:09

    dajem mu jogurt uz granule skoro svaki dan...
    ViPns
    ViPns


    Broj poruka : 1158
    Godina : 47
    Lokacija : Novi Sad
    ime psa : Ariel
    ime psa : Nakoma
    Datum upisa : 29.05.2010

    Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa? - Page 8 Empty Re: Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa?

    Počalji  ViPns Uto 24 Avg 2010, 18:13

    Interesuje me zasto ne sirovo belance,sta je to u njemu stetno?
    nikolla
    nikolla


    Broj poruka : 270
    Godina : 36
    Lokacija : Ugrinovci - Zemun
    ime psa : Beti
    ime psa :
    Datum upisa : 11.08.2010

    Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa? - Page 8 Empty Re: Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa?

    Počalji  nikolla Uto 24 Avg 2010, 18:16

    Ja dajem celo jaje scratch
    avatar
    megi


    Broj poruka : 76
    Godina : 47
    ime psa : Megi
    ime psa : Megi
    Datum upisa : 22.07.2010

    Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa? - Page 8 Empty Re: Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa?

    Počalji  megi Uto 24 Avg 2010, 21:32

    niko zivi ne zna pouzdano i dokumentovano da kaze zasto ne bi trebalo da se daje celo zivo jajae. ja licno svojoj kuji dam celo zivo jaje, dala bih ga i u ljusci da dama hoce sama da polomi, ali posto je mnogo fina (moja majka je razmazila), sipam zivo jaje a ljusku jajeta susim, pa posle meljem u avanu, pa prah u porciu, pa, pa... sve u svemu zezancija Smile

    dakle, da se vratimo na temu. prica se da zivo belance ima nesto sto kao ubija nesto drugo itd, ali drugi autoriteti opet kazu da je sasvim ok dati celo zivo jaje, jer su efekti tog neceg sto eliminise to nesto drugo zanemarljivi. u svakom slucaju, od svih nas sto dajemo psima ziva jaja, nikome se pas na takvu praksu nije zalio... zato: samo napred, ako hocette da dajete celo zivo, slobodno, ako vam nesto govori da ne treba da dajete celo zivo, nemojte, ali samo znajte da su jaja gotovo pa savrsena hrana, jer na nekim nutritivnim listama imaju faktor 100 (sto znaci potpuno ih pas iskoristi, nista njegov organizam od jajeta ne odbaci)
    gangsta50
    gangsta50


    Broj poruka : 386
    Godina : 34
    ime psa : Oskar
    ime psa : Amadeus
    Datum upisa : 16.08.2010

    Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa? - Page 8 Empty Re: Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa?

    Počalji  gangsta50 Uto 24 Avg 2010, 21:33

    jeli mogu davati jaja stentu od 2 meseca?
    ViPns
    ViPns


    Broj poruka : 1158
    Godina : 47
    Lokacija : Novi Sad
    ime psa : Ariel
    ime psa : Nakoma
    Datum upisa : 29.05.2010

    Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa? - Page 8 Empty Re: Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa?

    Počalji  ViPns Uto 24 Avg 2010, 21:39

    Ja sam i prethodnim psima davao kompletna jaja (ziva) nisam znao da ne valja belance,ali nisam primetio da im je nesto falilo.
    Inace Ariel ih pojede sa sve ljuskom (alavstina) ali kada joj ih ja dajem dajem bez ljuske jer se bojim da se ne zadavi sa istom.
    jasmina79
    jasmina79


    Broj poruka : 1381
    Godina : 45
    Lokacija : Bihac,BiH
    ime psa : Dante
    Datum upisa : 26.09.2008

    Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa? - Page 8 Empty Re: Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa?

    Počalji  jasmina79 Uto 24 Avg 2010, 22:36

    gangsta50 ::jeli mogu davati jaja stentu od 2 meseca?

    I to zajedno sa ljuskom (zbog kalcija) koju zdrobis rukama

    Da kalcijem treba oprezno....kako god manjak kalcija moze da izazove probleme tako moze i visak...

    share
    share


    Broj poruka : 546
    Godina : 34
    ime psa : Beni
    ime psa : Beni
    Datum upisa : 28.07.2010

    Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa? - Page 8 Empty Re: Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa?

    Počalji  share Sre 25 Avg 2010, 00:37

    ja sam mom davao jaje zivo celo bez ljuske,izlupam jaje u ciniju malo umutim i dam mu. E sad,svi kazu da moze i ljusku od jajeta da jede,ali se nesto plasim da mu dam,posto ima ostre ivice,da mu ne povredi creva ili zeludac... moze li neko da me ubedi da to stvarno moze da s daje???
    avatar
    megi


    Broj poruka : 76
    Godina : 47
    ime psa : Megi
    ime psa : Megi
    Datum upisa : 22.07.2010

    Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa? - Page 8 Empty Re: Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa?

    Počalji  megi Sre 25 Avg 2010, 09:29

    Apsolutno moze. Samo mora prethodno da se obavi priprema: cuvas ljuske od jaja, onih koja koristis u sopstvenoj ishrani. Posto polupas jaje, ljusku malo operes i susis je na sobnoj temperaturi. Kad tokom nedelje sakupis dovoljno susenih ljuski jaja, stavis ih u mlin ili avan, i te suve ljuske sameljes ili istucas u avanu. Ako nemas mlin ili avan, mozes da stavis na ravnu povrsinu i mrvis ih obicnom staklenom flasom... smisli vec nekako kako da napravis prah od suve ljuske.

    Kaze se, inace, za psa, koji ne jede komercijalnu hranu (ova bi morala da sadrzi sve sto je potrebno, pa tako i dnevnu kolicinu kalcijuma), i za psa kome se ne daju mesnate kosti (ziva pileca ledja, ziva teleca/juneca rebra, juneci rep i sl), potrebno je dodavati pola kafene kasicice ovog praha dnevno. Navodno pola kasicice sadrzi taman onoliko kalcijuma koliko je psu potrebno na dan.

    nadam se da je ovo od pomoci
    share
    share


    Broj poruka : 546
    Godina : 34
    ime psa : Beni
    ime psa : Beni
    Datum upisa : 28.07.2010

    Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa? - Page 8 Empty Re: Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa?

    Počalji  share Sre 25 Avg 2010, 14:05

    hvala megi
    share
    share


    Broj poruka : 546
    Godina : 34
    ime psa : Beni
    ime psa : Beni
    Datum upisa : 28.07.2010

    Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa? - Page 8 Empty Re: Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa?

    Počalji  share Sre 25 Avg 2010, 14:06

    zanima me da li mogu da dajem mom stenetu suve granule ili moraju da se potapaju u vodu ili nesto???
    Bobi
    Bobi


    Broj poruka : 655
    Godina : 33
    Lokacija : Lazarevac
    ime psa : Bobi
    ime psa : Bobi
    Datum upisa : 18.05.2010

    Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa? - Page 8 Empty Re: Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa?

    Počalji  Bobi Sre 25 Avg 2010, 14:08

    Mozete i suve,mada je bolje kada su malo potopljene u vodu,posto su dosta halapljivi,kada jedu suve obicno se zagrcnu pa moraju da iskaslju to,dok je manji bolje da se potope u vodu,kasnije mozete i suve,samo posle obavezno da ima vode u ciniji
    askovicn
    askovicn


    Broj poruka : 60
    Godina : 37
    Lokacija : Backa Topola
    ime psa : Aba
    Datum upisa : 10.08.2010

    Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa? - Page 8 Empty Re: Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa?

    Počalji  askovicn Čet 26 Avg 2010, 01:06

    megi ::niko zivi ne zna pouzdano i dokumentovano da kaze zasto ne bi trebalo da se daje celo zivo jajae. ja licno svojoj kuji dam celo zivo jaje, dala bih ga i u ljusci da dama hoce sama da polomi, ali posto je mnogo fina (moja majka je razmazila), sipam zivo jaje a ljusku jajeta susim, pa posle meljem u avanu, pa prah u porciu, pa, pa... sve u svemu zezancija Smile

    dakle, da se vratimo na temu. prica se da zivo belance ima nesto sto kao ubija nesto drugo itd, ali drugi autoriteti opet kazu da je sasvim ok dati celo zivo jaje, jer su efekti tog neceg sto eliminise to nesto drugo zanemarljivi. u svakom slucaju, od svih nas sto dajemo psima ziva jaja, nikome se pas na takvu praksu nije zalio... zato: samo napred, ako hocette da dajete celo zivo, slobodno, ako vam nesto govori da ne treba da dajete celo zivo, nemojte, ali samo znajte da su jaja gotovo pa savrsena hrana, jer na nekim nutritivnim listama imaju faktor 100 (sto znaci potpuno ih pas iskoristi, nista njegov organizam od jajeta ne odbaci)

    Malo sam se raspitivao kod ljudi u vezi serviranja jajeta psu od kada sam postavio to pitanje na forumu.Koliko sam ja razumeo psi koji zive u dvoristu sa kokama nosiljama cesto sami traze sveza jaja i pojedu ih sa sve ljuskom,tako da ne mislim da im nesto skodi,jer zivotinja sama ne bi toliko kidisala na jaje da joj ne prija!Sto se mog licnog iskustva tice ja svom Abi dajem celo sveze jaje nedeljom i on to pojede u momentu do duse on i nije neko merilo jer bi taj pojeo sve sto mu padne pod njuski,do sada mi nista o hrane nije odbio!

    U svakom slucaju hvala svim sto su se u ovolikom broju angazovali da mi odgovore na pitanje!Odlucio sam se da mu kombinujem hranu tako da mu dajem granule,povrce iz supe,meso,jaje,jogurt,pirinac,palentu,kiselo mleko,dodam jos neke vitamine,a on jede i ne bira!Sada ima nepuna tri meseca i 10.1kg
    gangsta50
    gangsta50


    Broj poruka : 386
    Godina : 34
    ime psa : Oskar
    ime psa : Amadeus
    Datum upisa : 16.08.2010

    Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa? - Page 8 Empty Re: Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa?

    Počalji  gangsta50 Čet 26 Avg 2010, 01:10

    haha,moj ima 2 meseca i 4-5 kila,jeli tvoj debeo ili je moj nenormalno mrsav?(mada tako ne izgleda)

    Sponsored content


    Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa? - Page 8 Empty Re: Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa?

    Počalji  Sponsored content


      Sada je Ned 19 Maj 2024, 17:56