Forum • Labrador fan club

Labradorizuj se na Labrador fan club-u!!!
Ukoliko imate problema na naslovnoj strani,što Vam se cela naslovna stranica pomera sa desna na levo,pokusajte umesto ,,internet explorer'a" da koristite ,,operu" ili ,,mozilla firefox". Nešto više o tome pročitajte u forumu ,,kritike,ideje,pohvale,obavestenja..." u temi ,,savet u vezi sa internet explorer-om".
Hvala na razumevanju.
LFC Team

Join the forum, it's quick and easy

Forum • Labrador fan club

Labradorizuj se na Labrador fan club-u!!!
Ukoliko imate problema na naslovnoj strani,što Vam se cela naslovna stranica pomera sa desna na levo,pokusajte umesto ,,internet explorer'a" da koristite ,,operu" ili ,,mozilla firefox". Nešto više o tome pročitajte u forumu ,,kritike,ideje,pohvale,obavestenja..." u temi ,,savet u vezi sa internet explorer-om".
Hvala na razumevanju.
LFC Team

Forum • Labrador fan club

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

+56
draganadada
DarkoNS
Simbastik
Sava
milanlab
thedule
sikman87
MRio
mladen83
Vanjica77
Kristinna
gacca
ivanab19
Sasska
ikica163
megi
bankar
nikolla
gangsta50
askovicn
share
ViPns
ogithepas
milica88
Vlada
Bobi
nera
yovanna
OlafTheSmall
Gagi
Jepur0
Castro803
cronaldo
IgorKiM
VLADA M
Emma
nesa
sladja1980
maradona
shma
laby
Ferhatinho
oli
Dixy
manco1
edis
Berna
Luthiena
dragandigis
__Witch__
TyKy
jasmina79
Hudini
Sladja
Sing_it_back
johnyAstor
60 posters

    Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa?

    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa? - Page 16 Empty Re: Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa?

    Počalji  Berna Ned 30 Jan 2011, 15:28

    Gde je ta promocija Royala? What a Face
    gangsta50
    gangsta50


    Broj poruka : 386
    Godina : 34
    ime psa : Oskar
    ime psa : Amadeus
    Datum upisa : 16.08.2010

    Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa? - Page 16 Empty Re: Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa?

    Počalji  gangsta50 Ned 30 Jan 2011, 16:33

    u pet centru,jos od decembra,i prosli put kad sam bio bila je..
    DarkoNS
    DarkoNS


    Broj poruka : 166
    Godina : 29
    Lokacija : Novi Sad
    ime psa : Rolly
    Datum upisa : 08.12.2010

    Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa? - Page 16 Empty Re: Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa?

    Počalji  DarkoNS Ned 30 Jan 2011, 16:36

    Da li je pametno da predjem na tri obroka dnevno u trecem mesecu ili da cekam cetvrti?
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa? - Page 16 Empty Re: Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa?

    Počalji  Berna Ned 30 Jan 2011, 16:56

    Ups, nisam znala! Hvala Very Happy

    Darko, ako ga hranis granulama svejedno ti je na koliko ces obroka raspodeliti preporucenu dnevnu kolicinu... ali je u principu bolje vise manjih obroka jer manje opterecuju zeludac.
    milanlab
    milanlab


    Broj poruka : 222
    Godina : 39
    Lokacija : Nis
    ime psa : Sem
    Datum upisa : 26.10.2010

    Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa? - Page 16 Empty Re: Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa?

    Počalji  milanlab Ned 30 Jan 2011, 21:14

    Berna ::
    Darko, ako ga hranis granulama svejedno ti je na koliko ces obroka raspodeliti preporucenu dnevnu kolicinu... ali je u principu bolje vise manjih obroka jer manje opterecuju zeludac.
    Da da da da izbegavajte prozdiranje da vas ne bi zadesila ista situacija kao Sema... Naravno, njega nije operacija zadesila zbog prozdiranja, vec zbog trovanja, ali kaze vet da je prozdiranje cesto glavni uzrok za stenozu pilorusa. No
    avatar
    draganadada


    Broj poruka : 3
    Godina : 55
    Lokacija : Uzice
    ime psa : ASTOR
    Datum upisa : 17.06.2011

    Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa? - Page 16 Empty Re: Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa?

    Počalji  draganadada Ned 19 Jun 2011, 17:53

    Ja sam pocetnik ali svom Astoru dajem granule Royal canin sa jogurtom ili pirincem.Vidim da mu to prija,a stolica mu je i dalje redovna i cvrsta. pig
    Leo III
    Leo III
    moderator


    Broj poruka : 1259
    Godina : 28
    Lokacija : Zrenjanin
    ime psa : Ejmi
    ime psa : Leo
    Datum upisa : 17.04.2011

    Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa? - Page 16 Empty Re: Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa?

    Počalji  Leo III Ned 19 Jun 2011, 23:26

    Meni Leo jede Josera junior,a Ejmi Class Preferrence Puppy&Junior (italijanska hrana),i mogu reći da sam zadovoljan...
    gangsta50
    gangsta50


    Broj poruka : 386
    Godina : 34
    ime psa : Oskar
    ime psa : Amadeus
    Datum upisa : 16.08.2010

    Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa? - Page 16 Empty Re: Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa?

    Počalji  gangsta50 Pon 20 Jun 2011, 00:12

    Leo III ::Meni Leo jede Josera junior,a Ejmi Class Preferrence Puppy&Junior (italijanska hrana),i mogu reći da sam zadovoljan...
    promeni ejmi hranu..
    Leo III
    Leo III
    moderator


    Broj poruka : 1259
    Godina : 28
    Lokacija : Zrenjanin
    ime psa : Ejmi
    ime psa : Leo
    Datum upisa : 17.04.2011

    Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa? - Page 16 Empty Re: Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa?

    Počalji  Leo III Pon 20 Jun 2011, 14:35

    što?
    Leo III
    Leo III
    moderator


    Broj poruka : 1259
    Godina : 28
    Lokacija : Zrenjanin
    ime psa : Ejmi
    ime psa : Leo
    Datum upisa : 17.04.2011

    Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa? - Page 16 Empty Re: Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa?

    Počalji  Leo III Čet 23 Jun 2011, 20:01

    Evo iz kataloga italijanskih hrana za pse...Znači Class je standard neki,a prećićemo na OK dog.. to je premium,sutra ću ići da vidim cenu.. Smile
    Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa? - Page 16 Hranr

    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa? - Page 16 Empty Re: Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa?

    Počalji  Berna Čet 23 Jun 2011, 22:01

    Meni nikad nije bila jasna ova podela, jer svako deli kako hoce. Cak sam videla da u super premium spadaju hrane sa kukuruzom kao prvim sastojkom (i mislim da je bas ovaj Trainer) Suspect Po meni je samo hrana bez zitarica sa bar 70% mesa super premium, ostalo je mnogo rangova ispod. Dakle, gledajte sastojke hrane, a ne etiketu!!
    MikiH
    MikiH


    Broj poruka : 81
    Godina : 29
    Lokacija : Subotica
    ime psa : Astra
    Datum upisa : 15.05.2011

    Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa? - Page 16 Empty Re: Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa?

    Počalji  MikiH Čet 23 Jun 2011, 22:42

    Moja Astra sad ima 2 meseca i teska je 6 kg, vet. kaze da ima malo vise nego sto treba, kaze da malo smanjim kolicinu hrane. Na kesi hrane pise da do 2 meseca treba da jede 120g na dan. Pa to da raspodelim na 3-4 obroka. Meni se to cinilo malo pa sam malo dodao, zato je verovatno malo presla granicu kilaze. Znaci ako joj dajem 3-4 puta dnevno, onda je to po obroku 30-40 g. A dajem joj po nekad i po 1-2 keksica (za pse naravno).

    Sta vi mislite, da li je to njima dovoljno na dan? (meni se nekako cini da je malo, ali me zanima vase misljenje.) Hvala! Smile
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa? - Page 16 Empty Re: Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa?

    Počalji  Berna Čet 23 Jun 2011, 22:47

    Pa ako tako pise na dzaku da stene od 2 meseca treba da jede 120 grama, onda tako uradi. 120grama jedne hrane i 120 grama neke druge hrane nisu isto zato se bolje drzi onoga sto je napisao proizvodjac. Granule su zapravo suva hrana, znaci nema vode, a samim tim je i gramaza manja, nemoj to da te buni.
    MikiH
    MikiH


    Broj poruka : 81
    Godina : 29
    Lokacija : Subotica
    ime psa : Astra
    Datum upisa : 15.05.2011

    Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa? - Page 16 Empty Re: Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa?

    Počalji  MikiH Čet 23 Jun 2011, 22:49

    Berna ::Pa ako tako pise na dzaku da stene od 2 meseca treba da jede 120 grama, onda tako uradi. 120grama jedne hrane i 120 grama neke druge hrane nisu isto zato se bolje drzi onoga sto je napisao proizvodjac. Granule su zapravo suva hrana, znaci nema vode, a samim tim je i gramaza manja, nemoj to da te buni.

    E vazi, hvala ti puno!
    Nekako se uvek bojim da joj je to malo, pa kad joj dam drugi obrok, jede kao da nikad nije jela Smile . Ali ok onda. Inace ujutru joj dajem suvo, u podne potopljeno, po podne neku poslasticu i uvece opet suvo. Da li je to dobro tako?
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa? - Page 16 Empty Re: Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa?

    Počalji  Berna Čet 23 Jun 2011, 22:58

    Ako hrana sadrzi u sebi limunsku kiselinu (citric acid) nemoj je potapati jer kazu da povecava verovatnocu torzije (doduse minimalna za jedno stene ali imaj to u vidu, proveri sastojke). Takodje, potapanjem granule gube jednu svoju bitnu prednost - ciscenje zuba, jer smeksaju i efekat moze biti cak i obrnut, da se kamenac brze natalozi. Ja inace ne potapam granule jer ne vidim neku svrhu u tome Smile Uzgred, labradori su UVEK gladni Wink
    Leo III
    Leo III
    moderator


    Broj poruka : 1259
    Godina : 28
    Lokacija : Zrenjanin
    ime psa : Ejmi
    ime psa : Leo
    Datum upisa : 17.04.2011

    Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa? - Page 16 Empty Re: Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa?

    Počalji  Leo III Čet 23 Jun 2011, 23:01

    Berna ::Meni nikad nije bila jasna ova podela, jer svako deli kako hoce. Cak sam videla da u super premium spadaju hrane sa kukuruzom kao prvim sastojkom (i mislim da je bas ovaj Trainer) Suspect Po meni je samo hrana bez zitarica sa bar 70% mesa super premium, ostalo je mnogo rangova ispod. Dakle, gledajte sastojke hrane, a ne etiketu!!
    Jel ok ovo:
    28% mesa, žitarice,masti 14% i ulja??
    Samo da ispravim neštoo:
    Upravo sam video prave sastojke te hrane znači,tako mi je žao jer sam pomislio,e-ova je hrana cool,ali evo pravih sastojaka :
    žitarice,meso i prerađevine,produkti biljnog porekla,ulja i masti,mineralne supstane,kvasac,CEE antioksidanti..


    Poslednji izmenio Leo III dana Čet 23 Jun 2011, 23:12, izmenjeno ukupno 1 puta
    MikiH
    MikiH


    Broj poruka : 81
    Godina : 29
    Lokacija : Subotica
    ime psa : Astra
    Datum upisa : 15.05.2011

    Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa? - Page 16 Empty Re: Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa?

    Počalji  MikiH Čet 23 Jun 2011, 23:03

    Berna ::Ako hrana sadrzi u sebi limunsku kiselinu (citric acid) nemoj je potapati jer kazu da povecava verovatnocu torzije (doduse minimalna za jedno stene ali imaj to u vidu, proveri sastojke). Takodje, potapanjem granule gube jednu svoju bitnu prednost - ciscenje zuba, jer smeksaju i efekat moze biti cak i obrnut, da se kamenac brze natalozi. Ja inace ne potapam granule jer ne vidim neku svrhu u tome Smile Uzgred, labradori su UVEK gladni Wink

    Do sada sam potapao, ali od kad ima jake zubice i moze da sazvaka granule, vise necu. Vet. kaze da joj zubici odlicno napreduju, kupicu sada onu kosku za ciscenje zuba, mislim da je to odlicna stvar.
    Hvala ti puno na odgovorima, mnogo si mi pomogla! Smile
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa? - Page 16 Empty Re: Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa?

    Počalji  Berna Čet 23 Jun 2011, 23:13

    Leo,

    ne analizu nego bas sastojke (npr meso, zitarice, voce..) s tim sto imaj u vidu da je prvi sastojak najzastupljeniji, pa onda ide manje zastupljen i tako dalje. Obzirom da je pas mesojed, dobra hrana za psa bi trebalo da ima meso kao prvi sastojak. Ako dakle to uzmes u obzir, ova "premijum" (jes djavola) hrana je djubre na kvadrat. Ne znam koliko ste planirali i koliko ste u mogućnosti da priustite za psa ali pogledaj za kvalitetnjije, a jeftino, npr BritCare (naravno sumnjam da ce biti bas toliko jeftino kao gorenavedena ali pogledaj).

    MikiH,

    nema na čemu Smile
    Leo III
    Leo III
    moderator


    Broj poruka : 1259
    Godina : 28
    Lokacija : Zrenjanin
    ime psa : Ejmi
    ime psa : Leo
    Datum upisa : 17.04.2011

    Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa? - Page 16 Empty Re: Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa?

    Počalji  Leo III Čet 23 Jun 2011, 23:18

    Mi bi sada uzeli (po prvi put) 15kg,i pošto ipak nije jeftino,ja bih voleo da od toga mogu Lea i Ejmi...
    E,sada ne znam da li je to ikako moguće?
    Konkretno mislim da se Ejmi dobro razvije,a Leo da ne zaostaje,ako me razumete...
    Hvala puno
    Leo III
    Leo III
    moderator


    Broj poruka : 1259
    Godina : 28
    Lokacija : Zrenjanin
    ime psa : Ejmi
    ime psa : Leo
    Datum upisa : 17.04.2011

    Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa? - Page 16 Empty Re: Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa?

    Počalji  Leo III Čet 23 Jun 2011, 23:46

    A,jel bih mogao njih dvoje Ecopet-om Juniorom:
    SASTOJCI
    Dehydrated chicken meat (min. 28%), corn (min. 26%), wheat meal, chicken fat, rice, dry beetroot pulp, corn gluten, calcium carbonate, sodium chloride, choline chloride, DL-methionine, calcium hydrogen phosphate, zinc oxide, zinc sulphate, cupric oxide, ferric sulphate, ferrous carbonate, manganous sulphate, calcium iodate, sodium selenite, cobalt basic carbonate, vitamins.
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa? - Page 16 Empty Re: Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa?

    Počalji  Berna Pet 24 Jun 2011, 07:50

    Ova je bolja, ali opet, mnogo kukuruza i zitarica. Koliko para toliko muzike, mislim da nećeš naći kvalitetno a toliko jeftino.

    Najbitnije je da hrana odgovara tvojim psima, znaci čvrsta stolica, bez neprijatnog zadaha, alergija, dobra sjajna dlaka..
    avatar
    suzzysu


    Broj poruka : 26
    Godina : 38
    ime psa : Haććin
    Datum upisa : 06.09.2011

    Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa? - Page 16 Empty Re: Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa?

    Počalji  suzzysu Sre 14 Sep 2011, 15:38

    Zdravo svima!

    Moj pas je star oko 50 dana i davala sam mu Royal sa malo jogurta ali je od njega dobio tečnu stolicu pa sam prestala. Međutim, pre neki dan mu je ćerkica dala kuvani pirinač (muž je Japanac, pa ga jedemo kao Srbi hleb lol!) i kuče je smazalo onaj pirinač (ako treba recept kako Istočnjaci prave pirinač, tu sam) za svega nekoliko sekundi.
    Muž mu je nakon toga davao još par puta i svaki put bi pojeo onaj pirinač čini mi se slađe nego granule.

    A sad imam pitanje:

    Da li je dobro da ovako maloj kuci dajemo pirinač pored granula i ukoliko jeste, koliko da mu dajem grama dnevno? Pitali smo veterinara i on kaže da su samo granule sasvim ok do 6 meseca, ali nekako mi se čini da nije dobro za psa da jede jedno te isto toliko dugo. Mi bismo počeli da mu unosimo razne namirnice (meso, povrće i sl.) jer smatram da je to zdravije za psa.

    Meni nije problem ni da kupim šta treba ni da mu kuvam, samo da kuca bude ok.
    Ovo ne smem da pitam veterinara jer je prevrnuo očima na samo moje pitanje da mu dajem nešto drugo osim granula.

    Help.


    Poslednji izmenio suzzysu dana Sre 14 Sep 2011, 18:13, izmenjeno ukupno 1 puta
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa? - Page 16 Empty Re: Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa?

    Počalji  Berna Sre 14 Sep 2011, 17:13

    Naravno da mozes da mesas granule sa domacom kuhinjom ali nemoj u tome preterivati. Pirinca u Royalu ima vec iha-ha, tako da bih ja na tvom mestu pre ubacivala meso i jaja i ostale namirnice zivotinjskog porekla.

    Ako pak hoces da predjes na kuvano, postoji citava tema o tome Smile
    avatar
    suzzysu


    Broj poruka : 26
    Godina : 38
    ime psa : Haććin
    Datum upisa : 06.09.2011

    Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa? - Page 16 Empty Re: Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa?

    Počalji  suzzysu Sre 14 Sep 2011, 18:04

    Ok, hvala na odgovoru!

    Nisam mislila da pređem na kuvanu hranu u potpunosti, obzirom da nemam vremena da kuvam toliko često zbog posla, već da joj zamenimo 1-2 obroka dnevno. Najiše zbog raznovrsnosti i kucinog zdravlja.

    Malopre sam joj dala žumance pa granule, pojela ga je istog trena. Smile

    Pogledaću tu temu, čisto da vidim šta sve može od namirnica i šta ne može.

    Još jednom, hvala puno na odgovoru. Smile
    Redpass
    Redpass


    Broj poruka : 30
    Godina : 36
    Lokacija : Velika Plana
    ime psa : Ari
    Datum upisa : 17.09.2011

    Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa? - Page 16 Empty Re: Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa?

    Počalji  Redpass Ned 18 Sep 2011, 17:55

    Ari ima 10 meseci i dalje dobija 3 obroka dnevno ( za dorucak i veceru granule a za rucak nesto kuvano). Sto se tice granula kupujem od vise proizvodjaca pa pomesam. Inace Ari jede apsolutno sve sto mu se da tako da dobija i voce i povrce. Laughing

    Sponsored content


    Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa? - Page 16 Empty Re: Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa?

    Počalji  Sponsored content


      Sada je Ned 19 Maj 2024, 15:13