Forum • Labrador fan club

Labradorizuj se na Labrador fan club-u!!!
Ukoliko imate problema na naslovnoj strani,što Vam se cela naslovna stranica pomera sa desna na levo,pokusajte umesto ,,internet explorer'a" da koristite ,,operu" ili ,,mozilla firefox". Nešto više o tome pročitajte u forumu ,,kritike,ideje,pohvale,obavestenja..." u temi ,,savet u vezi sa internet explorer-om".
Hvala na razumevanju.
LFC Team

Join the forum, it's quick and easy

Forum • Labrador fan club

Labradorizuj se na Labrador fan club-u!!!
Ukoliko imate problema na naslovnoj strani,što Vam se cela naslovna stranica pomera sa desna na levo,pokusajte umesto ,,internet explorer'a" da koristite ,,operu" ili ,,mozilla firefox". Nešto više o tome pročitajte u forumu ,,kritike,ideje,pohvale,obavestenja..." u temi ,,savet u vezi sa internet explorer-om".
Hvala na razumevanju.
LFC Team

Forum • Labrador fan club

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

+20
Uros99
Ben_Bella
jajdukovic
thedule
Leo III
Nade
marko1619
Charolija
Hudini
Sasska
marijana
sladja1980
Jagoda
Berna
Jepur0
johnyAstor
shma
yovanna
jasmina79
Ferhatinho
24 posters

    pas ti je debeo!!! pa je li dosta vise!?

    avatar
    marijana


    Broj poruka : 34
    Godina : 43
    ime psa : Baron Rocco
    ime psa : Rocco
    Datum upisa : 24.02.2010

    pas ti je debeo!!! pa je li dosta vise!? - Page 2 Empty Re: pas ti je debeo!!! pa je li dosta vise!?

    Počalji  marijana Čet 25 Feb 2010, 15:22

    Hvala svima na predlogu...Sigurno cu da mu ukljucim i taj treci obrok ...verujem vam da je to toliko vazno. Hvala svima...
    jasmina79
    jasmina79


    Broj poruka : 1381
    Godina : 45
    Lokacija : Bihac,BiH
    ime psa : Dante
    Datum upisa : 26.09.2008

    pas ti je debeo!!! pa je li dosta vise!? - Page 2 Empty Re: pas ti je debeo!!! pa je li dosta vise!?

    Počalji  jasmina79 Čet 25 Feb 2010, 19:49

    Nema na cemu....stojimo na raspolaganju 24 sata dnevno....
    johnyAstor
    johnyAstor
    Admin


    Broj poruka : 1703
    Lokacija : Lazarevac - Valjevo
    ime psa : Astor
    Datum upisa : 13.09.2008

    pas ti je debeo!!! pa je li dosta vise!? - Page 2 Empty Re: pas ti je debeo!!! pa je li dosta vise!?

    Počalji  johnyAstor Pet 26 Feb 2010, 20:32

    jasmina79 ::....stojimo na raspolaganju 24 sata dnevno....


    Sedam dana u nedelji... cheers cheers
    Sasska
    Sasska


    Broj poruka : 1213
    Godina : 43
    Lokacija : Beograd, BV
    ime psa : Ra
    Datum upisa : 08.09.2010

    pas ti je debeo!!! pa je li dosta vise!? - Page 2 Empty Re: pas ti je debeo!!! pa je li dosta vise!?

    Počalji  Sasska Sre 08 Sep 2010, 16:49

    poznato je da su alavi i da bi i masnu krpu pojeli, Ra dobija 2 obroka dnevno tj. dnevnu porciju iz 2 puta Smile
    Jednom prilikom je dohvatio kesu punu granula otprilike oko 1kg i sve pozdrao i naduo se kao balon. Srecom naredna 2 dana je sve izbacio. Od tada zakljucavamo hranu Smile))
    Hudini
    Hudini


    Broj poruka : 126
    Lokacija : Kikinda
    Datum upisa : 14.09.2008

    pas ti je debeo!!! pa je li dosta vise!? - Page 2 Empty Re: pas ti je debeo!!! pa je li dosta vise!?

    Počalji  Hudini Sre 15 Sep 2010, 11:41

    Poštovanje

    Debeo ili mršav, pitanje je sad!

    Pogledajte psa odozgo i rebra moraju boti šira nego zadnji deo psa. Pogled sa strane rebra ne trebaju da se vide ali kad prstima pređete preko istih pod njima treba da osetite rebra.
    Charolija
    Charolija


    Broj poruka : 122
    Godina : 49
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Edi
    ime psa : Edi Mocca House
    Datum upisa : 19.08.2010

    pas ti je debeo!!! pa je li dosta vise!? - Page 2 Empty Re: pas ti je debeo!!! pa je li dosta vise!?

    Počalji  Charolija Pon 29 Nov 2010, 20:45

    Debeo ili mršav važno je da se volimo, razumemo i slušamo jedni druge. Mi psa i pas nas. Very Happy Nisam skoro slikala našeg Edija, ali čini mi se da je preko noći porastao.
    marko1619
    marko1619


    Broj poruka : 12
    Godina : 38
    Lokacija : Sremska Mitrovica
    ime psa : Arčibald
    Datum upisa : 24.08.2011

    pas ti je debeo!!! pa je li dosta vise!? - Page 2 Empty Re: pas ti je debeo!!! pa je li dosta vise!?

    Počalji  marko1619 Sre 28 Dec 2011, 22:02

    Ja nemam pojma koliko je onaj moj tezak ali znam samo da ne odbija ni jednu vrstu hrane! lol!
    Nade
    Nade
    moderator


    Broj poruka : 553
    Godina : 32
    ime psa : Pepa
    Datum upisa : 10.11.2011

    pas ti je debeo!!! pa je li dosta vise!? - Page 2 Empty Re: pas ti je debeo!!! pa je li dosta vise!?

    Počalji  Nade Čet 29 Dec 2011, 18:29

    Kad vec se prica o debelini...ja bih da pokrenem jednu diskusiju, zelela bih cuti mislenje svima ostalima... Znaci, dali psa na slici je debel?

    pas ti je debeo!!! pa je li dosta vise!? - Page 2 KaiDensStormyAffairReuben1
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    pas ti je debeo!!! pa je li dosta vise!? - Page 2 Empty Re: pas ti je debeo!!! pa je li dosta vise!?

    Počalji  Berna Čet 29 Dec 2011, 19:07

    Meni jeste.
    Sasska
    Sasska


    Broj poruka : 1213
    Godina : 43
    Lokacija : Beograd, BV
    ime psa : Ra
    Datum upisa : 08.09.2010

    pas ti je debeo!!! pa je li dosta vise!? - Page 2 Empty Re: pas ti je debeo!!! pa je li dosta vise!?

    Počalji  Sasska Pet 30 Dec 2011, 11:49

    i meni...
    Nade
    Nade
    moderator


    Broj poruka : 553
    Godina : 32
    ime psa : Pepa
    Datum upisa : 10.11.2011

    pas ti je debeo!!! pa je li dosta vise!? - Page 2 Empty Re: pas ti je debeo!!! pa je li dosta vise!?

    Počalji  Nade Pet 30 Dec 2011, 12:23

    Dabi biste verovali ako vam kazem da pas nije uopste debel? Smile To je amerikanski pas, ima jako tesak kostur, duboki gradi i predgradi, na njega nema ni gram salo sta znaci da je misic u pitanje. Amerikance imaju drugacija ishrana, oni koriste nesto sta oni kazu "raw food" ili ti sirovo meso(ako sam dobro napisala). Skoro sve amere su takve, evo postavicu vama jos jedan primer
    pas ti je debeo!!! pa je li dosta vise!? - Page 2 BeechcroftsStydysTopSecretJames
    Beechcroft Study`s Top Secret(2009 BOB Potomac i Westminister 2010 BOB Potomac)
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    pas ti je debeo!!! pa je li dosta vise!? - Page 2 Empty Re: pas ti je debeo!!! pa je li dosta vise!?

    Počalji  Berna Pet 30 Dec 2011, 19:09

    Verovala bih ti da nema ovoliki vrat Shocked

    PS. Ameri preteruju u svemu, pa i u odgoju pasa.. Ima prelepih labradora koji pobedjuju na izlozbama a nisu uopste ovako napumpani.
    Leo III
    Leo III
    moderator


    Broj poruka : 1259
    Godina : 28
    Lokacija : Zrenjanin
    ime psa : Ejmi
    ime psa : Leo
    Datum upisa : 17.04.2011

    pas ti je debeo!!! pa je li dosta vise!? - Page 2 Empty Re: pas ti je debeo!!! pa je li dosta vise!?

    Počalji  Leo III Pet 30 Dec 2011, 19:58

    Ovaj prvi je.. What a Face Preterano..
    Drugi još i može da prođe.
    thedule
    thedule


    Broj poruka : 400
    Godina : 44
    Lokacija : Pozarevac
    ime psa : Alba
    ime psa : Bardo
    Datum upisa : 30.11.2009

    pas ti je debeo!!! pa je li dosta vise!? - Page 2 Empty Re: pas ti je debeo!!! pa je li dosta vise!?

    Počalji  thedule Pet 30 Dec 2011, 21:38

    Nade ::Dabi biste verovali ako vam kazem da pas nije uopste debel? Smile To je amerikanski pas, ima jako tesak kostur, duboki gradi i predgradi, na njega nema ni gram salo sta znaci da je misic u pitanje. Amerikance imaju drugacija ishrana, oni koriste nesto sta oni kazu "raw food" ili ti sirovo meso(ako sam dobro napisala). Skoro sve amere su takve, evo postavicu vama jos jedan primer

    u americi se "fura" drugi tip labradora, potpuno drugaciji od ovog...

    inace ovi jesu predebeli...

    jako tezak kostur? hm... i mislim da nisu skroz u misicima...

    evo ti par fotki kako izgledaju misicavi labradori pa uporedi

    pas ti je debeo!!! pa je li dosta vise!? - Page 2 Raider_main

    pas ti je debeo!!! pa je li dosta vise!? - Page 2 Taylor_main3

    pas ti je debeo!!! pa je li dosta vise!? - Page 2 DrWli-KILUo-MjVDC-hank

    inace ovi psi su sampioni u radu i iz nekih su americkih odgajivacnica...

    i ne bih se bunio da imam jednog takvog Wink
    jajdukovic
    jajdukovic


    Broj poruka : 301
    Godina : 43
    Lokacija : Loznica
    ime psa : Beta
    Datum upisa : 03.10.2011

    pas ti je debeo!!! pa je li dosta vise!? - Page 2 Empty Re: pas ti je debeo!!! pa je li dosta vise!?

    Počalji  jajdukovic Pet 30 Dec 2011, 22:39

    Ljudi ovi gore su predebeli ali stvarno a ovi amerikanci su neki bodibilderi u svetu labova ipak psi koje mi sa foruma imamo nekako su naj prirodni i za videti najlepsi nista nije lepo i elegantno kad je preterano kako preterano ugojeno tako i preterano nabildovano.
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    pas ti je debeo!!! pa je li dosta vise!? - Page 2 Empty Re: pas ti je debeo!!! pa je li dosta vise!?

    Počalji  Berna Sub 31 Dec 2011, 09:30

    thedule ::
    Nade ::Dabi biste verovali ako vam kazem da pas nije uopste debel? Smile To je amerikanski pas, ima jako tesak kostur, duboki gradi i predgradi, na njega nema ni gram salo sta znaci da je misic u pitanje. Amerikance imaju drugacija ishrana, oni koriste nesto sta oni kazu "raw food" ili ti sirovo meso(ako sam dobro napisala). Skoro sve amere su takve, evo postavicu vama jos jedan primer

    u americi se "fura" drugi tip labradora, potpuno drugaciji od ovog...

    inace ovi jesu predebeli...

    jako tezak kostur? hm... i mislim da nisu skroz u misicima...

    evo ti par fotki kako izgledaju misicavi labradori pa uporedi

    pas ti je debeo!!! pa je li dosta vise!? - Page 2 Raider_main

    pas ti je debeo!!! pa je li dosta vise!? - Page 2 Taylor_main3

    pas ti je debeo!!! pa je li dosta vise!? - Page 2 DrWli-KILUo-MjVDC-hank

    inace ovi psi su sampioni u radu i iz nekih su americkih odgajivacnica...

    i ne bih se bunio da imam jednog takvog Wink

    U Americi (kao i u nekim evropskim zemljama) se furaju 2 linije, jedna je izlozbena (ovi debeli gore) druga je radna (bodibilderi dole). Prvi su sampioni u ringu, drugi na poljani.

    Steta je sto zbog krajnosti vise nemamo dvojne sampione. Ovi prvi ne mogu da se pomere od mase i sala a ovi drugi su toliko otisli u aut sto se tice standarda da naravno nemaju nikakav uspeh na izlozbama.
    Ben_Bella
    Ben_Bella


    Broj poruka : 3047
    Godina : 25
    ime psa : Ben
    ime psa : Bella
    Datum upisa : 12.01.2012

    pas ti je debeo!!! pa je li dosta vise!? - Page 2 Empty Re: pas ti je debeo!!! pa je li dosta vise!?

    Počalji  Ben_Bella Sub 02 Jun 2012, 00:32

    Mozda sam promasila temu, ali imam pitanje, da li je neophodno da pas izgleda ovako da bi dobro prosao na izlozbi, mislim na debljinu, odnosno poravnanu liniju grudnog kosa i stomaka...
    pas ti je debeo!!! pa je li dosta vise!? - Page 2 44f018b8a3a6b1
    pas ti je debeo!!! pa je li dosta vise!? - Page 2 25srfcx
    Ili pas moze da izgleda i ovako...
    pas ti je debeo!!! pa je li dosta vise!? - Page 2 Cimg8457d
    Ben_Bella
    Ben_Bella


    Broj poruka : 3047
    Godina : 25
    ime psa : Ben
    ime psa : Bella
    Datum upisa : 12.01.2012

    pas ti je debeo!!! pa je li dosta vise!? - Page 2 Empty Re: pas ti je debeo!!! pa je li dosta vise!?

    Počalji  Ben_Bella Sub 02 Jun 2012, 00:34

    PS: Ne pitam zbog uspeha svog psa na izlozbama, samo me zanima...
    Leo III
    Leo III
    moderator


    Broj poruka : 1259
    Godina : 28
    Lokacija : Zrenjanin
    ime psa : Ejmi
    ime psa : Leo
    Datum upisa : 17.04.2011

    pas ti je debeo!!! pa je li dosta vise!? - Page 2 Empty Re: pas ti je debeo!!! pa je li dosta vise!?

    Počalji  Leo III Sub 02 Jun 2012, 11:34

    Razlika je u samoj 'jačini' kostura..(glavna razlika)a taj pas pored snažne konstitucije,sigurno ide svaki dan po 1-2 sata na plivanje
    Ben_Bella
    Ben_Bella


    Broj poruka : 3047
    Godina : 25
    ime psa : Ben
    ime psa : Bella
    Datum upisa : 12.01.2012

    pas ti je debeo!!! pa je li dosta vise!? - Page 2 Empty Re: pas ti je debeo!!! pa je li dosta vise!?

    Počalji  Ben_Bella Sub 02 Jun 2012, 14:05

    Leo III ::Razlika je u samoj 'jačini' kostura..(glavna razlika)a taj pas pored snažne konstitucije,sigurno ide svaki dan po 1-2 sata na plivanje
    Moj Ben nije debeo, a ima 40 kg, vet kaze da ima tu "jaku" konstrukciju, ali ga ja ne vodim toliko cesto na plivanje, mozda 2 puta nedeljno. Hvala ti na odgovoru. I love you
    Nade
    Nade
    moderator


    Broj poruka : 553
    Godina : 32
    ime psa : Pepa
    Datum upisa : 10.11.2011

    pas ti je debeo!!! pa je li dosta vise!? - Page 2 Empty Re: pas ti je debeo!!! pa je li dosta vise!?

    Počalji  Nade Sre 12 Sep 2012, 19:48

    da ne bude da ove "amere" radi tezini ne rade, evo primere...
    Dickendall Buckstone Deck the Halls
    pas ti je debeo!!! pa je li dosta vise!? - Page 2 DickendallBuckstoneDecktheHalls

    pas ti je debeo!!! pa je li dosta vise!? - Page 2 Deck1

    pas ti je debeo!!! pa je li dosta vise!? - Page 2 Deck2
    Uros99
    Uros99


    Broj poruka : 13
    Godina : 25
    Lokacija : Žabari
    ime psa : CEZAR
    Datum upisa : 22.10.2012

    pas ti je debeo!!! pa je li dosta vise!? - Page 2 Empty Re: pas ti je debeo!!! pa je li dosta vise!?

    Počalji  Uros99 Pon 22 Okt 2012, 18:46

    Imam muzijaka labradora starog 5 meseca
    ima preko 20kg pa se brinem oko krivljenja kicme
    hranim ga 3 puta dnevno
    da li da mu smanjim na 2 puta?
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    pas ti je debeo!!! pa je li dosta vise!? - Page 2 Empty Re: pas ti je debeo!!! pa je li dosta vise!?

    Počalji  Berna Pon 22 Okt 2012, 20:31

    Au bre Urose postavio si isto pitanje na 10 mesta.

    Kriva kicma nije stvar tezine nego genetike. Ako brines zbog prekomerne tezine svog steneta (a trebalo bi, a ne samo zbog krive kicme - prekomerna tezina utice na zglobove, vitalne organe i zdravlje generalno) smanji svom psu kolicinu hrane koju mu dajes. Nije bitno da li ces psu davati jedan ili 10 obroka, bitno je da se smanji kolicina po obroku. Znaci, ako tvoje stene treba da jede 250 grama granula, nije bitno da li ce tih 250 grama pojesti u jednom cugu ili podeljeno na 10 puta po 25 grama.

    Takodje pojacaj mu aktivnost. Labrador je aktivan pas i realno meni nije nikad bilo jasno kako ljudi uspevaju da pregoje svoje pse, sem ako ih ne izvode iz dvorista i daju razno smece da jedu. A ovo pogotovo vazi za psa od 5 meseci!
    Nade
    Nade
    moderator


    Broj poruka : 553
    Godina : 32
    ime psa : Pepa
    Datum upisa : 10.11.2011

    pas ti je debeo!!! pa je li dosta vise!? - Page 2 Empty Re: pas ti je debeo!!! pa je li dosta vise!?

    Počalji  Nade Pon 22 Okt 2012, 21:28

    Berna, ne govori dva puta da tezina ne utice na ledja...videla sam pse sta padaju u ledja, za greota iskreno da ti kazem...pomogao sam drugu, bio je resen da sredi psa, ali svaki dan je isao na jezero, i trcao je na ugornine. sreca te je pas bio stariji pa je podnosio svu tu fizicku aktivnost.
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    pas ti je debeo!!! pa je li dosta vise!? - Page 2 Empty Re: pas ti je debeo!!! pa je li dosta vise!?

    Počalji  Berna Pon 22 Okt 2012, 21:32

    Hocu da kazem da, kad smo kod prekomerne tezine, ima toliko drugih zdravstvenih problema na koje prekomerna tezina moze da utice, ledja su medju neznatnijim.

    Videla sam dosta pasa koji imaju sedlasta ledja a da nisu debeli. Genetika je takodje jako vazna. Ljude vise kopka sto sedlasta ledja nisu po standardu, nego zdravstvene implikacije toga.

    Sponsored content


    pas ti je debeo!!! pa je li dosta vise!? - Page 2 Empty Re: pas ti je debeo!!! pa je li dosta vise!?

    Počalji  Sponsored content


      Sada je Pon 06 Maj 2024, 22:53