Forum • Labrador fan club

Labradorizuj se na Labrador fan club-u!!!
Ukoliko imate problema na naslovnoj strani,što Vam se cela naslovna stranica pomera sa desna na levo,pokusajte umesto ,,internet explorer'a" da koristite ,,operu" ili ,,mozilla firefox". Nešto više o tome pročitajte u forumu ,,kritike,ideje,pohvale,obavestenja..." u temi ,,savet u vezi sa internet explorer-om".
Hvala na razumevanju.
LFC Team

Join the forum, it's quick and easy

Forum • Labrador fan club

Labradorizuj se na Labrador fan club-u!!!
Ukoliko imate problema na naslovnoj strani,što Vam se cela naslovna stranica pomera sa desna na levo,pokusajte umesto ,,internet explorer'a" da koristite ,,operu" ili ,,mozilla firefox". Nešto više o tome pročitajte u forumu ,,kritike,ideje,pohvale,obavestenja..." u temi ,,savet u vezi sa internet explorer-om".
Hvala na razumevanju.
LFC Team

Forum • Labrador fan club

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

+56
draganadada
DarkoNS
Simbastik
Sava
milanlab
thedule
sikman87
MRio
mladen83
Vanjica77
Kristinna
gacca
ivanab19
Sasska
ikica163
megi
bankar
nikolla
gangsta50
askovicn
share
ViPns
ogithepas
milica88
Vlada
Bobi
nera
yovanna
OlafTheSmall
Gagi
Jepur0
Castro803
cronaldo
IgorKiM
VLADA M
Emma
nesa
sladja1980
maradona
shma
laby
Ferhatinho
oli
Dixy
manco1
edis
Berna
Luthiena
dragandigis
__Witch__
TyKy
jasmina79
Hudini
Sladja
Sing_it_back
johnyAstor
60 posters

    Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa?

    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa? - Page 15 Empty Re: Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa?

    Počalji  Berna Ned 28 Nov 2010, 21:23

    Oko 400 gr
    Simbastik
    Simbastik


    Broj poruka : 16
    Godina : 37
    ime psa : Simba
    ime psa : Simba
    Datum upisa : 02.12.2010

    Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa? - Page 15 Empty Re: Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa?

    Počalji  Simbastik Čet 02 Dec 2010, 16:34

    Pozdrav!

    Simba ima 5 i po meseci i mi ga hranimo Farmina Team Breader Super Premium hranom.Koristi je tek nepunih mesec dana, videcemo kako napreduje.Cesto mu kuvamo sargarepicu i pirinac,ponekad i meso, kao i svaki labrador ne bira i ne buni se Smile.
    Zanima me da li je neko imao iskustva sa ovom hranom,koliko sam videla, ovde na forumu je niko nije pominajao?
    Da li bi trebalo pored nje da mu se daju dodatne doze kalcijuma?

    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa? - Page 15 Empty Re: Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa?

    Počalji  Berna Čet 02 Dec 2010, 17:11

    Prvi put cujem!
    Ako neko zna nek napise sastojke...
    Simbastik
    Simbastik


    Broj poruka : 16
    Godina : 37
    ime psa : Simba
    ime psa : Simba
    Datum upisa : 02.12.2010

    Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa? - Page 15 Empty Re: Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa?

    Počalji  Simbastik Čet 02 Dec 2010, 18:20

    Potpuna, ujednačena hrana za štence i gravidne kuje ili kuje koje doje.

    Sastojci
    Dehidrirano pileće meso (min. 28%), pirinač (min. 26%), pšenica, pileća mast, pirinač, dehidrirana jezgra repe, kukuruzni gluten, kalcijum karbonat, natrijum hlorid, kolin hlorid (2400 mg/Kg), DL-Metionin (2400 mg/Kg), kalcijum hidrogen fostat, cink oksid (Zn 60 mg/Kg), cink sulfat monohidrat (Zn 60 mg/Kg), mangan sulfat monohidrat (Mn 50 mg/Kg), gvožđe sulfat monohidrat (Fe 20 mg/Kg), gvožđe karbonat (Fe 20 mg/Kg), bakar sulfat pentahidrat (Cu 16 mg/Kg), kalcijum jodat anhydrovan (I 1,5 mg/Kg), kobalt karbonat monohidrat (Co 0,25 mg/Kg), natrijum selenit (Se 0,1 mg/Kg), vitamini.

    Integrisano po kg
    Vitamin A: 12000 UI; Vitamin D3: 1200 UI; Vitamin E acetat (alfa-tocopherol 91%): 120 mg.

    Tipična analiza
    Calcio: 1.25%
    Ceneri grezze: 8.00%
    Fibra grezza: 1.90%
    Fosforo: 0.90%
    Oli e grassi grezzi: 14.20%
    Proteine grezze: 27.30%
    Umidità: 9.00%

    To sam nasla na njihovom sajtu.Ne razumem se bas u hranu,ali kada uporedim sa Royalom koju svi toliko hvale,ovo mi ne deluje uopste lose,za dosta manju cenu.
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa? - Page 15 Empty Re: Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa?

    Počalji  Berna Čet 02 Dec 2010, 18:37

    Uh, sem dehidriranog pileceg mesa i ove pilece masti, sve ostalo su zitarice i pirinac, meni se licno ne svidja sastav.
    mladen83
    mladen83


    Broj poruka : 53
    Godina : 40
    ime psa : Cezar
    ime psa : Cezar
    Datum upisa : 07.10.2010

    Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa? - Page 15 Empty Re: Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa?

    Počalji  mladen83 Čet 02 Dec 2010, 21:41

    Sava ::evo danas sam je merio ima oko 3kg :S da li je to normalno ako nije dajte mi neki savet :SS
    Sta 3 kg?Pa sad ,sa 3 meseca treba da ima od 5-8 kg!!!Nisi ti to dobro izmerio :-))))))!!!!
    Sasska
    Sasska


    Broj poruka : 1213
    Godina : 43
    Lokacija : Beograd, BV
    ime psa : Ra
    Datum upisa : 08.09.2010

    Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa? - Page 15 Empty Re: Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa?

    Počalji  Sasska Pet 03 Dec 2010, 12:03

    E mi presli na Joseru Active i Raji se svidja opasno! Very Happy
    Simbastik
    Simbastik


    Broj poruka : 16
    Godina : 37
    ime psa : Simba
    ime psa : Simba
    Datum upisa : 02.12.2010

    Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa? - Page 15 Empty Re: Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa?

    Počalji  Simbastik Pet 03 Dec 2010, 19:23

    Pih...ja se ponadala da to i nije toliko lose...
    Mada bar jednom u dva dana jede kuvano meso, pa bi trebalo time da nadoknadi te nedostatke u hrani.
    Nadam se da ovakva vrsta hrane pripada bar nekoj boljoj,ako vec nije Super Premium,kako pise na njoj.Jer sada za neku kvalitetniju stvarno nemamo novca Sad.
    Da li je potrebno pored ove hrane davati mu kalcijum?
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa? - Page 15 Empty Re: Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa?

    Počalji  Berna Pet 03 Dec 2010, 19:39

    Ne bih ja dodavala kalcijum (licno sam protiv tih tabletica raznih), mozes eventualno granule da mu polijes jogurtom.
    Simbastik
    Simbastik


    Broj poruka : 16
    Godina : 37
    ime psa : Simba
    ime psa : Simba
    Datum upisa : 02.12.2010

    Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa? - Page 15 Empty Re: Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa?

    Počalji  Simbastik Pet 03 Dec 2010, 19:46

    Hvala Berna!
    I ja imam neku averziju prema bilo kakvim dodatcima pre sam da ih unosi preko hrane,trebao mi je neko strucan da to i potvrdi.Poz!
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa? - Page 15 Empty Re: Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa?

    Počalji  Berna Pet 03 Dec 2010, 20:52

    Hehe, hvala, ali daleko od toga da sam strucna, u Srbiji se ti dodaci nesto mnogo promovisu i preporucuju (meni je bio preporucio odgajivac) ali u poslednjih par godina pratim i kinologiju u inostranstvu i oni su se frasnuli kad sam im to rekla Shocked
    Sasska
    Sasska


    Broj poruka : 1213
    Godina : 43
    Lokacija : Beograd, BV
    ime psa : Ra
    Datum upisa : 08.09.2010

    Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa? - Page 15 Empty Re: Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa?

    Počalji  Sasska Pet 03 Dec 2010, 21:39

    Da skroz si upravu! Da kazem ovako... sto prirodnije to bolje.... tabletice i vitamincici jedino u slucaju da psu ne daj Boze nesto fali... ja razmisljam ovako, ako uzimas nesto vestacki organizam negde to prestaje da sam pravi i ako prestanes sa unosenjem tabletica javi ti se nedostatak.
    Strogo vodim racuna sta unosim ja i moja deca u organizam i trudim se koliko je to moguce kod nas ''organski'' da se hranimo. Zato me i kilo pirinca kosta 506 dindzi
    Simbastik
    Simbastik


    Broj poruka : 16
    Godina : 37
    ime psa : Simba
    ime psa : Simba
    Datum upisa : 02.12.2010

    Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa? - Page 15 Empty Re: Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa?

    Počalji  Simbastik Pon 06 Dec 2010, 21:44

    Slazem se u potpunosti sa vama.Sto prirodnije to bolje.I ja se kao Saska trudim da moja pa i Simbina ishrana bude sto prirodnija.Malo jogurt, malo koske i trebalo bi da bude dovoljno.
    mladen83
    mladen83


    Broj poruka : 53
    Godina : 40
    ime psa : Cezar
    ime psa : Cezar
    Datum upisa : 07.10.2010

    Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa? - Page 15 Empty Re: Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa?

    Počalji  mladen83 Uto 28 Dec 2010, 16:12

    Kazite mi da li sme plazma da se daje kucicima???
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa? - Page 15 Empty Re: Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa?

    Počalji  Berna Uto 28 Dec 2010, 19:34

    mladen83 ::Kazite mi da li sme plazma da se daje kucicima???

    Pa bas i ne moras... ima secera.
    MRio
    MRio


    Broj poruka : 242
    Godina : 40
    ime psa : Rio
    Datum upisa : 04.10.2010

    Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa? - Page 15 Empty Re: Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa?

    Počalji  MRio Čet 20 Jan 2011, 20:50

    Rio ima 6 i po meseci, hranim ga tri puta dnevno... jel bi trebao da smanjim na dva obroka?
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa? - Page 15 Empty Re: Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa?

    Počalji  Berna Čet 20 Jan 2011, 20:57

    Pa znas kako, kad mu dajes granule imas naznaceno koliko grama treba da jede dnevno... e sad, svejedno je da li ces mu tu kolicinu dati u 2 ili 3 obroka. Obe varijante su ok.
    MRio
    MRio


    Broj poruka : 242
    Godina : 40
    ime psa : Rio
    Datum upisa : 04.10.2010

    Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa? - Page 15 Empty Re: Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa?

    Počalji  MRio Pet 28 Jan 2011, 20:06

    Imam jedno pitanje Very Happy . Ria hranim pro planom vec oko 4 meseca, i bas sam zadovoljan a i on. Sad nam je dzak pri kraju i razmisljam da mu promenim hranu. Ne znam da li je to pametno a istripovao sam se da mu promenim eto tako, da mu ne bude dosadno. Znam da ne valja mesati i menjati hrane ali...I da recimo 2, 3 meseca kupujem royal ili eukanubu da mu nadoknadi nesto sto nema pro plan(lupam sad)... valjda cete skontati, danas sam sav konfuzan What a Face
    DarkoNS
    DarkoNS


    Broj poruka : 166
    Godina : 29
    Lokacija : Novi Sad
    ime psa : Rolly
    Datum upisa : 08.12.2010

    Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa? - Page 15 Empty Re: Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa?

    Počalji  DarkoNS Pet 28 Jan 2011, 20:16

    MRio ::Imam jedno pitanje Very Happy . Ria hranim pro planom vec oko 4 meseca, i bas sam zadovoljan a i on. Sad nam je dzak pri kraju i razmisljam da mu promenim hranu. Ne znam da li je to pametno a istripovao sam se da mu promenim eto tako, da mu ne bude dosadno. Znam da ne valja mesati i menjati hrane ali...I da recimo 2, 3 meseca kupujem royal ili eukanubu da mu nadoknadi nesto sto nema pro plan(lupam sad)... valjda cete skontati, danas sam sav konfuzan What a Face

    Ako si zadovoljan ja ne bih menjao, jel mozda mu ne bude prijalo... No
    milanlab
    milanlab


    Broj poruka : 222
    Godina : 39
    Lokacija : Nis
    ime psa : Sem
    Datum upisa : 26.10.2010

    Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa? - Page 15 Empty Re: Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa?

    Počalji  milanlab Pet 28 Jan 2011, 21:08

    Ma ako je sve OK, nista ja tu nebi dir'o - sto bi reko Colic
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa? - Page 15 Empty Re: Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa?

    Počalji  Berna Pet 28 Jan 2011, 21:10

    Slazem se sa narodom, sto hoces da menjas ako mu hrana odgovara?
    MRio
    MRio


    Broj poruka : 242
    Godina : 40
    ime psa : Rio
    Datum upisa : 04.10.2010

    Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa? - Page 15 Empty Re: Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa?

    Počalji  MRio Pet 28 Jan 2011, 21:21

    Pa samo iz tog razloga, da mu nadoknadim "nesto" sto mozda nema pro-plan a ima neka druga hrana... kao radi balansiranja. Kao da ga castim malo sa "boljom". Nemam pojma, tako mi doslo, al ocigledno necu jer ste se svi slozili. Ne znam, a Question
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa? - Page 15 Empty Re: Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa?

    Počalji  Berna Pet 28 Jan 2011, 21:24

    Pa nije to mudro, zato sto ces onda poremetiti odnos tih sastojaka i opet nece imati izbalansiran obrok. Hrana se mesa samo pri prelazu sa jedne na drugu (nekih nedelju dana). Sve te superpremium hrane imaju sve sto je psu dnevno potrebno, ne treba nista dodavati.
    share
    share


    Broj poruka : 546
    Godina : 34
    ime psa : Beni
    ime psa : Beni
    Datum upisa : 28.07.2010

    Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa? - Page 15 Empty Re: Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa?

    Počalji  share Sub 29 Jan 2011, 10:25

    moj vec duze vreme nece same granule da jede,zato mu pomesam granule,hleba,mesa ili neke salame,pirinac ili palentu,sipam uvece malo tople vode da se sve sjedini i omeksa ili jogurta malo i olize sve... Granule hoce samo ovako iz ruke da jede kada mu dajem...
    gangsta50
    gangsta50


    Broj poruka : 386
    Godina : 34
    ime psa : Oskar
    ime psa : Amadeus
    Datum upisa : 16.08.2010

    Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa? - Page 15 Empty Re: Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa?

    Počalji  gangsta50 Ned 30 Jan 2011, 15:14

    evo oskar sada jede 2 vrecu purine pro plana sa piletinom i rizom Smile sinoc smo kupili,bila je i promocija royala ali mi je preskup. i rece mi prodavac na je stigla i eucanuba (koje dugo nije bilo) i da je super premium,to nisam znao

    Sponsored content


    Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa? - Page 15 Empty Re: Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa?

    Počalji  Sponsored content


      Sada je Ned 19 Maj 2024, 15:23