Forum • Labrador fan club

Labradorizuj se na Labrador fan club-u!!!
Ukoliko imate problema na naslovnoj strani,što Vam se cela naslovna stranica pomera sa desna na levo,pokusajte umesto ,,internet explorer'a" da koristite ,,operu" ili ,,mozilla firefox". Nešto više o tome pročitajte u forumu ,,kritike,ideje,pohvale,obavestenja..." u temi ,,savet u vezi sa internet explorer-om".
Hvala na razumevanju.
LFC Team

Join the forum, it's quick and easy

Forum • Labrador fan club

Labradorizuj se na Labrador fan club-u!!!
Ukoliko imate problema na naslovnoj strani,što Vam se cela naslovna stranica pomera sa desna na levo,pokusajte umesto ,,internet explorer'a" da koristite ,,operu" ili ,,mozilla firefox". Nešto više o tome pročitajte u forumu ,,kritike,ideje,pohvale,obavestenja..." u temi ,,savet u vezi sa internet explorer-om".
Hvala na razumevanju.
LFC Team

Forum • Labrador fan club

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

+6
art-producer
Sladja
TyKy
dita
johnyAstor
jasmina79
10 posters

    Vakcine i ciscenje od parazita

    jasmina79
    jasmina79


    Broj poruka : 1381
    Godina : 45
    Lokacija : Bihac,BiH
    ime psa : Dante
    Datum upisa : 26.09.2008

    vakcine - Vakcine i ciscenje od parazita Empty Vakcine i ciscenje od parazita

    Počalji  jasmina79 Sub 01 Nov 2008, 10:10

    Tek nakon dva mjeseca starosti stenci dobivaju svoju prvu vakcinu a to je vakcina protiv:stenecaka,parvoviroze,leptospiroze i hepatitisa.Nakon mjesec dana(sa tri mjeseca starosti) ova vakcina se ponavlja.Prije toga je neophodno ocictiti psa od crijevnih parazita.
    Nakon navrsenih cetiri mjeseca starosti daje se cjepivo protiv bjesnila i ono se nastavlja davati jednom godisnje do kraja zivota.
    Pse do godine dana starosti treba cistiti od crijevnih parazita svakih mjesec-dva a odrasle pse svaka tri mjeseca.
    Cjepljenje treba odgoditi ako je:je zenka u tjeranju ili je skotna ili ako je pas bolestan


    Poslednji izmenio jasmina79 dana Sub 15 Nov 2008, 22:15, izmenjeno ukupno 1 puta
    johnyAstor
    johnyAstor
    Admin


    Broj poruka : 1703
    Lokacija : Lazarevac - Valjevo
    ime psa : Astor
    Datum upisa : 13.09.2008

    vakcine - Vakcine i ciscenje od parazita Empty Re: Vakcine i ciscenje od parazita

    Počalji  johnyAstor Sub 01 Nov 2008, 11:18

    ja bih da te ispravim prva vakcina se daje od 4-8 nedelja,ali ipak neka nam vet da strucno misljenje....
    jasmina79
    jasmina79


    Broj poruka : 1381
    Godina : 45
    Lokacija : Bihac,BiH
    ime psa : Dante
    Datum upisa : 26.09.2008

    vakcine - Vakcine i ciscenje od parazita Empty Re: Vakcine i ciscenje od parazita

    Počalji  jasmina79 Sub 01 Nov 2008, 13:45

    Izvini ako sam pogrijesila ali neke granice u veterini se pomijeraju sa vremenom.Prije se protiv bjesnila cijepilo nako 6 mjeseci starosti a mom Danteu to uradili sa 3 mjeseca i par dana.
    Najbolje da cekamo odgovor veta
    dita
    dita


    Broj poruka : 46
    Godina : 44
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Dita
    Datum upisa : 17.09.2008

    vakcine - Vakcine i ciscenje od parazita Empty Re: Vakcine i ciscenje od parazita

    Počalji  dita Uto 04 Nov 2008, 08:59

    Proizvodjac vakcine propisuje, u kom uzrastu prva i da li je potrebna i druga revakcina tj treci put vakcinisati psa, obicno je prva sa dva meseca , druga sa tri i ponekad i sa cetri. pre vakcine( prve) potrebno je psa ocistiti od parazita jer se stvara bolji i jaci imunitet. Sa 4 meseca moze se dati besnilo dok je sa 6 meseci to obavezno uz cipovanje psa ili tetoviranje sto se danas manje radi
    johnyAstor
    johnyAstor
    Admin


    Broj poruka : 1703
    Lokacija : Lazarevac - Valjevo
    ime psa : Astor
    Datum upisa : 13.09.2008

    vakcine - Vakcine i ciscenje od parazita Empty Re: Vakcine i ciscenje od parazita

    Počalji  johnyAstor Uto 04 Nov 2008, 11:53

    puno razlicitih veterinara......jedan mi kaze 4-8 nedelja stenecak,a besnilo tek posle dve godine,a papire mozemo lazirati za izlozbe.....ali ja sam astora vakcinisao sa 7 nedelja,revakcinu dao posle mesec dana,i onda jos jednu posle mesec dana,a besnilo sa 9 meseci.....
    TyKy
    TyKy


    Broj poruka : 801
    Godina : 35
    Lokacija : Podgorica
    ime psa : REA
    ime psa : IGNIS, KALIOPI
    Datum upisa : 13.09.2008

    vakcine - Vakcine i ciscenje od parazita Empty Re: Vakcine i ciscenje od parazita

    Počalji  TyKy Uto 04 Nov 2008, 13:40

    Ja sam Reu vakcinisao sa 2 mjeseca, pa sa 3 mjeseca, pa godinu dana nakon druge vakcine (godinu i 3 mj). Ignis je vakcinisan dva put do sada (nepuna 2 i 3 mjeseca), a vet mi je rekao da ga ponovo dovedem za godinu dana.

    Pas mojih komsija je vakcinisan 3 puta do sad, kod istog veta, a ima 7 mjeseci.
    STA JE ISPRAVNO?



    POZZ
    Sladja
    Sladja


    Broj poruka : 537
    Godina : 50
    Lokacija : okolina Lazarevca
    ime psa : Sem,Dasha,Allegra
    ime psa : Crni,Bello,Megy
    Datum upisa : 14.09.2008

    vakcine - Vakcine i ciscenje od parazita Empty Re: Vakcine i ciscenje od parazita

    Počalji  Sladja Ned 09 Nov 2008, 23:05

    Pa sada,hmmm,nisam veterinar i mislim da ne bi trebalo mnogo da pricam na ovu temu.Obicno se stenci vakcinisu sa dva meseca mada postoje i jednovalentne vakcine koje se daju od 4 do 8 nedelja.Ja svoje stence vakcinisem od 43 do 45 dana i za sada nije bilo nikakvih problema,mada desavalo se da ih vakcinisemo i papi nobivakom 30-tog dana ali to bas usituaciji ako je neko nestrpljiv pa ne moze iscekati da preuzme stene,ali u tom slucaju revakcina ide posle dve nedelje.Sto se besnila tice nisam pristalica davanja vakcine stenetu i koliko god me veterinari ubedjivali da se danas te vakcine razlikuju od onih ranije ne popustam,jer sam imala losa iskustva sa njom.Mozda se neko sa mnom ne slaze ali to je stvar licnog ubedjenja.
    TyKy
    TyKy


    Broj poruka : 801
    Godina : 35
    Lokacija : Podgorica
    ime psa : REA
    ime psa : IGNIS, KALIOPI
    Datum upisa : 13.09.2008

    vakcine - Vakcine i ciscenje od parazita Empty Re: Vakcine i ciscenje od parazita

    Počalji  TyKy Pon 10 Nov 2008, 10:06

    Da,
    To je upravo onako kao sto je vakcinisana Rea. Sa 2, pa 3 i protiv bjesnila godinu i tri mjeseca.


    POZZ
    jasmina79
    jasmina79


    Broj poruka : 1381
    Godina : 45
    Lokacija : Bihac,BiH
    ime psa : Dante
    Datum upisa : 26.09.2008

    vakcine - Vakcine i ciscenje od parazita Empty Re: Vakcine i ciscenje od parazita

    Počalji  jasmina79 Sre 21 Jan 2009, 19:54

    Jos malo o vakcinaciji.....

    Nakon sto smo utvrdili da se stenci prvi put vakcinisu sa navrsenih 8 nedelja (ili 2 mjeseca starosti),druga doza mjesec dana nakon prve, red bi bio da objasnim zasto bas u to vrijeme.
    Pa ovako.....stenci do perioda koji smo naveli sisu majcino mlijeko koje osim hranidbene ima i zastitnu ulogu.Ono je bogato zastitnim tijelima,gama-glubulinima te antitijelima.
    Znaci,stene je u tom periodu zasticeno.

    Vakcina u sebi sadrzi oslabljene uzrocnike odredjene bolesti,koji kada se unesu u organizam psa dovode do stvaranja antitjela.Kada bi se to ucinilo u periodu dok zasticeni majcinim mlijekom,sigurno bi doslo do poremecaja u imunoloskom istemu.

    Nakon vakcinacije bi stene trebalo postediti stenji po parkovima,gradu....druzenje sa drugim zivotinjama.....Zasto?.....Zato da bi se organizam steneta postedio od mogucih oboljenja i infekcija i da bi organizam mogao nesmetano stvarati antitjela .U tom periodu imuni sistem organizma usmjeren je na vakcinalni antigen pa bi neka infekcija drugim uzrocnicima(bakterije,virusi,gljivice...) mogla dovesti do oboljenja pasa od tog uzrocnika.
    art-producer
    art-producer


    Broj poruka : 13
    Godina : 40
    Lokacija : Pozarevac
    ime psa : Runi
    ime psa : Runi
    Datum upisa : 12.04.2010

    vakcine - Vakcine i ciscenje od parazita Empty Re: Vakcine i ciscenje od parazita

    Počalji  art-producer Sre 05 Maj 2010, 17:00

    Znaci, dok ne primi prve tri, najbolje je da bude u dvoristu i da ne bude u kontaktu sa drugim psima?
    share
    share


    Broj poruka : 546
    Godina : 34
    ime psa : Beni
    ime psa : Beni
    Datum upisa : 28.07.2010

    vakcine - Vakcine i ciscenje od parazita Empty Re: Vakcine i ciscenje od parazita

    Počalji  share Ned 01 Avg 2010, 15:24

    ja imam stene labradora od 6 nedelja,drzim ga u kuci trenutno da bi ga zastitio od nekih bolesti,ali ne planiram da ga drzim u kuci. Medjutim,necu dugo moci da ga drzim u kuci,dok mu ne napravim box,tj. do neke osme nedelje dok ne primi prvu vakcinu. E sad,da li mogu nakon sto primi prvu vakcinu da ga pustim u box i u dvoriste gde nema drugih pasa ali ima macaka? Ne mogu da ga drzim u kuci duze od 2 nedelje jer ce malo porasti i ne zelim da se navikne na kucu. Dakle,pitanje bi bilo da li bih mogao da ga drzim u dvoristu gde je zasticen od drugih pasa,ali ima macaka???
    jasmina79
    jasmina79


    Broj poruka : 1381
    Godina : 45
    Lokacija : Bihac,BiH
    ime psa : Dante
    Datum upisa : 26.09.2008

    vakcine - Vakcine i ciscenje od parazita Empty Re: Vakcine i ciscenje od parazita

    Počalji  jasmina79 Ned 01 Avg 2010, 17:08

    Trebalo izolirati ali to nij sveto pravilo....moj je bio u kontaktu i sa psima i mackama koji nisu bili lutalice....znaci redovno cisceni od parazita....cjepljeni....
    share
    share


    Broj poruka : 546
    Godina : 34
    ime psa : Beni
    ime psa : Beni
    Datum upisa : 28.07.2010

    vakcine - Vakcine i ciscenje od parazita Empty Re: Vakcine i ciscenje od parazita

    Počalji  share Ned 01 Avg 2010, 20:05

    moj drug ima dogu stene,mesec i po i od prvog dana je u dvoristu sa njegovim drugim psom i nista mu ne fali...kad primi prvu vakcinu pustam ga u dvoriste mada cu voditi racuna o njemu,ne pustam ga da ide u rat... :D
    share
    share


    Broj poruka : 546
    Godina : 34
    ime psa : Beni
    ime psa : Beni
    Datum upisa : 28.07.2010

    vakcine - Vakcine i ciscenje od parazita Empty Re: Vakcine i ciscenje od parazita

    Počalji  share Ned 01 Avg 2010, 20:08

    a uzeo sam drontal plus za ciscenje,pa me zanima kako da mu dam i kad? Jel da mu izdrobim u hranu ili kako?
    milica88
    milica88


    Broj poruka : 1194
    Godina : 35
    Lokacija : NISH
    ime psa : BEN
    Datum upisa : 16.02.2010

    vakcine - Vakcine i ciscenje od parazita Empty Re: Vakcine i ciscenje od parazita

    Počalji  milica88 Ned 01 Avg 2010, 20:44

    Drontal ide jedna tableta na 10 kg, obicno oni nece da je progutaju pa je najbolje da stavis u komadic salame ili nekog mesa,ovako ako stavis u hranu (ciniju) mozda nece da pojede,najsigurnije je da mu das iz ruke i da budes siguran da je pojeo. Jel ciscen kod odgajivaca? u principu trebalo bi na 2 nedelje da ga cistis,a posle 6-og meseca nesto redje...
    share
    share


    Broj poruka : 546
    Godina : 34
    ime psa : Beni
    ime psa : Beni
    Datum upisa : 28.07.2010

    vakcine - Vakcine i ciscenje od parazita Empty Re: Vakcine i ciscenje od parazita

    Počalji  share Ned 01 Avg 2010, 20:46

    rekao mi je da je jednom ociscen. I rekao mi je da ga ocistim par dana pre svake vakcine...
    milica88
    milica88


    Broj poruka : 1194
    Godina : 35
    Lokacija : NISH
    ime psa : BEN
    Datum upisa : 16.02.2010

    vakcine - Vakcine i ciscenje od parazita Empty Re: Vakcine i ciscenje od parazita

    Počalji  milica88 Ned 01 Avg 2010, 20:47

    pa da...jedno 5-7 dana pre vakcine mu daj, s tim sto on sada prima vakcinu i posle revakcinu,pa tek sa 6 meseci protiv besnila,ali posle te revakcine,treba da ga cistis na 15-20 dana
    share
    share


    Broj poruka : 546
    Godina : 34
    ime psa : Beni
    ime psa : Beni
    Datum upisa : 28.07.2010

    vakcine - Vakcine i ciscenje od parazita Empty Re: Vakcine i ciscenje od parazita

    Počalji  share Ned 01 Avg 2010, 20:51

    ok,hvala :)
    ViPns
    ViPns


    Broj poruka : 1158
    Godina : 47
    Lokacija : Novi Sad
    ime psa : Ariel
    ime psa : Nakoma
    Datum upisa : 29.05.2010

    vakcine - Vakcine i ciscenje od parazita Empty vakcina

    Počalji  ViPns Sub 02 Okt 2010, 21:36

    Nebi da odstupam od teme,ali samo da se nadovezem na tablete protiv crevnih parazita,mi smo ranije koristili samo Drontal ali sada nam je veterinar rekao da bi bilo dobro svaki put promeniti tabletu koju dajemo. Ne znam koliko je to tacno, al nemam razloga da sumnjam u naseg veterinara mada sam to prvi put cuo!
    Redpass
    Redpass


    Broj poruka : 30
    Godina : 36
    Lokacija : Velika Plana
    ime psa : Ari
    Datum upisa : 17.09.2011

    vakcine - Vakcine i ciscenje od parazita Empty Re: Vakcine i ciscenje od parazita

    Počalji  Redpass Uto 20 Sep 2011, 16:43

    Ja koristim PRATEL tablete 1 tableta - na 10kg-a

    Sponsored content


    vakcine - Vakcine i ciscenje od parazita Empty Re: Vakcine i ciscenje od parazita

    Počalji  Sponsored content


      Sada je Pet 26 Apr 2024, 12:48