Forum • Labrador fan club

Labradorizuj se na Labrador fan club-u!!!
Ukoliko imate problema na naslovnoj strani,što Vam se cela naslovna stranica pomera sa desna na levo,pokusajte umesto ,,internet explorer'a" da koristite ,,operu" ili ,,mozilla firefox". Nešto više o tome pročitajte u forumu ,,kritike,ideje,pohvale,obavestenja..." u temi ,,savet u vezi sa internet explorer-om".
Hvala na razumevanju.
LFC Team

Join the forum, it's quick and easy

Forum • Labrador fan club

Labradorizuj se na Labrador fan club-u!!!
Ukoliko imate problema na naslovnoj strani,što Vam se cela naslovna stranica pomera sa desna na levo,pokusajte umesto ,,internet explorer'a" da koristite ,,operu" ili ,,mozilla firefox". Nešto više o tome pročitajte u forumu ,,kritike,ideje,pohvale,obavestenja..." u temi ,,savet u vezi sa internet explorer-om".
Hvala na razumevanju.
LFC Team

Forum • Labrador fan club

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

+8
Ben_Bella
Cone*
milica88
share
sikman87
gangsta50
Berna
Sava
12 posters

    Pomoc :( - komande "sedi", "ustani" i vrsenje nuzde na odredjenom mestu

    Sava
    Sava


    Broj poruka : 11
    Godina : 29
    ime psa : Lara
    ime psa : Lara
    Datum upisa : 10.10.2010

    Pomoc :( - komande "sedi", "ustani" i vrsenje nuzde na odredjenom mestu Empty Pomoc :( - komande "sedi", "ustani" i vrsenje nuzde na odredjenom mestu

    Počalji  Sava Pet 05 Nov 2010, 15:38

    ovako..zeleo bih da vas pitam koji je najbolji nacin da naucim mog malog labradora da kad mu kazem "sedi" on odma sedne i kad mu kazem "ustani" on odma ustane.. i kako da ga naucim gde da ide da kaki i piski ?
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Pomoc :( - komande "sedi", "ustani" i vrsenje nuzde na odredjenom mestu Empty Re: Pomoc :( - komande "sedi", "ustani" i vrsenje nuzde na odredjenom mestu

    Počalji  Berna Pet 05 Nov 2010, 16:54

    Mislim da je najbolje da skines ovaj film

    https://labradorfanclub.serbianforum.info/dresura-f5/dresirajte-svog-psa-film-t449.htm

    tu ima svih osnovnih komandi, i ucenje uz poslastice.
    gangsta50
    gangsta50


    Broj poruka : 386
    Godina : 34
    ime psa : Oskar
    ime psa : Amadeus
    Datum upisa : 16.08.2010

    Pomoc :( - komande "sedi", "ustani" i vrsenje nuzde na odredjenom mestu Empty Re: Pomoc :( - komande "sedi", "ustani" i vrsenje nuzde na odredjenom mestu

    Počalji  gangsta50 Pet 05 Nov 2010, 18:13

    ja sam mislio da ovaj moj debilcic nece nikada skontati,ali evo sad i kad je presao u box vrsi nuzdu u pesak,ne moram puno ni cistit.samo ga sacekas kada to obavi i odneses na to mesto gde bi trebao,oskar je tako skontao,ili pokusaj da odneses izmet na to mesto da osjeti..
    sikman87
    sikman87


    Broj poruka : 98
    Godina : 37
    ime psa : Bea
    ime psa : Bea
    Datum upisa : 13.11.2010

    Pomoc :( - komande "sedi", "ustani" i vrsenje nuzde na odredjenom mestu Empty Re: Pomoc :( - komande "sedi", "ustani" i vrsenje nuzde na odredjenom mestu

    Počalji  sikman87 Sub 13 Nov 2010, 01:31

    Batina iz raja izasla, iako se mnogi ne slazu sa tim. Beu cuvam u stanu, za manje od mesec dana sam je naucio da piski i kaki napolje. Kad se upiski u stanu dovedes je na to mesto,stavis joj njusku na to i udaris malo po dupetu. Kad je izvedes napolje i kad izvrsi nuzdu nagradis je sa keksicem i tako svaki dan. Ako mi verujes ostavim je po 4-5 sati u stanu samu i ne napravi nikakav haos...
    share
    share


    Broj poruka : 546
    Godina : 34
    ime psa : Beni
    ime psa : Beni
    Datum upisa : 28.07.2010

    Pomoc :( - komande "sedi", "ustani" i vrsenje nuzde na odredjenom mestu Empty Re: Pomoc :( - komande "sedi", "ustani" i vrsenje nuzde na odredjenom mestu

    Počalji  share Pet 03 Dec 2010, 10:55

    evo da i ja napisem tj.pitam nesto vezano za ovu temu. Ja mog Benija drzim u boxu i dvoristu,pa bih hteo nekako da ga naucim da vrsi makar veliku nuzdu na jednom mestu jer kada je u dvoristu to radi svuda,dvoriste mi je svo fuj...
    milica88
    milica88


    Broj poruka : 1194
    Godina : 35
    Lokacija : NISH
    ime psa : BEN
    Datum upisa : 16.02.2010

    Pomoc :( - komande "sedi", "ustani" i vrsenje nuzde na odredjenom mestu Empty Re: Pomoc :( - komande "sedi", "ustani" i vrsenje nuzde na odredjenom mestu

    Počalji  milica88 Pet 03 Dec 2010, 11:09

    E,ja sam imala isti problem. Kada sam mu cistila,ostavljala bih malo izmeta ne mestu gde zelim da vrsi nuzdu....ja sam ga ucila pored drveta...kada ga zateknem da kaki na nepredvidjenom mestu uhvatim ga za ogrlicu izderem mu se i odvedem do drveta,kada zavrsi,onda ga pohvalim....to sam uradila nekoliko puta,a onda sam nastavila sa "ne" svaki put kada ga vidim da ne vrsi nuzdu gde treba i kada stign do drveta ja mu kazem "bravo,tu!"! I onda je on naucio da ide pored drveta,ali samo kada sam ja u dvoristu,medjutim,pre par dana je poceo da vrsi nuzdu tamo i kada ja nisam u dvoristu....sve u svemu,nije tesko....sada i kada se setamo trazi drvo neko ili zbun da izvrsi nuzdu,ranije me je blamirao na sred ulice Very Happy
    Cone*
    Cone*


    Broj poruka : 405
    Godina : 27
    Lokacija : Podgorica
    ime psa : Lea
    Datum upisa : 01.02.2012

    Pomoc :( - komande "sedi", "ustani" i vrsenje nuzde na odredjenom mestu Empty Re: Pomoc :( - komande "sedi", "ustani" i vrsenje nuzde na odredjenom mestu

    Počalji  Cone* Čet 09 Feb 2012, 13:19

    Moja labradorka ima 4 mjeseca i kod mene je vec 15 dana.Za to vrijeme naucila je svasta osim da vrsi nuzdu na odredjenom mjestu. Zivimo u stanu i vrlo mi je vazno da je ovo naucim.Probao sam na razne nacine ali ona nikako da nauci Sad .Molim vas ako imate neki savjet,da mi napisete. Inace koliko u prosjeku traje to ucenje.
    Ben_Bella
    Ben_Bella


    Broj poruka : 3047
    Godina : 25
    ime psa : Ben
    ime psa : Bella
    Datum upisa : 12.01.2012

    Pomoc :( - komande "sedi", "ustani" i vrsenje nuzde na odredjenom mestu Empty Re: Pomoc :( - komande "sedi", "ustani" i vrsenje nuzde na odredjenom mestu

    Počalji  Ben_Bella Čet 09 Feb 2012, 16:50

    Cone* ::Moja labradorka ima 4 mjeseca i kod mene je vec 15 dana.Za to vrijeme naucila je svasta osim da vrsi nuzdu na odredjenom mjestu. Zivimo u stanu i vrlo mi je vazno da je ovo naucim.Probao sam na razne nacine ali ona nikako da nauci Sad .Molim vas ako imate neki savjet,da mi napisete. Inace koliko u prosjeku traje to ucenje.

    Traje oko 2, mozda 3 dana, ali brzo uce. Probaj tako sto ces, tamo gde se popiski, da naprskas nesto sa jakim mirisom, ali ne stetno po psa, i odneses je tamo gde treba da ide u WC. To uradi nekoliko puta i trebalo bi da shvati, bar su moji uspeli.
    Cone*
    Cone*


    Broj poruka : 405
    Godina : 27
    Lokacija : Podgorica
    ime psa : Lea
    Datum upisa : 01.02.2012

    Pomoc :( - komande "sedi", "ustani" i vrsenje nuzde na odredjenom mestu Empty Re: Pomoc :( - komande "sedi", "ustani" i vrsenje nuzde na odredjenom mestu

    Počalji  Cone* Čet 09 Feb 2012, 18:28

    Mozes li mi molim te reci kakvim mirisom,nista mi ne pada na pamet...neki parfem ili sta? Shocked
    Leo III
    Leo III
    moderator


    Broj poruka : 1259
    Godina : 28
    Lokacija : Zrenjanin
    ime psa : Ejmi
    ime psa : Leo
    Datum upisa : 17.04.2011

    Pomoc :( - komande "sedi", "ustani" i vrsenje nuzde na odredjenom mestu Empty Re: Pomoc :( - komande "sedi", "ustani" i vrsenje nuzde na odredjenom mestu

    Počalji  Leo III Čet 09 Feb 2012, 18:44

    Ja stvarno ne mogu pomoći oko ovoga,i neće ni značiti sigurno ovo moje,ali ja od kad mi Ejmi ulazi unutra,nikad nisam imao problema sa tim,kao da sama zna gde sme Smile
    Ben_Bella
    Ben_Bella


    Broj poruka : 3047
    Godina : 25
    ime psa : Ben
    ime psa : Bella
    Datum upisa : 12.01.2012

    Pomoc :( - komande "sedi", "ustani" i vrsenje nuzde na odredjenom mestu Empty Re: Pomoc :( - komande "sedi", "ustani" i vrsenje nuzde na odredjenom mestu

    Počalji  Ben_Bella Čet 09 Feb 2012, 18:56

    Pa naprimer Mer Glas, ali obavezno prebrisi posle prskanja.
    paun
    paun


    Broj poruka : 375
    Godina : 47
    Lokacija : Negotin
    ime psa : Ben....
    Datum upisa : 23.01.2011

    Pomoc :( - komande "sedi", "ustani" i vrsenje nuzde na odredjenom mestu Empty Re: Pomoc :( - komande "sedi", "ustani" i vrsenje nuzde na odredjenom mestu

    Počalji  paun Čet 09 Feb 2012, 23:14

    Običnim asepsolom koji imaš u svakoj apoteci, opereš to mesto bilo kojim sredstvom i naprskaš asepsolom, bitan je momenat kada to radi, tada da ga navataš i protreseš za vrat uz energično ne, a nakon toga odvedeš na mesto gde treba da vrši nuždu, uzmi tri dana slobodnog i budi stalno uz njega ali bukvalno svaki tren, ja ti garantujem da ćeš uspeti.
    Cone*
    Cone*


    Broj poruka : 405
    Godina : 27
    Lokacija : Podgorica
    ime psa : Lea
    Datum upisa : 01.02.2012

    Pomoc :( - komande "sedi", "ustani" i vrsenje nuzde na odredjenom mestu Empty Re: Pomoc :( - komande "sedi", "ustani" i vrsenje nuzde na odredjenom mestu

    Počalji  Cone* Pet 10 Feb 2012, 08:50

    Znaci asepsol koristim od prvog dana, uhvatio sam je 2 3 puta i protresao uz energicno NE,odveo na pelenu i nista.Pokaki se i bjezi da se sakrije,kao da vidi da je kriva Mad .Moracu se malo vise potruditi pa vam javim rezultate.
    Cone*
    Cone*


    Broj poruka : 405
    Godina : 27
    Lokacija : Podgorica
    ime psa : Lea
    Datum upisa : 01.02.2012

    Pomoc :( - komande "sedi", "ustani" i vrsenje nuzde na odredjenom mestu Empty Re: Pomoc :( - komande "sedi", "ustani" i vrsenje nuzde na odredjenom mestu

    Počalji  Cone* Uto 14 Feb 2012, 09:05

    Ja ne znam sta pogresno radim,ali dosadasnji rezultati ucenja vrsenja nuzde su cista 0 Crying or Very sad Sve sam radio po uputstvima i nista i dalje se sakriva kad treba da izvrsi nuzdu i malu i veliku.Kad je odvedem ili odnesem na mjesto gdje treba(u mom slucaju to je pelena)ona sjedne.Pelena joj sluzi za sjedenje Shocked
    A nije glupa cak vidim da je izuzetno pametna.Pa sad mi vi recite sta ja to pogresno radim? Sad
    Ben_Bella
    Ben_Bella


    Broj poruka : 3047
    Godina : 25
    ime psa : Ben
    ime psa : Bella
    Datum upisa : 12.01.2012

    Pomoc :( - komande "sedi", "ustani" i vrsenje nuzde na odredjenom mestu Empty Re: Pomoc :( - komande "sedi", "ustani" i vrsenje nuzde na odredjenom mestu

    Počalji  Ben_Bella Uto 14 Feb 2012, 11:18

    Cone* ::Ja ne znam sta pogresno radim,ali dosadasnji rezultati ucenja vrsenja nuzde su cista 0 Crying or Very sad Sve sam radio po uputstvima i nista i dalje se sakriva kad treba da izvrsi nuzdu i malu i veliku.Kad je odvedem ili odnesem na mjesto gdje treba(u mom slucaju to je pelena)ona sjedne.Pelena joj sluzi za sjedenje Shocked
    A nije glupa cak vidim da je izuzetno pametna.Pa sad mi vi recite sta ja to pogresno radim? Sad

    Posto je Benov sin sada kod mene, naucila sam ga gde da vrsi nuzdu za samo 1 dan, po istim uputstvima koja sam tebi dala. Stvarno neznam gde bi mogao da pogresis, probaj nesto drugo, mozda jednostavno ne razume sta hoces od nje. Da li imas neki kavez?
    Cone*
    Cone*


    Broj poruka : 405
    Godina : 27
    Lokacija : Podgorica
    ime psa : Lea
    Datum upisa : 01.02.2012

    Pomoc :( - komande "sedi", "ustani" i vrsenje nuzde na odredjenom mestu Empty Re: Pomoc :( - komande "sedi", "ustani" i vrsenje nuzde na odredjenom mestu

    Počalji  Cone* Uto 14 Feb 2012, 11:35

    Nemam,mislila si da je stavim u kavez dok ne obavi nuzdu,pa da je pustim kad zavrsi.To mi je palo na pamet,ali nemam nista tako.Da je malo ljepse vrijeme pa da je "izbacim" na balkon dok tamo ne obavi sta treba pa da je onda vratim kad zavrsi.Stvarno ne znam,ali sam siguran da ne zna sta treba Crying or Very sad
    Leo III
    Leo III
    moderator


    Broj poruka : 1259
    Godina : 28
    Lokacija : Zrenjanin
    ime psa : Ejmi
    ime psa : Leo
    Datum upisa : 17.04.2011

    Pomoc :( - komande "sedi", "ustani" i vrsenje nuzde na odredjenom mestu Empty Re: Pomoc :( - komande "sedi", "ustani" i vrsenje nuzde na odredjenom mestu

    Počalji  Leo III Uto 14 Feb 2012, 13:35

    A da probate da je izvodite napolje?
    Cone*
    Cone*


    Broj poruka : 405
    Godina : 27
    Lokacija : Podgorica
    ime psa : Lea
    Datum upisa : 01.02.2012

    Pomoc :( - komande "sedi", "ustani" i vrsenje nuzde na odredjenom mestu Empty Re: Pomoc :( - komande "sedi", "ustani" i vrsenje nuzde na odredjenom mestu

    Počalji  Cone* Uto 14 Feb 2012, 14:59

    Pa izvodimo je,ujutro i predvece,ali cim ustane ona izvrsi nuzdu prije nego stignemo da se obucemo.I napolju to obavi,ali joj se jos uvijek desava u kuci.
    Leo III
    Leo III
    moderator


    Broj poruka : 1259
    Godina : 28
    Lokacija : Zrenjanin
    ime psa : Ejmi
    ime psa : Leo
    Datum upisa : 17.04.2011

    Pomoc :( - komande "sedi", "ustani" i vrsenje nuzde na odredjenom mestu Empty Re: Pomoc :( - komande "sedi", "ustani" i vrsenje nuzde na odredjenom mestu

    Počalji  Leo III Uto 14 Feb 2012, 17:28

    Ona je mala,i mislim da bi trebalo na sat ipo-dva..
    paun
    paun


    Broj poruka : 375
    Godina : 47
    Lokacija : Negotin
    ime psa : Ben....
    Datum upisa : 23.01.2011

    Pomoc :( - komande "sedi", "ustani" i vrsenje nuzde na odredjenom mestu Empty Re: Pomoc :( - komande "sedi", "ustani" i vrsenje nuzde na odredjenom mestu

    Počalji  paun Uto 14 Feb 2012, 17:50

    Leo III ::Ona je mala,i mislim da bi trebalo na sat ipo-dva..

    Nije ona toliko mala, sa 4 meseca to radi malo ređe i bez greške napolju, moja ideja je da dva dana kada ste slobodni budete bukvalno svaki tren pored nje i da je hvatate na delu i posle kazne izvodite napolje.
    Cone*
    Cone*


    Broj poruka : 405
    Godina : 27
    Lokacija : Podgorica
    ime psa : Lea
    Datum upisa : 01.02.2012

    Pomoc :( - komande "sedi", "ustani" i vrsenje nuzde na odredjenom mestu Empty Re: Pomoc :( - komande "sedi", "ustani" i vrsenje nuzde na odredjenom mestu

    Počalji  Cone* Uto 14 Feb 2012, 18:03

    Hvala pokusacu jos jednom da se ne odvajam od nje,sad kad je ova frka sa vanrednim stanjem nema skole pa imam vremena,javljam vam rezultate uskoro i nadam se da ce biti dobri.
    Ben_Bella
    Ben_Bella


    Broj poruka : 3047
    Godina : 25
    ime psa : Ben
    ime psa : Bella
    Datum upisa : 12.01.2012

    Pomoc :( - komande "sedi", "ustani" i vrsenje nuzde na odredjenom mestu Empty Re: Pomoc :( - komande "sedi", "ustani" i vrsenje nuzde na odredjenom mestu

    Počalji  Ben_Bella Uto 14 Feb 2012, 18:08

    Cone* ::Nemam,mislila si da je stavim u kavez dok ne obavi nuzdu,pa da je pustim kad zavrsi.To mi je palo na pamet,ali nemam nista tako.Da je malo ljepse vrijeme pa da je "izbacim" na balkon dok tamo ne obavi sta treba pa da je onda vratim kad zavrsi.Stvarno ne znam,ali sam siguran da ne zna sta treba Crying or Very sad
    Da mislila sam da je stavis u kavez posle jela na jedno sat, sat ipo. Pokusaj kao sto su Paun i Leo III rekli, verujem da ces uspeti samo budi uporan. Smile
    Cone*
    Cone*


    Broj poruka : 405
    Godina : 27
    Lokacija : Podgorica
    ime psa : Lea
    Datum upisa : 01.02.2012

    Pomoc :( - komande "sedi", "ustani" i vrsenje nuzde na odredjenom mestu Empty Re: Pomoc :( - komande "sedi", "ustani" i vrsenje nuzde na odredjenom mestu

    Počalji  Cone* Pet 17 Feb 2012, 15:33

    ja moju Leu nikako ne mogu da naucim da vrsi nuzdu na pelenu.. ona i dalje radi bilo gdje.. cuo sam za neke kapi sto se stavljaju na pelenu i koje kao privlace psa da vrsi nuzdu tamo.. interesuje me jel iko od vas cuo za njih i mozete li mi reci sta je to? da li je efikasno? Crying or Very sad
    Ben_Bella
    Ben_Bella


    Broj poruka : 3047
    Godina : 25
    ime psa : Ben
    ime psa : Bella
    Datum upisa : 12.01.2012

    Pomoc :( - komande "sedi", "ustani" i vrsenje nuzde na odredjenom mestu Empty Re: Pomoc :( - komande "sedi", "ustani" i vrsenje nuzde na odredjenom mestu

    Počalji  Ben_Bella Pet 17 Feb 2012, 16:19

    Cone* ::ja moju Leu nikako ne mogu da naucim da vrsi nuzdu na pelenu.. ona i dalje radi bilo gdje.. cuo sam za neke kapi sto se stavljaju na pelenu i koje kao privlace psa da vrsi nuzdu tamo.. interesuje me jel iko od vas cuo za njih i mozete li mi reci sta je to? da li je efikasno? Crying or Very sad

    Ja sam probala te kapi kada je Ben bio mali, nemoj ih kupovati, ne isplati se, ne reaguje na to!
    paun
    paun


    Broj poruka : 375
    Godina : 47
    Lokacija : Negotin
    ime psa : Ben....
    Datum upisa : 23.01.2011

    Pomoc :( - komande "sedi", "ustani" i vrsenje nuzde na odredjenom mestu Empty Re: Pomoc :( - komande "sedi", "ustani" i vrsenje nuzde na odredjenom mestu

    Počalji  paun Pet 17 Feb 2012, 16:26

    Cone* ::ja moju Leu nikako ne mogu da naucim da vrsi nuzdu na pelenu.. ona i dalje radi bilo gdje.. cuo sam za neke kapi sto se stavljaju na pelenu i koje kao privlace psa da vrsi nuzdu tamo.. interesuje me jel iko od vas cuo za njih i mozete li mi reci sta je to? da li je efikasno? Crying or Very sad

    Budite dosledniji u metodama koje smo vam preporucili u tome je problem, jednom li popustite opet ste na početku, jakoooooooooo su inteligentni i iskoristiće i najmanje popuštenje ili naše ne reagovanje na nešto što ne želimo da rade, njima je sve igra

    Sponsored content


    Pomoc :( - komande "sedi", "ustani" i vrsenje nuzde na odredjenom mestu Empty Re: Pomoc :( - komande "sedi", "ustani" i vrsenje nuzde na odredjenom mestu

    Počalji  Sponsored content


      Sada je Sre 15 Maj 2024, 01:19