Forum • Labrador fan club

Labradorizuj se na Labrador fan club-u!!!
Ukoliko imate problema na naslovnoj strani,što Vam se cela naslovna stranica pomera sa desna na levo,pokusajte umesto ,,internet explorer'a" da koristite ,,operu" ili ,,mozilla firefox". Nešto više o tome pročitajte u forumu ,,kritike,ideje,pohvale,obavestenja..." u temi ,,savet u vezi sa internet explorer-om".
Hvala na razumevanju.
LFC Team

Join the forum, it's quick and easy

Forum • Labrador fan club

Labradorizuj se na Labrador fan club-u!!!
Ukoliko imate problema na naslovnoj strani,što Vam se cela naslovna stranica pomera sa desna na levo,pokusajte umesto ,,internet explorer'a" da koristite ,,operu" ili ,,mozilla firefox". Nešto više o tome pročitajte u forumu ,,kritike,ideje,pohvale,obavestenja..." u temi ,,savet u vezi sa internet explorer-om".
Hvala na razumevanju.
LFC Team

Forum • Labrador fan club

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

+5
yovanna
Dasty
Sasska
Berna
Pedja76a
9 posters

    Pomoc

    avatar
    Pedja76a


    Broj poruka : 6
    Godina : 47
    ime psa : Laki
    ime psa : Laki
    Datum upisa : 03.01.2011

    Pomoc Empty Pomoc

    Počalji  Pedja76a Pon 03 Jan 2011, 06:16

    Imam problem sa Lakijem ,star je 11 meseci.
    Juce je poceo da cvili(samo 1) nesto ga boli dok je stajao na krevetu i hteo da sidje.
    Otac ga popodne izveo da izvrsi nuzdu napolje u dvorishte,malo se zezao u pesku i sve je bilo ok. Kad se vratio lego je u hodnik i tu je spavao sat vremena.
    Pri pozivu(pre to nikad nije bilo potrebno) odbijao je da dodje,mahne malo repom i samo je ustao i seo. Pokusao je da podje i opet je zacvileo,i odmah je seo,a zatim se sklupchao.
    Posle pola sata nekako je uspeo da udje u sobu i lego. Par puta sam uspeo da ga nateram da se uspravi i prohoda malo. Neki put bez bolova. Odbijao je vodu da pije, pa sam morao iz ruke da mu dajem na po malo svakih pola sata da ne dehidrira.Stalno je palacao jezikom. Sam je zatim popio malo vode uveche oko 23h. Posumnjao sam da se nije ubo i pregledao shape-nema nishta. Pri pregledu-bilo gde da prodjesh rukom i da opipash ne boli ga-kompletno telo. U toku vecheri oko 23h izvodjen je na nuzdu i ok je bio napolje ,uzeo je cak neku travicu suvu da gricka. Pri povratku u kucu na ulazu o5 je zacvileo i jedva usho. Tad je i povratio ali vrlo malo neshto. Dao sam mu malo hleb sa chajem i to je pojeo. Pas se hrani kuvanom hranom posebno za njega -sumnjam da je pojeo neshto da ne moze da svari dok je bio napolju ili unutra a voli da gricka sve od carapa do plasticnih flasa...Spava u sobi sad kao i uvek s tim shto se bio sam popeo na krevet,a kad je hteo da sidje o5 je zacvileo od bola.
    Nije bio veseo u toku vecheri ,uglavnom je sedeo. Nije se mrdao osim ovo gore shto sam napisao.
    Neznam shta mu je
    Da iznesem shta mu se desilo 2x u roku od mesec dana.
    9.dec shetnja sa zenkom bulmastifa koju on obozava-sneg i zastanak od nekih 2min i odjedared zadnje noge kao oduzete kao pijane,a on pokusava da skoci na nju, pomisleh nije valjda da se smrzo,grch,shetali smo pa smo stali...bas su otkazale. To je trajalo 3-4min i odjedared normalan.
    dve nedelje posle toga isto to al u kucu u sobu u toplo - faca mu bila ko izgubljena. Kao grch da ga uhvatio i malo sam masirao i proshlo..
    To mu se desilo u decembru 2x i sad juche ovo.
    Spava sad sklupchan i dezuram pored njega,pa sutra ako nema napredak kod veterinara popodne.

    Dotle ako ima neko neko iskustvo...




    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Pomoc Empty Re: Pomoc

    Počalji  Berna Pon 03 Jan 2011, 09:43

    Da je moj pas ja bih odmah kod veterinara...
    Sasska
    Sasska


    Broj poruka : 1213
    Godina : 43
    Lokacija : Beograd, BV
    ime psa : Ra
    Datum upisa : 08.09.2010

    Pomoc Empty Re: Pomoc

    Počalji  Sasska Pon 03 Jan 2011, 09:50

    Zdravo Pedja i Laki Very Happy
    Imamo veta na forumu pa ce se javiti ...
    Koliko sam dobro razumela pas ne pije vodu, ne jede? To sa 9 meseci sto mu se desilo sto su mu otkazale zadnje noge ... da li se ukrutio kao da je u grcu ili...

    I to sto kaze Berna kod veta obavezno...
    avatar
    Dasty
    veterinar


    Broj poruka : 54
    Godina : 43
    ime psa : Dasty
    Datum upisa : 08.11.2010

    Pomoc Empty Re: Pomoc

    Počalji  Dasty Pon 03 Jan 2011, 10:36

    Pedja76a ::Imam problem sa Lakijem ,star je 11 meseci.
    Juce je poceo da cvili(samo 1) nesto ga boli dok je stajao na krevetu i hteo da sidje.
    Otac ga popodne izveo da izvrsi nuzdu napolje u dvorishte,malo se zezao u pesku i sve je bilo ok. Kad se vratio lego je u hodnik i tu je spavao sat vremena.
    Pri pozivu(pre to nikad nije bilo potrebno) odbijao je da dodje,mahne malo repom i samo je ustao i seo. Pokusao je da podje i opet je zacvileo,i odmah je seo,a zatim se sklupchao.
    Posle pola sata nekako je uspeo da udje u sobu i lego. Par puta sam uspeo da ga nateram da se uspravi i prohoda malo. Neki put bez bolova. Odbijao je vodu da pije, pa sam morao iz ruke da mu dajem na po malo svakih pola sata da ne dehidrira.Stalno je palacao jezikom. Sam je zatim popio malo vode uveche oko 23h. Posumnjao sam da se nije ubo i pregledao shape-nema nishta. Pri pregledu-bilo gde da prodjesh rukom i da opipash ne boli ga-kompletno telo. U toku vecheri oko 23h izvodjen je na nuzdu i ok je bio napolje ,uzeo je cak neku travicu suvu da gricka. Pri povratku u kucu na ulazu o5 je zacvileo i jedva usho. Tad je i povratio ali vrlo malo neshto. Dao sam mu malo hleb sa chajem i to je pojeo. Pas se hrani kuvanom hranom posebno za njega -sumnjam da je pojeo neshto da ne moze da svari dok je bio napolju ili unutra a voli da gricka sve od carapa do plasticnih flasa...Spava u sobi sad kao i uvek s tim shto se bio sam popeo na krevet,a kad je hteo da sidje o5 je zacvileo od bola.
    Nije bio veseo u toku vecheri ,uglavnom je sedeo. Nije se mrdao osim ovo gore shto sam napisao.
    Neznam shta mu je
    Da iznesem shta mu se desilo 2x u roku od mesec dana.
    9.dec shetnja sa zenkom bulmastifa koju on obozava-sneg i zastanak od nekih 2min i odjedared zadnje noge kao oduzete kao pijane,a on pokusava da skoci na nju, pomisleh nije valjda da se smrzo,grch,shetali smo pa smo stali...bas su otkazale. To je trajalo 3-4min i odjedared normalan.
    dve nedelje posle toga isto to al u kucu u sobu u toplo - faca mu bila ko izgubljena. Kao grch da ga uhvatio i malo sam masirao i proshlo..
    To mu se desilo u decembru 2x i sad juche ovo.
    Spava sad sklupchan i dezuram pored njega,pa sutra ako nema napredak kod veterinara popodne.

    Dotle ako ima neko neko iskustvo...




    evo i veta...drugari ovde su iz tvoje price cudne dve stvari...to sto pas ne moze da stane na noge i to sto jede travu...lici mi na neki visceralni bol tj bol u stomaku zbog kojeg se pas ovako ponasa.najgora stvar koja moze da bude je akutni abdomen i tu moras da reagujes odmah...druga stvar koja moze da bude je bol u kicmi koja je opet cudna jer je pas jako mlad. ne svidja mi se ova prica kuvane hrane pa cak i da je spremana samo za njega... obavezno kod veterinara i obavezno da se uradi rendgenski snimak...preporuka je fakultet ako si iz bg
    yovanna
    yovanna


    Broj poruka : 1381
    Godina : 41
    Lokacija : Zrenjanin,Beograd
    ime psa : Bea
    Datum upisa : 10.05.2009

    Pomoc Empty Re: Pomoc

    Počalji  yovanna Pon 03 Jan 2011, 10:38

    Slazem se sa ostalom ekipom,pravac vetrinar!I javite kako je proslo kod veterinara obavezno!
    avatar
    Pedja76a


    Broj poruka : 6
    Godina : 47
    ime psa : Laki
    ime psa : Laki
    Datum upisa : 03.01.2011

    Pomoc Empty Re: Pomoc

    Počalji  Pedja76a Pon 03 Jan 2011, 15:22

    [/quote]evo i veta...drugari ovde su iz tvoje price cudne dve stvari...to sto pas ne moze da stane na noge i to sto jede travu...lici mi na neki visceralni bol tj bol u stomaku zbog kojeg se pas ovako ponasa.najgora stvar koja moze da bude je akutni abdomen i tu moras da reagujes odmah...druga stvar koja moze da bude je bol u kicmi koja je opet cudna jer je pas jako mlad. ne svidja mi se ova prica kuvane hrane pa cak i da je spremana samo za njega... obavezno kod veterinara i obavezno da se uradi rendgenski snimak...preporuka je fakultet ako si iz bg[/quote]

    Iz Nisha sam,bio sam u glavnu veterinarsku stanicu i trenutno nema niko ko moze da mi pomogne,zatim su mi dali broj od jedne privatne gde ima dezurni veterinar. On tvdi da je u pitanju neka zlezda nemam pojma kako se zove sad jer mnogo mi sve..,danas ne mogu da mi pomognu nikako ali imam zakazano za ujtru od 8 snimanje i sve shto treba.
    Laki je zivnuo malo,jeo je govedju supicu oko 9 jutros i pio vodu 3 posude bez pomoci,krece se i mashe repom.Jednom samo kad je lego hteo sam da ga pomerim i video sam da je ta bol pozadi u korenu repa,tad je zacvileo.Raspolozenje mu je kolko tolko ok,nije skroz tuzan kao sinoc.Stolica je ok,nema proliv. Veterinar kaze da ta zlezda moze da se primiri prividno i da je mozda neki proces u pitanju al to sve sutra u 8 kad ima zakazano.


    anazakon
    anazakon


    Broj poruka : 395
    Godina : 43
    ime psa : Marli
    Datum upisa : 24.11.2010

    Pomoc Empty Re: Pomoc

    Počalji  anazakon Pon 03 Jan 2011, 15:25

    Jel u PetKomb ideš? Ako ideš tamo oni su super. Verujem da će pomoći tvom psiću. Ja sve pse svoje vodim kod njih.
    milica88
    milica88


    Broj poruka : 1194
    Godina : 35
    Lokacija : NISH
    ime psa : BEN
    Datum upisa : 16.02.2010

    Pomoc Empty Re: Pomoc

    Počalji  milica88 Pon 03 Jan 2011, 22:56

    Jel u PetKomb ideš? Ako ideš tamo oni su super. Verujem da će pomoći tvom psiću. Ja sve pse svoje vodim kod njih.
    gde je to? Ukoliko si isao kod Vlade,on svima za sve prica da je zlezda...ja sam se mnogo razocarala u njega...javljaj sta se desava! Valjda nije nista strasno...
    anazakon
    anazakon


    Broj poruka : 395
    Godina : 43
    ime psa : Marli
    Datum upisa : 24.11.2010

    Pomoc Empty Re: Pomoc

    Počalji  anazakon Uto 04 Jan 2011, 01:08

    milica88 ::
    Jel u PetKomb ideš? Ako ideš tamo oni su super. Verujem da će pomoći tvom psiću. Ja sve pse svoje vodim kod njih.
    gde je to? Ukoliko si isao kod Vlade,on svima za sve prica da je zlezda...ja sam se mnogo razocarala u njega...javljaj sta se desava! Valjda nije nista strasno...
    Zar Vlada nije prema Medoševcu. Ako je to taj, onda je užasan stvarno. Meni napričao svašta za Marlija, ispostavilo se da nije ništa tako kako je reko. Zato sve kod čika Petka u petkomb jer mi on već godinama neguje i leči druge pse. A on je od trošarine kad se krene ka bulevaru odmah sa desne strane...
    avatar
    Dasty
    veterinar


    Broj poruka : 54
    Godina : 43
    ime psa : Dasty
    Datum upisa : 08.11.2010

    Pomoc Empty Re: Pomoc

    Počalji  Dasty Uto 04 Jan 2011, 18:11

    Pedja76a ::
    evo i veta...drugari ovde su iz tvoje price cudne dve stvari...to sto pas ne moze da stane na noge i to sto jede travu...lici mi na neki visceralni bol tj bol u stomaku zbog kojeg se pas ovako ponasa.najgora stvar koja moze da bude je akutni abdomen i tu moras da reagujes odmah...druga stvar koja moze da bude je bol u kicmi koja je opet cudna jer je pas jako mlad. ne svidja mi se ova prica kuvane hrane pa cak i da je spremana samo za njega... obavezno kod veterinara i obavezno da se uradi rendgenski snimak...preporuka je fakultet ako si iz bg[/quote]

    Iz Nisha sam,bio sam u glavnu veterinarsku stanicu i trenutno nema niko ko moze da mi pomogne,zatim su mi dali broj od jedne privatne gde ima dezurni veterinar. On tvdi da je u pitanju neka zlezda nemam pojma kako se zove sad jer mnogo mi sve..,danas ne mogu da mi pomognu nikako ali imam zakazano za ujtru od 8 snimanje i sve shto treba.
    Laki je zivnuo malo,jeo je govedju supicu oko 9 jutros i pio vodu 3 posude bez pomoci,krece se i mashe repom.Jednom samo kad je lego hteo sam da ga pomerim i video sam da je ta bol pozadi u korenu repa,tad je zacvileo.Raspolozenje mu je kolko tolko ok,nije skroz tuzan kao sinoc.Stolica je ok,nema proliv. Veterinar kaze da ta zlezda moze da se primiri prividno i da je mozda neki proces u pitanju al to sve sutra u 8 kad ima zakazano.


    [/quote]glavni problem koji kuvana hrana pravi jeste upravo ta paranalna zlezda jer nema dovoljno cvrstine da se prirodno cedi...e sada to i nije toliko strasno sem sto se cedjenje te zlezde vrsi jednom u dva do tri meseca...a to jeste problem...granule za razliku od kuvane hrane imaju mogucnost da stegnu stolicu dovoljno da ona moze da vrsi pritisak na te zlezde i da se tako prirodno cede...tvoj pas je isuvise mlad da bi ga narednih 1 godina cedio na svaka dva do tri meseca..velika greska je da se zlezde iscede a da nisu one u pitanju i zato dobro vodi racuna..jednom kad pocnu da se cede nema nazad...moja preporuka je da nadjes stvarno dobrog veta tamo a koliko vidim na forumu ima ih i odradi taj posao kako treba...druga preporuka je da se pas prebaci na granule...
    milica88
    milica88


    Broj poruka : 1194
    Godina : 35
    Lokacija : NISH
    ime psa : BEN
    Datum upisa : 16.02.2010

    Pomoc Empty Re: Pomoc

    Počalji  milica88 Sre 05 Jan 2011, 01:17

    Zar Vlada nije prema Medoševcu. Ako je to taj, onda je užasan stvarno. Meni napričao svašta za Marlija, ispostavilo se da nije ništa tako kako je reko. Zato sve kod čika Petka u petkomb jer mi on već godinama neguje i leči druge pse. A on je od trošarine kad se krene ka bulevaru odmah sa desne strane...
    da to je tamo...ben ima problem sa usima a on je zapeo zlezda pa zlezda...i za sve je zlezda bila problem...a nije bila nikada upaljena ili sta vec...sada idemo kod Rase na bulevaru i ok je,za sada sam zadovoljna...a na trosarini taj se ne zove Bane?
    anazakon
    anazakon


    Broj poruka : 395
    Godina : 43
    ime psa : Marli
    Datum upisa : 24.11.2010

    Pomoc Empty Re: Pomoc

    Počalji  anazakon Sre 05 Jan 2011, 10:00

    Marlyju je reko da mu suze oči tj da krmelje od te žlezde. Ma užas. I reko mi da ga hranim koliko god je gladan, kao dokle god se vraća kod činije vi mu dajte... Čudo od veterinara. Odmah sam ga promenila. a da, čika Petko jeste Bane Smile. Tamo idem. Od mog prvog šarplaninca pa sve do sada on mi je pazio na sve pse. Ja ne znam koji mi đavo bi da odem kod Vlade...
    Ali nećemo više o tome, skrenusmo sa teme, a mene baš zanima šta je na kraju bilo sa ovim mališanom. Da li su otkrili o čemu se radi... Pišiteeeeeeeeeeeeeeee
    cikajoca
    cikajoca


    Broj poruka : 125
    Godina : 63
    Lokacija : Brčko DC
    ime psa : Bobi
    Datum upisa : 29.11.2010

    Pomoc Empty Re: Pomoc

    Počalji  cikajoca Čet 06 Jan 2011, 23:26

    Posumnjao sam da se nije ubo i pregledao shape-nema nishta. Pri pregledu-bilo gde da prodjesh rukom i da opipash ne boli ga-kompletno telo.
    I Bobi je imao sličan problem samo što je počeo malo hramati na zadnju nogu. Isto sam ga prepipavao i nisam našao ništa, ali kad sam otišao kod veta, čovjek je iz prve našao gdje ga boli. Podvukao mu je ruku sa unutrašnje strane butine i on je odmah zacvileo. To je bilo jedino mjesto gdje ja nisam pipao. Probaj da nije slično, vjerovatno se tu nisi sjetio da pritisneš , kao ni ja.
    Bobi je četiri dana primao boce mada ga je od prve prošlo. Sad je sve ok Very Happy
    Zaboravih da kažem , Bobi takođe jede kuvanu hranu, stolica mu je ok , samo treba davati rižu ukoliko je stolica nekad mekša.
    avatar
    Pedja76a


    Broj poruka : 6
    Godina : 47
    ime psa : Laki
    ime psa : Laki
    Datum upisa : 03.01.2011

    Pomoc Empty Re: Pomoc

    Počalji  Pedja76a Sub 08 Jan 2011, 08:39

    Odmah sam ga promenila. a da, čika Petko jeste Bane Smile. Tamo idem. Od mog prvog šarplaninca pa sve do sada on mi je pazio na sve pse. Ja ne znam koji mi đavo bi da odem kod Vlade...
    Ali nećemo više o tome, skrenusmo sa teme, a mene baš zanima šta je na kraju bilo sa ovim mališanom. Da li su otkrili o čemu se radi... Pišiteeeeeeeeeeeeeeee[/quote]

    Hvala puno za preusmerenje Smile Kod chika Baneta sam bio i nije zlezda. Kompletno je pregledan i reko da nije povreda vec je neki parazit je u pitanju,pa pusta te zajebancije i on je zbog toga dobio te napade 2x (zadnji deo ne kontrolishe 2-3min i onda kao da nishta nije bilo) ,zatim bol pri manjem skoku(pentranje na krevet i silazenje) da bi kasnije bio i bol ujtru kad se probudi pa kad treba da se protegne (zadnje noge). Dobio je tabletice protiv parazita 8kom (Prazinon), 4 sad i 4 za dve nedelje pa na kontrolu.
    Pre chetri meseca sam otisho bio u Solun poslom i ostavio da mu moji daju al oni su mu dali dozu onakvu jos kad je bio mali - skoro nishta (nisu znali) i zbog toga sve.Dosho sam 7 dec i mislio da je to resheno...
    Sad je ok,pocheo je o5 da skache i da juri Smile



    Sasska
    Sasska


    Broj poruka : 1213
    Godina : 43
    Lokacija : Beograd, BV
    ime psa : Ra
    Datum upisa : 08.09.2010

    Pomoc Empty Re: Pomoc

    Počalji  Sasska Sub 08 Jan 2011, 11:14

    Redovno kontrolisi to sa parazitima...
    Kod nas je bila slicna prica sa parazitima pa se na kraju ispostavilo da ima epilepsiju.
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Pomoc Empty Re: Pomoc

    Počalji  Berna Sub 08 Jan 2011, 12:58

    A koji parazit? Ovi crevni ili?
    johnyAstor
    johnyAstor
    Admin


    Broj poruka : 1703
    Lokacija : Lazarevac - Valjevo
    ime psa : Astor
    Datum upisa : 13.09.2008

    Pomoc Empty Re: Pomoc

    Počalji  johnyAstor Sub 08 Jan 2011, 15:24

    Promenite naslov temi, po tacki 2. Pravilnika LFC Foruma



    ________________________
    LFC Team
    Sasska
    Sasska


    Broj poruka : 1213
    Godina : 43
    Lokacija : Beograd, BV
    ime psa : Ra
    Datum upisa : 08.09.2010

    Pomoc Empty Re: Pomoc

    Počalji  Sasska Sub 08 Jan 2011, 23:45

    Berna ::A koji parazit? Ovi crevni ili?

    Da ovi crevni paraziti i gliste. Migriraju kroz jetru, pluca, mozak,... i mogu da izazovi i epi napade.
    http://www.veterina-buja.com/news.php?readmore=46

    evo ovde imas o parazitima glistama pantljicarama....





    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Pomoc Empty Re: Pomoc

    Počalji  Berna Ned 09 Jan 2011, 09:19

    E hvala, nisam to znala!

    Sponsored content


    Pomoc Empty Re: Pomoc

    Počalji  Sponsored content

      Similar topics

      -

      Sada je Ned 28 Apr 2024, 23:30