Forum • Labrador fan club

Labradorizuj se na Labrador fan club-u!!!
Ukoliko imate problema na naslovnoj strani,što Vam se cela naslovna stranica pomera sa desna na levo,pokusajte umesto ,,internet explorer'a" da koristite ,,operu" ili ,,mozilla firefox". Nešto više o tome pročitajte u forumu ,,kritike,ideje,pohvale,obavestenja..." u temi ,,savet u vezi sa internet explorer-om".
Hvala na razumevanju.
LFC Team

Join the forum, it's quick and easy

Forum • Labrador fan club

Labradorizuj se na Labrador fan club-u!!!
Ukoliko imate problema na naslovnoj strani,što Vam se cela naslovna stranica pomera sa desna na levo,pokusajte umesto ,,internet explorer'a" da koristite ,,operu" ili ,,mozilla firefox". Nešto više o tome pročitajte u forumu ,,kritike,ideje,pohvale,obavestenja..." u temi ,,savet u vezi sa internet explorer-om".
Hvala na razumevanju.
LFC Team

Forum • Labrador fan club

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

+3
paun
ViPns
crnilord
7 posters

    Neprijatan miris- pomoc?

    crnilord
    crnilord


    Broj poruka : 23
    Godina : 32
    ime psa : LORD
    Datum upisa : 08.05.2012

    Neprijatan miris- pomoc? Empty Neprijatan miris- pomoc?

    Počalji  crnilord Ned 23 Jun 2013, 12:52

    Pozdrav  svima,imam pitanje vezano za neprijatan miris. Imam crnog labradora,starog 15 meseci. od malena se kupao u rekama i na vikendici gde ima jezero i uvek je sve bilo ok,posle toga ga operem obicnom vodom i sve bude normalno. veterinar nam je preporucio da zbog cesceg kupanja (svaki vikend je na vikendici i okupa se po desetak puta dnevno,cak i zimi) advantix stavljam na dve nedelje. od hrane mu dajem royal canin,jogurt i tunjevinu. Dajem mu i neke poslastice za ciscenje zuba jer sa pastom ili sprejem za zube ne moze da mu se pridje.. naime,pre mesec dana je poceo uzasno da smrdi,kao na crkotinu,kupala sam ga samponom,davala sam mu neke ampule protiv smrada ali nista nije pomoglo.. toliko smrdi da kada lezi na jednom mestu bukvalno ne moze da se bude pored njega... da li neko ima ideju sta moze da bude u pitanju i kako da se resimo neprijatnog mirisa? hvala unapred...
    ViPns
    ViPns


    Broj poruka : 1158
    Godina : 47
    Lokacija : Novi Sad
    ime psa : Ariel
    ime psa : Nakoma
    Datum upisa : 29.05.2010

    Neprijatan miris- pomoc? Empty Re: Neprijatan miris- pomoc?

    Počalji  ViPns Ned 23 Jun 2013, 13:26

    Kakva mu je stolica,da li si mu menjala hranu u zadnje vreme da li se cudno ponasa (nervozan,vuce zadnjicu,pokusava da je olize i sl)? Moj savet odvedi ga kod veterinara da mu pregleda paraanalne zlezde,moguce da se zbog toga oseca,posto pretpostavljam da to ne umes sama, inace to ume da bude cest problem kod pasa.

    Jedan dodatak po licnom iskustvu nista od tih "specijalnih" dodataka tipa ampula protiv smrada, mirisnih sampona,sampona za sjaj dlake i sl. ne moze pomoci jer pas ima svoj miris i ne mozes ga nicim promeniti kao ni kvalitet dlake mozes samo naskoditi svom psu, osim u slucajevima kada veterinar ustanovi neki problem i prepise sredstvo za lecenje u svim ostalim slucajevima kvalitetna ishrana (i genetsko nasledje) obezbedjuje psa sjajne, kvalitetne dlake i normalnog mirisa!
    paun
    paun


    Broj poruka : 375
    Godina : 47
    Lokacija : Negotin
    ime psa : Ben....
    Datum upisa : 23.01.2011

    Neprijatan miris- pomoc? Empty Re: Neprijatan miris- pomoc?

    Počalji  paun Ned 23 Jun 2013, 16:03

    Meni je palo napamet opet iz iskustva da hoće leti da se boksevi ne održavaju kako treba pa se psi umirišu. Ako je pas zdrav što će te proveriti kod veterinara probajte sa blagim rastvorom jabukovog sirćeta.
    ViPns
    ViPns


    Broj poruka : 1158
    Godina : 47
    Lokacija : Novi Sad
    ime psa : Ariel
    ime psa : Nakoma
    Datum upisa : 29.05.2010

    Neprijatan miris- pomoc? Empty Re: Neprijatan miris- pomoc?

    Počalji  ViPns Pon 24 Jun 2013, 00:43

    E da podrzavam ovo sto je rekao Paun,ako je na betonu onda hoce da se desi od mokrace koju beton bas ne moze da upije da se "umirisu" i ovo sa sircetom deluje (razblazite ga u vodi 5:1 ili manje) natopite krpu u taj rastvor i prbrisete psa, na taj nacin ja tretiram stence kad su mali. Zaboravio sam da vam napomenem moze da se oseca i ako ima upalni proces u uvetu pa bi i to trebalo iskontrolisati. U svakom slucaju najbolje prvo pregled kod veterinara!
    crnilord
    crnilord


    Broj poruka : 23
    Godina : 32
    ime psa : LORD
    Datum upisa : 08.05.2012

    Neprijatan miris- pomoc? Empty Re: Neprijatan miris- pomoc?

    Počalji  crnilord Pon 24 Jun 2013, 08:29

    Hvala svima na odgovoru.. nije u boksu,u kuci je sa nama,a nuzdu obavlja u setnji... Nisam mu menjala nista u ishrani,ovako se hrani oduvek.. izgleda da je najbolje da ga odvedem kod veterinara.. Juce sam ga brisala sircetom i nista se nije promenilo... Hvala i pozdrav.
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Neprijatan miris- pomoc? Empty Re: Neprijatan miris- pomoc?

    Počalji  Berna Pon 24 Jun 2013, 09:44

    Vala hoce i od cestog kupanja da se usmrdi, pretpostavljam od vode koja se zadrzava u dlaci.
    zampa
    zampa


    Broj poruka : 260
    Godina : 40
    ime psa : Badu
    Datum upisa : 29.04.2012

    Neprijatan miris- pomoc? Empty Re: Neprijatan miris- pomoc?

    Počalji  zampa Pon 24 Jun 2013, 11:11

    A jeste, i to na nešto buđavo, smrdljive noge i slične smradove.
    shljucka
    shljucka


    Broj poruka : 64
    Godina : 46
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Paša
    ime psa : Lord Simonis
    Datum upisa : 25.12.2010

    Neprijatan miris- pomoc? Empty pozzz

    Počalji  shljucka Pon 02 Sep 2013, 19:50

    Nisam siguran ali 99% je u pitanju hrana...Verovatno se zasitio hrane i reaguje tako,bar sam ja imao takvo iskustvo...Pasa je od kada sam ga uzeo iz odgajivacnice pa do tada jeo Joseru i poceo je odjednom da se oseca,toliko da kada pridjem blizu zgrade posto zivim u prizemlju ne mogu da dodjem do daha...Uglavnom vodio sam ga kod nekoliko veterinara i svi su imali drugacije misljenje od toga da su u pitanju paraanalne zlezde,preko toga da se nije pario,pa i to da nije dovoljno aktivan,elem u pitanju je bila hrana,cim sam promenio ishranu,posle dva-tri dana je prestao smrad i vise se nije osecao...
    tara lab
    tara lab


    Broj poruka : 4
    Godina : 28
    Lokacija : Loznica
    ime psa : TARA
    Datum upisa : 08.03.2014

    Neprijatan miris- pomoc? Empty Re: Neprijatan miris- pomoc?

    Počalji  tara lab Sub 08 Mar 2014, 13:24

    Muzjaci vise smrde od zenki zbog jacih hormona, moze se smanjiti redovnim pranjem prostora u kom se pas nalazi i redovnim izvodjenjem psa na kupanje (na reku,jezero..)
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Neprijatan miris- pomoc? Empty Re: Neprijatan miris- pomoc?

    Počalji  Berna Sub 08 Mar 2014, 20:37

    tara lab ::Muzjaci vise smrde od zenki zbog jacih hormona, moze se smanjiti redovnim pranjem prostora u kom se pas nalazi i redovnim izvodjenjem psa na kupanje (na reku,jezero..)

    "Smrde zbog hormona". Pa i zenke imaju hormone.

    I nije tacno da muzjaci vise smrde od zenki.

    Sponsored content


    Neprijatan miris- pomoc? Empty Re: Neprijatan miris- pomoc?

    Počalji  Sponsored content

      Similar topics

      -

      Sada je Pet 10 Maj 2024, 11:51