Forum • Labrador fan club

Labradorizuj se na Labrador fan club-u!!!
Ukoliko imate problema na naslovnoj strani,što Vam se cela naslovna stranica pomera sa desna na levo,pokusajte umesto ,,internet explorer'a" da koristite ,,operu" ili ,,mozilla firefox". Nešto više o tome pročitajte u forumu ,,kritike,ideje,pohvale,obavestenja..." u temi ,,savet u vezi sa internet explorer-om".
Hvala na razumevanju.
LFC Team

Join the forum, it's quick and easy

Forum • Labrador fan club

Labradorizuj se na Labrador fan club-u!!!
Ukoliko imate problema na naslovnoj strani,što Vam se cela naslovna stranica pomera sa desna na levo,pokusajte umesto ,,internet explorer'a" da koristite ,,operu" ili ,,mozilla firefox". Nešto više o tome pročitajte u forumu ,,kritike,ideje,pohvale,obavestenja..." u temi ,,savet u vezi sa internet explorer-om".
Hvala na razumevanju.
LFC Team

Forum • Labrador fan club

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

+27
Nade
tami_lab
Leo III
ViPns
Acilim22
Milica90
Ben_Bella
tea
marin01234
Astor The Great King
daca
Goca__95
Senada
Milla333
JovanaJoja
SerbiaN|EaglE
drobac93
shma
thedule
Jepur0
Sladja
Hudini
VLADA M
yovanna
Ferhatinho
johnyAstor
Berna
31 posters

    Dve linije labradora

    ViPns
    ViPns


    Broj poruka : 1158
    Godina : 47
    Lokacija : Novi Sad
    ime psa : Ariel
    ime psa : Nakoma
    Datum upisa : 29.05.2010

    Dve linije labradora - Page 6 Empty Re: Dve linije labradora

    Počalji  ViPns Sub 22 Mar 2014, 08:06

    Da krenemo od ove izjave:
    "Ali to se vec desava, u priplod se pusta sve i svasta, a opet, nisu neprepoznatljivi. Imas i labradore visoke i 80 cm i teske 80kg, imas sa duzim i kracim njuskama, imas one sto vise lice na pticare i one sto vise lice na rotvajlere, sa duzim i kracim usima, sa roze njuskama i usnama, pa opet svi su oni labradori. Imas labradore koji donose divljac, one koji traze prezivele u rusevinama, one koji vode slepe, one koji skacu u okean da spasu davljenike i one koji se izlezavaju na kaucu. Svi su oni labradori!"

    Naravno da su svi oni labradori,ali ako se takvi budu dalje razmnozavali bice sve razlicitiji i razlicitiji. Kako ne mozews da shvatis da zahvaljujuci postojanju standarda postoji i rasa psa. Pa zasto si onda uzela rasnog psa ako ti nije bitan standard???? Zasto nisi udomila neko stene sa ulice ako nisi zelela unapred da znas kako ce on izgledati i kakvog ce karaktera biti?
    Prvo ne razumem zasto sad spominjes Kukija i kakve veze on ima sa ovom pricom i ko je uopste tebi rekao da je petica na izlozbi dovoljna za pustanje psa u priplod??? Takvi kakve ti spominjes uglavnom i poticu od takvih ne proverenih roditelja sa po jednom peticom. Kukijev izgled ne mogu sa sigurnoscu da procenim jer psa nisam video uzivo,ali i ako nije "savrseni" primerak (kako ti kazes) i dalje je izgledom labrador i ne spada u tu grupu "nestandardnih" labradora. Apsolutno podrzavam tvoj stav o ne pustanju psa u priplod dok nemas dovoljno znanja i to je zrelo razmisljanje ali opet nema veze sa ovom temom!!!
    Druga stvar odakle ti sad ovo:
    "Tako da nije sve bas tako jednostavno, nije "standard" jedini i pravi razlog za pustanje psa u priplod, cak i savrsenih proporcija on moze karakterno da ne odgovara rasi ili da prosto ima HD D ili neku drugu genetsku manu, moze stene da mu oslepi oko 6. godine zivota od retinalne displazije itd itd. Sa druge strane mozes da imas psa sa slabijim kosturom, duzim nogama i spicastijom njuskom koji je genetski sasvim zdrav i koji je odlican vodic slepih - a te organizacije zele bas takvog psa, bas takvog karaktera, i pustanjem tog psa u priplod povecavaju verovatnocu da dobiju stence koji ce izrasti u pse stvorene "bas za taj posao".

    Ko je ikada rekao da je standard jedini razlog za pustanje psa u priplod naravno da su potrebni i medicinski testovi, o tome smo vec istupili tastature i vrlo dobro znas da nam se tu misljenja poklapaju, a karakter je i opisan u standardu tako da i taj deo je standardizovan.
    Ono sto ja pokusavam da ti objasnim je da ne postoji razlog za pustanje psa u priplod ako ima samo jednu dobru osobinu, bio to izgled karakter ili zdravlje jer imamo toliko labradora da bi trebalo da se potrudimo da u priplod pustamo samo pse koji zadovoljavaju sve tri oblasti, jer u jednom leglu svako stene mora zadovoljavati sve karakteristike rase (u manjoj ili vecoj meri) jer u suprotnom gubimo smisao postojanja rase, zato i jesam protivnik postojanja "radnih i paradnih linija". Moras shvatiti da recimo na primeru koji si ti dala verovatnoca je mala da stene nasledi bas te karakteristike koje ima samo taj pas koji se pari, ta tvoja izjava me podseca na onu protiv koje si pisala redovno: "moj pas je savrsen kucni ljubimac i zelim da imam njegovo stene". Kada kupujes labradora ocekujes da stene koje kupis ima neku fizicku gradju i karakter koji ti odgovara,a takvim nacinom koji ti sad (odjednom) zastupas dolazimo do situacije da ce u jednom leglu neki stenci biti kad porastu dugonogi i vitki a drugi kratkonogi i pretkatkih njuski a to ces saznati tek kad stene poraste i na taj nacin se GUBI SMISAO POSTOJANJA RASE
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Dve linije labradora - Page 6 Empty Re: Dve linije labradora

    Počalji  Berna Sub 22 Mar 2014, 18:00

    Nemoj da se hvatas za detalje, vec za poentu, a moja poenta je ukratko: standard treba da postoji, ali treba da se sagleda sira slika, dakle da se uzmu u obzir i drugi faktori, kao sto je zdravlje, karakter, nagon, odgajivacki plan. Standard nije "sve ili nista", uostalom, rase su stvorene za odredjene svrhe i postojale su i pre nego sto su zvanicno priznate od strane kinoloskih drustava, odnosno pre standarda.

    Kukija sam uzela kao primer jer nisam htela da uzimam tudje pse kao primer (uglavnom se uvrede ako im kazes da im pas ima kriv rep, slab kostur, presiroke grudi itd). Sa tim u vezi, "savrsen" pas nacrtan na standardu ne postoji, i nikada nece postojati, svi ce rasni psi imati manje ili vece nedostatke, manje ili vece mane, i mislim da je pojam "standarda" omanuo u tome sto se bas ide ka "savrsenstvu" i "perfekcionizmu", a to uopste nije cilj (a sa druge strane imamo zanemarivanje drugih bitnih faktora, kao sto je zdravlje i karakter).

    Sto se tice varijeteta u okviru rase, tu se ne slazem sa tobom da je to losa stvar, po meni uopste nije. Umesto armije bolesnih klonova, dobro je da imamo malo varijabilnosti. Ovo prvo je po meni bolesno, ne znam kako bih se drugacije izrazila. Labradora ces prepoznati iz aviona, ne treba ti standard da ti to kaze. Cak i ako ima svetle oci i roze njusku, na njegovim papirima ce pisati "Labrador Retriver", jedino sto je potrebno jeste da oba roditelja dobiju tu "famoznu peticu" - sto ti kazes da nije dovoljno - pa kako nije, ako standard kaze da su odlicni primerci?  silent 

    Eto za kraj Petre, reci mi da li je ovo, po tebi, labrador? Ako nije, zasto? Ako jeste, opet zasto?

    Dve linije labradora - Page 6 Fenway_Brock_9Y708D-156

    Dve linije labradora - Page 6 Fenway%20Brock%20(1)

    Dve linije labradora - Page 6 Brock_with_pheasant



    Kad mi odgovoris, napisacu detalje o ovom psu.

    Uzgred, pas ima pedigre.

    ViPns
    ViPns


    Broj poruka : 1158
    Godina : 47
    Lokacija : Novi Sad
    ime psa : Ariel
    ime psa : Nakoma
    Datum upisa : 29.05.2010

    Dve linije labradora - Page 6 Empty Re: Dve linije labradora

    Počalji  ViPns Sub 22 Mar 2014, 21:11

    Pas ima prelepu glavu, na prvoj i poslednjoj slici,ali srednja slika je prepravljana pa je necu komentarisati,ako imas originalnu sliku postavi je!
    I opet ti zapela za jednu stvar,stalno pises o izgledu psa i pricas o standardu,pa u standardu je opisan i karakter a ne samo izgled, a zdravlje svako normalan podrazumeva. E sad ti svo vreme zelis da odvojis te tri stvari i da predstavis dobrim labradorima one koji poseduju samo jedan kvalitet od ta tri a ja ti kazem za mene nikada nece biti dobar labrador onaj koji ne poseduje bar minimum kvaliteta od sve tri oblasti i ne shvatam tvoju potrebu da sve predstavis drugacijim nego sto jeste!


    Poslednji izmenio ViPns dana Sub 22 Mar 2014, 21:25, izmenjeno ukupno 1 puta
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Dve linije labradora - Page 6 Empty Re: Dve linije labradora

    Počalji  Berna Sub 22 Mar 2014, 21:17

    Pa reci zasto neces da komentarises... Nije po standardu... je l'? Wink

    Ok, pretpostavljam da treba da se slozimo da se ne slazemo. Kako bilo da bilo, radne linije postoje, i to je cinjenica. Svidjalo se to nama ili ne. Kao sto postoji ona druga krajnost gde labradori vise lice na mastife nego na labradore. Na kraju krajeva, sve se svede na to da o ukusima i bojama ne treba raspravljati.

    Sve tri slike koje sam postavila su slike istog psa. Pas se zove Fenway Brock.

    Poreklom je iz radnih linija (pogledaj titulu FtCH ispred nekih imena) a odgajivacnica je britanska i bave se uzgojem radnih labradora 25 godina.Zovu se Fenway Labradors.

    http://www.fenwaylabradors.co.uk/pdfs/Fenway%20Brock.pdf


    Brock

    ViPns
    ViPns


    Broj poruka : 1158
    Godina : 47
    Lokacija : Novi Sad
    ime psa : Ariel
    ime psa : Nakoma
    Datum upisa : 29.05.2010

    Dve linije labradora - Page 6 Empty Re: Dve linije labradora

    Počalji  ViPns Sub 22 Mar 2014, 21:28

    Ko je rekao da psa nije po standardu,ja samn rekao da slika nije originalna kao sto i nije i da ne znam sta je prepravljano na njoj ali je prepravljana i takve slike ne komentarisem!!!!!
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Dve linije labradora - Page 6 Empty Re: Dve linije labradora

    Počalji  Berna Sub 22 Mar 2014, 21:30

    Sta je prepravljeno  Suspect 

    Nista nije prepravljeno.


    http://www.fenwaylabradors.co.uk/lab_brock.htm

    Pogledaj i video.
    ViPns
    ViPns


    Broj poruka : 1158
    Godina : 47
    Lokacija : Novi Sad
    ime psa : Ariel
    ime psa : Nakoma
    Datum upisa : 29.05.2010

    Dve linije labradora - Page 6 Empty Re: Dve linije labradora

    Počalji  ViPns Sub 22 Mar 2014, 21:37

    Druga slika je prepravljena pa to i budala vidi,pogledaj vrat psa,zar ne vidis usecen povodac kog nema na slici,pogledaj drvece u pozadini,senke,......
    I odakle ti ideja ta taj pas nije po standardu, pa ti stvarno pojma nemas ni o standardu niti o labradorima!!!
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Dve linije labradora - Page 6 Empty Re: Dve linije labradora

    Počalji  Berna Sub 22 Mar 2014, 21:42

    A ti pojma nemas o slikama Wink

    Pas po standardu by petar

    Dve linije labradora - Page 6 Capture_zpsb3fd06c3


    Pas po standardu by westminster sudija

    Dve linije labradora - Page 6 SR39094901_zpsb9802f8e


    Ne znam za vas, ali ja mislim da su skroz isti!  affraid 
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Dve linije labradora - Page 6 Empty Re: Dve linije labradora

    Počalji  Berna Sub 22 Mar 2014, 21:52

    Cisto ono Petre, posto si i odgajivac jelte, da se malo "prisetis" standarda u koga se kunes. Boldovala sam ti neke stvarcice. Da lakse vidis.

    LABRADOR STANDARD

    OPSTI IZGLED:
    Snazno gradjen, kratak u slabinskom delu, vrlo pokretan. Siroka lobanja. Grudi i rebra duboki i dobro zaobljeni. Sirok i snazan u slabinskom delu i zadnjim nogama.

    KARAKTERISTIKA:
    Uravnotezen, veoma budan, odlicnog nosa, mekih usta, sa odusevljenjem ide u vodu, ima sposobnost prilagodjavanja u predanog pratioca.



    NARAV:
    Inteligentan, oprezan i poslusan. Prijateljske prirode, nikada sa znacima agresivnosti ili jasne plasljivosti

    GLAVA I LOBANJA:
    Siroka lobanja sa jasnim stopom, dobro modelirana bez mesnatih obraza. Vilice srednje duzine, pune snage ne spicaste.

    OCI:
    Srednje velicine, pokazuju inteligenciju i dobru narav. Braon ili boje lesnika, sto tamnije to bolje.

    USI:
    Ne velike ili teske, dobro prilaezu uz glavu, visoko i prilicno dobro unazad usadjene.

    ZUBALO:
    Vilice i zubi snazni sa perfektnim pravilnim i makazastim zubalom, pri cemu gornji sekutici bez medjuprostora pokriva sekutice donje vilice. Zubi postavljeni
    vertikalno u vilici.

    VRAT:
    Suv, jak, pun snage prelazi u dobro postavljene plecke.

    TELO:
    Grudi dobre sirine i dubine, jako zaobljena, bacvasta rebra, ravna gornja linija. Siroke kratke i snazne slabine.

    SAPE:
    Okrugle, kompaktne sa dobro izrazenim jastucicima.

    REP:
    Veoma debeo u korenu, ravnomerno se suzava ka vrhu, srednje duzine, bez zastavica, ipak odlakan celom duzinom, kratkom, debelom i gustom dlakom, koja ga cini okruglim. Pomera ga radosno, ipak ne treba da bude nosen iznad ledja.

    KRETANJE:
    Slobodno osvaja prostor, pri tome prednje i zadnje noge su ravne i paralelne.

    DLAKA:
    Kratka, gusta, ne talasasta, bez zastava. Prilicno ostra poddlaka, odoleva losem vremenu.

    BOJA:
    Jednobojno crna, zuta ili cokoladno braon. Zuta je od svetlije krem boje do lisicje crvene. Cokoladna moze varirati od svijetlije do tamne cokoladno braon boje. Bilo koja druga boja ili kombinacija boja vodi diskvalifikaciji. Prihvatljiva je mala bela fleka na grudima.


    VISINA:
    Idealna visina grebena:
    --muzjaci 56-57cm
    --zenke 54-56cm

    TESTISI:
    Muzjaci trebaju da imaju dva normalno razvijena testisa, potpuno spustena u skrotum.
    ViPns
    ViPns


    Broj poruka : 1158
    Godina : 47
    Lokacija : Novi Sad
    ime psa : Ariel
    ime psa : Nakoma
    Datum upisa : 29.05.2010

    Dve linije labradora - Page 6 Empty Re: Dve linije labradora

    Počalji  ViPns Sub 22 Mar 2014, 22:56

    Vidi bez uvrede ali imam osecaj da pises samo da bi isprovocirala nekog a ne da bi nesto konstruktivno napisala ili naucila nesto posto ti znanja ocigledno fali i vrlo cesto pises postove suprotnih misljenja,verovatno kako sta novo procitas na internetu (to ti je ocigledno jedini izvor informacija) Treba da pises o ishrani i nezi pasa jer to znas,a o stvarima vezanim za rasu i njen standard i pravce u kojima ide rasa moras jos puno toga da naucis. Meni licno je stvarno vise dosta da se raspravljam sa nekim ko ne zeli da se osvrne oko sebe poseti neku kinolosku manifestaciju bila ona radna ili exterijerna,porazgovara sa ljudima koji ozbiljno rade sa svojim psima, oseti nesto konkretno i onda donese svoje misljenje na osnovu licnog iskustva u radu sa psima ili na osnovu posmatranja pasa koji su vredni pomena a ne na osnovu slika i tudjih misljenja ispisanih na forumima i slicnim stranicama!

    P.S. Pas na drugoj slici ima talasastu dlaku....ako vec oces odstupanja od standarda (na stranu sto je pregojen)
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Dve linije labradora - Page 6 Empty Re: Dve linije labradora

    Počalji  Berna Ned 23 Mar 2014, 09:35

    Ja sam i pokusala da vodim konstruktivnu raspravu sa tobom a ti si taj koji je krenuo sa vredjanjem na licnom planu "ma ti nemas pojma".. Ako te suprotna misljenja provociraju, mozda bi trebalo da poradis na svojim zadrtim shvatanjima.


    PS. Taj pas je dobio BOB.
    Nade
    Nade
    moderator


    Broj poruka : 553
    Godina : 32
    ime psa : Pepa
    Datum upisa : 10.11.2011

    Dve linije labradora - Page 6 Empty Re: Dve linije labradora

    Počalji  Nade Pet 28 Mar 2014, 21:05

    Ja jesam napisao sta je za mene labrador, mislim da netju opet da govorim o tome. Standard opisuje kako treba pas da izgleda. Standard je izmenjen, dodati su stavki, tako da Berna, nije da ti prkosim ali taj pas sta si postavila na danasna specijalka, ne bi prosao dobro makar i kod sudija sta preferira i odgaja engleske linije.

    Ti si citirala standard ali ja standard ne mogu da vidim kod taj pas, prvo meni se glava ne svidja(govorim za prve slike) za mene taj pas ima duza njiska ima divergentne linije i mozda ima nesto blazi stop(to ne mogu da vidim). Kod taj pas ja bih voljela da ima nesto shiriji lobanj. Drugi deo, shirine, kostur nema ga, jednostavno to je lak tip na labrador, medjutim ne ono sta standard opisuje, pas nije kompaktan, dugacak je i posto je to muzjak, on meni lici na zenka, nezan je, zenstven. JA hotju da ga ima bre Very Happy

    Znaci, ovo je neko moj nacin gledanja standarda, ono sta ja zelim i ono sta prema ja idem. Ameri su imali preteski zaista preteski psi, englezi su imali lepi psi ali pokvarili su se nazalost. Sad kako sta vidim ameri su se osvestili pa su poceli da balansiraju mada jos ima neke odgajivace sta teraju taj fazon. Prema mene jedini sta su uspeli zadrzati neki kvalitet tokom godina su Skandinavci.

    I za kraj, standard ne kaze field primerok ili izlozbeni primerok, standard kaze Labrador Retriver. I Petre, ne slazem se sa tobom da je i pedigre danas verodostojan dokaz za krvnosti pasa, svi znamo da se pedigrea mogu kupiti i odstampati. Tako da...ne znam kako tje rasa itji dalje, ja znam sta ja zelim u buducnost.
    Dve linije labradora - Page 6 MallornsCoffeeTime23mes_zpsdc9ffc7d
    Mallorn`s Coffe Time

    a ovo je njegova klinka 4.5 meseci
    Dve linije labradora - Page 6 AthenaPallasBlcampChocolate45_zps77750eab
    Dve linije labradora - Page 6 AthenaPallasBlckampChocolate45mesecihead_zpsf3165670
    Athena Pallas Black&Chocolate
    Ben_Bella
    Ben_Bella


    Broj poruka : 3047
    Godina : 25
    ime psa : Ben
    ime psa : Bella
    Datum upisa : 12.01.2012

    Dve linije labradora - Page 6 Empty Re: Dve linije labradora

    Počalji  Ben_Bella Pet 28 Mar 2014, 23:16

    Nade ::
    Dve linije labradora - Page 6 AthenaPallasBlckampChocolate45mesecihead_zpsf3165670
    Athena Pallas Black&Chocolate
    Koliko lepu glavicu ima, odusevljena sam!!! I love you  A i gradja joj je extra! What a Face 
    ViPns
    ViPns


    Broj poruka : 1158
    Godina : 47
    Lokacija : Novi Sad
    ime psa : Ariel
    ime psa : Nakoma
    Datum upisa : 29.05.2010

    Dve linije labradora - Page 6 Empty Re: Dve linije labradora

    Počalji  ViPns Ned 30 Mar 2014, 15:18

    A meni se bas ne svidja nesto ta glava od te mlade kujice,nije tipicna malrons glava,ali to nema veze sa standardom vec je licni ukus kao i inetrpretacija standarda u delu "snazno gradjen" i "siroka lobanja"....nigde nisu date mere tako da je to slobodna procena sta znaci snazno i siroko i koliko to treba da bude,zato ja i pisem stalno da se konkurencija na takmichenjima (bila ona u lepoti ili radu) mora povecati jer jedino na taj nacin moze da se dodje do stvarno kvalitetnih primeraka,i ta razdvajanja na "radne" i "paradne" postoje samo zato jer se malo ljudi trudi da testira svoje pse u obe oblasti i na taj nacin dolazi do ekstrema u oba pravca.Niko ne moze da me ubedi da pas koji u mnogim (bitnim) stvarima odstupa od standarda moze da bude dobar radni pas jer je standard i pisan da bi se zadovoljile potrebe u radu,e sad uspehe nekih pasa (koji jako odstupaju od standarda) na utakmicama u radu pravdam opet tom malom konkurencijom pa oni i jesu bili najbolji od prikazanih,kao sto se desava i na eksterijernim izlozbama.
    Sto se tice Brocka ja nisam rekao da je pas po standardu,u brzini pisanja izostavio sam boldovan deo u recenici "I odakle ti ideja da ja mislim ta taj pas nije po standardu, pa ti stvarno pojma nemas ni o standardu niti o labradorima!!!" a rasprava je krenula ruznim tokom kao i obicno Embarassed 
    Naravno ne smatram ni da je toliko los kao sto vidim da neki smatraju,meni se licno taj oblik glave svidja za razliku od Nade,ali opet kazem to nema veze sa standardom vec je licna interpretacija istog. Nade pas ima nesto plici stop ali opet dovoljno izrazen,njuska mu jeste duza ali nije spicasta i po meni je u standardu,na snimku se vidi da je pas snazno gradjen (osim grudnog kosa) i nije pas duzi vec nema "bacvasta rebra" i grudni kos mu je slab i zato ti deluje dugacak i to mu je po meni jedina mana,opet ne znam koliko je pas star pa ako je mladji mozda ce mu se to i popraviti jer kao sto znas ima ih dosta koji se "krupnjaju" tek nakon godine dana i vise starosti. Naravno takvog psa sigurno nebi koristio u priplodu mojih kuja ali ne mogu da kazem da je los labrador.
    Svaka "linija" labradora je po standardu i pas koji nije po standardu jednostavno nije i ne moze mu se pripisati odredjena "linija" da bi se opravdao njegov nedostatak.
    Sto se tice linija koje si spominjala Nade,tu nam se ukusi razlikuju,ja licno ne volim "tenkaste" labradore kao sto je vecina americkih linija (naravno ni one dugacke koje su isto tako smatrali americkim tipom),skandinavci su mi dobri u telu ali vrlo cesto imaju "okruglaste" glave sto mi se ne dopada jer volim jasno izrazene linije glave,drugi problem kod skandinavaca je taj sto vrlo cesto umeju da "iskacu" iz standarda visine i vrlo cesto imaju nesto duzu i talasastu dlaku.(naravno ne svi psi vec je to karakteristicno za mnoge primerke) Svaka "linija" ima svoje prednosti i mane i stvar je licnog ukusa u odabiru linija. U poslednje vreme sve vise se gubi ta podela jer dosta odgajivaca kombinuje razlicite linije u zelji da se dobiju sto bolji primerci a i u moderno vreme "razdaljine su smanjene" tako da se psi vise ne razvijaju u izolovanim sredinama i razlike u izgledu su sve manje tako da ih na odredjenom psu mogu primetiti samo jako iskusni koji se dugo godina bave labradorima.
    Nade
    Nade
    moderator


    Broj poruka : 553
    Godina : 32
    ime psa : Pepa
    Datum upisa : 10.11.2011

    Dve linije labradora - Page 6 Empty Re: Dve linije labradora

    Počalji  Nade Ned 30 Mar 2014, 18:07

    I Pepina glava se meni nije svidjala kao stene, to sam svakome govorila, ali taman napunila 2 godine ko da je grom uradio i promenila se je, to ja najbolje znam jer retko sam je gledala te sam mogla pratiti promene. E sad ja volim skandinavski oblik glave zato sta u njihovi izrazi nema grubost vec ima neka toplina, i taj oblik sve to kad sklopis dodje kao jedno. Vecina psi su takvi, Pepa je to povukla od svog oca, i to je nesto sta bih ja volela zadrzati kad bi radila odgoj. O ukusima se ne diskutira Smile

    p.s. mnogo me zanima kakva tje glava ova beba imati na 2 godine. Zdravje vidicemo je tad.

    pps Mala nije tipican Mallorn`s samo tata je.
    Ben_Bella
    Ben_Bella


    Broj poruka : 3047
    Godina : 25
    ime psa : Ben
    ime psa : Bella
    Datum upisa : 12.01.2012

    Dve linije labradora - Page 6 Empty Re: Dve linije labradora

    Počalji  Ben_Bella Ned 30 Mar 2014, 19:24

    Nade ::I Pepina glava se meni nije svidjala kao stene, to sam svakome govorila, ali taman napunila 2 godine ko da je grom uradio i promenila se je, to ja najbolje znam jer retko sam je gledala te sam mogla pratiti promene. E sad ja volim skandinavski oblik glave zato sta u njihovi izrazi nema grubost vec ima neka toplina, i taj oblik sve to kad sklopis dodje kao jedno. Vecina psi su takvi, Pepa je to povukla od svog oca, i to je nesto sta bih ja volela zadrzati kad bi radila odgoj. O ukusima se ne diskutira Smile

    p.s. mnogo me zanima kakva tje glava ova beba imati na 2 godine. Zdravje vidicemo je tad.

    pps Mala nije tipican Mallorn`s samo tata je.
    Meni se stvarno dopadaju takve glave jer sto kaze Nade, kao da imaju toplinu neku, ali mi se isto tako i ostale dopadaju. Isto sto je i ViPns napisao o dlaci skandinavaca mislim i ja. Vecina skandinavaca ima tu talasastu dlaku, sto mi se ne svidja bas puno...
    Ben_Bella
    Ben_Bella


    Broj poruka : 3047
    Godina : 25
    ime psa : Ben
    ime psa : Bella
    Datum upisa : 12.01.2012

    Dve linije labradora - Page 6 Empty Re: Dve linije labradora

    Počalji  Ben_Bella Ned 30 Mar 2014, 19:37

    Sve da pitam i zaboravim. Secate li se proslogodisnjeg Crufts-a, tj. labradora koji je bio R.BIS? Loch Mor Romeo. Koja je on linija i po cemu, zaista ne umem da ocenim. Nije tezak kao amerikanac, mozda me malo glava podseca na skandinavca, ali najvise mi izgleda kao englez. Pa ako neko zna da oceni,... hvala unapred. Smile
    Dve linije labradora - Page 6 2013_RLA_BOB_zps3e867b4f

    Dve linije labradora - Page 6 Rezervinis-BIS_zpsc7ab57c2

    Sponsored content


    Dve linije labradora - Page 6 Empty Re: Dve linije labradora

    Počalji  Sponsored content


      Sada je Uto 07 Maj 2024, 05:54