Forum • Labrador fan club

Labradorizuj se na Labrador fan club-u!!!
Ukoliko imate problema na naslovnoj strani,što Vam se cela naslovna stranica pomera sa desna na levo,pokusajte umesto ,,internet explorer'a" da koristite ,,operu" ili ,,mozilla firefox". Nešto više o tome pročitajte u forumu ,,kritike,ideje,pohvale,obavestenja..." u temi ,,savet u vezi sa internet explorer-om".
Hvala na razumevanju.
LFC Team

Join the forum, it's quick and easy

Forum • Labrador fan club

Labradorizuj se na Labrador fan club-u!!!
Ukoliko imate problema na naslovnoj strani,što Vam se cela naslovna stranica pomera sa desna na levo,pokusajte umesto ,,internet explorer'a" da koristite ,,operu" ili ,,mozilla firefox". Nešto više o tome pročitajte u forumu ,,kritike,ideje,pohvale,obavestenja..." u temi ,,savet u vezi sa internet explorer-om".
Hvala na razumevanju.
LFC Team

Forum • Labrador fan club

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

+5
askovicn
Berna
jasmina79
johnyAstor
yovanna
9 posters

    Apoteka u kuci

    yovanna
    yovanna


    Broj poruka : 1381
    Godina : 41
    Lokacija : Zrenjanin,Beograd
    ime psa : Bea
    Datum upisa : 10.05.2009

    Apoteka u kuci Empty Apoteka u kuci

    Počalji  yovanna Sre 25 Avg 2010, 10:48

    Apoteka u kuci.
    Pa da pocnemo ovako:

    1. Zavoji vise vrsta. Ja uvek praktikujem da imam jedan siroki i jedan uski zavoj. Do sada nismo imali na svu srecu neke ozbiljnije povrede osim rasecanja jastucica na sapama.

    2. Flaster, za pricvrscavanja samog zavoja. Bolji mi se pokazalo u praksi pricvrscavanje zavoja flasterom nego klasicnim vezom, pogotovo kod opet bandaziranja sapa.

    3. Vata- ne treba previse pisati o njoj siroka upotreba.

    4. Stapici za usi sto siri. Kad je oko ciscenja usiju tu treba biti oprezan moze se cistit samo vanjski dio usne skoljke a nikako zavlaciti stapice u unutrasnjost usnog kanala jer u tom slucaju mozete ostetiti cak i bubnu opnu. Za bolje ciscenje uha imate preparate koji se nakapavaju u uho, tzv. ceruminolitike koji dosta dobro ociste unutrasnjog usnog kanala koju ne mozete ocistiti stapicem.

    5. Jod. Koristim dve vrste joda i to: jod za ispiranje grla i usta i jod za rane. Kad pas ima uvecane krajnike i primetim belu sluz na njima (to se cesce desava kod mladjih pasa upala krajnika) onda se nakziprst stavi zavoj natopljen jodom za usta i grlo i ociste krajnici od te sluzi, u stvari to belo su bakterije koje se taloze na krajnicima. Takozvano tusiranje krajnika. Jod za rane malo je gusci i lepo susi samu ranu.

    6. Bivacyn. Bivacyn preporucujem u spreju jer lakse se nanosi osim kod dubljih rana gde obicno koristim Bivacyin u prahu. (odlican antibiotik)

    7. Dermo sprej, isto tako dosta dobar za rane sadrZi antibiotik hloramfenikol.

    8. Neostomosan. Neostomosan uvek imam po par ampulica, dobro preventivno sredstvo protiv sugarca, demodikoze, svih gljivicnih oboljenja ubija buve i krpelje stiti psa 7 dana od istih i omiljen je kod LOVACA u lovu u sumi. Jeftin je ja ga koristim jednom mesecno u toplijim mesecima tokom godine.

    9. Cinkvitaminska mast. Prizvodjac Veterinarski Zavod Zemun, kao sto samo ime govori cink isusuje ranice i obogacena je vitaminima te ubrzava zarastanje. Moja ocena je 5+

    10. Flogocid. Opet isti proizvodjac ubija sva gljivicna oboljenja. Sadrzi uginule bakterije i gljivice kao t.z.v. mrtva vakcina kad se nanese na obolelo mesto tera organizam da pojaca odbranu opet ocena 5+

    11. Hloramfenikol. Antibiotik na bazi penicilina kada pas ima upalu ociju (prepoznaje se po zelenom krmelju) nanosi se svega 3 dana pod doljnji kapak.

    12. Neomicin-deksametazon takodje veoma efikasno sredstvo za lecenje konjuktivitisa,a moze se naci u obliku kapi ili masti u humanim apotekama. Naravno prije svega kodu konjuktivitisa najbolje je ispiranje ociju sa kamilicom, znaci prirodnim putem.

    13. Carbo Medicinalis. OBRATITE PAZNJU NA OVO jako jeftin preparat! Koji SVI moramo da imamo u apoteci! UVEK ALI UVEK je prisutan kod mene, ako i u jednom trenutku posumljate da vam je pas OTROVAN! Odma se se stavi od 6 do 12 tableta (zavisno od velicine psa) direktno u grlo i zalije sa dec ili pola litre mleka. Naravno ovo sluzi samo kao prva pomoc jer ako sumnjate na trovanje trk veterinaru.

    14. Streptoksazol. Proizvodjac Pliva Zagreb. Nije ga lose imati u slucaju da pas ima konstantan proliv ocena 5+

    15. Toplomer. Ja koristim onaj digitalni brzi je i precizniji, normalno jedan koristimo mi a,drugi je za pse.

    16. Velika sprica. Kad pas nece da jede posle ili usled bolesti ili ne voli npr supu od pirinca dobro dodje.


    Malo i alternativne medicine:

    1. Propolis prirodni antibiotik i antiseptik sterilise svaku ranu ubrzava zarastanje, moze i da se popije ne donosi nikada nikome nista lose ne moze da se pretera ocena 10+..

    Takodje uzeto sa foruma Balkan kinology
    johnyAstor
    johnyAstor
    Admin


    Broj poruka : 1703
    Lokacija : Lazarevac - Valjevo
    ime psa : Astor
    Datum upisa : 13.09.2008

    Apoteka u kuci Empty Re: Apoteka u kuci

    Počalji  johnyAstor Sre 25 Avg 2010, 12:07

    + Otex kapi - nekoliko tubica nedeljno... Astorov problem sa usima..
    jasmina79
    jasmina79


    Broj poruka : 1381
    Godina : 45
    Lokacija : Bihac,BiH
    ime psa : Dante
    Datum upisa : 26.09.2008

    Apoteka u kuci Empty Re: Apoteka u kuci

    Počalji  jasmina79 Sre 25 Avg 2010, 22:28

    Dexsamethason kapi za oci nisu za svaku vrstu konjuktivitisa.....tako da treba oprezno s njim...on se koristi kod alergijskih....
    yovanna
    yovanna


    Broj poruka : 1381
    Godina : 41
    Lokacija : Zrenjanin,Beograd
    ime psa : Bea
    Datum upisa : 10.05.2009

    Apoteka u kuci Empty Re: Apoteka u kuci

    Počalji  yovanna Sre 25 Avg 2010, 23:58

    Ja se ogradjujem nisam ja pisala clanak samo preuzela... Smile
    Pa vi stavljaj te ono sto vi koristite tj.sta imate u svojoj kucnoj apoteci.
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Apoteka u kuci Empty Re: Apoteka u kuci

    Počalji  Berna Čet 26 Avg 2010, 22:17

    Epi-otic kapi za usi! Smile

    Odlican post Jovana!
    yovanna
    yovanna


    Broj poruka : 1381
    Godina : 41
    Lokacija : Zrenjanin,Beograd
    ime psa : Bea
    Datum upisa : 10.05.2009

    Apoteka u kuci Empty Re: Apoteka u kuci

    Počalji  yovanna Pet 27 Avg 2010, 10:21

    Hvala Berna! Very Happy
    askovicn
    askovicn


    Broj poruka : 60
    Godina : 37
    Lokacija : Backa Topola
    ime psa : Aba
    Datum upisa : 10.08.2010

    Apoteka u kuci Empty Re: Apoteka u kuci

    Počalji  askovicn Sre 15 Sep 2010, 15:10

    Koliko cesto svom psu cistite usi i koristite pro-biotic kapi?Moj Aba sad ima malo vise od 3 meseca i cisto sam mu usi stapicima dva puta do sada!
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Apoteka u kuci Empty Re: Apoteka u kuci

    Počalji  Berna Sre 15 Sep 2010, 17:30

    Nije dobro cistiti stapicima zato sto tako prljavstinu mozete jos dublje da ugurate u uvo i tako izazovete infekciju. Bolje umesto stapica koristiti vatu!

    Ja inace cistim epi-otic kapima svake 2 nedelje, ili po potrebi i cesce ako je uvo mnogo prljavo ili ima jak miris.
    askovicn
    askovicn


    Broj poruka : 60
    Godina : 37
    Lokacija : Backa Topola
    ime psa : Aba
    Datum upisa : 10.08.2010

    Apoteka u kuci Empty Re: Apoteka u kuci

    Počalji  askovicn Sre 15 Sep 2010, 20:38

    Ok,hvala... Very Happy
    ViPns
    ViPns


    Broj poruka : 1158
    Godina : 47
    Lokacija : Novi Sad
    ime psa : Ariel
    ime psa : Nakoma
    Datum upisa : 29.05.2010

    Apoteka u kuci Empty Re: Apoteka u kuci

    Počalji  ViPns Sre 15 Sep 2010, 22:17

    Super ti je post Yovana,nego zna li iko gde moze da se nabavi Bivacin u spreju? Meni je potreban i za humanu upotrebu ali ga nigde nema kazu mi da se vise ne proizvodi,postoji li mozda neka adekvatna zamena jer je strasno dobra stvar bar za prvu pomoc,(ponekad i trajno)
    Sasska
    Sasska


    Broj poruka : 1213
    Godina : 43
    Lokacija : Beograd, BV
    ime psa : Ra
    Datum upisa : 08.09.2010

    Apoteka u kuci Empty Re: Apoteka u kuci

    Počalji  Sasska Sre 15 Sep 2010, 23:25

    ViPns ::Super ti je post Yovana,nego zna li iko gde moze da se nabavi Bivacin u spreju? Meni je potreban i za humanu upotrebu ali ga nigde nema kazu mi da se vise ne proizvodi,postoji li mozda neka adekvatna zamena jer je strasno dobra stvar bar za prvu pomoc,(ponekad i trajno)


    Enbecin je zamena za Bivacin.
    Tin
    Tin


    Broj poruka : 62
    Godina : 40
    Lokacija : Novi Sad
    ime psa : Zex
    ime psa : Zex
    Datum upisa : 20.08.2010

    Apoteka u kuci Empty Re: Apoteka u kuci

    Počalji  Tin Čet 16 Sep 2010, 09:02

    Tako je, Enbecin je zamena, cena mu je oko 550 din (povoljnija opcija) Rolling Eyes
    nikolla
    nikolla


    Broj poruka : 270
    Godina : 36
    Lokacija : Ugrinovci - Zemun
    ime psa : Beti
    ime psa :
    Datum upisa : 11.08.2010

    Apoteka u kuci Empty Re: Apoteka u kuci

    Počalji  nikolla Čet 16 Sep 2010, 11:48

    Aureomycin violet spray. Mozes da ga koristis i u humane svrhe. Moj veterinar i ja smo probali na sebi, i bolje se pokazao od enbecina ili bivacina.
    Sasska
    Sasska


    Broj poruka : 1213
    Godina : 43
    Lokacija : Beograd, BV
    ime psa : Ra
    Datum upisa : 08.09.2010

    Apoteka u kuci Empty Re: Apoteka u kuci

    Počalji  Sasska Čet 16 Sep 2010, 12:15

    Ja uvek u kuci imam rastvor rivanova i aktivni kiseonik. Jak je dezinfikator, unistava gram-pozitivne i gram-negativne bakterije viruse i gljivice. Moze za otvorene rane i posekotine, koristi se i za grlo i desni, opekotine, a moze da dezinfikuje i vodu. Smile Ne pece sto je bitno, kao voda je sa malo cudnim ukusom. Puno stvari radi a kosta oko 350 din. Koristim ga vec par godina. Odlican je.
    Tin
    Tin


    Broj poruka : 62
    Godina : 40
    Lokacija : Novi Sad
    ime psa : Zex
    ime psa : Zex
    Datum upisa : 20.08.2010

    Apoteka u kuci Empty Re: Apoteka u kuci

    Počalji  Tin Čet 16 Sep 2010, 13:08

    Sasska ::Ja uvek u kuci imam rastvor rivanova i aktivni kiseonik. Jak je dezinfikator, unistava gram-pozitivne i gram-negativne bakterije viruse i gljivice. Moze za otvorene rane i posekotine, koristi se i za grlo i desni, opekotine, a moze da dezinfikuje i vodu. Smile Ne pece sto je bitno, kao voda je sa malo cudnim ukusom. Puno stvari radi a kosta oko 350 din. Koristim ga vec par godina. Odlican je.
    Kakav je to rastvor, prvi put cujem? Ima li jos neki naziv? Koji mu je sastav?
    Imam pitanje sto se tice ciscenja usiju psima, da li je to obavezno ukoliko je pas zdrav? Pitam jer u slucaju ljudi verovali il ne nije preporucljivo cistiti usi stapicima! Samo pranje mlakom vodom. Prosto jer uvo samo ima svoj sistem kako dotoka tako i odtoka cerumena (te masti)i stapic samo moze da ga gurne dublje i napravi cep. Ovo su reci mog profesora, uvazenog strucnjaka na polju otorinolaringologije.
    Sasska
    Sasska


    Broj poruka : 1213
    Godina : 43
    Lokacija : Beograd, BV
    ime psa : Ra
    Datum upisa : 08.09.2010

    Apoteka u kuci Empty Re: Apoteka u kuci

    Počalji  Sasska Čet 16 Sep 2010, 13:24

    Prociscena voda i aktivni kiseonik 0.04%O
    a RIVANOL je antiseptik i antibakterijski rastvor. Koristi se za ispiranje rana za spoljasnju upotrebu.
    Slazem se sa topom oko ciscenja usiju.
    Tin
    Tin


    Broj poruka : 62
    Godina : 40
    Lokacija : Novi Sad
    ime psa : Zex
    ime psa : Zex
    Datum upisa : 20.08.2010

    Apoteka u kuci Empty Re: Apoteka u kuci

    Počalji  Tin Čet 16 Sep 2010, 13:56

    Aaaa rivanol, ok, napisala si prvo rivanov pa ne skontah Laughing Ok hvala Very Happy
    Sasska
    Sasska


    Broj poruka : 1213
    Godina : 43
    Lokacija : Beograd, BV
    ime psa : Ra
    Datum upisa : 08.09.2010

    Apoteka u kuci Empty Re: Apoteka u kuci

    Počalji  Sasska Čet 16 Sep 2010, 13:59

    Kao sto jednom prilikom rekoh.... dete prosulo sok po tastaturi Smile
    ViPns
    ViPns


    Broj poruka : 1158
    Godina : 47
    Lokacija : Novi Sad
    ime psa : Ariel
    ime psa : Nakoma
    Datum upisa : 29.05.2010

    Apoteka u kuci Empty Re: Apoteka u kuci

    Počalji  ViPns Čet 16 Sep 2010, 16:58

    Ma Enbecin je prestao da se proizvodi,pravila ga je Galenika i ne prave ga vise i to vec godinu dana, jer nemaju zakonski dozvoljen potisni gas za bocu (tako bar meni rekose u apotekama),e sad mozda ga jos negde ima u zalihama.
    Inace moji klinci ga zovu "carobni sprej"
    Sasska
    Sasska


    Broj poruka : 1213
    Godina : 43
    Lokacija : Beograd, BV
    ime psa : Ra
    Datum upisa : 08.09.2010

    Apoteka u kuci Empty Re: Apoteka u kuci

    Počalji  Sasska Čet 16 Sep 2010, 17:29

    hhehehe ja ga imam i to par komada ... mama radi u Galenici pa.... Smile
    ViPns
    ViPns


    Broj poruka : 1158
    Godina : 47
    Lokacija : Novi Sad
    ime psa : Ariel
    ime psa : Nakoma
    Datum upisa : 29.05.2010

    Apoteka u kuci Empty Re: Apoteka u kuci

    Počalji  ViPns Čet 16 Sep 2010, 17:39

    Waauu... Sasska pa ti bi nam onda mogla biti ova treca vrsta prijatelja! lol!
    Sasska
    Sasska


    Broj poruka : 1213
    Godina : 43
    Lokacija : Beograd, BV
    ime psa : Ra
    Datum upisa : 08.09.2010

    Apoteka u kuci Empty Re: Apoteka u kuci

    Počalji  Sasska Čet 16 Sep 2010, 17:43

    hahaha ne daj boze da zatreba!

    Sponsored content


    Apoteka u kuci Empty Re: Apoteka u kuci

    Počalji  Sponsored content


      Sada je Uto 14 Maj 2024, 15:53