Forum • Labrador fan club

Labradorizuj se na Labrador fan club-u!!!
Ukoliko imate problema na naslovnoj strani,što Vam se cela naslovna stranica pomera sa desna na levo,pokusajte umesto ,,internet explorer'a" da koristite ,,operu" ili ,,mozilla firefox". Nešto više o tome pročitajte u forumu ,,kritike,ideje,pohvale,obavestenja..." u temi ,,savet u vezi sa internet explorer-om".
Hvala na razumevanju.
LFC Team

Join the forum, it's quick and easy

Forum • Labrador fan club

Labradorizuj se na Labrador fan club-u!!!
Ukoliko imate problema na naslovnoj strani,što Vam se cela naslovna stranica pomera sa desna na levo,pokusajte umesto ,,internet explorer'a" da koristite ,,operu" ili ,,mozilla firefox". Nešto više o tome pročitajte u forumu ,,kritike,ideje,pohvale,obavestenja..." u temi ,,savet u vezi sa internet explorer-om".
Hvala na razumevanju.
LFC Team

Forum • Labrador fan club

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

+11
atinatr
VeskoHN
Meli
black swan
drobac93
nikolla
yovanna
Sasska
Manuela
Berna
share
15 posters

    pas u kuci

    share
    share


    Broj poruka : 546
    Godina : 34
    ime psa : Beni
    ime psa : Beni
    Datum upisa : 28.07.2010

    pas u kuci Empty pas u kuci

    Počalji  share Pet 01 Okt 2010, 11:20

    otvorio sam ovu temu kako bi svi oni koji drze svog ljubimca u kuci mogli da nama (koji zelimo da drzimo nase ljubimce u kuci)objasne kako da to izvedemo. Dakle,kako ste naucili psa da ne piski i kaki u kuci i sve ostalo? Ja bih zeleo da drzim psa u kuci (u ne tako bliskoj buducnosti),pa me zanima kako da ucim psa da piski i kaki na jednom mestu. Zamislite da mi se pokaki na tepih,da li se to nekom desilo?
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    pas u kuci Empty Re: pas u kuci

    Počalji  Berna Pet 01 Okt 2010, 11:31

    Zamislite da mi se pokaki na tepih,da li se to nekom desilo?

    Mora da se salis?? lol! Naravno da se desilo!
    Kao i za sve, potrebno je strpljenje. Mi smo izlazili napolje 12 puta dnevno u pocetku. Ne znam da li ucenje da obavlja nuzdu na jednom mestu u dvoristu automatski povlaci za sobom da nece uprljati tepih, sumnjam.
    Manuela
    Manuela


    Broj poruka : 9
    Godina : 35
    Lokacija : Novi Sad
    ime psa : Arsa
    ime psa : Arsa
    Datum upisa : 11.08.2010

    pas u kuci Empty Re: pas u kuci

    Počalji  Manuela Pet 01 Okt 2010, 11:45

    Negde mi se izgubila poruka,kucam opet pa ako se pojave dve,ne zameri Smile
    Sto se tice kake na tepihu,naravno da ima toga. Kad sam dobila mog Arsu,imao je samo 5 nedelja i naravno da nije bilo moguce tako malog nauciti mada sam pokusavala. Morala sam da se zrtvujem malo skupljajuci nagazne mine po stanu,da ribam stalno i tako. Sad ima 3 meseca i uvek piski na jednom mestu,to je naucio tako sto sam ga uvek posle spavanja odvodila tamo i sad on kad se probudi prvo mu je da ode tamo. Jeste da nekad omane na drugom mestu ali onda ga malo izgrdim,cusnem po njusci,on vidi da sam ljuta i postidi se Smile jedino sto je problem je to sto jos ne konta da to napolje treba da radi kad ga izvedem,on ceka da udjemo u stan pa na starom mestu... Smile eto to jos da nauci bice super Smile
    Sasska
    Sasska


    Broj poruka : 1213
    Godina : 43
    Lokacija : Beograd, BV
    ime psa : Ra
    Datum upisa : 08.09.2010

    pas u kuci Empty Re: pas u kuci

    Počalji  Sasska Pet 01 Okt 2010, 11:46

    Redovnom setnjom mozes dosta toga postici... da nauci da to treba da se radi napolju ... pas nikad nece kakiti i piskiti tamo gde spava ako zaista ne mora... moji to nisu radili ni u boxu ...
    yovanna
    yovanna


    Broj poruka : 1381
    Godina : 41
    Lokacija : Zrenjanin,Beograd
    ime psa : Bea
    Datum upisa : 10.05.2009

    pas u kuci Empty Re: pas u kuci

    Počalji  yovanna Pet 01 Okt 2010, 12:28

    slazem se sa Bernom u potpunosti.Mi smo Beu izvodli mozda i vise puta od 12.Ali za sve treba strpljenja u sustini Bea je skontala gde treba da piski i kaki posle par dana. sama je trazila da izadje napolje tako sto dodje do vrata..ali joj se i desavalo da omane kao manjoj cesce ali sto je bila starija sve manje i manje.Zrtva mora da postoji ali ta zrtva oko ciscenja kada se ukaki ili upiski je stavrno mala naspram onoga sto oni pruzaju.I veruj mi to kratko traje,samo dok ne nauce da kontrolisu te potrebe i ne nauce da trpe malo.Ito ti je kao i sa bebama,samo sto kod kucica to ide ubrzano.Very Happy
    share
    share


    Broj poruka : 546
    Godina : 34
    ime psa : Beni
    ime psa : Beni
    Datum upisa : 28.07.2010

    pas u kuci Empty Re: pas u kuci

    Počalji  share Pet 01 Okt 2010, 12:34

    ne bih ja mog psa ucio da kaki napolju,nego u kuci na jednom mestu,npr u kupatilu,stavim na pod neku novinu ili nesto i tu da kaki . A ne znam kako uspevate da se kontrolisete kada se ukaki na tepih ili ne daj Boze na krevetu,ja bih ubio prvo njega pa sebe... Very Happy
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    pas u kuci Empty Re: pas u kuci

    Počalji  Berna Pet 01 Okt 2010, 12:37

    share ::ne bih ja mog psa ucio da kaki napolju,nego u kuci na jednom mestu,npr u kupatilu,stavim na pod neku novinu ili nesto i tu da kaki . A ne znam kako uspevate da se kontrolisete kada se ukaki na tepih ili ne daj Boze na krevetu,ja bih ubio prvo njega pa sebe... Very Happy

    Sto ti je to problem, pa ocistis.
    A sto na jednom mestu u kuci da kaki, ako imas dvoriste?
    Sasska
    Sasska


    Broj poruka : 1213
    Godina : 43
    Lokacija : Beograd, BV
    ime psa : Ra
    Datum upisa : 08.09.2010

    pas u kuci Empty Re: pas u kuci

    Počalji  Sasska Pet 01 Okt 2010, 12:41

    ja te stvarno ne razumam share... odakle ti potreba da psa ucis da kaki u kuci??? sto bi to radio kad imas dvoriste?
    Mi kad smo na placu Ra spava napolju u dvoristu... nece da udje u kucu
    share
    share


    Broj poruka : 546
    Godina : 34
    ime psa : Beni
    ime psa : Beni
    Datum upisa : 28.07.2010

    pas u kuci Empty Re: pas u kuci

    Počalji  share Pet 01 Okt 2010, 12:47

    pa sta npr. kad ja nisam kuci a psa drzim u kuci? Kad nikog nema kuci ko da ga pusti u dvoriste? Ne nameravam Benija da drzim u kuci,samo se raspitujem onako...
    Sasska
    Sasska


    Broj poruka : 1213
    Godina : 43
    Lokacija : Beograd, BV
    ime psa : Ra
    Datum upisa : 08.09.2010

    pas u kuci Empty Re: pas u kuci

    Počalji  Sasska Pet 01 Okt 2010, 12:50

    Znas kako Ra ostaje sam kod kuce kada smo mi na poslu i nikad nista nije uradio. A ako nameravas da ostavljas psa u kuci po ceo dan... pa bolje mu je onda dvoriste...
    nikolla
    nikolla


    Broj poruka : 270
    Godina : 36
    Lokacija : Ugrinovci - Zemun
    ime psa : Beti
    ime psa :
    Datum upisa : 11.08.2010

    pas u kuci Empty Re: pas u kuci

    Počalji  nikolla Pet 01 Okt 2010, 12:52

    Pa, ako nisi kuci ostavi ga u boxu...
    share
    share


    Broj poruka : 546
    Godina : 34
    ime psa : Beni
    ime psa : Beni
    Datum upisa : 28.07.2010

    pas u kuci Empty Re: pas u kuci

    Počalji  share Pet 01 Okt 2010, 12:54

    ma ok,Beni nece biti u kuci svakako,ima box i dvoriste. Mada bih voleo da imam psa pored sebe kad npr. legnem da gledam film ili tako nesto,nista lepse... cheers cheers cheers
    Sasska
    Sasska


    Broj poruka : 1213
    Godina : 43
    Lokacija : Beograd, BV
    ime psa : Ra
    Datum upisa : 08.09.2010

    pas u kuci Empty Re: pas u kuci

    Počalji  Sasska Pet 01 Okt 2010, 13:23

    Pa to mozes da radis i sa Benijem...
    yovanna
    yovanna


    Broj poruka : 1381
    Godina : 41
    Lokacija : Zrenjanin,Beograd
    ime psa : Bea
    Datum upisa : 10.05.2009

    pas u kuci Empty Re: pas u kuci

    Počalji  yovanna Pet 01 Okt 2010, 13:25

    slazem se mozes to da radis sa Benijem... Very Happy
    share
    share


    Broj poruka : 546
    Godina : 34
    ime psa : Beni
    ime psa : Beni
    Datum upisa : 28.07.2010

    pas u kuci Empty Re: pas u kuci

    Počalji  share Pet 01 Okt 2010, 14:54

    da li mogu Benija npr. nekad da uvedem u kucu,ali da zna da ne moze tu stalno da bude? Ne zelim posle da imam problema pa da hoce stalno u kucu? Skrecem sad malo sa teme ali samo da kazem da sam sad video kakvu srecu pas moze da pruzi. Naime,sad smo bili u setnji i na skolskom igralistu i pustio sam ga sa povoca,poneo loptu i poveo druga i bas smo se lepo izigrali cheers On onda malo ode na travu,nadje neku grancicu,legne i gricka (odmara),pa onda opet se igra sa nama... Very Happy
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    pas u kuci Empty Re: pas u kuci

    Počalji  Berna Pet 01 Okt 2010, 14:57

    Samo da ti kazem da vecina labradora vise voli da bude sa vlasnikom (ma gde on bio), tako da ako ga uvedes u kucu, rizikujes da ce mu se u njoj vise svideti i da posle nece hteti da bude sam u dvoristu/boksu. Ti si do juce imao problem sa lajanjem dok je u boksu. Razmisli dobro gde hoces da drzis psa, ne srljaj nigde. Moj pas me recimo prati gde god ja idem, ako ulazim u kucu ulazi za mnom, ako izlazim na terasu/dvoriste izlazi za mnom, ako bih ga ostavila u dvoristu ne znam da li bi lajao, ali mu sigurno ne bi bilo po volji.
    share
    share


    Broj poruka : 546
    Godina : 34
    ime psa : Beni
    ime psa : Beni
    Datum upisa : 28.07.2010

    pas u kuci Empty Re: pas u kuci

    Počalji  share Pet 01 Okt 2010, 15:00

    pa naravno,zato ni necu da ga uvodim u kucu. Neka se navikne da bude u dvoristu i boxu. Nije on jos prestao da laje,laje on kad je u boxu i sam,ali ne tako ucestalo. Sad kad smo se vratili iz setnje i igre,stavio sam ga u box,lajao je 2 minuta i presta,sad je koliko vidim u kucici i verovatno spava.
    Sasska
    Sasska


    Broj poruka : 1213
    Godina : 43
    Lokacija : Beograd, BV
    ime psa : Ra
    Datum upisa : 08.09.2010

    pas u kuci Empty Re: pas u kuci

    Počalji  Sasska Pet 01 Okt 2010, 15:03

    Naravno da mozes... stvar je u tome da zna gde mu je mesto i sta sme sta ne sme da radi... ti treba da rastes sa njime i njega da upoznajes i da ga ucis ... Mi zivimo u stanu i Ra je u principu kucni pas ali kada smo na vikendici ima ogromno dvoriste i box (koji sluzi za ukras) Wink ne ulazi u kucu cak i kada je kisa, onda zbrise u garazu ili na terasu. Mnogo voli da bude napolju.
    share
    share


    Broj poruka : 546
    Godina : 34
    ime psa : Beni
    ime psa : Beni
    Datum upisa : 28.07.2010

    pas u kuci Empty Re: pas u kuci

    Počalji  share Pet 01 Okt 2010, 15:06

    koliko je stara Ra? Jel ima slike ovde? Jos cu razmisliti da li cu ga pustati u kucu,mada ne verujem.
    Sasska
    Sasska


    Broj poruka : 1213
    Godina : 43
    Lokacija : Beograd, BV
    ime psa : Ra
    Datum upisa : 08.09.2010

    pas u kuci Empty Re: pas u kuci

    Počalji  Sasska Pet 01 Okt 2010, 15:07

    drobac93
    drobac93


    Broj poruka : 148
    Godina : 30
    Lokacija : Pozarevac
    ime psa : Buddy
    Datum upisa : 30.09.2010

    pas u kuci Empty Re: pas u kuci

    Počalji  drobac93 Sre 06 Okt 2010, 16:01

    Ja sam Badija uveo u kucu.Nece da piski i da kaki u kuci.Ja ga nekoliko puta dnevno izvodim napolje. Very Happy
    black swan
    black swan


    Broj poruka : 1
    Godina : 43
    ime psa : nemam još
    Datum upisa : 26.01.2011

    pas u kuci Empty Re: pas u kuci

    Počalji  black swan Sub 29 Jan 2011, 10:17

    share ::otvorio sam ovu temu kako bi svi oni koji drze svog ljubimca u kuci mogli da nama (koji zelimo da drzimo nase ljubimce u kuci)objasne kako da to izvedemo. Dakle,kako ste naucili psa da ne piski i kaki u kuci i sve ostalo? Ja bih zeleo da drzim psa u kuci (u ne tako bliskoj buducnosti),pa me zanima kako da ucim psa da piski i kaki na jednom mestu. Zamislite da mi se pokaki na tepih,da li se to nekom desilo?




    ( odrasli ) Pas ti nikad neće svojevoljno obavljat nuždu u kući ako nije prisiljen , to mu nije u naravi , to može mačka a ne pas... ojoj , ak ti je tepih tako važan , makneš ga dok je pas mlad.

    Shocked
    Meli
    Meli


    Broj poruka : 56
    Godina : 28
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Meli
    Datum upisa : 10.03.2011

    pas u kuci Empty Re: pas u kuci

    Počalji  Meli Sre 16 Mar 2011, 09:50

    Mi Meli drzimo u kuci i naucila je vec da treba da piski i kaki na terasi Very Happy Pametnica mala I love you
    Ponekad samo kad se bas zaigra joj se "omakne" pa se upiski u kuci ali inace dodje ispred vrata od terase i krene da cvili kad hoce da izadje Very Happy
    VeskoHN
    VeskoHN


    Broj poruka : 54
    Godina : 30
    Lokacija : Herceg Novi
    ime psa : Luna
    Datum upisa : 14.03.2011

    pas u kuci Empty Re: pas u kuci

    Počalji  VeskoHN Sre 16 Mar 2011, 10:22

    Ja drzim Lunu u kuci, ali jos nije poptuno naucila gde treba da obavlja nuzdu ali je tek 7 dana kod mene i vidni je napredak u odnosu na prethodnih nekoliko dana. Svaki ptu kad je izvedem iz male sobice, gde ona spava, odvedem je na terasu da obavi nuzdu i nadam se da ce tako malo po malo nauciti... Smile
    Meli
    Meli


    Broj poruka : 56
    Godina : 28
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Meli
    Datum upisa : 10.03.2011

    pas u kuci Empty Re: pas u kuci

    Počalji  Meli Sre 16 Mar 2011, 15:29

    Hoce sigurno i ja Meli imam prilicno kratko i bas je brzo naucila,labradori su mnogo pametnii Razz

    Sponsored content


    pas u kuci Empty Re: pas u kuci

    Počalji  Sponsored content


      Sada je Ned 28 Apr 2024, 21:01