Forum • Labrador fan club

Labradorizuj se na Labrador fan club-u!!!
Ukoliko imate problema na naslovnoj strani,što Vam se cela naslovna stranica pomera sa desna na levo,pokusajte umesto ,,internet explorer'a" da koristite ,,operu" ili ,,mozilla firefox". Nešto više o tome pročitajte u forumu ,,kritike,ideje,pohvale,obavestenja..." u temi ,,savet u vezi sa internet explorer-om".
Hvala na razumevanju.
LFC Team

Join the forum, it's quick and easy

Forum • Labrador fan club

Labradorizuj se na Labrador fan club-u!!!
Ukoliko imate problema na naslovnoj strani,što Vam se cela naslovna stranica pomera sa desna na levo,pokusajte umesto ,,internet explorer'a" da koristite ,,operu" ili ,,mozilla firefox". Nešto više o tome pročitajte u forumu ,,kritike,ideje,pohvale,obavestenja..." u temi ,,savet u vezi sa internet explorer-om".
Hvala na razumevanju.
LFC Team

Forum • Labrador fan club

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

+4
Berna
share
milanlab
Cezar
8 posters

    Ponasanje u kuci

    Cezar
    Cezar


    Broj poruka : 283
    Godina : 27
    ime psa : Cezar
    Datum upisa : 11.07.2010

    Ponasanje u kuci Empty Ponasanje u kuci

    Počalji  Cezar Sub 20 Nov 2010, 12:43

    Celo leto Cezar nije ulazio u kucu,jer je klima bila ukljucena,a njemu to smeta. Pa nije hteo da udje.
    A sada kada ga pustim unutra,skace po svemu,trci,strasan je.
    Pa ako imate neki savet kako da se malo smiri kada udje a ne da pravi gluposti,sve grize i to.
    Svak isavet je dobrodosao Smile


    Dopuna Admin-a:
    Po tacki 2. Pravilnika,
    morate promeniti naslov teme.
    LFC Team
    milanlab
    milanlab


    Broj poruka : 222
    Godina : 39
    Lokacija : Nis
    ime psa : Sem
    Datum upisa : 26.10.2010

    Ponasanje u kuci Empty Re: Ponasanje u kuci

    Počalji  milanlab Sub 20 Nov 2010, 17:42

    Probaj da ga uvedes u kucu, ali neka ima povodac oko vrata. pred ulaznim vratima ga ostavi da sedi i ceka (10-ak sekundi ili malo vise) a ti udji prvi. Isto tako i kada budes ulazio u dnevnu sobu, on ceka, a ti ulazis prvi i nakon nekog kraceg vremena njega pozoves da udje. i neka za sve vreme dok je u sobi ima povodac da bi mogao lakse da ga korigujes ako pocne da ludi. To sam video u "saptac psima" i kod mene je upalilo, posto sam imao isti problem. Nadam se da ce biti od pomoci Cool 2-3 dana po nekoliko puta dnevno i uspeces, pametni su oni. Bitno je samo da on skonta da ulazi na tvoju teritoriju i da nemoze da radi sta hoce, vec da u kuci ti nameces pravila ponasanja.
    Cezar
    Cezar


    Broj poruka : 283
    Godina : 27
    ime psa : Cezar
    Datum upisa : 11.07.2010

    Ponasanje u kuci Empty Re: Ponasanje u kuci

    Počalji  Cezar Uto 23 Nov 2010, 19:48

    Hvala. Smile
    Pokusacemo.
    share
    share


    Broj poruka : 546
    Godina : 34
    ime psa : Beni
    ime psa : Beni
    Datum upisa : 28.07.2010

    Ponasanje u kuci Empty Re: Ponasanje u kuci

    Počalji  share Sub 18 Dec 2010, 17:26

    pozdrav svima,dugo nas nije bilo. Da vas pitam. Da li pas koji zivi napolju u boxu,moze povremeno da se pusta u kucu,planiram na prolece npr.kad sam ja u kuci (u svojoj sobi) da ga uvedem da bude malo sa mnom,a posle npr. sat,dva,da ga opet odvedem napolje? Tacnije,brine me to da ako ga pustim u kucu da mu se ne osladi i onda nece hteti da bude napolju u dvoristu ili u boxu. Necu da se navikne da bude stalno u kuci nego eto tako nekad da ga pustim da bude sa mnom u sobi ili da ga uvedem u kupatilo da ga okupam...?
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Ponasanje u kuci Empty Re: Ponasanje u kuci

    Počalji  Berna Sub 18 Dec 2010, 19:02

    Sto bi ga uvodio u kucu na prolece?
    Vrlo je individualno kako ce pas da reaguje, neki koji nauce na dvoriste se osecaju nelagodno u kuci i begaju napolje, neki pak vise vole u kuci, obzirom na to da je labrador generalno drustven verujem da ce se desiti ovo drugo, ne zato sto mu se vise svidja u kuci kao kuci, nego zato sto ne voli da bude sam. A obzirom da je on dugo cvileo kad je bio sam mislim da ti to ne bi bila dobra ideja.
    Bobi
    Bobi


    Broj poruka : 655
    Godina : 33
    Lokacija : Lazarevac
    ime psa : Bobi
    ime psa : Bobi
    Datum upisa : 18.05.2010

    Ponasanje u kuci Empty Re: Ponasanje u kuci

    Počalji  Bobi Sub 18 Dec 2010, 20:45

    Ja mog uvedem svremena na vreme u kucu,pogotovo sada kada je hladno,a nemam vremena da budem sa njim,pa da ne bude sam na hladnoci,ja ga pustim malo u kucu.Nemam poroblema sto se tice njegovog ponasanja u kuci,ali hoce malo da se navadi,pa sada cesto zna da zakuca(zagrebe) na vrata Laughing .Tako da sto kaze berna sve zavisi od psa,ali verujem da vecina ce sigurno da se navadi,pa ce stalno hteti da ulece u kucu Very Happy
    milanlab
    milanlab


    Broj poruka : 222
    Godina : 39
    Lokacija : Nis
    ime psa : Sem
    Datum upisa : 26.10.2010

    Ponasanje u kuci Empty Re: Ponasanje u kuci

    Počalji  milanlab Ned 19 Dec 2010, 01:44

    Sem je celo leto proveo napolju, s jeseni je dobio kucicu - znaci i dalje je napolju, ali s vremena na vreme ga pustam u kucu na sat - dva i nema nikakvih problema. Kada je u kuci obicno se igramo ili drema pored sporeta, ali se nije navikao na kucu, naprotiv, mislim da mu je mnogo bolje napolju...a i kada su ulazna vrata otvorena nema sanse da udje u kucu dok ga ne pozovem - to smo vezbali celog leta!!! Tako da mislim da sve to ponasanje u kuci zavisi od psa, ali i od tebe i toga sta mu dopustas a sta ne!
    milica88
    milica88


    Broj poruka : 1194
    Godina : 35
    Lokacija : NISH
    ime psa : BEN
    Datum upisa : 16.02.2010

    Ponasanje u kuci Empty Re: Ponasanje u kuci

    Počalji  milica88 Ned 19 Dec 2010, 19:41

    Ja se bas dvoumim da li da ga pustim na neko vreme ili ne...narocito zbog zime,zato sto je velika razlika u temperaturi pa me je strah da se ne razboli (toplo-hladno) Rolling Eyes pustala sam ga na po 5 min nekoliko puta i tada se pogubi od srece,ali nije nemoguc...jednostavno nova sredina pa ne zna sta ce pre...obicno njuska pa se okrene na ledja i gica od srece Smile jos jedan razlog zbog kog se dvoumim je skakanje na vrata...vec smo imali epizodu sa tim i nekako sam ga odvikla,skoci i sada,ali ne cesto,samo kada ne moze vise da bude sam,pa se plasim da mu se ne vrati da o5 skace stalno kako bi usao u kucu...Berna je u pravu,oni su drustveni i mislim da bi se radije odrekli trcanja po dvoristu da bi bili sa nama Very Happy Ben je jako tuzan kada je sam napolju,ali mi moji ne dozvoljavaju da bude unutra...
    Shejla
    Shejla


    Broj poruka : 4
    Godina : 27
    Lokacija : Podgorica
    ime psa : Rio
    Datum upisa : 14.02.2011

    Ponasanje u kuci Empty Re: Ponasanje u kuci

    Počalji  Shejla Sre 23 Feb 2011, 15:39

    Ja sam Sejla, iz Podgorice, i usvojila sam labradora(stene)sredinom proslog mjeseca.. Ima 3mjeseca.
    I imam jedan problem. Rio se stalno piski po kuci. :/
    Naucila sam ga gdje treba to da vrsi napolju, i izvodim ga cesto(posle spavanja, jela, i igre) ali on posto povede 15-tak minuta napolju, u dvoristu, kada ga uvedem u kucu, popiski se! Uopste to nece napolje da radi.. Uvjek to mjesto dobro pocistim, da se makne taj ''miris'' da ga on ne bi osjecao, i kaznim ga, ali on opet.. Ne znam kako da ga naucim da uvjek kada hoce da se popiski da mi da neki znak. Sta da radim?

    Zahvala unaprijed na pomoci.. Very Happy
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Ponasanje u kuci Empty Re: Ponasanje u kuci

    Počalji  Berna Sre 23 Feb 2011, 18:41

    Shejla
    Shejla


    Broj poruka : 4
    Godina : 27
    Lokacija : Podgorica
    ime psa : Rio
    Datum upisa : 14.02.2011

    Ponasanje u kuci Empty Re: Ponasanje u kuci

    Počalji  Shejla Sre 23 Feb 2011, 23:31

    Hvala.. Very Happy
    JovanaJoja
    JovanaJoja


    Broj poruka : 1241
    Godina : 26
    ime psa : Bobi I love you Very Happy

    ime psa : Beri I love you Very Happy
    Datum upisa : 21.10.2010

    Ponasanje u kuci Empty Re: Ponasanje u kuci

    Počalji  JovanaJoja Čet 24 Feb 2011, 12:46

    [quote="Cezar"] Celo leto Cezar nije ulazio u kucu,jer je klima bila ukljucena,a njemu to smeta. Pa nije hteo da udje.
    A sada kada ga pustim unutra,skace po svemu,trci,strasan je.
    Pa ako imate neki savet kako da se malo smiri kada udje a ne da pravi gluposti,sve grize i to.
    Svak isavet je dobrodosao Smile


    E a zar nisi rekla da ne sme biti u kuci???? Smile
    Cezar
    Cezar


    Broj poruka : 283
    Godina : 27
    ime psa : Cezar
    Datum upisa : 11.07.2010

    Ponasanje u kuci Empty Re: Ponasanje u kuci

    Počalji  Cezar Čet 24 Feb 2011, 13:19

    -.-
    pustam ga kada mi nisu tu roditelji.

    Sponsored content


    Ponasanje u kuci Empty Re: Ponasanje u kuci

    Počalji  Sponsored content


      Sada je Sre 08 Maj 2024, 04:58