Forum • Labrador fan club

Labradorizuj se na Labrador fan club-u!!!
Ukoliko imate problema na naslovnoj strani,što Vam se cela naslovna stranica pomera sa desna na levo,pokusajte umesto ,,internet explorer'a" da koristite ,,operu" ili ,,mozilla firefox". Nešto više o tome pročitajte u forumu ,,kritike,ideje,pohvale,obavestenja..." u temi ,,savet u vezi sa internet explorer-om".
Hvala na razumevanju.
LFC Team

Join the forum, it's quick and easy

Forum • Labrador fan club

Labradorizuj se na Labrador fan club-u!!!
Ukoliko imate problema na naslovnoj strani,što Vam se cela naslovna stranica pomera sa desna na levo,pokusajte umesto ,,internet explorer'a" da koristite ,,operu" ili ,,mozilla firefox". Nešto više o tome pročitajte u forumu ,,kritike,ideje,pohvale,obavestenja..." u temi ,,savet u vezi sa internet explorer-om".
Hvala na razumevanju.
LFC Team

Forum • Labrador fan club

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

+7
MRio
thedule
nemanjagodina
Bobi
gangsta50
Berna
mladen83
11 posters

    Drhtanje prednjih nogu!!!POMOC!!!!

    mladen83
    mladen83


    Broj poruka : 53
    Godina : 40
    ime psa : Cezar
    ime psa : Cezar
    Datum upisa : 07.10.2010

    Drhtanje prednjih nogu!!!POMOC!!!! Empty Drhtanje prednjih nogu!!!POMOC!!!!

    Počalji  mladen83 Pet 05 Nov 2010, 20:20

    Imam problem s drhtanjem prednjih nogu,mog steneta!!!Davao sam mu kalcijum jer mi je tako veterinar rekao,mislim da je stanje poboljsano,al nije to jos sve ok,proslo je mesec dana,stanje je samo malo bolje!!!Sta mislite,da povecam dozu il ...???
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Drhtanje prednjih nogu!!!POMOC!!!! Empty Re: Drhtanje prednjih nogu!!!POMOC!!!!

    Počalji  Berna Pet 05 Nov 2010, 21:13

    Cime ga hranis?
    Je l' veterinar uradio neke analize?
    gangsta50
    gangsta50


    Broj poruka : 386
    Godina : 34
    ime psa : Oskar
    ime psa : Amadeus
    Datum upisa : 16.08.2010

    Drhtanje prednjih nogu!!!POMOC!!!! Empty Re: Drhtanje prednjih nogu!!!POMOC!!!!

    Počalji  gangsta50 Pet 05 Nov 2010, 21:38

    oskaru su tako isto drhtale,svi su mi rekli da je to normalno dok je u razvoju..samo ga hrani kvalitetno,vitamini,kalcijum..evo oskaru vec prestaje,,
    mladen83
    mladen83


    Broj poruka : 53
    Godina : 40
    ime psa : Cezar
    ime psa : Cezar
    Datum upisa : 07.10.2010

    Drhtanje prednjih nogu!!!POMOC!!!! Empty Re: Drhtanje prednjih nogu!!!POMOC!!!!

    Počalji  mladen83 Pet 05 Nov 2010, 21:38

    Hranim ga pedigre junior hranom usput mu dajem ad kapi,kalcijum!!!Sto se tice veterinara nije uradio nikakve analize,samo mi je rekao da mu dajem kalcijum,i bice sve ok!!!
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Drhtanje prednjih nogu!!!POMOC!!!! Empty Re: Drhtanje prednjih nogu!!!POMOC!!!!

    Počalji  Berna Pet 05 Nov 2010, 21:39

    Ne znam sta da ti kazem, mozda je najbolje da postavis pitanje ovde

    http://www.balkankinology.net/pricaonica/index.php

    imaju veterinara na forumu.

    Na tvom mestu sigurno bih potrazila drugo misljenje a menjala bih i hranu...
    Bobi
    Bobi


    Broj poruka : 655
    Godina : 33
    Lokacija : Lazarevac
    ime psa : Bobi
    ime psa : Bobi
    Datum upisa : 18.05.2010

    Drhtanje prednjih nogu!!!POMOC!!!! Empty Re: Drhtanje prednjih nogu!!!POMOC!!!!

    Počalji  Bobi Pet 05 Nov 2010, 23:08

    A sta zapravo znaci to drhtanje prednjih nogu,zbog cega se to desava?Zato sto i Bobiju ponekad primetim da mu drhte,ali vrlo retko,pa sad kad ste pomenuli zanima me sta to znaci?
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Drhtanje prednjih nogu!!!POMOC!!!! Empty Re: Drhtanje prednjih nogu!!!POMOC!!!!

    Počalji  Berna Pet 05 Nov 2010, 23:11

    Mom drhte noge od uzbudjenja ponekad.
    Drugo zaista ne znam sta znaci, mozda neka slabost u misicima, ali pricam napamet, zato mozda najbolje da se pita na Balkan Kinology.
    mladen83
    mladen83


    Broj poruka : 53
    Godina : 40
    ime psa : Cezar
    ime psa : Cezar
    Datum upisa : 07.10.2010

    Drhtanje prednjih nogu!!!POMOC!!!! Empty Re: Drhtanje prednjih nogu!!!POMOC!!!!

    Počalji  mladen83 Pet 05 Nov 2010, 23:28

    Pa recimo kad je u sedecem stavu pocnu malo noge da mu se savijaju u zglobovima,to traje par sekundi i onda kad se uozbilji to prestaje,pa sad... jbg!!!!!
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Drhtanje prednjih nogu!!!POMOC!!!! Empty Re: Drhtanje prednjih nogu!!!POMOC!!!!

    Počalji  Berna Sub 06 Nov 2010, 13:40

    Deluje mi kao da je meko dosaplje u pitanju, ako sam dobro shvatila tvoj opis. Na tvom mestu bih pljunula pare za neku mnogo bolju hranu od Pedigrea dok pas ne zavrsi sa rastom.
    nemanjagodina
    nemanjagodina


    Broj poruka : 77
    Godina : 36
    Lokacija : Jagodina, Srbija
    ime psa : Ami
    Datum upisa : 23.06.2010

    Drhtanje prednjih nogu!!!POMOC!!!! Empty Re: Drhtanje prednjih nogu!!!POMOC!!!!

    Počalji  nemanjagodina Pon 08 Nov 2010, 22:02

    i mom psu se to desavalo kad je bio manji a i sada se ponekad desava a hranim ga royal canin granulama i oduvek dobija kalcijum, tako da to je mozda normalna stvar u toku odrastanja. on ima 6 meseci....
    thedule
    thedule


    Broj poruka : 400
    Godina : 44
    Lokacija : Pozarevac
    ime psa : Alba
    ime psa : Bardo
    Datum upisa : 30.11.2009

    Drhtanje prednjih nogu!!!POMOC!!!! Empty Re: Drhtanje prednjih nogu!!!POMOC!!!!

    Počalji  thedule Pon 08 Nov 2010, 23:29

    kupi antiartrozin, on pomaze da se oporavi hrskavica i da se koske valjda pravilno formiraju...

    obicno do tih poremecaja dolazi kada krecu naglo da rastu...

    e, a tebi nemanja preporucujem da ides kod veterinara OSIM ako ti psu drhte noge kada se premori (tada je normalno) inace ako ima nesto kao napade, najcesce je neuroloski, ili parazitski...

    dakle, nikako nije normalno da psu drhte noge, OSIM ako nije pretrcao 20 kilometara i preplivao jos 50...
    MRio
    MRio


    Broj poruka : 242
    Godina : 40
    ime psa : Rio
    Datum upisa : 04.10.2010

    Drhtanje prednjih nogu!!!POMOC!!!! Empty Re: Drhtanje prednjih nogu!!!POMOC!!!!

    Počalji  MRio Uto 09 Nov 2010, 00:08

    Ja isto mislim da je to normalno, i riu na 2 sekunde zadrhte noge, pogotovo kad ceka hranu a ili kad se uzbudi zbog neceg drugog, u fazonu ajde pozuri. Meni to izgleda kao da se nije dobro namestio. Ajd javi kad nadjes odgovor, nadam se da sam ja u pravu i da nije nista ozbiljno, imamo i mi sad veterinarku Tamaru, mozda njoj da postavis pitanje.

    Sasska
    Sasska


    Broj poruka : 1213
    Godina : 43
    Lokacija : Beograd, BV
    ime psa : Ra
    Datum upisa : 08.09.2010

    Drhtanje prednjih nogu!!!POMOC!!!! Empty Re: Drhtanje prednjih nogu!!!POMOC!!!!

    Počalji  Sasska Uto 09 Nov 2010, 09:23

    thedule ::kupi antiartrozin, on pomaze da se oporavi hrskavica i da se koske valjda pravilno formiraju...
    obicno do tih poremecaja dolazi kada krecu naglo da rastu...
    e, a tebi nemanja preporucujem da ides kod veterinara OSIM ako ti psu drhte noge kada se premori (tada je normalno) inace ako ima nesto kao napade, najcesce je neuroloski, ili parazitski...
    dakle, nikako nije normalno da psu drhte noge, OSIM ako nije pretrcao 20 kilometara i preplivao jos 50...

    brate gde si ti otisao??? od drhtanja dogu na napade??? affraid a pritom ne vidis da je napisao da se to DESAVALAO znaci proslo vreme.

    @mladen83 jako je bitna ishrana stenaca u ranom dobu tj. formiranju... i tebe su kao malog kljukali vitaminskom hranom i pricali ti da moras da jedes i zeleno da bi bio jak i veliki Very Happy
    znaci poboljsaj mu ishranu i posavetuj se sa vetom oko kalcijuma.
    thedule
    thedule


    Broj poruka : 400
    Godina : 44
    Lokacija : Pozarevac
    ime psa : Alba
    ime psa : Bardo
    Datum upisa : 30.11.2009

    Drhtanje prednjih nogu!!!POMOC!!!! Empty Re: Drhtanje prednjih nogu!!!POMOC!!!!

    Počalji  thedule Uto 09 Nov 2010, 16:55

    nisam mislio na napade nego kada bez razloga pocnu da drhte noge, pogresno sam se izrazio...
    avatar
    Dasty
    veterinar


    Broj poruka : 54
    Godina : 43
    ime psa : Dasty
    Datum upisa : 08.11.2010

    Drhtanje prednjih nogu!!!POMOC!!!! Empty Re: Drhtanje prednjih nogu!!!POMOC!!!!

    Počalji  Dasty Sre 10 Nov 2010, 09:28

    u vasem slucaju se najverovatnije radi o nedostatku magnezijuma i kalcijuma i u tom slucaju moj savet bi bio pod broj jedan obavezna promena hrane ( pedigree je najgori moguci izbor )i dodavanje kalcijuma ali kvalitetnog ( nije poenta dati bilo koji kalcijum ). Prvo me zanimju odgovori na neka pitanja pa cu ti posle toga dati savete...Koji si kalcijum davao do sada? Koliko je pas star?
    mladen83
    mladen83


    Broj poruka : 53
    Godina : 40
    ime psa : Cezar
    ime psa : Cezar
    Datum upisa : 07.10.2010

    Drhtanje prednjih nogu!!!POMOC!!!! Empty Re: Drhtanje prednjih nogu!!!POMOC!!!!

    Počalji  mladen83 Sre 10 Nov 2010, 14:33

    Star je 3-5 meseci!!!A davao sam Lavet ili tako nekako!!!
    mladen83
    mladen83


    Broj poruka : 53
    Godina : 40
    ime psa : Cezar
    ime psa : Cezar
    Datum upisa : 07.10.2010

    Drhtanje prednjih nogu!!!POMOC!!!! Empty Re: Drhtanje prednjih nogu!!!POMOC!!!!

    Počalji  mladen83 Sre 10 Nov 2010, 19:31

    Evo upravo sam dosao iz Pat centra i uzeo sam drugu hranu zove se BRIT CARE (kakva je i ima li ko iskustva s tom hranom?) i uzeo sam Royal canin cisto da mu malo prosaram,mada svi znamo kakva je hrana ROYAL!!!
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Drhtanje prednjih nogu!!!POMOC!!!! Empty Re: Drhtanje prednjih nogu!!!POMOC!!!!

    Počalji  Berna Sre 10 Nov 2010, 19:33

    Nemoj mnogo da mu saras, obe hrane su dobre (Rojal je naravno nesto bolja), ali odluci se za jednu da ne bi imao problema sa stomakom
    MRio
    MRio


    Broj poruka : 242
    Godina : 40
    ime psa : Rio
    Datum upisa : 04.10.2010

    Drhtanje prednjih nogu!!!POMOC!!!! Empty Re: Drhtanje prednjih nogu!!!POMOC!!!!

    Počalji  MRio Sre 10 Nov 2010, 19:46

    Ja sam Riu kupio jednom tu Brit care, njemu se nije svidela i imao je losu stolicu, kao balega Rolling Eyes katastrofa, i meni je preporucila vet u pet centru. A Berna je u pravu kad kaze da ne mesas, ja sam tako u pocetku mesao hrane pa se Riu perutala koza, nije mi moj vet rekao da je od toga ali drugi jesu, a kad sam poceo da koristim jednu vrstu, sve se smirilo. MOje iskustvo, preporucuje da prodas nekom tu Brit Very Happy
    mladen83
    mladen83


    Broj poruka : 53
    Godina : 40
    ime psa : Cezar
    ime psa : Cezar
    Datum upisa : 07.10.2010

    Drhtanje prednjih nogu!!!POMOC!!!! Empty Re: Drhtanje prednjih nogu!!!POMOC!!!!

    Počalji  mladen83 Sre 10 Nov 2010, 21:27

    MRio ::Ja sam Riu kupio jednom tu Brit care, njemu se nije svidela i imao je losu stolicu, kao balega Rolling Eyes katastrofa, i meni je preporucila vet u pet centru. A Berna je u pravu kad kaze da ne mesas, ja sam tako u pocetku mesao hrane pa se Riu perutala koza, nije mi moj vet rekao da je od toga ali drugi jesu, a kad sam poceo da koristim jednu vrstu, sve se smirilo. MOje iskustvo, preporucuje da prodas nekom tu Brit Very Happy
    Sta koristis sad od hrane???
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Drhtanje prednjih nogu!!!POMOC!!!! Empty Re: Drhtanje prednjih nogu!!!POMOC!!!!

    Počalji  Berna Sre 10 Nov 2010, 21:38

    To sto Riu ne odgovara ne znaci da nece odgovarati Cezaru, i obrnuto! Samo nemoj da mesas i kad prelazis sa jedne hrane na drugu, prelazi postepeno.
    MRio
    MRio


    Broj poruka : 242
    Godina : 40
    ime psa : Rio
    Datum upisa : 04.10.2010

    Drhtanje prednjih nogu!!!POMOC!!!! Empty Re: Drhtanje prednjih nogu!!!POMOC!!!!

    Počalji  MRio Sre 10 Nov 2010, 21:43

    Znam Berna da zavisi od psa do psa, ali pitao je za iskustva, ja sam je koristio i nisam bio zadovoljan, samo sam to rekao. Sad koristim purina Pro Plan (puppy large athletic), a od vitamina Croissance comprimes Ca/P. I prezadovoljan sam. Hrana nije preskupa kao Royal a od dosta ljudi sam cuo da je odlicna... I da,kada sam pitao vet u pet centru u cemu se razlikuje royal od ostalih super premium hrana ona mi kaze da nema nikakve razlike(ni u nijansama), da su sve dobro izbalansirane i da necu pogresiti koju god da uzmem. A od premium hrana svi hvale happy dog (koristio sam prvi mesec jer je to jeo kod odgajivaca), mada je nema u pet centru.
    mladen83
    mladen83


    Broj poruka : 53
    Godina : 40
    ime psa : Cezar
    ime psa : Cezar
    Datum upisa : 07.10.2010

    Drhtanje prednjih nogu!!!POMOC!!!! Empty Re: Drhtanje prednjih nogu!!!POMOC!!!!

    Počalji  mladen83 Sre 10 Nov 2010, 21:57

    Ovo moje kuce nije normalno,kao svi imaju problema s prelaskom na drugu hranu,evo sad sam mu dao malo royal-a,a on kao da nije jeo 100 god imam osecaj kad bi mu narezao malo lima da bi i to pojeo :-))))))!!!
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Drhtanje prednjih nogu!!!POMOC!!!! Empty Re: Drhtanje prednjih nogu!!!POMOC!!!!

    Počalji  Berna Sre 10 Nov 2010, 22:00

    I da,kada sam pitao vet u pet centru u cemu se razlikuje royal od ostalih super premium hrana ona mi kaze da nema nikakve razlike(ni u nijansama), da su sve dobro izbalansirane i da necu pogresiti koju god da uzmem.

    To bas i nije tacno. Ako pogledas sastojke i uporedis, videces da su razlike poprilicne. Konkretno za ProPlan i Royal (obe sam davala, sad sam bila prinudjena da sa Royal-a predjem na ProPlan jer nisu imali dzakove Royal-a u Pet Centru). Uz to sam pljunula i 1500 dindzi za tablete glukozamina jer glukozamina nema u ProPlan-u.

    Al' mozda bolje da se prebacimo u temu o ishrani Smile
    MRio
    MRio


    Broj poruka : 242
    Godina : 40
    ime psa : Rio
    Datum upisa : 04.10.2010

    Drhtanje prednjih nogu!!!POMOC!!!! Empty Re: Drhtanje prednjih nogu!!!POMOC!!!!

    Počalji  MRio Sre 10 Nov 2010, 22:51

    Ajd jos samo ovo Smile ..
    Okej, meni je vet rekla, samo sam citirao Smile ..A jel to znaci da i ja treba da dajem taj glukozamin ili sta? S obzirom da mu dajem onaj komplex vitamina za koji su mi rekli da ne moram da dajem preporucenu dozu(nego manje) jer je hrana odlicna.
    A ako si ti kupila kao zamenu royalu pro plan, znaci da sam u pravu sto se tice kvaliteta cheers

    Sponsored content


    Drhtanje prednjih nogu!!!POMOC!!!! Empty Re: Drhtanje prednjih nogu!!!POMOC!!!!

    Počalji  Sponsored content


      Sada je Pet 17 Maj 2024, 10:17